PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره جهت سیستم سرور/کلاینت و رندرینگ

Mohammad Ali X
2014/09/12, 13:41
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه ی کاربران فروم.قصدم از ایجاد این تاپیک به منظور تهیه سیستم سرور و رندرینگ مناسب میباشد.کار ما طراحی صنعتی و کارهای گرافیکی پیچیده میباشد به همین دلیل نیاز به یک سرور قدرتمند جهت مدیریت و همینطور سازماندهی سیستم ها احساس میشود .من توضیحات لازم در مورد سیستم ها میدهم تا از گمراهی عزیزان مشاوره دهنده جلوگیری شود.

-ما نیاز به یک سرور و پانزده کلاینت داریم که هر کدام از آن ها نیز یه سیستم طراحی صنعتی به شمار میروند.
-سرعت بسیار زیاد در کار ما اولویت است پس عزیزان به این نکته توجه داشته باشند.
-درایو سالید و کارت گرافیک اهمیت زیادی برای کار ما دارد.
-رزولوشن مانیتورها حداقل 1920*1080pباشد.
-قرار است تمامی کامپیوترها با هم شبکه شوند و نیاز به انتقال اطلاعات پرسرعت در شبکه است.
-فضای ذخیره سازی باید زیاد باشد.
-بودجه برای کامپیوتر سرور بین27،500،000 تا 35،600،000 تومان
-بودجه برای کلاینت ها(کامپیوتر های طراحی)بین 8،250،000تا11،400،000 تومان
در آخر از همه ی کاربران فروم نهایت تشکر را دارم تا برای بنده حقیر و دوستانم وقت میگذارند.
ممنون.

Reza Eshraghi
2014/09/12, 14:07
مانیتور هم جزء لیست کلاینت ها هست ؟
نوع پردازش و رندرینگ رو توضیح بدین با جزئیات
حداقل حجم مورد نیاز ذخیره سازی چقدره ؟
سیستم ها 24/7 روشن میمونند ؟

Mohammad Ali X
2014/09/12, 14:23
بله تمام کلاینت ها مانیتور دارند.تعدادی از نرم افزار هایی که ما با آن ها کار میکنیم:اتوکد،سالید ورکس،کاتیا،مکانیکال دسکتاپ،اتودسک و ساپ2000و... پردازش اصلی توسط سرور انجام میشه و کلاینت ها هم کار خودشون را انجام میدن.حداقل فضای ذخیره سازی 16TB.بله سیستم ها full loadهستند.

Reza Eshraghi
2014/09/12, 14:47
بله تمام کلاینت ها مانیتور دارند.تعدادی از نرم افزار هایی که ما با آن ها کار میکنیم:اتوکد،سالید ورکس،کاتیا،مکانیکال دسکتاپ،اتودسک و ساپ2000و... پردازش اصلی توسط سرور انجام میشه و کلاینت ها هم کار خودشون را انجام میدن.حداقل فضای ذخیره سازی 16TB.بله سیستم ها full loadهستند.

پردازش های گرافیکی وابسته به کارت گرافیک بیشتر هست یا مبتنی بر CPU؟
کلاینت ها با سخت افزار مشابه با هم شبکه میشن تا رندر رو سریعتر انجام بدن و بار و فشار اصلی ناشی از رندر روی کلاینت ها هست ؟

Mohammad Ali X
2014/09/12, 15:03
پردازش های گرافیکی وابسته به کارت گرافیک بیشتر هست یا مبتنی بر CPU؟
کلاینت ها با سخت افزار مشابه با هم شبکه میشن تا رندر رو سریعتر انجام بدن و بار و فشار اصلی ناشی از رندر روی کلاینت ها هست ؟

بله پردازش ها بیشتر وابسته به کارت گرافیک هستن و همونطور که خودتون فرمودید کلاینت های همسان با هم شبکه میسازند تا کار طراحی و رندر را سریعتر انجام بدن.سرور هم به عنوان یک ناظر و سیستم اصلی در این مجموعه فعالیت میکند و مکمل کلاینت ها میباشد.

