PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پاسخ به سوالات شما درباره دوربین های Dslr و فیلم برداری و کامپکت

Oneshot Milad
2014/08/03, 01:35
سلام .. این بخش مخصوص سوالات شما درباره دوربین های دیجیتال و ... هست

هرسوالی هست بپرسین درباره خرید دوربین و انتخاب دوربین و ...

/:)

castlevania
2014/08/03, 10:30
ممنون بابت این تاپیک. میخواستم ببینم یه دوربینDSLR مانند nikon5100d که 1600 تومن قیمتشه از نظر کیفیت عکاسی با دوربین کامپکتی مانند canon G1X که اونم 1600 قیمتشه برابره؟ الان با 1600 کدوم یکی پیشنهاد میشه؟
ممنون:x:x

Oneshot Milad
2014/08/03, 11:11
ممنون بابت این تاپیک. میخواستم ببینم یه دوربینDSLR مانند nikon5100d که 1600 تومن قیمتشه از نظر کیفیت عکاسی با دوربین کامپکتی مانند canon G1X که اونم 1600 قیمتشه برابره؟ الان با 1600 کدوم یکی پیشنهاد میشه؟
ممنون:x:x

سلام :)

خب این دو دوربین دو فصل جدا از هم هستن .. مثل زمستون و تابستون ..

کنون g1 x شما کیفیت عکسی بسیار خوب رو در حد نیکون d5100 در خروجی خواهید داشت ..

ینی مثلا کیفیت عکس d5100

98 هست

با کنون هم به قدرت 98 میرسید ..

اما مشکل اینجاست که شما وقتی بخواین از 98 به 100 برسید .. باید لنزتون رو تعویض کنین ..

خب اینجا نیکون برنده هست .. چون قابلیت تعویض لنز رو داره .

و این که شما وقتی دوربین dslr به دست بگیرین .. حس عکاس بودن بهتون دست میده

اما وقتی کنون g1 بگیرید انگار لومیا 1520 یا نوت 3 دست گرفتین ..

مثل این میمونه که شما سوار پراید بشید یا بنز

هر دو شمارو راه میبره .. ولی امکانات و ... فرق داره :)

من پیشنهادم Nikon d5200 کارکرده در حد نو هست

NIkon d5200 در حد نو اگه تا 1000 تا شات پیدا کنین قیمتش 1600 هست .. که شک نکنین تو خریدش :)

تو این دو دوربین هم من پیشنهادم nikon d5100 هست اگه اگه قصد تعویض لنز رو در اینده دارین ..

اگه نه که کنون g1 x انقلاب بزرگ تو رده های کامپکت هست :)

castlevania
2014/08/03, 11:31
واقعا ممنون. پاسخ کامل و جامعی بود.:x پس بهتره همون DSLR رو انتخاب کنم اینطوری میتونم بعدا ارتقا هم بدم.;)

amir2542
2014/10/04, 12:45
سلام
شما دوربین فیلم برداری بین ۱.۲۰۰ تا ۱.۵۰۰ ترجیحا سونی چه مدلی پیشنهاد میدید
اگه بشه از فروشگاه آنلاین هم خرید بهتره چون من شهرستانم

Oneshot Milad
2014/10/04, 13:52
سلام
شما دوربین فیلم برداری بین ۱.۲۰۰ تا ۱.۵۰۰ ترجیحا سونی چه مدلی پیشنهاد میدید
اگه بشه از فروشگاه آنلاین هم خرید بهتره چون من شهرستانم

سلام دوسوت عزیز

فقط ملاکتون فیلم برداری هست ؟ یا عکاسی هم میخواین انجام بدین ؟

Dslr ؟ Compact ?

خب از نظر فیلم برداری شرکت کنون بهتر از مدلهای دیگه عمل کرده ..

مثل Canon 650 D یا 700 D

اگرم خواستین یه نگاهی به Nikon D5300 بندازین .. چون عکاسی فوقالعاده با کیفیت و خوبی ارائه میکنه در کنار فیلم برداری با 39 نقطه فکوس و فکوس ممتد ..

درمورد سایت فروش دوربین هم

Alldigital , Digikala بنظرم بهترین و معتبرترین سایت فروش هستن ..

Devileytion
2015/02/28, 17:15
خب ما هم از استاد میلاد یه چند تا سوال بپرسیم.
جناب من یه دوربین فیلم برداری میخوام. شرایتم اینه: دوربینثابته(ترای پاد)، نور پردازی خوب و ثابته، مدت فیلم برداری زیاد نیست، فقط indoor مدنظرمه(دوربین مخفی نیستا!)، بودجه نزدیک 2500 برای خودش تا 3000 دیگه با مخلفاتش.
شارپ نس برام خیلی مهمه، 60 فریم باشه خیلی خوب میشه، فرمتش خام یا حجیم باشه مشکلی ندارم، SSD خور باشه مشکلی ندارم(بدون در نظر گرفتن بودجه که بالا ذکر شد تهیه میکنم)، بتونه ماکرو هم بگیریه خیلی خوبه(شاید نیاز به لنز باشه برای این کار، اطلاعی ندارم)، میکروفونش داغون باشه مشکلی ندارم اما حتما از میکرفن اکسترنال پشتیبانی کنه.
منطقی روی D5300 و D5500 که تو ایرانه دست گذاشتم هرچند دوربین عکاسین ولی همچین بدک هم نیستن تو فیلم برداری. تو کار دسته دوم و تفکرات اقتصادی هم نیستم متسفانه.
غیر منطقی روی Blackmagic Cinema Camera و Blackmagic Pocket Cinema Camera دست گذاشتم اولی تو ایران 8 ملیونه یکم غیر عادیه برای میتونم بدم از اون ور بیارن ولی دومی دلــ×ـاری مثل دوتای بالاست، اما نمیدونم کارای یا امکانتش چقدره. اما اولی همه چیز تمومه فط لنز نداره.
تشکر. @};-

Oneshot Milad
2015/02/28, 20:59
اگه قصد خرید دوربین Dslr رو دارین برای فیلم برداری

نیکون سری 5 هزار صدای فکوس در داخل لنز میوفته . ( درمورد d5500 مطمئن نیستم )

کلا کنون تو فیلم برداری بهتر از نیکون هست بخاطر سنسور هیبریدی که داره و فکوسش هم نقطه سنجی دقیقتری نسبت به نیکون داره !

اما درمورد اون دو دوربینی که گفتین همونطور که گفتین قیمت بالا ( نمیدونم چرا ؟) مشکلشه و بنظرم اگه کارتون حرفه ای نیست تاکیدی برای خرید این دو مدل رو ندارم !

برای ماکرو :‌ دو حالت دارین شما
یا خرید لنز ماکرو . یا کراپ کردن بعد گرفتن عکس که این دوربین های DSlr کارتون رو راه میندازن برای کراپ

من پیشنهادم به ترتیب اولویت برای شما این مدل ها هست :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

Devileytion
2015/03/01, 17:18
با تشکر از میلاد عزیز. پس با تدابیری که شما اندیشیدین باید به فکر افزایش بودجه باشم. عیدی هارو جمع کنیم ببینیم فرجی میشهیا نه!
یه سوال دیگه داشتم اینه که تفاوت PL و EF و MFT در چیه؟ و اینکه میشه چند تا لنز ماکرو معرفی کنید که به MFT بخوره و لینکشونو بدید چون نمیدونم یه لنز باید چه مشخصات و اعداد و پارمتر هایی داشته باشه تا بشه بهش گفت ماکرو. منظورم از ماکرو فاصله های 15/20 تا 5 سانتی متری هست.

Oneshot Milad
2015/03/02, 23:17
با تشکر از میلاد عزیز. پس با تدابیری که شما اندیشیدین باید به فکر افزایش بودجه باشم. عیدی هارو جمع کنیم ببینیم فرجی میشهیا نه!
یه سوال دیگه داشتم اینه که تفاوت PL و EF و MFT در چیه؟ و اینکه میشه چند تا لنز ماکرو معرفی کنید که به MFT بخوره و لینکشونو بدید چون نمیدونم یه لنز باید چه مشخصات و اعداد و پارمتر هایی داشته باشه تا بشه بهش گفت ماکرو. منظورم از ماکرو فاصله های 15/20 تا 5 سانتی متری هست.

ببخشید من یکم سرم شلوغه

امشب یا حداکثر تا فردا شب پاسختون رو میدم ! شرمنده !

Oneshot Milad
2015/03/03, 21:15

بازم بخاطر دیر شدن معذرت میخوام

درمورد لنز های EF خب چند مزیت وجود داره :

فوکوس بی سروصدا، سریع و با دقت بالا در تمامی لنزها از Fisheye (چشم ماهی) گرفته تا لنزهای سوپر تله فتو، چون متناسب با هر لنز سیستم راه‌انداز مناسب بکار گرفته شده است.
- دیافراگم آرام و دقیق با کنترل دیجیتالی
- امکان نگاه داشتن دیافراگم برای مشاهده عمق میدان و کمک به افزایش سرعت عکاسی با بسته نگاه داشتن دیافراگم د حین عکاسی متوالی
- امکان کنترل کاملا اتوماتیک دیافراگم با لنزهای TS-E کانن.
- امکان توسعه اپتیک های بسیار سریع و درخشان نظیر EF ۵۰mm f/۱.۰L USM که با سیستم قبلی اتصال لنز غیر قابل حصول بود
- پوشش ۱۰۰ درصد منظره یاب با EOS-۱N
- حذف انسداد منظره یاب و آینه در لنزهای سوپر تله فتو
- در هنگام استفاده از لنزهای زوم دیافراگم متغیر هر گونه تنظیم دستی عدد f (به جز بالاترین دیافراگم) در حین محدوده زوم امکان پذیر شده است
- جبران اتوماتیک و نمایش تغییر در عدد F موثر وقتی که بین لنز و بدنه دوربین از بسط دهنده ها (Extender) استفاده شده است.
- توانایی طراحی لنزهایی با دیافراگم پشتی بزرگتر برای بهبود روشنایی مرزها در سیستم های اپتیکی. به علاوه این مشخصه کارایی اپتیکی را هنگام استفاده از توسعه دهنده لنزدر سوپر تله فتو بهبود می بخشد.

