PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشورت برای 6 قطعه اصلی

h.davoudi
2014/09/28, 14:39
سلام خدمت همه دوستان

یکی از دوستان قصد خرید سیستم کاری با بودجه محدود داره "سقف 3 تومن"
نرم افزار هایی که روی سیستم نصب میشه :
Photoshop
Edius5.50
Liquid 6
3ds Max 2009
after effect

لازمه ذکر کنم که تو نرم افزار های 3ds Max و after effect قصد کار کردن نداره و مصرفش از این نرم افزار های صرفا در حد باز کرد پروژه های آماده و رندر گرفتن هستن که به واسطه بودجه کمش ناچار هست مدت زمان بیشتری برای رندر منتظر بمونه و شکی درش نیست.
درگیری اصلی سیستم با 3 نرم افزار Photoshop و Edius و Liquid هست که حدالمقدور بهترین کارایی ممکن رو سیستم ، در درجه اول در این نرم افزار ها و در درجه دوم در نرم افزار های 3ds Max و after effect داشته باشه.
با توجه به بودجه محدودش نیازی به خرید مانیتور ، SSD , HDD و ODD و کیس گرون قیمت نیست.

اگر امکانش هست 1 لیست با سقف بودجه 3 تومن و 1 لیست با حداقل بودجه که با توجه به توضیحات بالا میتونید پیشنهاد بدید ارائه کنید ممنون میشم.

EHSAN BAHAVAR
2014/09/28, 17:43
با سلام خدمت شما دوست عزیز .

به دلیل اینکه کار شما رندر و کارهای سنگین است باید سی پی یوی مناسبی رو انتخاب کنین من برای شما سی پی یو 4790 رو انتخاب کردم تا کارهای سنگین شما را با سرعت هر چه تمام تر انجام دهد و از لحاظ سی پی یو به مشکلی برخورد نکنین .

چون شما اورکلاکر نیستین نیازی به داشتن سری K نیست و انتخاب سری K میتونه برای شما یک هزینه ی اضافی باشه .

تنها چیزی که شما باید دقت کنین اینه که در آینده نزدیک :

1. به تهیه ی کولری برای سی پی یو بپردازید .

2. تهیه ی SSD برای سیستمتون .

سیستم زیر رو بهتون پیشنهاد میدم که جمع کل سیستم میشه 2918.

رم انتخابی رم بسیار خوبیه البته در آینده اون رو به 16 گیگ ارتقا بدید .

بودجه متاسفانه بسیار محدوده و نمیشه سیستم چندان خوبی رو براتون انتخاب کرد اما با این وجود سعی کردم بهترین ها رو براتون انتخاب کنم . :)

قطعات رو حتما با گارانتی اصلی تهیه کنین که براتون نوشتنم .

اگر بخای سی پی یو رو 4790 انتخاب کنین مجبور به افزایش بودجه حدود 400 تومن هستین در غیر اینصورت باید از سی پی یو های core i5 استفاده کنین البته پیشنهاد میکنم هر جور که میتونین این افزایش بودجه رو داشته باشید چون برای کار رندر و کارهای سنگین هر چقد سی پی یو بهتر باشه سرعت بالاتر خواهد رفت .

Waranty
(Price (T
Barand/Model
Hardwar

بدون گارانتی
970,000
Intel Core™ i7-4790 Haswell Processor
cpu

ویستا / سازگار

589,000
ASUS Z97-A LGA1150 Z97 Mainboard
M/B

سازگار/ ویستا

675,000
ASUS GTX 750 Ti OC Dual Fan 2GB
VGA

عقیق رایانه

360,000
Gskill TridentX 8GB 4GBx2 2400C10
Ram

سیاره سبز

145,000
Green X1
CASE

سیاره سبز

179,000
WD Caviar Green 1TB 64MB Buffer
H.D.D

تخت جمشید
499,000
Corsair RM750 80Plus Gold Full Modular PSU

Power

..............
Total Price: 3,417,000T
---------------------------------------
---------

Reza Eshraghi
2014/09/28, 17:58
سلام خدمت همه دوستان

یکی از دوستان قصد خرید سیستم کاری با بودجه محدود داره "سقف 3 تومن"
نرم افزار هایی که روی سیستم نصب میشه :
Photoshop
Edius5.50
Liquid 6
3ds Max 2009
after effect

لازمه ذکر کنم که تو نرم افزار های 3ds Max و after effect قصد کار کردن نداره و مصرفش از این نرم افزار های صرفا در حد باز کرد پروژه های آماده و رندر گرفتن هستن که به واسطه بودجه کمش ناچار هست مدت زمان بیشتری برای رندر منتظر بمونه و شکی درش نیست.
درگیری اصلی سیستم با 3 نرم افزار Photoshop و Edius و Liquid هست که حدالمقدور بهترین کارایی ممکن رو سیستم ، در درجه اول در این نرم افزار ها و در درجه دوم در نرم افزار های 3ds Max و after effect داشته باشه.
با توجه به بودجه محدودش نیازی به خرید مانیتور ، SSD , HDD و ODD و کیس گرون قیمت نیست.

