PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Sennheiser HD 419 یا Philips S HP6000

AmirMahmood
2014/08/02, 18:58
سلام دوستان
می خواستم ازتون راهنمایی برای خرید هدفون بین این دو مدل رو بگیریم . راستش دودل شدم سن هایزر معروف تر و سایت های معتبری هدفون هاشو بررسی می کنند ، ولی وقتی میزارم کنار این مدل فیلیپس مشخصاتش از اون کمتره و در بعضی از سایت ها مثل فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. بهش ریت بیشتری دادن
لینک دو محصول :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

کاربردمم همه چی هست فیلم و موزیک و بازی ، اینم بگم که بیس صدا برام مهمه و اینکه تفکیک عملی صدا تا جایی که امکانش هست به اون مشخصاتی که نوشته شده نزدیک تر باشه نه اینکه نوشته باشن تا 20000 هرتز بعد در عمل میبینیم که به 16000 تا هم به زور میرسه .

خب از دوستانی که هر کودوم از اونا رو دارن یا داشتن خواهشمندیم تجربیاتشونو با ما به اشتراک بزارن .
---------------------------
اینم بگم میدونم که 100 تومن بینشون اختلاف قیمته ولی مهم اینکه کودوم بازدهیش بیشتر باشه

aryaiee
2014/08/02, 20:35
متاسفانه در بسیاری از موارد sennheiser اون چیزی که فکر میکنید نیست!من یکی از دوستام خرید بعد از یک ربع استفاده گذاشت برا فروش.عمده دلیلش هم بیس پایین بود.هرچند تفکیک صدای عالی داره اما بیس پایینی داره.اون هم طبیعی هستش میدونید چرا؟چون for ipod هستش!اکثرا هدفون های در این mode برای بازی و کلا pc مناسب نیستند.طراحی در این هدفون ها به گونه هستش که با بیس کمتر مقدار آمپر کمتری از دستگاه کشیده شود برای طول عمر بیشتر باتری!در ضمن مصرف فیلیپس معرفی شده 100mw هستش که برای همچین هدفونی بسیار خوبه.حالا یه توضیح هم راجب اون فیلیپس بدم.فیلیپس هدفونهای رو گوشیش به بیس معروف هستند.تفکیک صداش مقدار کمی از sennheiser کمتره اما قدرت بیس این رو میپوشونه.استفاده از اسپیکر قالبی بیس خوبی به این مدل داده.شک نکن فیلیپس بهتره!

F.bartez
2014/10/13, 00:14
سلام دوستان
می خواستم ازتون راهنمایی برای خرید هدفون بین این دو مدل رو بگیریم . راستش دودل شدم سن هایزر معروف تر و سایت های معتبری هدفون هاشو بررسی می کنند ، ولی وقتی میزارم کنار این مدل فیلیپس مشخصاتش از اون کمتره و در بعضی از سایت ها مثل فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. بهش ریت بیشتری دادن
لینک دو محصول :

کاربردمم همه چی هست فیلم و موزیک و بازی ، اینم بگم که بیس صدا برام مهمه و اینکه تفکیک عملی صدا تا جایی که امکانش هست به اون مشخصاتی که نوشته شده نزدیک تر باشه نه اینکه نوشته باشن تا 20000 هرتز بعد در عمل میبینیم که به 16000 تا هم به زور میرسه .

خب از دوستانی که هر کودوم از اونا رو دارن یا داشتن خواهشمندیم تجربیاتشونو با ما به اشتراک بزارن .
---------------------------
اینم بگم میدونم که 100 تومن بینشون اختلاف قیمته ولی مهم اینکه کودوم بازدهیش بیشتر باشه

سنهایزر شرکتی با سابقه تولید 60 70 ساله تجهیزات صوتیه و قابل مقایسه با فیلیپس نیست.البته من خودم برای استفاده دم دستی از فیلیپس استفاده می کنم.
در کل به نظرم هزینه بالای 100 تومن برای هدفون های فیلیپس اشتباهه چون معایبی مثل تریبل کنترل نشده و ..... داره که ارزش خریدش را پایین میاره.این اعداد و ارقام هم خیلی وقت ها چیز به خصوصی را نشون نمیده زیاد بهش توجه نکنید.