لنزهای MFT هم یعنی micro four thirds

این مدل لنز ها بیشتر در دوربین های مثل سری G کنون استفاده میشن .

درمورد PL هم اطلاعی ندارم اما جستجو میکنم اگه مطلبی به چشمم خورد حتما قرار میدم !

درمورد لنز های ماکرو
باید فاصله کانون رو در نظر بگیرید

ببینید مثلا لنز های 18-55 کمترین فاصله ممکن و گسترده دیدی که این لنز ها ارائه میکنن از 18 تا 55 هست ..

مثلا حداکثر زوم لنز 55
و حداقل 18 هست

اگه لنز رو در حالت ماکرو قرار بدین حداقل فاصله عکاسی ماکرو که قابلیت فکوس انجام پذیره 10 سانتی متر هست ( که این میزان بستگی به نوع لنز هم داره چون بعضی لنز ها تا 8 سانتی متر هم این امکان رو به شما میدن)

فاصله کانونی خاصی مد نظر هست بگین تا مدلهاش رو بررسی کنم

اما عموما ازین لنز های ماکرو استفاده میشه .

Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

Canon EF 40mm F/2.8 STM

Canon EF 50mm f/1.8 II

این مطلب مفید رو هم پیشنهاد میکنم بخونید !

37020

Devileytion
2015/03/04, 01:51
بسیار عالی. خیلی مفید واقع شد. اصولا من عجله ای ندارم همین که شما وقت میزارید برای این بنده حقیر برام ارزش منده. احتمالا هفته دیگه چون دارم میرم تهران دوربین و مخلفاتشو تهیه میکنم و تا اون موقع فرصت تحقیق دارم.
تو این چند روز هم کلی مطلب تو نت خوندم و ویدئو تماشا کردم. به یک سری نتایج و باور ها رسیدم.
ترجیه دادم از لنز پرایم استفاده کنم و به جایه یه لنز همه کاره، چند لنز مخصوص تهیه کنم. یه لنز ماکرو برای نزدیک شدن به سوژه، یه لنز ساده بین 30 تا 50 م.م و یه لنز واید برای تصویر برداری های خلاقانه؛ فعلا برای یادگیری و شروع به کار.فیلتر خوبه ولی همیشه نباید از فیلتر استفاده کرد. با دریجه دیافراگم و تاثیراتش نسبت به خروجی تصویر اطلاعاتی پیدا کردم و هم چندان در سدد کسب هرچه بیشتر دانش در این زمینه یعنی تصویر برداری هستم.
به عنوان سوال پایان دهنده این پست میخواستم بپرسم که در تهران کجا برای تهیه عدوات دوربین مثل لنز رو میشه معرفی کرد و اینکه لنز های اولمپوس چقدر در دسترس هستن؟

Devileytion
2015/03/30, 17:48
آقا من یه چند تا سوال داشتم از اساتید عزیز.
- یکی اینکه آپشن Shutter Angle چیکار میکنه؟
تو دوربینم از 120 تا 360 هست. غریزی میگم 170 تا 180 باید ست بشه.
- بعد این Zebra هم هست تو تنظیمات که نمیدونم دقیقا کارش چیه؟
تو ویدئو هایی که دیدم فکر میکنم مال خود صفحه نمایش دوربین باشه که زیر آفتاب قرار میگیره قابل رویت باشه.
- دیگه اینکه لنز رو برداشتم همجارو سفید میگرفت! یعنی این سنسورا انقدر افلیجن؟
- بعد اینکه کراپ فاکتور سنسور من 2.88ـه به چه معنیه؟ باز تو برسیا میگفتن یعنی مثلا فاصله 12mm لنز رو سه برابر میکنه انگار لنز 36mm روش گذاشتی. درسته؟
- سوال آخرمم درباره ی فکوس هست. فکر کنم بهش میگن Focal length. مشکلی که دارم اینه که وقتی یه جعبه دستمال کاغذیو جلو دوربین میزارم به حالت مورب نمیتونم همون اندازه که تهش فوکوس میشه جلوشم فوکوس بشه. از چه پارامتری میشه فوکل لنس یه لنز رو فهمید چه اندازه ایه؟

Oneshot Milad
2015/03/30, 22:29
بسیار عالی. خیلی مفید واقع شد. اصولا من عجله ای ندارم همین که شما وقت میزارید برای این بنده حقیر برام ارزش منده. احتمالا هفته دیگه چون دارم میرم تهران دوربین و مخلفاتشو تهیه میکنم و تا اون موقع فرصت تحقیق دارم.
تو این چند روز هم کلی مطلب تو نت خوندم و ویدئو تماشا کردم. به یک سری نتایج و باور ها رسیدم.
ترجیه دادم از لنز پرایم استفاده کنم و به جایه یه لنز همه کاره، چند لنز مخصوص تهیه کنم. یه لنز ماکرو برای نزدیک شدن به سوژه، یه لنز ساده بین 30 تا 50 م.م و یه لنز واید برای تصویر برداری های خلاقانه؛ فعلا برای یادگیری و شروع به کار.فیلتر خوبه ولی همیشه نباید از فیلتر استفاده کرد. با دریجه دیافراگم و تاثیراتش نسبت به خروجی تصویر اطلاعاتی پیدا کردم و هم چندان در سدد کسب هرچه بیشتر دانش در این زمینه یعنی تصویر برداری هستم.
به عنوان سوال پایان دهنده این پست میخواستم بپرسم که در تهران کجا برای تهیه عدوات دوربین مثل لنز رو میشه معرفی کرد و اینکه لنز های اولمپوس چقدر در دسترس هستن؟
سلام
بابت دیر پاسخ دادن شرمنده چون این پستتون رو اصلا ندیدم :|

دیگه فکر کنم کمی دیر باشه برای پاسخ چون دوربین خریداری کردین ...

درمورد سوال پست اخرتون هم در اسرع وقت جواب میدم ..

Oneshot Milad
2015/04/01, 00:50
آقا من یه چند تا سوال داشتم از اساتید عزیز.
- یکی اینکه آپشن Shutter Angle چیکار میکنه؟
تو دوربینم از 120 تا 360 هست. غریزی میگم 170 تا 180 باید ست بشه.
- بعد این Zebra هم هست تو تنظیمات که نمیدونم دقیقا کارش چیه؟
تو ویدئو هایی که دیدم فکر میکنم مال خود صفحه نمایش دوربین باشه که زیر آفتاب قرار میگیره قابل رویت باشه.
- دیگه اینکه لنز رو برداشتم همجارو سفید میگرفت! یعنی این سنسورا انقدر افلیجن؟
- بعد اینکه کراپ فاکتور سنسور من 2.88ـه به چه معنیه؟ باز تو برسیا میگفتن یعنی مثلا فاصله 12mm لنز رو سه برابر میکنه انگار لنز 36mm روش گذاشتی. درسته؟
- سوال آخرمم درباره ی فکوس هست. فکر کنم بهش میگن Focal length. مشکلی که دارم اینه که وقتی یه جعبه دستمال کاغذیو جلو دوربین میزارم به حالت مورب نمیتونم همون اندازه که تهش فوکوس میشه جلوشم فوکوس بشه. از چه پارامتری میشه فوکل لنس یه لنز رو فهمید چه اندازه ایه؟

سوالاتتون یکم فهمیدنش سخت هست چون با دید خودتون پرسیدین و سوالات کم تخصصی هستن

شاتر آنجل : هرچقدر معیار بیشتر باشه وضوح اجسام متحرک کم میشه .. ینی شما مثلا عدد رو روی 45 بذارین
اجسام ک در تصویر هستند و حرکت دارند ثابت تر هستند
من در نت ی سرچ زدم ی توضیح خوب پیدا کردم میتونید به این سایت مراجع کنید :

درمورد زبرا هم چون مدل دوربینتون رو نمیدونم دقیقا نمیدونم عملکردش چی هست باید خودتون رو دوربین خودتون امتحان کنید چون این امکان در بعضی از دوربین ها باید باشه

درمورد برداشتن لنز .. بخاطر نوع قرار گیری اینه ها به این صورت هست و جالبتر اینکه شما میتونید با ی
حرکت ساده لنز رو برعکس ب دوربین وصل کنید و از خصوصیت ماکرو استفاده کنید اموزشش با ی سرچ تو گوگل هست

درمورد سوالتون درمورد کراپ
باید بررسیهارو درمورد لنزتون مطالعه کنید
هر لنزی تفکیک پذیری خاص خودش رو داره و تا حدی ک در لنزتون ب صورت استاندارد تایین شده
نمیتونید بیشتر کراپ کنید .. ینی کراپ ک بشه پیکسلها دیده میشن و کیفیت کاسته میشه

درسته من لنز 18-55 دارم
نهایت کراپی ک بمن میده 36 میلیمتر هست ..

