PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نتایج تست کاربران با نرم افزار Intel Extreme Tuning Utility

EHSAN BAHAVAR
2014/10/19, 18:17
سلام خدمت تمام کاربرا ، مدیران و اورکلاکر های عزیز سخت افزار . @};-

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

از این پست نتایج تست برنامه ی XTU رو در این تایپک قرار دهید .

این برنامه یه صورتی میباشد که تمام قطعات سیستم شما را زیر فشار میبرد و در موقع اجرا حتما دمای سی پی یو رو چک کنید . @};-

قوانین :

1 . حتما برنامه ی CPU Z رو باز کنید و از تب مموری و سی پی یو در کنار سین بینچ شات قرار دهید .

2. فقط مطالبی در مورد XTU ، نحوه ی کار با این برنامه ، نظر در مورد نتایج بدست آمده مجاز است و مطالب خارج از این مباحث اسپم شناخته خواهند شد و به مدیریت سایت گزارش خواهد شد .

3. اسکور نهایی در جدولی طبقه بندی خواهند شد و بهترین اسکور در جایگاه اول خواهد بود .

4. میزان اورکلاک رم و سی پی یو رو درج کنید .

لینک دانلود برنامه ی XTU (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

نکاتی از دوست خوبم علی جان در مورد تست :

نکته :

1-میشه گفت 30~40 درصد اسکور این تست مربوط به توییک رم هستش.
پس زیاد روی فرکانس پردازنده مانور ندید حدود 4.5GHz کافیست.(البته برای تست ایر)
2-بهترین ویندوز برای این تست ویندوز 7 64 بیت تازه نصب شده میباشد.
3-موقع تست حواستون به دما باشه.چون این تست 10 درجه دمای پردازندتون رو به نسبت سایر تست ها بالاتر میبره.
4- کسانی که از کولر استوک استفاده میکنند لطفا این تست رو اجرا نکنند ، خطر دگرید کردن پردازنده وجود داره.
5-روی چیپ های الپیدا(زیر نیتروژن) و HynixCFR نتایج بهتری میده هرچند بستگی به کیفیت چیپ هم داره.

iSteve
2014/10/19, 18:38
یه توضیح کوچیک در مورد این نرم افزار هست که باید عرض کنم.
این نرم افزار فقط توسط پردازنده های اینتل نسل های sandy bridge و به بعد پشتیبانی میشه، یعنی اگه پردازنده ی شما AMD هست و یا اینتل قدیمی تر از خانواده ی سندی بریج هست نمیتونید این نرم افزار رو اجرا کنید و تست بگیرید.
از تمامی دوستانی که نتایج خوبی رو به دست میارن خواهش دارم داخل سایت HWBOT.org نتایج رو ثبت کنند.
سایت HWBOT معتبرترین سایت جهانی برای ثبت رکوردهای اورکلاک و نتایج تست ها محسوب میشه. اونجا میتونید تست های خودتونو ثبت کنید و امتیاز بگیرید و رتبه ی ایران رو بالاتر ببرید.
@};-

EHSAN BAHAVAR
2014/10/19, 18:43
یه توضیح کوچیک در مورد این نرم افزار هست که باید عرض کنم.
این نرم افزار فقط توسط پردازنده های اینتل نسل های sandy bridge و به بعد پشتیبانی میشه، یعنی اگه پردازنده ی شما AMD هست و یا اینتل قدیمی تر از خانواده ی سندی بریج هست نمیتونید این نرم افزار رو اجرا کنید و تست بگیرید.
از تمامی دوستانی که نتایج خوبی رو به دست میارم خواهش دارم داخل سایت HWBOT.org نتایج رو ثبت کنند.
سایت HWBOT معتبرترین سایت جهانی برای ثبت رکوردهای اورکلاک و نتایج تست ها محسوب میشه. اونجا میتونید تست های خودتونو ثبت کنید و امتیاز بگیرید و رتبه ی ایران رو بالاتر ببرید.
@};-

ممنون بابت توضیحات ناصر جان .

من عنوان رو اشتباه زدم به آرمین جان درخواست دادم عنوان رو اصلاح کنن .
بازم مرسی .

AliYar
2014/10/19, 19:42
سلام به همه دوستان،

احسان جان اولا ممنون بابت ایجاد این تاپیک :)

این لینک ِ دانلودش ارور Page Not Found میده. نمی دونم موقتیه یا نه، شاید دارن روی سرور هاشون maintenance انجام میدن. اگر میشه شما و بقیه هم امتحان کنین که می تونین دانلود کنید یا خیر.

