PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تست واقعی کامپیوتر با نرم افزار 3D MAX

faramarz_mit
2014/08/08, 11:53
سلام به همه دوستان
همه دوستان لطف کنند فایل زیر دانلود کنند و بدون اینکه در تنظیمات تغییر بدن رندر بگیرند (فایل زیپ شده حتما از حالت زیپ خارج کنید بعد فایل باز کنیدو رندر بگیرید.)
دانلود فایل مکس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) 1
دانلود فایل مکس (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) 2 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

بعداز رندر:
- مشخصات مکس
- مشخصات پلاگین ویری مورد استفاده
- تایم رندر (البته فایل طوری تنظیم شده که تایم رندر رو پایین عکس میزنه) ولی خودتون ذکر کنید بهتره
- مشخصات سیستم ای که باهاش رندر گرفتید
1- سی پی یو
2- رم (فرکانس رم ذکر شود)
3- مدل گرافیک
- فایلی که رندر گرفتید با پسوند jpg اینجا بذارید
*از مکس 2014 و ویری 3.00.03 استفاده بشه(من فایل سیو 2011 گرفتم پس میشه با مکس 2011-2012-2013-2014 و ویری 1.50 - 2.40 هم رندر گرفت ولی شاید یکم تایم رندر بالاتر بشه)
* دوستان خودتون باید برید نرم افراز تری دی مکس دانلود کنید و فایلی که اینجا براتون گذاشتم با نرم افزار تری دی مکس باز کنید اسم فایلی که با مکس باید باز کنید 01 هست
* هیچ تغییراتی در نور و متریال ها ندید و با همون تنظیمات پیش فرض رندر بگبرید
* وقتی فایل بازکردید اگه پیغامی داد ok یا yes بزنید
هدف از زدن این تایپیک:
1-سرعت و قدرت سیستمتو میتونی بسنجی
2-تو قسمت پسشنهاد سیستم کامل همیشه کاربرایی که دنبال سیستم برای رندرینگ هستن میخوان بدونن سیستمی که تهییه میکنن نسبت به سیستم های دیگه در موقع رندر در چه جایگاهی هستن چون تایم رندر هایی که با سیستم های مختلف گرفته میشه میتونه کمک خوبی برای همه کاربرا کنه

faramarz_mit
2014/08/08, 14:23
cpu: Intel Core i7-4930K Ivy Bridge-E
RAM: Gskill RipjawsX 16GB 4GBx4 2400MHz
VGA: ASUS GTX 580 DIRECTCU2
time render: 6:22
max 2014-vray 3.00.03
28861

ARMIN
2014/08/08, 16:29
خدمت کاربران و دوستان گرامی

با سلام

عزیزان همانطور که آقا فرامرز توضیح دادن این یک تاپیک مخصوص دوستانی است که کارهای مهندسی مانند کار با 3Ds Max دارند و یا میخواهند کامپیوتر خود را از لحاظ توانایی رندرینگ با هم مقایسه کنند.

قاعدتا" دوستانی که در این تاپیک شرکت میکنند مهندسین، گرافیست ها و دیزاینر ها هستند و سیستم های قوی دارند. شرکت در این تاپیک مستلزم نصب نرم افزار 3Ds Max 2014 است که از لینک های زیر قابل دانلود است.

دانلود Autodesk 3ds Max 2014 Sp1 x64 + 2013 x86/x64 - نرم افزار تری دی اس مکس، طراحی سه بعدی و ساخت انیمیشن (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

V-Ray 3.00.03 for 3ds max 2014 پلاگین (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

در این تاپیک صرفا" صحبت در مورد نتایج و مقایسه ی سیستم ها و نتایج آنها مجاز است.

--------------------

برای بحث در مورد خود نرم افزار 3Ds Max باید به این بخش مراجعه کنید: سوالات و مشکلات نرم افزاری (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

و دوستان می توانند سوالات تخصصی تر را در مورد سخت افزار مورد نیاز 3Ds Max در این بخش مطرح کنند: سوالات و مشکلات سخت افزاری (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

در صورتی که نیازمند دریافت مشاوره برای بستن سیستم های رندرینگ مهندسی دارید نیز می توانید به این دو بخش مراجعه کنید:

خرید، ارتقا و تعویض قطعات کامپیوتر (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) - راهنمایی برای خرید سیستم کامل (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

موفق باشید.

aryaiee
2014/08/11, 15:08
این دوست بنده ظاهرا تغیراتی در تنظیمات انجام داده بود و فکر کرده بودند منظور تنظیمات دیفالت خود نرم افزار هستش.به هر حال رندر جدید با تنظیمات دیفالت خود فایل گرفته شد توسط vray advanced.(در اولین فرصت ایشان اقدام به ثبت نام خواهند کرد)
کانفیگ که در بالا عرض شد.
مدت زمان 5دقیقه و 44.4 ثانیه
29100

faramarz_mit
2014/08/15, 16:39
دوستان و اساتید گرامی
بنده خودم به شخصه 3dmax کار نیستم اما برای یکی از دوستان صمیمی سیستمی جمع کردم که که ایشون مهندس آرشیتکت هستند و طی صحبت با جناب اشراقی قرار شد بنده موقتا از طرف ایشان نتایج رو منتشر کنم.لازم به ذکر است CPU در حال حاضر OC نشده فقط در حالت TURBO روشن است.