حتی بیشتر هم میشه ک باید با کمی ادیت درستش کرد ;)

درمورد سوال اخرتون
هرچقدر گشادگی دیافراگم باز باشه فکوس نقطه ای تر میشه

ینی اگه میخواین کل جعبه دستمال کاغذی در فکوستون قرار بگیره باید
دیافراگم گشادگیش رو بیشتر کنین

البته اگه سوال اخرتون رو درست متوجه شده باشم

Devileytion
2015/04/05, 21:01
جا داره از میلاد عزیز تشکر کنم که انقدر سوالات رو بادقت و حوصله پاسخ میدن.
با یه چند تا سوال دیگه برگشتم!
چرا باید سرعت یه دوربین افزایش پیدا کنه؟ مثلا میگن این دوربین سریع تر از دوربین دیگس + اینکه مبدل های با نام SpeedBooster وجود داره و بین سنسور و لنز قرار میگره. کارشون چیه و چه مزایا و معایبی دارن و چه تاثیری روی کراپ فاکتور میزارن؟
مورد بعد اینکه بعضی مبدل های معمولی هستن که مثلا MFT رو به EF تبدیل میکنن و چون داخلشون خالیه چند میلی متر تا سانتی متر بین لنز و سنسور فاصله میندازن. این فاصله چه تاثیری در خروجی کار داره؟

Oneshot Milad
2015/04/05, 22:20
جا داره از میلاد عزیز تشکر کنم که انقدر سوالات رو بادقت و حوصله پاسخ میدن.
با یه چند تا سوال دیگه برگشتم!
چرا باید سرعت یه دوربین افزایش پیدا کنه؟ مثلا میگن این دوربین سریع تر از دوربین دیگس + اینکه مبدل های با نام SpeedBooster وجود داره و بین سنسور و لنز قرار میگره. کارشون چیه و چه مزایا و معایبی دارن و چه تاثیری روی کراپ فاکتور میزارن؟
مورد بعد اینکه بعضی مبدل های معمولی هستن که مثلا MFT رو به EF تبدیل میکنن و چون داخلشون خالیه چند میلی متر تا سانتی متر بین لنز و سنسور فاصله میندازن. این فاصله چه تاثیری در خروجی کار داره؟

خواهش میکنم وظیفس دوست عزیز :)
درمورد سوال اولتون.

سرعت دوربین وقتی افزایش پیدا میکنه و وقتی شما روی سوژه ای ک در حال حرکت هست فکوس میکنید . سوژتون ثابت و بدون کدرشدن در عکس شما قرار میگیره .
و وقتی سرعت دوربین یا بهتره بگیم شاتر .. سرعت شاتر رو کم میکنید .. اجسام درحال حرکت در لنز شما محو میشن ..

درمورد سرعت شاتر در این تاپیک توضیح دادم :

البته سرعت شاتر پایین رو توضیح دادم .. و سرعت شاتر افزایش پیدا کنه برعکس این موضوع میشه
درمورد سوال دوم
اطلاع دقیقی از سوالتون ندارم ..

اما ی مقاله خوب پیدا کردم ک میتونین در اسرع وقت مطالعه کنید :

درمورد speed booster فکر میکنم ک هر دوربینی چون محدودیت در سرعت شاتر داره یعنی مثلا از 1.10 شروع میشه تا 1.1000 ..

speed booster برای زمانی هست ک سرعت جسم بیش از اندازه سرعت شاتر دوربین شما باشه و وقتی این رو نصب کنید روی لنز سرعت رو افزایش میده ..

Devileytion
2015/05/03, 19:12
مهدنس میلاد عزیز.
شما که خوراکت کنون هست یه سوال داشتم:
این لنز فیش آی هست؟ اگه نیست یکن توضیح میدن تصویر نهایی به چه شکل میشه تو 10 و 18
و اینکه ماونت EF-S با EF خیلی فرق داره و به هم نمیخورن؟
و در آخر اینکه این لنز اکتیو هست؟ یعنی خودش میتونه با برقی که از دوربین میگیره خودشو بچرخونه و مثلا فوکوس و اپچر رو تنظیم کنه؟ چون یه سری پین پشتش هست. موتور STM چیه قضیش؟

Oneshot Milad
2015/05/03, 21:36
مهدنس میلاد عزیز.
شما که خوراکت کنون هست یه سوال داشتم:
این لنز فیش آی هست؟ اگه نیست یکن توضیح میدن تصویر نهایی به چه شکل میشه تو 10 و 18
و اینکه ماونت EF-S با EF خیلی فرق داره و به هم نمیخورن؟
و در آخر اینکه این لنز اکتیو هست؟ یعنی خودش میتونه با برقی که از دوربین میگیره خودشو بچرخونه و مثلا فوکوس و اپچر رو تنظیم کنه؟ چون یه سری پین پشتش هست. موتور STM چیه قضیش؟

سلام .. من بیشتر طرفدار نیکونم تا کنون ;)

stm ینی وقتی شما فکوس میکنی مثلا موقع فیلم برداری صدای فکوس داخل فیلم نمیشنوی ینی صدای فکوس کلا نمیشنوید .. ( باید ببینید ک دوربینتون Stm ساپورت میکنه یا خیر معمولا داخل دفترچه دوربین نوشته )

فکر نمیکنم این لنز فیش ای باشه درمورد تصویر نهایی هم .. کافیه اسم لنز رو در گوگل وارد کنید و بررسی هاش رو بخونید یا عکس هایی ک گرفته شده با این لنز رو ببینید .

لنزهای EF برای دوربین های کراپدار و فول فریم.
لنزهای EF-S فقط برای دوربین های کراپدار باید ببینید دوربین شما از کدوم مدل هست

درمورد فکوس هم بله فکوسش اتوماتیک هست همونطور ک داخل سایت هم نوشته شده

Devileytion
2015/05/04, 11:36
سلام .. من بیشتر طرفدار نیکونم تا کنون ;)

stm ینی وقتی شما فکوس میکنی مثلا موقع فیلم برداری صدای فکوس داخل فیلم نمیشنوی ینی صدای فکوس کلا نمیشنوید .. ( باید ببینید ک دوربینتون Stm ساپورت میکنه یا خیر معمولا داخل دفترچه دوربین نوشته )

فکر نمیکنم این لنز فیش ای باشه درمورد تصویر نهایی هم .. کافیه اسم لنز رو در گوگل وارد کنید و بررسی هاش رو بخونید یا عکس هایی ک گرفته شده با این لنز رو ببینید .

لنزهای EF برای دوربین های کراپدار و فول فریم.
لنزهای EF-S فقط برای دوربین های کراپدار باید ببینید دوربین شما از کدوم مدل هست

درمورد فکوس هم بله فکوسش اتوماتیک هست همونطور ک داخل سایت هم نوشته شده

تشکر میلاد جان.
آخه سری قبل همش کنون معرفی کردی... خودم که قصدمه در کنار این دوربینم یه D5500 بگیرم حالا دارم با 700D مقایسش میکنم ببینم چی میشه. خودمم نیکونیم برای کارگاه هم یه D7100 جور شده هرچند فرقی تو سنسورش با سری D5000 و D3000 پیدا نکردم. تخصصشم ندارم البته.
جایی که من میخوام این لنزو بندازم اینجاست (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) حالا نمیدونم میخورن به هم یا نه به خاطر اینکه لنزه EF-S هست ولی مانت این بوستره EF هست. سواله برام.

Oneshot Milad
2015/05/04, 18:14
d5500 ک فرقش یک دوربین کاملا همه چیز تمومه .. 700d یکم قدیمی شده و فکر کنم مقایسه این دوتا درست نباشه

کلا به نظر شخصی خود من .. کنون تو رده متوسط درمقابل نیکون شکست خورده . اینو توی دوربین هایی مثل d5200 و مقایسش با d700 , 650 میشه فهمید .. البته از فروش این دو شرکت هم همه چیز معلومه ..

درمورد لنز .. نمیتونم اطلاعات دقیقی بهت بدم .. بهترین کار اینه ک دوربینت رو ببری و از فروشنده بپرسی و تست کنی ..

amdj
2015/07/31, 09:46
با سلام خدمت دوستان
در ارتباط با عکسبرداری و فیلمبرداری در حین حرکت چند تا سوال از حضورتان داشتم.
از بین گوشیهای پرچمدار کدوم بهترین دوربین رو برای عکسبرداری و فیلمبرداری در حین حرکت داره؟ از داخل ماشین در حال حرکت با گوشی اس 5 عکس انداختم ولی اصلا جالب نشد. کدوم گوشی میتونه در این حالت بهترین عکس رو بندازه؟
اگر هیچکدوم از گوشیها این توانایی رو ندارند چه دوربینی میتونه این کار رو به نحو احسنت انجام بده؟ البته از بین دوربینهای خانگی یا کامپکت
بنده در مورد مسائل فنی خیلی اطلاع ندارم ولی خواستم بدونم چه فاکتوری در دوربین در این مورد تاثیرگذاره؟
پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم.

Oneshot Milad
2015/07/31, 20:40
با سلام خدمت دوستان
از بین گوشیهای پرچمدار کدوم بهترین دوربین رو برای عکسبرداری و فیلمبرداری در حین حرکت داره؟ از داخل ماشین در حال حرکت با گوشی اس 5 عکس انداختم ولی اصلا جالب نشد. کدوم گوشی میتونه در این حالت بهترین عکس رو بندازه؟
اگر هیچکدوم از گوشیها این توانایی رو ندارند چه دوربینی میتونه این کار رو به نحو احسنت انجام بده؟ البته از بین دوربینهای خانگی یا کامپکت
بنده در مورد مسائل فنی خیلی اطلاع ندارم ولی خواستم بدونم چه فاکتوری در دوربین در این مورد تاثیرگذاره؟

سلام
قطعا و تنها معیار مهم برای عکاسی سریع در حال حرکت
سرعت شاتر هست
باید سرعت شاتر رو افزایش بدین
من اطلاع دقیقی درمورد سرعت شاتر دوربین های موبایل ندارم
اما
اگه مثلا اطلاعات دوربین ها رو نگاه کنین زده مثلا
سرعت شاتر : 1/3000

این اخرین و بیشترین سرعت شاتر رو نشون میده که هرچقدر این عدد زیاد بشه
سرعت اجسام هرچقدر بیشتر بشه تصویر واضح تری به شما میده
و هرچه عدد کمتر باشه
قطعا تصویر تار تری میبینین ..

اکثر دوبین های کامپکت اگه تنظیم دستی نداشته باشن
حتما عکاسی در حالت ورزشی رو دارن ..

البته اکثر موبایلها هم با گذاشتن تنظیمات دوربین روی اتوماتیک این کار رو انجام میدن .