alalalk71
2014/09/12, 16:44

دوست عزیز پردازش که شما انجام میدید به دو صورت هستش یکی ویوپرت شما هست یکی دیگه رندر نهایی که می کنید
در صورتی که شما طراحی های پالایشگاهی انجام میدید به رم بالا و کارت گرافیک قوی و حتی رم بالا احتیاج دارید چون مدلینگ یا استراچکرهای شما تو اون سیستم دیتیل بالایی داره
در مورد رندر در صورتی که بخواهید کارتون رو به صورت عکس و همراه با نور پردازی از موتور رندرهایی مثل منتال ری و وی ری و کلا ساختارهایی که سیستم جی پی یو کمتر درش درگیرن احتیاج به پروسس قویی ( = سی پی یو قوی تر ) دارید و در صورتی که به فرض مثال از کارهای real time باشه مثل مثلا تارتل و ... این ها باشه باید کارت گرافیک های سری ببندید تا قدرت شما بالاتر بره

لطفا یه بررسی دقیق تر از کارتون و میزان استفاده از منابع سیستم رو بگید با چه نرم افزارایی که کار می کنید ( این هایی که نام بردید در حالت عادی با یه سیستم طرف های 5-6 میلیون هم به خوبی کارتون راه میافته این دید بندس چون اطلاع دقیقی از حجم کار شما ندارم ولیکن ) چون با این پول میشه سیستم های خوبی بست ولیکن اگر میزان کار شما مشخص نباشه نمی تونیمبهترین کارایی رو براتون لیست کنیم

Reza Eshraghi
2014/09/12, 18:13
واقعاً توضیح دقیق از سطح حرفه ای بودن کارتون بدید .
نزدیک به 200 میلیون بودجه 15 کلاینت و یک سرور !!!! :-oفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. واقعاً پردازش ها مگه چقدر سنگین هست ؟!! فکر نمی کنم توی ایران کاری در این حد سنگین وحشتناک باشه که به همچین سرمایه و بودجه وحشتناکی نیاز داشته باشه
ببخشید ولی بی تعارف امیدوارم برای تخیلاتتون قصد سیستم بستن نداشته باشید و واقعاً مشاوره تبدیل به عمل بشه . البته قصد جسارت نداریم ولی نمونه هایی که دیدیم از این دست سیستم هایی که هرگز مشاوره اشون تبدیل به عمل نشده متأسفانه باعث شده با دید دیگه ای به اینجور تاپیک ها نگاه کنیم حتی اگر موردی باشه که واقعاً عملی بشه و با عرض تأسف ناچاریم تر و خشک رو با هم بسوزونیم و این چنین پست هایی رو همون اول بدیم .

Mohammad Ali X
2014/09/13, 07:32
واقعاً توضیح دقیق از سطح حرفه ای بودن کارتون بدید .
نزدیک به 200 میلیون بودجه 15 کلاینت و یک سرور !!!! :-o:-o واقعاً پردازش ها مگه چقدر سنگین هست ؟!! فکر نمی کنم توی ایران کاری در این حد سنگین وحشتناک باشه که به همچین سرمایه و بودجه وحشتناکی نیاز داشته باشه
ببخشید ولی بی تعارف امیدوارم برای تخیلاتتون قصد سیستم بستن نداشته باشید و واقعاً مشاوره تبدیل به عمل بشه . البته قصد جسارت نداریم ولی نمونه هایی که دیدیم از این دست سیستم هایی که هرگز مشاوره اشون تبدیل به عمل نشده متأسفانه باعث شده با دید دیگه ای به اینجور تاپیک ها نگاه کنیم حتی اگر موردی باشه که واقعاً عملی بشه و با عرض تأسف ناچاریم تر و خشک رو با هم بسوزونیم و این چنین پست هایی رو همون اول بدیم .

درسته جناب اشراقی،حق دارید ولی شما دیگه چرا؟شما که خودتون تو کار کامپیوتر هستین و از قیمت های نجومی بازار خبر دارید وقتی یه کارت گرافیک حرفه ای بین4تا30 ملیون( کارت های سری تسلا)قیمت گذاری میشه نباید یه همچین بودجه ای داد؟من دقیقاً کاری که انجام میدیم را توضیح دادم ولی یکبار دیگه دقیق تر توضیح میدم طراحی سوله های بزرگ،طراحی ماشین آلات صنعتی،طراحی کارخانه های تمام اتوماسیون(مثل کارخانه های تولید کنسرو و...) و رندر گرفتن از آن ها ، این نمونه هایی از کار ما بود .من منتظر لیست شما هستم.