CPU: I5 4670K
RAM:KINGSTON HYPERX BLU 8GB 1600MHZ
VGA:GTX-650 TI

نتایج:
ابتدا رندر با VRAY RT زمان ثبت شده 55.5 ثانیه.بهره گیری از 100% CPU در فرکانس 3.95GHZ و GPU 99%
زمان ثبت شده با موتور VRAY ADVANCED شد 70.3 ثانیه
(رزولوشن هر 2 حالت 700*1000 میباشد)

29078
دوستان از این به بعد تست های دوستانتون نذارید یا اگه میذارید اطلاعات درست بدید مثلا تو همین پست دوستمون گفتن با موتور VRAY ADVANCED رندر گرفتن که مقدار استفاده CPU 100% و مقدار استفاده GPU 99%
همه میدونن موتور VRAY ADVANCED بر پایه CPU هست یعنی موقع رندر گرفتن فقط CPU از تمام ظرفیتش استفاده میکنه یعنی مقدار استفاده GPU به صفر میرسه نه 99%

wi-fi
2014/08/15, 21:14
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

5.20 second

CPU :Intel Core i7-4930K Ivy Bridge-E Processor Motherboard : ASUS Rampsge IV Black Edition
Memory : Gskill RipjawsX 16GB 4GBx4 2400MHz DDR3 Graphics Card: Asus GTX 670 2 Gig DC2
Hard Drive: Seagate Barracuda 2TB Sata3 7200rpm 64MB Power Supply: Green GP1275B-OC
CPU cooling: Cooler Master Seidon 240M Case : Coolermaster HAF 932

wi-fi
2014/08/15, 21:54
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

over clock @ 4.5 Ghz

4:37 second

CPU :Intel Core i7-4930K Ivy Bridge-E Processor Motherboard : ASUS Rampsge IV Black Edition

Memory : Gskill RipjawsX 16GB 4GBx4 2400MHz DDR3 Graphics Card: Asus GTX 670 2 Gig DC2

Hard Drive: Seagate Barracuda 2TB Sata3 7200rpm 64MB Power Supply: Green GP1275B-OC

CPU cooling: Cooler Master Seidon 240M Case : Coolermaster HAF 932

faramarz_mit
2014/08/15, 23:38
cpu: Intel Core i7-4930K Ivy Bridge-E
RAM: Gskill RipjawsX 16GB 4GBx4 2400MHz
VGA: ASUS GTX 580 DIRECTCU2
time render: 5:19
max 2014-vray 3.00.03

Sarrow
2014/08/16, 20:43
دوست عزیز جسارتاً شما فایل رو مثل اینکه Archive نکردید، فقط فشردش کردید، اگر ممکنه از تو همون مکس اونو Archive کنین که متریال ها رو بشناسه.. میدونید که خیلی تو زمان رندر تأثیر داره... ممنونم

Sarrow
2014/08/16, 22:23
29406
مدت زمان رندر: 4m 52.6s
رندر به صورت خام و بدون متریال..
cpu در حالت turbo boost و set priority در حالت high قرار داشت
تنظیمات رندر کاملا یکسان بوده و در قسمت setting به اشتباه dyn mem limit روی 4000 قرار داشت و use embree نیز روشن نبود که در نتیجه از تمام قدرت سیستم به خوبی بهره گیری نمی شد - اصلاح گردید.
مشخصات سیستم:
CPU:I5 4670K
RAM:KINGSTON HYPERX BLU 8GB 1600MHZ
VGA:ASUS GTX 650 TI CU2
ضمناً همونطور که پیشتر عرض شد cpu اور کلاک (OC ) نشده و صرفاً در حالت turbo boost قرار داره ...

aryaiee
2014/08/25, 23:07
با سلام بنده با لپ تاپم رندر گرفتم.هیچ تغیری در فایل داده نشده فقط طبق فرمایش آقا مهرداد،میزان
dyn mem limit که بر روی 4000 بود که چون 8gb رم داشتم مقدار رو به 8000 تغیر دادم.
مدل لپ تاپ:ACER E1-531G ارتقا داده شده به 8GB رم
CPU:B960 2.2GHZ
RAM:8GB
VGA:GT-620M

29795 27 دقیقه و 58 ثانیه

29797 40 دقیقه و 1 ثانیه

faramarz_mit
2014/08/28, 23:47
دوست عزیز اولا نمیشه که شما صحبتت رو بکنی بعد بقیه نتونن جواب بدهند بگید بحث نشه که!!
دوما در رندر رم مهم نیست؟سرعت رندر به رم ربطی نداره؟؟پس چرا وقتی مقدار رم رو افزایش میدیم سرعت رندر بیشتر میشود؟معجزه خداست یا دست های پنهان؟
اون همه آپشنی که توی seting در مورد رم هستش برای قشنگی گذاشتند سرگرم شیم؟
دوست عزیز یکم مطالعه کنید بد نیست!!
پس مدیریت و اساتید محترم امشب متوجه شدیم مقدار رم در رندر تاثیر ندارد.از این به بعد در مواقع پیشنهاد سیستم رم رو فاکتور بگیرید!!

