PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اتصال مانیتور DVI-D به کارت گرافیک DVI-I

Mamall
2014/09/20, 16:34
.
سلام دوستان
یه چند تا سوال درباره پورت DVI دارم

یه مانیتوری که دارای پورت ورودی DVI-D هست رو چطور میشه به یک کارت گرافیک دارای خروجی DVI-I وصل کرد؟

مانیتور: 30688 کارت گرافیک: 30678

تبدیلش (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) هم هست.

30680
این رو می دونم که تو حالت عادی میشه فریم ریت 144هرتز رو با کارت گرافیک مجهز به خروجی DVI-D، روی این مانیتور دریافت کرد(بدون تبدیل)

30681

حالا نکته این جاست. میشه با تیدیل هم روی مانیتور فریم ریت 144هرتز داشت؟؟!!! و از همه ی امکاناتی که رو حالت عادی هست؛ با وجود تبدیل هم از اون ها برخوردار بود؟؟!!

اگه تفاوتی هست لطف کنید حتماً بگید.

.

iSteve
2014/09/20, 17:54
سلام دوست عزیز، خیر... با تبدیل نمیشه همون مقدار کارایی گرفت که بدون تبدیل میشه گرفت. بذارید یه مثال بزنم، مثلا شما یه مانیتور دارید که فقط از پورت VGA پشتیبانی میکنه اونوقت کارت گرافیک شما فقط پورت HDMI داره، تنها راه اینه که از یه تبدیل HDMI به VGA استفاده کنید. ولی در این صورت هرگز از کیفیت خروجی تصویری که خروجی HDMI میده بهره نمی برید و نهایتا از همون کیفیتی رو میگیرید که VGA پشتیبانی میکنه.
در مورد سوالی که کردید هم همین قضیه صادق هست@};-

Mamall
2014/09/20, 18:37
سلام دوست عزیز، خیر... با تبدیل نمیشه همون مقدار کارایی گرفت که بدون تبدیل میشه گرفت. بذارید یه مثال بزنم، مثلا شما یه مانیتور دارید که فقط از پورت VGA پشتیبانی میکنه اونوقت کارت گرافیک شما فقط پورت HDMI داره، تنها راه اینه که از یه تبدیل HDMI به VGA استفاده کنید. ولی در این صورت هرگز از کیفیت خروجی تصویری که خروجی HDMI میده بهره نمی برید و نهایتا از همون کیفیتی رو میگیرید که VGA پشتیبانی میکنه.
در مورد سوالی که کردید هم همین قضیه صادق هست@};-

خیلی ممنون
متوجه شدم که کارایی HDMI رو پورت هایی مثل VGA ندارند چون ساختارشون کاملاً با هم متفاوته
ولی اینجا ماجرا فرق می کنه هر دو پورت Dual Link DVI هستند.

پورت ورودی مانیتور از نوع DVI-D (فقط دیجیتال)

پورت خروجی کارت گرافیک از نوع DVI-I (آنالوگ و دیجیتال)

.

aryaiee
2014/09/20, 18:47
دوست من معادله بسیار ساده هستش!همونطور که ناصر جان فرمودند،تبدیل فقط یک رابط هستش و استخوان بندی اصلی شما چیز دیگریست!شما اگر کابل dvi d رو با 8 مدل تبدیل پشت هم و متفاوت هم که بهم بزنید در نهایت همان پرفورمنس dvi d ازش در میاد!یک تبدیل معجزه نمیکند فقط نوع سوکت رو عوض میکند.در نتیجه شما روی این مانیتور در واقع کارایی همان کابل dvi i رو دارید که در خیلی از مسائل البته نزدیک بهم کار میکنند

aryaiee
2014/09/20, 18:50
چرا از پورت hdmi استفاده نمیکنید؟

Mamall
2014/09/20, 19:32
دوست من معادله بسیار ساده هستش!همونطور که ناصر جان فرمودند،تبدیل فقط یک رابط هستش و استخوان بندی اصلی شما چیز دیگریست!شما اگر کابل dvi d رو با 8 مدل تبدیل پشت هم و متفاوت هم که بهم بزنید در نهایت همان پرفورمنس dvi d ازش در میاد!یک تبدیل معجزه نمیکند فقط نوع سوکت رو عوض میکند.در نتیجه شما روی این مانیتور در واقع کارایی همان کابل dvi i رو دارید که در خیلی از مسائل البته نزدیک بهم کار میکنند

سلام
عزیز شما منظور منو متوجه نشدی. پیشنهاد می کنم یک بار دیگه پست اول با دقت بخونید
تو حالت عادی (بدون تبدیل). یعنی هم کارت گرافیک DVI-D باشه، هم مانیتور.تو این حالت فریم ریت 144هرتز قابل دسترسه
حالا مشکل این جاست
خروجی کارت گرافیک ما از نوع DVI-I هست و ورودی مانیتور از نوع DVI-D .

