PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب تلوزیون با بودجه تقریبا 3 میلیون

mamad.noise
2014/08/05, 14:04
با سلام خدمت همگی
قصد دارم یک تلوزیون تهیه کنم
تقریبا سایز40 تا 50 اینچ
حتما امکان ضبط برنامه ها رو داشته باشه
3D بودنش برام خیلی مهم نیست

اول نظرم روی Sony بود (با توجه به تعریفایی که شنیده بودم) دنبال چند مدلش هم رفتم اما متوجه شدم که سونی ضبط انجام نمیده و منصرف شدم
الان کمی با LG LED 3D Smart TV 42LA86000 آشنا شدم و به نظرم بد نیست
اما اشکالی که هست اینه که چیزی که توی اطلاعاتش دیدم اینه که حروجی صدا نداره
یعنی برای استفاده از سینما خانگی ممکنه به مشکل بخورم؟
دوستان اگر این انتخاب من مشکلی داره یا انتخاب های بهتری از برند های بهتری یا همین برند دارن بفرماین

در ضمن در مورد کیفیت بد تصویر سامسونگ نسبت به بقیه برند ها چیزایی شنیدم (نمیدونم درست هست یا نه ) ممنون میشم دوستان در این مورد هم اظهار نظر بفرمایند

پیشاپیش ممنون

VSH-Katana
2014/08/05, 14:45
la8600 ساز 42 اش حدود 3500

امکانات مورد نظر رو داره اما نقطه ضعفش عمق رنگ مشکیش هست ! البته از لحاظ تصویر هم عالیه ولی همون ضعف عمق رنگ مشکی رو داره

در مورد سامسونگ هم هرکسی اینجوری گفته اشتباه گفته

Reza Eshraghi
2014/08/05, 15:00
محمد جان . انتخاب مدل با اساتید عزیز اما اینجا من فقط یک چیز میگم .
در خصوص ضبط کردن اون چیزی که شما مدنظرتون هست با اون چیزی که در واقعیت ماجرا عملی هست فرق می کنه .
خیلی از تلویزیون ها به خصوص LG از فلش ساپورت نمی کنند و فقط باید هارد اکسترنال باشه
تقریباً ویژگی مشترک همه تلویزیون ها هم اینه که فایل ضبط شده فقط توسط تلویزیون قابل مشاهده هست و توسط تلویزیون فرمت میشه هارد و بارها مورد مراجعه کننده بوده که همه اطلاعات هاردشون رو به خاطر عدم اطلاع دقیق از دست دادن در عرض چتد ثانیه

aryaiee
2014/08/05, 15:24
سلام دوست من
همونطور که آقا رضا فرمودند نه تنها در مورد LG بلکه در مورد سامسونگ هم کاملا صدق میکنه!در تلویزیون ها کلا به دنبال REC نباشید.مسائلی در پس طراحی هستش...
در مورد که کیفیت هم کاملا یک صحبت جانب گرایانه و اماتور بهتون کردن.برای این طور موارد بنده صحبتی ندارم،اما اگر تخصصی بخواهید قسمتی رو توضیح بدم،بنده حقیر در حد اطلاعاتم در خدمتم.شما برای ضبط کردن به device های دیگر فکر کنید.
پیشنهادات بنده
1-samsung 40f6850
2-samsung 48H6890
3-در صورت افزایش بودجه هم LG 42LA8600 یکی از بهترین هاست.
امکانات همه رو بخونید.در مورد سونی در حال حاضر مدلی نیست که با مدل های بالا رقابت کند

magiteq
2014/08/05, 19:05
من هم نظرم روی h6800 هست که به مراتب بهتر از سری LA به خصوص LA860 هست. حتی F6800 هم ترجیح داده میشه به 8600.
این TV یکی از مشکلات اش که به طور کلی شخص رو می تونه از خرید اش منصرف کنه , light leak یا نشت نور که در این مدل فاحش هست.
و با کالیبره و کاهش نور پس زیمنه هم همچنان پابرجاست.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

aryaiee
2014/08/05, 19:26
من هم نظرم روی h6800 هست که به مراتب بهتر از سری LA به خصوص LA860 هست. حتی F6800 هم ترجیح داده میشه به 8600.
این TV یکی از مشکلات اش که به طور کلی شخص رو می تونه از خرید اش منصرف کنه , light leak یا نشت نور که در این مدل فاحش هست.

دقیقا درسته موافقم برادر
بنده گفتم خدای نکرده صحبت تعصب میون نیاد که اون مدل هم اضافه کردم.وگرنه اولویت با همون مدل های عرض شده بود

mamad.noise
2014/08/05, 23:16
la8600 ساز 42 اش حدود 3500

امکانات مورد نظر رو داره اما نقطه ضعفش عمق رنگ مشکیش هست ! البته از لحاظ تصویر هم عالیه ولی همون ضعف عمق رنگ مشکی رو داره

در مورد سامسونگ هم هرکسی اینجوری گفته اشتباه گفته

منظورتون از ضعف در عمق رنگ مشکی چیه؟
متوجه نمیشم به صورت بصری به چه شکل هست!

