PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نمایش کاملا هوشمند،فراتر از سرگرمی

aryaiee
2014/10/28, 22:33
با توجه به نظر سنجی ایجاد شده چندی پیش،بنده حقیر قصد دارم تا از امروز به معرفی جدید ترین تکنولوژی های دنیای صوت و تصویر بپردازم.
سال 77 بود اگر درست یادم باشد.پدرم یک کاتالوگ پاناسونیک به خونه آورد و میخواست با نظر جمع یک TV انتخاب کنیم و بلاخره به اجماع رسیدیم برای خرید یک مدل به اسم SOPHIA.شکل ظاهری جدیدی داشت و من خیلی خوشحال بودم که TV ما با بقیه متفاوت است.حداقل در ظاهر.این دستگاه به همراه یک ویدئو AIWA 102 بهترین سرگرمی منزل هر خانواده ایرانی بود.بازار فیلم های VHS در آن دوران داغ بود.کلوپ هایی که برای عرضه محصولات خود و اجاره نوارهای ویدئو گاها درخواست شناسنامه یا گواهینامه میکردند وجود داشت.عاشق فیلم های آن دوران بودیم و بهترین سرگرمی بچه های دهه 60 همین VHS های آرنولد،جکی جان و سگا بود!خدا بیامرز عموی مادرم تکنسین فنی جنگنده و هلیکوپترهای نظامی بود در پایگاه نوژه همدان،همیشه بهم میگفت یه روزی میرسه که همه چیز از تلویزیون بیرون میاد!شاید اون دوران همه بهش میخندیدم و کسی این حرف رو جدی نمیگرفت.اما حالا نیست که ببیند نه تنها بیرون میاد بلکه چندین مورد غیر قابل وصف هم به آنها اضافه شده است!!
خوب بعد از توضیح نوستالژی امشب میرسیم به اولین معرفی.یک TV ساخت برند سامسونگ که به جرات میتوان گفت بسیار فراتر از یک TV خانگی ساده است!
32933

مدل:65HC9990

این دستگاه جدیدترین تولید سامسونگ است و دارای صفحه نمایش CURVED یا منحنی است.دارای سایز تصویر 65 اینچ است و دارای رزولوشن 4K میباشد.این غول خانگی برای سیستم صوتی خود از 4 بلندگو 60W استفاده میکند و کیفیت صدای بی نظیری را به گوش کاربر میرساند.در چند وب سایت تعریف و تمجید خاصی از صدای فراگیر یا DTS آن شده است.
دارای 3 پورت USB در آمپرهای مختلف و 4 پورت HDMI است.همچنین دارای تکنولوژی 3D از نوع همیشگی سامسونگ یعنی ACTIVE میباشد.طبق روال گذشته دارای چند عینک(احتمالا 4 عدد) به همراه باتری های آلکالین و یک دستگاه دوست داشتنی ONE CONNECT است که در ادامه توضیحات این دستگاه ارائه میشود.
32934

به علت شکل منحنی صفحه نمایش مطمئن باشید هیچ قسمت از تصویر را از دست نخواهید داد به طوری که انگار در مقابل صفحه نقره ایی سینما هستید!ترکیب رنگ پنل در تست های DELTA E به خوبی رضایت بخش است.امکانات هوشمند این دستگاه به وسیله یک CPU CORE4 به خوبی پردازش میشوند و امکانات SMART نیز در حد قابل قبولی هستند.نمیتوان گفت سامسونگ فقط بر مواردی خاص تمرکز کرده زیرا هر قسمت از TV رو مورد مشاهده قرار دادم ایراد چندانی در آن ندیدم به جز مبلغ بالای آن!
ریموت کنترل همراه مشابه مدل های پائینتر است و نکته خاصی در آن وجود ندارد.شاید سامسونگ با ایجاد امکان اتصال موس و کیبرد میخواهد ریموت کنترل را محدود به کارهای عادی قبلی کند.
32935

سیستم روشن شدن TV در کثری از زمان صورت میگیرد و سرعت تعویض کانال دیجیتال نیز بسیار کم شده است.کنترل نقطه رنگ بسیار خوب ظاهر شده است و رضایت بخش است.اما تصویر همچنان در رزولوشن 480 جالب نیست و شما را مایوس میکند پس دوستان پولدار لطفا در موقع خرید فکر رزولوشن پائین و معجزه IC PROCESS را از سر بیرون کنید!
32936

نکته جالب و دیدنی این TV در واقع همان دستگاه ONE CONNECT است.این دستگاه وظایف جالبی دارد.با اتصال این دستگاه به TV از شر سیم های مزاحم به راحتی خلاص میشوید.این دستگاه دارای ورودی های HDMI،USBt،OPTICAL AUDIO،AV و آنتن است.این دستگاه به وسیله یک کابل تکی به TV متصل میشود و شما میتوانید تمام رابط های مذبور را به آن متصل نمائید.اما کارهای این دستگاه به همینجا ختم نمیشود.این دستگاه قابلیت پردازش ویدئو 4K را داراست و همچنین میتواند با رابط HDMI 2.0 نیز به خوبی کار کند.همچنین دارای ورودی LAN برای ساخت یک شبکه نیز میباشد!
3293832937

همچنین یک گیرنده IR نیز به همراه TV عرضه میشود که میتوانید فرامین دریافتی را به صورتی بهتر منتقل نماید.

امیرحسین آریایی

انجمن سخت افزار

SAMAN
2014/10/28, 23:08
گرونه گرون !

سخت افزار وام نمیده ؟

Reza Eshraghi
2014/10/28, 23:49
ممنون امیر حسین جان . عالی بود @};-
به گروه خونی ماها که نمیخوره !

گرونه گرون !

سخت افزار وام نمیده ؟

سامان جان اگه وام قرار بشه داده بشه من اولین نفر تو صف وامم ! :P

SAMAN
2014/10/28, 23:57
ممنون امیر حسین جان . عالی بود @};-
به گروه خونی ماها که نمیخوره !

سامان جان اگه وام قرار بشه داده بشه من اولین نفر تو صف وامم ! :P

رضا جان صحبت کن بدن ...... من الان 970 میخوام ....... تلوزیون curve میخوام ....... اقا رسیدگی کنید !

aryaiee
2014/10/29, 08:59
والا رضا جان من هم مثل شما داداش شما که از اوضاع من خبر داری باید خواب تلویزیون 20000000 تومانی رو ببینم!
سامان جان من وام هم بگیرم باز نمیتونم بخرم :ar! میرم یه کیس غول جمع میکنم باهاش tv میخوام چیکار ;)