PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات از شما .. پاسخ از ما :)

Oneshot Milad
2014/08/07, 21:09
سلام این بخش مخصوص سوالات شما دوستان در مورد تنظیمات دوربین های شماست ..
مثل : Iso , sharpner , contrast و تنظیمات لازم برای عکاسی از روز و ...

موبایل و کامپکت و .... شامل این بخش هست ..

شما بپرسید .. ما هم پاسخ میدیم :)

aryaiee
2014/08/07, 21:24
با سلام خدمت شما
بسیار ممنون از اینکه انقدر زحمت میکشید در بخش عکاسی و یک تنه بخش رو ساپورت میکنید.امیدوارم همیشه حضور سبزتان را در کنار خودمون داشته باشیم.
دوست گرامی بنده با توجه به شغلم،یک سوال بسیار ازم پرسیده میشود.اینکه کدام برند برای خرید دوربین دیجیتال مناسب است؟معمولا سامسونگ رو پیشنهاد نمیدم.اگر ممکن است شما بفرمایید در مدل های خانگی و میان قیمت آماتور،کدام برندها مورد تایید شماست؟

Oneshot Milad
2014/08/07, 21:39
با سلام خدمت شما
بسیار ممنون از اینکه انقدر زحمت میکشید در بخش عکاسی و یک تنه بخش رو ساپورت میکنید.امیدوارم همیشه حضور سبزتان را در کنار خودمون داشته باشیم.
دوست گرامی بنده با توجه به شغلم،یک سوال بسیار ازم پرسیده میشود.اینکه کدام برند برای خرید دوربین دیجیتال مناسب است؟معمولا سامسونگ رو پیشنهاد نمیدم.اگر ممکن است شما بفرمایید در مدل های خانگی و میان قیمت آماتور،کدام برندها مورد تایید شماست؟

سلام ممنونم لطف دارین ..

در کدوم رنج از دوربین ها ؟ کامپکت اگه منظورتون هست ...

من کامپکت های کنون و سونی رو بیشتر مد نظر دارم ..

کیفیت سونی و لنز های مخصوص ساخت خود سونی و شرکت کارل زایس . واقعا در رده کامپکت ها عالی هستن ..

سامسونگ و نیکون و. . .. در انتخاب های بعدی هستن ...

سامسونگ بیشتر حواسش به تولید لوازم خانگی و گوشی موبایل هست
کنون در رده پیشرفته و ساخت لنز تمرکز داره
و سونی بیشتر در مدل های دوربین بدون آینه و کامپکت و بعد موبایل تمرکز داره

نیکون هم تمرکز رو روی دوربین های میان رده dslr گذاشته ..

این بیشتر سلیقه ای هست .. اما خب .. سونی هم کیفیت ساخت بسیار خوبی داره و هم از نظر اپشن هایی که در داخل دوربین به شما ارائه میکنه واقعا عالی هست :)

Viper95
2015/07/14, 14:13
سلام .

تو عکاسی با یک دوربین کامپکت سونی , میخوام بک گراند فلو باشه اما نه حالت خیلی تار که حس بدی بده و آبجکت فوکوس باشه باید دقیقا چکار کنم ؟؟؟

@};-

The Ghost
2015/07/15, 09:39
سلام؛

می خواستم روش تئوری عکاسی ضد نور (سیلوئت) رو بپرسم...هم با گوشی و هم با دوربین های کامپکت.

جایی خوندم که باید سرعت شاتر کم بشه و دریچه دیافراگم باز باشه و روی سوژه ی نزدیکی که قصد تاریک کردنشو داریم فوکوس بشه.

خیلی ممنون میشم هم با گوشی و هم با دوربین راهنمایی کنید؛ ممنون :)

------------------------------

در مورد عکاسی در حالت فریز هم توضیح میدید؟ مثلا عکس از پاشیدن آب، پاشیده شدن موج دریا در ساحل سنگی و ...

منطقا تو این عکسا باید سرعت شاتر زیاد باشه تا پدیده در حالت فریز ثبت بشه ولی از لحاظ تئوری تو تاپیک های دیگه گفته شده سرعت شاتر باید کم بشه!

------------------------

سوالی دیگه داشتیم،وقتی میگن سرعت شاتر کم بشه یعنی مدت زمانی که نور تابیده میشه زیاد بشه؟ و وقتی میگن دریچه دیافراگم باز بشه یعنی اون عدد جلوی f کم بشه و نور زیادی عبور کنه؟

و سوالی در مورد کنتراست؛ واحد سنجش کنتراست چیه؟ و بعد از کجا می فهمیم تو فلان عکس کنتراست چه حد باشه عکس طبیعی جلوه می کنه؟ بصورت تجربی هست؟

Oneshot Milad
2015/07/15, 17:10
سلام .

