PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حل مشکل نصب نشدن درایورهای انویدیا جیفورس

MR.POORSUNI
2014/09/23, 22:55
سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید محترم امروز میخواهیم یک مشکل کوچیک و ساده رو که برای مصرف کنندگان کارتهای انویدیا مدل جیفورس ممکنه پیش بیاد رو حل کنیم :D :36:

کلا همه ما انتظار داریم وقتی یک کارت گرافیک یا مادربرد و ... میخریم تا اخر عمر براش درایور و نرم افزار کمکی بیاد ! متاسفانه اینطور نیست :-B این موضوع میتونه چندتا دلیل داشته اول از همه مبحث سیاست گذاری شرکتهاست که برای از رده خارج کردن اجناس قدیمی خود خدمات اون رو قطع میکنند تا شما مجبور به خرید سیستمهای جدید بشید (حتی اگه قطعه قدیمی قابل استفاده باشه)
ناگفته نماند که کسی از جنس جدید بدش نمیاد ولــی کووو پووول گرام ! :D
دلیل دوم که منطقی تره اینه که دیگه واقعا قطعه شما نیازی به اپدیت نداره و دیگه بیشتر از این نمیشه ازش قدرت کشید و روونش کرد... انتظاراتو کم کنید !
30869
خب اصل مطلب :حتما با این ارور دلربا اشنایید که حتما بعد از دیدنش خیلی کارا کردید حتی خیلی ها تعویض ویندوز هم انجام دادن ! :D
30857
حلا داستان کجاست ؟ :
اول از همه خیلی از دوستان درایور قبلی رو پاک میکنن و براشون پیغام ری استارت میاد و خیلی دوستانه ردش میکنن و سریع میرن سراغ نصب اخرین درایور و این ارور رو میبینن !
این کار اشتباهه و این ارور در بیشتر موارد نسیبتون میشه
دومین حالت : درایور محترم جدید دیگه کارت شما رو پشتیبانی نمیفرمایند :-/
انویدیا تا حالا 4 یا 5 بار دست به این عدم پشتیبانی زده (از دفعات AMD خبری ندارم) و رسما از رده خارج کرده
پس حتــما درایور مخصوص کارت خودتون رو نصب کنید تا این ارور رو نبینید !
این عدم پشتیبانی به این صورته :

-کارتهای تا سری 5 FX نهایتا درایور 175 روشون نصب میشه

-تمامی کارتهای سری 6000 و 7000 تا درایور 307 روشون نصب میشه

-تمامی کارتهای سری 8000 و 9000 تا درایور 340.52 روشون نصب میشه (به غیر از مدلهای nforce)

-تمامی کارتهای سری 100 و 200 و 300 و البته فقط یک مدل از سری 400 (geforec405) تا درایور 340.52 روشون نصب میشه
-تمامی کارتهای سری 400 (بجر 405 ) و 500 و 600 و 700 و 800 و 900 از اخرین درایور یعنی 344.11 پشتیبانی میکنند

این تقسیم بندی در مورد درایورهای نوت بوک هم صدق میکنه که فقط یک حرف M جلوی مدلشون اضافه میشه و همچنین این موضوع شامل تمامی مدلهای GS .GTX . GSO .XFX و ... هستش (دیده شده بعضی اوقات کارتها درایورای بالاتر از حد خودشونو نصب کردند صرفا بخاطر مدلهای خاص ولی خب یک در هزاره)
ناگفته نماند که الان کارتهای 9000 عزیز دل :(( و تا سری 300 از پشتیبانی درایوری 340.52 به بالا خارج شدن و این موضوع کم کم برای سری های بالاتر هم اتفاق میفته !

