PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبری در راه است... مسابقه ای هیجان انگیز!

iSteve
2014/11/06, 12:00
با سلام خدمت همه ی کاربران و مدیران مجموعه ی سخت افزار @};-

این تاپیک یک تاپیک خبری و نظرسنجی از کاربران میباشد.
پس از مشورت با مدیران و برنامه ریزی های اولیه تصمیم گرفته شد مسابقه ای با موضوع "اورکلاک" صورت بگیره که در اون سعی میشه اساس کار این باشه که همه بتونن شرکت کنن و هر کسی شانس موفقیت داشته باشه.
هدف از راه اندازی این مسابقه ارتقای سطح دانش کاربران در مورد اورکلاک خواهد بود. همچنین آشنایی بیشتر اونها با ثبت نتایج در HWBOT و تشویق به ثبت در HWBOT. همه اینها در نهایت باعث رقابت سالم و با بارعلمی فراوان میشه که به سود تمام شرکت کنندگان خواهد بود. پس هر کسی که در این مسابقه شرکت کنه به نوعی برنده هست. شاید عده ای جایزه ای دریافت نکنن اما به نظرم بزگترین جایزه آموختن چیزهای جدیده.

برای این مسابقه جوایز خوبی هم در نظر گرفته شده که حس رقابت رو قوی تر کنه :D

قبل از راه اندازی مسابقه میخوام بسیار بهش پرداخته بشه و نظر دوستان دیگه رو بدونم.
عزیزان! شما هم میتونید پیشنهاد بدین که مسابقه در چه رشته ای و چگونه برگزار بشه، خلاصه هر نظری دارید میتونید بدین. چون این شما هستید که قراره در مسابقه شرکت کنید و هدفمون اینه که کاملا از مسابقه رضایت داشته باشید. نظر همه بسیار محترم هست.

لطفا قبل از اینکه نظر خودتونو بگین تمام جوانب کار رو بسنجید تا مفید واقع بشه.

از مدیران سایت به خاطر حمایتشون تشکر میکنیم@};-

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

NAVID OC
2014/11/06, 12:15
ناصر جان اصلا مفهوم حرف نمی زنی!
تو یا هو هم همین طوری هستی! >:)

الان بنظرت من کاربر این متن را بخوانم چیزی ازش سر در می آرم؟
مسابقه اورکلاک چی؟ (پردازنده - حافظه - گرافیک)
در چه سطحی ؟ (LN2 ، یخ خشک ، واتر ، ایر)
با چه امکاناتی؟
با چه شرایطی؟
حظوری ، غیر حضوری؟
جوائز؟

iSteve
2014/11/06, 12:18
ناصر جان اصلا مفهوم حرف نمی زنی!
تو یا هو هم همین طوری هستی! >:)

الان بنظرت من کاربر این متن را بخوانم چیزی ازش سر در می آرم؟
مسابقه اورکلاک چی؟ (پردازنده - حافظه - گرافیک)
در چه سطحی ؟ (LN2 ، یخ خشک ، واتر ، ایر)
با چه امکاناتی؟
با چه شرایطی؟
حظوری ، غیر حضوری؟
جوائز؟
مفهومه نویدجان.
من در اینجا میخوام شما نظرتو بفرمایید که:

مسابقه اورکلاک چی باشه؟ (پردازنده - حافظه - گرافیک)
در چه سطحی باشه به نظرتون ؟ (LN2 ، یخ خشک ، واتر ، ایر)
با چه امکاناتی باشه؟
چه شرایطی رو واسش در نظر بگیریم؟
حضوری باشه یا غیر حضوری؟
@};-

جایزه هم در نظر گرفته شده، در حدی هست که به خاطرش رقابت کنید :D

mustang GT
2014/11/06, 13:44
خیلی عالی ناصرجان@};-. . . .=D>
بنظرم سطح بندی بشه بهتره.یه نفر واترکول داره در سطح واتر کس دیگه ای ایر داره در سطح ایر.یه سطح هم ازاد باشه تا شاید بعضی ها با ابتکار بیان جلو!!!!
حتی بنظرم اگه cpu هم دسته بندی بشه خیلی بهتر هست.مثلا کلاس sandy bridge یا ivy bridge یا حتی سوکت 775.بنظرم اینجوری عدالت بیشتر برقرار میشه چون فک نکنم کسی که 775 داشته باشه بتونه پابه پای 4770بیاد!!!!!
دسته رم وگرافیک هم اگه جدا باشه بهتر.حالا نمیدونم مثلا معیار اورکلاک گرافیک چی باشه!!!فرکانس بالاتر یا امتیاز بیشتر. . . . .
اینا چیزایی بود که به ذهن من رسید.امیدوارم مفید واقع بشه. . . . .

iSteve
2014/11/06, 17:22
خیلی عالی ناصرجان@};-. . . .=D>
بنظرم سطح بندی بشه بهتره.یه نفر واترکول داره در سطح واتر کس دیگه ای ایر داره در سطح ایر.یه سطح هم ازاد باشه تا شاید بعضی ها با ابتکار بیان جلو!!!!
حتی بنظرم اگه cpu هم دسته بندی بشه خیلی بهتر هست.مثلا کلاس sandy bridge یا ivy bridge یا حتی سوکت 775.بنظرم اینجوری عدالت بیشتر برقرار میشه چون فک نکنم کسی که 775 داشته باشه بتونه پابه پای 4770بیاد!!!!!
دسته رم وگرافیک هم اگه جدا باشه بهتر.حالا نمیدونم مثلا معیار اورکلاک گرافیک چی باشه!!!فرکانس بالاتر یا امتیاز بیشتر. . . . .
اینا چیزایی بود که به ذهن من رسید.امیدوارم مفید واقع بشه. . . . .
سلام کامیارجان، ممنونم از اینکه نظرتو گفتی@};-
اگه دسته بندی های مختلف انجام بدیم باید جایزه های زیادی هم تدارک دیده بشه و یا جایزه تقسیم بشه و به جای جوایز خوب چندین جایزه ی کوچیک که فقط ارزش معنوی داشته باشن بذاریم! برای همین نمیتونیم دسته بندی کنیم.
فقط یک دسته هست. اما سعی میشه طوری باشه که همون فردی که سخت افزار معمولی یا قدیمی هم داره بتونه در رقابت شرکت کنه. برای مثال در نظر داریم هر شخص تستی در حالت دیفالت بذاره و سپس نتیجه ی خودشو در حالت اورکلاک شده بذاره، سپس درصد پیشرفتش ملاک قراره بگیره. همچنین ضریبی از پوینت هایی که از این تست داخل HWBOT میگیره و ضریبی از قیمت قطعاتش و ضریبی از اورکلاک پذیری هم محاسبه بشه. البته ممکنه به دلیل پیچیده شدن محاسبه اینها از بعضی از این ضریب ها صرف نظر بشه.
ضمن اینکه برای اینکه افراد بیشتری بتونن شرکت کنن و روحیه ی خوبی داشته باشن تصمیم داریم اگه همه موافق باشن فقط در کلاس Air برگزار بشه، یعنی استفاده از واترکولر و اسکتریم کولینگ ها غیرمجاز میشه. همچنین دماهای زیر -5درجه هم غیرمجاز میشه.
رقابت در بخش گرافیک کمی محدودیت برای کاربران قرار میده، چون خیلی ها گرافیک خوبی ندارن که مناسب اورکلاک باشه و یا اصلا کارت گرافیک ندارن. در بخش رم هم قطعا اوضاع به نفع اونهایی خواهد بود که سیستم جدیدتری دارن که از فرکانس های بالاتری پشتیبانی میکنه و حجم رمشون بالاتره.
برای همین اگه موافق باشید تنها کلاس cpu برگزار میشه.
اما من یه مقدار فکر کردم دیدم هیچ تستی رو نمیشه عادلانه تر از HWBOT Prime انتخاب کرد. چون تستی هست که احتمال تقلب صفر هست، همچنین پوینت بالایی در HWBOT داره و تکیه اش cpu هست.

منتظر نظرات دوستان مخصوصا در مورد محاسبه ی امتیازات هستیم.
@};-

mohammad2284
2014/11/06, 19:44
سلام خدمت عزیزان آشنا و همیشه در صحنه :دی
طبق معمول پای ثابت اینجور مسابقات و مراسمات هستم.
مسابقه باید کلاس بندی بشه،به نظر من بر حسب سوکت باید کلاس بندی کرد.
گرافیک هم اگه میخواد برگزار بشه بر طبق سوکت مادربرد باشه.
رم هم به همین منوال.
حضوری نمیشه چون شرایطش نیست.
در مورد کولینگ هم نهایتاً واتر کولینگ باشه چون همه که پات LN2 ندارن :دی
ممنون
جوایز چی هست حالا؟ :D
راستی یه تستی باشه که ساده باشه و نیاز به توئیک خاصی نداشته باشه مثل Cinebench یا HWbot prime

mohammad2284
2014/11/06, 19:47
سلام کامیارجان، ممنونم از اینکه نظرتو گفتی@};-
اگه دسته بندی های مختلف انجام بدیم باید جایزه های زیادی هم تدارک دیده بشه و یا جایزه تقسیم بشه و به جای جوایز خوب چندین جایزه ی کوچیک که فقط ارزش معنوی داشته باشن بذاریم! برای همین نمیتونیم دسته بندی کنیم.
فقط یک دسته هست. اما سعی میشه طوری باشه که همون فردی که سخت افزار معمولی یا قدیمی هم داره بتونه در رقابت شرکت کنه. برای مثال در نظر داریم هر شخص تستی در حالت دیفالت بذاره و سپس نتیجه ی خودشو در حالت اورکلاک شده بذاره، سپس درصد پیشرفتش ملاک قراره بگیره. همچنین ضریبی از پوینت هایی که از این تست داخل HWBOT میگیره و ضریبی از قیمت قطعاتش و ضریبی از اورکلاک پذیری هم محاسبه بشه. البته ممکنه به دلیل پیچیده شدن محاسبه اینها از بعضی از این ضریب ها صرف نظر بشه.
ضمن اینکه برای اینکه افراد بیشتری بتونن شرکت کنن و روحیه ی خوبی داشته باشن تصمیم داریم اگه همه موافق باشن فقط در کلاس Air برگزار بشه، یعنی استفاده از واترکولر و اسکتریم کولینگ ها غیرمجاز میشه. همچنین دماهای زیر -5درجه هم غیرمجاز میشه.
رقابت در بخش گرافیک کمی محدودیت برای کاربران قرار میده، چون خیلی ها گرافیک خوبی ندارن که مناسب اورکلاک باشه و یا اصلا کارت گرافیک ندارن. در بخش رم هم قطعا اوضاع به نفع اونهایی خواهد بود که سیستم جدیدتری دارن که از فرکانس های بالاتری پشتیبانی میکنه و حجم رمشون بالاتره.
برای همین اگه موافق باشید تنها کلاس cpu برگزار میشه.
اما من یه مقدار فکر کردم دیدم هیچ تستی رو نمیشه عادلانه تر از HWBOT Prime انتخاب کرد. چون تستی هست که احتمال تقلب صفر هست، همچنین پوینت بالایی در HWBOT داره و تکیه اش cpu هست.

