PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بایوس مادربورد را خودتان بروز رسانی کنید و مشکلات آن را رفع کنید

ErfanDL
2014/10/10, 09:56
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی @};-

در این پست با یکدیگر می آموزیم که چگونه بایوس کامپیوتر را بروز رسانی کنیم و مشکلات آن را رفع کنیم.

ممکن هست شما یک مادربورد بخرید و بعد از مدتی دیگر برای مادربورد شما هیچ بروز رسانی برای بایوس انجام نشود و با مشکلات زیادی مواجه شوید.

در اینجا دقیقا همان کاری را انجام میدهیم که شرکت های تولید کننده مادربورد انجام میدهند یعنی رفع مشکلات یک بایوس و آپدیت کردن قسمت های مختلف آن مثل پشتیبانی از پردازنده های جدیدتر و یا آپدیت کردن فریمور های ساتا و ...

در اصل تمام فریمور ها و رام های قطعات مادربورد شما در بایوس وجود دارند مانند فریمور ساتا, فریمور پورت LAN, فریمور و Microcode پردازنده, فریمور گرافیک های آنبورد و...

* این آموزش فقط برای بایوس های AMI میباشد که اکثر مادربوردهای جدید و قدیمی از این بایوس استفاده میکنند *

* این آموزش فقط برای بایوس های EFI و UEFI میباشد * ( حجم این بایوس ها بالاتر از 2 مگابایت میباشد )

* این آموزش بر روی هر دو پلتفرم INTEL و AMD قابل استفاده میباشد *

* فیلم آموزشی در انتهای همین پست در دسترس میباشد *

========

در این آموزش میخواهیم گزینه های مهم یک بایوس را آپدیت و رفع مشکل کنیم که شامل گزینه های زیر میباشد:

1- Intel(R) RST(e) OROM and EFI SataDriver که همان فریمور کنترلر ساتا و Raid میباشد پس اگر میخواهید SSD شما سرعت بیشتر و بهینه تری داشته باشد باید این گزینه را آپدیت کنید.

2- Intel(R) VGA VBIOS OROM and EFI GOP Driver همان فریمور یا بایوس کارت گرافیک آنبورد مادربورد شما میباشد. ( iGPU Firmware )

3- LAN PXE OROM and EFI PXE UNDI For Intel, Realtek, Broadcom. LAN PXE OROM QCM-Atheros همان فریمور پورت LAN یا Ethernet میباشد.

4- Intel(R) CPU Microcode Patch فریمور پشتیبانی از پردازنده های جدید و رفع مشکل پایدار نبودن پردازنده میباشد.

5- Marvell SATA 91xx/92xx Conntroller OROM فریمور پورت ساتا با کنترلر Marvell میباشد که بر روی اکثر مادربوردهای جدید وجود دارد و یکی از پر مشکل ترین قسمت های مادربورد میباشد که روی Performance هارد شما تاثیر دارد.

معمولا پورت های ساتا با کنترلر Marvell از سرعت کمی برخوردار میباشند که میتوانید با آپدیت کردن فریمور این مشکل را رفع کنید.

========

نرم افزارهای مورد نیاز:

UEFI BIOS UPDATER که شامل آخرین فریمورها و بروز رسانی ها تا تاریخ 10/10/2014 میباشد.

دانلود: UEFI UPDATER (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

بایوس مادربورد که باید با توجه به مدل مادربورد خود آن را از سایت سازنده آن دریافت کنید.

========

آموزش اول:

از Intel(R) RST(e) OROM and EFI SataDriver شروع میکنیم چون یکی از مهمترین قسمت ها میباشد و در Performance هارد های SSD و HDD تاثیر زیادی دارد.

1- نرم افزار UEFI UPDATER را دریافت کنید و آن را از حالت فشرده خارج کنید.

32157

2- فایل بایوس مادربورد را دریافت کنید و آن را کنار فایل های نرم افزا UEFI UPDATER بزارید:

32158

3- روی فایل UBU کلیک کنید تا نرم افزار اجرا شود:

32159

نکته: بعد از اجرا میبینید که نام فایل و فرمت فایل بایوس تغییر کرده و به Bios.bin تغییر پیدا میکند:

4- در این قسمت باید گزینه 1 را بزنید سپس Enter را بزنید تا وارد قسمت آپدیت کردن Intel(R) RST(e) OROM and EFI SataDriver شوید:

32160

5- سپس از شما میخواهد نسخه فریمور را انتخاب کنید و همان طور که در تصویر زیر میبینید نسخه فعلی فریمور Sata این بایوس 12.0.0.1783 میباشد که قدیمی هست:

32161

نسخه های فریمور موجود در برنامه:

32162

با زدن شماره 4 فریمور را به نسخه 13.2.0.2134 ارتقا میدهیم:

32163

همان طور که میبینید به آخرین نسخه با موفقیت آپدیت شد:

32164

6- فایل بایوس را از Bios.bin به Bios.ROM تغییر نام دهید و آن را روی مادربورد فلش و آپدیت کنید. به همین راحتی :دی

========

آموزش دوم که مربوط به Intel(R) VGA VBIOS OROM and EFI GOP Driver میباشد:

تا مرحله 3 را مانند آموزش اول انجام دهید.

1- در این قسمت باید گزینه 2 را بزنید سپس Enter را بزنید تا وارد قسمت آپدیت کردن Intel(R) VGA VBIOS OROM and EFI GOP Driver شوید:

32165

2- سپس از شما میخواهد نسخه فریمور را انتخاب کنید و همان طور که در تصویر زیر میبینید نسخه فعلی فریمور 2170 و 5.0.1025 میباشد:

32167

نسخه های فریمور موجود در برنامه:

32168

اگر پردازنده شما و مادربورد شما Haswell بود با زدن شماره 1 فریمور را برای پردازنده های Haswell به نسخه 5.0.1037 ارتقا میدهیم

اگر پردازنده شما و مادربورد شما Broadwell بود با زدن شماره 2 فریمور را برای پردازنده های Haswell به نسخه 5.5.1023 ارتقا میدهیم

32169

32170

3- فایل بایوس را از Bios.bin به Bios.ROM تغییر نام دهید و آن را روی مادربورد فلش و آپدیت کنید. به همین راحتی :دی

========
آموزش سوم که مربوط به LAN PXE OROM and EFI PXE UNDI For Intel, Realtek, Broadcom. LAN PXE OROM QCM-Atheros میباشد:

تا مرحله 3 را مانند آموزش اول انجام دهید.