شما وقتی از چیزی اطلاع ندارید چرا میگید مقدار رم در سرعت رندر تاثیر داره؟؟؟؟
اگه شما فقط یکبار تایپیک هایی که درمورد خرید سیستم برای تری دی مکس گذاشته میشد یه نگاه میکردید متوجه میشدید که فقط cpu و در بعضی مواقع گرافیک در سرعت اصلی رندر تاثیر دارند مقدار رم برای ظرفیت آبجکت هایی که در صحنه وجود داره هست
عزیز شما اصلا میدونید vray displacment mod چی هست؟؟؟؟؟؟
ما وقتی در صحنه از vray displacment mod استفاده میکنیم مقدار ظرفیت رمی که در قیمت setting تنظیمات رم هس بالا میبریم که بالا برده اون هم ربطی به مقدار رم شما نداره مثلا چون 4گیگ رم دارید باید بذارید روی 4000 یا 8 گیگ روی 8000 و....
use embree مواقعی استفاده میشه که سی پی یو از توانایی instruction set extensions, SSE-AVX بهره ببره
خواهشا بیشتر مطالعه کنید و از بحث هایی که در اون تخصص ندارید پرهیز کنید
موفق باشد

Sarrow
2014/08/29, 00:29
دوست عزیز! من واقعاً فکر نمیکنم چیزی مونده باشه که جناب آقای آریایی از قلم انداخته باشند، صرفاً محض تکمیل فرمایشاتشون عرض کنم که بهتره شما یه کوچولو سری به سایت خود کمپانی vray (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)بزنید.... اونجا به طور کامل پاسختون داده شده... در ضمن این حرف شما مثل این میمونه که بگید cpu رو اورکلاک نکنید چون نتیجش واقعی نیست!!! دوست عزیز وقتی شما یک آبجکت مثل اون صندلی رو تو کارتون دارید بله.. کاملا رم تأثیر داره... درسته که به 100% نمیرسه اما اگه این لینک رو مطالعه بفرمایید خواهید دید که برای بهره گیری از تمام قدرت سیستمتون شما موظف هستید یک سری نکات رو رعایت کنید... چیزی که من همیشه تو کلاسهای درسم به بچها بارها میگم و تکرار میکنم.. در ضمن شما که اذعان دارید گرافیک تأثیری روی vray adv. نداره و کاملا درست هم هست... میشه بفرمایید چرا تو کانفیگهاتون نوشتید؟! خارج از بحث نبود؟ آیا بهتر نبود به جای نوشتن مدل ماوس و کیبوردتون دمای سیستم رو ذکر میکردید!!!! شما که هنوز نمیدونید تنضیمات
use embree و همینطور dyn mem limit رابطه تنگاتنگ با رم و حافضه سیستمتون داره بهتر نیست وارد بحث تخصصی نشید! اگه تأثیر نداشت فکر میکنید واسه زیبایی همچین تنظیماتی رو گذاشتن؟!!
شما حتما وقتی دارید رندر میگیرید میتونید برنامه سنگینی مثل autocad یا revit رو هم باز کنید یا حتی تو photoshop، پست پرو هم انجام بدید نه!! استفاده کامل از سیستمتون اینه؟
من توصیه میکنم شما یک بار با رعایت این نکاتی که عرض میکنم خدمتتون رندر رو بگیرید تا نتیجه واقعی سیستمتون رو ببینیم... و در زمان رندر هم مشاهده میکنید که کار دیگه ای از سیستمتون بر نمیآد، حتی ماوس جنیوستون هم به سختی حرکت میکنه... این یعنی اختصاص قدرت کامل سیستم به نرم افزار مکس و موتور رندر ویری...
1- تیک use embree رو بزنید
2- مقدار dyn mem limit. رو طبق دستور العمل کمپانی نصف مقدار رم قرار بدید... یعنی حداقل 8000 mb
3- سیستمتون رو از هرگونه اتصال به اینترنت و آنتی ویروس رها کنید
4- به task manager برید و برنامه های اضافی رو ببندید.. مخصوصا google chrome اگه استفاده میکنید.
5- تو همون task manager و در قسمت detail روی مکس کلیک راست کنید و set priority رو روی high قرار بدید.
سپس نتیجه سیستمتون رو اینجا قرار بدید تا خودتون متوجه بشید منظور من دقیقا چیه؟

Reza Eshraghi
2014/09/04, 16:15
من به خاطر اینکه به طور واضح تأثیر بحث مقدار Dynamic Mem Limit و تیک دار کردن گزینه Use Embree مشخص بشه که کلی ابهام و بحث بی مرد در موردش بود صحنه اول رو سه بار رندر گرفتم ! هر سه بار از قبل از شروع رندر تا پایان کار تسک منیجر باز بود تا وضعیت تغییرات Usage رم بررسی و مانیتور بشه تا همه چیز تحت کنترل باشه
پروسس های اضافی و حتی پروسس explorer.exe بسته هست ! این کار در هر سه حالت انجام شده تا شرایط کاملاً یکسان باشه!
سیستم و شرایط اون در حالت اور شده بود با فرکانس 3.67GHZ و فرکانس رم 2100 که رکوردش در لینک زیر موجوده :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87% D8%8C-%D8%B1%D9%85-%D9%88-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9)?p=145220&viewfull=1#post145220
این هم لینک ولید CPU-Z :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

