PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انویدیا : استفاده از mantle به جای directx 12 هیچ فایده ای ندارد !

Reza Majidi
2014/07/28, 19:57
انویدیا مدعی شد که هیچ فایده ای در mantle ندیده است .

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

نهایتا انویدیا در مورد فناوری منتل amd اظهار نظر کرد و مدعی شد که هیچ سودی از منتل ندیده است و قصد استفاده از آن را در آینده ندارد .
با این که واضح است که NVidia هرگز از فناوری ای که رقیب اول او در عرصه گرافیک عرضه کرده است پشتیبانی نخواهد کرد اما مهندس انویدیا "پترسون" میگوید : نکته اساسی این است که تکنولوژی ای هایی را توسعه دهیم که فایده هایی برای گیمر ها داشته باشد ، اما در مورد mantle فایده ی واضحی دیده نمیشود .
انویدیا درایور های جدیدی را عرضه کرده است که بوسیله ی آن کارت های رده بالای انویدیا برتری قابل توجهی نسبت به کارت r9 290x که از mantle پشتیبانی می کند نشان میدهد .

حال باید منتظر بازی های جدیدی که از منتل پشتیبانی می کنند باشیم تا ببینیم در این جنگ نهایتا کدام پیروز میشود : منتل یا دایرکت ایکس ؟ هر چند که کفه ترازو به سمت directx می باشد .
منبع : game-debate
ترجمه : رضا مجیدی

magiteq
2014/07/28, 20:20
کلاس ها در MANTLE و DX کاملا متفاوت هست و این دو ربطی به هم ندارن این API MANTLE صرفا برای بازی نوشته شده
شایعات حکایت از عرضه MANTLE 2 دارن.

gamerisgood
2014/08/02, 11:51
نمیدونم چرا همه جا دارن حرف از جنگ و نابودی میزنن
اخه یک چیزی روبگین که امکان داشته باشه
نه DX میتونه منتل رو نابود کنه نه منتل DX رو
حداقل تا زمانی که AMD و مایکروسافت و NVIDIA وجود دارن

gobi
2014/08/10, 14:35
به نظر من مساوی میشن!!:D

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/05, 02:54
باز به معرفت AMD که از DX 12 تو کارتاش پشتیبانی میکنه . صد البته نتیجه اولیه تستهای منتل چیزی بر خلاف صحبت های مغرضانه مهندس انویدیا رو نشون میده!

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/05, 02:56
نمیدونم چرا همه جا دارن حرف از جنگ و نابودی میزنن
اخه یک چیزی روبگین که امکان داشته باشه
نه DX میتونه منتل رو نابود کنه نه منتل DX رو
حداقل تا زمانی که AMD و مایکروسافت و NVIDIA وجود دارن

به نکته خوبی اشاره کردی ... منتل به نوعی مکمل DX 12 محسوب میشه اصلا قصد جایگزینی اونو نداره!!! به گفته AMD البته!!!! هر چند به نظرم این حرف یه جورایی زیرکانه هست .... مگه میشه AMD این همه برای منتل زحمت بکشه و بعد بگه مکمله DX میشه!!!! حتما برنامه دارن ... فعلا که تو تست سیستمهای متوسط 50% افزایش کارایی داشته و روی سیستم های HIGH-END هم بین 10 تا 25% افزایش کارایی رو ازش دیدیم ...

magiteq
2014/10/05, 10:42
به نکته خوبی اشاره کردی ... منتل به نوعی مکمل DX 12 محسوب میشه اصلا قصد جایگزینی اونو نداره!!! به گفته AMD البته!!!! هر چند به نظرم این حرف یه جورایی زیرکانه هست .... مگه میشه AMD این همه برای منتل زحمت بکشه و بعد بگه مکمله DX میشه!!!! حتما برنامه دارن ... فعلا که تو تست سیستمهای متوسط 50% افزایش کارایی داشته و روی سیستم های HIGH-END هم بین 10 تا 25% افزایش کارایی رو ازش دیدیم ...

