PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Core i5-2550K پردازنده جدید اینتل با 4 هسته Unlocked

rajah
2011/12/17, 01:14
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

اینتل کار خود را با پلتفرم "Sandy Bridge" LGA1155 با ارائه دو پردازنده اوکلاکینگ خود بنام های

Core i7-2600Kباقیمتی برابر $320 و برادر کوچکتر آن i5-2500K که قیمتی حدود$210 آغاز کرد تا

هر دو پردازنده از موفق ترین پردازنده های ارائه شده توسط اینتل بودند و 2500K با قیمت شیرین

خود نقطه عطفی در بازار پردازنده ها بود در حالیکه در سوی دیگر 2600K بود که قطعا لقب بهترین

پردازنده گیم ،عنوانی شایسته برای وی بود البته از کارایی فوق العاده 2600kهم نمی توان براحتی

گذشت و اولین انتخاب برای کاربران حرفه ای و طرفدار اینتل بود.

با روی کار آمدن پردازنده جدید amd بنام بلدوزر که الحق و انصافا نام بلدوزر برای این پردازنده شایسته

است توانست در ابتدای ورود خود به خانه amd رکوردهای زیادی را با یاری فوق ستاره ایسوس

جابجا کند رکوردهایی که یکی پس از دیگری بازهم ارتقا پیدا می کردند رکوردهای نجومی در فرکانس

هسته و باس رم ،البته نتوانست جای 2600k را تنگ کند در همین حال بود که اینتل نیز تکانی به خود

داد و بلافاصله 2700k را به جمع سندی بریدج ها اضافه کرد.البته هدف از ارائه این پردازنده به جایگزینی

برای 2600k نبوده است.

بنا به گزارش های رسیده، پردازنده جدید اینتل Core i5-2550K می تواند کام اورکلاکرها را بیش از پیش

شیرین کند پس با این حال باید دید که این پردازنده تا چه حد می تواند در زمینه اورکلاک ،توان خود را نشان

دهد.(ولی بعید می دونم در زمینه اور فرکانس هسته بتونه به بلدوزر برسه)

میزان فرکانس هسته 2550K اعلام نشده ولی CPU World اعتقاد دارد با توصیفات بعمل آمده فرکانس هسته

ای برابر 3.40 گیگاهرتز خواهد داشت.این پردازنده که مبتنی بر پلتفرم Sandy Bridge LGA1155است از سری

پردازنده های 4 هسته اینتل است که دارای 256 KB کش لایه دوم(حافظه نهان L2) برای هر هسته،6مگابایت

کش L3 ،حافظه دو کاناله DDR3،با PCI-Express 2.0،و TDP 95W (با حداکثر توان مصرف 95W)

(TDP = Thermal Design Power)(قدرت طراحی حرارتی)

انتظار می رود ارائه این پردازنده لزوما برای جاگزینی با 2500K به بازار مصرف ارائه شود ،اما سیاست اصلی

برای ارائه این پردازنده رقابت با 8150 شرکت AMD است.

نگارش : سعید افرازی

rajah
2011/12/17, 10:45
بنظر شما این پردازنده تا چه حد در ماموریت محوله موفق خواهد بود آیا می تواند عرصه را بر

بلدوزر تنگ تر وتنگ تر کند؟

real-gallant
2011/12/19, 12:21
داداش گلم پرچم بلدوزر تا موقعی که اینتل هشت یا 10 هسته ای قابل قیاس با سیستم بلدوزر نزه تا مدتهای مدیدی بالا میمونه !!! مگر اینکه از افغانستان 500 تا افغانی بیل بدست بیاره بتونند کار بولدوزر رو انجام بدند!!!!!!
:d
:d

Phantom
2011/12/19, 13:46
طرفدارای amd نشون دادین که فقط اهل شعار هستین برین فعلا 800 میلیون ترانزیستور ی که کم فروشی کردینو درست کنین بعد بیاین شعار بدین

Castiel
2011/12/19, 14:27
به نظر من amd در حدی نیست که بخواد اینتل را تحت فشار قرار بده، فعلا amd به زور داره با رسوایی اخلاقی خودش دست و پا میزنه!