بار اول همه تنظیمات داخلی دیفالت :

اینجا فقط تری دی مکس باز هست و فایل داخلش لود شده و تسک منیجر هم وضعیت استفاده از رم رو نشون میده :

30104

این شات اواخر رندر هست و بیشترین میزان استفاده رم که چندین دقیقه رو همین میزان ثابت بوده و بالاتر نرفته رو نشون میده :

30105

پایان رندر و تایم رندر :

30106

مرحله دوم فقط تیک زدن گزینه Use Embree :

شات تغییر تنظیمات:

30110
فقط نرم افزار باز و فایل لود شده :

30109

اواخر رندر و بیشترین میزان استفاده رم که مدت زیادی ثابت بوده

30108

تایم رندر نهایی :

30107

مرحله سوم تیک زدن گزینه مذکور به همراه تغییر مقدار Dyn Mem Limit از 4000 به 8000 :

شات تغییر تنظیمات :

30111

نرم افزار باز و فایل لود شده :

30112
اواخر رندر و بیشترین حجم استفاده از رم که مدت زیادی ثابت بوده و بالاتر نرفته

30113
تایم رندر نهایی :

30114

دو نکته اینجا توضیح میدم و در پست بعد قانون کامل و جامع این تاپیک رو مفصل توضیح میدم
اما اون دو نکته :
1. تا فردا صبح حداکثر فایل همین صحنه که اعتراضات زیادی به همراه داشت توسط آقا فرامرز به صورت دیفالت تغییرات تست سوم من روش انجام میشه و مجدداً آپلود میشه هرچند کاملاً مشخصه تفاوت ها اونقدر در عمل فاحش نبوده که اونقدر اعتراضات عجیب و غریب بدون گذاشتن تست کامل و استاندارد به این شکل کاملاً شفاف سازی شده در موردش صورت گرفت توسط دوستان .

2. تست رندر با کاهش حجم رم از 8 به 4 گیگ و تست سیستم دیفالت و اور نشده تا فردا شب در همین پست اضافه خواهد شد تا تأثیر تغییر پارامترهای مختلف بر تایم رندر بیشتر مشخص بشه .

Reza Eshraghi
2014/09/04, 16:56
متأسفانه برخوردهایی که صورت گرفت از طرف دوستان و لحن طلبکارانه پست ها به هیچ وجه در شأن این فروم و شأن افرادی که خودشون رو حرفه ای قلمداد می کنند نبود و تاپیک مدتی به ناچار بسته شد و راکد بود اما با وضع قوانین جدید و تکمیلی در صورت بروز مسائل مشابه برخوردهای سختی صورت خواهد گرفت با کلیه متخلفین حتی اگر استارتر هم جزء اونها باشه !

قوانین تکمیلی :

