PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شیوه اتصال به اینترنت تلویزیون هوشمند SAMSUNG

aryaiee
2014/10/20, 23:05
32740

دوستان و اساتید گرامی،
در این تاپیک قصد دارم شیوه اتصال به اینترنت تلویزیون های سامسونگ رو برای شما عزیزان شرح بدهم.شایان ذکر است که TV های سامسونگ به 2 شیوه WIRED و WIRLESS به شبکه متصل میشوند.در این پست ابتدا شیوه اتصال به صورت کابل (WIRED) رو توضیح میدهم و سپس شیوه بی سیم رو توضیح خواهم داد.هر دو صورت بسیار راحت هستش!حتی قول میدهم راحت تر از فکر شما دوستان.
خوب برای اتصال TV های مورد نظر ابتدا داشتن یک سری موارد ضروری است.اولین مورد داشتن اینترنت با سرعت مناسب است.ترجیحا اینترنت محدود باشد و حداقل سرعت بین 512K و 256K (در حالت محدود) توصیه میشود.اگر از لپ تاپ،تبلت و گوشی موبایل نیز در ترافیک با یک مودم استفاده میکنید،پیشنهاد میشود از یک مودم مناسب و قوی استفاده کنید.هرچند که با وضعیت سرعت در ایران ظاهرا نمیتونید از همه این موارد به همراه TV استفاده کنید!!
حالت LAN از حالت WI-FI راحت تر است.در این حالت شناسایی IP و MAC و دیگر موارد به صورت خودکار و به راحتی انجام میگردد.خوب بریم سراغ مراحل.
1-ابتدا کابل LAN رو از پشت به TV متصل کنید.برای بار اول بهتره که فقط TV به مودم وصل باشد.
2-سپس در منوی TV گزینه NETWORK را پیدا کنید و روی آن بروید.سپس به گزینه دوم یعنی NETWOEK SETTING بروید.
32741

3-در این قسمت همانطور که در عکس مشاهده میکنید تصویر ورودی LAN مشاهده میشود.برای حالت WIRLESS در همان گزینه باید بخش دیگری انتخاب شود.اگر TV دارای DONGEL داخلی باشد که هیچ اگر نباشد باید دانگل جدا تهیه کنید.(مشابه عکس)
3274232743

4-پس از OK کردن بر روی گزینه WIRED،خود TV به صورت پیش فرض و بدون وارد کردن اطلاعات دیگر مشغول اتصال میشود.پس از چند ثانیه باید یک نوار طلایی بین علامت کره زمین،مودم و تلویزیون پدیدار شود.وجود هرگونه ضربدر قرمز در یک بخش نشان از عدم اتصال صحیح دارد.در تصویر مذبور مشکل از دریافت اینترنت بود و نه از اتصال مودم.در این حالت نادر با یک بار روشن خاموش کردن مودم مشکل به سرعت حل شد.حال اگر مشکل خاصی پیش اومد شما در پائین تصویر 4 گزینه دارید،
change network-ip seting-retry-close
3274432745

گزینه های close و retry که مشخصه خوب.اما گزینه مهم این بخش ip setting هستش.شما میتونید در این بخش ip،mac و دیگر مشخصات رو به صورت دستی set کنید که چندان به نظرم لازم نیست.
32746

5-پس از اتمام مراحل خودکار وارد بخشی میشوید که شرایط و مقررات حریم خصوصی برای شما شرح داده شده است و با زدن تیک موافقم به مرحله بعد میروید.جالب است بدانید در هر منطقه ایی از دنیا که باشید فارق از اینکه منوی شما به چه زبانی است،شرایط به زبان رسمی کشور شما نمایش داده میشود!
3274732748