محمد جان . انتخاب مدل با اساتید عزیز اما اینجا من فقط یک چیز میگم .
در خصوص ضبط کردن اون چیزی که شما مدنظرتون هست با اون چیزی که در واقعیت ماجرا عملی هست فرق می کنه .
خیلی از تلویزیون ها به خصوص LG از فلش ساپورت نمی کنند و فقط باید هارد اکسترنال باشه
تقریباً ویژگی مشترک همه تلویزیون ها هم اینه که فایل ضبط شده فقط توسط تلویزیون قابل مشاهده هست و توسط تلویزیون فرمت میشه هارد و بارها مورد مراجعه کننده بوده که همه اطلاعات هاردشون رو به خاطر عدم اطلاع دقیق از دست دادن در عرض چتد ثانیه

تجربه ی ضبط رو داشتم (البته با تلوزیون دیگری) و با نرم افزار Total media اجرا شده روی سیستم!
در مورد هارد هم احتمالا اگه هارد رو برای ضبط بزارم اختصاصی برای ضبظ فقط خواهد بود
در اینصورت که مشکلی پیش نمیاد نه؟

سلام دوست من
همونطور که آقا رضا فرمودند نه تنها در مورد LG بلکه در مورد سامسونگ هم کاملا صدق میکنه!در تلویزیون ها کلا به دنبال REC نباشید.مسائلی در پس طراحی هستش...
در مورد که کیفیت هم کاملا یک صحبت جانب گرایانه و اماتور بهتون کردن.برای این طور موارد بنده صحبتی ندارم،اما اگر تخصصی بخواهید قسمتی رو توضیح بدم،بنده حقیر در حد اطلاعاتم در خدمتم.شما برای ضبط کردن به device های دیگر فکر کنید.
پیشنهادات بنده
1-samsung 40f6850
2-samsung 48H6890
3-در صورت افزایش بودجه هم LG 42LA8600 یکی از بهترین هاست.
امکانات همه رو بخونید.در مورد سونی در حال حاضر مدلی نیست که با مدل های بالا رقابت کند

در مورد ضبط نمیتونم چشم پوشی کنم چون به خاطر همین قسمت ضبط سونی رو کنار گذاشتم!
اما در مورد اینکه سامسونگ چه حسن هایی از نظر کیفیت ساخت نسبت به بقیه برند ها داره ممنون میشم توضیح بفرمایید
مدل دومی که معرفی کردید سرچ کردم چیزی پیدا نشد! فک میکنم مدل اشتباه تایپ شده!
در مورد LG عیب خاصی وجود داره که توی امکانات ممکنه نیومده باشه؟
تصویر در تصویر در امکانات این مدل به چه معناست؟

مدل h8600 رو که فرمودید پیدا نکردم!
اما این مشکلی که میفرمایید در چه حد تاثیر گذار هست در کیفیت نمایش برای افراد عادی
از تصویر چیزی متوجه نشدم!

از همه ی دوستانی که در بحث شرکت کردند و شرکت میکنند صمیمانه متشکرم...

VSH-Katana
2014/08/06, 00:34
دوست عزیز همونطوری که آقا عطا (mla) هم توی عکس گذاشتن از نظر رنگ سیاه و نشت نور مشکل داره یعنی اگه خوب به عکس نگاه کنید صفحه کامل تاریک نیست !

البته از لحاظ کیفیت تصویر این تلویزیون خوبه اما مورد اصلی اش اینه

mamad.noise
2014/08/06, 00:57
دوست عزیز همونطوری که آقا عطا (mla) هم توی عکس گذاشتن از نظر رنگ سیاه و نشت نور مشکل داره یعنی اگه خوب به عکس نگاه کنید صفحه کامل تاریک نیست !

البته از لحاظ کیفیت تصویر این تلویزیون خوبه اما مورد اصلی اش اینه

ممنون
فقط این تلوزیون به این شکل هست؟ یا تلوزیون های دیگه هم نشت نور (کم یا زیاد) دارن؟