1. توجه کنید هیچ چیز اینجا قابل پنهان کاری نیست و همه چیز روی میز هست و هرچیزی که ادعایی در موردش میشه باید شات معتبر همراهش باشه .
خطاب به کسانی که معتقدند گلوگاه ایجاد شده و سیستم از تمام ظرفیت خودش استفاده نکرده در رندر گیری باید عرض کنم شما همین کار رو که نمونش در پست قبل انجام شد یک بار انجام بدهید و همه تغییرات رو مثل من که گذاشتم شفاف سازی شده قرار بدید در همه حالات همه ببینند بعد اعتراضی باشه و سهواً یا عمداً ایجاد گلوگاهی برای تست اعمال شده باشه اول از همه تیم مدیریت با استارتر برخورد خواهد کرد !
2. از این پس بحث تخصصی صرفاً بین کاربران دارای عنوان کاربری مشابه استارتر یعنی « 3Ds Max کار، کاربر با تجربه رندرینگ » و تیم مدیریت صورت خواهد گرفت . سایر کاربران تنها می توانند در صورت تمایل نتیجه تست و تایم رندر خود را در تاپیک قرار دهند . مشروح قوانین گذاشتن تست در ادامه قوانین ذکر خواهد شد .
3. هیچ اجباری به قرار دادن نتیجه رندر ندارد . پس اگر نتیجه ای قرار می دهید استارتر و تیم مدیریت از شما بابت مشارکت در تاپیک قدردانی کرده و متذکر می سود که هیچ کس بابت گذاشتن نتیجه تست منتی بر تاپیک ندارد و حق داشتن چنین تصور ذهنی ندارد .
4. تست ها بدون هرگونه تغییر در تنظیمات باید اعمال گردد . در صورت اثبات ایجاد تغییرات در تنظیمات توسط کاربر به صورت عمدی و با هر توجیهی ، برای کاربر اخطار ثبت خواهد شد . فقط کاربران دارای عنوان « 3Ds Max کار، کاربر با تجربه رندرینگ » با بیان دلایل مستند و همراه با شات از تست می توانند اعتراض احتمالی خود را به نوع تنظیمات اعمال شده در فایل توسط استارتر اعلام نمایند . موضوع بلافاصله توسط مدیران بررسی شده و در صورت تأیید صحبت کاربر ضمن اخطار به استارتر ، موظف بوده بلافاصله نسبت به اعمال تغییرات صحیح اقدام نماید .
4. هرکاربر صرفاً در قالب حداکثر دو پست می تواند نتیجه تست های خود را قرار دهد و تغییرات در سیستم به صورت نرم افزاری یا سخت افزاری حقی برای ایجاد پست جدید به کاربر نخواهد داد .
5. کاربرانی که تست رندر با سیستم اور شده نیز قرار می دهند موظف به قرار دادن لینک ولید CPU-Z هستند . توجه کنید استفاده از نرم افزارهایی مثل TPU و مشابه آن یا Turbo Boost شرکت اینتل که به صورت خودکار و لحظه ای اقدام به افزایش فرکانس می نماید مصداق اورکلاک محسوب نمی شود و تست انجام شده با آن مورد پذیرش نمی باشد و صرفاً تست دیفالت سیستم ملاک خواهد بود
6. بارها گفته ام قبل از تیم مدیریت ، اولین مدیر هر تاپیک ، استارتر خود تاپیک هست . لذا استارتر به هیچ عنوان حق کل کل یا برخورد نامناسب با هرتوجیهی با کاربران نداشته و در صورت مشاهده ایجاد بی نظمی در تاپیک توسط کاربر یا کاربران تنها از طریق ریپورت تخلف می تواند اقدام کند .
7. از اواخر مهرماه بررسی موتور V-Ray RT نیز شروع شده و کاربران با توجه به بند 4 باید در قالب همان دو پست نتایج رندر با این موتور را قرار دهند . توصیه می شود کاربران عزیز یک پست خود را به تست های موتور V-Ray و یک پست را به تست های موتور V-Ray RT اختصاص دهند . این موتور مبتنی بر GPU بوده و ممکن است بسته به آبجکت و متریال های اعمال شده بسیار سنگین باشد . استارتر موظف است در صورت نیاز هشدارهای لازم را اعلام کرده تا دوستانی که سیستم های آنها قدرت لازم برای رندر تحت این موتور را ندارد اقدام به کنجکاوی و رندرگرفتن ننمایند .در صورت عدم توجه به هشدارهای احتمالی و بروز مشکل در سیستم هیچ مسئولیتی متوجه استارتر و فروم نبوده و هیچ گونه اعتراضی از کاربر بی توجه پذیرفته نخواهد شد . در صورت مشاهده اعتراض مکرر و بی مورد ، کاربر بی توجه به طور دائم از فروم اخراج می شود .
8. هرتست با سیستم اور شده الزاماً باید همراه با تست دیفالت باشد . اما ترتیب تقدم و تأخر در گذاشتن تست دیفالت و اور مانعی نداشته و به تشخیص خود کاربر است . تست سیستم دیفالت باید به همراه شات از تب های CPU -Memory-SPD-MainBoard نرم افزار CPU-Z همراه باشد . برای سیستم اور شده قرار دادن لینک ولید CPU-Z کفایت می کند . اعلام نسخه ویندوز الزامی بوده و در حین تست توصیه می شود تسک منیجر باز باشد .
شات تب های مذکور نرم افزار CPU-Z باید به صورت کنار هم همزمان با اجرای رندر و در اواسط آن همراه با محیط مکس باید گرفته شود . شات از تب Performance تسک منیجر نیز همزمان با این تب ها باید باشد .
*یک شات به این صورت الزامی بوده و کفایت می کند *
9 . برای تست موتور V-RAY RT باید شات نرم افزار GPU-Z از تب های Graphics Card و Sensors باز باشد . این تب ها کنار یکدیگر باید باز شده و همزمان با اجرای رندر باید باز باشند

بعضی پست های قبلی با بررسی مجدد حذف یا ویرایش شدند . هیچ گونه اعتراضی در مورد حذف پست ها پذیرفته نیست
امیدواریم یک تاپیک فنی با درایت خودتون نیاز به این همه سخت گیری پیدا نکنه و شاهد بحث تخصصی مفید باشیم نه کل کل و بحث غیر مفید که دوباره باعث بشه مدیران ورود پیدا کنند و امیدواریم این آخرین باری باشه که در این سری تاپیک ها مدیران ورود می کنند .
تاپیک برای همه مفید باشه انشاء الله . @};-@};-
بازگشایی مجدد تاپیک رو اعلام می کنم @};-

ARMIN
2014/09/06, 00:24
با اجازه ی جناب اشراقی،

دوستان من اصلا" در زمینه ی رندرینگ وارد نیستم. نهایت رندری که من از سیستمم گرفتم تبدیل یکی از قسمت های کارتون تام و جری بوده که بتونم روی تلفن همراهم همیشه داشته باشم.