دوستان عزیز سعی کنن از درایورهای پسوند WHQL استفاده کنن چون نسخه نهایی و تست شدست و نصبت به نسخه های ازمایشی BETA بهتره !
شما با رفتن به سایتهای انویدیا یا جیفورس میتونید مدل دقیق درایور رو که کارتتون رو ساپورت میکنه متوجه بشید (البته دردسر داره چون به ایران سرویس نمیدن)
30890 / 30861
یه راه ساده هم هست که شما بتونید بفهمید درایوری که دانلود کردین و توی هاردتون ستاپشو دارید به سیستمتون میخوره یا نه هر درایوری یک لیست برای اطلاع از نصب داره به اسم ListDevices :-"
حالا روی ستاپ درایور کلیک راست میکنیم و گزینه Open with WinRar رو میزنیم !توی صفحه باز شده
تمامی فایلهای گرافیک هست ... شما فقط فایل ListDevices.txt رو باز کنید و توی متن دنبال مدل گرافیکتون بگردید اگه نبود پس بدونید دلیل نصب نشدنش همین ساپورت نکردن مدل کارتتونه :-t

پــــس نتیجه میگیریم به تاپیک زیر برای دانلود درایور و راهنمایی سر بزنید یا اگه همینجا متوجه شدید که چه درایوری مناسبتونه 'مستقیما از سایت سخت افزار اونو دانلود کنید
موفق باشید ;)

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

اساتید محترم امیدوارم جامع و کامل باشه و دوستان از این مطلب لذت ببرن (البته اصلا خبر خوبی نبود :D ) @};-
تحقیق و تنظیم کامل :
محمدرضا پورسانی ...

بررسی تخصصی کارتهای 970 980 gtx اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 149250) گیگا زوتاک اوگا جیفورس
معرفی تمامی کارتهای 970 980 تمامی شرکتها اینجا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

دوستان عزیز از پستهای زیر 5 به بعد رو حتما مطالعه کنید یک باگ در درایور ها یافت شده !

SAMAN
2014/09/23, 23:02
خیلی خوب بود ممنون خسته نباشید ..... :x

MR.POORSUNI
2014/09/23, 23:49
خیلی خوب بود ممنون خسته نباشید ..... :x

خواهش میکنم خوبی از خودتونه اقا سامان :x :D

Reza Eshraghi
2014/09/24, 00:00
محمد رضا جان ممنونم عزیز بابت تاپیک @};-
دوستان عزیز آقا محمد رضا عزیز از دوستان گلی :x @};- هستند که برای مشکل کارت گرافیک و چند سؤال دیگه در وب سایت سخت افزار در خدمتشون بودیم و اعلام آمادگی کردند که در حد توانشون کاربران رو راهنمایی کنند . و بدون تعارف از مشاوره هایی که از ایشون دیدم مشکل خاصی نداشت و اصولی بودند و قرار شد که مشاوره هاشون رو توی فروم ارائه بدن به کاربران در حد توانشون تا پخته تر و با تجربه تر بشن و انشاء الله در آینده ای نزدیک از مشاورین دائم فروم باشند .
محمد رضا جان قبلاً هم بهت خوش آمد گفتم بابت ورودت به فروم ولی الآن هم ورود شما رو به جمع کاربران خوب و در ادامه انشاءالله مشاورین دائمی فروم خوش آمد و تبریک میگم .
این گوی و این میدون . >:D< @};-
بیا وسط ببینم چیکاره ای حاجی جان :D;)
6 ماه اول دوره آموزش اشباح سیاه فروم رو رد کنی تا ته ماجرا رفتی ! >:):D
به من هم میگن عقاب انجمن . خلاصه ببینم دوره رو با موفقیت پاس می کنی یا نه ! :D
موفق باشی @};-

