PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Backblaze از مشکلاتش با HDDها می گوید!

th e nd
2014/09/26, 10:15
31062

Backblaze شرکتی که در زمینه ذخیره سازی دادههای ابری فعالیت می کند بهتازگی خبری را منتشر کرده است در رابطه
با درایوهای چند ترابایتی یا همان HDDهای دوست داشتنی که در سرورهای این شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.
HDDهای مورد استفاده این شرکت که از سه شرکت WD , Seagate و Hitachi (برند موفق) می باشد، اتفاقات جالبی برایشان افتاده است!
طبق خبرهای رسیده، Backblaze در بهره گیری از درایوهای Seagate شاهد، 15.7 درصد از کارافتادگی در درایوهای 3 ترابایتی این
شرکت از سری Barracuda 7200.14 و به شناسه ST300DM001 بوده و همچنین شاهد 6.7 درصد خرابی در درایوهای
1.5 ترابایتی از سری Barracuda 7200.11 بوده است.
در دیگر سوی جبهه، درایوهای 3 ترابایتی WD با شناسه WDC WD30EFRX دارای 8.8 درصد خرابی بوده اند.
این در حالیست که تمامی درایوهای Hitachi توانسته اند تا درصدهای پایینتری را نسبت به رقبای خود به جای بگذارند.
همچنین جالب اینجاست که هر دو شرکت هیتاچی و سی گیت در درایوهای 4 ترابایتی خود شاهد افت کمتری بوده اند.
هنوز مشخص نشده است که دلیل این عوامل چه چیزیست اما Backblaze گفته است که تا زمانیکه که این درایوها دارای چنین
درصد خرابی ای هستند قمیت آنها مقرون به صرفه نمی باشد. البته بحثی که اینجا مطرح بوده این است که Backblaze
اغلب اقدام به خرید درایوهای اکسترنال ارزان قیمت نموده و با خارج کردن آنها از پوشش خود و اتصال آن به دیتا سنترهایش؛
شاید عاملی برای این اتفاق باشد.
حال باید دید که آینده چه چیزی را رقم خواهد زد! آیا HDDهای دوست داشتنی و پرخاطره از میدان نبرد وسایل ذخیره سازی
کانر گذاشته خواهند شد و SSDها جایگزین آن ها می شوند و یا اینکه ما تا سال ها این قطعات را در دل کامپیوترهای خود خواهیم دید؟
پاسخ پرسش را به شما واگذار می کنیم.

31063

نویسنده: احسان علیزاده

titan hot
2014/09/26, 11:27
اگه قرار باشه قیمت اس اس دی توهمین رنج بمونه اچ دی دی های عزیز همواره درقلب ما جاخواهند داشت ولی اگه حرکتی شه قیمت اساس دیها پایین بیاد چرا باید به اچ دی دی ها بدرود گفت

Mostafa98
2014/09/26, 13:11
با مشکلاتی که ssd ها دارن هنوزم نمیشه ssd رو به تنهایی استفاده کرد.

SAMAN
2014/09/28, 22:26
مهمترین مشکل سالید ها قیمت شون و مشکل بعدی عمر مفید شون هست ......

Navid.y
2014/09/28, 22:35
حدود یک سال پیش من هم به همین نتیجه رسیده بودم که وسترن و سیگیت خرابی های بالایی دارند. کاملا با این آمار موافقم و به چشم خودم دیدم که برگشتی های توشیبا (و هیتاچی اگر اصل باشه) بسیار بسیار کمتر از وسترن و سیگیت هست.
جالبه بدونید تو هارد های اکسترنال، پایین ترین کیفیت رو وسترن داره.
پایین ترین نسبت به توشیبا، سیلیکون پاور، ای دیتا و بوفالو. وسترن شدیدا خرابی بالایی داره. از نظر سرعت هم به هیچ کدوم از اون 4 برند نمیرسه.

حداقل تجربه من این بوده!