حالا سوال من اینه که با وجود تبدیل هم از امکانات و فریم ریت144هرتز و پرفرمنسِ حالت عادی هم می توان استفاده کرد؟

.

aryaiee
2014/09/20, 19:41
سلام
عزیز شما منظور منو متوجه نشدی. پیشنهاد می کنم یک بار ریگه پست اول با دقت بخونید
تو حالت عادی (بدون تبدیل). یعنی هم کارت گرافیک DVI-D باشه، هم مانیتور.تو این حالت رفرش ریت 144هرتز قابل دسترسه
حالا مشکل این جاست
خروجی کارت گرافیک ما از نوع DVI-I هست و ورودی مانیتور ما از نوع DVI-D

حالا سوال من اینه که با وجود تبدیل هم از امکانات و رفرش ریت144هرتز و پرفرمنس حالت عادی هم می توان استفاده کرد؟

.
آقا ببخشیدا با این سوال شما من پست خودمو آقا ناصر رو 2 بار دیگه خوندم آخه شک کردم اصلا چی گفتیم یه لحظه!دوست عزیز واقعا متوجه عرایض بنده نشدید؟
عزیز واحد خروجی و سازنده تصاویر وقتی روی dvi i ست است و خروجی مثلا 60hz میدهد چطور باید با تبدیل ساده به 144 برسه؟نه خیر مانیتور شما همان 60hz رو خروجی میده چون خروجی و سورس اصلی تصویر با استاندارد 60hz هستش پس تبدیل نمیتونه درش تغیری ایجاد کنه و همون 60hz خروجی میگیرید

Mamall
2014/09/20, 19:58
آقا ببخشیدا با این سوال شما من پست خودمو آقا ناصر رو 2 بار دیگه خوندم آخه شک کردم اصلا چی گفتیم یه لحظه!دوست عزیز واقعا متوجه عرایض بنده نشدید؟
عزیز واحد خروجی و سازنده تصاویر وقتی روی dvi i ست است و خروجی مثلا 60hz میدهد چطور باید با تبدیل ساده به 144 برسه؟نه خیر مانیتور شما همان 60hz رو خروجی میده چون خروجی و سورس اصلی تصویر با استاندارد 60hz هستش پس تبدیل نمیتونه درش تغیری ایجاد کنه و همون 60hz خروجی میگیرید

دوست عزیز
من کی گفتم 60هرتز رو به 144هرتز تبدیل می کنه؟!!!!! اصلاً سوال من این بود؟؟!!

عزیزم هم مانیتور فریم ریت اش 144هرتز هست. هم کارت گرافیک 144هرتز ارسال می کنه. فقط مشکل این جاست که پورت کارت گرافیک از نوع DVI-I هست و مانیتور از نوع DVI-D.

حالا سوال من اینه که با استفاده از یک تبدیل DVI-I to DVI-Dمیشه همچنان از فریم ریت 144هرتز بهره برد؟و همچنان از امکانات حالت عادی بهره برد؟

.

Mamall
2014/09/20, 20:03
.

از دوستان دیگر خواهش می کنم لطف کنند راهنمایی کنند

Dan
2014/09/20, 22:01
چرا از پورت hdmi استفاده نمیکنید؟
چون ایشون هدفشون 144 هرتز هستش اما با HDMI بیشتر از 120 هرتز نمیتونن بگیرن.

.

از دوستان دیگر خواهش می کنم لطف کنند راهنمایی کنند
تا اونجایی که بنده اطلاع دارم با هر دو نوع خروجی DVI-I و DVI-D به شرطی که Dual Link باشند میشه خروجی 144 هرتز گرفت. فکر نمیکنم استفاده از تبدیل مانعی برای این قضیه باشه.

Editor In chief
2014/09/20, 22:06
سلام دوست خوبم

فکر کنم این لینک هر چیزی که در مورد DVI نیاز دارید را به شما می گوید

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Mamall
2014/09/20, 22:33
سلام دوست خوبم

فکر کنم این لینک هر چیزی که در مورد DVI نیاز دارید را به شما می گوید

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

خیلی ممنون از جواب تون

بله این صفحه رو قبلاً نگاه کردم. متأسفانه درباره موضوع سوال من توضیحی نداده.