اگر امکانش هست 1 لیست با سقف بودجه 3 تومن و 1 لیست با حداقل بودجه که با توجه به توضیحات بالا میتونید پیشنهاد بدید ارائه کنید ممنون میشم.

سلام
قصد ارتقاء در آینده نزدیک روی سیستم دارند ( آینده نزدیک = حداکثر 2 ماه بعد ) ؟
مثلاً رم رو به 16 گیگ افزایش بدن ؟

EHSAN BAHAVAR
2014/09/28, 18:02
سلام
قصد ارتقاء در آینده نزدیک روی سیستم دارند ( آینده نزدیک = حداکثر 2 ماه بعد ) ؟
مثلاً رم رو به 16 گیگ افزایش بدن ؟

سلام رضا جان .

ارتقا سیستم هر وقت پول دستشون اومد رضا جان . با بودجه ای که ایشون دارن خیلی محدوده اونم یه سیستم برای رندر و باید اول از همه سی پی یو قدرتمند انتخاب کنند تا باز مجبور به فروشش نشن ارتقا رم همیشه میشه چیزی نیست که یه بار باشه .

رم در وحله ی اخر صورت بگیره بنظرم بهتره ایشون باید اول به فکر SSD و یه کولر مناسب برای سی پی یوی داغشون باشن .

M.Ahmadi
2014/09/28, 18:53
این جا ایران وبازار نابه سامان هست موجودی یه قطعه دائمی نیست.
cpu corei 7 4790 960000
mb asrock h97 kiler 470000
ram 2x4gb g-skill 1600cl7 320000
vga gtx 760 oc zotac 880000
power green gp600a-hp 260000
case green x1gaming 140000
cooler enermax ets-n30he 85000
total 3050000
البته اگه قصد تهیه هارد ندارن طبق گفته ی شما این سیستم رو منسب میدونم.

EHSAN BAHAVAR
2014/09/28, 19:09
این جا ایران وبازار نابه سامان هست موجودی یه قطعه دائمی نیست.
cpu corei 7 4690 960000
mb asrock h97 kiler 470000
ram 2x4gb g-skill 1600cl7 320000
vga gtx 760 oc zotac 880000
power green gp600a-hp 260000
case green x1gaming 140000
cooler enermax ets-n30he 85000
total 3050000
البته اگه قصد تهیه هارد ندارن طبق گفته ی شما این سیستم رو منسب میدونم.

محمد جان سلام .

قیمت 4690 رو اشتباه زدی محمد جان قیمتش در حال حاضر ===> 687,000 تومنه .

M.Ahmadi
2014/09/28, 19:20
بله مرسی از تذکرت 4790 منظورم بود ویرایش شد.

magiteq
2014/09/28, 19:40
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

M.Ahmadi
2014/09/28, 19:48
عطا جان ایشون هارد نخواستن.

M.Ahmadi
2014/09/28, 19:52
استارتر محترم احسان جان استاد ماست ولی شما اگه هارد هم میخوای سیستم عطاجان اگر نمیخوای سیستم بنده رو به دوست معرفی کن

magiteq
2014/09/28, 20:05
عطا جان ایشون هارد نخواستن.
خب نخواد , فوق اش نمیگیره . به هر حال یک سیستم کامل معرفی شده براساس سقف بودجه.

h.davoudi
2014/09/28, 20:20
تشکر از دوستان عزیزم
با توجه به محدودیت مالی دوستم : تهیه ssd و افزایش رم رو موکول می کنیم به هر زمانی که خودش تونست و بهش ضرب الاجل نمیدیم .
دوستان از برند asus پیشنهاد دادند که در عین احترام به انتخابشون با توجه شنیده ها در مورد گارانتی ویستا پخش ترجیح میدم از برند گیگابایت یا ام اس آی استفاده کنم براش.
1- همین مین و گرافیکی که تو برند asus پیشنهاد دادید تو برند گیگا یا ام اس آی در قیمت تفاوت چشمگیری میکنند؟
برای کولر cpu هم فکر کنم True Spirit 120 امتحانش رو پس داده ( خودم دارمش ) و قیمت مناسبی هم داره و خرید کولر cpu رو به آینده موکول نمیکنم.
------------
یک مورد دیگه ای که هست اینه که فکر نمیکردم بشه با این بودجه سیستمی در این حد بست!
2-آیا قیمت سخت افزار پایین اومده یا دلیل گرون بودن سیستم من سوگتش بوده؟
لیست سیستم خودم رو میتونید تو پروفایلم ببینید.