VSH-Katana
2014/08/06, 01:07
فقط مختص این تلویزیون نیست

اما هستن مدلهایی که نشت نور کمتری دارن

aryaiee
2014/08/06, 08:44
1-دوست عزیزم نشت نور فقط مختص یک برند نیست و در خیل موارد بنده دیده ام.یکی از مشکلاتی که نشت نور ایجاد میکند ضعف در رنگ سیاه هنگام نمایش است.
2-مدل عرض شده 48H6390 و در صورت افزایش 48H6490 و همون مدل 40F6850
3-اون مدلی که آقا عطا فرمودند،مدل بام جهانی هستش که میشود سری 8600
4-در مورد امکان ضبط بنده و جناب اشراقی گفتنی هاش رو گفتیم دیگه انتخاب با خودتون هستش دوست من.شک نکنید recorder خوبی پیدا نخواهد شد!
5-در مورد سامسونگ که فرمودین چه حسن هایی دارد.در کل کیفیت ساخت پنل،تکنیک ساخت پنل،پردازشگر،سه بعدی اکتیو!محیط اسمارت عالی،و...خیلی موارد هست.چند ریویو بخونید بد نیست.

mamad.noise
2014/08/07, 11:03
بازم ممنون از همه دوستان

1-دوست عزیزم نشت نور فقط مختص یک برند نیست و در خیل موارد بنده دیده ام.یکی از مشکلاتی که نشت نور ایجاد میکند ضعف در رنگ سیاه هنگام نمایش است.
2-مدل عرض شده 48H6390 و در صورت افزایش 48H6490 و همون مدل 40F6850
3-اون مدلی که آقا عطا فرمودند،مدل بام جهانی هستش که میشود سری 8600
4-در مورد امکان ضبط بنده و جناب اشراقی گفتنی هاش رو گفتیم دیگه انتخاب با خودتون هستش دوست من.شک نکنید recorder خوبی پیدا نخواهد شد!
5-در مورد سامسونگ که فرمودین چه حسن هایی دارد.در کل کیفیت ساخت پنل،تکنیک ساخت پنل،پردازشگر،سه بعدی اکتیو!محیط اسمارت عالی،و...خیلی موارد هست.چند ریویو بخونید بد نیست.

در مورد ضبط همین مواردی که ممکنه بعضی از مدل های LG فلش نخوره و یا فرمت هارد وجود داره یا موارد دیگه ای هم هست که باعث ایجاد مشکل بشه؟
در مقایسه بین سه مدلی که فرمودید به نظرم 48H6390 خوب باشه هم با بودجه ای که دارم هم امکاناتی که مد نظرم هست اما متوجه دلیل تفاوت قیمت این مدل با 48H6490 رو نمیشم! (ممنون میشم توضیح بفرمایید)
در مورد ریویو هم ممنون میشم لینک بدید...
و مورد دیگه ای که هست اینه که متوجه نمیشم امکان تصویر در تصویر چه کاربری داره!
با تشکر

aryaiee
2014/08/07, 12:47
در مورد ضبط همین مواردی که ممکنه بعضی از مدل های LG فلش نخوره و یا فرمت هارد وجود داره یا موارد دیگه ای هم هست که باعث ایجاد مشکل بشه؟
بعضی مدل ها نه همه مدل ها فرمت میکنند.(شک دارم مدلی باشد که نکند).دیگه چه مشکلی؟تلوزیونی که فلش نمیخوره چجوری باید ضبط کنه؟

در مقایسه بین سه مدلی که فرمودید به نظرم 48H6390 خوب باشه هم با بودجه ای که دارم هم امکاناتی که مد نظرم هست اما متوجه دلیل تفاوت قیمت این مدل با 48H6490 رو نمیشم! (ممنون میشم توضیح بفرمایید)
بزرگترین دلیل اینه که 6490 دارای امکان 3D هستش!و همچنین پنل استفاده شده در این مدل از خانواده 6400 هستش که بسیار بهتر از سری 6300 هستش.و اینکه ریموت کنترل 6490 هوشمند هستش و 6390 معمولی.

و مورد دیگه ای که هست اینه که متوجه نمیشم امکان تصویر در تصویر چه کاربری داره!
با تشکر
امکان تصویر در تصویر یا PIP قابلیت نمایش 2 تصویر همزمان رو فراهم میکنه.اما در طراحی های جدید LED ها از یک تیونر استفاده شد و یک تیونر رو برداشتند.و این امکان برای تصاویری که از انتن گرفته میشد لغو شد!حالا علت این که از یک تیونر استفاده شد چه بود؟علت این بودش که تیونر باعث بزرگتر شدن بردها و حجیم شدن و کلا علت زیادی نبود که از یک تیونر اضافی استفاده بشه.اما امکان PIP همچنان پابرجا ماند.اما برای دیدن تصاویر همزمان دیگه این نیست که مثلا شبکه 1 رو روی 2 نشون بده همزمان!این امکان برای این هستش که وقتی 2 دستگاه با کابل HDMI متصل میشوند رو همزمان باهم نشون بده.

mamad.noise
2014/08/07, 14:17
بعضی مدل ها نه همه مدل ها فرمت میکنند.(شک دارم مدلی باشد که نکند).دیگه چه مشکلی؟تلوزیونی که فلش نمیخوره چجوری باید ضبط کنه؟
سامسونگ که فلش میخوره!
LG بود که فرمودین فلش نمیخوره!
ممنون میشم اگر تصویری از ریموت 6390 دارین به اشتراک بذارید
در مورد تصویر در تصویر هم یعنی اگر دو تیونر موجود باشه دو کانال که از آنتن دریافت میشه این قابلیت براشون وجود داره؟

aryaiee
2014/08/07, 14:24
در مورد تصویر در تصویر هم یعنی اگر دو تیونر موجود باشه دو کانال که از آنتن دریافت میشه این قابلیت براشون وجود داره؟
اگر 2 تیونر باشند بله دوست من.