تو عکاسی با یک دوربین کامپکت سونی , میخوام بک گراند فلو باشه اما نه حالت خیلی تار که حس بدی بده و آبجکت فوکوس باشه باید دقیقا چکار کنم ؟؟؟

@};-

سلام
دوربینتون تنظیم باز و بسته شدن دریچه لنز رو داره ؟ منظورم تنظیم F ؟

Oneshot Milad
2015/07/18, 00:51
سلام؛

می خواستم روش تئوری عکاسی ضد نور (سیلوئت) رو بپرسم...هم با گوشی و هم با دوربین های کامپکت.

جایی خوندم که باید سرعت شاتر کم بشه و دریچه دیافراگم باز باشه و روی سوژه ی نزدیکی که قصد تاریک کردنشو داریم فوکوس بشه.

خیلی ممنون میشم هم با گوشی و هم با دوربین راهنمایی کنید؛ ممنون :)

در مورد عکاسی در حالت فریز هم توضیح میدید؟ مثلا عکس از پاشیدن آب، پاشیده شدن موج دریا در ساحل سنگی و ...

منطقا تو این عکسا باید سرعت شاتر زیاد باشه تا پدیده در حالت فریز ثبت بشه ولی از لحاظ تئوری تو تاپیک های دیگه گفته شده سرعت شاتر باید کم بشه!

------------------------

سوالی دیگه داشتیم،وقتی میگن سرعت شاتر کم بشه یعنی مدت زمانی که نور تابیده میشه زیاد بشه؟ و وقتی میگن دریچه دیافراگم باز بشه یعنی اون عدد جلوی f کم بشه و نور زیادی عبور کنه؟

و سوالی در مورد کنتراست؛ واحد سنجش کنتراست چیه؟ و بعد از کجا می فهمیم تو فلان عکس کنتراست چه حد باشه عکس طبیعی جلوه می کنه؟ بصورت تجربی هست؟

سلام

عکاسی ضد نور : بزودی اموزشش رو میذارم ..

برای عکاسی درحالت فریز نیاز به سرعت خیلی بالا در شاتر دارین

ایزو رو هم باید تا 800 بالا ببرین

با این تنظیمات عکسهاتون از قطره های آب بصورت فریز میشه گرفت ..

کم شدن سرعت شاتر به تار شدن بیشتر کمک میکنه تا فریز شدن

بله سرعت کم میشه نور بیشتری به لنز میرسه
بله
وقتی F کم میشه نور بیشتری به دریچه وارد میشه و نور زیادتری به لنز میرسه

درمورد کنتراست .. باید بکم این تنظیم کنتراست بیشتر حالت تجربی داره ..

مثلا یکی علاقه داره تاریکی بیشتر به عکس وارد بشه و کنتراست رو افزایش میده یا یکی دیگه برعکسش رو علاقه داره

همه این تجربیات و علایق در ادیت عکس معلوم میشه .. با فتوشاپ عکسهاتون رو باز کنین و وارد تنظیم نور و .. بشین و کنتراست رو افزایش یا کاهش بدین
متوجه میشین ک علاقه خودتون به کدوم سمت هست ..
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!

Viper95
2015/07/18, 12:44
سلام
دوربینتون تنظیم باز و بسته شدن دریچه لنز رو داره ؟ منظورم تنظیم F ؟

میلاد جان این لینک مشخصات (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) دوربین من هستش .

تنظیماتی که داره خیلی زیاده . به احتمال بسیار زیاد این تنظیمات رو داره چون بسته به عکاسی سرعتش فرق میکنه ! برای مثال تو حالت پانوراما .

10 فریم بر ثانیه هم عکس میگیره .

خیلی ممنون میشم اگر بگی آیا با دوربین من همچین چیزی ممکنه و اگر آره چجوری :D

Oneshot Milad
2015/07/18, 13:08
میلاد جان این لینک مشخصات (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) دوربین من هستش .

تنظیماتی که داره خیلی زیاده . به احتمال بسیار زیاد این تنظیمات رو داره چون بسته به عکاسی سرعتش فرق میکنه ! برای مثال تو حالت پانوراما .

10 فریم بر ثانیه هم عکس میگیره .