Dan
2015/07/31, 23:32
با سلام خدمت دوستان
به غیر از سرعت شاتر که میلاد جان بهش اشاره کردند ، وجود لرزش گیر هم تا حد خیلی زیادی به بالا بردن کیفیت عکس ها کمک میکنه. مخصوصا لرزش گیر های اپتیکال. بهترین کارایی که من تا الان بین گوشی های هوشمند دیدم لومیا 930 بوده.
در مراسم معرفی Galaxy S6 روی یک سطح لغزنده دو تا پایه قرار گرفته بود تا شرکت کننده ها بتونن کارایی لرزش گیر گوشی های دیگه رو با اون مقایسه کنن. ویدیو های زیادی از این بخش بیرون اومد که بیشتر سایت ها به خاطر جذب مخاطب بیشتر ویدیو مقایسه گوشی های آیفون 6 و 6 پلاس و چند گوشی اندرویدی رو منتشر کردند ولی S6 همه رو شکست داد. تنها گوشی که بهتر از S6 عمل کرد لومیا 930 بود که توی سکوت موند و خبرش هم فقط توی چند سایت مرتبط با ویندوزفون منتشر شد.
البته بصورت کلی باید در نظر باشید که چه در گوشی ها و چه در دوربین ها از این لحاظ محدودیت وجود داره و نمیشه توی شرایطی که لرزش ها از حد مشخصی بیشتره انتظار کارایی بالایی داشت.

Optimus Prime
2015/09/06, 21:11
با سلام خدمت شما

بعد از مدتها میخوام یدونه دوربین خوب بگیرم.

برای مسافرت و گردش و البته ثبت تصاویر عالی

حتما میخوام قابلیت تعویض لنز داشته باشه.

دیگه از این کامپکتها با عکاسی شبه موبایلی خسته شدم.

عاشق بازی با دیافراگم و فوکوس و FOV هستم.

البته حرفه ای نیستم ولی حرفه ای ها هم از همین جای من شروع کردن.

سبک بودن دوربین و لنز برام مهمه. یعنی خیلی سنگین نباشه نه که پروزن باشه.

دوربین اگه خیلی بزرگ هم نباشه باز استقبال میکنم.

یه تحقیقکی کردم به این مدلها رسیدم.

Nikon
d5200
d5300
d5500
d7100
d7200

Fujifilm
X-Pro 1
X-T1
X-E1
X-E2
X-A1

Olympus
Pen E-P5
OM D E-M5
Pen E-PL7
در باره کانون هم اطلاعاتی ندارم.

Mirror Less ها رو به این دلیل انتخاب کردم که با وجود کوچیکی پا به پای DSLR ها میان.

تو ریویهای سایت Dpreview هم Mirror Less ها فوق العاده ظاهر شدن.

در مورد بودجه هم من عادت ندارم خودم رو مقید به بودجه کنم. ولی دلم نمیخواد دیگه از 4500 گرونتر بشه.

البته هرچقدر پایینتر بهتر.

چون برای علاقه دوربین میگیرم و ممکنه مدتها تو کمد بمونه.

خیلی خیلی ممنونم که وقت میزارین بابت راهنمایی و پوزش میخوام به خاطر پر چونگی

Oneshot Milad
2015/09/08, 00:54
با سلام خدمت شما

بعد از مدتها میخوام یدونه دوربین خوب بگیرم.

برای مسافرت و گردش و البته ثبت تصاویر عالی

حتما میخوام قابلیت تعویض لنز داشته باشه.

دیگه از این کامپکتها با عکاسی شبه موبایلی خسته شدم.

عاشق بازی با دیافراگم و فوکوس و FOV هستم.

البته حرفه ای نیستم ولی حرفه ای ها هم از همین جای من شروع کردن.

سبک بودن دوربین و لنز برام مهمه. یعنی خیلی سنگین نباشه نه که پروزن باشه.

دوربین اگه خیلی بزرگ هم نباشه باز استقبال میکنم.

یه تحقیقکی کردم به این مدلها رسیدم.

Nikon
d5200
d5300
d5500
d7100
d7200

Fujifilm
X-Pro 1
X-T1
X-E1
X-E2
X-A1

Olympus
Pen E-P5
OM D E-M5
Pen E-PL7
در باره کانون هم اطلاعاتی ندارم.

Mirror Less ها رو به این دلیل انتخاب کردم که با وجود کوچیکی پا به پای DSLR ها میان.

تو ریویهای سایت Dpreview هم Mirror Less ها فوق العاده ظاهر شدن.

در مورد بودجه هم من عادت ندارم خودم رو مقید به بودجه کنم. ولی دلم نمیخواد دیگه از 4500 گرونتر بشه.

البته هرچقدر پایینتر بهتر.

چون برای علاقه دوربین میگیرم و ممکنه مدتها تو کمد بمونه.

خیلی خیلی ممنونم که وقت میزارین بابت راهنمایی و پوزش میخوام به خاطر پر چونگی

سلام
قبل اینکه جوابتون رو بدم
همیشه افردای ک قصد خرید دوربین رو دارن دعوا دارن بین انتخاب برند کنون و نیکون
جالبه ک شما اسمی از کنون نبردین ..
( البته این نشان از کم کارتر شدن کنون هست )

خب

با توجه به توضیحاتی ک خوندم
فوجی فیلم ( تخصص بیشتر این برند بر روی دوربین های حرفه ای در زمینه فیلم برداری هست )
پس بین
نیکون و فوجی
قطعا نیکون انتخاب بهتری هست ( انتخاب بین بهتر و بهترین )

بین مدل های نیکون
D5200 تفاوت با D5300 و D5500
اینه ک فیلتری ک باعث کدر شدن تصاوری میشه در مدل های D5500 و D5300 برداشته شده و تصاوری واضح تری در اختیار شما قرار میده
پس
D5200 هم حذف شد ..

بین D5300 و D5500 ..

تنها تفاوت اینه ک
5500 صفحه لمسی داره
5300 صفحه لمسی نداره

این نظر شخصی خودم هست
تو عکاسی
Dslr ها صفحه های لمسی
کارای خیلی کمی دارن چون شما بیشتر عکاسیتون توسط چشمی دوربین هست ..

این انتخاب یک نوع سلیقه هست
تنها مزیت صفحه لمسی بودن

فکوس دقیق تر همراه با لمس ( مثل موبایل ) هست ..

نیازی نیست برای تفریح و سرگرمی
حتما 4 میلیون تومن خرج کنین

کاری ک با دوربین D5300 میکنین
با دوربین 4 میلیونی هم میتونین کنین

درصورتی 4 میلیون هزینه کنین که
قصد انجام کارهای حرفه ای رو داشته باشین

مهم ترین نکته :
دوربینی رو بخرین ک عاشقش بشین و باهاش دوست بشین
چون ثبت تک تک لحظه های زندگی شمارو بر عهده داره .

Optimus Prime
2015/09/09, 13:48
سلام
قبل اینکه جوابتون رو بدم
همیشه افردای ک قصد خرید دوربین رو دارن دعوا دارن بین انتخاب برند کنون و نیکون
جالبه ک شما اسمی از کنون نبردین ..
( البته این نشان از کم کارتر شدن کنون هست )

خب

با توجه به توضیحاتی ک خوندم
فوجی فیلم ( تخصص بیشتر این برند بر روی دوربین های حرفه ای در زمینه فیلم برداری هست )
پس بین
نیکون و فوجی
قطعا نیکون انتخاب بهتری هست ( انتخاب بین بهتر و بهترین )

بین مدل های نیکون
D5200 تفاوت با D5300 و D5500
اینه ک فیلتری ک باعث کدر شدن تصاوری میشه در مدل های D5500 و D5300 برداشته شده و تصاوری واضح تری در اختیار شما قرار میده
پس
D5200 هم حذف شد ..

بین D5300 و D5500 ..

تنها تفاوت اینه ک
5500 صفحه لمسی داره
5300 صفحه لمسی نداره

این نظر شخصی خودم هست
تو عکاسی
Dslr ها صفحه های لمسی
کارای خیلی کمی دارن چون شما بیشتر عکاسیتون توسط چشمی دوربین هست ..

این انتخاب یک نوع سلیقه هست
تنها مزیت صفحه لمسی بودن

فکوس دقیق تر همراه با لمس ( مثل موبایل ) هست ..

نیازی نیست برای تفریح و سرگرمی
حتما 4 میلیون تومن خرج کنین

کاری ک با دوربین D5300 میکنین
با دوربین 4 میلیونی هم میتونین کنین

درصورتی 4 میلیون هزینه کنین که
قصد انجام کارهای حرفه ای رو داشته باشین

مهم ترین نکته :
دوربینی رو بخرین ک عاشقش بشین و باهاش دوست بشین
چون ثبت تک تک لحظه های زندگی شمارو بر عهده داره .

سلام و عرض ادب و احترام
آقا خیلی ممنونم برای وقتی که گذاشتین.

در مورد کنون و عدم انتحاب کردن مدل خاض دلیلش این بود که اطرافیانم که عکاسی میکنن نظرات کاملا ضد و نقیضی داشتن در مورد کنون واسه همین به نتیجه نرسیدم.
توی ریویهای خارجی هم کم و بیش وضعیت همینجوری هست.

در مورد المپوس تحقیق کردم دیدم برای تصاویر متجرک جالب نیست.

در مورد فوجی این چیزی که فرمودین اطلاع نداشتم. و فکر میکردم که تو عکاسی بهتر از نیکون هست.

در مورد نیکون هم به بهترین نحو ممکن راهنماییم فرمودین.
فقط یه سوال در مورد نیکون دارم.
چرا 7100 یا 7200 رو پیشنهاد ندادین ؟
آیا به نسبت هزینه پرداختی، کیفیت بهتری نداشتن؟
چون تقریبا سری 7000 حدود 2 برابر سری 5000 هست.

و سوال آخرم هم اینکه آیا اصلا Mirror Less ها به نسبت 5000 یا 7000 نیکون ارزش دارن یا نه ؟
چه از لحاظ خود دوربین و کیفیت عکاسیش و چه لنز و وسایل جانبی.