1- در این قسمت باید گزینه 3 را بزنید سپس Enter را بزنید تا وارد قسمت آپدیت کردن LAN PXE OROM and EFI PXE UNDI شوید:

32171

2- سپس از شما میخواهد نسخه فریمور را انتخاب کنید و در تصویر زیر نسخه فریمور فعلی مشخص میباشد:

32172

با زدن دکمه 1 تمامی فریمورهای LAN آپدیت میشوند:

32173

32174

3- فایل بایوس را از Bios.bin به Bios.ROM تغییر نام دهید و آن را روی مادربورد فلش و آپدیت کنید. به همین راحتی :دی

========

آموزش چهارم که مربوط به Intel(R) CPU Microcode Patch میباشد:

تا مرحله 3 ر1 مانند آموزش اول انجام دهید.

1- در این قسمت باید گزینه 7 را بزنید سپس Enter را بزنید تا وارد قسمت آپدیت کردن Intel(R) CPU Microcode Patch شوید:

3217532176

2- سپس آخرین فریمور CPU Microcode را برای پردازنده خود انتخاب کنید:

گزینه 1 را میزنیم تا به 0326C309 آپدیت شود

========

نکته: بعضی مادربورد ها دارای چیپ ساتا از شرکت Marvell میباشند که فریمور این چیپ هم مانند آموزش بالا آپدیت میشود تمامی مراحل برای آپدیت کردن فریمور های مختلف یکسان هست.

========

فیلم آموزشی: دانلود (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

========

دوستان اگه سوالی بود در خدمتم @};-

منبع: انجمن تخصصی SakhtafzarMag

MR.POORSUNI
2014/10/10, 10:14
بســــیار عالی عرفان اقا @};- فقط یه سوال میمونه ایا بهتر نیست از برنامه اپدیت بایوس خود کارخون استفاده کرد ؟ الان همه برندها اکثرا دارن بایوس اپدیتر دارن !

ErfanDL
2014/10/10, 10:19
بســــیار عالی عرفان اقا @};- فقط یه سوال میمونه ایا بهتر نیست از برنامه اپدیت بایوس خود کارخون استفاده کرد ؟ الان همه برندها اکثرا دارن بایوس اپدیتر دارن !

خواهش میکنم عزیزم @};-

این نرم افزار کارش آپدیت کردن ماژول های یک بایوس هست نه آپدیت کردن خود بایوس یعنی شما برای مثال میتوانید فریمور پورت ساتا رو به نسخه بالاتر و optimize شده ارتقا دهید

meelad
2014/10/10, 10:22
یه سوال:
با آپدیت بایوس این کار ها (فریمور کنترلر ساتا و ... ) خود به خود انجام نمیشه؟

MR.POORSUNI
2014/10/10, 10:26
خواهش میکنم عزیزم @};-

این نرم افزار کارش آپدیت کردن ماژول های یک بایوس هست نه آپدیت کردن خود بایوس یعنی شما برای مثال میتوانید فریمور پورت ساتا رو به نسخه بالاتر و optimize شده ارتقا دهید

خیلی هم عالی :D حالا به فرض مثال یک نسخه از بایوس f9 رو از سایت سازنده دانلود میکنیم همون اخرین نسخه مختص مادربرد , حالا همین اپدیت فریمور و هماهنگسازی قطعات توی همون هست یا باید از فایل بایوس یک مادربرد جدید استفاده کرد ؟ (با فرض اینکه مین عمرش بالاست)

ErfanDL
2014/10/10, 10:28
یه سوال:
با آپدیت بایوس این کار ها (فریمور کنترلر ساتا و ... ) خود به خود انجام نمیشه؟

خیر دوست عزیز. شرکت های مادربورد سازی هیچ گاه از آخرین نسخه فریمورها استفاده نمیکنند. ممکنه مادربورد شما برای سال 2012 باشه و آپدیتی برای آن ارئه نشه با این روش خودتون میتوانید همیشه بایوس رو به آخرین نسخه ارتقا دهید.

ErfanDL
2014/10/10, 10:29
خیلی هم عالی :D حالا به فرض مثال یک نسخه از بایوس f9 رو از سایت سازنده دانلود میکنیم همون اخرین نسخه مختص مادربرد , حالا همین اپدیت فریمور و هماهنگسازی قطعات توی همون هست یا باید از فایل بایوس یک مادربرد جدید استفاده کرد ؟ (با فرض اینکه مین عمرش بالاست)
داخل این نرم افزار آخرین فریمور ها و ماژول ها وجود داره و نیازی نیست از مادربورد دیگری فایل ها رو استخراج و استفاده کنید.

MR.POORSUNI
2014/10/10, 10:33
داخل این نرم افزار آخرین فریمور ها و ماژول ها وجود داره و نیازی نیست از مادربورد دیگری فایل ها رو استخراج و استفاده کنید.

باز هم ممنون از مطلب عالی و پاسخگوییتون @};-

ErfanDL
2014/10/10, 10:35
باز هم ممنون از مطلب عالی و پاسخگوییتون @};-
خواهش میکنم محمد رضا جان. سوال دیگه ای بود در خدمتم @};-

iSteve
2014/10/10, 10:56
عرفان جان من الان میخوام خود بایوس مادربردو آپدیت کنم، این روش هایی که توضیح دادین برای آپدیت خود بایوس نیست؟ راه دیگه ای داره؟
@};-

ErfanDL
2014/10/10, 11:02
عرفان جان من الان میخوام خود بایوس مادربردو آپدیت کنم، این روش هایی که توضیح دادین برای آپدیت خود بایوس نیست؟ راه دیگه ای داره؟
@};-

ناصر جان مادربوردت چیه ؟

iSteve
2014/10/10, 11:22
ناصر جان مادربوردت چیه ؟
مین بردی که الان میخوام آپدیت کنم اینه مدلش:
Foxccon Blackops (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

یه DFI LanParty UT P45-T3RS هم دارم که اگه بشه و ورژن جدید واسش اومده باشه اونم میخوام آپدیت کنم.
کلا از کجا بفهمیم ورژنی که الان داره چنده؟
@};-

Hoplite
2014/10/10, 12:48
سلام دوستان.
آقا من یه مشکل عجیب که تا حالا چند جا از جمله فروم خود ایسوس مطرح کردم جواب هم گرفتم ولی هیچ کدوم مشکلم رو برطرف نکرد !