خیلی ممنون میشم اگر بگی آیا با دوربین من همچین چیزی ممکنه و اگر آره چجوری :D

تو رنج قیمت خودش
یکی از بهترین دوربین هارو دارین ..
اما
فکر نمیکنم تنظیمات F داشته باشه
تو تنظیماتش باید بگردین ببینین میشه F رو کم یا زیاد کرد یا اصلا همچین گزینه ای داره یا نه چون بیشتر در دوربین های سطح پیشرفته تر این گزینه هست ..
بحث پانوراما ک کلا یک مقوله جدا هست

F ربطی به سرعت نداره

F باز تر(عدد کمتر )‌ رسیدن نور بیشتر به لنز( فضاهای تاریک)
F بسته تر( عدد بیشتر) رسیدن نور کمتر به لنز ( فضاهایی با نور زیاد )

کم و زیاد شدن مربوط به سرعت شاتر هست .. تنظیمات دستی داره ؟

Viper95
2015/07/18, 15:58
تو رنج قیمت خودش
یکی از بهترین دوربین هارو دارین ..
اما
فکر نمیکنم تنظیمات F داشته باشه
تو تنظیماتش باید بگردین ببینین میشه F رو کم یا زیاد کرد یا اصلا همچین گزینه ای داره یا نه چون بیشتر در دوربین های سطح پیشرفته تر این گزینه هست ..
بحث پانوراما ک کلا یک مقوله جدا هست

F ربطی به سرعت نداره

F باز تر(عدد کمتر )‌ رسیدن نور بیشتر به لنز( فضاهای تاریک)
F بسته تر( عدد بیشتر) رسیدن نور کمتر به لنز ( فضاهایی با نور زیاد )

کم و زیاد شدن مربوط به سرعت شاتر هست .. تنظیمات دستی داره ؟

نه متاسفانه گشتم تنظیماتی به نام یا عنوان F موجود نبود . :(

متاسفانه یا خوشبختانه مثل اینکه تو این دوربینا تقریبا همه چیز اتوماتیک انجام میشه تا ساده تر باشه برای عموم کاربران .

یک سوال از روی کنجکاوی . منظور از F کانون هست ؟؟

Oneshot Milad
2015/07/19, 23:54

متاسفانه یا خوشبختانه مثل اینکه تو این دوربینا تقریبا همه چیز اتوماتیک انجام میشه تا ساده تر باشه برای عموم کاربران .

بله خب سیستم دوربینهای کامپکت برای راحتی کار هست ..

F وقتی باز میشه یعنی دریچه دیافراگم باز میشه و نور بیشتری به لنز میرسه و تاریکی کمتری شما در عکس میبینی
و وقتی F بسته تر میشه ( عدد بیشتر ) حالت برعکس بالایی رخ میده

Dan
2015/07/25, 14:37

منظور از f کانون نیست. f ضریبی هست که میزان گشودگی دیافراگم رو نشون میده. همونطور که میلاد جان گفتند یکی از راه های تار کردن پس زمینه استفاده از f پایین تر هستش اما در دوربین شما نمیشه بصورت دستی f رو تغییر داد. f این دوربین فقط زمانی تغییر میکنه که شما از زوم دوربین استفاده کنید. برای داشتن کمترین مقدار f باید از همون حالت واید دوربین با فاصله کانونی 25mm یعنی بدون زوم استفاده کنید. استفاده از فاصله کانونی بیشتر هم میتونه موثر باشه اما زمانی که شما از نهایت زوم این دوربین استفاده میکنید باید از f8 استفاده کنید که به راحتی نمیتونید به نتیجه دلخواه برسید. من سواد زیادی در زمینه عکاسی ندارم اما راه هایی که میتونم به شما پیشنهاد بدم این موارد هستند:
خودتون در نزدیکی سوژه قرار بگیرید و تا جایی که میتونید بین سوژه و پس زمینه فاصله ایجاد کنید. در همون حالت با کمی تغییر فاصله دوربین و سوژه چند تا عکس بگیرید تا دستتون بیاد که بهترین فاصله کدوم مقداره. توی این حالت حتما از فوکوس دستی استفاده کنید. از حالت های پیش فرض دوربین استفاده کنید. حالت های ماکرو و پرتره تا حدی به تار شدن پس زمینه کمک میکنند.

darvishkhoob
2015/07/30, 21:32
سلام دوستان محترم

میخواستم ببینم چجوری بتونم تو موبایل عکسهای خوب بگیرم مثلا نمیدونم گوشیم چجور ماکرو میگیره..و خلاصه یه اموزش مفید راجب عکس گرفتن با گوشی تا بهتر عکس بگیرم ممنون@};-

