PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش نصب ویندوز از روی هارد دیسک، Installing Windows From HDD

ErfanDL
2014/10/23, 10:35
با سلام خدمت دوستان عزیز @};-

در این قسمت می آموزیم که چگونه ویندوز را از روی هارد دیسک نصب کنیم.

این روش سرعت نصب ویندوز را بسیار افزایش میدهد و مانند نصب از روی DVD و فلش مموری وقت گیر نمیباشد. سرعت نصب ویندوز در این روش 5 دقیقه میباشد ! و برای دوستانی که SSD دارن کمتر از 5 دقیقه میباشد.

گاهی بحث سرعتش نیست،لپ تاپ یا PC بوده، سی دی رام خراب، یو اس بی هم کار نمیکنه (مدل دستگاه ساپورت نمی ده) و بایوس هم قفل داره این روش برا اونجا خیلی بدرد می خوره ;)

========

نرم افزارهای مورد نیاز:

EasyBCD: 32803

نسخه دلخواه از ویندوز ( 7 - 8 - 8.1 )

========

آموزش:

1- محتویات فایل ISO سیستم عامل را در یک درایو کپی کنید ( اگر فایل ISO ندارید میتوانید از روی DVD نصب ویندوز کپی کنید )

32804

2- نرم افزار EasyBCD را نصب و اجرا کنید.

3- گزینه Add New Entry را انتخاب کنید:

32805

4- تب WinPE را انتخاب کنید:

32806

5- در قسمت Name یک نام دلخواه برای سیستم عامل بنویسید ( من در اینجا Windows 7 Setup مینویسم ):

32807

6- از قسمت Path باید فایل Boot.wim سیستم عامل را انتخاب کنید. این فایل را میتوانید در مسیری که فایل های سیستم عامل را کپی کردبد پیدا کنید مسیر این فایل در X:\sources\boot.wim میباشد ( X نام درایو میباشد )

32808

32809

7- تیک گزینه EMS Enabled را بزنید و روی Add Entry کلیک کنید.

32810

8- سیستم را Restart کنید و از بین منوهای بوت نامی که برای نصب سیستم عامل انتخاب کردید را انتخاب کنید ( Windows 7 Setup ) تا عملیات نصب ویندوز آغاز شود.

32811

========

موفق باشید @};-

منبع: انجمن تخصصی SakhtafzarMag

Mohammad Ali X
2014/10/23, 10:40
بسیار عالی.:)

ARMIN
2014/10/23, 11:56
عرفان جان

بسيار جالب بود، حتما" اين راه رو تست خواهم كرد. ميگم، قاعدتا" درايوى‌ كه محتويات نصب ويندوز رو ميريزيم با درايوى كه ويندوز رو ميخوايم روش نصب كنيم متفاوت بايد باشه؟

مثلا" برخى سيستم ها فقط يك پارتيشن بيشتر ندارند، امكان اين كار بر روي اون سيستم ها هست يا نه؟

ErfanDL
2014/10/23, 12:02
عرفان جان

بسيار جالب بود، حتما" اين راه رو تست خواهم كرد. ميگم، قاعدتا" درايوى‌ كه محتويات نصب ويندوز رو ميريزيم با درايوى كه ويندوز رو ميخوايم روش نصب كنيم متفاوت بايد باشه؟

مثلا" برخى سيستم ها فقط يك پارتيشن بيشتر ندارند، امكان اين كار بر روي اون سيستم ها هست يا نه؟
ممنون آرمین جان.
باید داخل یک درایو دیگه باشه داخل درایو C نباشه مثلا شما فایل ها رو تو درایو D بریزید تا ویندوز را بتوانید در درایو C نصب کنید
حتما باید یک پارتیشن جدا از درایو C وجود داشته باشه

Reza Eshraghi
2014/10/23, 12:19
ممنون عرفان جان . @};- کلاً برای زمان آمپاس شدید کاربرد داره ! :D:-bd