farjam1990
2011/12/19, 14:28
حتی با وجود اون 800 میلیون تا کمتر! اگه بنچمارکی درست کنند(که هنوز همچین چیزی موجود نیست!) که قابلیت ساپورت 8 هسته رو داشته باشه میبینید که سری بولدوزر چیکار میکنه!
نتایجی که در بنچمارکهای موجود بدست اومده با عدم ساپورت از 8 هسته بوده!

real-gallant
2011/12/19, 18:00
طرفدارن جهود ها متوجه باشند که بنچ مارک ها رو خوب بخونند مقاله ارسالی توسط خود من نشون میده فقط لب و دهن هستید نه چیز بیشتر وقتی ای ام دی میگه 8 هسته ای شما میرن هشت هسته ای مدل 8100 AMDرو میارین جلوی i7-2600k میزارین سرعت هاشو مقایسه میکنید وبرای خودتون حال میکنید( خود گویی وخود خندی عجب عالم هنر مندی ) وبه اسم 8150 جا میزنید برو تریدی مارک رکورد اورکلاک شو بخون !!! این همون جهود بازی Intel هست مردی برو رکورد اورکلاک دنیا رو چک کن ببین الان کی توی سواحل کتاب گینس داره به ریشتون میخنده !!!!!اونم با فرکانس 8.429 Ghz نه خود کشی با i7 حالا اشکش مونده AMD هنوز بولدوزر نفرستاده شرکتتون رو خراب کنه از APU هاش هشت هسته ای زده اون نتونست زورش نرسید با هم برات میارنش پائین !!!! خدا به فریاد شرکتتون برسه !!!! من اصلا شک دارم این شایعه درست باشه !!! من تا حالا سوتی از ای ام دی ندیدم کلک زده چهار هسته ای رو لاک کنه جای دو هسته ای بفروشه ولی سوتی نداده !!! ا
راستی یه سوال فنی چرا هر کی Intel استفاده میکنه کل ویروسهای دنیا به سمت کامپیوترش حجوم می برند ؟ در صورتی که من از 10 سال پیش تا حال که AMD باز شدم آرزو به دل یک ویروس اینترنتی موندم !!!!!!! میگن عمو AMD براتون ضد ویروس مجانی نصب کرده !! آنتی جهود !!!>:)

در ضمن جعبه سوتی جهود ها خوب توجه کن AMD گفته من معماری جدیدی وارد بازر کردم که نمی دونم که با برنامه های جدید هم خونی داشته باشه یا نه اونم به اسم بولدوزر ولی الان اون 800 تایی که گفتی مشکل ماکروسافت و سایر پروفسور های برنامه نویسه که نمی تونند برای بولدوزر کامپایلر پردازشی درست کنند تا بتونند 8 هسته اون رو کامل استفاده کنند و ترانزیستور کم نیارند؟؟؟؟؟؟ بدتریین جاش اینه که هیچ جای دنیا این حرف زیاد داغ نیست ولی توی ایران امسال تو خوب رونق ش دادید!!! میدونی چرا اونوری ها مشکل و حل کردن شما چطور ؟ تو برو بولدوزر بخر ویندوز سرو 2008 بریز استفاده کن ببینم بازم 800 هزار تا و6 هسته ای هستی یا 8 هسته ای ؟ مدل بلدوزر رو گم کردی مسیج بده آدرس بدم پیدا کنی نری 8100 بخری گلم !!!!!!!!>:)

آی نفس کش با بولدوزر آمدم حکم تخلیه شرکت جهود ها رو آوردم میخوام خراب کنم خونت دست خودت بولدزر آمد تو زیر آوار نمونی !!!>:)

اگر پست رو حذف کنی یعنی حرف من رو تایید کردی طرفدار جهود ها !!!!!!!! فقط برو بنچ مارک معتبر بخون وتمرین سوت زدن کن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

real-gallant
2011/12/20, 17:11
راستی یه خبر جالب
من الان دارنده اولین پردازنده بولدوزر ایران هستم برو حالشو ببر امروز با دی اچ ال برام رسید مشخصات سیستم رو میگم فیوز بپرونی :
AMD FX-8150 black edition
crosshair v formula
corsair 16 GB×2 Majuro
power 1200 golden ocz
AMD 6990×2 crossfire
liquid cooler for over clock
حالا حی برو بیا کل کل کن !! حی برو بیا بگو بولدزر فلان بلدوزر بسار!!! پسر گل من خودم دارم با هاش عشق میکنم بیا باهاش تردی مکس کار کن یا از مایا سنگین ترین رندر ها رو بگیر مثل باقلوا برات می ترکونه
قیمتش برام به دلار در امد 2500 دلار !!!!! بیا بگو ترانزیستور کم داره اونی که استفاده نکرده سریع باور میکنه ولی من نه!!!!!!!!!!!!!!!