MR.POORSUNI
2014/09/24, 00:14
محمد رضا جان ممنونم عزیز بابت تاپیک @};-
دوستان عزیز آقا محمد رضا عزیز از دوستان گلی :x @};- هستند که برای مشکل کارت گرافیک و چند سؤال دیگه در وب سایت سخت افزار در خدمتشون بودیم و اعلام آمادگی کردند که در حد توانشون کاربران رو راهنمایی کنند . و بدون تعارف از مشاوره هایی که از ایشون دیدم مشکل خاصی نداشت و اصولی بودند و قرار شد که مشاوره هاشون رو توی فروم ارائه بدن به کاربران در حد توانشون تا پخته تر و با تجربه تر بشن و انشاء الله در آینده ای نزدیک از مشاورین دائم فروم باشند .
محمد رضا جان قبلاً هم بهت خوش آمد گفتم بابت ورودت به فروم ولی الآن هم ورود شما رو به جمع کاربران خوب و در ادامه انشاءالله مشاورین دائمی فروم خوش آمد و تبریک میگم .
این گوی و این میدون . >:D< @};-
بیا وسط ببینم چیکاره ای حاجی جان :D;)
6 ماه اول دوره آموزش اشباح سیاه فروم رو رد کنی تا ته ماجرا رفتی ! >:):D
به من هم میگن عقاب انجمن . خلاصه ببینم دوره رو با موفقیت پاس می کنی یا نه ! :D
موفق باشی @};-

آقا رضای عزیز بچه با صفای جنوب ممنــــووون ممنون عزیز x: شکسته نفسی نفرمایید از خجالت اب شدم :"> نمیدونم چی بگم مـــمنون و تشکر فراوان چشم بنده سعی میکنم تا جایی که در توانم هست و وقت دارم اینجا کمک کنم و امیدوارم دوست و همکار خوبی برای همه در کل فرم باشم بالاخص شما عزیز دل >:D<
بازم تشکر... مارو از راهنمایی های خودتون بی دریغ نذارید @};- @};- @};-

MR.POORSUNI
2014/10/03, 01:38
دوستان عزیز یک مطلب مهم هست که باید خدمتتون عرض کنم اگر روی سیستمتون درایور 340.52 انویدیا نصب هست چه مدل بتا چه whql مراقب باشید اگر کارت گرافیکتون نسخه بالاتر رو ساپورت میکنه حتما 344.11 رو نصب کنید اگر بالاتر ساپورت نمیکنه یک مدل از 340.52 پایینتر رو نصب کنید . متاسفانه چند وقتی بود که از بعضی اشنایان و دوستان میشنیدم خیلی باگ دارد حتی گاهی صفحه ابی مرگ را نصیبتان میکند که بنده باگ بازی ها کمی دیدم ولی قانع نشدم تا اینکه امروز با بلو اسکرین و ارور درایور مواجه شدم در حالتهای مشابه تست کردم دوباره همین اتفاق افتاد که ارور را با دو تن از دوستان در میان گذاشتم و همان اروری بود که خودشان با ان مواجه شده بودند در حال حاضر این مشکل فقط روی ویندوز سون 32 و 64 دیده شده . با نصب درایور 337.88 این مشکل برطرف شد . ممکن است این ایراد برای گروه خاصی پیش اید ولی در صورت دیدن هرگونه مشکل از قبیل: 2 بار تکرار در استندبای شدن مانیتور قبل از استارت ویندوز(برای تنظیم رزولیشن) / مواجه شدن با بلو اسکرین در بازی / مواجهه با بلو اسکرین پس از روشن شدن کامپیوتر در حالت Stand by / که مورد اخر خیلی دیده شده ... توجه داشته باشید بلو اسکرین با محتوای ارور دیسپلی درایور به این موضوع ارتباط دارد ... حتی ممکن است ناهماهنگی این مدل با ویندوز 7 همچین مشکلاتی را ایجاد میکند
لذا خواهش میکنم اگر مشکلی در رابطه با این درایور انویدیا رویت کردید همینجا مطرح کنید تا از مشکلات احتمالی دیگر دوستان جلوگیری شود ...