Reza Eshraghi
2014/09/13, 09:55
مانیتور برای هر کلاینت لازم هست ؟ ماوس و کیبرد چطور ؟
اگه سؤال تکراری می پرسم به خاطر این هست که بودجه کم نیست و اگه خدایی نکرده اشتباهی صورت بگیره واقعاً ضرر متحمل شده جبران ناپذیر خواهد بود
شما هم هم طبق قوانین و هم با توجه به اینکه بودجه سنگینی دارید وسط میگذارید باید شفاف توضیح بدید
آیا امکان صبر کردن براتون وجود داره تا موجودی مادربردها و پردازنده ها و رم های جدید تکمیل بشه و از پلتفرم جدید X99 سوکت LGA2011-3 پردازنده های 5930K -5960X و رم های DDR4 سیستم ببندید ؟

ARMIN
2014/09/13, 10:12
منظور جناب اشراقى پلتفورم جديد X99‌هستش. پردازنده هاش 2 هسته و مجموع چهار رشته پردازشى بيشتر دارند و رمهاى DDR4 بهشون ميخوره.

Mohammad Ali X
2014/09/13, 10:48
مانیتور برای هر کلاینت لازم هست ؟ ماوس و کیبرد چطور ؟
اگه سؤال تکراری می پرسم به خاطر این هست که بودجه کم نیست و اگه خدایی نکرده اشتباهی صورت بگیره واقعاً ضرر متحمل شده جبران ناپذیر خواهد بود
شما هم هم طبق قوانین و هم با توجه به اینکه بودجه سنگینی دارید وسط میگذارید باید شفاف توضیح بدید
آیا امکان صبر کردن براتون وجود داره تا موجودی مادربردها و پردازنده ها و رم های جدید تکمیل بشه و از پلتفرم جدید سیستم ببندید ؟
بله هر کلاینت باید مانیتور داشته باشه.ممنون از پیشنهادتون با توجه به اعتمادی که به شما و این فروم قائل هستم پیشنهاد شما را قبول میکنم،هر وقت که سری جدید قطعات کامپیوتر وارد بازار ایران شد شما میتونید لیست بدید.بی زحمت تا اون زمان تاپیک بسته بشه و بعد از تکمیل لیست توسط شما و دوستان گرامیتان مجدداً باز گشایی بشه.
و در آخر از همه مدیران و کاربران فروم سپاس گذارم.:195:

Reza Eshraghi
2014/09/13, 11:16
در مورد پلتفرم جدید گرفتن بیشر منظورم با کلاینت ها بود . سرور رو باید از همین پلتفرم های موجود و قطعات فعلی کانفیگ کنید یا مثلاً سرور آماده بگیرید چون قطعات سروری پلتفرم جدید واقعاً مشخص نیست کی وارد بشه !
با توجه به اینکه گفتید بیشتر بیشتر کار مدیریتی و هماهنگی انجام میده به نظرم خیلی بار پردازش سنگینی روش نخواهد بود و اصل پردازش سنگین رندر روی کلاینت ها خواهد بود
واسه همین فکر میکنم بشه سرور رو بک مقدار ارزونتر در نظر گرفت و بودجه سیو شده رو پخش کرد روی کلاینت ها .
در این مورد نظر خودتون رو هم اعلام کنید تا فعلاً سرور رو حالا یا آماده یا به صورت قطعه قطعه کانفیگش رو اعلام کنیم تا بعد نوبت به کلاینت ها برسه

Mohammad Ali X
2014/09/13, 11:41
در مورد پلتفرم جدید گرفتن بیشر منظورم با کلاینت ها بود . سرور رو باید از همین پلتفرم های موجود و قطعات فعلی کانفیگ کنید یا مثلاً سرور آماده بگیرید چون قطعات سروری پلتفرم جدید واقعاً مشخص نیست کی وارد بشه !
با توجه به اینکه گفتید بیشتر بیشتر کار مدیریتی و هماهنگی انجام میده به نظرم خیلی بار پردازش سنگینی روش نخواهد بود و اصل پردازش سنگین رندر روی کلاینت ها خواهد بود
واسه همین فکر میکنم بشه سرور رو بک مقدار ارزونتر در نظر گرفت و بودجه سیو شده رو پخش کرد روی کلاینت ها .
در این مورد نظر خودتون رو هم اعلام کنید تا فعلاً سرور رو حالا یا آماده یا به صورت قطعه قطعه کانفیگش رو اعلام کنیم تا بعد نوبت به کلاینت ها برسه

ممنون از پیشنهادتون جناب اشراقی،پس فعلاً کانفیگ قطعات سرور را اعلام نمایید و در مورد کلاینت ها هر وقت پلتفرم جدید وارد بازار شد لطف کنید لیست بدید.
اگه سوالی هست باز هم در خدمتم.