6-سپس از حالت منو خارج شوید و با زدن کلید M رنگی روی ریموت وارد بخش SMART شوید.در این بخش یک تذکر مهم هست باید بدهم.ببینید برای بار اول فقط پس از اتصال،خود TV یک سری APP رو به صورت پیش فرض با توجه به منطقه ایی که قرار دارید برای شما نصب میکنه.این پروسه با توجه به سرعت اینترنت شما مقداری طول میکشه.APP ها ابتدا به صورت آیکون تاریک ظاهر میشوند و یک خط لود آبی زیر آنها پدیدار میشود سپس بعد از پایان خط لود،APP رو میتونید باز و استفاده کنید.
32749

7-خوب حالا از کجا به هزاران APP سامسونگ دسترسی پیدا کنیم؟یک گزینه در تصویر هم موجود است به نام SAMSUNG APP این گزینه دقیقا مثل APP بازار در اندروید عمل میکند.وقتی داخلش میشید تمام دسته بندی هارو مشاهده میکندید از بازی گرفته تا...که با کلیک بر روی هر گزینه مقدار حجم و اطلاعات رو کاملا در اختیارتون میگذاره و میتونید دانلودش کنید.خوب حالا از کجا وبگردی کنید؟یک گزینه هم معمولا در همان صفحه گوشه سمت چپ قرار دارد با نام WEB BROWSER که یک BROWSER کامل و بی نقص هستش.محیط خوبی دارد و قابلیت اتصال موس و صفحه کلید هم دارید.یک برنامه آموزشی پیش فرض هم پدیدار میشود.که مرحله به مرحله آموزش میدهد.
32750

حالا میپردازیم به بخش WI FI و WIRLESS
در بالا در قسمت انتخاب کانکشن عرض شد که در یک مرحله باید در حالت WIRLESS قرار دهید.
32751

بخش بعدی بسیار ساده است چون فقط از شما درخواست PASS مودم میشود و پس از وارد کردن رمز مودم،تمامی مراحل خودکار انجام میشود و تمام مراحل بالا تکرار خواهد شد.
دوستان عزیزم لازم به ذکر نحوه اتصال به اینترنت تلویزیون های LG (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) رو قبلا جناب اشراقی زحمتش رو کشیدند.عکس ها همگی ریسایز و حجم کم هستند.
هر گونه سوال و پرسشی بود در خدمت هستم.

امیرحسین آریایی

انجمن سخت افزار

MR.POORSUNI
2014/10/20, 23:30
عالی بود برادر عزیزم @};-@};-@};- :-bd
یک سوال ذهنم رو مشغول کرده . اگر قابلیت وبگردی و دانلود هست مسئله شیلتر پکن چی میشه ؟ یا اختصاصی کلا باز هست ؟ :D

aryaiee
2014/10/20, 23:37
عالی بود برادر عزیزم @};-@};-@};- :-bd
یک سوال ذهنم رو مشغول کرده . اگر قابلیت وبگردی و دانلود هست مسئله شیلتر پکن چی میشه ؟ یا اختصاصی کلا باز هست ؟ :D
ممنون محمد رضا جان.والا قابلیت دانلود خوب خیلی گسترده نیست مثل PC یعنی فقط مواردی مثل APP ها و یک سری موارد از پیش تعیین شده قابلیت دانلود دارند.در مورد شیلترینگ باید بگم که پروتکل دسترسی به اینترنت از طریق TV به نحوی بود که بعضی سایت ها مثل فی س بو ک باز میشدند اون هم از طریق اپلیکشن جدا طراحی شده سامسونگ.اما وقتی از BROWSER استفاده میکنید دیگه قوانین مثل PC هستش یعنی تمام موارد شیلتر شده همونطور شیلتر هستند

MR.POORSUNI
2014/10/20, 23:44
ممنون محمد رضا جان.والا قابلیت دانلود خوب خیلی گسترده نیست مثل PC یعنی فقط مواردی مثل APP ها و یک سری موارد از پیش تعیین شده قابلیت دانلود دارند.در مورد شیلترینگ باید بگم که پروتکل دسترسی به اینترنت از طریق TV به نحوی بود که بعضی سایت ها مثل فی س بو ک باز میشدند اون هم از طریق اپلیکشن جدا طراحی شده سامسونگ.اما وقتی از BROWSER استفاده میکنید دیگه قوانین مثل PC هستش یعنی تمام موارد شیلتر شده همونطور شیلتر هستند

بســـیار هم عالی 8->
البته چیزززه مربوطه چند وقت دیگه دخل برنامه فیق دوغ این سری رو هم میاره !