منتظر نظرات دوستان مخصوصا در مورد محاسبه ی امتیازات هستیم.
@};-
ناصر جان به یه بخش از نظرت مخالفم.
خیلی از ایر کولر ها هستن که از واتر بهتر عمل میکنن.
عملا واتر با ایر تفاوت آنچنانی نداره.
نهایتاً تو واتر میشه یخ گذاشت که با ایر کولر هم میشه از این کارا کرد.
واتر باشه بهتره

iSteve
2014/11/06, 21:08
سلام خدمت عزیزان آشنا و همیشه در صحنه :دی
طبق معمول پای ثابت اینجور مسابقات و مراسمات هستم.
مسابقه باید کلاس بندی بشه،به نظر من بر حسب سوکت باید کلاس بندی کرد.
گرافیک هم اگه میخواد برگزار بشه بر طبق سوکت مادربرد باشه.
رم هم به همین منوال.
حضوری نمیشه چون شرایطش نیست.
در مورد کولینگ هم نهایتاً واتر کولینگ باشه چون همه که پات LN2 ندارن :دی
ممنون
جوایز چی هست حالا؟ :D
راستی یه تستی باشه که ساده باشه و نیاز به توئیک خاصی نداشته باشه مثل Cinebench یا HWbot prime
بله محمد جونم، برای نرم افزار تست، تست HWBOT Prime رو در نظر دارم. اگه کسی از دوستان مخالف هست اعلام کنه و دلیلشو بگه ممنون میشم.
اگه کلاس بندی بشه باید کلاس AMD و intel بذاریم که هر کدوم از اینها شامل چند کلاس مختلف میشن برای همین تعداد برندگان زیاد میشن و سخت میشه از خجالتشون دراومد! به همین دلیل احتمالا در یک کلاس همه در کنار هم کار خواهند کرد، اما میخوام با کمک شما و دوستان دیگه ام قوانین رو طوری تنظیم کنیم که همه راضی باشن و همه شانس برنده شدن داشته باشن، کاملا عادلانه.
در مورد مسابقه ی حضوری، این فقط یه جواب در پاسخ به سوال نوید بود وگرنه هرگز حتی یک ثانیه هم به مسابقه ی حضوری فکر نمیکنیم.

جوایز مسابقه چیزهایی هستن که حس رقابت رو در همه ی بچه ها قوی کنه! نمیگم جایزه اش خییییلی خوفناکه ولی جایزه ی خیلی خوبیه و زحمات اورکلاکرهای عزیز رو جبران میکنه. انشاالله دوستان هم از جوایزش خوششون بیاد. درست چند لحظه قبل از زمان برگزاری مسابقه جوایز هم اعلام میشن.

ناصر جان به یه بخش از نظرت مخالفم.
خیلی از ایر کولر ها هستن که از واتر بهتر عمل میکنن.
عملا واتر با ایر تفاوت آنچنانی نداره.
نهایتاً تو واتر میشه یخ گذاشت که با ایر کولر هم میشه از این کارا کرد.
واتر باشه بهتره
چشم محمد جان، حرف شما کاملا به جا و درست هست. تست با واترکولر هم مجاز خواهد بود.
با یکی از دوستان هم صحبت میکردم همین نظر رو داشت.
@};-

هر کسی نظری داره میتونه بگه. بهش پرداخته میشه.

Reza Eshraghi
2014/11/06, 23:30
سلام ناصر جون خودم و همه اساتید عزیز . :x:x
پست من در اینجا جسارت هست به همه عزیزان و امیدوارم جسارت منو ببخشید :">@};-
طبق صحبت هایی که با استاد عزیزم ناصر جان :x:x داشتم مقداری همفکری کردیم که خدا رو شکر نقاط مشترک و تفاهم زیادی داشتیم در قوانین
اما من یک پیشنهاد با جازه ناصر جان در درجه اول مطرح می کنم که اگه ناصر جون و بقیه اساتید عزیزم موافق باشند اینجوری کار کنیم که :
فرض کنیم هرکدوم از ما مدیر اجرایی مسابقه هستیم و تدوین قوانین برعهده ماست بعد به شکل و فرمت قانون نویسی
( مثال :
قوانین پیشنهادی من :
1. ...........
2. ...........
و اینجوری )

پیشنهادمون رو مطرح کنیم و روش با کمک و همفکری هم بررسی و نقد کنیم تا به یک قانونی برسیم که هیچ کسی مخالفی نداشته باشه و قوانین رو با امضای همه ( تشکر معادل امضاء ) تدوین و نهایی کنیم بعد جهت اینکه خدایی ناکرده خدایی ناکرده کسی شیطونی نکنه! از همون قوانینی که نهایی و تصویب شده شات بگیریم و در استارت مسابقه که تاپیکش و میزنیم و میخوایم قوانینشو اعلام کنیم اون شات رو بگذاریم که امضای همه هم پای اون قانون وجود داره بعداً خدایی نکرده خدایی ناکرده کسی اعتراضی کرد به اون قانون و امضا هم کرده بود شرمنده اش بشیم ! :ar!
اول دوستان و مخصوصاً ناصر جان نظرشونو در مورد این پیشنهاد اولیه برای شیوه طرح پیشنهاد اعلام کنند تا از این به بعد پیشنهاد ها رو اینجوری مطرح کنیم تا در مرحله نقد و بررسی سریعتر بشه نقاط مشترک اکثریت رو پیدا کرد و راحت تر بشه نقد و بررسی کرد و زمان کمتری ببره @};-@};-
تا فردا صبح ایشالا قوانین پیشنهادی خودمو به همین فرمت ارائه کنم

mohammad2284
2014/11/07, 00:08
Amd که 100% از اينتل جداست ولي نميشه اينتل همه با هم باشن که.
نهايتا ميشه اينطور گفت که 775 جدا 1155 و 1150 با هم.
بهتر نيست?
Ddr2 کجا و فرکانس 3000 به بالاي 1150 کجا

iSteve
2014/11/07, 11:15
سلام ناصر جون خودم و همه اساتید عزیز . :x:x
پست من در اینجا جسارت هست به همه عزیزان و امیدوارم جسارت منو ببخشید :">@};-
طبق صحبت هایی که با استاد عزیزم ناصر جان :x:x داشتم مقداری همفکری کردیم که خدا رو شکر نقاط مشترک و تفاهم زیادی داشتیم در قوانین
اما من یک پیشنهاد با جازه ناصر جان در درجه اول مطرح می کنم که اگه ناصر جون و بقیه اساتید عزیزم موافق باشند اینجوری کار کنیم که :
فرض کنیم هرکدوم از ما مدیر اجرایی مسابقه هستیم و تدوین قوانین برعهده ماست بعد به شکل و فرمت قانون نویسی
( مثال :
قوانین پیشنهادی من :
1. ...........
2. ...........
و اینجوری )

پیشنهادمون رو مطرح کنیم و روش با کمک و همفکری هم بررسی و نقد کنیم تا به یک قانونی برسیم که هیچ کسی مخالفی نداشته باشه و قوانین رو با امضای همه ( تشکر معادل امضاء ) تدوین و نهایی کنیم بعد جهت اینکه خدایی ناکرده خدایی ناکرده کسی شیطونی نکنه! از همون قوانینی که نهایی و تصویب شده شات بگیریم و در استارت مسابقه که تاپیکش و میزنیم و میخوایم قوانینشو اعلام کنیم اون شات رو بگذاریم که امضای همه هم پای اون قانون وجود داره بعداً خدایی نکرده خدایی ناکرده کسی اعتراضی کرد به اون قانون و امضا هم کرده بود شرمنده اش بشیم ! :ar!
اول دوستان و مخصوصاً ناصر جان نظرشونو در مورد این پیشنهاد اولیه برای شیوه طرح پیشنهاد اعلام کنند تا از این به بعد پیشنهاد ها رو اینجوری مطرح کنیم تا در مرحله نقد و بررسی سریعتر بشه نقاط مشترک اکثریت رو پیدا کرد و راحت تر بشه نقد و بررسی کرد و زمان کمتری ببره @};-@};-
تا فردا صبح ایشالا قوانین پیشنهادی خودمو به همین فرمت ارائه کنم

موافقم رضا جان، به شرط اینکه بچه ها هم همکاری کنن@};-
دوستان، از این به بعد مثل نمونه ای که آقا رضا پیشنهاد دادن، نظرات خودتونو بیان کنید. کاملا طبقه بندی شده و از روی اصول.
دیگه اینکه اگه کسی نظری داره در مورد نحوه ی محاسبه ی امتیازات حتما اطلاع بده، چون در حال حاضر گره ی کار ما نحوه ی محاسبه است. چون باید طوری باشه که حق هیچ کس ضایع نشه تا همه بتونن برنده بشن حتی کسانی که سیستم های سوکت 478 دارن!

Amd که 100% از اينتل جداست ولي نميشه اينتل همه با هم باشن که.
نهايتا ميشه اينطور گفت که 775 جدا 1155 و 1150 با هم.
بهتر نيست?
Ddr2 کجا و فرکانس 3000 به بالاي 1150 کجا
ممنونم محمد عزیز@};-
جدا کردن بخش های مختلف از همدیگه باعث میشه که کلاس بندی بشه. همین کلاس بندی هم باعث میشه تعداد برندگان نفر اول و دوم و سوم زیاد بشه، در این صورت جایزه ی خوبی که وعده داده شده تبدیل میشه به چندتا جایزه ی کوچیک.

توجه:
تقریبا همه ی بچه ها میگن کلاس بندی کنیم و مسابقه در چند بخش برگزار بشه. همین طور که گفتم اینجوری مجبوریم جوایز رو معمولی تر ولی تعدادشو بیشتر کنیم و ممکنه اینجوری خبری از جایزه ی چشمگیر نباشه. همه با این کار موافق هستن؟

نظر شخصی من اینه که فقط در یک کلاس باشه تا جوایز به چشم بیاد، برای اینکه حق کسی خورده نشه بالاترین درصد پیشرفت رو نسبت به حالت دیفالت در نظر میگیریم، همچنین ضریب هایی از پتانسیل اورکلاک سیستم افراد، پوینت هایی که در HWBOT بابت اون تست گرفته شده و یا قیمت حدودی مین+پردازنده+رم+پاور .... با این چی بچه ها؟ موافق هستید؟

@};-@};-@};-

mohammad2284
2014/11/07, 12:21
اگه مسخوايد همه با هم برگزار بشه بايد يه کاري کنيد که همه چيز مساوي باشه.
Z97 با X38 فرقي نداشته باشه

iSteve
2014/11/07, 12:22
اگه مسخوايد همه با هم برگزار بشه بايد يه کاري کنيد که همه چيز مساوي باشه.
Z97 با X38 فرقي نداشته باشه
خوب الان با سیستم محاسبه ای که گفتم موافقی؟ نظری برای چگونگی محاسبه ی امتیازات داری؟
@};-

.SouSHIanT.
2014/11/07, 15:11
اولا سلام میکنم خدمت بچه های مجله سخت افزار @};-

دوما از ناصر عزیز بابت اطلاع رسانی تشکر میکنم .

نظری که من در مورد تساوی امتازات دارم برگذاری مسابقات به شیوه hwbot هست یعنی در تعدادی قسمت یا همون stage برگذار بشه و هر stage مقداری امتیاز یا پوینت داشته باشه
در اخر برای هر نفر امتیازات مجموع stage ها جمع بشه و در یک رده بندی نتیجش مشخص شه .

اگه در این مورد نیاز به توضیح و مثال هست بگین .

قراره مسابقه فقط بر پایه تست های CPU باشه یا گرافیک هم درنظر هست ؟

Reza Eshraghi
2014/11/07, 18:19

نظری که من در مورد تساوی امتازات دارم برگذاری مسابقات به شیوه hwbot هست یعنی در تعدادی قسمت یا همون stage برگذار بشه و هر stage مقداری امتیاز یا پوینت داشته باشه
در اخر برای هر نفر امتیازات مجموع stage ها جمع بشه و در یک رده بندی نتیجش مشخص شه .

