PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش آنلاک ولتاژ قسمت های مختلف مادربورد بوسیله بایوس مودینگ

ErfanDL
2014/10/30, 11:05
با عرض سلام خدمت دوستا گرامی @};-

در این قسمت با یکدیگر می آموزیم که چگونه ولتاژ قسمت های مختلف یک مادربورد را به وسیله بایوس مودینگ آنلاک کنیم که شامل قسمت های زیر میباشد:

DRAM Voltage
VCCSA Voltage
VCCIO Voltage
CPU PLL Voltage
VTTDDR Voltage

-------------

سخت افزار مورد نیاز:

مادربورد با بایوس AMI ( اکثر مادربوردها AMI میباشند ) ASUS - Gigabyte - MSI ...

-------------

نرم افزارهای مورد نیاز:

AMIBCP برای ویرایش فایل بایوس و تغییر در ROM ولتاژها: 32994

آخرین نسخه فایل بایوس ( با توجه به مودل مادربورد دانلود شود )

نرم افزار Notepad++ برای ویرایش: Notepad++ 6.6.9 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

-------------

آموزش:

1- نرم افزار AMIBCP را دانلود کنید و از حالت فشرده خرج کنید و اجرا کنید.

2- روی File کلیک کنید سپس Open را بزنید سپس فایل بایوس مادربورد را انتخاب کنید:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

3- به تب BIOS Strings بروید. سپس در کادر Find string کلمه cpu voltage را وارد کنید و روی Find next کلیک کنید:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

4- میبینید که ROM قسمت CPU Voltage پیدا میشود. روی CPU ولتاژ کلیک کنید سپس روی Extract strings کلیک کنید:

5- در این قسمت Select Language را روی en-US قرار دهید و در قسمت Select location of file باید مسیر استخراج فایل Voltage را مشخص کنید.

نکته: در قسمت Select location of file باید مسیر استخراج فایل ولتاژ را مشخص کنید و با فرمت str ذخیره کنید. پس در این قسمت بنویسید X:/Voltage.str به جای X مسیر یکی از درایوهای هارد را بنویسید:

6- روی فایل استخراج شده کلیک راست کنید سپس Edit with Notepad++ را انتخاب کنید:

7- CTRL+F را بزنید سپس کلمه CPU % MODE % Voltage را جستجو کنید:

همان طور که میبینید زیر CPU % MODE % Voltage ولتاژهای قسمت های مختلف نمایش داده شده است:

ولتاژهای پیش فرض بایوس:

MIN: یعنی حداقل ولتاژ مجاز

MAX: یعنی حداکثر ولتاژ مجاز

Standard: ولتاژ این قسمت را به هیچ عنوان تغییر ندهید.

خوب حالا با توجه به نیاز اورکلاک مقادیر MIN و MAX را تغییر دهید و فایل را ذخیره کنید.

حالا باید فایل Voltage که ویرایش کردید را به بایوس اضافه کنید:

3- به تب BIOS Strings بروید. سپس در کادر Find string کلمه cpu voltage را وارد کنید و روی Find next کلیک کنید:

4- میبینید که ROM قسمت CPU Voltage پیدا میشود. روی CPU ولتاژ کلیک کنید سپس روی Replace strings کلیک کنید:

5- فایل Voltage را که ویرایش کرده اید انتخاب کنید و OK را بزنید:

6- فایل را بزنید سپس Save as بزنید و بایوس جدید را ذخیره نمایید:

- بایوس را روی مادربورد فلش یا آپدیت کنید.

-------------

موفق باشید فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

منبع: انجمن تخصصی SakhtafzarMag

-------------

این سایت و شخص نویسنده این مطللب هیچ گونه مسئولیتی در قبال خراب شدن مادربورد شما نخواهد داشت

iSteve
2014/10/30, 22:51
هفت شهر بایوس را عرفان گشت... ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم:D
آموزش بسیار عالی و کاربردی و بسیار باارزشی بود. ممنونم عرفان جان از لطفی که میکنی و زحمت این مطالبو میکشی @};-
من هنوزم بی صبرانه منتظر اون آموزش مختص خودت هستم... میدونی که در مورد چی صحبت میکنم؟
@};-

ErfanDL
2014/10/30, 22:55
هفت شهر بایوس را عرفان گشت... ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم:D
آموزش بسیار عالی و کاربردی و بسیار باارزشی بود. ممنونم عرفان جان از لطفی که میکنی و زحمت این مطالبو میکشی @};-
من هنوزم بی صبرانه منتظر اون آموزش مختص خودت هستم... میدونی که در مورد چی صحبت میکنم؟
@};-
=)) ممنون داداشم. انجام وظیفه هست. کدوم آموزش؟ :D

iSteve
2014/10/30, 23:25
=)) ممنون داداشم. انجام وظیفه هست. کدوم آموزش؟ :D
تبدیل corei5 2500 به corei5 2500K
نمیخواستم بگم ولی خودت خواستی! بچه ها... برای اولین بار (فکر کنم اولین بار در جهان! یا حداقل در ایران، خود عرفان بهتر میدونه) آقا عرفان 2500 رو به 2500K تبدیل کرده و میخواد نحوه ی تبدیل کردن یک پردازنده ی intel corei5 2500 رو به یک corei5 2500K آموزش بده! قول داده بود ولی هنوز عمل نکرده :)
عرفان جان من یه E8600 هم دارم یه چک بکن ببین میشه به 2600K تبدیلش کرد؟! سعی کن از دستت برمیاد!:P
@};-@};-@};-

