PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید بهترین تلوزیون سه بعدی تا 3 میلیون

F.bartez
2014/10/10, 17:59
سلام
لطفا راهنمایی بفرمایید برای خرید
از بین این 2 مدل یا مدلی جدا و بهتر
f6450 samsung
ویا
LC-40LE3550X sharp
کیفیت تصویر کدام یک بهتر است در حالت 2 بعدی و چرا ؟

aryaiee
2014/10/10, 18:21
دوست من،
بنده حقیر که عضو کوچکی در این خانواده هستم اما مطمئن باشید در این انجمن fanboye نداریم و تعصب روی یک برند خاص فقط نشانه ضغف علمی یک شخص است.
3d بودن برای شما در active و passive تفاوت دارد؟

F.bartez
2014/10/10, 18:48
دوست من،
بنده حقیر که عضو کوچکی در این خانواده هستم اما مطمئن باشید در این انجمن fanboye نداریم و تعصب روی یک برند خاص فقط نشانه ضغف علمی یک شخص است.
3d بودن برای شما در active و passive تفاوت دارد؟
راستش رفتم توی یکی از انجمنها برای مشاوره دیدم یه بچه خردسال 14- سال که هیچ اطلاعاتی هم در هیچ زمینه ای نداره
شروع کرده به مشاوره دادن و به همه LG LA86000 رو پیشنهاد میده بگذریم
خدمت شما بزرگوار عرض شود
طبق مطالبی که خوندم بسیاری گفته بودند که active باعث سردرد در طولانی مدت میشه اما مطالب دیگری هم بود که میگفت
سردرد برای مدلها قدیمی هست. و این مطلب که حتما باید از روبرو نگاه کرد .
آیا مشکل سردرد و دید از روبرو صحیح هست و در مدلهای جدید برطرف شده اگر نشده قطعا passive

aryaiee
2014/10/10, 18:59
خوب بگذارید من ابتدا یک توضیح مختصر خدمتتون بدم،
در passive شما یک سری مزایا داری،مثلا قیمت پائین برای خرید عینک ها هستش یعنی هرقدر دوست دارید با کمترین قیمت میتونید خریداری کنید.سر درد بیشتر واسه کسانی هستش که شماره 2 چشم اونها با هم متفاوت هستش.اما در کل من دیده ام که طرف 3 ساعت فیلم 3d اکتیو دیده خیلی هم راضی بوده!این مسئله سر درد بیشتر برمیگرده به مقدار hz تصاویر یعنی اگر کم باشد و نرخ فریم هم پائین باشد ممکنه مقداری دچار سردرد بشوید اما تجربه بنده نشون داده خیلی کم اتفاق می افتد!مسئله بعدی این هستش که passive متاسفانه عمق 3d کمتری دارد.یعنی شما اون لذت و هیجانی رو که در active دارید هیچوقت روی passive تجربه نخواهید کرد!هر باطری برای عینک های active بین 35 تا 40 ساعت کارایی خواهد داشت.(منظور کارایی مفید بدون پرش هستش)پس هزینه چندانی نداره فقط قیمت عینک هاش مقداری بیشتره.خود بنده توی 45 دقیقه دیدن فیلم 3d active مقداری احساس خستگی کردم اما خوب شخص با شخص فرق دارد.چندان به صحبت های بیرون گوش ندهید.در کل من ACTIVE رو بیشتر میپسندم و توصیه میکنم

F.bartez
2014/10/10, 19:20
در مورد دید از روبروی اکتیو تا چه مقدار زاویه پوشش میده.

aryaiee
2014/10/10, 19:26
در مورد دید از روبروی اکتیو تا چه مقدار زاویه پوشش میده.
دوست من مشکل زاویه دید واسه قبل بود الان خیلی این مسئله بهتر شده که خوب البته خود TV هم شرط هستش

aryaiee
2014/10/10, 19:47
در کل بنده بهترین ها البته از نظر حقیر رو خدمتتون عرض میکنم.لازم به ذکر هستش که من برای انتخاب این مدل ها کیفیت 3D رو الویت قرار دادم
1-این مدل یک مقدار توی بازار کم شده باید زود بجنبید اگر میخواید پیدا کنید SAMSUNG 40F6450
این مدل با توجه به بودجه و اینچ و کاربری شما بهترین گزینه هستش.صفحه یکدست+ACTIVE با عمق عالی+4 عدد عینک نوع جدید رایگان+بهبود دهنده عمق 3D که واقعا خوب کار مکینه روی برخی فیلم ها.تنها نقطعه ضعفش BACKLIGHT متوسط هستش که باز هم به نسبت خیلی ها خوبه.
2-مدل LG LB65200 دارای 3DPASSIVE و 4 تا عینک اگر اشتباه نکنم همراهش هست و مزیت اینش رنگ مشکی عمیق و یکدستی داره
3-SONY KDL42W800 این مدل هم رنگ مشکی و عمیق خوبی داره دارای 3DPASSIVE هستش کنتراستش هم بد نیست.اما تکنیک ساخت پنل خوبی ندارد یعنی شما از اطراف اصلا دید خوبی نخواهید داشت.
در کل من سامسونگ رو پیشنهاد میکنم و دلائل هم زیاد است