سیستمم همینیه که رو امضامه.
من قبلا به جای این مدل رمی که تو امضامه Kingston HyperX Predator 8 GB 2400 MHZ رو داشتم و روی فرکانس معمولی 1333 باهاش کار میکردم. بعد از یه مدت خواستم امتحانی بزارم روی پروفایل X.M.P و این کار رو هم کردم و همه جیز هم عادی بود: 2 پروفایل داشت به فرکانسهای 2133 و 2401.
من فقط یه بار روی 2401 گذاشتم و در حد یکی دو بار روی این فرکانس استفاده کردم. بعد از یه مدت فروختم رم رو و این مدل جی اسکیل که روی امضامه خریدم.
حالا از همون بدو خرید که خواستم پروفایل X.M.P رو فعال کنم 2 تا مشکل وجود داشت:

1: پروفایل 1 فرکانسش 2401 بود و پروفایل 2 با فرکانس 2399 ! اثری از 2133 نبود. این اولین مورد عجیب. من اومدم گذاشتم روی 2401.
2: مشکل اصلی اینکه بعد از اون کار هر 5-6 بار یکبار که سیستم رو روشن میکنم, سیستم بوت نمیشه و چراغ CPU_LED روی مادربرد روشن میشه و باید یه بار ریستارت کنم سیستم رو تا بالا بیاد و وقتی هم میاد میگه: Overclocking Failed, Press f2 to run bios...
میگه برم توی بایوس و تغیرات رو انجام بدم ! این مشکل رو من چند جا مطرح کردم ولی هیچ کدوم از راه حل ها مفید واقع نشدند.
از جمله این که در سایت rog.asus.com/forum مطرح کردم و یکی از کاربران حرفه ای اومدن و گفتند که برم و بصورت دستی تنظیم کنم رم رو.

X.M.P: Manual
Frequency: 2400 MHz
Voltage: 1.65
Timing: 10-12-12-31

اینم لینک سوالم در اونجا : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

این کار رو هم انجام دادم ولی بعد از چند روز مجددا مشکل پیدا شد !
حالا خواستم بپرسم اگه شما عزیزان تجربه ی مشابهی یا راه حلی دارید لطف کنید کمک کنید. این رو هم بگم که تا حالا بایوس رو آپدیت نکردم. توی دفترچه مادربرد نوشته بود که اگه لازم ندارید توصیه نمیشه که آپدیت کنید !
ممنون.

ErfanDL
2014/10/10, 12:52
سلام دوستان.
آقا من یه مشکل عجیب که تا حالا چند جا از جمله فروم خود ایسوس مطرح کردم جواب هم گرفتم ولی هیچ کدوم مشکلم رو برطرف نکرد !

سیستمم همینیه که رو امضامه.
من قبلا به جای این مدل رمی که تو امضامه Kingston HyperX Predator 8 GB 2400 MHZ رو داشتم و روی فرکانس معمولی 1333 باهاش کار میکردم. بعد از یه مدت خواستم امتحانی بزارم روی پروفایل X.M.P و این کار رو هم کردم و همه جیز هم عادی بود: 2 پروفایل داشت به فرکانسهای 2133 و 2401.
من فقط یه بار روی 2401 گذاشتم و در حد یکی دو بار روی این فرکانس استفاده کردم. بعد از یه مدت فروختم رم رو و این مدل جی اسکیل که روی امضامه خریدم.
حالا از همون بدو خرید که خواستم پروفایل X.M.P رو فعال کنم 2 تا مشکل وجود داشت:

1: پروفایل 1 فرکانسش 2401 بود و پروفایل 2 با فرکانس 2399 ! اثری از 2133 نبود. این اولین مورد عجیب. من اومدم گذاشتم روی 2401.
2: مشکل اصلی اینکه بعد از اون کار هر 5-6 بار یکبار که سیستم رو روشن میکنم, سیستم بوت نمیشه و چراغ CPU_LED روی مادربرد روشن میشه و باید یه بار ریستارت کنم سیستم رو تا بالا بیاد و وقتی هم میاد میگه: Overclocking Failed, Press f2 to run bios...
میگه برم توی بایوس و تغیرات رو انجام بدم ! این مشکل رو من چند جا مطرح کردم ولی هیچ کدوم از راه حل ها مفید واقع نشدند.
از جمله این که در سایت rog.asus.com/forum مطرح کردم و یکی از کاربران حرفه ای اومدن و گفتند که برم و بصورت دستی تنظیم کنم رم رو.

X.M.P: Manual
Frequency: 2400 MHz
Voltage: 1.65
Timing: 10-12-12-31

اینم لینک سوالم در اونجا : فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

این کار رو هم انجام دادم ولی بعد از چند روز مجددا مشکل پیدا شد !
حالا خواستم بپرسم اگه شما عزیزان تجربه ی مشابهی یا راه حلی دارید لطف کنید کمک کنید. این رو هم بگم که تا حالا بایوس رو آپدیت نکردم. توی دفترچه مادربرد نوشته بود که اگه لازم ندارید توصیه نمیشه که آپدیت کنید !
ممنون.
سلام دوست عزیز. والا این موضوع به SPD رم مربوط میشه که میتونه با پردازنده ناسازگاری ایجاد کنه شما از طریق آموزش پست اول CPU Microcode را بروز رسانی کنید نتیجه رو اعلام کنید.

Hoplite
2014/10/10, 19:27
سلام دوست عزیز. والا این موضوع به SPD رم مربوط میشه که میتونه با پردازنده ناسازگاری ایجاد کنه شما از طریق آموزش پست اول CPU Microcode را بروز رسانی کنید نتیجه رو اعلام کنید.

سلام. ممنون از راهنمایی. من این کار رو تا پایان اونجا که فایل bios.bin رو به bios.ROM تغیر نام باید داد انجام دادم ولی بقیشو که نصب اصلی هستش بلد نیستم. ببینید به این شکل که داخل دفترچه ی مادربرد زده باید انجام بدم ؟

32209

و اینکه آیا اینکه فقط آپدیت این یه قسمت از بایوس مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ یعنی منظورم اینه که اگه کلا همرو با خود این فلش آپدیت کنم بهتر نیست ؟
ممنون.

