PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مانیتور ASUS MX239H

sallamatii
2014/11/20, 18:19
با سلام خدمت همه دوستان
یک ماه پیش مانیتور ASUS MX239H خریداری کردم به مبلغ 1050 هزار با گارانتی ویستا
چند روز پیش یه رعد و برق شدید در منطقه مان زد
فردای اون روز مانیتور رو روشن کردم متوجه 2 لکه سیاه ریز در مانیتور شدم
فکر کردم پیکسل سوخته است
از اینترنت تست پیکسل دانلود و تست کردم و سیاهی ها مشخص بود ( هر سیاهی اندازه 2 یا 3 پیکسل بود)
موس رو روی لکه ها قرار دادم (سیاهی روی موس مشخص بود) سرم را به مانیتور نزدیک کردم وبه سمت چپ و راست بردم . متوجه شدم جابجا میشوند.
با یکی از دوستان مشورت کردم گفت: با یه چیزی که نوک باریکی داره به مانیتور و دقیقا روی لکه سیاه ضربه آروم بزن
این کار رو انجام دادم یکی از لکه ها کاملا از بین رفت ولی اون یکی اصلا
حالا نمیدونم باید چیکار کنم
ببرم گارانتی یا ؟

aryaiee
2014/11/20, 18:26
راهی نداره دوست من ببرید گارانتی و از زدن ضربه خودداری کنید!

magiteq
2014/11/20, 18:47
پیکسل سوخته اس و تعویض پنل

sallamatii
2014/11/20, 19:31
راهی نداره دوست من ببرید گارانتی و از زدن ضربه خودداری کنید!

موس رو روی لکه ها قرار دادم (سیاهی روی موس مشخص بود) سرم را به مانیتور نزدیک کردم وبه سمت چپ و راست بردم . متوجه شدم جابجا میشوند.

sallamatii
2014/11/20, 19:33
پیکسل سوخته اس و تعویض پنل

magiteq
2014/11/20, 20:00

شما با رنگ های موجود در این نرم افزار تست کن و اگر در تمام رنگ ها , نقاط سیاه دیده شد , پیکسل سوخته.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

aryaiee
2014/11/20, 21:08

تکنیک ساخت برخی پنل ها از چند لایه مشبک گذاری تشکیل میشود.این باعث میشه که شما وقتی پیکسل سوختگی دارید از بغل تشخیص ندید.حتی طی یک مورد یک دستگاه برای تعمیر آورده بودند از روبرو هیچ چیز معلوم نبود اما از کنار که نگاه میکردی پیکسل سوخته سیاه داشت!
بابت نوسان برق میتونه به بخش ترانزیستوری پنل هم آسیب رسیده باشه.در هر صورت شما باید برای تعمیر.