و در آخر سر هم ممنون میشم راهنماییم بفرمایین از کجا و با چه گارانتی ای بگیرم.

خیلی خیلی ممنونم ازتون بابت وقتیکه میزارین
سپاس

Devileytion
2015/09/09, 17:11
بنده حقیرم یه چیزی بگم.
من کلا یه چیزی تو زوقم خورد در مورد نیکون. اول اینکه هیچ برندی بد نیست که هممون میدونیم.
دوم اینکه همه سری های DXY00 نیکون به غیر از D3100 همه یک سنسور دارن و این به نظرم خیلی کم لطفیه. یعنی D3200 یه ملیونی با D7200 چهار ملیونی دقیقا یه سنسور 24 مگاپیکسلی مشابه به هم درونشونه. تنها تفاوت بین سر D3000 و D5000 و D7000 در امکاناتشونه. مثل WiFi و GPS ، صفحه نمایش چرخنده ، لمسی و غیره تاچ ، صفحه نمایش تک رنگ جانبی(نمیدونم اسمش چیه!) هست. البته من یه حرفه ای دوربین باز نیستم و ممکنم این گفتم از دقت بالایی برخوردار نباشه.
اینو گفتم که دوستمون که میخواد دوربین بگیره بدونه داستان DSLR ها اینه. یهو میبینی یه نفر با D3300 یه عکسی میگیره که D7100 منو شما هم بهش نمیرسه که این کلا منطق عکاسی دیجیتاله.
از اونجایی که میلاد جان خودشون نیکونی هست و به بنده به علت محور فیلم برداری در کیفیت کنون رو پیشنهاد دادن منم به BlackMagic و D7100 یه کنون 700D اضافه کردم.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
همین کنون 700D یه 750D داره فرقش در 18 مگا پیکسل و 24مگا پیکسل بودنشه و از اونجایی که اگه سنسور ارتقا پیدا نکنه اما رزولیشن بالا بره نویز زیاد میشه ما هم 700D رو گرفتیم. بماند که همه تو جمهوری مجبور میکنن آدمو لوازم جانبی اضافه بگیره رم 32 رو 200 میداد فیتر لنز 90 تومان.
تنها وجه تمایز D5300 در مقابل 700D در مقایس هم قیمتی شون، فیلم برداری 60 فریم نیکون بود که به کار ما نمیومد. در عوض صفحه لمسی کنون خیلی به داد ما رسید. بار ها شد با D7100 عکس یا فیلم میگرفتیم وقتی به کامپیوتر میزدیم میدیدم فوکوس همه جا بوده جز سوژه مورد نظر ما. اما از بحث دور نشیم کاری ندارم 5D Mark III قدیمیه اما قدرت منده رو همین حساب میگم اگه قراره نیکون گرفته بشه من میگم بهتره نیکون سه رقمی باشه که خب مثلا D810 کمی گرونه اما مشکل D3/5/7 هزارها (Dچهار رقمی) و داستان قمیت/سنسور(!) رو نداره. میدونی یه چیز واقعا حرفه ای خریدی.
اصلا اگه کسی برای عکسای فان و کمی حرفه ای میخواد دوربین بگیره و قید کامپک و بریج رو زده یه راس باید بره رو 100D خیال خودشو راحت کنه. ولی بالاتر و حرفه ای تر فقط D سه رقمی چون کنون من یکیو که گیج میکنه تو انتخابش.
اما من میگم قلق گیری و کسب مهارت تو عکاسی خیلی مهم تر از ابزار و ادوات عکاسی هست. به همین خاطره که اختصاص دادن بودجه زیاد نسبت به بودجه کم همچین تاثیری رو خروجی کار نداره که دلیلشم بالا گفتم.

Oneshot Milad
2015/09/10, 02:46
خب اینجا ی چندتا موضوع مطرح میشه ک مرتب نمیتونم جواب بدم اما سعی میکنم ب وضوح بگم .

ببینین
درمورد میرور لنز ها
مثل این میمونه ک شما میخواین برین ماشین بخرید ..
اول نگاه میکنید به برند و قدمت شرکت سازنده مثلا پژو یا حالا هر برند دیگه
شما بین پراید و پژو قطعا میگین ک پژو شرکت معتبریه و قدمت بیشتری داره و قدیمی تره و پس قطعا انتخاب بهتریه چون امتحانشو پس داده ..
امیدوارم ک این مثالم کافی باشه ..

درمورد نیکون های D5 , D7 , D3
تفاوت ها
D3 : مبتدی ها
D5 : نیمه حرفه ای ها
D7 : حرفه ای ها

تفاوت ها به ترتبیت :
سایز بدنه دوربین
از کوچک ب بزرگ .
امکانات از کمتر به بیشتر
و گستردگی انتخاب لنز
از کمتر ب بیشتر
و سرعت فکوس و سرعت شات
ازکمتر به بیشتر ..
و کیفیت بدنه ..

این از سری های D . 3 . 5 .7 که کل این سری در مجموع در نیمه حرفه ای ها قرار میگیرن ..

درمورد نیکون و کنون فکر کنم تاپیکش هست ..
کنون
کلا مانوری ک میده روی فیلم برداری هست مزیتش مثلا بی صدا بودن فکوسش هست ..
مثلا کنون 650D , 700 D

تفاوت اصلی بین سنسور و کیفیت بدنه هست .. اما بزرگی سنسور و افزایش مگاپیکسل دلیل بر با کیفیت بودن عکسها نیست چون تو بحث نویز کاملا ضعیفتر از نیکون عمل کرده

نیکون یک حرکت بزرگی ک زد برداشتن فیلتری بود ک باعث کدر شدن تصویر میشد این فیلتر رو در سری های جدید D 5 . 3 . 7 حذف کرد

درمورد صفحه لمسی بودن
اینکه میگین موقع فیلم برداری یا عکاسی فکوس درجای مناسب نبوده
قطعا
فکوستون درست نبوده
چون هنوز
صفحه لمسی مزیت دوربین های Dslr حساب نمیشه
چون چشمی تو این دوربینها برتری کاملا بیشتری نسبت به صفحه لمسی ها داره .. مخصوصا تو عکاسی حرفه ای ..

شما کاری ک میخواین با سری D7 بکنین
با D5 نیکون هم میتونین
با D3 هم میتونین
با گوشی موبایل Lumia 1020 هم میتونین
با نوکیا N95 هم میتونین

این اصلا مقایسه درستی نیست ..

گرفتن عکس در اولویت اول نگاه عکاس مهمه در اولویت دوم دوربین

شما با D7 امکانات لنزی بیشتری در اختیار دارین نسبت به D5 و ..

اگه کار حرفه ای باشه باید D7 خریداری کنین .

مثل این میمونه ک
پراید هم شمارو ب مقصد میرسونه
بنز هم شمارو ب مقصد میرسونه ...

اما این کجا و آن کجا ..

100D هم ی انتخاب کاملا برای دست های کوچیکه .. ( من اصلا باهاش راحت نبودم نه بخاطر دستهام بلکه بخاطر کوچیک بودن و حس عکاس بودن به ادم دست نمیده )

سری 7 هزار درصورتی خریداری کنین ک قصد کارها حرفه ای تر و ارتقاع لنز دوربین رو دارین
اما برای کارهای مناسب تر D5هزار ک خودم هم ازین مدل دارم خریداری کنین .

بودجه زیاد برای عکاسی در حالت فامیلی و خانوادگی اصلا مناسب نیست ..

Oneshot Milad
2015/09/10, 02:51
اگه هدف اینده نگر بودن در عکاسی و پیشرفت تو عکاسی هست
D7
اگه نه فقط در حد اینکه چنننند سال براتون عکسهای عالی بگیریه
D5
و یا اینکه اگه میخواین سبک ساده تر و معمولی تر داشته باشین
D3
اگه فیلم برداری مهمه
کنون 700

درضمن
باتری های سری های D نیکون هم ملاک مهمی هستن ک باید دقت کنین ..

Optimus Prime
2015/09/11, 03:07
آقا میلاد خیلی ممنونم از راهنمایی مبسوط شما.
بین 7200 و 5500 و 5300 مونده بودم.

7200 رو به یه علت خیلی خیلی مهم برا خودم خذف کردم اونم اینه که LCD اش ثابته. بار ها و بارها LCD متحرک به دادم رسیده.

انشالله در آبنده سری 7000 رو با LCD متحرک بده بیرون.

بین 5500 و 5300 تو سایت Dpreview یه جدول خیلی خلاصه گذاشته که تنها تفاوتهاشون رو مینویسم.

5500 حدود 70 گرم سبکتر از 5300 هست.

5500 حدود 25% باتری بیشتری نگه میداره.

5500 GPS نداره.

5500 صفحه لمسی داره.

5500 حدود 10% کوچکتره.

ممنون میشم اگه این آخرین سوالام رو هم پاسخ بدین.

سبگتر و کوچکتر بودن 5500 کاملا مشهود هست. منتها چیزی که منو نگران میکنه اینه که تو عکسها دیدم که گریپ سمت راست 5500 نسبت به 5300 خیلی کوچکتر شده.
به نظرتون آیا این برای من که دستهای بزرگی دارم اذیت کننده خواهد بود ؟

و آیا سبکتر و کوچکتر شدن 5500 نسبت به 5300 باعث نمیشه که دوربین به سمت لنز کله کنه ؟

شارز بیشتر باتری 5500 نسبت به 5300 حقه تبلیغاتی هست یا واقعا درسته ؟

صفحه لمسی دوربین 5500 آیا به راحتی اسمارت فونها هست یا باز باید با dial ها سر و کله بزنم ؟

و در آخر سر هم اینکه فرمودین باتری های سری D ملاک مهمی هستن ؟ متوجه نشدم یعنی این باتری ها خوب هستن یا بد ؟ و یا اینکه تو باتریهای سری D تفاوتی وجود داره ؟

و آخرین سوالم هم اینکه بهم گفتن 2 جور لنز داریم. dx و vr. البته اگه درست متوجه شده باشم. کدومش برا من بهتره ؟
و هم اینکه بهم توصیه شده با گارانتی نیکو نگرش بگیرم چون گارانتی اصلی هست. آیا تایید میفرمایین ؟

در خاتمه هم ازتون واقعا تشکز میکنم چون بهترین و کاربردی ترین راهنمایی ای بوده که تا الان داشتم.