ErfanDL
2014/10/12, 08:52
مین بردی که الان میخوام آپدیت کنم اینه مدلش:
Foxccon Blackops (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

یه DFI LanParty UT P45-T3RS هم دارم که اگه بشه و ورژن جدید واسش اومده باشه اونم میخوام آپدیت کنم.
کلا از کجا بفهمیم ورژنی که الان داره چنده؟
@};-

شرمنده داداش یکم دیر شد حواسم پرت شد کلا :دی این نرم افزار رو دانلود کن 32282 از حالت فشرده خارج کن بعد فایلش رو اجرا کن صبر کن تا خودش نصب بشه بعد روی Download Update کلیک کن اگه نسخه جدید بایوس براش اومده باش به صورت خودکار دانلود میکنه بعد دیگه خودت باید فلش کنی

ErfanDL
2014/10/12, 08:53
سلام. ممنون از راهنمایی. من این کار رو تا پایان اونجا که فایل bios.bin رو به bios.ROM تغیر نام باید داد انجام دادم ولی بقیشو که نصب اصلی هستش بلد نیستم. ببینید به این شکل که داخل دفترچه ی مادربرد زده باید انجام بدم ؟

32209

و اینکه آیا اینکه فقط آپدیت این یه قسمت از بایوس مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ یعنی منظورم اینه که اگه کلا همرو با خود این فلش آپدیت کنم بهتر نیست ؟
ممنون.
بله دوست عزیز صحیح میباشد شما فرمت فایل رو CAP قرار دهید سپس آپدیت کنید

iSteve
2014/10/14, 22:15
شرمنده داداش یکم دیر شد حواسم پرت شد کلا :دی این نرم افزار رو دانلود کن 32282 از حالت فشرده خارج کن بعد فایلش رو اجرا کن صبر کن تا خودش نصب بشه بعد روی Download Update کلیک کن اگه نسخه جدید بایوس براش اومده باش به صورت خودکار دانلود میکنه بعد دیگه خودت باید فلش کنی
عرفان جان شرمنده ام من تو این چیزا اطلاعاتی ندارم، منظورت از اینکه فلش کنم یعنی دقیقا چکار باید بکنم؟
@};-

ErfanDL
2014/10/14, 23:26
عرفان جان شرمنده ام من تو این چیزا اطلاعاتی ندارم، منظورت از اینکه فلش کنم یعنی دقیقا چکار باید بکنم؟
@};-

منظور این هست که بایوس را دوباره برنامه ریزی کنید از این آموزش: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 9%87%D8%A7-AMI-BIOS

iSteve
2014/10/15, 21:21
ممنونم، من این نرم افزارو دانلود و نصبش کردم. ولی گزینه ی download updateش خاموشه، روش نمیشه کلیک کرد. دلیلی داره؟
32445

راه دیگه ای هم هست؟

ErfanDL
2014/10/16, 08:59
ممنونم، من این نرم افزارو دانلود و نصبش کردم. ولی گزینه ی download updateش خاموشه، روش نمیشه کلیک کرد. دلیلی داره؟
32445

راه دیگه ای هم هست؟
اول check update بزن بعد download update ;)

iSteve
2014/10/16, 19:41
اول check update بزن بعد download update ;)
check update رو زدم ولی ارور میده و میگه سخت افزار شما قابل پشتیبانی نیست. بعدش میگه میخوای سخت افزار شما رو گزارش کنیم به سازنده؟ yes و no میده بعدش گزارش رو به سازنده ارسال میکنه و دیگه هیچی...
راه دیگه ای هست؟
@};-

Reza Eshraghi
2014/10/16, 19:55
check update رو زدم ولی ارور میده و میگه سخت افزار شما قابل پشتیبانی نیست. بعدش میگه میخوای سخت افزار شما رو گزارش کنیم به سازنده؟ yes و no میده بعدش گزارش رو به سازنده ارسال میکنه و دیگه هیچی...
راه دیگه ای هست؟
@};-

ناصر جان گمونم به خاطر این باشه که بایوس هامون UEFI نیست
چون مال منم همین شکلیه

ErfanDL
2014/10/16, 21:29
راه دیگه ای هست؟
@};-
مادربورد شما UEFI نیست ناصر جان برای همین امکان آپدیت با این نرم افزار وجود نداره. شما مدل دقیق مادربورد رو ذکر کنید خودم آخرین نسخه رو پیدا میکنم

iSteve
2014/10/16, 21:32
مادربورد شما UEFI نیست ناصر جان برای همین امکان آپدیت با این نرم افزار وجود نداره. شما مدل دقیق مادربورد رو ذکر کنید خودم آخرین نسخه رو پیدا میکنم
مث خودم حسابی فراموشکار هستی :)
پست12# همین تاپیک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
دیدم نرم افزاری که گفتی UEFI هست ولی چون قبلش مدل مادربردمو پرسیدی برای همین فکر کردم حتما واسه این نرم افزار فرقی نمیکنه!
ممنونم@};-

ErfanDL
2014/10/17, 10:18
مث خودم حسابی فراموشکار هستی :)
پست12# همین تاپیک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
دیدم نرم افزاری که گفتی UEFI هست ولی چون قبلش مدل مادربردمو پرسیدی برای همین فکر کردم حتما واسه این نرم افزار فرقی نمیکنه!
ممنونم@};-
آخرین نسخش همینه ناصر جان: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

iSteve
2014/10/17, 18:00
آخرین نسخش همینه ناصر جان: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
خیلی ممنونم از لطفت عرفان جان@};- الان دانلودش کردم...
حالا میشه یه توضیح بدی که با این فایلی که دانلود کردم چجوری بایوس رو آپدیت کنم؟
من تا حالا بایوس آپدیت نکردم، بلد نیستم. ببخشید همش سوال میپرسم:)

ErfanDL
2014/10/17, 19:04
خیلی ممنونم از لطفت عرفان جان@};- الان دانلودش کردم...
حالا میشه یه توضیح بدی که با این فایلی که دانلود کردم چجوری بایوس رو آپدیت کنم؟
من تا حالا بایوس آپدیت نکردم، بلد نیستم. ببخشید همش سوال میپرسم:)

ناصر جان از طریق این آموزش اقدام به آپدیت کنید. ( آپدیت بایوس که دانلود کردید رو از حالت فشرده خارج کنید سپس از طریق آموزش بایوس جدید را نصب کنید )

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 9%87%D8%A7-AMI-BIOS

ALEX_HOT
2014/10/17, 20:07
سلام دوست خوبم آقا عرفان عزیز
بنده هم میخوام بایوس مینم رو به روز رسانی کنم ، چند تا سوال برام پیش اومده...
1- آیا این بایوس که از سایت ASUS دانلود کردم جدید ترین بایوس هستش و درسته؟
32595
2- بعد از هر یک از اون 4 مرحله باید این اقدام انجام بشه ؟
"فایل بایوس را از Bios.bin به Bios.ROM تغییر نام دهید و آن را روی مادربورد فلش و آپدیت کنید."

3-در حین انجام به روز رسانی اتصال به اینترنت مشکلی ایجاد میکنه یا خیر ؟
ممنون بابت تاپیک خوبتون @};-

ALEX_HOT
2014/10/17, 20:58
سلام آقا بنده اقدام کردم منتها دو مشکل پیش اومده ...