ALEX_HOT
2014/10/23, 12:36
سلام دوستان عرض ادب و خسته نباشید
میخواستم بپرسم غیر از اون راهی که از ویندوز نصب شده به همراه متعلقاتش بک آپ گرفته میشد
راهی هست که با همین نرم افزار بشه اون کار رو انجام داد؟ (یعنی ویندوز رو با درایور های نصب شده از این طریق نصب کرد؟)
ممنون از تاپیک خوبتون @};-

Reza Eshraghi
2014/10/23, 12:40
میخواستم بپرسم غیر از اون راهی که از ویندوز نصب شده به همراه متعلقاتش بک آپ گرفته میشد
راهی هست که با همین نرم افزار بشه اون کار رو انجام داد؟ (یعنی ویندوز رو با درایور های نصب شده از این طریق نصب کرد؟)

با این نرم افزار خیر محمد جان
این نرم افزار یک Boot Manager قدرتمنده صرفاً

ErfanDL
2014/10/23, 12:40
بله امکانش هست شما باید با نرم افزار win tool kit ویندوز خود را سفارش سازی کنید می توانید آپدیت ها درایورها و نرم افزارهای مورد نیاز خود را به ویندوز اضافه کنید تا بعد از نصب ویندوز دیگه نیازی نباشه درایورها و... رو نصب کنید

SAMAN
2014/10/23, 23:35
ممنون عالی بود ...... @};-

قدرت سالید اینجاست که معلوم میشه ....... 9 دقیقه ای ویندوز 7 !

rezamontazeri.1376
2014/10/26, 13:33
تشکر از پست خوبتون ولی من در قسمت بوت میبینم و همه چیز خوبه ولی قبل از قسمتی که باید لایسنس رو اکسپت کنی و بعدش پارتیشن رو برا نصب ویندوز انتخاب کنی ارور میده که لطفا سی دی یا فلش خودتونو بزارید یغنی اصلا فایل های نصب رو نمیشناسه لطفا زود جواب بدید

ErfanDL
2014/10/26, 16:18
تشکر از پست خوبتون ولی من در قسمت بوت میبینم و همه چیز خوبه ولی قبل از قسمتی که باید لایسنس رو اکسپت کنی و بعدش پارتیشن رو برا نصب ویندوز انتخاب کنی ارور میده که لطفا سی دی یا فلش خودتونو بزارید یغنی اصلا فایل های نصب رو نمیشناسه لطفا زود جواب بدید

اگر مراحل رو دقیق انجام داده باشید مشکلی نخواهد بود :)

SAMAN
2014/10/26, 16:53
اگر مراحل رو دقیق انجام داده باشید مشکلی نخواهد بود :)

برای نصب ویندوز 8 هم میشه از این روش استفاده کرد ؟

ErfanDL
2014/10/26, 17:06
برای نصب ویندوز 8 هم میشه از این روش استفاده کرد ؟

7 - 8 - 8.1 - Server 2008 - Server 20012

NAVID OC
2015/02/10, 12:56
با سلام.
آقا عرفان من می خوام وین 10 را با این روش نصب کنم.
شدنیه؟

ErfanDL
2015/02/10, 13:23
بله نوید جان میشه

NAVID OC
2015/02/10, 20:46

شرمنده داداش عرفان ! ولی نشد! بنده هم دقیقاً با مشکل ایشون رو به رو شدم و باید بگم به هیچ صراطی مستقیم نشد.
بنده به ناچار از روی فلش مموری سیستم عامل را نصب کردم.

kenzo
2015/02/11, 06:21
آقا ممنون خیلی بدردم خورد

ALEX_HOT
2015/04/02, 17:55
سلام عزیزان
من یه ویندوز 7 دانلود کردم که حجمش 5.2 گیگ هستش و نتونستم رو دی وی دی معمولی رایتش کنم - خواستم از طریق USB فلش نصب کنم که از خیلی روش ها به در بسته خوردم
از این روش یا هر روش دیگری هم که استفاده میکنم ، با پیغام زیر مواجه میشم ...
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
یعنی باید اس اس دی رو از حالت MBR خارج کنم تا حل شه ؟
ممنون میشم روشی رو اعلام بفرمائید .