سلام بر آقا نوید عزیز :x@};-
خوش اومدی برادر به فروم @};-@};-
با رسم شکل و نمودار توضیح بده برادر ! (ورژن جدید مثال بزنید ! :D )

.SouSHIanT.
2014/11/07, 18:44
سلام بر آقا نوید عزیز :x@};-
خوش اومدی برادر به فروم @};-@};-
با رسم شکل و نمودار توضیح بده برادر ! (ورژن جدید مثال بزنید ! :D )

قربونت عزیزم ، فدای این همه انرژی !! :-bd

منظورم اینه اگه قراره کلاس بندی بشه ، مثلا از نفر اول تا نفر پنجم به ترتیب امتیاز های 5 تا 1 رو در هر کلاس بگیرن
حالا هر تعداد دسته و کلاسی که میخواد باشه اگه کلاس و تست ها بیشتر باشه به نظرم جذاب تر هم هست چون کمتر کسی پیدا میشه در همه کلاس ها بتونه نتیجه بگیره

بعد مجموع امتیاز در هر کلاس نفر برتر رو مشخص کنه :

مثلا من در کلاس اول ( حالا هر تست و سخت افزاری ) 3 میگیرم
در کلاس دوم 5
در کلاس سوم هم صفر !! یعنی یا قطعه مورد نظرشو نداشتم یا اصلا نتونستم در این کلاس شرکت کنم

مجموع امتیازات من میشه 3+5+0 = 8 یعنی از کل مسابقه 8 امتیاز گرفتم و با این 8 امتیازم بین بقیه رده بندی میشم و برنده مشخص میشه .

حالا این که در هر کلاس چه سخت افزار و چه تستی مجاز باشه یه بحث دیگست ...

این سری واضح بود یا برم تو فاز نقاشی :))
@};-

alksdj
2014/11/07, 20:01
با سلام به همه دوستان
اول اینکه باید کلاس بندی کنیم ( یعنی توی کدوم قسمت مثل سوکت 775 یا 1156 یا 1366 و....) فرق باشه . بعد از کلاس بندی باید توضیح داده بشه با چه cpu میخوای تست بزنید . بعد این تست ها روی ln2 باشه یا air . استفاده از cpu های نمونه مهندسی و .... مجاز هست یا نه ؟ مادربورد هم از چه نوعی باشه این هم مهم هست

ARMIN
2014/11/07, 20:13
سلام خدمت ناصر جان

به نظرم در هر مسابقه اوورکلاکی مهم اینه که نهایت تلاش رو بکنیم به عدالت نزدیکتر بشیم اما لزوما" ممکنه بهش نرسیم.

یک نظر به ذهنم رسید که گفتم مطرح کنم، لزوما" ممکنه نظر خوبی نباشه، ولی خوب، حالا که قراره بحث کنیم این نظر رو هم از طرف من

میشه یک فرمولی امتیاز رو محاسبه کرد، مثلا" حالا تست 32M نرم افزار Wprime رو در نظر بگیریم. بعد تعداد هسته ها رو به 2 یا 4 کاهش بدیم. حالا اساتید بهتر میتونن در مورد امکان این کار در پلتفورم ها نظر بدن

بعد یه فرمولی مثلا" فرکانس OC تقسیم بر فرکانس دیفالت پردازنده تقسیم بر زمان تست.

مثلا" من پردازنده ام 4790K هست، میتونم تا 5 اوورش کنم، طبق فرمول میشه 5 تقسیم بر 4.4 تقسیم بر 6.215 ثانیه امتیاز 32M تست wPrime پاسخ ضربدر 1000 (که عدد صحیح بشه): میشه 182.8

حالا یکی پردازنده اش مثلا" تا 5 اوور میشه، اما فرکانس پایه اش 3.2 هستش تقسیم بر مثلا" 8 ثانیه سرعت پاس شدن تست wPrime بوده، پاسخ ضربدر 1000 (که عدد صحیح بشه) میشه: 195.3

در چنین شرایطی اونی که سیستمش از من ضعیفتره اما اوورکلاک بیشتری کرده، امکان پیروزیش نسبت به من که سیستم قویتری دارم بیشتره.

صد البته بحث معماری خیلی مهمه، اما اگر سعی کنیم تعداد هسته ها رو به 4 یا یک عدد مشترک برای همه برسونیم، اونی که بیشتر اوورکلاک کرده امکان پیروزی بیشتری داره.

برای اینکه تقلبی در کار نباشه میشه در HWBOT تست رو پست کرد.

iSteve
2014/11/07, 20:15

قربونت عزیزم ، فدای این همه انرژی !! :-bd

منظورم اینه اگه قراره کلاس بندی بشه ، مثلا از نفر اول تا نفر پنجم به ترتیب امتیاز های 5 تا 1 رو در هر کلاس بگیرن
حالا هر تعداد دسته و کلاسی که میخواد باشه اگه کلاس و تست ها بیشتر باشه به نظرم جذاب تر هم هست چون کمتر کسی پیدا میشه در همه کلاس ها بتونه نتیجه بگیره

بعد مجموع امتیاز در هر کلاس نفر برتر رو مشخص کنه :

مثلا من در کلاس اول ( حالا هر تست و سخت افزاری ) 3 میگیرم
در کلاس دوم 5
در کلاس سوم هم صفر !! یعنی یا قطعه مورد نظرشو نداشتم یا اصلا نتونستم در این کلاس شرکت کنم

مجموع امتیازات من میشه 3+5+0 = 8 یعنی از کل مسابقه 8 امتیاز گرفتم و با این 8 امتیازم بین بقیه رده بندی میشم و برنده مشخص میشه .

حالا این که در هر کلاس چه سخت افزار و چه تستی مجاز باشه یه بحث دیگست ...

این سری واضح بود یا برم تو فاز نقاشی :))
@};-
سلام نوید جان، 7GHz+ چطوره؟ :D
ممنونم که دعوتمو قبول کردی امیدوارم تو این فروم هم سخت فعالیت کنی اینقدر که چشاتو داغون کنی پای مانیتور و... :))

پیشنهاد جالبی بود نوید، اتفاقا منم اولش همین نظرو داشتم. منظورت اینه که یک مسابقه بذاریم که در اون هر شرکت کننده باید cpuشو اورکلاک کنه و سه چهارتا تست مثلا HWBOT Prime و Wprime1024 و Cinebench 11.5 و... رو بگیره، بعدش امتیازاتی که در هر کدوم از تست ها میگیره رو با جمع کنیم تا مجموع امتیازات یک شرکت کننده در پایان مشخص بشه. درسته؟
خیلی جذاب و هیجان انگیز میشه ولی خیلی هم سخت میشه و کسانی که وقت آزاد نسبتا زیادی دارن میتونن شرکت کنن. چون باید حداقل روی 3-4 تا تست کار کنیم و سیستمو بتونیم کاملا استیبل یا پایدار کنیم، البته اینجوری بار علمی مسابقه بیشتر میشه و بچه ها تست های بیشتری تو HWBOT میزنن. من با این نظر کاملا موافقم.
بچه ها نظر شما چیه؟ موافقید؟

راستی اینو به همه ی عزیزان بگم که ثبت نتایج در HWBOT یک اجبار برای تمام کسانی هست که میخوان تو مسابقه شرکت کنن، این قانونیه که همه باهاش موافق هستن و هیچ کس حق نداره مخالفت کنه! :D پس اگه کسی در HWBOT عضو نیست و میخواد شرکت کنه از الان عضو بشه تا با محیطش آشنا بشه.
تاریخ شروع مسابقه احتمالا اول آذر خواهد بود و پایان مسابقه پایان آذر میشه، خوبه؟

اگه بخوام نوید .SouSHIanT. رو به دوستان معرفی کنم، درباره اش به نشون دادن همین ریزالت بسنده میکنم:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

نوید!این تنها خوری رو هرگز فراموش نخواهم کرد(شوخی) :))@};-

Reza Eshraghi
2014/11/07, 20:48
با کسب اجازه از همه اساتید بزرگوار اورکلاکر آرمین جان ، ناصر جان نوید ، قوامی عزیز ، محمد آقا گل ، نوید نیکنام ، علی جان عزیز و همه اساتید عزیزم و با عرض پوزش بابت جسارتی که به محمد جان عزیز میشه در این مثالم :((
اما هدف از این مثال این هست که بدونید عزیزان رعایت عدالت بسیار بسیار مشکل هست مگر اینکه طبقه بندی در دو گروه کولینگ و پلتفرم همزمان انجام بشه یا حداقل فقط پلتفرم ها طبقه بندی بشن !

من هم با مسابقه امتیاز HWBOT Prime موافقم و در این مثال 4 پردازنده 4 هسته ای از سه پلتفرم 775 سوکت 1156 معماری Lynfield و Haswell-Refresh ضریب باز که امتیازاتشون تقریباً در یک رنج بوده در کل دنیا ! رو براتون اینجا آوردم !
شما عواملی که میگم رو در نظر بگیرید به پیچیدگی کار پی خواهید برد :
1. درصد پیشرفت نسبت به فرکانس دیفالت
2. پلتفرم
3. کولینگ
عزیزان به نوعی عامل هزینه در موارد 2 و 3 به صورت مخفی وجود داره اما به صورت رابطه ای به صورت زیر :
پلتفرم بهتر و کولینگ بهتر = هزینه بیشتر = امتیاز بیشتر = درصد پیشرفت کمتر نسبت به فرکانس دیفالت نسبت به پلتفرم های قدیمی تر !!

مثلاً 4790K با فرکانس دیفالت 4 بدون هیچ اوری 5165.57 امتیاز می گیره !!! و در حالی که برادر کوچیکش 4690K با فرکانس 4800 مگاهرتز اومده و 5119.88 امتیاز گرفته با 37.11% پیشرفت نسبت به دیفالت
محمد جان عزیزم :x با 44% پیشرفت در اور Q8400 با واتر امتیاز 5060.4 گرفته
یا عقاب ! :D با 50.10% پیشرفت با یک جوجه کولر نازنین :x امتیاز 5097.26 توسط i7 860 گرفته !

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. pps
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ps
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 8_pps
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. .66ghz%29_5060.4_pps

در آخر باز هم از جسارتی که مرتکب شدم از همه اساتیدم بسیار عذر میخوام :">
قضاوت با شما ! @-):D
به نظر شما برنده کیه ؟ 8->

iSteve
2014/11/07, 20:53
با سلام به همه دوستان
اول اینکه باید کلاس بندی کنیم ( یعنی توی کدوم قسمت مثل سوکت 775 یا 1156 یا 1366 و....) فرق باشه . بعد از کلاس بندی باید توضیح داده بشه با چه cpu میخوای تست بزنید . بعد این تست ها روی ln2 باشه یا air . استفاده از cpu های نمونه مهندسی و .... مجاز هست یا نه ؟ مادربورد هم از چه نوعی باشه این هم مهم هست
سلام مهدی جان، ممنونم که دعوتمو قبول کردی :) امیدوارم تو مسابقه هم ببینیمت
اینجوری خیلی به عدالت نزدیک میشیم ولی متاسفانه همینطور که در پست های قبلی عرض کردم به نظرم با این کاتر تعداد برندگان زیاد میشن، و در نتیجه تعداد جایزه ی بیشتری هم باید در نظر بگیریم، همین باعث میشه که احتمالا از جوایز چشمگیر خبری نباشه.
درست میگم مهدی جان؟ با نظرم موافقی؟

سلام خدمت ناصر جان

به نظرم در هر مسابقه اوورکلاکی مهم اینه که نهایت تلاش رو بکنیم به عدالت نزدیکتر بشیم اما لزوما" ممکنه بهش نرسیم.