واقعا دستتون درد نکنه.

Oneshot Milad
2015/09/11, 20:45
آقا میلاد خیلی ممنونم از راهنمایی مبسوط شما.
بین 7200 و 5500 و 5300 مونده بودم.

7200 رو به یه علت خیلی خیلی مهم برا خودم خذف کردم اونم اینه که LCD اش ثابته. بار ها و بارها LCD متحرک به دادم رسیده.

انشالله در آبنده سری 7000 رو با LCD متحرک بده بیرون.

بین 5500 و 5300 تو سایت Dpreview یه جدول خیلی خلاصه گذاشته که تنها تفاوتهاشون رو مینویسم.

5500 حدود 70 گرم سبکتر از 5300 هست.

5500 حدود 25% باتری بیشتری نگه میداره.

5500 GPS نداره.

5500 صفحه لمسی داره.

5500 حدود 10% کوچکتره.

ممنون میشم اگه این آخرین سوالام رو هم پاسخ بدین.

سبگتر و کوچکتر بودن 5500 کاملا مشهود هست. منتها چیزی که منو نگران میکنه اینه که تو عکسها دیدم که گریپ سمت راست 5500 نسبت به 5300 خیلی کوچکتر شده.
به نظرتون آیا این برای من که دستهای بزرگی دارم اذیت کننده خواهد بود ؟

و آیا سبکتر و کوچکتر شدن 5500 نسبت به 5300 باعث نمیشه که دوربین به سمت لنز کله کنه ؟

شارز بیشتر باتری 5500 نسبت به 5300 حقه تبلیغاتی هست یا واقعا درسته ؟

صفحه لمسی دوربین 5500 آیا به راحتی اسمارت فونها هست یا باز باید با dial ها سر و کله بزنم ؟

و در آخر سر هم اینکه فرمودین باتری های سری D ملاک مهمی هستن ؟ متوجه نشدم یعنی این باتری ها خوب هستن یا بد ؟ و یا اینکه تو باتریهای سری D تفاوتی وجود داره ؟

و آخرین سوالم هم اینکه بهم گفتن 2 جور لنز داریم. dx و vr. البته اگه درست متوجه شده باشم. کدومش برا من بهتره ؟
و هم اینکه بهم توصیه شده با گارانتی نیکو نگرش بگیرم چون گارانتی اصلی هست. آیا تایید میفرمایین ؟

در خاتمه هم ازتون واقعا تشکز میکنم چون بهترین و کاربردی ترین راهنمایی ای بوده که تا الان داشتم.

واقعا دستتون درد نکنه.

خواهش میکنم انجام وظیفس .

درمورد باتری ها ک گفتم

منظورم باتری های از ضعیف به قوی در سری های 3 . 5 . 7 بود

ببینین باتری .. باید خیلی تفاوت داشته باشه ..
ولی مثلا
بین d5300 و d5500 .. شما فقط به تعداد حدود 20 شات و نور صفحه زیاد و فلاش روشن D5500 زیاد تر عکس میگیره نسبت ب مدل قبلیش

درمورد صفحه لمسی .. من به شخصه اعتقاد دارم هنوز نیازی به صفحه لمسی در دنیا Dslrها نیست ..
چون
حالت عکاسی .. خوصوصیت عکاسی با dslr ها
دیدن از چشمی و گرفتن صحیح دوربین هست

( اگه شما چند باری با چشمی عکس بگیرین کمتر سمت عکسای با صفحه لمسی میرین .. )

درمورد سایز ..

سایزD5200 استاندارد ترین حالت دوربین Dslr هست مثل 750کنون ..

کوچک بودن برای دستان نسبتا بزرگ شما مشکل سازه
درمورد لنز .. قطعا لنزی ک براش تعبیه شده وزنش مناسب بدنه هست ..اما اگه ارتقا بدین قطعا به سمت جلو سنگینی میکنه..

فقط درمورد کوچک و بزرگ بودن ... بهتره از نزدیک باهاشون کار کنین و ببینین با کدوم راحت ترین ..

ب نظر خودم .. دوربین باید وزن و ابعاد مناسبی داشته باشه ...

بازم سوالی بود در خدمتم

Oneshot Milad
2015/09/11, 20:48
ِDx

1- اگر یک لنز، عبارت DX را بر خود داشته باشد، بیانگر این نکته است که لنز فوق به صورت اختصاصی برای بدنه های دارای سنسور قطعDX طراحی شده است. بدنه هایی مانند Nikon D300s, D90, D3000 & D5000 بهره مند از سنسور مذکور می باشند.
لنزهای Dx روی بدنه های FX کار می کنند، اما با کاهش 50درصدی در قطع عکس.

2- 12- VR (Vibration Reduction):

سیستم لرزشگیر به منظور کاهش محوی تصویر در اثر تکان های دوربین طراحی شده است. با استفاده از این لنزها در شرایط نوری کم، امکان بالا بردن سرعت شاتر تا هشت برابر مهیا می شود. سنسورهای حرکتی مخصوصی که درون این لنزها تعبیه شده، جهت لرزش دست را تشخیص داده و با حرکت عدسی ها در جهت مخالف، لرزشها را تثبیت و خنثی می نمایند.

DX لنزهای مخصوص دوربین های SLR دیجیتال با دایره تصویر کوچک تر نسبت به لنزهای 5 میلیمتری

VR:کاهش اثرات لرزش دوربین معادل سه درجه سرعت سریعتر

Optimus Prime
2015/09/26, 22:15
میلاد جان سلام مجدد.

آقا من 2 بار حمله کردم Nikon d5500 رو بگیرم هر 2 بار قسمت نشد.

ولی یکی از دوستام داره این دوربین رو و از سایز کوچیکش یکم شاکی بود. متاسفانه ایشون شهر دیگه ای هستن و من دسترسی به دوربین ایشون ندارم.
تو تبریز به این گندگی هم ازبس بازار خرابه هیشکی تو ویترین از این جنس نداره.

واسه همین یکم ترسیدم بخرمش.

حتی تو ریویوهایی که از یووتووب دانلود کردم کاملا مشخصه که سایزش خیلی کوچیکتر هست نسبت به بقیه dslr ها.

الان یکم تمایل پیدا کردم به سمت یه چیز حرفه ای تر.

این سوال ها برام پیش اومدن.

خیلی خیلی دلم میخواد فول فریم بگیرم.
آیا چیز ارزون ولی حداقل در حد d7200 و d5500 میتونم پیدا کنم ؟

نمیدونم اصلا فول فریم توی کیفیت عکسها فرق خاصی میکنه یا نه ؟

اختلاف قیمتی که بین 7200 و 5500 هست ایا به نسبت همین احتلاف هم امکانات و کیفیت خود دوربین و عکسهاشون فرق دارن یا نه ؟

و آخر سر هم اگر صبر کنم آیا احتمال این هست که نیکون یه دوربین تو سری 7 بده بیرون با مونیتور متحرک یا نه ؟
چون این آپشن خیلی خیلی واسم مهمه.

باز هم ممنونم بابت وقتیکه میزارین.

Oneshot Milad
2015/10/05, 21:24
میلاد جان سلام مجدد.

آقا من 2 بار حمله کردم Nikon d5500 رو بگیرم هر 2 بار قسمت نشد.

ولی یکی از دوستام داره این دوربین رو و از سایز کوچیکش یکم شاکی بود. متاسفانه ایشون شهر دیگه ای هستن و من دسترسی به دوربین ایشون ندارم.
تو تبریز به این گندگی هم ازبس بازار خرابه هیشکی تو ویترین از این جنس نداره.

واسه همین یکم ترسیدم بخرمش.

حتی تو ریویوهایی که از یووتووب دانلود کردم کاملا مشخصه که سایزش خیلی کوچیکتر هست نسبت به بقیه dslr ها.

الان یکم تمایل پیدا کردم به سمت یه چیز حرفه ای تر.

این سوال ها برام پیش اومدن.

خیلی خیلی دلم میخواد فول فریم بگیرم.
آیا چیز ارزون ولی حداقل در حد d7200 و d5500 میتونم پیدا کنم ؟

نمیدونم اصلا فول فریم توی کیفیت عکسها فرق خاصی میکنه یا نه ؟

اختلاف قیمتی که بین 7200 و 5500 هست ایا به نسبت همین احتلاف هم امکانات و کیفیت خود دوربین و عکسهاشون فرق دارن یا نه ؟

و آخر سر هم اگر صبر کنم آیا احتمال این هست که نیکون یه دوربین تو سری 7 بده بیرون با مونیتور متحرک یا نه ؟
چون این آپشن خیلی خیلی واسم مهمه.

باز هم ممنونم بابت وقتیکه میزارین.

سلام

اول اینکه
حیطه کاریتون رو مشخص کنین تا بهتر راهنماییتون کنم
در چه سطحی میخواین کار کنین ؟

(( دوربین فول فریم هم از نظر کیفیت هم از نظر ابعاد عکس ی سر و گردن بالاتر از بقیه هستن دیگه بهش میگن فوله فول ))

Optimus Prime
2015/10/05, 22:11
سلام

اول اینکه
حیطه کاریتون رو مشخص کنین تا بهتر راهنماییتون کنم
در چه سطحی میخواین کار کنین ؟

(( دوربین فول فریم هم از نظر کیفیت هم از نظر ابعاد عکس ی سر و گردن بالاتر از بقیه هستن دیگه بهش میگن فوله فول ))

سلام خدمت شما آقا میلاد.