اما در مورد اختلاف پیش آمده کمی تحقیق کردم. منتها اولش یک مقدمه عرض کنم. علی الظاهر، آنطور که من متوجه شدم نرم افزار 3Ds Max بسیار تنظیمات متغییری دارد. نه تنها خودش متغییر های زیادی دارد بلکه بر روی هر پلتفورم و روی سخت افزار های متفاوت عکس العمل های متفاوتی دارد. طوری که به این باور رسیدم نمیتوان عملا" 2 سیستم را با آن سنجش کرد.

حقیقتش روز اول وقتی فرامرز عزیز و جناب اشراقی موضوع ایجاد این تاپیک رو برای تست عملی سیستم ها در رندرینگ 3Ds Max مطرح کردند، چیزی که در ذهن من بود بدین شکل بود که مانند یک بنچ مارک میتونیم از این نرم افزار برای مقایسه ی سیستم ها استفاده کنیم. مسلما" من که اطلاعی در مورد این نرم افزار مهندسی نداشتم به قول گفتنی از ضن خودم شدم یار دوستان و رفتیم جلو. اما در میانه ی کار جناب آریایی و دوست خوبشون آمدند و مباحثی را مطرح کردند که بشدت من رو به فکر فرو برد و باعث شد از اشتباه در بیام.

گزینه ی Embree و تنظیمات محدودیت استفاده از رم سیستم Dynamic Memory Limit به متغییر های زیادی وابسته هستند. آنطور که من متوجه شدم، Embree فن آوری اینتل است برای سرعت بخشیدن به عملیات رندرینگ، این گزینه از جداول دستور العمل هایی در پردازنده های اینتل برای پردازش سریعتر بهره می برد. این جداول در همه ی پردازنده ها یک سان نیستند پس در سیستم ها و پردازنده های قدیمی تر که جداول پردازشی کمتری دارند، استفاده کردن و یا استفاده نکردن از گزینه ی Embree لزوما" تغییر محسوسی در سرعت رندرینگ ایجاد نمیکنه.

به نظرم یکی از دلایلی که رضا جان در تست های خودش تغییر محسوسی هنگام استفاده از Embree مشاهده نکرد، میتونه این علت باشه که پردازنده ی ایشون جداول قدیمی تری داره و لزوما" Embree در سیستم ایشان نمی تواند Boost لازم را در رندر انجام دهد.

مطلب بعدی در مورد Dynamic Memory Limit باید اشاره کرد، این است که این متغییر کاملا" وابسته به خود پروژه ای است که برای رندر تعریف می شود، به گونه ای که اگر پروژه دارای نورپردازی های زیاد و جزییات زیادی باشد، افزایش این میزان میتواند به سرعت رندر کمک کند اما اگر پروژه از آبجکت های کمتر و نورپردازی متعادلتری برخوردار باشد - برعکس کم کردن این میزان میتواند در سرعت رندر تاثیر مثبتی داشته باشد. پس لزوما" نه افزایش و نه محدودیت این گزینه به صورت کلی مفید یا مضر نیست، بلکه خود کاربر طبق پروژه که طراحی کرده باید میزان رم مورد نیاز رندر خود را خود تعریف کند و خود متوجه شود که مثلا" برای فلان پروژه با فلان جزییات رم بیشتری را برای رندر اختصاص دهد و یا رم کمتری. از این لحاظ نمی توان برای Dynamic Memory Limit دستور کلی صادر کرد مگر اینکه نوع پروژه را متوجه باشیم. و نوع پروژه را فقط کسی که خودش 3Ds Max کار هست متوجه می شود.

پس کاربران عادی مثل من نه تنها هیچ بهره ی فنی و علمی نمیتوانند از نتایج این تست ها بگیرند، بلکه نمیتوانند سیستم خود را درست Optimize کنند تا از حداکثر توان سیستم خودشان استفاده کنند پس نتایجی که بدست می آورند هم نمیتواند مقایس درستی از توانایی سیستمشان باشد. از این رو مباحثی که مطرح شد خیلی کمک کرد تا متوجه بشم این نوع تست سیستم راه به جایی نخواهد برد و مارا به هدفمون نخواهد رساند.

------------------

Integrated Embree

In V-Ray 3.0 a new check box "Use Embree" can be found in the System rollout. This option enables the Intel Embree ray caster which uses single prec***on instead of the default double prec***on. Currently in V-Ray, Embree accelerates only static geometry (as opposed to dynamic, or render-time geometry). To get the maximum performance, it is recommended to set the Default geometry parameter to Static - this will use more memory (any instances will be replicated), but the rendering will be much faster. You can also use Embree to accelerate 3D displacement and subdiv***on surfaces if you enable the Static geometry option in VRayDisplacementMod. Please note that this option can increase dramatically the memory requirements for the scene. Speed optimizations are also noticeable in scenes where Brute Force GI is used.

----------------

On processors with 4-wide SSE instructions, Embree supports both triangle1n and triangle4n primitive types, where the latter is generally faster. On processors with 8-wide AVX / AVX2 instructions, triangle4n and triangle8n types are supported. The two perform similarly on SandyBridge CPUs, while 8n is often faster (3%) on Haswell CPUs due to L1 cache bandwidth optimizations. On machines equipped with Intel Xeon Phi™ coprocessors, 16-wide IMCI instructions are available. Here, Embree operates on 4 triangles in parallel by treating the 16-wide vector units as a set of 4-wide vector units, each of which is assigned a triangle1n primitive triangle16n variant was tested, but found to inhibit construction of high quality BVHs, and is unused.