3260232603

ALEX_HOT
2014/10/18, 14:37
سلام مجدد خدمت دوستان عزیز و تشکر بابت تاپیک خوب و مفیدتون @};-
بنده مرحله اول از آپدیت بایوس رو با موفقیت انجام دادم اما برا قسمت فلش کردن بایوس روی مادربرد دچار مشکل شدم به شرح ذیل...
32634
تو متن این اررور نوشته "سیستم خود را قبل از آپدیت موفق بایوس Restart نکنید"
ما که هر کاری کردیم نتونستیم بایوس رو به شکل صحیح آپدیت کنیم حتی این فایل Bios.bin رو به صد شکل تغییر نام دادیم ( منظور حروف بزرگ و کوچک و تغییر به فرمت Bios.ROM ) درست نشد که نشد و همیشه با مشکل فوق مواجه شدیم بنابراین اقدام به ری استارت کردن سیستم کردیم اما
سیستم بالا نمیومد و Bios Error میداد / و کد 0024 روی مادربرد روشن بود چند باری سیستم ریست شد با همین مشکل .8-x
من هم سیستم رو برا چند لحظه از پریز کشیدم و دوباره اقدام به روشن کردن سیستم کردم .بعد از چند بار ریست شدن مجدد
به حمد الله اینبار تونستم فقط وارد بایوس بشم
از اونجا گزینه دیفالت رو زدم با یه ریست سیستم مثل قبل بالا اومد.[-O<
خلاصه لپ کلام اگر مثل بنده حقیر در این زمینه تجربه ندارید اقدام به آپدیت نکنید.
من که تا عمر دارم نه بایوس مادربرد و نه کارت گرافیک و ... رو آپدیت نخواهم کرد.
سلامت و زنده باشید:-*
یاحق

ARMIN
2014/10/18, 15:11
ببنيد دوستان،

به نظرم اين روش بيشتر براى مادربرد هايى كه ديگر از طرف سازنده آپديتى براى بايوس آنها ارائه نمى شود خيلى خوبه، مادربرد هاى سرى 7 و ماقبل.

اما دوستانى مثل شما كه مادربرد به روز سرى 8 و 9 اينتل دارند و از طرف سازنده مادربرد همچنان براى‌ بايوس آنها آپديت ارائه مى شود، بهتره از خود سايت سازنده آپديت ها رو دريافت كنند تا زمانى كه ديگر نسل بعد بياد و سايت سازنده ديگرى آپديتى ارائه نكند.

تاپيك هاى آقا عرفان همه در سطح حرفه اى و فوق حرفه اى هستند و كاربران بايد حتما" كمى دانش نسبى نسبت به كارى كه دارند انجام مى‌ دهند داشته باشند و عواقب احتمالى اون رو در نظر بگيرند.

در خط دوم اين تاپيك نوشته شده:

ممکن هست شما یک مادربورد بخرید و بعد از مدتی دیگر برای مادربورد شما هیچ بروز رسانی برای بایوس انجام نشود و با مشکلات زیادی مواجه شوید.

پس با اين دو شرط اقدام به آپديت بايوس به اين روش كنيد.

1. مادربردتون قديمي باشه يا به روز نباشه.
2. مشكل داشته باشيد.

ErfanDL
2014/10/18, 16:15
سلام مجدد خدمت دوستان عزیز و تشکر بابت تاپیک خوب و مفیدتون @};-
بنده مرحله اول از آپدیت بایوس رو با موفقیت انجام دادم اما برا قسمت فلش کردن بایوس روی مادربرد دچار مشکل شدم به شرح ذیل...
32634
تو متن این اررور نوشته "سیستم خود را قبل از آپدیت موفق بایوس Restart نکنید"
ما که هر کاری کردیم نتونستیم بایوس رو به شکل صحیح آپدیت کنیم حتی این فایل Bios.bin رو به صد شکل تغییر نام دادیم ( منظور حروف بزرگ و کوچک و تغییر به فرمت Bios.ROM ) درست نشد که نشد و همیشه با مشکل فوق مواجه شدیم بنابراین اقدام به ری استارت کردن سیستم کردیم اما
سیستم بالا نمیومد و Bios Error میداد / و کد 0024 روی مادربرد روشن بود چند باری سیستم ریست شد با همین مشکل .8-x
من هم سیستم رو برا چند لحظه از پریز کشیدم و دوباره اقدام به روشن کردن سیستم کردم .بعد از چند بار ریست شدن مجدد
به حمد الله اینبار تونستم فقط وارد بایوس بشم
از اونجا گزینه دیفالت رو زدم با یه ریست سیستم مثل قبل بالا اومد.[-O<
خلاصه لپ کلام اگر مثل بنده حقیر در این زمینه تجربه ندارید اقدام به آپدیت نکنید.
من که تا عمر دارم نه بایوس مادربرد و نه کارت گرافیک و ... رو آپدیت نخواهم کرد.
سلامت و زنده باشید:-*
یاحق

دوست عزیز شما وقتی بایوس رو ویرایش کردید و، فریمورهای آن رو آپدیت کردید از ابزار خود ایسوس بایوس رو فلش کنید نه با afuwin

ALEX_HOT
2014/10/18, 22:12
دوست عزیز شما وقتی بایوس رو ویرایش کردید و، فریمورهای آن رو آپدیت کردید از ابزار خود ایسوس بایوس رو فلش کنید نه با afuwin
ممنون از شما دوست خوبم
با استفاده از خود بایوس و یک فلش به آخرین ورژن آپدیت کردم
سلامت و زنده باشید
ببخشید تاپیکتون هم پر از اسپم کردم@};-

ErfanDL
2014/12/28, 12:59
عرفان سلام .مدتی است وقتی کامپیوتر را روشن میکنم با این جمله مواجه میشوم please press Del or f2 enter UEFI bios setting وبعضی مواقع میان کار کردن یکدفعه صفحه مانیتور آبی میشود وپر از نوشته .تنها کاری که میکنم کامپیوتر را خاموش مینمایم .مدل مادر برد ایسوس Z97-A وبایوس آن ورژن 0702 بتاریخ 2014/4/23 .آیا ممکن است نرم افزاری را بد طوری نصب کرده باشم؟لطفا" در صورت امکان راهنمایی بفرمایید
سلام

اگه اورکلاک کردید از حالت اورکلاک سیستم رو خارج کنید. اینجور مشکلات فقط به اورکلاک مربوط میشه

amirpers
2015/02/03, 00:02
دوستان مادربورد من Asus Z87 Plus هستش.
بعد از آپدیت بایوس خب تنظیمات بایوس به حالت دیفالت در میاد.
چه جوری میشه تغییرات رو ذخیره کرد تا بعدا بشه ازش راحت استفاده کرد؟

AliYar
2015/02/03, 00:23
دوستان مادربورد من Asus Z87 Plus هستش.
بعد از آپدیت بایوس خب تنظیمات بایوس به حالت دیفالت در میاد.
چه جوری میشه تغییرات رو ذخیره کرد تا بعدا بشه ازش راحت استفاده کرد؟

سلام دوست عزیز،

در بخش Tool سه گزینه هست. با رفتن به گزینه O.C. profile می تونید تنظیمات فعلی BIOS رو نامگذاری و Save کنید.