EHSAN BAHAVAR
2014/09/28, 20:39
تشکر از دوستان عزیزم
با توجه به محدودیت مالی دوستم : تهیه ssd و افزایش رم رو موکول می کنیم به هر زمانی که خودش تونست و بهش ضرب الاجل نمیدیم .
دوستان از برند asus پیشنهاد دادند که در عین احترام به انتخابشون با توجه شنیده ها در مورد گارانتی ویستا پخش ترجیح میدم از برند گیگابایت یا ام اس آی استفاده کنم براش.
1- همین مین و گرافیکی که تو برند asus پیشنهاد دادید تو برند گیگا یا ام اس آی در قیمت تفاوت چشمگیری میکنند؟
برای کولر cpu هم فکر کنم True Spirit 120 امتحانش رو پس داده ( خودم دارمش ) و قیمت مناسبی هم داره و خرید کولر cpu رو به آینده موکول نمیکنم.
------------
یک مورد دیگه ای که هست اینه که فکر نمیکردم بشه با این بودجه سیستمی در این حد بست!

برند ایسوس دوست عزیز یکی از بهترین برنداست و در حال حاضر بهترین قطعات رو تولید میکنه و اکثرا ما تو سیستم های های اند این برند رو پیشنهاد میدیم در عین حال اگر خوضشتون نمیاد میتونین در گرافیک از برندر گینوارد یا ام اس ای تهیه کنین برندر MSI در 750Ti میتونین از مدل گیمینگش تهیه کنین با قیمت 639 تومان و گارانتی ماتریکس و یا از برندر گینوارد تهیه کنین با قیمت 549 تومان . البته با توجه به بودجه محدود شما پیشنهاد میدم برند گینوارد رو انتخاب کنین .

بله قیمت قطعات کمی نسبت به قبل بهتر شده ولی اونقدرها پایین نیومده .

magiteq
2014/09/28, 20:54
تشکر از دوستان عزیزم
------------

دوست من کدوم قسمت این سیستم برای شما جلب توجه کرده؟
پردازنده مال سه نسل قبل و چهار هسته ای هست و همچنین تراشه x79 که منسوخ شده و اصلا بودجه شما مناسب پلتفرم 2011 نیست
شما نیاز به پردازنده با دستورالعمل های بهینه و نسل جدید دارید , نه از نسل sandy.
پیشنهاد ها داده شده و نهایت در یک پست دیگه شما میتونید نظرتون رو بگید و بعد تاپیک بسته خواهد شد , دیگه برای 3 تومن , 24 ساعت وقت گذاشته نمیشه

h.davoudi
2014/09/28, 21:11
دوست من کدوم قسمت این سیستم برای شما جلب توجه کرده؟
پردازنده مال سه نسل قبل و چهار هسته ای هست و همچنین تراشه x79 که منسوخ شده و اصلا بودجه شما مناسب پلتفرم 2011 نیست
شما نیاز به پردازنده با دستورالعمل های بهینه و نسل جدید دارید , نه از نسل sandy.
پیشنهاد ها داده شده و نهایت در یک پست دیگه شما میتونید نظرتون رو بگید و بعد تاپیک بسته خواهد شد , دیگه برای 3 تومن , 24 ساعت وقت گذاشته نمیشه

شما و دوستانی که زیر پست شما تشکر زدند اصلا متوجه سوال من نشدید
لطفا با دقت بیشتری نوشته ها رو دنبال کنید و پاسخ بدید.
کسی پیشنهاد تغییر لیست های داده شده رو نداده!!!!

Reza Eshraghi
2014/09/28, 21:45
دوستان عزیز طبق استعلام صورت گرفته شده از شرکت رم نازنین :x مورد نظر متأسفانه موجود نمی باشد .:( تا اطلاع ثانوی از پیشنهاد آن ترجیحاً خودداری کنید .
نظر من برحذف گرافیک در شرایط حاضر با توجه به بودجه محدود و سرمایه گذاری روی رم 16 گیگ و کولینگ مناسب هست و اضافه کردن کارت گرافیک در آینده چون اکثر اون نرم افزار ها بیشتر وابسته به پردازنده و رم هستند . لیکوئید هم در سطح خیلی حرفه ای نیاز به سخت افزار و کارت گرافیک قدرتمند یا کارت های تدوین داره که از محدوده بودجه خارجه . بودجه فعلی رو بگذارند روی رم و بعداً در صورت نیاز و با افزایش بودجه از سری 900 خریداری کنند به نفعشون هست .

31476

عطاء جان تاپیک رو بفرست هوا خوری ;)@};-