یک نظر به ذهنم رسید که گفتم مطرح کنم، لزوما" ممکنه نظر خوبی نباشه، ولی خوب، حالا که قراره بحث کنیم این نظر رو هم از طرف من

میشه یک فرمولی امتیاز رو محاسبه کرد، مثلا" حالا تست 32M نرم افزار Wprime رو در نظر بگیریم. بعد تعداد هسته ها رو به 2 یا 4 کاهش بدیم. حالا اساتید بهتر میتونن در مورد امکان این کار در پلتفورم ها نظر بدن

بعد یه فرمولی مثلا" فرکانس OC تقسیم بر فرکانس دیفالت پردازنده تقسیم بر زمان تست.

مثلا" من پردازنده ام 4790K هست، میتونم تا 5 اوورش کنم، طبق فرمول میشه 5 تقسیم بر 4.4 تقسیم بر 6.215 ثانیه امتیاز 32M تست wPrime پاسخ ضربدر 1000 (که عدد صحیح بشه): میشه 182.8

حالا یکی پردازنده اش مثلا" تا 5 اوور میشه، اما فرکانس پایه اش 3.2 هستش تقسیم بر مثلا" 8 ثانیه سرعت پاس شدن تست wPrime بوده، پاسخ ضربدر 1000 (که عدد صحیح بشه) میشه: 195.3

در چنین شرایطی اونی که سیستمش از من ضعیفتره اما اوورکلاک بیشتری کرده، امکان پیروزیش نسبت به من که سیستم قویتری دارم بیشتره.

صد البته بحث معماری خیلی مهمه، اما اگر سعی کنیم تعداد هسته ها رو به 4 یا یک عدد مشترک برای همه برسونیم، اونی که بیشتر اوورکلاک کرده امکان پیروزی بیشتری داره.

برای اینکه تقلبی در کار نباشه میشه در HWBOT تست رو پست کرد.
بله درسته.
ممنونم آرمین جان. این فرمولی که فرمودین خیلی خوب بود. احتمالا همین کار رو خواهیم کرد، یعنی تمام شرکت کنندگان مثلا فقط با یک هسته ی فعال میتونن شرکت کنن. ولی یه مسئله ای هم این وسط هست اینکه با بعضی مادربردها که کار میکردم فکر کنم تنظیمی برای غیر فعال کردن هسته ها نداشت. من هدفم اینه که همه بتونن شرکت کنن، به نظر شما مادربردی هست که در بایوسش نشه هسته ها رو غیر فعال کرد؟

بله آقا آرمین، ثبت نتایج در HWBOT کاملا اجباری خواهد بود و کسی نباید در این مورد اعتراض کنه. تاپیک آموزشی ثبت نام و ثبت نتایج در HWBOT هم موجوده و داره کاملتر میشه. لینکش در امضام هست.
@};-

alksdj
2014/11/07, 20:56
خوب همه اینها قبول ولی این رو هم باید در نظر داشته باشید که توییک هم خیلی مهمه
ویندوز توییک شده ، ابزار های توییک و....
من عاشق 775 هستم
مخصولا e8600 یا e8400
و بین q9550

ARMIN
2014/11/07, 21:05
بله درسته.
ممنونم آرمین جان. این فرمولی که فرمودین خیلی خوب بود. احتمالا همین کار رو خواهیم کرد، یعنی تمام شرکت کنندگان مثلا فقط با یک هسته ی فعال میتونن شرکت کنن. ولی یه مسئله ای هم این وسط هست اینکه با بعضی مادربردها که کار میکردم فکر کنم تنظیمی برای غیر فعال کردن هسته ها نداشت. من هدفم اینه که همه بتونن شرکت کنن، به نظر شما مادربردی هست که در بایوسش نشه هسته ها رو غیر فعال کرد؟

بله آقا آرمین، ثبت نتایج در HWBOT کاملا اجباری خواهد بود و کسی نباید در این مورد اعتراض کنه. تاپیک آموزشی ثبت نام و ثبت نتایج در HWBOT هم موجوده و داره کاملتر میشه. لینکش در امضام هست.
@};-

ناصر جان، هرچند این فرمول خیلی دقیق نیست، اما به نظرم بد هم نیست.

میزان اوورکلاک رو تقسیم بر زمان کردن، میتونه مارو به عدالت نزدیکتر کنه، درسته در سیستم ها با معماری ضعیفتر مدت زمان بیشتری برای پاس شدن تست مصرف میشه، اما کاربر میتونه با بالاتر بردن میزان اوورش، هم به عدد بزرگتری برای تقسیم برسه و هم زمان تست رو کاهش بده که در تقسیم نهایی به عدد بزرگتری دست پیدا کنه، و این یک معادله ی دو سر منفعت برای سیستم ضعیفتر خواهد بود.

در مورد تعداد هسته ها درسته همه ی مادربرد ها نمیتوانند این کار را بکنند. اما 4 هسته امکان شرکت اکثریت را بالا خواهد برد. i5 و i7 ها میتونن شرکت کنند، چهار هسته ای های سوکت 775 هم میتوانند شرکت کنند، اکثر AMD ها هم میتوانند شرکت کنند.

بالاخر هر کاری کنیم، اتوماتیک یک عده را ممکنه از دست بدیم که این موضوع با توجه به تنوع سیستم های دست کاربران طبیعیه.

alksdj
2014/11/07, 21:06
ناصر جان به نظر من بیشتر باید روی اموزش و کار بچه ها زوم کنیم تا روی جایزه
در مورد جایزه هم من نظر این هست که تعداد جایزه ها بیشتر باشه بهتره چون با این کار اگر هم کسی کاری یا اورکلاکی انجام بده بدون مزد نمیمونه و میاد شرکت میکنه ولو فرض اینکه جایزه کم باشه بازم هم تقریب میشه بیاد

iSteve
2014/11/07, 21:12
با کسب اجازه از همه اساتید بزرگوار اورکلاکر آرمین جان ، ناصر جان نوید ، قوامی عزیز ، محمد آقا گل ، نوید نیکنام ، علی جان عزیز و همه اساتید عزیزم و با عرض پوزش بابت جسارتی که به محمد جان عزیز میشه در این مثالم :((
اما هدف از این مثال این هست که بدونید عزیزان رعایت عدالت بسیار بسیار مشکل هست مگر اینکه طبقه بندی در دو گروه کولینگ و پلتفرم همزمان انجام بشه یا حداقل فقط پلتفرم ها طبقه بندی بشن !

من هم با مسابقه امتیاز HWBOT Prime موافقم و در این مثال 4 پردازنده 4 هسته ای از سه پلتفرم 775 سوکت 1156 معماری Lynfield و Haswell-Refresh ضریب باز که امتیازاتشون تقریباً در یک رنج بوده در کل دنیا ! رو براتون اینجا آوردم !
شما عواملی که میگم رو در نظر بگیرید به پیچیدگی کار پی خواهید برد :
1. درصد پیشرفت نسبت به فرکانس دیفالت
2. پلتفرم
3. کولینگ
عزیزان به نوعی عامل هزینه در موارد 2 و 3 به صورت مخفی وجود داره اما به صورت رابطه ای به صورت زیر :
پلتفرم بهتر و کولینگ بهتر = هزینه بیشتر = امتیاز بیشتر = درصد پیشرفت کمتر نسبت به فرکانس دیفالت نسبت به پلتفرم های قدیمی تر !!

مثلاً 4790K با فرکانس دیفالت 4 بدون هیچ اوری 5165.57 امتیاز می گیره !!! و در حالی که برادر کوچیکش 4690K با فرکانس 4800 مگاهرتز اومده و 5119.88 امتیاز گرفته با 37.11% پیشرفت نسبت به دیفالت
محمد جان عزیزم :x با 44% پیشرفت در اور Q8400 با واتر امتیاز 5060.4 گرفته
یا عقاب ! :D با 50.10% پیشرفت با یک جوجه کولر نازنین :x امتیاز 5097.26 توسط i7 860 گرفته !

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. pps
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 8_pps
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. .66ghz%29_5060.4_pps

در آخر باز هم از جسارتی که مرتکب شدم از همه اساتیدم بسیار عذر میخوام :">
قضاوت با شما ! @-):D
به نظر شما برنده کیه ؟ 8->
رضا جان لطف کن دفعه ی بعدی از اون جملاتی که خاکستری کردم استفاده نکن :)
ماشاالله اورکلاکرها دارن جمع میشن، اگه تو پست بعدی بخوای همه اشونو اسم ببری کارت سخت میشه رضاجان:))
اندک اندک... اندک اندک... جمع مستان میرسد...@};-
من با همین سیستم امتیاز دهی بیشتر موافقم رضاجان، البته احتمالا ممکنه این سیستم امتیازدهی رو با نظر آرمین جان مخلوط کنیم.
@};-

خوب همه اینها قبول ولی این رو هم باید در نظر داشته باشید که توییک هم خیلی مهمه
ویندوز توییک شده ، ابزار های توییک و....
من عاشق 775 هستم
مخصولا e8600 یا e8400
و بین q9550
تمام توییک ها در این مسابقه کاملا مجاز و قانونی خواهد بود. هیچ محدودیتی برای توییک وجود نداره. چون توییک یک هنر و یک علم هست، و هر کس از این علم و هنر استفاده کنه حقشه و مشکلی نداره به نظرم. بازم دوستان دیگه باید نظرشونو بگن.
اما به یک شرط! طرف صحبتم با همه ی دوستان حرفه ای هست.
یکی از هدف های اصلی این مسابقه آشنایی کاربران معمولی و غیرحرفه ای اورکلاک با اورکلاک حرفه ای هست، پس هر کسی که از توییک استفاده میکنه خودش لطف کنه و در تاپیکی که موازی با تاپیک مسابقه ایجاد خواهد شد و حرکت میکنه و در مورد حاشیه های مسابقه خواهد بود، اون توییک رو آموزش بده تا دیگران هم یاد بگیرن، میدونم بعضی توییک ها هستن که حاصل سالها عمر و وقت یک اورکلاکر هست اما سعی کنید همونهایی که قابل گفتن هست رو حداقل به بچه ها آموزش بدین ;)

ARMIN
2014/11/07, 21:15
دوستان در مورد جوایز، مطمئن باشید از طرف مجموعه سخت افزار هر آنچیزی که در توان باشه انجام خواهیم داد تا کاربران تشویق شوند.

iSteve
2014/11/07, 21:21
ناصر جان، هرچند این فرمول خیلی دقیق نیست، اما به نظرم بد هم نیست.

میزان اوورکلاک رو تقسیم بر زمان کردن، میتونه مارو به عدالت نزدیکتر کنه، درسته در سیستم ها با معماری ضعیفتر مدت زمان بیشتری برای پاس شدن تست مصرف میشه، اما کاربر میتونه با بالاتر بردن میزان اوورش، هم به عدد بزرگتری برای تقسیم برسه و هم زمان تست رو کاهش بده که در تقسیم نهایی به عدد بزرگتری دست پیدا کنه، و این یک معادله ی دو سر منفعت برای سیستم ضعیفتر خواهد بود.