ErfanDL
2014/10/31, 08:08
نمیخواستم بگم ولی خودت خواستی! بچه ها... برای اولین بار (فکر کنم اولین بار در جهان! یا حداقل در ایران، خود عرفان بهتر میدونه) آقا عرفان 2500 رو به 2500K تبدیل کرده و میخواد نحوه ی تبدیل کردن یک پردازنده ی intel corei5 2500 رو به یک corei5 2500K آموزش بده! قول داده بود ولی هنوز عمل نکرده :)
عرفان جان من یه E8600 هم دارم یه چک بکن ببین میشه به 2600K تبدیلش کرد؟! سعی کن از دستت برمیاد!:P
@};-@};-@};-

:)) اوه اوه چه چیزه آسونی :D سالادی ؟ نوشابه ای ؟ چیزه دیگه ای نیاز نداری ؟ :))

SAMAN
2014/10/31, 19:53
اقا من هم یه i5 دارم میشه بشه i7 ?

Mostafa98
2014/10/31, 19:58
OMG . متخصصان اینتل باید خودکشی کنند.$-)
آقا از قبل میدونستم 4670 میگرفتم!

SAMAN
2014/10/31, 20:57
نه جدی اگه میشه من خیلی امید وار ام اموزش بدین ......

amirsss
2014/11/01, 07:15
@};-@};-@};-

اگه صحت داشته باشه معرکس و فکر نکنم کسی تو دنیا تونسته باشه

من باشم حداقل قبل از شیر کردن مجانی اول ثبتش میکنم

NAVID OC
2020/06/06, 20:40
با عرض سلام خدمت دوستا گرامی @};-

در این قسمت با یکدیگر می آموزیم که چگونه ولتاژ قسمت های مختلف یک مادربورد را به وسیله بایوس مودینگ آنلاک کنیم که شامل قسمت های زیر میباشد:

DRAM Voltage
VCCSA Voltage
VCCIO Voltage
CPU PLL Voltage
VTTDDR Voltage

-------------

سخت افزار مورد نیاز:

مادربورد با بایوس AMI ( اکثر مادربوردها AMI میباشند ) ASUS - Gigabyte - MSI ...

-------------

نرم افزارهای مورد نیاز:

AMIBCP برای ویرایش فایل بایوس و تغییر در ROM ولتاژها: 32994

آخرین نسخه فایل بایوس ( با توجه به مودل مادربورد دانلود شود )

نرم افزار Notepad++ برای ویرایش: Notepad++ 6.6.9 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

-------------

آموزش:

4- میبینید که ROM قسمت CPU Voltage پیدا میشود. روی CPU ولتاژ کلیک کنید سپس روی Extract strings کلیک کنید:

5- در این قسمت Select Language را روی en-US قرار دهید و در قسمت Select location of file باید مسیر استخراج فایل Voltage را مشخص کنید.

نکته: در قسمت Select location of file باید مسیر استخراج فایل ولتاژ را مشخص کنید و با فرمت str ذخیره کنید. پس در این قسمت بنویسید X:/Voltage.str به جای X مسیر یکی از درایوهای هارد را بنویسید:

6- روی فایل استخراج شده کلیک راست کنید سپس Edit with Notepad++ را انتخاب کنید:

7- CTRL+F را بزنید سپس کلمه CPU % MODE % Voltage را جستجو کنید:

همان طور که میبینید زیر CPU % MODE % Voltage ولتاژهای قسمت های مختلف نمایش داده شده است:

ولتاژهای پیش فرض بایوس:

MIN: یعنی حداقل ولتاژ مجاز

MAX: یعنی حداکثر ولتاژ مجاز

Standard: ولتاژ این قسمت را به هیچ عنوان تغییر ندهید.

خوب حالا با توجه به نیاز اورکلاک مقادیر MIN و MAX را تغییر دهید و فایل را ذخیره کنید.

حالا باید فایل Voltage که ویرایش کردید را به بایوس اضافه کنید:

4- میبینید که ROM قسمت CPU Voltage پیدا میشود. روی CPU ولتاژ کلیک کنید سپس روی Replace strings کلیک کنید:

5- فایل Voltage را که ویرایش کرده اید انتخاب کنید و OK را بزنید:

6- فایل را بزنید سپس Save as بزنید و بایوس جدید را ذخیره نمایید:

- بایوس را روی مادربورد فلش یا آپدیت کنید.

-------------

موفق باشید فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

منبع: انجمن تخصصی SakhtafzarMag

-------------

این سایت و شخص نویسنده این مطللب هیچ گونه مسئولیتی در قبال خراب شدن مادربورد شما نخواهد داشت

عرفان جان فایل بایوس رو که باز می کنم نرم افزار کرش می کنه کاملا

ErfanDL
2020/06/07, 19:21
عرفان جان فایل بایوس رو که باز می کنم نرم افزار کرش می کنه کاملابا نسخه جدید مشکلی نداره

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

NAVID OC
2020/06/07, 23:25
با نسخه جدید مشکلی نداره

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

نسخه ای رو به سختی پیدا کردم که باز کرد. برای دانلود قرارش می دم.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

این نسخه بایوس رو باز می کنه.
ولی عرفان جان هیچ قسمتی به نام CPU VOLTAGE توی String تب من نیست

NAVID OC
2020/06/08, 10:35
عرفان جان فلش زیاد بایوس با afwin باعث خرابی بایوس نمیشه؟