F.bartez
2014/10/13, 10:55
متاسفانه در بسیاری از موارد sennheiser اون چیزی که فکر میکنید نیست!من یکی از دوستام خرید بعد از یک ربع استفاده گذاشت برا فروش.عمده دلیلش هم بیس پایین بود.هرچند تفکیک صدای عالی داره اما بیس پایینی داره.اون هم طبیعی هستش میدونید چرا؟چون for ipod هستش!اکثرا هدفون های در این mode برای بازی و کلا pc مناسب نیستند.طراحی در این هدفون ها به گونه هستش که با بیس کمتر مقدار آمپر کمتری از دستگاه کشیده شود برای طول عمر بیشتر باتری!در ضمن مصرف فیلیپس معرفی شده 100mw هستش که برای همچین هدفونی بسیار خوبه.حالا یه توضیح هم راجب اون فیلیپس بدم.فیلیپس هدفونهای رو گوشیش به بیس معروف هستند.تفکیک صداش مقدار کمی از sennheiser کمتره اما قدرت بیس این رو میپوشونه.استفاده از اسپیکر قالبی بیس خوبی به این مدل داده.شک نکن فیلیپس بهتره!

خب همونطور که گفتی فیلیپس به بیس معروفه. البته به تریبل تیز هم معروفه :D . به هرحال میزان بیس سلیقه ایی هست و معیار مطلقی برای همه وجود نداره.
اما یکسری نکته کوچیک:
راستیتش میزان بیس سنهایزر بخاطر سبک صداش هست. کلاً سازندگانش دوست دارن اونقدر بیس قرار بدن توی هدفونشون. مدل های گرونش مثل hd800، حتی بیس کمتری دارن. پس ربطی به آیپاد و ... نداره. همونطور که هدفون های بیتس، jbl، سول و کلاً تمامی برندهای عمومی که هدفش افراد عادی هستن، هدفون هاشون بیس خیلی زیادی دارن و کاملاً با آیپاد مچ هستن.
واژه هایی مثل بیس پاین یا زیاد یا ... واقعاً معنای خاصی ندارن. بیسی که برای دوست شما پایینه، برای عده ایی اندکی گرم و برای عده ایی دیگه مناسبه.
اون مشخصه ایی که شما از فیلیپس خوندین، احتمالاً حداکثر ورودی هستش. میزان مصرف انرژی یک هدفون از روی حساسیت و امپدانسش مشخص می شه.

F.bartez
2014/10/13, 12:11
امیر جان فرمایشاتتون صحیح . اگر انقدر در مورد چیزی که میخواهید بخرید اطلاعات جمع کردید و مطمئن هستید و حرف خودتون مد نظرتونه پس دیگه چرا مشاوره میگیرید !؟ شما که خودت واردی برادر ! نظر بنده هم مثل جناب اریایی فیلیپس هستش .باز به قول خودتون به سلیقه و ذائقه بستگی داره اگر مایلید همون SennheiSer رو بگیرید (پیشاپیش مبارک باشه)

من مشاوره نگرفتم عزیز قصد خرید هم بنده نداشتم
فقط نظرم رو دادم بر طبق تجربه ای که دارم

ARMIN
2014/10/13, 12:53
امیر محمود جان،

من اگر بودم چون به پلاستیک حساسیت دارم، سنهیزر رو برمیداشتم چون مدل Sennheiser جنس گوشی اش الیاف پارچه اییه؛ اما مدل فیلیپس چرمیه، چرمیه هم باعث تعریق میشه و هم اگر حساسیت داشته باشی باعث خارش.

aryaiee
2014/10/13, 12:55
خوب بنده یک سری توضیحات در جواب شما دوست عزیزمون f.bartez عرض کنم.
اولا که قبل مشاوره به این تاپیک تاریخ تاپیک رو میدید لطفا!
دوما فرمایشات شما چندان جنبه علمی ندارد و تجربیات شخصی نزدیک است تا واقعیات علمی.