SAMAN
2014/10/20, 23:57
عالی بود برادر .... %%-

aryaiee
2014/11/15, 20:24
دوستان خوبم در بخش ابتدایی شیوه اتصال به شبکه از طریق LAN را آموزش دادم.در این بخش شیوه اتصال به صورت WI-FI هم تقدیم شما عزیزان میگردد.
در این شیوه ابتدا همانند قبل بر روی گزینه network رفته و سپس به قسمت network setting میرویم.

33703

در این بخش همانند بخش اول ابتدا شیوه بی سیم را انتخاب کرده و روی گزینه start کلیک میکنیم.سپس سیستم بعد از چند ثانیه کوتاه جستجو،مودم های منطقه را پیدا کرده و سپس روی مودم مورد نظر کلیک میکنیم.

337063370433705

در بخش بعد روی گزینه next کلیک کرده و در صورت درخواست رمز مودم آن را وارد میکنیم.و همانند بالا پس از چند ثانیه کوتاه و بررسی اتصال،2 تیک سبز رنگ به معنی اتصال صحیح بر روی تصویر مشاهده خواهد شد.

3370733708

طی همین چند مرحله ساده tv به اینترنت متصل شده است.

امیرحسین آریایی

انجمن سخت افزار

cpt.reza
2016/02/18, 23:02
سلام و وقت بخیر.
بنده یک مشکلی در مورد اتصال تلویزیون به نت دارم.
تلویزیون رو از طریق وایرلس به نت متصل کردم. تلویزیون رو به آخرین ورژن آپدیت کردم و حتی داخل مرورگر هم صفحات وب میاد
اما در بخش اسمارت وقتی میخوام یک برنامه دانلود کنم اول اینکه گزینه رتبه دادن و بقل دستیش خاموشه و وقتی دانلود رو میزنم ارور میده که : "دانلود انجام نشد (3010)"
کار هایی که انجام دادم :
-اسمارت هاب رو به اکانت سامسونگ متصل کردم.
-از طریق کابل هم تست کردم و همون شد
-از طریق خود عیب یاب هم اسمارت هاب رو آزمایش کردم و این شد نتیجش :
45749
پهنای باندم روی 6 مگابیت هست (سرعت دانلود بالای 600 کیلوبایت) - مدل تلویزیون 48J6490

aryaiee
2016/02/19, 19:34
سلام و وقت بخیر.
بنده یک مشکلی در مورد اتصال تلویزیون به نت دارم.
تلویزیون رو از طریق وایرلس به نت متصل کردم. تلویزیون رو به آخرین ورژن آپدیت کردم و حتی داخل مرورگر هم صفحات وب میاد
اما در بخش اسمارت وقتی میخوام یک برنامه دانلود کنم اول اینکه گزینه رتبه دادن و بقل دستیش خاموشه و وقتی دانلود رو میزنم ارور میده که : "دانلود انجام نشد (3010)"
کار هایی که انجام دادم :
-اسمارت هاب رو به اکانت سامسونگ متصل کردم.
-از طریق کابل هم تست کردم و همون شد
-از طریق خود عیب یاب هم اسمارت هاب رو آزمایش کردم و این شد نتیجش :
45749
پهنای باندم روی 6 مگابیت هست (سرعت دانلود بالای 600 کیلوبایت) - مدل تلویزیون 48J6490
تلویزیون باید ریست بشه برادر.از طریق منوی مخفی باید گزینه HUB رو ریست کنید.