Castiel
2011/12/20, 17:18
حالا که شما اولین دارنده بولدوزر هستید، چند تا بنچمارک از دسکتاپ خودتون قرار بدید، و اینکه مدل دقیق خنک کننده را هم بنویسید.

Castiel
2011/12/20, 17:33
در ضمن حافظه های شما دو ماژول 8 گیگ هستند درسته؟؟

real-gallant
2011/12/21, 10:21
مارک دقیق خنک کننده لیکوید از شرکت کولر مستره و چون مدلشو زیرش نوشته توی یک فرست دیگه که از روی سی پی یو بازش کردم برات مینویسم میدونی چون این سی پی یو جدید اومده باچنتا سیستم خنک کننده عرضه شده من با سیستم لیکوئید خریدم یخورده از سیستم فن گرونتر در آمد هنوز منو تو کف کانفیگ های مادربرد وسی پی یو موندم و رم های من دو ماژول رم و 16 گیابایت هست که هنوز توی ایران نیومده از کورسیر جدید زده اونم فقط برای اوکلاکینگ باسش هم بالاست 2133 فعلا مشغول بهترین تنظیمات برای اون هستم چون من اصلا با این بایوس جدید آشنایی ندارم یخورده طول میکشه رم رو هم از اونور برام آوردن از دسکتاپ هم براتون حتماً بنچمارک میزارم فعلا چنتا نکته توی دفترچه سی پی یو زده که باید رعایت بشه اونم دنبال اونها هستم تا مشکل چت زدن ویندوز وسایر برنامه ها حل بشه اینطوری بگم تا زیر وبمشو در نیارم چیزی نمی نویسم چنتا تسته که برای اورکلاکینگ انجام بدم چون میدونی 2500دلار کم پولی نیست که بخوای سری با یه اورکلاک الکی بفرستیش رو هوا !!!!!! میخوام همه چیز مستند باشه تا شما اینتلی ها حی حرف و حدث در نیارید اگر هم هر مشکلی باشه بعد از اینکه تست کردم مطمئن باشه می نویسم فکر نکن لا پوشانی میکنم !!!
از اینکه علاقه نشون میدی ممنون

Castiel
2011/12/21, 10:47
تست ربطی به اورکلاک نداره، شما میتونید در حالت عادی بنچمارک بگیرید
در ضمن اون خنک کننده داخل گونی سیب زمینی که نیست، یک جعبه ای داره که مدلش روی اون نوشته شده.
در ضمن ماژول 16 گیگ در کار نیست ،فقط 8 گیگ ساخته شده و هنوز 16 گیگ توسط هیچ شرکتی ساخته نشده، خیلی خوبه که دروغ نگید دوست عزیز

Phantom
2011/12/21, 11:18
تست ربطی به اورکلاک نداره، شما میتونید در حالت عادی بنچمارک بگیرید
در ضمن اون خنک کننده داخل گونی سیب زمینی که نیست، یک جعبه ای داره که مدلش روی اون نوشته شده.
در ضمن ماژول 16 گیگ فقط 8 گیگ ساخته شده و هنوز 16 گیگ توسط هیچ شرکتی ساخته نشده، خیلی خوبه که دروغ نگید دوست عزیز
مگه شدنیه مگه میشه طرفدار amd باشه و دروغ نگه
خداییش من با amdمشکلی ندارم ولی طرفداراش یه کارایی میکنن و یه ادبیاتی بکار میبرند که .....

Castiel
2011/12/21, 11:20
رفیع جان همین دوست ما یک مطلبی برای من ارسال کردند در پروفایل من به عنوان پیام بازدید کننده، بد نیست اون متن را بخونید