والله حیطه کاری خاصی ندارم. علاقه دارم فقط.

سطح هم کارآموز هستم.

منتها کیفیت عکس خیلی خیلی خیلی واسم مهمه مخصوصا تو نور خیلی کم.

تو ویدیوهای ریویو تو یووتووب کیفیت فول فریم نیست به کراپ کاملا مشهود بود.

واسه همین خواستم راهنماییم کنین.

ممنونم ازتون

Oneshot Milad
2015/10/07, 11:07
سلام خدمت شما آقا میلاد.

والله حیطه کاری خاصی ندارم. علاقه دارم فقط.

سطح هم کارآموز هستم.

منتها کیفیت عکس خیلی خیلی خیلی واسم مهمه مخصوصا تو نور خیلی کم.

تو ویدیوهای ریویو تو یووتووب کیفیت فول فریم نیست به کراپ کاملا مشهود بود.

واسه همین خواستم راهنماییم کنین.

ممنونم ازتون

سلام
خب
الان باید وارد چندتا موضوع بشیم
اول اینکه تجربی بگم خدمت شما که

ببینین اگه به صورت حرفه ای نمیخواین کار کنین ( مستند سازی و .. )
سمت فول فریم نرین ..

چون اصلا به کار شما نمیاد
نور کم و کیفیت عکس شما با nikon D5300 براورده میشه مطمن باشین

فقط در صورتی برین سمت فول فریم ک :
1- خیلی پول داشته باشین و قسمتی از پولتون اصلا اهمتی براتون نداشته باشه( مثل افرادی ک اپل میخرن برای سیبش )
2- وقتی فول فریم خریداری کنین ک تمام حرفه ای گری ها یا فوت کوزه گری های عکاسی رو بلد باشین
و بخواین حرفه ای کار کنین (‌ساختن کلیپ و مستند و .. )
3-بستگی بازم داره به خودتون ک چ کاری بخواین از دوربینتون

43930

کیفیت ازین بیشتر میخواین ؟
43931

43932

43933

این عکس ها تو چاپ که برای نمایشگاه استفاده میکردم تو سایز 2 در 2
بهترین کیفیت رو داشتن ..

ازین اگه بیشتر میخواین برین سمت فول فریم ..

تازه این عکسهارو با لنز معمولی 18 گرفتم

شما با ی لنز حرفه ای تر به نتیجه ای عالی تر میرسین ..

درهرصورت

من تلاشمو کردم که اگه کاری حرفه ای نمیکنین سمت فول فریم نرین اگرم صرفا دوربین جهت استفاده مانند موبایل اپل رو دارین فول فریم خریداری کنین
چون
صرفا جهت تفریح و .. باشه

فول فریم اصلا بهتون پیشنهاد نمیشه ..

این عکسها با دوربین nikon d5200 گرفتم .. nikon d5300 فیلتری ک باعث کمی تاری تصویر میشه رو برداشتن و وضوح بیشتری دراختیار شما قرار میده

با دوربین فول فریم شما عکس بگیرین دقت کنین شما ( چون میگین ک حرفه ای نیستین ) تفاوتی تو عکسهاتون با عکسهای ک من گرفتم نمیبینین ..( از نظر کیفیت تصاویر )

دوربین فول فریم برای رسیدن به نتیجه عالی باید براش 5 تا 6 میلیون هزینه بشه هرچند ک خود دوربین هم قیمت بالایی داره

دوربین فول فریم . . لوازم جانبی ( لنز و .. ) گرونتری هم همراه خودش داره ..

سوالی بود بپرسین

Optimus Prime
2015/10/07, 16:07
سلام
خب
الان باید وارد چندتا موضوع بشیم
اول اینکه تجربی بگم خدمت شما که

ببینین اگه به صورت حرفه ای نمیخواین کار کنین ( مستند سازی و .. )
سمت فول فریم نرین ..

چون اصلا به کار شما نمیاد
نور کم و کیفیت عکس شما با nikon D5300 براورده میشه مطمن باشین

فقط در صورتی برین سمت فول فریم ک :
1- خیلی پول داشته باشین و قسمتی از پولتون اصلا اهمتی براتون نداشته باشه( مثل افرادی ک اپل میخرن برای سیبش )
2- وقتی فول فریم خریداری کنین ک تمام حرفه ای گری ها یا فوت کوزه گری های عکاسی رو بلد باشین
و بخواین حرفه ای کار کنین (‌ساختن کلیپ و مستند و .. )
3-بستگی بازم داره به خودتون ک چ کاری بخواین از دوربینتون
کیفیت ازین بیشتر میخواین ؟
این عکس ها تو چاپ که برای نمایشگاه استفاده میکردم تو سایز 2 در 2
بهترین کیفیت رو داشتن ..

ازین اگه بیشتر میخواین برین سمت فول فریم ..

تازه این عکسهارو با لنز معمولی 18 گرفتم

شما با ی لنز حرفه ای تر به نتیجه ای عالی تر میرسین ..

درهرصورت

من تلاشمو کردم که اگه کاری حرفه ای نمیکنین سمت فول فریم نرین اگرم صرفا دوربین جهت استفاده مانند موبایل اپل رو دارین فول فریم خریداری کنین
چون
صرفا جهت تفریح و .. باشه

فول فریم اصلا بهتون پیشنهاد نمیشه ..

این عکسها با دوربین nikon d5200 گرفتم .. nikon d5300 فیلتری ک باعث کمی تاری تصویر میشه رو برداشتن و وضوح بیشتری دراختیار شما قرار میده

با دوربین فول فریم شما عکس بگیرین دقت کنین شما ( چون میگین ک حرفه ای نیستین ) تفاوتی تو عکسهاتون با عکسهای ک من گرفتم نمیبینین ..( از نظر کیفیت تصاویر )

دوربین فول فریم برای رسیدن به نتیجه عالی باید براش 5 تا 6 میلیون هزینه بشه هرچند ک خود دوربین هم قیمت بالایی داره

دوربین فول فریم . . لوازم جانبی ( لنز و .. ) گرونتری هم همراه خودش داره ..

سوالی بود بپرسین

سلام خدمت شما آقا میلاد عزیز

واقعا ممنونم به خاطر این جواب کامل.

در مورد کیفیت عکسها من خلع سلاح شدم. عالی بودن واقعا.

در مورد فول فریم هم راستش :

من طبق فرمایش شما 5500 نیکون رو رفتم بگیرم که موفق نشدم.

بعد دیدم باید یدونه لنز هم بگیرم که دلم میخواست 18-300 نیکون رو بگیرم.

دیدم رو هم میشن 4500 تومن.

بعد دیدم کنون 6D هم همون 4000 تومن ایناست. البته با لنز 24-105.

گفتم خوب به جای نیکون کنون رو میگیرم. بعد که پول اومد دستم لنز میگیرم.

منتها نمیدونم مثلا اگر 6D رو بگیرم آیا عکسهاش به اندازه 5500 و 7200 هستن یا نه ؟

علت این سوالم هم اینه که 7200 و 5500 بهترین هستن تو کلاس خودشون.باصطلاح High End هستن.

منتها 6D یجورایی Entery Level هستش.

همچنین نمیدونم توی فول فریم ها نیکون و کنون چقدر نسبت به همدیگه برتری دارن ؟

بازهم پیشاپیش از وقتی که میزارین برای جواب دادن صمیمانه تشکر میکنم.

@};-

Oneshot Milad
2015/10/08, 22:23
سلام خدمت شما آقا میلاد عزیز

واقعا ممنونم به خاطر این جواب کامل.

در مورد کیفیت عکسها من خلع سلاح شدم. عالی بودن واقعا.

در مورد فول فریم هم راستش :

من طبق فرمایش شما 5500 نیکون رو رفتم بگیرم که موفق نشدم.

بعد دیدم باید یدونه لنز هم بگیرم که دلم میخواست 18-300 نیکون رو بگیرم.

دیدم رو هم میشن 4500 تومن.

بعد دیدم کنون 6D هم همون 4000 تومن ایناست. البته با لنز 24-105.

گفتم خوب به جای نیکون کنون رو میگیرم. بعد که پول اومد دستم لنز میگیرم.

منتها نمیدونم مثلا اگر 6D رو بگیرم آیا عکسهاش به اندازه 5500 و 7200 هستن یا نه ؟

علت این سوالم هم اینه که 7200 و 5500 بهترین هستن تو کلاس خودشون.باصطلاح High End هستن.

منتها 6D یجورایی Entery Level هستش.

همچنین نمیدونم توی فول فریم ها نیکون و کنون چقدر نسبت به همدیگه برتری دارن ؟

بازهم پیشاپیش از وقتی که میزارین برای جواب دادن صمیمانه تشکر میکنم.

@};-

6d اصلا توصیه نمیشه
هم قدیمیه هم اینکه گرونه نسبت به نیکون

من نگفتم d5500 من نظرم رو d5300 بوده و هست

تو قضیه برتری
کلا
سنسور های نیکون و مخصوصا برداشتن فیلتر روی لنز نیکون ی سر و گردن جلو تر از کنون هست
کنون
بخاطر قدیمی بودنش و اینکه
تبلیغات بیشتر تو اروپا داره معروف شده ..

برید مغازه
nikon d7100 با nikon d5300 رو تست کنین هم کیفیت عکس هم بدنه

تفاوتی تو کیفیت ها نمیبینین و فقط بدنه 7100 قوی تره و گستردگی لنز بیشتری داره ..

Devileytion
2015/10/15, 22:46
دوستان یه سوال برای من پیش اومده در مورد فوکوس.
اگه قرارو بزاریم که عمق فوکوس رابطه مستقیم داره با عدد F یعنی هرچی F به صفر نزدیک تر باشه میدان فوکوس کمتره و برعکسش. مثل شکل زیر:
میخوام بپرسم که مثلا همین شکل بالا فوکوسی که روی گلابی(!) اول هست و توی هر چهار عکس قشنگ واضح افتاده، آیا میشه ادعا کرد که تو تصویر F16 حتما واضح تر از حالت F2 افتاده یا نه؟
خواستید واضح تر توضیح بدم.