در مورد تعداد هسته ها درسته همه ی مادربرد ها نمیتوانند این کار را بکنند. اما 4 هسته امکان شرکت اکثریت را بالا خواهد برد. i5 و i7 ها میتونن شرکت کنند، چهار هسته ای های سوکت 775 هم میتوانند شرکت کنند، اکثر AMD ها هم میتوانند شرکت کنند.

بالاخر هر کاری کنیم، اتوماتیک یک عده را ممکنه از دست بدیم که این موضوع با توجه به تنوع سیستم های دست کاربران طبیعیه.
بله در مورد فرمول محاسبه ممکنه اعدادش تغییر کنه و یا با یک فرول دیگه مخلوط و اصلاح بشه.
شاید فقط بگیم باید با فلان تعداد هسته تست گرفته بشه اما 4هسته به نظرم زیاده و عملا یه عده ی زیادی از مسابقه حذف میشن. خیلی ها هستن هنوز از پردازنده های 3 و 2 هسته ای و حتی تک هسته ای استفاده میکنن. شاید مبنا رو دوهسته و یا یک هسته در نظر بگیریم. موافقید؟
@};-

ناصر جان به نظر من بیشتر باید روی اموزش و کار بچه ها زوم کنیم تا روی جایزه
در مورد جایزه هم من نظر این هست که تعداد جایزه ها بیشتر باشه بهتره چون با این کار اگر هم کسی کاری یا اورکلاکی انجام بده بدون مزد نمیمونه و میاد شرکت میکنه ولو فرض اینکه جایزه کم باشه بازم هم تقریب میشه بیاد
بله کاملا موافقم، هدف اصلی ما اینه که کاربران غیر حرفه ای با محیط حرفه ای آشنا بشن و پیشرفت کنن، برای همین یک تاپیک در کنار تاپیک نتایج مسابقه میزنم تا در اون در مورد هر تست خوبی که زده میشه بحث کنیم و نکات آموزشی رو بیان کنیم و اون کاربری که تست خوبی زده بیاد در موردش توضیح بده.

ممنونم در این مورد هم منتظر نظر بقیه بچه ها میمونم@};-

Reza Eshraghi
2014/11/07, 23:12
دوستان یک نکته هم مطرح هست که در Wprime بدون هیچ تغییری در بایوس میتونید داخل خود نرم افزار Thread های مورد نظر رو وارد کنید
مثلاً واسه یه سری محاسبات من سیستمم رو تا 4.2 اور کردم با 8 رشته فعال به زمان 5.908S رسیدم !! با 4 رشته حدود 7 ثانیه در صورت بستن پروسس های اضافی و حدود 29 ثانیه با یک رشته فعال !!
به نظرم سوکت LGA2011-3 رو که هنوز توزیعش بین کاربران زیاد نیست غیر مجاز کنیم کلاً و سوکت 2011 سابق با 4 هسته و 8 رشته فعال برای 4930K و 4960X
سوکت 1150 و 1155 و بقیه سوکت های اینتل هم طبق روال عادی .
AMD ها هم یک کلاس بشن کلاً
وقتی درصد پیشرفت رو در نظر بگیریم عدالت بین سیستم های ضعیف و قوی بهتر برقرار میشه ! همون طور که اکثر دوستان گفتند

iSteve
2014/11/07, 23:13
از نوید قوامی (.SouSHIanT.) و همه ی بچه ها عذرمیخوام!
من یه لینک در پستی که نوید جان رو میخواستم معرفی کنم قرار دادم و یک ریزالت یا نتیجه از تست های ایشون رو قرار دادم ولی اشتباهی یک لینک دیگه گذاشتمX_X
بنده میخواستم این نتیجه از آقا نوید رو لینک کنم:

اکنون اون پست ویرایش شد:
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!?p=155416&viewfull=1#post155416)

امیدوارم منو بخشید، چون تو این تاپیک اون پست رو دادم تو همین تاپیک هم اشتباهمو عرض کردم@};-

حالا که پست دادم اینو عرض کنم که آقا نوید عزیز .SouSHIanT. و محمد آقای گل mohammad2284 از اورکلاکرهای خیلی خوب و خوش اخلاق و از دوستان خوب بنده هستن که هر زمان سوالی داشته باشم از این دو عزیز میپرسم. انشاالله دوستان دیگه هم از اطلاعات نویدجان و محمدجان و همچنین اورکلاکرهای دیگه ای که اینجا جمع شدن سوءاستفاده کنن:)
@};-

دوستان یک نکته هم مطرح هست که در Wprime بدون هیچ تغییری در بایوس میتونید داخل خود نرم افزار Thread های مورد نظر رو وارد کنید
مثلاً واسه یه سری محاسبات من سیستمم رو تا 4.2 اور کردم با 8 رشته فعال به زمان 5.908S رسیدم !! با 4 رشته حدود 7 ثانیه در صورت بستن پروسس های اضافی و حدود 29 ثانیه با یک رشته فعال !!
به نظرم سوکت LGA2011-3 رو که هنوز توزیعش بین کاربران زیاد نیست غیر مجاز کنیم کلاً و سوکت 2011 سابق با 4 هسته و 8 رشته فعال برای 4930K و 4960X
وقتی درصد پیشرفت رو در نظر بگیریم عدالت بین سیستم های ضعیف و قوی بهتر برقرار میشه ! همون طور که اکثر دوستان گفتند
رضا جان منظورت اینه که به جای نرم افزار تست HWBOT Prime از نرم افزار تست Wprime برای مسابقه استفاده کنیم؟
شاید سوکت 3-2011 رو غیرمجاز کنیم ولی میخوام تاجایی که بشه همه بتونن شرکت کنن حتی اگه یک نفر دوست داره شرکت کنه ولی نتونه، این برای من یکی که مهمه. ولی اگه دوستان دیگه با نظرم مخالفن و مخالف شرکت کردن سیستم های سوکت 3-2011 هستن نظرشونو بگن.
احتمالا AMD ها رو جدا میکنیم چون تا حالا نظر اکثریت همین بوده. اگه دوستان دیگه با جدا کردن مخالف یا موافق هستن نظرشونو بفرمایند.
در مورد سیستم امتیاز دهی "درصد پیشرفت" کاملا موافقم البته احتمالا فرمول آقا آرمین رو هم چاشنی این سیستم میکنیم:)

.SouSHIanT.
2014/11/08, 00:28
بسیار خوشحالم که داره استقبال زیادی از این تاپیک میشه @};-
همچنین از ناصر و ارمین عزیز برای تغییر عنوانم تشکر میکنم @};-
بعدم ناصر جان من لایق این همه تعریف نبودم کم نیستند کسایی که خیلی از من بهترند مثل خود شما @};-

بگذریم ...

خب درمورد ثبت در hwbot که همه به اتفاق به نتیجه رسیدیم من پیشنهاد دارم یک والپیپر خیلی ساده با تگ "مجله سخت افزار " برای مسابقه طراحی شه و یکی از شروط استفاده از همین والپیپر باشه تا نتایجی که قبلا ثبت شدن بلا استفاده باشن

در مورد چند مرحله ای کردن مسابقه من هم قبول دارم انجام و مدیریتش شاید سخت باشه پس به یک تست بسنده میکنیم

اما در مورد تست نظر رضای عزیز بسیاز جالب بود :

اما خب معماری های مختلف نتیجه های مختلفی رو میدن که این هم باید مورد بررسی قرار بگیره ...

iSteve
2014/11/08, 01:31
بسیار خوشحالم که داره استقبال زیادی از این تاپیک میشه @};-
همچنین از ناصر و ارمین عزیز برای تغییر عنوانم تشکر میکنم @};-
بعدم ناصر جان من لایق این همه تعریف نبودم کم نیستند کسایی که خیلی از من بهترند مثل خود شما @};-

بگذریم ...

خب درمورد ثبت در hwbot که همه به اتفاق به نتیجه رسیدیم من پیشنهاد دارم یک والپیپر خیلی ساده با تگ "مجله سخت افزار " برای مسابقه طراحی شه و یکی از شروط استفاده از همین والپیپر باشه تا نتایجی که قبلا ثبت شدن بلا استفاده باشن

در مورد چند مرحله ای کردن مسابقه من هم قبول دارم انجام و مدیریتش شاید سخت باشه پس به یک تست بسنده میکنیم

اما در مورد تست نظر رضای عزیز بسیاز جالب بود :

اما خب معماری های مختلف نتیجه های مختلفی رو میدن که این هم باید مورد بررسی قرار بگیره ...
در مورد والپیپر، بله این رو در نظر داشتم، یک والپیپر اختصاصی طراحی میکنم و با شروع شدن مسابقه اون والپیپر برای استفاده میذارم. استفاده از اون والپیپر هم اجباری خواهد شد.

همچنین یک عکس از سیستم تست هم اجباری میشه. همه موافق هستن؟
ضمن اینکه احتمالا فقط استفاده از یک هسته و یک رشته رو مجاز کنیم، با این هم همه موافقن؟
با نحوه ی امیتاز دهی بر اساس پیشرفت چطور؟ موافقید؟
برای دما هم میخوایم محدودیت بذاریم. از دوستان (مخصوصا اورکلاکرهای عزیز) میخوام نظرشونو در مورد محدودیت دما بفرمایند و بگن که تا چند درجه محدودیت بذاریم؟ من نظرم اینه که کمتر از 2- درجه رو غیرمجاز کنیم.

AmirMahmood
2014/11/08, 01:45
در مورد والپیپر، بله این رو در نظر داشتم، یک والپیپر اختصاصی طراحی میکنم و با شروع شدن مسابقه اون والپیپر برای استفاده میذارم. استفاده از اون والپیپر هم اجباری خواهد شد.

همچنین یک عکس از سیستم تست هم اجباری میشه. همه موافق هستن؟
ضمن اینکه احتمالا فقط استفاده از یک هسته و یک رشته رو مجاز کنیم، با این هم همه موافقن؟
با نحوه ی امیتاز دهی بر اساس پیشرفت چطور؟ موافقید؟
برای دما هم میخوایم محدودیت بذاریم. از دوستان (مخصوصا اورکلاکرهای عزیز) میخوام نظرشونو در مورد محدودیت دما بفرمایند و بگن که تا چند درجه محدودیت بذاریم؟ من نظرم اینه که کمتر از 2- درجه رو غیرمجاز کنیم.

سلام بر همه عزیزان
* فلش من کو ؟!@$
--------------------------
1- موافقم یه والپیر قشنگ بزارین که مسابقه خیلی شیک و یک نواخت بشه
2- عکس سیستم هم موافقم
3- این یک هسته تو معماری های مختلف نتیجه مختلف میده برای همین باید حسابی روش بحث کرد که اگر قرار شد 1 هسته باشه رو چه برنامه ای باشه عادلانه تره
4- نحوه امتیاز دهی رو نفمیدم اصلا چیه که به خوام نظر بدم دربارش
5- با این نیمه موافقم اگر باشه باید -20 درجه باشه چون تو همین تهران با گذاشتن کیس بیرون از خونه شبا میتونی دما رو راحت تو لود بیاری زیر 0 دیگه اردبیل و . .. بماند .
توییک هم به نظرم باید کاملا ازاد باشه چون کل هنر اورکلاک به همین توییک هاست .