F.bartez
2014/10/10, 22:05
این مطلب رو توی دیجی کالا خوندم صحت داره؟

بنده هم تقریبا 10 روزی میشه که این مدل رو خریدم ، ولی به هیچ عنوان از هیچیش راضی نیستم ، یعنی انتظاراتی که ازش داشتم براورده نکرد ، کیفیتش تو فیلم های فول اچ دی خیلی بالاست ولی اصلا رنگ ها را واقعی نشون نمیده و به قول معروف تو رنگ ها واقعا قلو می کنه سامسونگ ، همیشه یه حاله ایی مثل مه رو تصویر هستش که واقعا اعصاب خورد کنه ، رنگ های سفید رو اصلا سفید نشون نمیده ، توی بعضی از صحنه های سریع تصویر یه تیک کوچیک میزنه و اصلا نمیخوره که 100 هرتز باشه چه برسه به 400 هرتز ، همه جوره تمامی تنظیماتشو دست کاری کردم ولی فایده ایی نداشته ، تو بحث 3D هم که واقعا افتضاحه ، فقط یه بعد کم تو تصویر ایجاد می کنه و انقدر تصویر پرش داره که چشمات از حدقه می خواد بزنه بیرون ، بعضی وقتها وقتی از HDMI به هارد می خوام سوییچ کنم فایل های داخل هارد رو اجرا نمی کنه و تلویزیون هنگ می کنه جوری که باید از برق بکشمش ، تنها مزیتی که داره صدای پر قدرت و با کیفیتشه که با کابل دیجیتال صدا وصل کردم به سیستم صوتی ، الان فقط نقش به موزیک پلیر رو برام داره ، من این چیزا رو نگفتم که بخوام این مدل یا برند سامسونگ رو خراب کنم ، نه اصلا ، من خودم همیشه طرفداره پروپا قرص سامسونگ بودم و روش غیرت داشتم ولی دیگه ازش متنفر شدم و هر روز به خودم لعنت می فرستم که اطمینان الکی کردم و به خاطر تبلیغات پوشالی پول زحمت کشیدمو به باد دادم ، باز هم اگر دوستان لطف کنند تجربشونو با بنده در میان بگذارند و منو راهنمایی کنند ممنون میشم .

aryaiee
2014/10/10, 22:28
دوست من جسارتا مزخرف محضه.خبر دارید که برخی کارهای ضد تبلیغات برند ها چیه؟نوشتار برخی موارد زیر برندهای دیگر.یک جلسه ایی اتفاقا پیش اومده بود که من فکر نمیکردم این موضوعات خیلی هم جدی باشه اما وقتی توی جلسه شرکت کردیم متوجه شده برندهای رقیب هم گاها کارهای کثیف و زشتی رو انجام میدهند که حالا خارج از حوصله این تاپیک هستش.این شخص انقدر به صراحت مزخرف گقته که هیچ جای شکی نمیگذاره که یه خبرایی هست...
به صحبت های پیرامون اگر بخواهید توجه کنید خوب حرف زیاده...در مورد همه برندها.مشاوره داده شد دوست من دیگر تصمیم با شماست