میزان مصرف انرژی یک هدفون از روی حساسیت و امپدانسش مشخص می شه.
خوب میشه لطفا فرمول این فرمایشتون رو بنویسید و علمی بفرمائید؟

خب همونطور که گفتی فیلیپس به بیس معروفه. البته به تریبل تیز هم معروفه :D . به هرحال میزان بیس سلیقه ایی هست و معیار مطلقی برای همه وجود نداره.
چطور سلیقه ایی هستش؟از 3 عنصر اصلی صدا باید یک تفکیک با طول موج ثابت داشته باشیم تا متوجه بشویم کدام فرکانس از بقیه بیشتر است.برای این کار از oscop استفاده میشود نه سلیقه!شما وقتی متوجه میشوید که مثلا بیس بالاتر هستش به این علت است که sinus موج مذکور در صدای خروجی بیشتر از بقیه فرکانس ها هستش.(لطفا مقداری به وب سایت های ریویو مراجعه بفرمائید)

راستیتش میزان بیس سنهایزر بخاطر سبک صداش هست. کلاً سازندگانش دوست دارن اونقدر بیس قرار بدن توی هدفونشون. مدل های گرونش مثل hd800، حتی بیس کمتری دارن. پس ربطی به آیپاد و ... نداره. همونطور که هدفون های بیتس، jbl، سول و کلاً تمامی برندهای عمومی که هدفش افراد عادی هستن، هدفون هاشون بیس خیلی زیادی دارن و کاملاً با آیپاد مچ هستن.
اون بیسی که در مدل های بالا فرمودید بهش گفته میشود تکنولوژی bass boost که بر خلاف اسمش روی هدفون های میان قیمت قرار دارد و جدیدا خیلی هم مد شده زیاد استفاده میکنند.حالا جریانش چیه؟این تکنولوژی با استفاده از صدای bass با فرکانس کمتر از حد نرمال باعث میشود صدای بیس بدون لرزش داشته باشید و صدای midrange به حداکثر برسد و فرکانس بالای تریبل کمتر شنیده میشود.که خوب حالا شنونده فکر میکنه صدا خیلی بی نظیر هستش.

پس ربطی به آیپاد و ... نداره. همونطور که هدفون های بیتس، jbl، سول و کلاً تمامی برندهای عمومی که هدفش افراد عادی هستن، هدفون هاشون بیس خیلی زیادی دارن و کاملاً با آیپاد مچ هستن.
شما به هدفون 4 میلیون تومانی میفرمائید افراد عادی؟؟در مورد مچ بودن مگر بنده عرض کردم نمیخورند؟اون سوکت 3.5 رو توی هر سوراخ هدفونی بکنید صدا میگیرید قول میدم!مهم اینه که بهینه سازی و جریانیه صدا چطور میشود؟قطعا وقتی روی یک هدفون نوشته میشود ipod ready یا mp3 readyبرای زیبایی نیست و یک هدف دنبال میشود!

SAMAN
2014/10/13, 12:57
اقا من هم سن هایزر رو ترجیح میدم .....

MR.POORSUNI
2014/10/13, 12:57
من مشاوره نگرفتم عزیز قصد خرید هم بنده نداشتم
فقط نظرم رو دادم بر طبق تجربه ای که دارم

بله دوست عزیز سوء تفاهم شده بود و بنده متن رو حذف کردم چون عکس کاربر امیرمحمود به جای عکس خالی پروفایل شما بود و بنده جواب ایشون رو دادم و برای خودم هم عجیب بود که چرا پاسخ خودشون رو دادن که با رفرش کردن پیج معلوم شد پست مطعلق به شما بوده نه ایشون امیدوارم اشتباه برداشت نکرده باشید

SAMAN
2014/10/13, 13:00
کلا محصولات رده ی پایین فلیپس رو تست کردم درحدود 100 تومن اصلا خوب نبودن !

ARMIN
2014/10/13, 13:01
اوه اوه، تاریخ تاپیک رو، منم به اشتباه افتادم.