Reza Eshraghi
2015/04/02, 20:08
سلام عزیزان
من یه ویندوز 7 دانلود کردم که حجمش 5.2 گیگ هستش و نتونستم رو دی وی دی معمولی رایتش کنم - خواستم از طریق USB فلش نصب کنم که از خیلی روش ها به در بسته خوردم
سلام
مگه فرمت هم نمیشه محمد جان ؟!
برای بوت کردن فلش به یکی از دوستان نرم افزار معرفی کرده بودم چند روز پیش
تست کردی با اون ؟
به نظرم توی پرسش و پاسخ عمومی / نرم افزار پرسیده بودید بهتر بود ;;):-bd

magiteq
2015/04/02, 20:34
سلام عزیزان

شما داری ویندوز رو روی پارتیشن نصب میکنی , MBR ربطی به فلش نداره
DRIVER OPTION رو کلیک کن و درایور رو فرمت کن و شروع بکن به نصب

ALEX_HOT
2015/04/02, 20:38
شما داری ویندوز رو روی پارتیشن نصب میکنی , MBR ربطی به فلش نداره
DRIVER OPTION رو کلیک کن و درایور رو فرمت کن و شروع بکن به نصب
سلام برادر
ابتدا درایو هارد دیسک (Cashe System) رو فرمت کردم خواستم نصب کنم این ارور رو داد - دیگه رو اس اس دی تست نکردم - مطمئنم SSD هم فرمت کنم همین ارور رو میده

Mahdi98
2015/04/03, 09:03
ممنون خیلی جالب و کاربردی بود
حتما تست میکنم

pouyamahmoudi
2017/09/04, 17:26
درود بی کران
در ابتدا از آموزش شما دوست عزیز سپاسگزارم .
یک سوال از خدمتتون داشتم ، در صورتی که ما این دستورالعمل ها را برای آپدیت ویندوز از روی فایل ISO پیاده کنیم آیا هیچ یک از فایل های موجود در هارد حذف خواهند شد ؟ و یا هیچ یک از پارتیشن ها فرمت خواهد شد ؟
سپاس

ErfanDL
2017/09/04, 17:52
درود بی کران
در ابتدا از آموزش شما دوست عزیز سپاسگزارم .
یک سوال از خدمتتون داشتم ، در صورتی که ما این دستورالعمل ها را برای آپدیت ویندوز از روی فایل ISO پیاده کنیم آیا هیچ یک از فایل های موجود در هارد حذف خواهند شد ؟ و یا هیچ یک از پارتیشن ها فرمت خواهد شد ؟
سپاس
سلام دوست عزیز

این مورد تست نشده. ولی نباید مشکلی داشته باشه

pouyamahmoudi
2017/09/04, 18:21
درود بی کران
در ابتدا بابت مزاحم شدن عذرخواهی میکنم . یک سوال از خدمتتون داشتم :
دوست عزیز ، آیا محتویات فایل ISO حتما باید در مسیر هارد کپی بشه ؟ برای مثال نمیتونیم اون را در پوشه ای استخراج کنیم ؟
سپاس

ErfanDL
2017/09/04, 18:41
درود بی کران
در ابتدا بابت مزاحم شدن عذرخواهی میکنم . یک سوال از خدمتتون داشتم :
دوست عزیز ، آیا محتویات فایل ISO حتما باید در مسیر هارد کپی بشه ؟ برای مثال نمیتونیم اون را در پوشه ای استخراج کنیم ؟
سپاس

خیر مشکلی نداره.

king1379
2018/08/12, 01:37
boot داره اما با این پسوند نیست برا همین موقع انتخاب بوت چیزی نمیاد ک انتخاب کنم

epourya
2020/12/13, 21:47
چرا نرم افزار دانلود نمیشه

mamaly1991
2020/12/14, 14:09
بسیار عالی حتما نیاز میشه

دستت درد نکنه عرفان جان