magiteq
2014/10/10, 23:00

چند نکته رو به طور کل به شما بگم:
1:اکثر افراد درک درستی از کیفیت تصویر ندارن , مثلا عموم کاربران از رنگ های آب رنگی لذت میبرن
2: تمام پنل ها به خصوص LCD , نیاز به کالیبره داره و اون تنظیماتی که به طور پیش فرض میبینید , اصطلاحا بهش گفته میشه تنظیمات فروشگاهی که برای جلب خریدار عام در نظر گرفته شده , یعنی برایتنس رو تا سقف میکشن بالا و در نتیجه رنگ بیش از حد اشباع میشه.
3: تمام برندها از پروفایل های از پیش کالیبره شده در محصولاتشون استفاده میکنن , از جمله سامسونگ که پروفایل MOVIE در این برند بهترین کیفیت ممکن رو ارائه میده. البته به معنی این نیست که نیاز به کالیبره دیگه نداره , ولی برای افراد ناآشنا که به پروسه کالیبره آشنایی ندارن خیلی مناسب هست.
4: مدلی که از سامسونگ که پیشنهاد شد , دقت رنگ خیلی خوبی داره و من میتونم کاملا براتون اثبات کنم.
5:اکثر پنل های LCD مشکلاتی مثل HALO , cloud/bleeding و Light Leaks رنج میبرن که به طور ساده میشه تصویر ابری , هاله و نشت نور که ناشی از عبور نور پس زمینه از میان ساب پیکسل هاست. اتفاقا محصولات اخیر و HIGH END الجی مثل LA860 به شدت از این مشکلات رج میبرن و یا حتی مدل W950 سونی. ولی محصولات 2013-2014 سامسونگ , در این زمینه بسیار خوب عمل میکن.
6: در خصوص لگ ها در حالت MOTION PLUS فعال , موافق هستم و لگ میزنه , ,ولی در حالت 24 فریم مشکلی نداره , البته این مشکل در W800A هم گزارش شده ولی سایر مدل ها رو خبر ندارم.( و این مشکل ربطی به رفرش فعال نداره و بیشتر نرم افزاری به نظر میرسه باشه)
7: تو بحث 3D هم طبیعتا مشکلات رایج 3D فعال وجود داره . مثل CROSSTALK یا FLICKER نسبت به نورهای محیطی و مشکل زاویه دید. این قبیل مشکلات در سایر مدل های 3D فعال هم دیده شده. هر چند در مدل های رده بالای 2013-2014 سامی خیلی کمتر شده.
8: در خصوص کرش در هنگام سوئیچ از HDMI به هارد هم من بی اطلاع هستم. ولی بعضی مشکلات خاموش شدن و یا کرش در این مدل ها , کاملا نرم افزاری بوده.

F.bartez
2014/10/16, 19:51
سلام
f6450 samsung
ویا
LC-40LE3550X sharp

magiteq
2014/10/16, 20:19
سلام
f6450 samsung
ویا
LC-40LE3550X sharp

به پست های صفحه قبل توجه کردید

F.bartez
2014/10/16, 20:41
به پست های صفحه قبل توجه کردید

بله پس این مدل از 40LE3550X شارپ بهتره

aryaiee
2014/10/16, 20:56
دوست من اون مدل شارپ نسبت به پیشنهاد ما در رتبه پائینتر قرار میگیرد.من rgb شارپ رو زیاد قبول ندارم و این مدل هم backlight ضعیفی داره.اما قیمت مناسب و پنل ساخت ژاپن داره.در یک جمع بندی نهایی همان مدل های سامسونگ بهتره دوست من

sorenlove
2014/10/17, 12:47
دوستان سامسونگ و ال جی رو شما باید 10سال بعد البته اونم شاید بتونید با سونی مقایسه کنید
آن زمان که دو کره در گیر جنگ بین خودشون بودن سونی تلویزیون میساخت 1950.
برید تحقیق کنید

aryaiee
2014/10/17, 13:06
دوستان سامسونگ و ال جی رو شما باید 10سال بعد البته اونم شاید بتونید با سونی مقایسه کنید
برید تحقیق کنید

1-با ذکر دلیل بگید الان این پست شما چه ربطی به روند این تاپیک داشت؟
2-به یاد ندارم کسی گفته باشه سونی به درد نمیخوره!!
3-بنده که در مقابل اساتید این فروم شاگرد محسوب میشوم اما شک نکن مشاورین این انجمن تقریبا بهترین در سطح کشور هستند.مشاوره به کاربر با توجه به بودجه،نکات مورد نیاز اش،موجودی بازار کشور و...موارد انجام میشود.در ضمن محض اطلاعتون بگم کره جنوبی الان رو با اون موقعه مقایسه میکنید؟؟

magiteq
2014/10/17, 13:12
برید تحقیق کنید

پنل های سونی از کجا تامین میشد و میشه؟

aryaiee
2014/10/20, 11:02
تاپیک موقتا بسته میشود.ارجاع میشوید مدیریت

Editor In chief
2014/10/20, 11:19
دوستان عزیز

این مورد را به همه گوشزد می کنم اینجا محلی برای ارتباط دوستانه و تبادل افکار است لطفا در مورد به کار بردن کلمات دقت کنید.

موفق باشید