Dan
2014/10/03, 10:02
دوستان عزیز یک مطلب مهم هست که باید خدمتتون عرض کنم اگر روی سیستمتون درایور 340.52 انویدیا نصب هست چه مدل بتا چه whql مراقب باشید اگر کارت گرافیکتون نسخه بالاتر رو ساپورت میکنه حتما 344.11 رو نصب کنید اگر بالاتر ساپورت نمیکنه یک مدل از 340.52 پایینتر رو نصب کنید . متاسفانه چند وقتی بود که از بعضی اشنایان و دوستان میشنیدم خیلی باگ دارد حتی گاهی صفحه ابی مرگ را نصیبتان میکند که بنده باگ بازی ها کمی دیدم ولی قانع نشدم تا اینکه امروز با بلو اسکرین و ارور درایور مواجه شدم در حالتهای مشابه تست کردم دوباره همین اتفاق افتاد که ارور را با دو تن از دوستان در میان گذاشتم و همان اروری بود که خودشان با ان مواجه شده بودند در حال حاضر این مشکل فقط روی ویندوز سون 32 و 64 دیده شده . با نصب درایور 337.88 این مشکل برطرف شد . ممکن است این ایراد برای گروه خاصی پیش اید ولی در صورت دیدن هرگونه مشکل از قبیل: 2 بار تکرار در استندبای شدن مانیتور قبل از استارت ویندوز(برای تنظیم رزولیشن) / مواجه شدن با بلو اسکرین در بازی / مواجهه با بلو اسکرین پس از روشن شدن کامپیوتر در حالت Stand by / که مورد اخر خیلی دیده شده ... توجه داشته باشید بلو اسکرین با محتوای ارور دیسپلی درایور به این موضوع ارتباط دارد ... حتی ممکن است ناهماهنگی این مدل با ویندوز 7 همچین مشکلاتی را ایجاد میکند
لذا خواهش میکنم اگر مشکلی در رابطه با این درایور انویدیا رویت کردید همینجا مطرح کنید تا از مشکلات احتمالی دیگر دوستان جلوگیری شود ...
بله من هم توی دو سه هفته دوبار با کرش مواجه شدم که نرم افزار انویدیا خودش رو ریکاوری کرد. نسخه 340.52 whql نصب بود. چون توی لوگ آپدیت 340.11 حرفی از رفع باگ نشده بود و همه موارد درباره پشتیبانی های جدید بود من هم دانلود نکردم. فعلا همون نسخه قبلی رو استفاده میکنم ولی مشکلی وجود نداره.

MR.POORSUNI
2014/10/03, 10:09
بله من هم توی دو سه هفته دوبار با کرش مواجه شدم که نرم افزار انویدیا خودش رو ریکاوری کرد. نسخه 340.52 whql نصب بود. چون توی لوگ آپدیت 340.11 حرفی از رفع باگ نشده بود و همه موارد درباره پشتیبانی های جدید بود من هم دانلود نکردم. فعلا همون نسخه قبلی رو استفاده میکنم ولی مشکلی وجود نداره.
اینم یک مهر تایید دیگ بر خرابی این درایور ! عزیز اگه کارتت 344.11 رو ساپورت میکنه نصبش کنید به نظر نسخه سالمی هست ولی اگه شک دارید باز هم از 337.88 استفاده کنید ... ممنون که خبر دادید

SAMAN
2014/10/03, 13:37
من بعد از 6 ماه ارتقا دادن به این درایور ...... تا حالا مشکلی نداشتم ......

MR.POORSUNI
2014/10/03, 14:24
من بعد از 6 ماه ارتقا دادن به این درایور ...... تا حالا مشکلی نداشتم ......

سامان جان درسته پلتفرم و درایورهای دیگر قطعات سیستم و نسخه و اپدیت ویندوز و نرم افزاری های کمکی همگی نیز دخیلند در این قضیه ممکنه برای هرکسی پیش نیاد

hossein92
2015/04/15, 18:34
اقا لطفا منو راهنمایی کنید زیاد وارد نیستم،واس من همین مشکل پیش اومده گرافیک انویدیام نصب نمیشه اخرین ورژنشم از خود سایتش دانلود کردم باز نشد از نرم افزارای دیگه کمک گرفتم باز نشد الان دادم بیرون درست کنن گفتن باید وایربال یا یه همچین چیزی بشه نمیدونم بذارم اینکارو کنن یا نه ورژن 347.88 رو ریتتم باز نشد هم رو ویندوز 7 هم 8 امتحان کردن نشده لطفا جواب بدید ممنون،راستی نوت بوکم لنوو مدل z500 هستش core i5 بازم ممنونم