-------------------

Function of Dynamic Memory Limit

Dynamic memory limit - the total RAM limit for the dynamic raycasters which store dynamic geometry like displacement, VRay***** objects, VRayFur strands etc. Note that the memory pool is shared between the different rendering threads. Therefore, if geometry needs to be unloaded and loaded too often, the threads must wait for each other and the rendering performance will suffer. In V-Ray 2.0 and later, you can set this to 0 to remove any limit in that case, V-Ray will take as much memory as needed

The dynamic memory limit you should increase to speed up and handle large scenes with lot of vray ***** objects. In addition you need to switch to a dynamic geometry. If you use static geometry with default limit, the light cache which is memory hungry process will crash the render at large scenes, with many objects

On the other hand, there is no rule or limit when to use it or not. For smaller scenes with no or small number of proxies you should leave the static geometry and limit at default values cause changing to dynamic geometry and increasing the limit can only slow down the light cache and whole rendering process

But all that is more like try and see you should make the judgment for yourself when to start using it

If you have large exterior with plants as proxies or interior with lot of furniture converted to Vray ***** objects, you better start with dynamic geometry and increased limit. How much you should increase it is the thing of experiment. Not too much, like double it and try, than double again and try till you see that render time start to increase, than stop at that value

Sarrow
2014/09/06, 14:35
من در یکی 2 مورد با آقا آرمین موافق هستم.. اینکه میفرمایید use embree در سیستم های قدیمی تر جواب نمیده باید بگم اصلا در نسخه های قدیمی تر vray هم همچین گزینه ای نبوده... حتی تا نسخه 2.4 هم نبوده و تازه از نسخه 3.00.3 به بعد وارد شده. و فرمایش شما کاملا متینه.. اما لازم میدونم چند تا نکته رو هم اضافه کنم.. مثلا اینکه 3dmax یه نرم افزار شبیه سازی سه بعدیه و برای خروجی گرفتن ازش ما از موتور رندر های متفاوتی استفاده میکنیم.. یعنی vray رو خیلی از نرم افزار های دیگه هم به صورت plugin نصب میشه.. گفتن لفظ 3d max یه مقدار امثال من رو به شبهه میندازه.. اما دومین مورد و مهم تر از همه اینکه آقا آرمین شما خودتون تو متون انگلیسی که قرار دادین (که منبعش رو یادتون رفت ذکر کنید) نوشتین که you can set this to 0 to remove any limit in that case, V-Ray will take as much memory as needed خب من نمیتونم اینو قبول کنم که وقتی آبجکتام تو صحنه کمه یا به اصطلاح سنگین نیست صحنم بالا بردن dyn mem limit باعث ایجاد تاثیر عکس میشه... برام چطور ممکنه افزایش بستر محاسباتی برای یک نرم افزار به ضررش از نظر تایم محاسباتی تموم بشه؟!! اگه این یه مورد رو علمی و با دلیل برام توضیح بدید خوشحال میشم. واقعا اگه تاثیر عکس داره... و اینکه ما همونطور که خودتونم ذکر فرمودید خب میذاریم عددشو رو 0 که محدودیت ها رو برداریم کلاً .. یه چیز کوچولوی دیگه ای هم که میخواستم بگم اینه که من چیز زیادی از سخت افزار نمیدونم و هرچی میدونم اطلاعات عمومیه.. مابقیش رو از دوست خوبم آقای آریایی میپرسم، اما با علم کم خودم نمیتونم قبول کنم که چیزی اتفاقی باشه و با شانس!! من کلا شانس رو باور ندارم تو زندگی عادی.. و میگم همه چیز قابل پیش بینیه.. به شرطی که تمام فاکتور ها در نظر گرفته بشه.. هر اتفاق ناگواری که می افته حاصل نادیده گرفتن یه فاکتور به ظاهر ناچیز تو زندگی... پس این رو هم نمیتونم بپذیرم که چیزی که ساخته دست بشره همینطوری بی دلیل رو یه سیستم جواب بده رو یکی نه!! حتما در این بین فاکتور هایی هست که در نظر گرفته نشده.. وگرنه اینهمه سیستم های مخصوص رندرینگ یا رندر باکس ها با قیمت های نجومی صرفا به دلیل بالا بودن مدل قطعات که مخصوص رندرینگ ساخته نمیشن! من فکر می کردم ما اینجا به دنبال به دست آوردن همین فاکتور ها هستیم.. پس اشتباه می کردم ینی؟!