این هم شات مرورگر:

32708

EHSAN BAHAVAR
2014/10/19, 19:56
سلام به همه دوستان،

احسان جان اولا ممنون بابت ایجاد این تاپیک :)

این لینک ِ دانلودش ارور Page Not Found میده. نمی دونم موقتیه یا نه، شاید دارن روی سرور هاشون maintenance انجام میدن. اگر میشه شما و بقیه هم امتحان کنین که می تونین دانلود کنید یا خیر.

این هم شات مرورگر:

32708

سلام عزیزم خواهش میکنم.

از اینجا دانلود کنید ورژن 5.1.1 . (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

لینک دانلود مستقیم

Aliover
2014/10/19, 23:43
نکته :

3-موقع تست حواستون به دما باشه.چون این تست 10 درجه دمای پردازندتون رو به نسبت سایر تست ها بالاتر میبره.
4- کسانی که از کولر استوک استفاده میکنند لطفا این تست رو اجرا نکنند ، خطر دگرید کردن پردازنده وجود داره.
5-روی چیپ های الپیدا(زیر نیتروژن) و HynixCFR نتایج بهتری میده هرچند بستگی به کیفیت چیپ هم داره.
موفق باشید

EHSAN BAHAVAR
2014/10/20, 00:03
نکته :

موفق باشید

نکاتت علی جان به پست اول اضافه شد .ممنون .

البته این رو هم بگم دوستانی که توئیک حکردن ویندوز مهارت دارن با چند تا توئیک ساده میتونن حداقل 10 الی 20 تا اسکور رو بالا ییرن .

و طبق تستایی که انجام شده چه توسط من و چه توسط دوستان دیگر کسایی که با گرافیک مجتمع سی پی یو ، تست میزنن دماشون باللاتر از اونایی میره که گرافیک جداگونه دارن روی سیستم و همچنین اسکورشونم حدود 20 تا پایینتره .

همانطور که علی جان گفتند این تست اسکورش فقط به توئیک کردن ویدنوز ، رم و فرکانس سیپ ی یو بسته هست و فشار زیادی روی سی پی یو و رم میاره پس خوب به دما توجه کنید .

mustang GT
2014/10/22, 20:59
دوستان حرفه ای
احیانا ی توضیح کوچیکی میدین که توی برنامه باید چیکار کرد؟
من تست cpu انجام دادم ولی جدولی بهم نداد!!!!:-/

EHSAN BAHAVAR
2014/10/22, 21:11
دوستان حرفه ای
احیانا ی توضیح کوچیکی میدین که توی برنامه باید چیکار کرد؟
من تست cpu انجام دادم ولی جدولی بهم نداد!!!!:-/

سلام عزیزم .
کار خاصی نباید انجام بدید برنامه رو اجرا کنید در سمت چیپ نوشته Benchmarking رو بزنید و RUN رو بزنید تا برنامه اجرا بشه . بعد حدود 1 دیقه تموم میشه .

mustang GT
2014/10/22, 21:47
سلام عزیزم .
کار خاصی نباید انجام بدید برنامه رو اجرا کنید در سمت چیپ نوشته Benchmarking رو بزنید و RUN رو بزنید تا برنامه اجرا بشه . بعد حدود 1 دیقه تموم میشه .
اقا احسان من benchmark ندارم.احیانا به ورژن برنامم ربط داره؟
چون روی سیستمم ورژن 2.1 نصب بود.بخاطر همین دیگه عوضش نکردم!!!

EHSAN BAHAVAR
2014/10/22, 22:30
اقا احسان من benchmark ندارم.احیانا به ورژن برنامم ربط داره؟
چون روی سیستمم ورژن 2.1 نصب بود.بخاطر همین دیگه عوضش نکردم!!!

بله ربط داره ورژن 5.1 نصب کنین لینکش توی پست اول هست ورژن های شما این گزینه رو ندارند .

Aliover
2014/10/22, 23:41
البته پلتفرم دوستمون 1155 هستش فکرمیکنم برای همین برنامه کامل نیست.

EHSAN BAHAVAR
2014/10/23, 02:10
درسته علی جان اما من دیدم تو نت که کسایی که ورژن پایین داشتن این گزینه براشون نبوده . متشکـر .

اینجوری هست دوست خوبم فضای xtu

EHSAN BAHAVAR
2014/10/23, 15:48
دوستان دقت کنید !

بنده چند تا تست گرفتم با سی پی یو ی 4790K حالا با این سی پی یو در فرکانس 4500 با دمای بسیار عالی بالای 55 نرفت !

از بحث دما که خارج بشیم وارد بحث امتیاز نهایی که XTU به کاربران میده میگم خدمتتون .

بنده با رم کینگستون 2666 به دلیل اینکه ساب تامینگی به نام TRFC در این یپ کمتر از 260 نمیشه روی ایر امتیاز نهایی در XTU بهم داد 1120 این در حالی هست که با رم G.Skill 2666 چیپ CFR به دلیل اینکه 4 تایمینگ اول و ساب تاتیمینگا بسیار بهتر بودن و TRFC:100 رو راحت استیبله امتیاز نهایی بدون هیچ توئیکی گرفتم 1185 .