.

Mamall
2014/09/20, 23:01
خیلی ممنون از جواب تون

بله این صفحه رو قبلاً نگاه کردم. متأسفانه درباره موضوع سوال من توضیحی نداده.

.

البته یه اشاره ای به این موضوع تو قسمت Connector (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)شده.

دوستانی که زبان شون قویه؛ اکر دوست داشتند زحمت ترجمه رو بکشید(اگر مایل هستید)
پیج زیر قسمت Connector
en.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

30698

خیلی ممنون

.

Mamall
2014/09/21, 10:27
.
دوستان!!!

یه لطفی بکنید اگر اطلاعاتی دارید، حتماً منو راهنمایی کنید

aryaiee
2014/09/21, 12:27
چون ایشون هدفشون 144 هرتز هستش اما با HDMI بیشتر از 120 هرتز نمیتونن بگیرن.
میعاد جان در بالای 100hz دیگه معمولا چشم انسان دچار مشکل نمیشود.بین 120 و 144 تفاوت چندانی نیست.
دومین مزیت این هستش که اگر مانیتور ایشون اسپیکر یا خروجی هدفون داشته باشه کابل hdmi میتونه صدا رو هم منتقل کنه اما dvi نه,
مهمترین گزینه استفاده از hdmi مربوط به رمزگزاری hdcp است.
یک علت دیگر که hdmi بهتر هستش اینه که مشکل خمیدگی پین قطعی و خرابیش بسیار کمتر هستش.
استارتر محترم میزان رفرش ریت به رزولوشن هم بستگی دارد!

Dan
2014/09/21, 13:04
میعاد جان در بالای 100hz دیگه معمولا چشم انسان دچار مشکل نمیشود.بین 120 و 144 تفاوت چندانی نیست.
دومین مزیت این هستش که اگر مانیتور ایشون اسپیکر یا خروجی هدفون داشته باشه کابل hdmi میتونه صدا رو هم منتقل کنه اما dvi نه,
مهمترین گزینه استفاده از hdmi مربوط به رمزگزاری hdcp است.
یک علت دیگر که hdmi بهتر هستش اینه که مشکل خمیدگی پین قطعی و خرابیش بسیار کمتر هستش.
استارتر محترم میزان رفرش ریت به رزولوشن هم بستگی دارد!
بله امیر حسین جان من هم همه این موارد رو میدونم. اما مثل اینکه ایشون قصد دارن حتما به این عدد برسند.
نکته دیگه ای هم که وجود داره اینه که نسخه HDMI مانیتور مشخص نشده و ممکنه حداکثر همون 60 هرتز رو ساپورت کنه.
تنها چیزی که ایسوس به اون اشاره کرده تقریبا همون چیزی هست که من گفتم. توی سایت خودش اعلام کرده که برای 144 هرتز یا باید از DVI Dual Link استفاده بشه و یا از DP .

aryaiee
2014/09/21, 13:12
بله امیر حسین جان من هم همه این موارد رو میدونم. اما مثل اینکه ایشون قصد دارن حتما به این عدد برسند.
نکته دیگه ای هم که وجود داره اینه که نسخه HDMI مانیتور مشخص نشده و ممکنه حداکثر همون 60 هرتز رو ساپورت کنه.
تنها چیزی که ایسوس به اون اشاره کرده تقریبا همون چیزی هست که من گفتم. توی سایت خودش اعلام کرده که برای 144 هرتز یا باید از DVI Dual Link استفاده بشه و یا از DP .
بله کاملا درست میفرمایید.ایشون مدل رو ذکر نکردند و ما فقط به دنبال یک حداکثری میگشتیم.به نظر حقیر از فرمایشات دوستان و عرایض بنده الان دیگر میشود یک نتیجه گیری کلی به دست آورد

Mamall
2014/09/21, 14:06
بله کاملا درست میفرمایید.ایشون مدل رو ذکر نکردند و ما فقط به دنبال یک حداکثری میگشتیم.به نظر حقیر از فرمایشات دوستان و عرایض بنده الان دیگر میشود یک نتیجه گیری کلی به دست آورد

سلام
عزیز مانیتور Asus VG78H هست و فریم ریت 144هرتز و 120هرتز، فقط با Dual Link DVI قابل استفاده است

و روی این مانیتور با HDMI فقط تا 60هرتز قابل استفاده است

.