PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با پورت usb مادربرد گیگا ga-945pl-s3

sajjadsa
2011/12/11, 23:39
سلام من یک ga-945pl-s3 دارم. گاهی که یک وسیله usb رو وصل میکنم حالا فرق نمیکنه چی ولی وقتی وصل میکنم یه دفعه کل usb ها از کار میافته! چه اونایی که چیزی بهشون وصله چه اونایی که بیکارن. من باید چیکار کنم؟ این کشل خیلی آزار دهنده است. ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن بایوس هم آخریم ورژن هست اگر لازمه.

Castiel
2011/12/11, 23:49
ویندوز جدید نصب کردید؟

rajah
2011/12/12, 00:02
دوست عزیز تو پورت پشت مادربرد میزنی یا تو پورت کیس؟

اگه می تونی یه ویندوز عوض کن راستی ویندوزت چیه؟

hamidparsafar
2011/12/12, 01:09
منم همین مادربوردو دارم دوست عزیز ، اگه ویندوز جدید نصب کردی و بازم درست نشد احتمالا با یه کارت usb کارت راه بیفته ، قبل از همه این کارا device managereto هم چک کن

sajjadsa
2011/12/12, 12:02
این مشکل رو مدت زیادیه که دارم ربطی به ویندوز عوض کردن نداره ولی با این حال الان یه یه هفته ای هست که ویندوز رو عوض کردم.
ویندوزم Win 7 Ultimate 32bit هست.
فرق هم نمیکنه به پورت های جلو بزنم یا مادربرد بازم ممکنه این اتفاق بیافته.
ممکنه مشکل از یه جور اتصالی باشه؟ یا مثلا اتصال اِرت؟ یا یه همچین چیزی؟

Castiel
2011/12/12, 12:08
اول مشکل را از طریق نرم افزاری حل کنید
درایور usb مادربورد را در سایت گیگابایت پیدا کنید و آن را نصب کنید. البته بر اساس نسخه 32 بیتی ویندوز سون

sajjadsa
2011/12/12, 14:16
سایت گیگابایت به طور کلی برای این مادربرد درایو usb نداده!

Castiel
2011/12/12, 14:23
سایت گیگابایت به طور کلی برای این مادربرد درایو usb نداده!

خب قدیمی بودن مادربودر هم یک مسئله ایست. سعی کنید از سایتهای مختلف درایور این مادربورد را جستجو کنید، امکان ندارد که درایور usb برای این مادربورد وجود نداشته باشد.

hamidparsafar
2011/12/12, 17:18
خب قدیمی بودن مادربودر هم یک مسئله ایست. سعی کنید از سایتهای مختلف درایور این مادربورد را جستجو کنید، امکان ندارد که درایور usb برای این مادربورد وجود نداشته باشد.
من خدمتشون عرض کردم که در device manager چک کنن و ببینن که درایو usb بدون مشکل هست یا نه ، گرچه مادربورد منم که همین مدله صوتش از کار افتاد که با یه کارت صدا مشکل حل شد ،

hamidparsafar
2011/12/12, 17:23
من یه سؤال در مورد رم داشتم ، این مادربوردی که دوستمون گفت در دفترچش نوشته نهایتا 2 gb رم ساپورت میکنه با باس 533 اگه درست بگم ،دیروز سایتشو چک کردم نوشته بود 4 گیگ! من یه 2 گیگی با باس 800 تست کردم کار میکرد ، اما وقتی یه 2 گیگی با یک گیگی با هم گذاشتم بالا نیومد ، چه در حالت 2 کاناله و چه حالت عادی . البته باسشون باهم فرق میکرد !

sajjadsa
2011/12/14, 19:04
من خدمتشون عرض کردم که در device manager چک کنن و ببینن که درایو usb بدون مشکل هست یا نه ، گرچه مادربورد منم که همین مدله صوتش از کار افتاد که با یه کارت صدا مشکل حل شد ،

در Device manager که خبری نیست و اینجور که میگه همه چی در امن و امان هست!

من یه سؤال در مورد رم داشتم ، این مادربوردی که دوستمون گفت در دفترچش نوشته نهایتا 2 gb رم ساپورت میکنه با باس 533 اگه درست بگم ،دیروز سایتشو چک کردم نوشته بود 4 گیگ! من یه 2 گیگی با باس 800 تست کردم کار میکرد ، اما وقتی یه 2 گیگی با یک گیگی با هم گذاشتم بالا نیومد ، چه در حالت 2 کاناله و چه حالت عادی . البته باسشون باهم فرق میکرد !

عجیبا غریباااااا!!! من هم همینجوریم و حاضرم قسم بخورم تو سایتشم زده بود نهایت 2 گیگ پشتیبانی میکنه! اما حالا زده 4 گیگ!
من خودم الان 4 تا 512 کینگ استون روش دارم با باس 533 اما این مادربرد در حالت 4 کاناله نهایت 400 تا باس میده و من مجبور شدم یه کم اورکلاک کنم و با یه کم ولتاژ رسوندم به 533. در مورد مشکل شما احتمالا به خاطر یه جور نبودن باس رم هاست. ترجیحا رم ها باید یه جور باشن.