فعلا اینا به ذهنم رسید ، حالا دوستان بقیش رو بگن ما هم توش نظر بدیم :D

iSteve
2014/11/08, 08:54
سلام بر همه عزیزان
* فلش من کو ؟!@$
--------------------------
1- موافقم یه والپیر قشنگ بزارین که مسابقه خیلی شیک و یک نواخت بشه
2- عکس سیستم هم موافقم
3- این یک هسته تو معماری های مختلف نتیجه مختلف میده برای همین باید حسابی روش بحث کرد که اگر قرار شد 1 هسته باشه رو چه برنامه ای باشه عادلانه تره
4- نحوه امتیاز دهی رو نفمیدم اصلا چیه که به خوام نظر بدم دربارش
5- با این نیمه موافقم اگر باشه باید -20 درجه باشه چون تو همین تهران با گذاشتن کیس بیرون از خونه شبا میتونی دما رو راحت تو لود بیاری زیر 0 دیگه اردبیل و . .. بماند .
توییک هم به نظرم باید کاملا ازاد باشه چون کل هنر اورکلاک به همین توییک هاست .

فعلا اینا به ذهنم رسید ، حالا دوستان بقیش رو بگن ما هم توش نظر بدیم :D
بله امیرمحمود جان، با تمام فرمایشات شما موافقم. غیر از قسمت آبی رنگ!
اینم هم خودش نامردی میشه، مثلا یک بنده خدایی که تو بندرعباس هست چه گناهی کرده که نتونه از سرمای -20 درجه ی حیاط بچه های اردبیل و اون طرفا استفاده کنه؟! پس به نظرم بهتره محدودیت در دما بذاریم. بهتر نیست؟

iSteve
2014/11/08, 09:06
بچه ها،
طی صحبت هایی که با سلطان Ram ایران :D یعنی واراند عزیز (Varand) داشتم، واراند این تاپیک رو مطالعه کرد و سپس یک پیشنهاد بهم داد.
گفت ما مسابقه رو به سبک Target OC برگزار کنیم که هیجان مسابقه دوچندان میشه. از طرفی این سبک مسابقه تکیه ی بیشتری روی هنر فرد داره تا پتانسیل سیستمش برای اورکلاک. تمام پلتفرم ها هم در این سبک میتونن شرکت کنن و با هر نوع کولینگی حتی اکستریم کولینگ! همچنین در سبک مسابقه ی Target OC سیستم امتیازدهی خیلی راحت تر هست.

با این سبک مسابقه همه موافقید؟
@};-

mustang GT
2014/11/08, 09:31
یه سوال پیش میاد این وسط. . . . .:-/
targetOC خیلی خوبه ولی باید توی همه استیج ها شرکت کرد یا یدونه؟
تکلیف کسی که توی همه استیج ها شرکت میکنه با اونی که فقط توی یه استیج شرکت میکنه چجوری مشخص میشه؟؟؟؟

iSteve
2014/11/08, 10:00
یه سوال پیش میاد این وسط. . . . .:-/
targetOC خیلی خوبه ولی باید توی همه استیج ها شرکت کرد یا یدونه؟
تکلیف کسی که توی همه استیج ها شرکت میکنه با اونی که فقط توی یه استیج شرکت میکنه چجوری مشخص میشه؟؟؟؟
میتونید تو هر چندتا Stage که دوست دارید شرکت کنید، ولی شرکت نکردن در بعضی Stage ها باعث میشه که از مجموع امتیازات شما کاسته بشه و شانس برنده شدن بیاد پایین، پس هر کس در Stage بیشتری شرکت کنه و تو هر Stage نتیجه ی بهتری بگیره و سریع تر نتیجه اشو ثبت کنه برنده اس.

برای دوستانی که با سیستم Target OC آشنا نیستن این توضیحات رو میدم:
در این سبک ما مسابقه رو به چند مرحله یا Stage تقسیم میکنیم. هر Stage به یک نرم افزار تست اختصاص داده میشه که همه باید با همون نرم افزار تست بگیرن. اما برای هر نرم افزار تست یک هدف یا Target در نظر گرفته میشه. حالا هر کس به این Target نزدیک تر بشه برنده اس و اگه چند نفر به نتیجه ی یکسانی برسن اونی برنده اس که سریع تر نتیجه اشو ثبت کرده باشه. اما تست هایی که امتیاز اون بیشتر از Target مشخص شده باشه به هیچ عنوان مورد قبول واقع نمیشه و یا باید دقیقا همون مقدار و یا پایین تر از اون باشه. حالا هر چقدر نتیجه به target نزدیک تر باشه شانس برنده شدن و امتیاز شخص بیشتره.
مثال میگم؛
در Stage اول میگیم: خوب بچه ها برای Stage اول شما یک هفته فرصت دارید با نرم افزار تست HWBOT Prime نتیجه ی نهایی تست خودتونو به عدد 2377.66 نزدیک کنید. حالا شما بسته به نوع cpu و سیستمتون باید یا overclocking و یا downclocking انجام بدین تا به امتیاز مشخص شده برسید. هر کسی بتونه توی این یک هفته به این امتیاز نزدیک تر بشه برنده ی این Stage خواهد بود. حالا اگه کسی به جای اینکه 2377.66 امتیاز بگیره بیاد 2377.67 بگیره، اون تست مورد قبول نمیشه چون امتیاز کسب شده بالاتر هست. باید امتیازی که ثبت میکنی یا پایین تر و یا دقیقا همون امتیاز باشه.
اولین کسی که دقیقا همین امتیاز رو کسب کنه باعث اتمام اون Stage و برنده شدن در اون Stage میشه و میریم سراغ Stage بعدی، اگر هم کسی دقیقا به همون Target مشخص شده نرسید، بعد از یک هفته Stage تموم میشه و برنده کسیه که نزدیک ترین نتیجه رو به Target به دست بیاره. اگر هم بعد از یک هفته کسانی امتیازهای کاملا مشابهی گرفته بودن اونی برنده میشه که سریع تر ثبت کرده باشه.
این Stage که تموم شد میریم سراغ Stage بعدی و بعد میگیم این Stage به فلان نرم افزار تعلق داره، تایمش اینقدره و Target هم فلان عدد هست. بعد از اتمام میریم سراغ Stage بعدی.

همه با این سیستم موافق هستن؟
غیر از این میتونیم سیستم "Target OC" رو با سیستم "درصد پیشرفت" خودمون ترکیب کنیم و یکی از Stage ها رو به سبک "درصد پیشرفت" برگزار کنیم.
با این چی موافقید؟
نظر خودتونو بفرمایید.

نظر شخصی خودم اینه که من شخصا با ترکیب بیشتر موافقم، سیستم Target OC سیستم پرهیجانی هست و میتونه هیجان رو به مسابقه تزریق کنه. اما عملا پوینتی در HWBOT ممکنه نصیب کسی نکنه. اما پر از نکات علمی هست، حتی با downclocking و پاس کردن تست ها میتونید تجربیات زیادی در مورد اون نرم افزار تست و توییک های مربوط به اون تست رو یادبگیرید، به نوعی درگیری شما با نرم افزار تست بیشتر میشه. اما در سیستم "درصد پیشرفت" درگیری کاربر با اورکلاک بیشتر میشه. با ترکیب اینها باهم، ما هم درگیری رو با نرم افزار داریم و همون هیجان "Target OC" رو خواهیم داشت و هم پوینت های HWBOT و درگیری با اورکلاک و لذت overclocking رو در سیستم "درصد پیشرفت" خواهیم داشت.

با این نظرم موافقید؟
@};-

پ.ن:

طراحی والپیپر رو آقای Rezasam1 عزیز زحمت میکشن و به عهده میگیرن @};-

.SouSHIanT.
2014/11/08, 10:20
بسیار کامل و مفید ناصر عزیز ،
Target oc رو میتونیم به عنوان مرحله هنر اورکلاکر درنظر بگیریم . اما همونطور که تلفنی عرض کردم بسته شدن استیج شاید ذوق رقابت در بقیه رو کم کنه پس تارگت یا هدف رو باید سخت انتخاب کنیم تا هیجان بیشتری هم داشته باشیم .

الان سر یک موضوع هنوز همه موافقت ندادن اون هم مرحله ای شدن مسابقست که به نظرم هم به سبک مسابقات جهانی نزدیک میشیم هم هر کسی توانایی برتری در همه مرحله یا stage ها رو نداره ، بنابر این شانس برای همه هست .
الان با مرحله ای شدن موافقید ؟ که بعد در مورد تست هر مرحله صحبت کنیم

AloneWolf
2014/11/08, 10:36
سلام به تمام دوستان ،

من یک پیشنهاد دارم ، با این هدف که همه بتونن شرکت کنن:

اجرای مسابقه تنها در سوکت 775 (پردازنده های 2هسته ای)

لطفا خوب به دلیلم توجه کنید:
1- هزینه ی کمی داره
2- سوختگی قطعات ، زیاد گرون تموم نمیشه
3- تهیه سوکت 775 برای همه امکان پذیره (قیمت کم و موجودی بالا)
{تازه همین الانش هم خیلی ها موجود دارن}
4- هدف اصلی آشنایی اکثر کاربران هست (نه زدن گلوبال رکورد)
5- پردازنده هم که تا دلتون بخواد پیدا میشه (نسبت به سوکت 1156 ، 478 و...)
6- سی پی یو های دو هسته ای سوکت775 خیلی خوش قیمت هستن
{میزان موجودی Dual-Core خیلی بیشتر از 4هسته ای هستش}
7- کاربران تازه کار هم میتونن با آورکلاک 775 تجربه ی خوبی کسب کنن
(درک بهتری نسبت به مفاهیم فرکانس ، ولتاژها و اجزای سخت افزاری پیدا کنند)
8- با اجرای مسابقه فقط در یک شاخه : میتونیم جوایز بهتری بدیم
و در صورت تعداد بالای شرکت کنندگان (بطور مثال:میشه تا نفر پنجم رو جایزه داد)

نرم افزار جهت تست هم : HWBOT Prime و Cinebench R15

پیروز و سلامت باشید @};-

mustang GT
2014/11/08, 11:09
Target oc رو میتونیم به عنوان مرحله هنر اورکلاکر درنظر بگیریم . اما همونطور که تلفنی عرض کردم بسته شدن استیج شاید ذوق رقابت در بقیه رو کم کنه پس تارگت یا هدف رو باید سخت انتخاب کنیم تا هیجان بیشتری هم داشته باشیم .

الان سر یک موضوع هنوز همه موافقت ندادن اون هم مرحله ای شدن مسابقست که به نظرم هم به سبک مسابقات جهانی نزدیک میشیم هم هر کسی توانایی برتری در همه مرحله یا stage ها رو نداره ، بنابر این شانس برای همه هست .
با قسمت پر رنگ بشدت موافقم حالا اگه سختش کردید بفکر ما مبتدی ها هم باشید.:(
تارگتی هم بد نیست.حرفه ای میشه و طولانی تر و سخت تر.
نحوه محاسبه امتیاز هم راحت میشه. . . . .
و اینکه ساعت اجرا شدن رو طوری تنظیم کنید که ما دانشجویان مزدوج شاغل هم برسیم!!!
نه اینکه صبح استارت بزنید.عصری تارگت رو بگیرن!!!!ما تازه شب میایم خونه میخوایم استارت بزنیم!!!!!اخره زده حال. . . .o=>:((

ARMIN
2014/11/08, 11:31
سلام به تمام دوستان ،

1- هزینه ی کمی داره

پیروز و سلامت باشید @};-

محسن جان برادر همه كه سوكت 775 ندارن. الان بسيارى از دوستان به سوكت 1150 كوچ كرده اند. اين كه شما ميفرماييد تهيه سوكت 775 براى همه امكان پذيره، به نظرم اگر يك نفر (با فرض اينكه حتى بودجه ى تهيه سيستم 775 رو هم داشته باشه) هيچ وقت نمياد براى شركت در مسابقه تو خرج بيفته.

