PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قلم نوری

Pesar khooob
2011/10/25, 20:52
نمیدونم این تاپیک به این بخش مربوطه یا اسمش درسته یا نه! (اگه مشکلی داشت مدیران لطفا ویرایش کنند)

من و چند تا از دوستانم یه مدتی است که دنبال یه قلم نوری و تبلت برای کار طراحی و انیمیشن سازی هستیم!
چند برند زیر جزو بهترین برند ها بودن:
Wacom
P-Active
Genius

وکام که هم قیمت هاش خیلی با هم فاصله داره (300 تومان تا 1 میلیون تومان) هم با قیمت کم فقط میشه یه اندازه A5 یا A6 خرید. البته این قیمت بالا کیفیت بالا رو هم تضمین میکنه.
به هر حال از این گزینه صرف نظر کردیم.
این رو هم بگم که ما میخوایم تا 400 هزار تومان هزینه کنیم.
P-Active رو هم که نمیشناختم، پس رفتیم سراع جنیوس.

الان G-Pen M712X رو خریدیم:
215

هنوز بازش نکردیم.

حالا از شما این درخواست رو دارم که اگه برای طراحی یه گزینه اشتباه رو انتخاب کردیم. یه راهنمایی مارو بکنید که تا بازش نکردیم بریم و یکی دیگه بگیریم!

NinIX
2011/10/25, 21:05
من از Wacom استفاده می کنم می تونم بگم بهترین برند تو این زمینه هست اما Genius قیمت های مناسبی دارد اما به صورت حرفه ای عمل نمی کند و بیشتر به درد مبتدی ها می خورد یا کسانی که تازه در روز 2.3 ساعت بیشتر استفاده ندارند...

Pesar khooob
2011/10/25, 21:46
میدونی ما میخوایم تازه شروع کنیم و فکر نمیکنم خیلی برامون به صرفه باشه که از اول بریم بهترین مدل بازار رو بخریم.
برای همین توی مدل های جنیوس بهترین مدل رو انتخاب کردیم.
حالا فکر میکنم همونطور که اشاره کردین برای کار ما که آماتور هستیم همین هم کافی باشه.
قیمت این 149 هزار تومان بود.
پس با گفته شما وقتی نیمه حرفه ای و حرفه ای شدیم برای بالا بردن سطح جزئیات طراحی و کیفیت نهایی بهتره از وکام استفاده کنیم، کاملا با این حرفتون موافقم چون توی این دو هفته اخیر منم به همین حرف رسیدم.

NinIX
2011/10/25, 22:59
پس این بهترین گزینه برای شما می باشد و برای شروع کار بسیار خوب است به امید موفقیت و پیشرفت شما دوست عزیز ...

Phantom
2011/10/26, 15:56
پسر خوب من هم wacomمدل BAMBOO FUN PEN&TOUCHدارم سایز A5اونوبه قیمت 268000تومان در تاریخ 19/8/89 خریدم مزیتش اینه که نوک قلم اگه با صفحه زاویه اش تغییر کنه مشکلی پیش نمیاد والبته فروشنده می گفت از اشکالات برند Genius اینه که قلم باید فقط با زاویه عمود بر صفحه باشه که اگه راست باشه موجب اذیتتون میشه

Pesar khooob
2011/10/26, 22:07
فکر نمیکنم مشکلی از نظر زاویه قلم داشته باشه.
به هر حال این مدل آخرین مدل جنیوس بود و جدیدتر از این نبود.
BAMBOO FUN PEN&TOUCH رو هم بررسی کردم ولی رزولوشن G-Pen M712X از اون بیشتر بود. از نظر میزان فشار قلم هم یکسان بودن.
اما صفحه M712x هفت اینچ در دوازده اینچ ولی بامبو A5 قیمت ها هم که دیگه معلومه.
اما وکام یه تجربه طولانی در ساخت قلم نوری و تبلت داره که نمیشه ازش گذشت.