Reza Eshraghi
2014/09/13, 12:59
حجم فضای ذخیره سازی اختصاصی برای خود سرور چقدر باشه ؟
اون 16 ترابایت برای هر کلاینت بود ؟!! :-o

Mohammad Ali X
2014/09/13, 13:08
حجم فضای ذخیره سازی اختصاصی برای خود سرور چقدر باشه ؟
اون 16 ترابایت برای هر کلاینت بود ؟!! :-o

اون 16 ترابایت برای خود سرور بود.برای کلاینت ها هر کدام 4 ترابایت.

Reza Eshraghi
2014/09/13, 18:41
خب این سیستم پیشنهادی من :

30434

بعداً با اومدن Xeon های E5-26XX V3 با سوکت جدید و رم های ECC DDR4 و مادربرد Z10PE-D8 WS با قیمت شاهکار و فوق العاده اش(!) که امیدواریم تو کشور ما قیمت فضایی نخوره برای یک مادربرد 600 د*لاری اگر داخل این لیست جایگزین بشه پلتفرم سرور جدید خواهد شد .

M.Ahmadi
2014/09/13, 19:42
رضا جان قویا نظرم این هست که تو1000واتrevolation+87از پلاتیمکس بهتره اگه لازم لینک بدم .
مینی هم که فرمودین فروشگاه همسایه 2میلیون قیمت زده.

Reza Eshraghi
2014/09/13, 19:51
رضا جان قویا نظرم این هست که تو1000واتrevolation+87از پلاتیمکس بهتره اگه لازم لینک بدم .
مینی هم که فرمودین فروشگاه همسایه 2میلیون قیمت زده.

خودتون لیست پیشنهاد بدید . به شما قبلاً تذکر دادم داخل پی ام و تاپیک های قبلی . نظر خودتون رو در قالب یک لیست خودتون پیشنهاد بدید .
قبلاً هم به شما گفتم وقتی با گارانتی اصلی و با فاکتور مهر و امضاء شده قیمت گیر آوردی بگو فلان جا این قیمت هست .
نوشتنتون هم اصلاح کنید . قانون «دکمه خروج » همچنان بر قوت خودش استوار هست !

Reza Eshraghi
2014/09/13, 20:27
*تغییر لیست *

چون با توجه به توضیحاتی که دادید که بار رندر روی کلاینت ها هست و سرور نقش مدیر رو داره بیشتر این سیستم مناسب تره . یه خرده روی اون سیستم هزینه های غیر ضرور شده بود که با کاهش اون و پخش کردن هزینه روی بودجه کلاینت ها که اونها اصل کار رندر رو انجام میدن نتیجه بهتری می گیرید :

30436

M.Ahmadi
2014/09/13, 20:37
من اگه از چیزی مطمئن نباشم نمیگم لیون فروش داره اون مین باقیمتی که گفتم نخواستم اسم ببرم تبلیغ شه
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
بعد انقد نقد نظرتون شمارو ناراحت میکنه ؟وقتی سیستم پیشنهادی شما خوبه من براچی پیشنهاد بدم فقط تغییراتی که توش لازم انجام شرو میگم(ازنظر خودم)
اون پاور که شما میگی تو شاخه های 3.3و5ولت اگر چه در محدوده atxهست اما عملکردش درحد این قیمت وپاور نیست واز نظر راندمان هم کمی با اون مدل فرق داره چون ریولیشن از طلا بالاتره ولی پلاتیمکس مدنظر لب مرز پلاتین هست.

ARMIN
2014/09/13, 21:57
من اگه از چیزی مطمئن نباشم نمیگم لیون فروش داره اون مین باقیمتی که گفتم نخواستم اسم ببرم تبلیغ شه
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
بعد انقد نقد نظرتون شمارو ناراحت میکنه ؟وقتی سیستم پیشنهادی شما خوبه من براچی پیشنهاد بدم فقط تغییراتی که توش لازم انجام شرو میگم(ازنظر خودم)
اون پاور که شما میگی تو شاخه های 3.3و5ولت اگر چه در محدوده atxهست اما عملکردش درحد این قیمت وپاور نیست واز نظر راندمان هم کمی با اون مدل فرق داره چون ریولیشن از طلا بالاتره ولی پلاتیمکس مدنظر لب مرز پلاتین هست.