Oneshot Milad
2015/07/31, 00:05
سلام دوستان محترم

میخواستم ببینم چجوری بتونم تو موبایل عکسهای خوب بگیرم مثلا نمیدونم گوشیم چجور ماکرو میگیره..و خلاصه یه اموزش مفید راجب عکس گرفتن با گوشی تا بهتر عکس بگیرم ممنون
@};-

سلام
خب قطعا بخاطر محدودیت های موبایل قطعا مثل دوربین های Dslr نمیتونین از قابلیت ها استفاده کنین و نمیتونین مثل دوربین های کامپکت پیشرفته از کیفیت عکسها لذت ببرید
البته موبایل های امروزی که مانور زیادری رو مگاپیکسل ها میدن دلیل خوبی برای کیفیت بالا نیست ( Sony Z )

اما عکاسی ماکرو .. :
نمیدونم دقیق مدل موبایل شما چیه
اما اکثر موبایل ها داخل تنظیمات باید حالت ماکرو داشته باشن
تنها
حالتی که میتونین از عکاسی با موبایل بهره ببرین
اینه که بدونین کجا باید سوژه رو داخل کادر قرار بدین

با نرم افزارها خاصی که ارائه شده قطعا میتونین با ادیت عکس و افکت هایی که میشه گذاشت
از کیفیت عکسها لذت کافی رو ببرین ..

darvishkhoob
2015/07/31, 00:32
سلام
خب قطعا بخاطر محدودیت های موبایل قطعا مثل دوربین های Dslr نمیتونین از قابلیت ها استفاده کنین و نمیتونین مثل دوربین های کامپکت پیشرفته از کیفیت عکسها لذت ببرید
البته موبایل های امروزی که مانور زیادری رو مگاپیکسل ها میدن دلیل خوبی برای کیفیت بالا نیست ( Sony Z )

اما عکاسی ماکرو .. :
نمیدونم دقیق مدل موبایل شما چیه
اما اکثر موبایل ها داخل تنظیمات باید حالت ماکرو داشته باشن
تنها
حالتی که میتونین از عکاسی با موبایل بهره ببرین
اینه که بدونین کجا باید سوژه رو داخل کادر قرار بدین

با نرم افزارها خاصی که ارائه شده قطعا میتونین با ادیت عکس و افکت هایی که میشه گذاشت
از کیفیت عکسها لذت کافی رو ببرین ..
سلام بر شما میلاد جان بله حرف شما درسته چیزی جای یک دوربین پیشرفترو نمیگیره

میخواستم تا اونجای که بشه با گوشی هم عکسهای خوبی بگیرم
گوشی G2 هست میلاد جان ندیدم کجا زده میکرو حالا بعد چند تا عکس گرفتم ببین سوژرو خوب در نظر گرفتم
برنامهای مختلفی دیدم ببینم کدومش بهتر عمل میکنه

Oneshot Milad
2015/07/31, 01:16

گوشی G2 هست میلاد جان ندیدم کجا زده میکرو حالا بعد چند تا عکس گرفتم ببین سوژرو خوب در نظر گرفتم

اطلاع زیادی درمورد نرم افزارهای اندروید ندارم
اما نرم افزار فتور فکر میکنم خوب باشه
برای میکرو هم
تو نرم افزارهای عکاسی حتما میتونین پیدا کنین ..

Dan
2015/07/31, 11:20

اون نرم افزار هایی که گفتم نصب کردید؟ هر دو نرم افزار با اندروید 5 از تنظیم فوکوس دستی پشتیبانی میکنند.
برای نرم افزار دوربین G2 گوشی باید از بخش Setting و قسمت فوکوس تنظیمات رو تغییر بدید.

darvishkhoob
2015/07/31, 11:55
اون نرم افزار هایی که گفتم نصب کردید؟ هر دو نرم افزار با اندروید 5 از تنظیم فوکوس دستی پشتیبانی میکنند.
برای نرم افزار دوربین G2 گوشی باید از بخش Setting و قسمت فوکوس تنظیمات رو تغییر بدید.
سلام میعاد جان Camera FV-5 رو نصب کردم ولی پفتند اندروید 5 مشکلاتی دار هنو اپدیت نکردم
ممنون میعان جان برم تو نظیمات دوربین ببینم چه خبره نمیدونم شاید اندروید 5 نیست اینجوره
بازم ممنون از شما

nariman seraj
2015/08/01, 01:45
سلام میلاد جان.

منم میخواستم ب نامه ای بهم معرفی کنی که امکانات دوربین گوشیم رو افزایش بده.

