PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کش CPU

rezamadol
2014/10/22, 20:04
رفتم لپتاب بگیرم فروشنده میگفت کش CPU این لپتابه 6 مگه
یکی بگه کش چیه و آیا کش 6 مگ خوبه ؟؟
خودش که میگفت عالیه

ARMIN
2014/10/22, 20:08
خودش که میگفت عالیه

رضا جان،

دو سه مدل کش داریم، Level1 و 2 و 3، این لپ تاپ که فرمودین مدلش چیه؟

به صورت کلی کش حافظه ای است که سریعتر از رم کار میکنه و روی CPU قرار داره و هرچه حجمش بیشتر باشه، پردازنده می تونه سریعتر اطلاعات رو بازخوانی کنه.

rezamadol
2014/10/22, 20:36
رضا جان،

دو سه مدل کش داریم، Level1 و 2 و 3، این لپ تاپ که فرمودین مدلش چیه؟

به صورت کلی کش حافظه ای است که سریعتر از رم کار میکنه و روی CPU قرار داره و هرچه حجمش بیشتر باشه، پردازنده می تونه سریعتر اطلاعات رو بازخوانی کنه.

دستت درد نکنه داشی
مدلش envy j100 G3

Reza Eshraghi
2014/10/22, 20:44
دستت درد نکنه داشی
مدلش envy j100 G3

سلام رضا جان
به فروم سخت افزار خوش آمدید @};-
بودجه و کاربردتون چیه ؟
لپ تاب مد نظر کانفیگ مناسبی داره ولی بودجه و کاربردتون رو بگید تا بشه دقیق تر نظر داد

rezamadol
2014/10/22, 20:51
من تا 4 میلیون میتونم بدم
البته الان ندارما باید جور کنم
کارمم اول طراحی گرافیکه دو بعدی و سه بعدی با فتوشاپ و 3dmax و کرل و ایلستراتر تدوین فیلم با پریمیر وبرنامه نویسیه

aryaiee
2014/10/22, 20:53
کارمم اول طراحی گرافیکه دو بعدی و سه بعدی با فتوشاپ و 3dmax و کرل و ایلستراتر تدوین فیلم با پریمیر وبرنامه نویسیه
برای کار شما ابتدا بنده pc رو پیشنهاد میکنم.اما اگر اصرار شما بر لپ تاپ هستش بفرمائید تا پیشنهاد بشه

Reza Eshraghi
2014/10/22, 20:53

اون لپ تاب رو بهتون چند قیمت گفتن ؟
نیاز به جابه جایی دارید ؟

rezamadol
2014/10/22, 20:57
اون لپ تاب رو بهتون چند قیمت گفتن ؟
نیاز به جابه جایی دارید ؟

رضا جان اولا شرمنده که من جواب خوش آمد شما رو ندادم
مرسی از لطفتون
قیمت 3،800 گفته
آره میخوام ببرم دانشگاه
Pc دارم تو خونه

rezamadol
2014/10/22, 20:58
برای کار شما ابتدا بنده pc رو پیشنهاد میکنم.اما اگر اصرار شما بر لپ تاپ هستش بفرمائید تا پیشنهاد بشه

Pc دارم
آره لپتاب میخوام حتما

Reza Eshraghi
2014/10/22, 21:05
رضا جان اولا شرمنده که من جواب خوش آمد شما رو ندادم
مرسی از لطفتون
قیمت 3،800 گفته
آره میخوام ببرم دانشگاه
Pc دارم تو خونه

نسبت به قیمت بد نیست . اگر تا حدود 4100 بتونید افزایش بودجه بدید MSI GE60 APACHE SSD عالیه
یا
Acer Aspire V3-772G-747a161TMakk

بخرید حدود 3500 بعد اگر به حجم هاردش احتیاج نداشته باشید براش یک SSD حتی 256 گیگ بخرید و لذت ببرید ! اون وقت از نظر کارایی به هزینه ای که کردید هیچ لپتابی به گردش نمیرسه ! ولی سنگینه و 17 اینچ !! مشکلی با وزنش ندارید ؟
16 گیگابایت رم داره !
پردازنده : i7 4702MQ
16 گیگابایت رم
گرافیک GT 750
باتری 6 سلولی

rezamadol
2014/10/22, 21:45
نسبت به قیمت بد نیست . اگر تا حدود 4100 بتونید افزایش بودجه بدید MSI GE60 APACHE SSD عالیه
یا
Acer Aspire V3-772G-747a161TMakk

بخرید حدود 3500 بعد اگر به حجم هاردش احتیاج نداشته باشید براش یک SSD حتی 256 گیگ بخرید و لذت ببرید ! اون وقت از نظر کارایی به هزینه ای که کردید هیچ لپتابی به گردش نمیرسه ! ولی سنگینه و 17 اینچ !! مشکلی با وزنش ندارید ؟
16 گیگابایت رم داره !
پردازنده : i7 4702MQ
16 گیگابایت رم
گرافیک GT 750
باتری 6 سلولی

رضا جان راستشو بخوای دو برندی که اصلا خوشم نمیاد رو معرفی کردی
من فقط HP دوس دارم
البته این قیمتی که من گفتم به همراه یه رم 8 گیگ جداس که با 8 گیگ رم خودش میشه 16 گیگ رم

aryaiee
2014/10/22, 22:22
رضا جان راستشو بخوای دو برندی که اصلا خوشم نمیاد رو معرفی کردی
من فقط HP دوس دارم
البته این قیمتی که من گفتم به همراه یه رم 8 گیگ جداس که با 8 گیگ رم خودش میشه 16 گیگ رم
دوست خوبم
ببینید بالانس cooling در مدل ایسر معرفی شده به شدت بهتر هستش.مدل انتخابی شما odd internal نداره عزیز.رم هم باید اضافه بفرمائید و احتمالا مجبور به انتخاب از برند و مدلی متفاوت از رم کمپانی خواهید بود.کما اینکه از نظر سخت افزاری و تخصصی،مدل معرفی شده msi دارای قدرت بیشتر (مخصوصا در گرافیک) است.
حال اگر شما تصمیم خودتون رو گرفته و تاکید بر برند دلخواه دارید،این دیگه یک بحث جداست و احتیاجی به مشاوره گرفتن نیست

Aliover
2014/10/22, 22:36
خودش که میگفت عالیه

البته ایشون حجم کش L3 رو مدنظر قرار دادن که میشه گفت چندان مهم نیست.!
در سرعت سیستم این تعداد way های کش L1 هستش که تعیین کننده سطح دسترسی بیشتر به کش هستش.
بعد اون ، این حجم و ضریب کش L1 هستش که مهمه
بعد همه این ها کش L2 , کش L3 مهمه.البته کش L3 هم نقش خودش رو بازی میکنه و در این حرفی نیست.
یک مثال ساده اینکه پردازنده های ای ام دی تعداد راه کمتری در کش سطح یک به نسبت پردازنده های اینتل دارن.
پس حدودا هسته ها 40 درصد پروفمنس کمتری دارن.
این رو میشه از نتایج تست Super pi هم فهمید.