با تشکر

ARMIN
2014/09/06, 14:57
من در یکی 2 مورد با آقا آرمین موافق هستم.. اینکه میفرمایید use embree در سیستم های قدیمی تر جواب نمیده باید بگم اصلا در نسخه های قدیمی تر vray هم همچین گزینه ای نبوده... حتی تا نسخه 2.4 هم نبوده و تازه از نسخه 3.00.3 به بعد وارد شده. و فرمایش شما کاملا متینه.. اما لازم میدونم چند تا نکته رو هم اضافه کنم.. مثلا اینکه 3dmax یه نرم افزار شبیه سازی سه بعدیه و برای خروجی گرفتن ازش ما از موتور رندر های متفاوتی استفاده میکنیم.. یعنی vray رو خیلی از نرم افزار های دیگه هم به صورت plugin نصب میشه.. گفتن لفظ 3d max یه مقدار امثال من رو به شبهه میندازه.. اما دومین مورد و مهم تر از همه اینکه آقا آرمین شما خودتون تو متون انگلیسی که قرار دادین (که منبعش رو یادتون رفت ذکر کنید) نوشتین که you can set this to 0 to remove any limit in that case, V-Ray will take as much memory as needed خب من نمیتونم اینو قبول کنم که وقتی آبجکتام تو صحنه کمه یا به اصطلاح سنگین نیست صحنم بالا بردن dyn mem limit باعث ایجاد تاثیر عکس میشه... برام چطور ممکنه افزایش بستر محاسباتی برای یک نرم افزار به ضررش از نظر تایم محاسباتی تموم بشه؟!! اگه این یه مورد رو علمی و با دلیل برام توضیح بدید خوشحال میشم. واقعا اگه تاثیر عکس داره... و اینکه ما همونطور که خودتونم ذکر فرمودید خب میذاریم عددشو رو 0 که محدودیت ها رو برداریم کلاً .. یه چیز کوچولوی دیگه ای هم که میخواستم بگم اینه که من چیز زیادی از سخت افزار نمیدونم و هرچی میدونم اطلاعات عمومیه.. مابقیش رو از دوست خوبم آقای آریایی میپرسم، اما با علم کم خودم نمیتونم قبول کنم که چیزی اتفاقی باشه و با شانس!! من کلا شانس رو باور ندارم تو زندگی عادی.. و میگم همه چیز قابل پیش بینیه.. به شرطی که تمام فاکتور ها در نظر گرفته بشه.. هر اتفاق ناگواری که می افته حاصل نادیده گرفتن یه فاکتور به ظاهر ناچیز تو زندگی... پس این رو هم نمیتونم بپذیرم که چیزی که ساخته دست بشره همینطوری بی دلیل رو یه سیستم جواب بده رو یکی نه!! حتما در این بین فاکتور هایی هست که در نظر گرفته نشده.. وگرنه اینهمه سیستم های مخصوص رندرینگ یا رندر باکس ها با قیمت های نجومی صرفا به دلیل بالا بودن مدل قطعات که مخصوص رندرینگ ساخته نمیشن! من فکر می کردم ما اینجا به دنبال به دست آوردن همین فاکتور ها هستیم.. پس اشتباه می کردم ینی؟!

با تشکر

مهرداد جان

در همون متن توضيح داده كه اگر geometry نياز باشه كه در ممورى دائم Reload ‌بشه، افزايش ميزان حجم حافظه باعث كند شدن اين پروسه Load‌ و offload‌و reload‌ ميشه و بدين شكل پروسه ى زمان رندرينگ بلند تر ميشه.

اينكه گزينه را روى 0 قرار بدين آيا بازهم اين مشكل بوجود بياد يا نه، رو نميدونم. متاسفانه اين حد detail بايد تجربى باشه، شايد شما خودتون بهتر بتونيد پيدا كنيد.

من چيزى رو به شانس واگذار نكردم! متوجه نشدم اين بخش از فرمايش شما اشاره به كدام مطلب من بوده.

در مورد منابع هم تا شب اونهايى رو كه تونستم پيدا ميكنم قرار ميدم.

faramarz_mit
2014/09/11, 13:53
سلام دوستان عزیز
همونطور که قبلا هم گفته بودم مقدار dyn mem limitبه vray displacment mod در صحنه بستگی داره البته فاکتورهای دیگه ای هم هستند که آرمین عزیز گفتن
در مورد use embree گفته بودم مواقعی استفاده میشه که سی پی یو از توانایی instruction set extensions, SSE-AVX بهره ببره

faramarz_mit
2014/09/11, 13:55

با تشکر

دوست من گزینه embree در نسخه ویری قدیمی هم بود ولی به این شکل نبود که فقط با زدن تیک use embree فعال بشه

Mehran coyote
2014/10/16, 14:23
سلام بچها خوبین؟
یکم دیر اومدم
منم تست زدم مشخصات سیستمم اینه

CPU = Intel : Core i7 2600K @ 4.8GHz
MB = ASUS P8Z77-V
VGA = ASUS GTX 760 OC 2GB
RAM = Corsair 4x4GB 2000MHz
PSU = GREEN 785W
SSD = Adata : 60GB SX900
COOLER = Water cooler XSPC RS360

زمان رندر حالت دیفالت صحنه: 7.28 ثانیه اورکلاک تا 4.8 گیگ و حدکثر دمای 63 درجه سانتیگراد

32468

تست فایل دوم بدون متریال هم 6.45 ثانیه شد

32469

سربازیم تموم شد یه سیستم جدید میخرم >:/