ALIREZAMMD
2016/04/08, 14:05
سلام دوست عزیز من همین تازه از سایت NVIDIA اپدیت گرافیکمو دانلود کردم اسم گرافیکم NVIDIA Geforce GT 220 اپدیتش341.95 اما موقع نصب ارور میده...البته وارد قسمت نصب نمیشه مثل همون عکس اولی که گذاشتی ارورشم اونطور نیست!!!موقعExtraction pach ارور میده!!! ارورشم اینه: zip-7:data eror نمیدونم منظورش چیه ینی دیتاش مشکل داره :(؟ اپدیتشم از خوده nvidia گرفتم مشخصات دقیق گرافیکو ویندوزمم زدم ولی دانلود کردم موقع اکسترک کردن دیتاش این ارورو میده تو رو خدا راهنماییم کنید مشکلش چیه:((((

hadi007
2017/07/05, 10:16
سلام
من یک کارت گرافیک gt 630 2g axle3d دارم و قبلا در مادربورد قبلیم راحت استفاده میکردم
دیروز مادربوردمو عوض کردم و الان هر کاری میکنم کارت گرافیکم نصب نمیشه اپ جدید رو از سایت axle3d و nvidia گرفتم
و هم با اپ جدید و هم قدیمی تست کردم
مادربورد جدیدم h110m-k =هست
لطفا اگر کسی بلده راهنمایی کنه
ممنون

hadi007
2017/07/05, 10:21
سلام
من یک کارت گرافیک gt 630 2g axle3d دارم و قبلا در مادربورد قبلیم راحت استفاده میکردم
دیروز مادربوردمو عوض کردم و الان هر کاری میکنم کارت گرافیکم نصب نمیشه اپ جدید رو از سایت axle3d و nvidia گرفتم
و هم با اپ جدید و هم قدیمی تست کردم کارت و مادربورد هم مشکل سخت افزاری ندارند تست کردم و هم با ویندوز 7 و 10 تست کردم
ممنون

MR.POORSUNI
2017/07/05, 11:12
سلام
و هم با اپ جدید و هم قدیمی تست کردم کارت و مادربورد هم مشکل سخت افزاری ندارند تست کردم و هم با ویندوز 7 و 10 تست کردم
ممنون

پاسخ شما (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!?p=218954#post218954) داده شد ! نیازی به این همه اسپم نیست که باعث دریافت اخطار شید .

hadi007
2017/07/05, 12:47
ممنون از راهنماییتون
هدف من ایجاد اسپم نبود فقط کمی در کار با سایت کم تجربه هستم
این کار را انجام میدم و جواب را میفرستم

mohammad pirayesh
2018/03/12, 22:58
سلام گرافیک من مدل geforce 610 gt است ولی تا الان سه مدل درایور دانلود کردم و هیج کدوم نصب نشدن ورژن های درایور ها هم ایناها هست 344.11 و 375.63 و 391.01 میتونین کمکم کنین و بگین مشکل از کجاست ؟

mohammad pirayesh
2018/03/13, 14:07
مدل مادر برد هم m61pmv هست ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

SAMAN
2018/03/13, 19:27
مدل مادر برد هم m61pmv هست ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

مدل ویندوز ؟

mohammad pirayesh
2018/03/14, 08:30
مدل ویندوز هم ویندوز 8.1 ... 64 بیتی

mohammad pirayesh
2018/03/14, 08:32
مدل ویندوز ؟

مدل ویندوز هم ویندوز 8.1 64 بیتی

SAMAN
2018/03/14, 22:07
مدل ویندوز هم ویندوز 8.1 ... 64 بیتی

mohammad pirayesh
2018/03/16, 22:08
این درایور هم براش نصب نشد نمیدونم مشکلش از کجاست