36277

همون طور که در تصویر مشخص کردم تا هشت نوبت می تونید روی خود سیستم ذخیره کنید و دوباره از همون طریق فعال کنید.

همچنین می تونید اونها روی یک USB Drive ذخیره کنید و بعدا هم از همون طریق مجددا روی سیستم دوباره بارگذاری کنید.

vzsoft
2015/02/03, 10:53
سلام

مادربورد من p8z77-v deluxe

من تمام مراحل انجام دادم و همه قسمت هارو آپدیت کردم

فلش کنم مشکلی پیش نمی یاد ؟

کسی این روش انجام داده؟

دلشو ندارم :-s

ErfanDL
2015/02/03, 10:59
سلام

مادربورد من p8z77-v deluxe

من تمام مراحل انجام دادم و همه قسمت هارو آپدیت کردم

فلش کنم مشکلی پیش نمی یاد ؟

کسی این روش انجام داده؟

دلشو ندارم
:-s

مشکلی پیش نمیاد

vzsoft
2015/02/03, 13:32
رفتم داخل Bios بخش Ez-Flash

یک فایل با UBU_v1.10_beta2 ساختم خطا زیر میده

is not UEFI Bios
یک فایل هم با UBU Tool v1.9.0 خطا زیر میده

security verification failed

آپدیت نشد :-?

ErfanDL
2015/02/03, 13:44
رفتم داخل Bios بخش Ez-Flash

یک فایل با UBU_v1.10_beta2 ساختم خطا زیر میده

یک فایل هم با UBU Tool v1.9.0 خطا زیر میده

آپدیت نشد :-?

این فایل رو باید با USB Flash Back فلش کنید

vzsoft
2015/02/03, 18:26
بازم نشد :-w

amirpers
2015/02/03, 18:55
سلام دوست عزیز،

در بخش Tool سه گزینه هست. با رفتن به گزینه O.C. profile می تونید تنظیمات فعلی BIOS رو نامگذاری و Save کنید.

36277

همون طور که در تصویر مشخص کردم تا هشت نوبت می تونید روی خود سیستم ذخیره کنید و دوباره از همون طریق فعال کنید.

همچنین می تونید اونها روی یک USB Drive ذخیره کنید و بعدا هم از همون طریق مجددا روی سیستم دوباره بارگذاری کنید.

ممنون پیدا کردم.
فقط نحوه ذخیره کردن رو فلش دیسک رو نتونستم بفهمم چه جوریه. ممنون میشم کمک کنید.

AliYar
2015/02/04, 03:04
ممنون پیدا کردم.
فقط نحوه ذخیره کردن رو فلش دیسک رو نتونستم بفهمم چه جوریه. ممنون میشم کمک کنید.

خواهش می کنم دوست عزیز،

اولا عرفان جان خودشون استاد هستن ولی چون بنده رو خطاب کردین، جسارتا بنده عرض می کنم خدمتتون :)

نکته بسیار مهم: این قابلیت همون طور که از اسمش پیداس برای ذخیره/بارگذاری پروفایل های اورکلاکینگ (OC Profile) مورد استفاده قرار می گیره. طبق پست قبلیتون شما قصد به‌روزرسانی BIOS رو دارید پس لطفا توجه کنید چون «بخش دوم» مناسب استفاده ی شما هست. (شاید بنده هم باید در پست قبلی بیشتر دقت می کردم، چون فکر کردم برای امتحان تنظمیات مختلف اورکلاکینگ می خواهید از این قابلیت استفاده کنید که اینجا عذرخواهی می کنم).

نکته ی مهم اینجاس که بعد از به‌روزرسانی BIOS به نسخه ی جدید تر، به هیچ وجه نباید پروفایل اورکلاکینگی که از روی نسخه ای قبل از به‌روزرسانی BIOS ذخیره شده رو بارگذاری کنید تا با مشکل BIOS و عدم بوت شدن سیستم روبرو نشید. حتی توصیه میشه اگر بین زمان ذخیره پروفایل اورکلاکینگ و زمان بارگذاری مجدد اون احیانا ترکیب پردازنده-رم هم تغییر کرده یعنی کاربر پردازنده یا رم سیستم رو عوض کرده از پروفایل OC ذخیره شده از قبل از تغییر سخت افزاری استفاده نکنه.

بخش اول) با ین وجود دوست عزیز، اگر زمانی تمایل داشتید از این قابلیت برای ذخیره و بارگذاری OC Profile (روی یک نسخه ی واحد ِ BIOS) استفاده کنید کافیه یک درایو USB که با فایل سیستم FAT یا FAT32 فرمت شده رو به یکی از پورت های USB مادربورد وصل کنید. وقتی که وارد محیط BIOS که UEFI هست میشید در صفحه اول درایو رو به صورت یک devide eufi علاوه بر دیسک سیستم و درایو نوری مشاهده می کنید. به طوری که اگر mouse رو روش ببرید نام و ظرفیت درایو USB تون رو هم نمایش میده.

در این قسمت از طریق منوی Tool به بخش O.C. Profile وارید میشید. همون طور که قبلا عرض کردم می تونید تا هشت پروفایل رو در خود BIOS ذخیره/Save کنید و بعد هم از طریق همین منو برای Load کردن قابل دسترسی هست. در شات زیر قسمت کلی ذخیره کردن رو با خط قرمز و قسمت ذخیره کردن بر روی USB رو با خط زرد مشخص کردم.

36320

با کلیک بر روی Load/Save profile from/to USB Drive وارد منوی دیگری میشید به شکل زیر:

36321

در اینجا با زدن کلید F2 برای Save as (پیکان قرمز) بخشی باز میشه که می تونید در اون برای فایلی که می خواهید ذخیره کنید یک اسم تایپ کنید (پیکان سبز) و در پنل سمت چپ هم می تونید مسیر ذخیره یعنی در واقع درایوی که به سیستم متصل کردید رو ببینید (پیکان زرد). وقتی نام مورد نظر رو وارید کردید با فشار دادن Enter یا کلیک روی OK فایلی با فرمت/پسوند CMO.* بر روی درایو USB ذخیره میشه. که بعدا از طریق همین منو می تونید اون رو بارگذاری/Load کنید.