محمد جان،

ببنید در تاپیک مشاوره باید به خود صاحب تاپیک مشاوره بدین. بحث نقد نظرات و سیستم های مشاورین را کنار بگذاریم. اگر سیستمی که مدیر سخت افزار انجمن پیشنهاد داده درسته از نظر شما - که هیچ، اگر ایراد داره، شما خودتون دست به کار بشید و سیستم پیشنهاد بدین.

لیست قیمت قطعات توسط آقای اشراقی در سایت آپدیت میشه، اگر ایشون قیمتی رو اعلان میکنه، حتما" دلیلی داره. ایشون فروشگاه های آنلاین رو روزانه بررسی می کنه، نمیگم ایشون هرگز اشتباه نمیکنه، نه، ممکنه اشتباه هم بکنه، اما بحث من اینه، شما به هر دلیلی معتقد هستی فلان قطعه فلان قیمته، خوب مشکلی نیست، شما یک لیست دیگری بده، قیمیتی که شما به نظرتون درسته رو بدین در اون لیست.

اون پاوری که رضا جان پیشنهاد داده بود، عالی بود، پاور شما هم عالیه، اما آیا اینقدر این دو فرق دارند که بیاییم سرشون بحث کنیم؟!

شما سیستم خودتون رو پیشنهاد بدین، مدیر سخت افزار هم سیستم خودش رو پیشنهاد میده، بقیه ی مشاورین هم سیستم خودشون رو پیشنهاد میدن. دیگه میمونه صاحب تاپیک که از بین سیستم های پیشنهادی، سیستم مورد نظر خودش رو انتخاب کنه.

Mohammad Ali X
2014/09/13, 22:42
خب این سیستم پیشنهادی من :

30434

بعداً با اومدن Xeon های E5-26XX V3 با سوکت جدید و رم های ECC DDR4 و مادربرد Z10PE-D8 WS با قیمت شاهکار و فوق العاده اش(!) که امیدواریم تو کشور ما قیمت فضایی نخوره برای یک مادربرد 600 د*لاری اگر داخل این لیست جایگزین بشه پلتفرم سرور جدید خواهد شد .

*تغییر لیست *

چون با توجه به توضیحاتی که دادید که بار رندر روی کلاینت ها هست و سرور نقش مدیر رو داره بیشتر این سیستم مناسب تره . یه خرده روی اون سیستم هزینه های غیر ضرور شده بود که با کاهش اون و پخش کردن هزینه روی بودجه کلاینت ها که اونها اصل کار رندر رو انجام میدن نتیجه بهتری می گیرید :

30436

بسیار سپاسگذارم از اینکه وقت گذاشتید.هر دو لیست را به همکارانم دادم تا بررسی کنند. بی زحمت تاپیک تا زمانی که شما لیست بعدی را تهیه بفرمایید بسته بماند. :143:

Reza Eshraghi
2014/09/14, 01:13
انشاء الله کار مشاوره سرور که تموم به و سؤالی نباشه که بدون پاسخ باشه و سرور خریداری بشه ، اگه هنوز موجودی قطعات جدید تکمیل نبود ( مادربرد - پردازنده - رم ) تاپیک رو می بندمش
فعلاً چون ممکنه سؤالی پیش بیاد تاپیک باز میمونه

Reza Eshraghi
2014/09/21, 13:23
استارتر عزیز سرور خریداری شد ؟!!

Mohammad Ali X
2014/09/21, 15:13
با سلام. بله فعلاً تعدادی از قطعات توسط دوستانم که در ارومیه هستند تهیه شده و منتظر تهیه بقیش هستیم.چون در تهران حضور ندارم یه مقدار تهیه بقیه قطعات طول میکشه.

Reza Eshraghi
2014/09/21, 15:18
با سلام. بله فعلاً تعدادی از قطعات توسط دوستانم که در ارومیه هستند تهیه شده و منتظر تهیه بقیش هستیم.چون در تهران حضور ندارم یه مقدار تهیه بقیه قطعات طول میکشه.

مشاوره کلاینت ها منوط به قرار دادن عکس سیستم سرور در بخش عکس سیستم های کاربران هست :

عكس قطعات و سيستم هاى كاربران (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

تاپیک موقتاً بسته شد تا زمانی که سرور کامل خریداری بشه و قطعات پلتفرم جدید هم موجود بشن .