PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مانیتور ال جی چرا اینقدر مزخرف نشون میده؟ لطفا کمک کنید.

wickietetsu
2014/11/16, 06:08
سلام.
دیروز رفتم یه مانیتور LG 20m44a گرفتم.
مانیتور لامپ تصویریم رو گذاشتم کنار و اینو سر جاش گذاشتم. اما کیفیت نمایش متنش خیلی افتضاحه و به شدت چشمام رو اذیت می کنه.
می شه راهنماییم کنین؟
مشکل از مانیتوره؟ کارت گرافیکه؟ چیه. (البته کارت گرافیک فکر نکنم باشه چون با مانیتور قبلیم هیچ مشکلی از این بابت نداشتم.)
ضمنا، چرا این مانیتورها وقتی نور و کنتراستش رو صفر هم می کنیم باز نور داره؟!

aryaiee
2014/11/16, 07:32
دوست عزیز
شما مدل کارت گرافیک هم بفرمائید لطفا.آیا پس از نصب مانیتور جدید رزولوشن رو تغییر دادید؟چون رزولوشن ها متفاوت است.

wickietetsu
2014/11/16, 08:18
دوست عزیز
شما مدل کارت گرافیک هم بفرمائید لطفا.آیا پس از نصب مانیتور جدید رزولوشن رو تغییر دادید؟چون رزولوشن ها متفاوت است.

سلام.
کارت گرافیک من ATI 1 gig هست.
رزولیشن 1600*900 به همین دلیل نشون داده نمیشه و من 1280*720 رو بالاجبار انتخاب کرده ام.
یک متنی که نمایش داده میشه، یک خط سایه در کنارشه و به شدت چشم رو آزاد می ده.
تمام تنظیمات مانیتور رو هم انجام داده ام. اما بهتر نشده.

aryaiee
2014/11/16, 08:39
سلام.
کارت گرافیک من ATI 1 gig هست.
رزولیشن 1600*900 به همین دلیل نشون داده نمیشه و من 1280*720 رو بالاجبار انتخاب کرده ام.
یک متنی که نمایش داده میشه، یک خط سایه در کنارشه و به شدت چشم رو آزاد می ده.
تمام تنظیمات مانیتور رو هم انجام داده ام. اما بهتر نشده.

میتونید یک شات ازش بگذارید ببینم به چه شکل هستش؟فقط واضح

wickietetsu
2014/11/16, 18:24
میتونید یک شات ازش بگذارید ببینم به چه شکل هستش؟فقط واضح آقا مشکل رزولیشن حل شد و الان با 1600*900 تنظیم شده. فکر کنم بیشتر مشکل مربوط میشه به روشنایی مانیتور. وقتی در تنظیمات مانیتور روشنایی رو روی صفر میذارم، باز هم نورش به شدت زیاده. حتی در روز روشن! آیا در همه LED ها اینطوریه؟ آیا نباید بعد از صفر کردن نور، کل مانیتور سیاه بشه؟!

aryaiee
2014/11/16, 18:49
آقا مشکل رزولیشن حل شد و الان با 1600*900 تنظیم شده. فکر کنم بیشتر مشکل مربوط میشه به روشنایی مانیتور. وقتی در تنظیمات مانیتور روشنایی رو روی صفر میذارم، باز هم نورش به شدت زیاده. حتی در روز روشن! آیا در همه LED ها اینطوریه؟ آیا نباید بعد از صفر کردن نور، کل مانیتور سیاه بشه؟!

والا من که گفتم شما رزولوشن رو عوض کردید؟میگید آره عوض کردم درست نشد!اینجاشو که من نفهمیدم عزیز جان.
درایور مانیتور رو نصب کردید؟ویندوزتون چیه؟درایور گرافیک رو یک بار uninstal کنید . مجدد نصب کنید.مانیتور رو روی سیستم دیگری تست کردید؟
مدل دقیق گرافیک؟

wickietetsu
2014/11/17, 07:56
والا من که گفتم شما رزولوشن رو عوض کردید؟میگید آره عوض کردم درست نشد!اینجاشو که من نفهمیدم عزیز جان.
درایور مانیتور رو نصب کردید؟ویندوزتون چیه؟درایور گرافیک رو یک بار uninstal کنید . مجدد نصب کنید.مانیتور رو روی سیستم دیگری تست کردید؟
مدل دقیق گرافیک؟

ویندوز XP (البته با توصیه یکی از دوستان دارم ویندوز 7 رو نصب می کنم.)
کارت گرافیک : ATI TD 5500 1gig
و مواردی رو که گفتی رو انجام داده ام و تاثیر هم داشته. به همین دلیله که میگم مشکل فونت ها تا حد زیادی حل شده.
روشنایی بیش از حدی که داره موقع خوندن متن چشمام رو می زنه. اگه این مورد رفع بشه فکر کنم دیگه بقیه موارد اصلا به چشم نیان.
نرم افزارهای کم کردن نور رو هم امتحان کردم اما چیز جالبی نیستن. انگار یه تلق گذاشتی جلوی مانیتور. یعنی بصورت استاندارد نور کم نمیشه.