دوستان اولا از کمک همه خیلی ممنونم من خودم فکر میکنم مشکل سخت افزاریه چون این اتفاق همراه با تخلیه الکتریسیته اتفاق میافته! و به ندرت اگر دوباره چیز دیگه ای وصل کنم دوباره USB ها راه میافته! فکر نکنم مشکل نرم افزاری باشه. اگر مشکل سخت افزاری باشه باید چیکار کنم؟ مثلا نباید جای خاصی رو عایق کنم؟

sajjadsa
2011/12/14, 19:31
یه سوال دیگه هم داشتم. تو سایتش زده میشه Core™ 2 Extreme X6800 با بایوس F1 روش نصب کرد ولی با FSB 800 کار میکنه. واقعا میشه همچین پردازنده ای رو روش نصب کرد و اورکلاک کرد روی این مین؟

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Arsn
2011/12/14, 21:20
عزیزم شما مشکل اتصال به بدنه داری و اصلا نرم افزاری نیست ! بدنه کیس برق نداره ؟

در مرحله اول usb های پشت کیس را از مادربورد جدا کن ! و امتحان کن !

2) کیس رو دوباره اسمبل کن یعنی مادربورد را اینبار با رعایت اصول و قاعده نصب کن !

مطمنا مشکلت حل میشه !

Arsn
2011/12/14, 21:23
یه سوال دیگه هم داشتم. تو سایتش زده میشه core™ 2 extreme x6800 با بایوس f1 روش نصب کرد ولی با fsb 800 کار میکنه. واقعا میشه همچین پردازنده ای رو روش نصب کرد و اورکلاک کرد روی این مین؟

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

بله ! چرا که نه ! ولی شما فکر کن اورش هم کردی وقتی قراره با fsb 800 کار کنه یه p4 ساده عملکردش بهتر از این میشه !

اگر قصد ارتقا داری 9550 میتونه گزینه خوبی باشه !

sajjadsa
2011/12/14, 23:01
عزیزم شما مشکل اتصال به بدنه داری و اصلا نرم افزاری نیست ! بدنه کیس برق نداره ؟

در مرحله اول usb های پشت کیس را از مادربورد جدا کن ! و امتحان کن !

2) کیس رو دوباره اسمبل کن یعنی مادربورد را اینبار با رعایت اصول و قاعده نصب کن !

مطمنا مشکلت حل میشه !

یعنی چی usb پشت کیس رو از مادربرد جدا کنم؟ اونا که به مادربرد وصلن!
میشه لطفا بگید منظورتون دقیقا از اصولی بستن چیه؟ من چیکار باید بکنم که نکردم؟ من دقیقا با چندتا پیچ خود مادربرد اونا زدم به پایه های کیس. آیا نکته خاصی رو باید اینجا رعایت کنم؟
ببخشید اینقدر سوال های مبتدیانه میپرسم!

moon111
2012/02/17, 08:29
سلام من یه مادربورد GIGAbyte مدل GA-945PL-S3p دارم 2 گیگ ram دارم رفتم با یه بدبختی 1 گیگ رم ddr2 -667 مشابه قبلی ها براش پیدا کردم اما ظاهرا این مدل فقط 2 گیگ پشتیبانی می کنه کسی نمی تونه یه کمکی بکنه رم جدیدم رو اضافه کنم -----------------------------------------------------------------------------
جواب به پروفایلتون ارسال شد Arsn

parsa
2012/02/18, 10:23
با سلام
دوست عزیز من تازه این صفحه رو خوندم نمیدونم مشکلت حل شده یا نه ولی نظری داشتم اونم اینکه بیشتر مواقع این مشکلات مربوط میشه به پاور
پاورت رو یه تستی بزنی بدک نیست اگه تونستی از یه پاور سالم برای تست استفاده کن

sajjadsa
2012/02/18, 18:28
ممنون دوست عزیز من کلا قطعات رو از توی کیس باز کردم و دوباره بستم اما حل نشد که نشد. من چیه پاور رو باید تست کنم؟ چجوری باید تست کنم؟

Arsn
2012/02/18, 18:39
بزار ببینیم چه میشه کرد !

منظور من از اسمبل دوباره ، تست روی محیطی بود که بدنه مادربورد با کیس تماس نداشته باشه ( بزار روی میز تست کن ! )
منظور من از اصولی بستن اینه که خود مادربورد با بدنه کیس تماس نداشته باشه ! یه عایق های دایره ای وجود داره که وقتی میخوان مادربورد را پیچ کنند با اون عایق ها جلوی اتصال به بدنه را میگیرند !

اول بایوس را آپدیت کنید ! بعد تنظیمات اورکلاک تون را به دیفالت برگردونید و با یه رم تست بگیرید ! انشالله درست میشه !

پورت های usb شما نسخه 2 است و به خاطر پشتیبانی ویندوز ها از این پورت شما گیگابایت هیچ درایوری براش نزده چون لزومه نداشته ! فکر نمیکنم نرم افزاری باشه !
راستی مسئله پاور هم نیست ! پاور یا واتیج میده یا نمیده ! مثل 0 و 1 میومنه ! پس مشکل شما پاور نیست !

siyavash_wow
2012/11/08, 16:32
منم همین مشکل رو دارم.پدرم رو در آورده.usb جدا هم خریدم ولی باز اذیت میکنه.من احتمال میدم مال 1کی از قطعات جزیی باشه.تورو خدا اگر مشکلت حل شد به ما هم بگو چیکار کردی

sajjadsa
2012/11/08, 19:28
حتما بهتون میگم اگر فهمیدم