MANTLE تنها یک API برای بازی هست , برخلاف DX که اصلا کاربرد اش متفاوت هست. در نهایت این دو API هیچ ربطی به هم نداره

SAMAN
2014/10/05, 12:40
فکر نکنم زور amd به nvidia برسه !

من قدیما کارت high end ش رو میخریدم ولی در مقایسه با کارت رده پایین تر خودش از برند مقابل حرفی واسه گفتن نداشت .......

حداقل باید رو قیمت هاش کار کنه !

S.T.A.L.K.E.R
2014/10/05, 13:13
MANTLE تنها یک API برای بازی هست , برخلاف DX که اصلا کاربرد اش متفاوت هست. در نهایت این دو API هیچ ربطی به هم نداره

همینطوره ..... اما هر دو برای بازی سازی مورد استفاده قرار میگرن .... و هر دو یک رابط برای دسترسی به سطوح پایین سخت افزارن که وظیفه اصلیشون از بین بردن over head پردازنده هست ..... این دقیقا نکته ای که DX های قبل نداشتن و محدود بودن و تو نسخه DX 12 دسترسی به سطوح سخت افزاری بسیار پایین براش در نظر گرفته شده!

Aliover
2014/10/06, 02:30
باید عرض کنم که نکته ای هست که هیچ یک از دوستان بهش اشاره نکردن.
در منتل دیگه مثل دایرکت ایکس پردازش محدود به 4 هسته نیست.
یعنی از تمام هسته ها تقریبا به طور مساوی استفاده میشه.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

اینطوری فکر میکنم پردازنده های ویشرا هم پروفمنس خوبی داشته باشن.
سوال؟
چرا همیشه ای ام دی جزو اولین ها بوده؟
حتما باید ای ام دی این طرح رو بیرون میداد تا مایکروسافت هم یک تکانی به خودش بده؟
این وسط بحث شکست و پیروز شدن هر یک از طرح ها نیست.
بحث اینه که هر دو طرح باید به نفع مصرف کننده کار کنند
رقابت خوبه ولی همیشه وجود رقیب الزامیست.
کاری که AMD با nVIDIA کرد.

Hoplite
2014/10/06, 12:05
سلام. راستی دایرکت ایکس 12 کی وارد بازار میشه ؟ منظورم روی بازی هاست. احتمال داره تا کی دیگه اجرای بازی ها محدود به داشتن دایرکت ایکس 12 بشه ؟

SA SYS
2014/10/06, 12:21
سلام. راستی دایرکت ایکس 12 کی وارد بازار میشه ؟ منظورم روی بازی هاست. احتمال داره تا کی دیگه اجرای بازی ها محدود به داشتن دایرکت ایکس 12 بشه ؟

NOPE!

ویزگی های DX11 و DX10 در DX12 هست . . . پس بازی ها کثرا از این دو API پشتیبانی خواهند کرد و رسما فکر کنم پایان عمر DX9 باشه

منتل هم بعضی بازی ها پشتبانی میکنند که نسخه فعلیش رو میشه بین DX11 و DX12 قرار داد که مزیت خوبیه

Hoplite
2014/10/06, 18:16
NOPE!

ویزگی های DX11 و DX10 در DX12 هست . . . پس بازی ها کثرا از این دو API پشتیبانی خواهند کرد و رسما فکر کنم پایان عمر DX9 باشه

منتل هم بعضی بازی ها پشتبانی میکنند که نسخه فعلیش رو میشه بین DX11 و DX12 قرار داد که مزیت خوبیه

نه منظور من گرافیک هست که پشتیبانی کنه یا نه. منظورم اینه که اگه یه بازی بیاد که دایرکت ایکس 12 بخواد ولی گرافیک من تا 11 ساپورت کنه میتونه اجرا کنه بازی رو ؟!

magiteq
2014/10/06, 19:34

نیمه دوم 2015 و سخت افزارهای کاملا سازگار هم نیمه اول یا دوم سال بعد.
منظورتون این هست که بازی هایی که فقط با کارت های dx12 سازگار باشن؟ خب حداقل تا 4 سال اینده.