چون قراره مسابقه بده يه چيزي ببره، نه اينكه تازه تو خرج بيفته يه چيزي هم از جيبش بره.

iSteve
2014/11/08, 11:46

من کاملا موافقم نویدجان، منتظر نظر بقیه ی بچه ها هستم...

Stage سخت تر از اینکه Target رو مثلا 2377.87 بذاریم؟؟؟!!! برای اینکه یه نفر دقیقا همین امتیازو بگیره و باعث اتمام زودتر از موقع Stage بشه باید واقعا دست خدا کمکش کنه!
@};-

سلام به تمام دوستان ،

1- هزینه ی کمی داره

پیروز و سلامت باشید @};-
سلام محسن جان، ممنونم@};-
من نمیدونم چی بگم محسن جان، شما قبلش تمام جوانب کار رو سنجیدین و سپس این نظر رو دادین؟
من که به طور کامل مخالفم و فکر نمیکنم کسی باشه که موافق باشه. نظر بقیه ی دوستان چیه؟
محسن جان شما خودت باید بهتر از بنده متوجه باشی که هر کسی به طور تخصصی با یک پلتفرم کار میکنه و با یک پلتفرم خاص راحته. مثلا برای Aliover که تخصصش AMD و گاهی هم نسل جدید intel هست واقعا سخته که بخواد در عرصه ی سوکت 775 با بچه هایی که تخصصشون سوکت 775 هست رقابت کنه.
همه خیلی خوب میدونن که من هم واقعا عاشق دلباخته ی سوکت 775 هستم و تخصصی روی این سوکت کار میکنم، اعتراف میکنم لذتی که اورکلاک سوکت 775 داره برای هیچ سوکتی وجود نداره، ولی به فکر بچه های دیگه هم هستم که اونها هم بتونن تو مسابقه ای که به خودشون تعلق داره شرکت کنن.
از طرفی مادربرد در اورکلاک و تست گیری سوکت775 نقش اساسی داره، حتی میتونم بگم نقشش نسبت به بقیه ی سوکت ها پررنگ تره. پس کسی که مادربرد حرفه ای تری از سوکت 775 داره شانس برنده شدنش زیاده، شاید طرف پولشو داشته باشه که بتونه مادربرد حرفه ای از سوکت 775 بخره ولی موجودیش توی بازار رو نباید فراموش کرد.
شما حاضرید تمام شرکت کنندگان رو از نظر ماردبرد خوب و cpuی سوکت775 ساپورت کنید؟ چون فکر میکنم برای 90درصد بچه ها به دلایل مالی و یا کمبود موجودی بازار، تهیه ی قطعات خوب و حرفه ای از سوکت 775 امکان پذیر نباشه.

با قسمت پر رنگ بشدت موافقم حالا اگه سختش کردید بفکر ما مبتدی ها هم باشید.:(
تارگتی هم بد نیست.حرفه ای میشه و طولانی تر و سخت تر.
نحوه محاسبه امتیاز هم راحت میشه. . . . .
و اینکه ساعت اجرا شدن رو طوری تنظیم کنید که ما دانشجویان مزدوج شاغل هم برسیم!!!
نه اینکه صبح استارت بزنید.عصری تارگت رو بگیرن!!!!ما تازه شب میایم خونه میخوایم استارت بزنیم!!!!!اخره زده حال. . . .o=>:((
همینطور که در بالا به نوید عزیزم پاسخ دادم، کلا سبک مسابقه طوریه که دقیقا زدن به وسط Target خیییییلی سخته! پس احتمال اینکه در یک مرحله کسی زودتر از زمان موعد دقیقا به هدف برسه خیلی کمه.
زمان مسابقه هم طوریه که در هر Stage یک هفته به همه فرصت میدیم تا جایی که میتونن به Target نزدیک بشن. بعدش در یک ساعاتی از روز آخر و یا کلا روز آخر همه فرصت دارن نتایج رو قرار بدن.
@};-

AloneWolf
2014/11/08, 11:51
محسن جان برادر همه كه سوكت 775 ندارن. الان بسيارى از دوستان به سوكت 1150 كوچ كرده اند. اين كه شما ميفرماييد تهيه سوكت 775 براى همه امكان پذيره، به نظرم اگر يك نفر (با فرض اينكه حتى بودجه ى تهيه سيستم 775 رو هم داشته باشه) هيچ وقت نمياد براى شركت در مسابقه تو خرج بيفته.

چون قراره مسابقه بده يه چيزي ببره، نه اينكه تازه تو خرج بيفته يه چيزي هم از جيبش بره.

کیفیت ، سرعت و قیمت سیستم ها در 1150 بسیار متفاوت هستش
پردازنده ، مین ، رم ، Storage = در 1150 داریم از 1تومن تا بیش از 5تومن (4م اختلاف)

پس همه نمیتونن 1150 حرفه ای تهیه کنن

در سوکت 775 هم ، دوستان نیازی نیست یه سیستم کامل خریداری کنند ،

فقط کافیه مین و پردازنده بگیرن (در صورتی که موجود نداشته باشن)
و بعدش از پاور ، رم و هارد موجود استفاده کنن (البته باید ببینن رمشون به مین 775 بخوره)

(اگه کسی بخواد خرج کنه ، خرج سیستم سوکت 775 بسیار بسیار کمتره،
آخر کار هم میتونه یه سینما خانگی با سیستمش درست کنه!)

آرمین جان ، خودم و خوت رو نبین ، همین الان خیلی از کاربرها
بین 5450 و Gt610 موندن کدوم رو بخرن!!! تازه هنوز بودجوش جوور نشده :-?

ARMIN
2014/11/08, 11:57
کیفیت ، سرعت و قیمت سیستم ها در 1150 بسیار متفاوت هستش
پردازنده ، مین ، رم ، Storage = در 1150 داریم از 1تومن تا بیش از 5تومن (4م اختلاف)

پس همه نمیتونن 1150 حرفه ای تهیه کنن

در سوکت 775 هم ، دوستان نیازی نیست یه سیستم کامل خریداری کنند ،

فقط کافیه مین و پردازنده بگیرن (در صورتی که موجود نداشته باشن)
و بعدش از پاور ، رم و هارد موجود استفاده کنن (البته باید ببینن رمشون به مین 775 بخوره)

(اگه کسی بخواد خرج کنه ، خرج سیستم سوکت 775 بسیار بسیار کمتره،
آخر کار هم میتونه یه سینما خانگی با سیستمش درست کنه!)

آرمین جان ، خودم و خوت رو نبین ، همین الان خیلی از کاربرها
بین 5450 و Gt610 موندن کدوم رو بخرن!!! تازه هنوز بودجوش جوور نشده :-?

محسن جان،

فدات من سوكت 775 ندارم، د آخه آدم همه چيز رو نميتونه جلو همه بگه،‌ آبرو دارى كن قوربونت بزار منم بتونم تو مسابقه شركت كنم. اون دفعه ى قبل كه نتونستم، لااقل اين دفعه يه زورى بزنم.

AloneWolf
2014/11/08, 12:20
دوستان ، باید دنبال یه معیار مناسب برای سنجش (ابتکار ، تجربه ، علم ، نتیجه و زحمت آورکلاک)

باشیم...

بطور مثال این معیار دقیق نیست: سنجش نتیجه ها نسبت به افزایش فرکانس

فرض کنید یه پردازنده ی سوکت2011 داریم، که 15% آورکلاکش میکنیم و کارایی 10% بالا میره
حالا میایم 80% آورش میکنیم و 70% کارایی بالا میره

الا فرض کنید یه پردازنده ی سوکت 1366 داریم که میام 15% آورکلاکش میکنیم و حدود 20% کارایی بالا میره

اما وقتی 80% آورش میکنیم ، فقط 50% کارایی بالا میره

منظورم اینه که مهندسی ساخت پردازنده ها خیلی متفاوته و نمیشه بر اساس نسبت فرکانس قضاوت کرد

(( در بعضی CPUها با 10% آورکلاک 20% افزایش کارایی میگیریم و در بعضی از نسل های دیگر 5% !! ))

Reza Eshraghi
2014/11/08, 12:35
دوستان عزیزم در بحث کاهش تعداد هسته ها عامل Single Core Perfprmance رو هم در نظر داشته باشید !!
نسل های جدیدتر سینگل کور پرفورمنس بسیار بالاتری دارند و بدون اور همون امتیازی خواهند گرفت که یک سی پی یو نسل قبل تری با 30-40 درصد اور می گیرند و اتفاقاً ناعادلانه تر خواهد شد !!
در مورد سوکت 775 هم همه در حال ارتقاء هستند و کسانی که اور حرفه ای با این سوکت می کنند کم هست به دلیلی که ناصر جان فرمودند نایاب بودن برهای حرفه ای و کم یاب شدن سی پی یو های واقعاً لو ولتاژ این سوکت روز به روز .
90% کسانی که سوکت 775 دارند هنوز و بودجه ارتقاء به خاطر نیاز کاربری اصلیشون رو هم ندارند چه برسه به اینکه بدونند اور چی هست !!! ضمن اینکه 90% بردهای خیلی خیلی معمولی دارند و اتفاقاً ناعادلانه تر خواهد بود . چرا که هدف تشویق همه به سمت اور هست و مجموعه و قوانین جوری در حال تدوین هست که هرکسی ته ذهنش یک شانسی پیش خودش قائل بشه و با خودش بگه : «یعنی من هم میتونم شانسی داشته باشم ؟!! » :(:-@
قوانین جوری قراره تدوین بشه که شانس کسانی که سیستمی کاملاً معمولی دارند اول شانسشون صفر نباشه و با یک مقدار اور بتونه حتی رقیب جدی یک 4790K بشه از نظر درصد پیشرفت با کسی که مثلاً با یک 4790k دیفالت اومده وسط و هیچ تلاشی نکرده !

.SouSHIanT.
2014/11/08, 13:33
نظرات همه قابل احترام و صحیح ;)

خیلی ببخشین اینطور میگم ، اما احساس میکنم مسائل مختلفی رو داریم هم زمان حل میکنیم و همین باعث میشه به نتجیه درستی نرسیم چه سخت افزار چه نرم افزار معیار به نتیجه ای نرسیدیم هنوز
برای همین پیشنهاد دارم تک تک مسائل رو حل کنیم

الان خواهشمندم بگین با سیستم مسابقه مرحله ای موافق هستین ؟ یا تک مرحله و فقط یک تست و یک سخت افزار

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!?p=155374&viewfull=1#post155374

یاداوری میکنم این سیستم تا حدودی میتونه اختلاف نظر های ما سر سخت افزار مورد نیاز رو حل کنه ;)

silvermn
2014/11/08, 13:47
درود دوستان
من یکی دو صفحه خوندم، ماشالا مطالب زیاد بود، وقت هم نشد همه رو بخونم (تنبلیم اومد :)))
حالا من نظرم این هست که دو تا دسته عمومی داشته باشیم! یعنی حرفه ای ها و اماتور ها!
مثلا من خودم خوب علاقه دارم شرکت کنم، اما خوب میدونم با حظور اساتیدی که توی این انجمن و Lion در ضمینه اورکلاک هست، هیچ امیدی ندارم که حتی جزو 100 نفر اول باشم!
وقتی میبینم اینطوریه، خوب شرکت نمیکنم!
تا اونجا که من متوجه شدم، فعلا فقط بحث سر پردازنده هست!
این که قطعات هم جدا باشه بهتره!
مثلا من وقتی بلد نیستم گرافیک رو اور کنم، سمتش نمیرم که یه خرج بزاره دست ما از شدت نابلدی!
اینطوری حداقل من اماتور، میتونم با هم رده هام بگم که خوب بوده یا بد نتایجم!
در مورد کولینگ فکر کنم واتر هم باشه، چون خیلی استفاده میکنند، کولر ایر من میشه استوک اینتل!
همه این هارو با نظرات قبلی که مثلا گروه اینتل از AMD جدا باشه گفتم.
دیگه همینا فعلا به ذهنم رسید

iSteve
2014/11/08, 15:29
دوستان ، باید دنبال یه معیار مناسب برای سنجش (ابتکار ، تجربه ، علم ، نتیجه و زحمت آورکلاک)

باشیم...