Oneshot Milad
2015/10/16, 14:15
دوستان یه سوال برای من پیش اومده در مورد فوکوس.
اگه قرارو بزاریم که عمق فوکوس رابطه مستقیم داره با عدد F یعنی هرچی F به صفر نزدیک تر باشه میدان فوکوس کمتره و برعکسش. مثل شکل زیر:
میخوام بپرسم که مثلا همین شکل بالا فوکوسی که روی گلابی(!) اول هست و توی هر چهار عکس قشنگ واضح افتاده، آیا میشه ادعا کرد که تو تصویر F16 حتما واضح تر از حالت F2 افتاده یا نه؟
خواستید واضح تر توضیح بدم.

سلام
اگه درست متوجه سوالتون شده باشم

نه تفاوتی تو وضوح عکس اولی با اخری نیست
فقط عمق میدان تغییر کرده ..

ABS92
2015/12/15, 01:57
با عرض سلام و ادب خدمت دوستان و اساتید گرامی@};-

خواهشی که از شما اساتید گرامی دارم این هست که بدونم بهترین دوربین عکاسی دیجیتال رو که میتونم با بودجه ی 650 هزار تومان تهیه کنم چه برند و مدلی میتونه باشه...؟

علاقه ی زیادی به عکاسی دارم ولی با خرید این دوربین قدم اول رو دارم برمیدارم و ان شاالله کم کم بتونم جلو برم..
همینطور با بودجه ی محدودم قاعدتا باید به سمت کامپکت های سوپر زوم و مخصوصا دوربین های بریج که خیلی از تیپشون خوشم میاد برم.

مدلی که مد نظر خودم هست کانن SX520 هست ...البته اگر بیشتر از بودجه من نباشه.یا مثلا SX510..

خواهشم از اساتید معرفی چندتا مدل دیگس اگر امکانش هست..که از نظر کیفیت و یا امکانات حرفی واسه گفتن داشته باشه

عکاسی ماکرو رو خیلی دوست دارم و همچنین عکاسی در شب.لطفا دوربینی که معرفی میشه مناسب این قضایا باشه.البته قبول دارم با این حد هزینه کردن شاید نتایج خیره کننده ای نشه از دوربین بدست آورد ولی خب دوست دارم از جایی شروع کنم.

پیشاپیش از دوستان ممنونم ...

این هم چندتا از عکسایی که با گوشی هایی که داشتم و گرفتم (یچیز توی مایه های همون رزومه ی کاری .. خخخ)

Ponehzar Waterfall With Honor 3C
44844

30O3 Pol With Honor 6
44845

(Beautiful Flower With Lumia 735(Still Have This Phone...So Lovely
44843

Oneshot Milad
2015/12/16, 00:12
سلام
امیدوارم ک حالتون خوب و عالی باشه
خب گفتین ک علاقه ب عکاسی در شب دارین

دوربین های کامپکت به دلیل ابعاد کوچیک لنز و سنسوری ک داخلشون قرار گرفته اکثرا تو یک Level در شب عکاسی میکنن و اگه میخواین شب بهتر عکاسی کنین بهتون پیشنهاد میکنم ک برید سمت دوربین های DSLR

حالا جدای این بحث که میشه تا حدودی با فلش دوربین حلش کرد

من سه دوربین رو برای شما پیشنهاد میکنم
Casio Exilim EX-H60Casio Exilim EX-ZS150Casio Exilim EX-ZR20
البته دوربین های برند سونی هم بودن ک تو رنج قیمتی ک شما گفتین
این سه دوربین نمرات بالاتری گرفتن

خب برتری اولی نسبت به بقیه البته مهم ترین برتریش :
لنز CCD و بزرگنمایی اپتیکال 24 برابری و سنسور 24 مگاپیکسلی ک تو چاپ تصویر خیلی به شما کمک میکنه !

دوربین دوم
پردازشگر قوی تری داره درواقع قلب تپنده ی قوی تری نسبت ب بقیه داره ک تو پردازش و سرعت فکوس و سرعت نمایش عکس به شما کمک میکنه البته محسوس نیست

دوربین سوم
BSI-CMOS کیفیت ساخت بالا و لنز واید 25 میلیمتری از برتری هاش هست
نظر قطعی من گزینه اول هست و شمارو تا مدتی ک به صورت پیشرفته تر بخواین کار کنین همراهی میکنه ..

سوالی بود درخدمتم

ABS92
2015/12/16, 09:54
ممنون بخاطر وقتی که گذاشتین..

اگر سوالی بود حتما مزاحم میشم.

ABS92
2015/12/19, 12:28
دوباره سلام به همه ی دوستان

من برای خرید دوربین تونستم بودجمو یکم بیشتر کنم.تا نهایت 800

حالا بین دوتا دوربین گیر کردم.
Canon powershot SX710-HS
و
Fujifilm Finepix X10

زیاد توی فاز زوم زیاد نیستم و بیشتر کیفیت بالای عکس برام مهمه.از اونجایی که این مدل فوجی اندازه حسگر بزرگتری داره بالطبع کیفیت بهتری هم باید داشته باشه.

میخواستم ازتون بپرسم ببینم نظر شما با کدوم دوربینه...
همین..دمتون گرم

Oneshot Milad
2015/12/21, 00:35
دوباره سلام به همه ی دوستان

من برای خرید دوربین تونستم بودجمو یکم بیشتر کنم.تا نهایت 800

حالا بین دوتا دوربین گیر کردم.
Canon powershot SX710-HS
و
Fujifilm Finepix X10

زیاد توی فاز زوم زیاد نیستم و بیشتر کیفیت بالای عکس برام مهمه.از اونجایی که این مدل فوجی اندازه حسگر بزرگتری داره بالطبع کیفیت بهتری هم باید داشته باشه.

میخواستم ازتون بپرسم ببینم نظر شما با کدوم دوربینه...
همین..دمتون گرم
پاسختون رو تو بخش پیام ها دادم
اگه لازم بود بگین اینجا هم میذارم ..

Roz6710
2015/12/22, 18:24
با سلام و عرض خسته نباشید به اساتید محترم خودم
بنده قصد تهیه دوربین صرفا فیلمبرداری برای مصارف خانگی دارم و دو مورد جدای از کیفیت فیلمبرداری برام حائز اهمیت هست 1.میزان حافظه داخلی و جانبی 2.میزان عمر باطری
سقف بودجه هم نهایتا 2.5
ضمنا ساکن اصفهان هستم پس با توجه به موجودی شهرمون پیشنهادتون رو بفرمایید....با سپاس:emoji_smiley-120::emoji_smiley-120::emoji_smiley-120:
خواهشا یکی جواب ما رو بده ........لطفا

Oneshot Milad
2015/12/28, 23:32
با سلام و عرض خسته نباشید به اساتید محترم خودم
بنده قصد تهیه دوربین صرفا فیلمبرداری برای مصارف خانگی دارم و دو مورد جدای از کیفیت فیلمبرداری برام حائز اهمیت هست 1.میزان حافظه داخلی و جانبی 2.میزان عمر باطری
سقف بودجه هم نهایتا 2.5
ضمنا ساکن اصفهان هستم پس با توجه به موجودی شهرمون پیشنهادتون رو بفرمایید....با سپاس:emoji_smiley-120::emoji_smiley-120::emoji_smiley-120:
خواهشا یکی جواب ما رو بده ........لطفا

سلام بابت دیر جواب دادن معذرت میخوام
برای مصرف خانگی نیازی به این همه هزینه نیست
یا اگرم تاکید دارین با این قیمت خرید کنین
بهتون دوربین های Dslr پیشنهاد میکنم
کنون 700 دی
فیلم برداری بدون صدای فکوس
فکوس نقطه ای دقیق
صفحه لمسی
و پردازشگر پیشرفته

شمارو به نیازهاتون میرسونه

جدای از این ها
Canon Legria HF R66
هم پیشنهاد میکنم ک تو کیفیت فیلم برداری فوق العاده در تست ها عمل کرده

free12
2017/11/24, 11:15
سلام.من توی گوگل سرچ کردم و این تاپیک رو پیدا کردم!تازه واردم!نمیدونم سوالمو دارم جای درست میپرسم یا نه(ببخشید دیگه!)
آقا من چند تا سوال داشتم،یکی اینکه این دوربین ما چند روزه به شکلی عجیب(!) نوار رو بیرون نمیده!یعنی درشو که باز میکنی صدا میاد که یه چیزایی داره انجام میشه ها،اما نوار رو نمیده بیرون که بشه درش آورد!!!!!!!! بعد ارور C:31:40 رو هم میده که سرچ کردم خارجیا میگفتن با ضربه زدن به دوربین درست میشه!
بعد اینکه عکس از پورت هاشم گذاشتم میخواستم ببینم چطوری میشه فیلم هارو توی لپتاپ ریخت؟!لپتاپم دقیقا همین پورت 1394(دقیقا به همین شکلش) رو داره!

hossein951ann
2017/11/30, 06:51
بعد اینکه عکس از پورت هاشم گذاشتم میخواستم ببینم چطوری میشه فیلم هارو توی لپتاپ ریخت؟!لپتاپم دقیقا همین پورت 1394(دقیقا به همین شکلش) رو داره![/QUOTE]

درود
اگر درایورهای پورت 1394 نصب باشد اکثر نرم افزارهای ادیت مثل Uead VideoStudio فیلم قسمتی برای کپچر این پورت دارند ولی باید توجه داشته باشید که حجم ورودی این پورت زیاد و برای ادیت و خروجی گرفتن احتیاج به سخت افزار قوی دارید ....
دوربینهای سونی هم نرم افزاری برای ادیت بر روی cd قرار داده اند که احتمالاً شما آن را در کارتون آن پیدا میکنید!!!!!