این نشان دهنده ی این هست که رم و TRFC بسیار بسیار مهمه در این بحث پس دوسیتان ممکنه امتیاز مناسبی نگیرن باید بهشون بگم فقط و فقط مشکل از رمه !!

یعنی شما باید روی ساب تایمینگا بسیار زیاد کار کنید تا امتیاز خوبی بگیرید اما با اون همه کار کردن ممکنه باز هم امتیاز خوبی نگیرید که این برمیگرده به چیپ رم چیپهای SAMSUNG و CFR چون TRFC بسیار پایینی میگیرن امتیاز خوبی میگیرن اما چیپ های MFR چون TRFC بالایی میگیرن در حد 250 الی 260 نمیتونن تو تست XTU موفق باشند .

نتایج هر دو تست رو با دو رم با چیپهای MFR و CFR رو براتون میزارم بزودی ...

EHSAN BAHAVAR
2014/10/23, 21:59
خب سلام دوباره خدمت دوستان عزیزم .

اینم تست من بدون هیچ توئیکی .

CPU : 4790K 4500 1.12V OC

RAM G.Skill trident x 2666 CL11-13-13-18 1T 1.68V

32821

با رم کینگستون 2666 در همین تست مارک 1125 (فکرمیکنم!) بهم داد .

دوستان حتما توجه کنیبد !

XTU سنگینترین تست هست چیزی شبیه PRIME95 پس سی پی یو با هر ولتاژی تستو پاس کنه نشان گر این هست که به صورت 100% سیستم شما از لحاظ ولتاژ استیبل خواهد بود .

برای مثلا سی پی یوی بنده 4500 رو تست سین بینچ حتی 1.09 هم پاس میکنه اما تو این تست 4500 ولتاژ 1.12 میخاد !!

ساب تایمینگا باید مچ باشند تا بهترین نتیجه رو بگیرید .

دوستان لطفا تست بزارید تا رقابت کنیم . :D

رقیب میطلبم !

momo000000
2014/10/23, 22:59
با سلام
شاید روزی بدرد کسی خورد
یادم نیست چطوری تست زدم هر چی تو عکس مشخص هست، همونه
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

atisoc0936
2014/12/17, 17:05
دوستان حتما توجه کنیبد !

XTU سنگینترین تست هست چیزی شبیه PRIME95 پس سی پی یو با هر ولتاژی تستو پاس کنه نشان گر این هست که به صورت 100% سیستم شما از لحاظ ولتاژ استیبل خواهد بود .

برای مثلا سی پی یوی بنده 4500 رو تست سین بینچ حتی 1.09 هم پاس میکنه اما تو این تست 4500 ولتاژ 1.12 میخاد !!

ساب تایمینگا باید مچ باشند تا بهترین نتیجه رو بگیرید .

دوستان لطفا تست بزارید تا رقابت کنیم . :D

رقیب میطلبم ![/QUOTE]

احسان جون من تهه این نرم افزار رو درآوردم
شما میگی تست شبیه به تسته p95 هست
من بهت میگم که این همون p95-bench هست
برو به این آدرس
یا موقع تست تو پروسز ها ببینش دی
C:\Program Files (x86)\Intel\Extreme Tuning Utility\Binaries

این آخرین زوره ما با 4130 بدون اور

دوستان یه تایپیک در مورد توئیک رم بهم پ ام بدید
تو 3 تا تست اصلی
XTU
CINE11.5
CINE 15

atisoc0936
2014/12/29, 21:55
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. عموما رو 490 تا میچرخید که یکدفه داد این قدر منم زدم تو گوشش

atisoc0936
2015/01/02, 16:25
خدمت دوستان
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

atisoc0936
2015/01/10, 10:04
i3 4150
3737 MHZ

mustang GT
2015/03/11, 21:33
اینم بنچمارک من در فرکانس 4.4 بدون ولتاژ. . . . .
37227

atisoc0936
2015/04/13, 10:26
اینم آرشیو من از تست های امشب با 4790 معمولی

atisoc0936
2015/04/19, 16:53
اولین ملاقات من و 4790K
تو 4.4 با 1.120 تست XTU گرفت

اسکور - 1255

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

atisoc0936`s XTU score: 1257 marks with a Core i7 4790K (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

atisoc0936
2015/04/22, 09:00
این هم از خرید امروز ما
i5 4690

صرفا برای تست و تعویض با یه 4570 خوشکل و خوش امتیاز D

اسکور 1047

atisoc0936`s XTU score: 1048 marks with a Core i5 4690 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

atisoc0936
2016/06/15, 14:05