بطور مثال این معیار دقیق نیست: سنجش نتیجه ها نسبت به افزایش فرکانس

فرض کنید یه پردازنده ی سوکت2011 داریم، که 15% آورکلاکش میکنیم و کارایی 10% بالا میره
حالا میایم 80% آورش میکنیم و 70% کارایی بالا میره

الا فرض کنید یه پردازنده ی سوکت 1366 داریم که میام 15% آورکلاکش میکنیم و حدود 20% کارایی بالا میره

اما وقتی 80% آورش میکنیم ، فقط 50% کارایی بالا میره

منظورم اینه که مهندسی ساخت پردازنده ها خیلی متفاوته و نمیشه بر اساس نسبت فرکانس قضاوت کرد

(( در بعضی CPUها با 10% آورکلاک 20% افزایش کارایی میگیریم و در بعضی از نسل های دیگر 5% !! ))
درسته، اما اگه بخوایم اینجوری محاسبه کنیم باید برای تک تک پردازنده ها یک ضریب تعیین کنیم، چون حتی از یک نسل cpuها، مدل های مختلفش کاراییشون در اورکلاک با هم متفاوته. اینجوری کار خیلی سخت میشه.
ولی بازم این فکر شما یک ایده است، که میتونیم با کمی تغییر ازش به خوبی استفاده کنیم.
باید روش فکر بشه و در این مورد (در مورد نحوه ی محسابه ی امتیازات) به شدت به کمک دوستان نیاز دارم.

دوستان عزیزم در بحث کاهش تعداد هسته ها عامل Single Core Perfprmance رو هم در نظر داشته باشید !!
نسل های جدیدتر سینگل کور پرفورمنس بسیار بالاتری دارند و بدون اور همون امتیازی خواهند گرفت که یک سی پی یو نسل قبل تری با 30-40 درصد اور می گیرند و اتفاقاً ناعادلانه تر خواهد شد !!
در مورد سوکت 775 هم همه در حال ارتقاء هستند و کسانی که اور حرفه ای با این سوکت می کنند کم هست به دلیلی که ناصر جان فرمودند نایاب بودن برهای حرفه ای و کم یاب شدن سی پی یو های واقعاً لو ولتاژ این سوکت روز به روز .
90% کسانی که سوکت 775 دارند هنوز و بودجه ارتقاء به خاطر نیاز کاربری اصلیشون رو هم ندارند چه برسه به اینکه بدونند اور چی هست !!! ضمن اینکه 90% بردهای خیلی خیلی معمولی دارند و اتفاقاً ناعادلانه تر خواهد بود . چرا که هدف تشویق همه به سمت اور هست و مجموعه و قوانین جوری در حال تدوین هست که هرکسی ته ذهنش یک شانسی پیش خودش قائل بشه و با خودش بگه : «یعنی من هم میتونم شانسی داشته باشم ؟!! » :(:-@
قوانین جوری قراره تدوین بشه که شانس کسانی که سیستمی کاملاً معمولی دارند اول شانسشون صفر نباشه و با یک مقدار اور بتونه حتی رقیب جدی یک 4790K بشه از نظر درصد پیشرفت با کسی که مثلاً با یک 4790k دیفالت اومده وسط و هیچ تلاشی نکرده !
در مورد صحبت های پایانی هیچ مخالفتی ندارم و تایید میکنم رضاجونم.
در این مورد، ما بالاترین امتیازو مدنظر قرار نمیدیم، بلکه قراره بیشترین درصد پیشرفت رو ملاک بذاریم.
البته سیستم Target OC رو هم ازش استفاده میکنیم در کنار درصد پیشرفت.

درود دوستان
من یکی دو صفحه خوندم، ماشالا مطالب زیاد بود، وقت هم نشد همه رو بخونم (تنبلیم اومد :)))
حالا من نظرم این هست که دو تا دسته عمومی داشته باشیم! یعنی حرفه ای ها و اماتور ها!
مثلا من خودم خوب علاقه دارم شرکت کنم، اما خوب میدونم با حظور اساتیدی که توی این انجمن و Lion در ضمینه اورکلاک هست، هیچ امیدی ندارم که حتی جزو 100 نفر اول باشم!
وقتی میبینم اینطوریه، خوب شرکت نمیکنم!
تا اونجا که من متوجه شدم، فعلا فقط بحث سر پردازنده هست!
این که قطعات هم جدا باشه بهتره!
مثلا من وقتی بلد نیستم گرافیک رو اور کنم، سمتش نمیرم که یه خرج بزاره دست ما از شدت نابلدی!
اینطوری حداقل من اماتور، میتونم با هم رده هام بگم که خوب بوده یا بد نتایجم!
در مورد کولینگ فکر کنم واتر هم باشه، چون خیلی استفاده میکنند، کولر ایر من میشه استوک اینتل!
همه این هارو با نظرات قبلی که مثلا گروه اینتل از AMD جدا باشه گفتم.
دیگه همینا فعلا به ذهنم رسید
ممنونم محمدجان@};-
من با اینکه مبتدی ها و حرفه ای ها رو جدا کنیم مخالفم، چون مبتدی ها باید بتونن در عرصه ای با دیگران رقابت کنن و بتونن خودشونو با حرفه ای ها مقایسه کنن و از اونها چیزی یاد بگیرن. اگه مبتدی ها نتونن با حرفه ای تر ها رقابت کنن همیشه مبتدی باقی خواهند ماند.
ضمن اینکه ما داریم اورکلاکرهایی مبتدی ای که تست هایی میتونن بزنن که بعضی از حرفه ای ها نمیتونن به اون نتایج برسن. کافیه که خودتونو باور داشته باشید و با اعتماد به نفس کار کنید.

سیستم Target OC رو هم با سیستم درصد پیشرفت مخلوطش میکنیم و یک یا دوتا از Stageها رو به تست هایی به روش درصد پیشرفت برگزار میکنیم.

mohammad2284
2014/11/08, 18:48
سلام مجدد.
اين ترگت او سي که واراند پيشنهاد داد بسيار عاليه.
چون نياز به کولينگ خاصي نداريم.
موردي که يکي از دوستان گفتن فقط 775 باشه براي من يکي خيلي خوبه :)))
همين الان جايزه رو بديد برم :دي

mohammad2284
2014/11/08, 18:48
سلام مجدد.
اين ترگت او سي که واراند پيشنهاد داد بسيار عاليه.
چون نياز به کولينگ خاصي نداريم.
موردي که يکي از دوستان گفتن فقط 775 باشه براي من يکي خيلي خوبه :)))
همين الان جايزه رو بديد برم :دي

.SouSHIanT.
2014/11/08, 19:05
اگر اشتباه نکنم سه سال قبل همین مجله سخت افزار مسابقه ای بر مبنای 3dm11 برگذار کرد
به این صورت که شما یک تست در حالت دیفالت میگرفتین یک تست در حالت اور و بین این دو درصد افزایش کارایی گرفته میشد که برنده رو تعیین میکرد
به نظرم مسابقه خوبیه چون هنر اورکلاکر در ایجاد هرچه بیشتر اختلاف بین این دو موثره

همینطور که پردازنده های قوی میتونن اسکور خیلی بالایی رو بگیریند از اون طرف پردازنده های قدیمی میتونن اسکور در حالت دیفالت اسکور کمی رو بگیرند .

نظرم استفاده از این فرمول برای تست HWbotprime هست چون این تستیه که جای مانور زیاد داره هم امنیتش بیشتره به این صورت که بعد از اتمام کار یک فایل حاوی امتیاز رو میده که اون رو باید در سایت hwbot اپلود کنیم .
خیلی عذر میخوام اینو میگم اما اینطور میشه جلو افرادی که قصد fake زدن رو دارن هم گرفت @};-

راستی یک چیز دیگه ؛ الان با مرحله ای شدن مسابقه موافقید ؟؟؟ این روش تا حدودی میتونه اختلافات مارو برسر سخت افزار حل کنه ;)

mohammad2284
2014/11/08, 20:04
Target oc بهترين پيشنهاد هست.

iSteve
2014/11/09, 10:49
بسیار خوب، عزیزانی که نظر داشتن نظر خودشونو فرمودن. حالا دیگه میخوایم به جمع بندی برسیم و ختم تاپیک رو اعلام کنم.
قوانینی که الان میخوام عرض کنم قوانینی هست که باهاش به توافق رسیدیم و همه با همه اش یا بخشی از اون موافق بودن، کسی هم مخالفت نکرد. پس این قوانین رو به عنوان قوانین اصلی میذاریم و هر کس از این پست تشکر کنه به این معنی هست که این قوانین رو قبول داره و اگه کسی هم مخالتی داره در پیغام خصوصی میتونه دلیل اعتراضشو بگه.
مسابقه به سبک Target OC برگزار میشه، ما بین 3 تا 4 Stage میذاریم که برای هر کدوم مدت زمانی رو تعیین خواهیم کرد. با این تفاوت که در یک یا دوتا از Stageها ما از سیستم درصد پیشرفت استفاده میکنیم.
در Stageهایی که به سبک Target OC برگزار میشه قوانین به این صورته:
استفاده از هر نوع کولینگی، حتی اکستریم کولینگ کاملا مجاز خواهد بود. استفاده از هر نوع سخت افزاری با هر نوع تنظیماتی مجاز است.
کسی برنده اس که نزدیک ترین امتیازو به Target بگیره و اگه کسانی نتیجه ی مشابه زدن، کسی برنده اس که زودتر نتیجه رو ثبت کرده باشه.
استفاده از توییک کاملا مجازه و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود نداره.
در این تست ها سعی میشه نتایجی Target قرار بگیره که اکثر سیستم ها بتونن بهش برسن، حال یا با Overclock و یا با Downclock.
در Stageهایی که از سیستم درصدپیشرفت استفاده میشه قوانین به این صورت خواهد بود:
تنها استفاده از واترکولر و ایرکولر مجاز است، دماهای کمتر از -2درجه به هیچ عنوان قابل قبول نیست مگر اینکه ثابت بشه باگ نرم افزاریه. ثابت کردن این قضیه به عهده ی کاربر هست.
تنها استفاده از یک ماژول رم مجاز میشه و تست ها تنها با یک هسته فعال باید گرفته بشه.
استفاده از Downclocking برای بالا بردن درصد پیشرفت مجاز هست، و برای توییک هیچ محدودیتی نخواهیم گذاشت.

در تمام تست ها سعی میشه نرم افزارهایی Target قرار بگیرن که معتبر ترین ها هستن و هر کسی بتونه باهاش امتیاز بگیره. سعی میشه تکیه بر cpu داشته باشن.
دیگر قوانین مسابقه، والپیپر، نرم افزارهای تست و نحوه ی شات گرفتن به اطلاع خواهد رسید.

با تشکر@};-