ممنون میشم اگر تصویری از ریموت 6390 دارین به اشتراک بذارید
28833
شبیه به اینه.
یک مورد دیگر هم متذکر شم،صدای این 2 مدل شمارو شگفت زده خواهد کرد!یعنی امثال سامسونگ به گفته های قبلیش عمل کرده و رو سیستم صدا به شدت کار کرده.پرده بیس بلندگوها عالیه!

mamad.noise
2014/08/07, 20:22
با بررسی چند مدل به نظرم میاد 6390 مدل خوبی برای من باشه
3D که خیلی نیازی ندارم چون خیلی تو ایران جا نیفتاده!
فقط میمونه ریموت که باهاش ممکن مشکل داشته باشم
میخواستم بدونم میشه ریموت هوشمند رو جداگانه خریداری کنیم؟
اصلا ارزشش رو داره؟

aryaiee
2014/08/07, 20:46
با بررسی چند مدل به نظرم میاد 6390 مدل خوبی برای من باشه
3D که خیلی نیازی ندارم چون خیلی تو ایران جا نیفتاده!
فقط میمونه ریموت که باهاش ممکن مشکل داشته باشم
میخواستم بدونم میشه ریموت هوشمند رو جداگانه خریداری کنیم؟
اصلا ارزشش رو داره؟
دوست گلم ریموت هوشمند جدید برای هر تلویزیون هوشمندی کار نمیکند!شما ریموت رو نمیتونید با هوشمند های جدید عوض کنید.این ریموت ها یک فن آوری جدید و جالب دارن وقتی 2 ثانیه یک انگوشتتون رو روی وسطش قرار میدید یک نقطه سفید روی صفحه میاد که مثل موس واستون همه کاری رو انجام میده و ریموت رو مثل دسته کنسول wii میتونید حرکت بدید!
شما با ریموت 6390 مشکلی نخواهید داشت خیالتون راحت.البته کمی بزرگ هستش و برای دستان بانوان چندان ارگونومیک نیست

mamad.noise
2014/08/07, 21:54
ممنون
تنها حسن ریموت هوشمند کنترل کرسر به صورت کنسول wii هست یا خوبی های دیگه ای هم داره؟

aryaiee
2014/08/07, 21:59
ممنون
تنها حسن ریموت هوشمند کنترل کرسر به صورت کنسول wii هست یا خوبی های دیگه ای هم داره؟
به نسبت سال های پیش خیلی بهتر شده!منبع تغذیه ریموت هم تعغیر پیدا کرده و با باتری های aa تکمیل میشه.جدا از این ها استفاده رو اسون کرده.این بسته به خودتون هستش دوست من.والا ریموت رو انقدر هوشمند کردند که کم کم مردم از روی ریموت هستش که tv میخرند ;))

mamad.noise
2014/08/07, 22:04
.والا ریموت رو انقدر هوشمند کردند که کم کم مردم از روی ریموت هستش که tv میخرند
اتفاقا من هم به همین خاطر دل دل میکنم !
اصلا نمیصرفه به خاطر ریموت تقریبا 600 تومن هزینه کنم!

mamad.noise
2014/08/16, 11:00
با سلام دوباره
یکشنبه هفته پیش سامسونگ 6390 و تهیه کردم
از لحاظ کیفیت خیلی خوب و قابل قبول هست
امکاناتی که نیاز داشتم خدارو شکر وجود داره
در مورد ضبط هم فعلا با فلش ضبط میکنم تا یه هارد بگیرم
بار اولی که فلش رو زدم ازم خواست تا فرمت کنه و بعد از اون کاملا درست و کامل ضبط میکنه
تنها مشکلی که پیش بینی هم میکردم وجود داشته باشه اینه که وقتی یکی از کانال های 1تا9 رو ضبط میکنم کانال های دیجیتال قابل پخش نیست! ممنون میشم دوستان اگر راه حلی دارن بفرماین
در هر صورت گفتم گزارشی بدم تا دوستان دیگه اگر مورد مشابهی داشتن استفاده کنن
با تشکر از همگی...

VSH-Katana
2014/08/16, 12:59
مبارکتون باشه!
تاپیک ختم میمشه