مدل گوشیم G3 هست و همونطور که میدونی امکانات کمی داره دوربین دیفالتش.

From Fringe Dev***on

Oneshot Milad
2015/08/01, 09:38
سلام میلاد جان.

منم میخواستم ب نامه ای بهم معرفی کنی که امکانات دوربین گوشیم رو افزایش بده.

مدل گوشیم G3 هست و همونطور که میدونی امکانات کمی داره دوربین دیفالتش.

From Fringe Dev***on

سلام خوبی شما
تو نت ک میگشتم خوردم به این نرم افزار :
Camera ZOOM FX Premium 5.6.4

Viper95
2015/08/01, 09:47
سلام میلاد جان مشکلم حل شد ! .

گوشی asus zenfone 2 ze550ml خریدم به طور پیشفرض اینکار رو انجام میده ! ( یک فناوری نرم افزاری داره به اسم pixel master )

یعنی با یک لمس ساده بک گراند رو فلو میکنه بعد تازه میزان فلو کردنشم قابل انتخابه ! و روی اجسام نزدیک فوکوس میکنه و نور دریافتی رو روی اون جسم تنظیم میکنه !

برعکسشم انجام میده یعنی فوکوس کردن رو بگ گراند و روشن و براق نشان دادنش و نیمه تار یا تار کردن اجسام نزدیک .

یا حتی میشه تصویر کاملا یکنواخت از اجسام دور و نزدیک البته با بازه اختلاف مکانی مشخص گرفت به طوری که فوکوس و ترکیب رنگی یکسان باشه .

تنظیماتشم بسیار سادست . من که چیز زیادی از تنظیمات عکاسی بلد نیستم هیچ مشکلی در نتظیم کردنش ندارم .

هیچی دیگه کلا دوربین سونی داره خاک میخوره دارم با گوشی عکسای حرفه ای میگیرم !!!! :D:D:D

Oneshot Milad
2015/08/01, 15:56
سلام میلاد جان مشکلم حل شد ! .

گوشی asus zenfone 2 ze550ml خریدم به طور پیشفرض اینکار رو انجام میده ! ( یک فناوری نرم افزاری داره به اسم pixel master )

یعنی با یک لمس ساده بک گراند رو فلو میکنه بعد تازه میزان فلو کردنشم قابل انتخابه ! و روی اجسام نزدیک فوکوس میکنه و نور دریافتی رو روی اون جسم تنظیم میکنه !

برعکسشم انجام میده یعنی فوکوس کردن رو بگ گراند و روشن و براق نشان دادنش و نیمه تار یا تار کردن اجسام نزدیک .

یا حتی میشه تصویر کاملا یکنواخت از اجسام دور و نزدیک البته با بازه اختلاف مکانی مشخص گرفت به طوری که فوکوس و ترکیب رنگی یکسان باشه .

تنظیماتشم بسیار سادست . من که چیز زیادی از تنظیمات عکاسی بلد نیستم هیچ مشکلی در نتظیم کردنش ندارم .

هیچی دیگه کلا دوربین سونی داره خاک میخوره دارم با گوشی عکسای حرفه ای میگیرم !!!! :D:D:D

خب مبارکه شیرینیش یادت نره :D
اما همونطور ک خودت گفتی این کار نرم افزاریه و کاری که دوربین های Dslr و کامپکت پیشرفته انجام میده سخت افزاری و مکانیکیه

ABS92
2015/12/26, 13:00
سلام به همه ...

یه سوالی دارم و این هست که Dynamic Range توی تنظیمات دوربین دیجیتال چیه؟
چیکار میکنه دقیقا و به چه دردی میخوره؟

مثلا توی دوربین من (Fujifilm X10) برای این گزینه چند حالت داره..حالت اتوماتیک و حالت 100درصد , 200درصد و 400 درصد.

حالا مثلا روی 100 باشه چی میشه و روی 400 باشه چطور؟اتوماتیک چی؟

Oneshot Milad
2015/12/26, 16:19
DYNAMIC RANGE یا high dinamic rane (HDR

هرچقدر مقدار کمتر باشه کنتراست پایین تری عکسهاتون داره و تاریکی زیادی در عکسهاتون نمیبینین و این کار باعث میشه جزئیات کمی در عکس ببینید
و هرچقدر بالاتر باشه کنتراست دینامیکی عکس بالاتر میره و شما یک عکس اچ دی آر در خروجی دوربین میبینین

بیشتر این حالت برای عکاسی از طبیعت استفاده میشه