aryaiee
2014/11/17, 08:02
ویندوز XP (البته با توصیه یکی از دوستان دارم ویندوز 7 رو نصب می کنم.)
کارت گرافیک : ATI TD 5500 1gig
و مواردی رو که گفتی رو انجام داده ام و تاثیر هم داشته. به همین دلیله که میگم مشکل فونت ها تا حد زیادی حل شده.
روشنایی بیش از حدی که داره موقع خوندن متن چشمام رو می زنه. اگه این مورد رفع بشه فکر کنم دیگه بقیه موارد اصلا به چشم نیان.
نرم افزارهای کم کردن نور رو هم امتحان کردم اما چیز جالبی نیستن. انگار یه تلق گذاشتی جلوی مانیتور. یعنی بصورت استاندارد نور کم نمیشه.
متاسفانه ویندوز XP رابط های گرافیکی خوبی ندارد.شما با همون 7 تست کن ببین نتیجه چه میشود.از طریق منو و کلیدهای روی خود مانیتور هم نور کم نمیشه؟

magiteq
2014/11/17, 10:35
اکثر افرادی که از CRT , به سمت LCD حرکت میکن , در اوایل مشکلاتی دارن و خیلی خوب نمیتونن باهاش کنار بیان , مخصوصا اگر یک LCD LOW range هم خریده باشن
مانیتور شما هیچ مشکلی نداره و شدت روشنایی 200 کاندلار طبق گفته LG در این نمایشگر اندازه گیری شده که بسیار معمول هست و هیچ مشکلی نداره , شما حتی اگر برایتنس رو بر روی 100% هم قرار بدی , باز هم هیچ مشکلی پیش نمیاد
من تعجب میکنم شما میگی روشنایی رو صفر هم میکنم , باز هم چشم هام خسته میشه!!! در یک کلام مانیتور شما هیچ مشکلی نداره و باید عادت کنی

FAZEL77
2014/11/17, 13:24
بهتر بود مانیتور با پنل ips میخریدید اگه اینجوری حساس هستید

Sent from my GT-S6312 using Tapatalk

ErfanDL
2015/01/06, 21:31
عزیز مانیتور را بزار روی auto brightness مشکل حل میشه

microbit
2015/01/13, 09:06
دوست عزیز قبل از هر چیز بگم اگه سلامت چشم و اعصابت برات مهمه اصلا جلوی ال ای دی نشین!!
اینکه در الجی تصویر به این شکله اصلا جای تعجب نیست کلا سامسونگ و ال جی فق گط یه چیزی میشنون میرن تولیدش میکنن، حالا شما بیا یه ایسوس یا یه مارک اروپایی بزار کنارش فرقش رو ببین
خودم سایزدفول اچ دی نیاز داشتم کلی گشتم تاذیه lcd 23 اینچ پیدا کردم و راضیم ازش
نه چشم خسته میشه نه کیفیتش بده.
واسه حل مشکلتون هم اگه سی دی همرا مانیتور هست نصب کنین تنظیمات خوبی داخلش داره که تاثیر گذاره

aryaiee
2015/01/13, 10:10
دوست عزیز قبل از هر چیز بگم اگه سلامت چشم و اعصابت برات مهمه اصلا جلوی ال ای دی نشین!!
اینکه در الجی تصویر به این شکله اصلا جای تعجب نیست کلا سامسونگ و ال جی فق گط یه چیزی میشنون میرن تولیدش میکنن، حالا شما بیا یه ایسوس یا یه مارک اروپایی بزار کنارش فرقش رو ببین
واسه حل مشکلتون هم اگه سی دی همرا مانیتور هست نصب کنین تنظیمات خوبی داخلش داره که تاثیر گذاره

پنل های اروپایی اکثرا تولید 2 شرکت بزرگ پنل سازی جهان یعنی سامسونگ و یا الجی و یا lg philips هستند.صحبت غیر تخصصی نفرمائید لطفا دوست من.

magiteq
2015/01/13, 10:14
LG , SAMSUNG , AU OPTRONIC , بزرگترین پنل سازان دنیا هستن , ASUS تولید کننده نیست و در محصولاتش از پنل های این سه OEM که نام بردم استفاده میکن
مدل ها کیفیت متفاوتی دارن و چون شما از یک مدل خوشت اومده , دلیل بر برتری کلی برند نسبت به سایرین نیست
بنده از خرید VX238H هم کاملا پشیمون هستم ولی برند رو زیر سوال نمیبرم!