بخش دوم) در مورد استفاده شما یعنی وارد کردن مجدد متغیر ها در بخش های مربوطه بعد از به‌روزرسانی BIOS راه حل زیر وجود داره. برای ذخیره تنظیمات و دیدن اونها خوشبختانه در BIOS های UEFI امکان گرفتن اسکرین شات از کلیه صفحات بایوس و ذخیره اون روی درایو USB وجود داره.

شما می تونید از هر کدوم از صفحات BIOS که تمایل دارید شات بگیرید تا بتونید بعدا با رویت اونها برای تنظیم مجدد BIOS بعد از به‌روزرسانی استفاده کنید. برای این کار کافیه یک درایو USB با همون فایل سیستمی که عرض کردم به سیستم وصل کنید و در هر کدام از صفحات BIOS که باشید با فشار دادن دکمه F12 پنجره ای باز میشه که از شما می خواد درایو USB رو انتخاب کنید و در صورتی که فقط یک درایو با اون فایل سیستم به سیستم متصل باشه با زدن دکمه Enter شات صفحه با فرمت BMP روی درایو USB ذخیره میشه. برای گرفتن شات هایی که در این پست می بینید، از BIOS سیستم خودم، از همین قابلیت استفاده کردم.

امیدوارم برای شما و بقیه دوستان مفید باشه :)

vzsoft
2015/02/10, 14:34
با یک فلش مموری دیگه امتحان کردم درست شد

ممنون از استارتر

ErfanDL
2015/05/23, 16:34
نسخه جدید ارائه شد :)

لینک دانلود در پست اول

UBU 1.22

تمامی فریمورها با آخرین Tweak ها تا تاریخ 5/23/2015 اضافه شد

Locker
2015/05/24, 19:43
سلام

بسیار ممنون برای آموزشی که زحمت کشیدید.

من فایل بایوس را با این روش آپدیت کردم، حالا مونده مرحله ی فلش.

اما یک سوال برام پیش اومده: فایل اصلی بایوس من با فرمت CAP هست، حالا چرا باید بعد از آپدیت ماژول ها به فرمت ROM تغییر بدهم؟ به فرمت CAP تغییر بدهم نمیشه؟

فایل اصلی بایوس مادربورد من : P8Z77-V-DELUXE-ASUS-2104.CAP

ممنون

ErfanDL
2015/05/24, 19:49
سلام

اما یک سوال برام پیش اومده: فایل اصلی بایوس من با فرمت CAP هست، حالا چرا باید بعد از آپدیت ماژول ها به فرمت ROM تغییر بدهم؟ به فرمت CAP تغییر بدهم نمیشه؟

ممنون
ممنون دوست عزیز

فرقی نداره شما به CAP تغییر دهید و آپدیت کنید

Locker
2015/05/24, 21:26
سلام

ممنون

ممنون دوست عزیز

فرقی نداره شما به CAP تغییر دهید و آپدیت کنید

با چه برنامه ای باید فلش کنیم؟

با ASUS EZ Flash 2 نمیشه و پیام زیر رو میده :
the file format is not correct.
ensure the filename extension is .cap.

ErfanDL
2015/05/24, 21:31
با چه برنامه ای باید فلش کنیم؟

با ASUS EZ Flash 2 نمیشه و پیام زیر رو میده :
the file format is not correct.
ensure the filename extension is .cap.
فرمتش رو مگه به CAP تغییر ندادید اگه فلش نشد به این لینک مراجعه کنید: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 9%87%D8%A7-AMI-BIOS

Locker
2015/05/24, 21:34
فرمتش رو مگه به CAP تغییر ندادید اگه فلش نشد به این لینک مراجعه کنید: فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 9%87%D8%A7-AMI-BIOS

بله فرمتش رو به CAP تغییر دادم.

Locker
2015/05/25, 22:56

با برنامه ی AMI AFUWIN امتحان کردم، اما ارور زیر را میده:

39811

ErfanDL
2015/10/31, 08:53
نسخه جدید ارائه شد

در این نسخه تمامی فریمورها و ماژول ها به تاریخ 10/29/2015 آپدیت شده اند

UBU 1.41 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. eleases%2FUEFI-BIOS-Updater&r=فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Argada
2016/01/12, 15:01
خب از بخش اور کلاک اومدم اینجا...
همونطور که میدونید پردازنده های ضریب بسته skylake رو میشه با مادربردهای z170 به همراه اپدیت بایوس به نسخه مخصوص اور کرد...

من یک عدد cori5 6400 خریدم به همراه مادربورد asus z170 a ...پاورم گرین 685 و هدسینک Enermax ETS-T40F-BK Black Twister رو دارم ...
می خواستم از قابلیت ASUS Z170 Non-K Overclocking استفاده کنم... برا همین به سایت زیر مراجعه کردم:

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.-4898 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.-4898)

و مراحلش مثل اپدیت بایوس و تغییرات لازم و تغییر ولتاژ و غیره رو اعمال کردم(تو سایتهای دیگه و با مادربردهای دیگه ای از این چیپ ست راحت تونستند اورکلاک پردازند ه های ضریب بسته اسکای لیک رو انجام بدند) ... منتها مشکل اینجاست که بعد از این کار سیستم حین بوت تو بخشی که لوگوی ماکروسافت میاد بالا گیر می کنه! در نهایت بایوس رو به ورژن قبلی و رسمی اپدیت کردم بعد هم دیفالتش کردم تا درست شد. دوباره خواستم بایوس رو به ورژن نسخه ضریب بسته اپدیت کنم و دیدم که همچنان ویندوز بالا نمیاد.

حتی چند ورژن رسمی مختلف از ایسوس گرفتم و با اپدیت به اونها و بعدش
Clear CMOS کردن وقتی خواستم نسخه ضریب بسته رو بروزرسانی کنم همچنان مشکل گیر کردن در بوت رو دارم...

راهی برای پیدا کردن علت مشکل هست!؟

ErfanDL
2016/01/12, 16:13
دوست عزیز مدل دقیق مادربورد را ذکر کنید

Sent from my C6833 using Tapatalk

Argada
2016/01/12, 16:47
دوست عزیز مدل دقیق مادربورد را ذکر کنیدSent from my C6833 using Tapatalkسلا... asus z170 a اینم لینک مادربودرش تو خود سایت ایسوس :فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ErfanDL
2016/01/12, 17:01
سلا... asus z170 a اینم لینک مادربودرش تو خود سایت ایسوس :فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

دوست عزیز باگ بایوس رو رفع میکنم تا 20 دقیقه دیگه بایوس جدید رو میدم خدمتتون

ErfanDL
2016/01/12, 17:09
خدمت شما

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

احتمالا اگه فلش نشد بگین تا مشکلش رو رفع کنم

Argada
2016/01/12, 17:51
خدمت شمافقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.احتمالا اگه فلش نشد بگین تا مشکلش رو رفع کنمممنون... ققط یه موضوعی... من بایوس نسخه غیر رسمی مخصوص اورکلاک ضریب بسته رو که ورژنش 0050 هست رو می خوام ... یعنی این:فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ایا این همونه که شما مشکلش رو رفع کردید!؟

ErfanDL
2016/01/12, 18:27
ممنون... ققط یه موضوعی... من بایوس نسخه غیر رسمی مخصوص اورکلاک ضریب بسته رو که ورژنش 0050 هست رو می خوام ... یعنی این:فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ایا این همونه که شما مشکلش رو رفع کردید!؟

خیر دوست عزیز ! این بایوس کاملا دستکاری شده هست باید منتظر بمانید به صورت رسمی عرضه شود

meelad
2016/08/09, 13:15
راستش فکر میکنم که آموزشتون ناقصه٬ لطفا میشه توضیح بدین که در این دستکاری ها کدوم بخش از ۵ قسمت یک بایوس UEFI دستکاری میشه!؟

46773

با فلش کردن بایوس دستکاری شده توسط پروگرامر٬ مادربرد کرش شد :|

الآن اگر بقیه بخوان این بایوس دستکاری شده رو با پروگرامر فلش کنن٬ مشکلی براشون پیش نمیاد!؟

تفاوت فلش کردن توسط پروگرامر و نرم افزار رو لطفا توضیح بدین.

ErfanDL
2016/08/09, 13:41
راستش فکر میکنم که آموزشتون ناقصه٬ لطفا میشه توضیح بدین که در این دستکاری ها کدوم بخش از ۵ قسمت یک بایوس UEFI دستکاری میشه!؟

46773

با فلش کردن بایوس دستکاری شده توسط پروگرامر٬ مادربرد کرش شد :|

الآن اگر بقیه بخوان این بایوس دستکاری شده رو با پروگرامر فلش کنن٬ مشکلی براشون پیش نمیاد!؟

تفاوت فلش کردن توسط پروگرامر و نرم افزار رو لطفا توضیح بدین.

عزیز هیچ مشکلی نداره و دوستان هم استفاده کردن

شما حجم فایل دستکاری شده رو با حجم فایل اصلی مقایسه کن این دستکاری هم در BIOS Region انجام میشه

mahyar68
2018/04/29, 09:40
سلام منم در صورت امکان میخوام انجام بدم اولین بارم نیست ولی تو ضریب بسته برام جالبه cpu i5 6500اگه تفاوتش محسوسه این کارو بکنم main asrock k gaming 4

ErfanDL
2018/04/29, 10:52
سلام منم در صورت امکان میخوام انجام بدم اولین بارم نیست ولی تو ضریب بسته برام جالبه cpu i5 6500اگه تفاوتش محسوسه این کارو بکنم main asrock k gaming 4

سلام دوست عزیز. در صورت نیاز لطفا از آخرین نسخه استفاده کنید. ( چند روز آینده لینک نسخه جدید قرار خواهد گرفت )

Maziar62
2019/09/19, 12:45
سلام وقت همگی بخیر، متاسفانه بایوس مادربرد مدل Gateway LX6810-01 کامپیوتر من دچار مشکل شده، لطفاً اگه کسی فایل مخصوص بایوس "LX6810-01" رو داره برام بزاره.

همچنین اگه خودتون این مادر برد رو دارید میتونید فایل ROM بایوس رو برام ذخیره کنید و برام اینجا بزارید ممنون میشم اگه کمک کنید. سایتهای خارجی رو کلا گشتم حتی سایت خود GateWay نسخه این مادربرد رو نداره و فایل مشابه با عنوان DX رو میزاره که مدلش با مادربرد من فرق میکنه.

مشخصات:
Serial: PTG590X001851030E82700
System BIOS Version: R01-A1C0
BIOS Relase Date: 07/17/2009

AminOC
2019/09/19, 14:35
سلام وقت همگی بخیر، متاسفانه بایوس مادربرد مدل Gateway LX6810-01 کامپیوتر من دچار مشکل شده، لطفاً اگه کسی فایل مخصوص بایوس "LX6810-01" رو داره برام بزاره.

همچنین اگه خودتون این مادر برد رو دارید میتونید فایل ROM بایوس رو برام ذخیره کنید و برام اینجا بزارید ممنون میشم اگه کمک کنید. سایتهای خارجی رو کلا گشتم حتی سایت خود GateWay نسخه این مادربرد رو نداره و فایل مشابه با عنوان DX رو میزاره که مدلش با مادربرد من فرق میکنه.

سلام من توی صفحه ساپورت توی سایت خودش پیداش کردم ولی متاسفانه نمیزاره لینک مستقیم براتون بزارم ، لینک صفحه ساپورت رو براتون میزارم بازم خودتون یه چک بفرمائید .
Link (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

اینم عکس از همون صفحه 49485

Maziar62
2019/09/19, 18:06
سلام من توی صفحه ساپورت توی سایت خودش پیداش کردم ولی متاسفانه نمیزاره لینک مستقیم براتون بزارم ، لینک صفحه ساپورت رو براتون میزارم بازم خودتون یه چک بفرمائید .
Link (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

اینم عکس از همون صفحه 49485

سلام، ممنون به خاطر توجه و پاسختون

این مدل متاسفانه با مدل مادربرد (بایوس ) من فرق میکنه، میتونید در تصویرهای زیر قبل از آپدیت و بعد از آپدیت رو مشاهده کنید. کلاً بعد آپدیت بایوس من رو به یه مدل دیگه میشناسه!

49486
قبل از آپدیت

49487
بعد از آپدیت

Maziar62
2019/09/20, 13:09
متاسفانه این بایوس درست نیست و با مدل مادر برد من متفاوت هست، دلیل رو هم به صورت نقل قول ذکر کردم که هنوز تایید نشده!

moty
2019/09/21, 01:54
متاسفانه این بایوس درست نیست و با مدل مادر برد من متفاوت هست، دلیل رو هم به صورت نقل قول ذکر کردم که هنوز تایید نشده!

اینو تست کنید
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. html