PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید سیستم برای 3d تا سقف 5 میلیون

alinpc
2014/07/09, 14:22
سلام دوستان . من برای کارم نیاز به یه سیستم جدید دارم .

لیست نرم افزار هایی که باهاشون کار می کنم :
AutoCAD
3D Max
Revit Arch
Rhino , grasshopper

با بودجه ای که دارم پیشنهادتون چیه ؟ممنون

پ.ن : کیس + مانیتور

SAMAN
2014/07/09, 14:58
سلام دوستان . من برای کارم نیاز به یه سیستم جدید دارم .

لیست نرم افزار هایی که باهاشون کار می کنم :
AutoCAD
3D Max
Revit Arch
Rhino , grasshopper

با بودجه ای که دارم پیشنهادتون چیه ؟ممنون

پ.ن : کیس + مانیتور

ورود شما رو به سایت تبریک میگم ....... @};-@};-@};-
الان بهتون پیشنهاد میدم ..............
موس و کیبرد و اسپیکر که لازم ندارین ؟؟؟؟!!!!

alinpc
2014/07/09, 15:05
ممنون دوست عزیز.
نه اونارو دارم . من یه چیزی برای خودم درآوردم منتها دیگه پولی برای پاورم نمی مونه : دی

28033

نظرتون چیه ؟ خیلی اطلاعات زیادی ندارم . نمی دونم انتخاب هام درسته بر اساس نیازم یا نه . یه سوال ، 128 بیتی بودن کارت گرافیک خیلی بده ؟ :(:D

SAMAN
2014/07/09, 15:10
ممنون دوست عزیز.
نه اونارو دارم . من یه چیزی برای خودم درآوردم منتها دیگه پولی برای پاورم نمی مونه : دی

28033

نظرتون چیه ؟ خیلی اطلاعات زیادی ندارم . نمی دونم انتخاب هام درسته بر اساس نیازم یا نه . یه سوال ، 128 بیتی بودن کارت گرافیک خیلی بده ؟ :(:D

اوه ......... چی کار کردی !!!! :)):)):))
بیخیال این انتخاب خودت !!!!

شما میخوای 3d کار کنی 3D Max ؟؟؟؟

alinpc
2014/07/09, 15:15
=))
آره . کار می کنم . منتها لپ تاپم جواب نمی ده دیگه .
همون نرم افزار هایی که نوشتم و بیشترین استفاده ام هم از 3D MAX و RHINO هستش .
کنار اینا گیم هم اضافه کن :P

SAMAN
2014/07/09, 15:17
=))
آره . کار می کنم . منتها لپ تاپم جواب نمی ده دیگه .
همون نرم افزار هایی که نوشتم و بیشترین استفاده ام هم از 3D MAX و RHINO هستش .
کنار اینا گیم هم اضافه کن :P

من جواب واضح رو نفهمیدم شما میخوای یه سیستم داشته باشه که باهاش 3d max کار کنی ؟؟؟؟

alinpc
2014/07/09, 15:21
بله همین رو می خواهم

SAMAN
2014/07/09, 15:26
بله همین رو می خواهم

اوکی عزیز .............. گرفتم چی میخوای ............
اخه تو عنوان تاپیک گفتی سیستم 3d !!!!! اون میشه یه بحث دیگه که با بوجه ی شما هم سازگار نیست !!!!!!

مانیتور حتما 23 اینچ باشه ؟؟؟؟

alinpc
2014/07/09, 15:29
آها ، متوجه شدم کجا اشتباه کردم . نه 21 اینچ هم خوبه

SAMAN
2014/07/09, 15:30
آها ، متوجه شدم کجا اشتباه کردم . نه 21 اینچ هم خوبه

امکان افزایش بوجه نداری اصلا ؟؟؟؟ اگه تا 5 تومن بوجه ات بالا ببری لیست میدم پدر مادر دار !!!!!

alinpc
2014/07/09, 15:33
آره می تونم

SAMAN
2014/07/09, 15:36
آره می تونم

خوبه ................. فقط سیستم فعلیت چیه دقیق بگو ؟؟؟؟؟

چون من فقط از بین اون نرم افزار هایی که گفتی AutoCAD و 3D Max رو میشناسم !!!! در مورد کارت دقیق توضیح بده ........

alinpc
2014/07/09, 15:46
خوب من الان با لپ تاپم کار میکنم به خاطر همین مجبورم فقط مدلینگ رو انجام بدم و برای رندرینگ همیشه باید دنبال یکی باشم که از سیستمش استفاده کنم .لپ تاپم CORE I5 2.4 و 4GB RAM .

طبق تجربه ای که داشتم ، یه کور تو دو 6 مگ کش 2.4 از سی پی یوی من که 3 مگ کش هستش تو رندرینگ خیلی خیلی بهتر بود .
موقعی که رندر می گیرم رو یه سیستم ، سی پی یو یوزیج رو 100% ولی رم خیلی بالا نمی ره . من از موتور رندرهای gpu base بیشتر استفاده می کنم (زمانهایی که سیستم خوب گیرم میاد:-j) برای همین کارت گرافیک مهمه برام

SAMAN
2014/07/09, 15:55
خوب من الان با لپ تاپم کار میکنم به خاطر همین مجبورم فقط مدلینگ رو انجام بدم و برای رندرینگ همیشه باید دنبال یکی باشم که از سیستمش استفاده کنم .لپ تاپم CORE I5 2.4 و 4GB RAM .

طبق تجربه ای که داشتم ، یه کور تو دو 6 مگ کش 2.4 از سی پی یوی من که 3 مگ کش هستش تو رندرینگ خیلی خیلی بهتر بود .
موقعی که رندر می گیرم رو یه سیستم ، سی پی یو یوزیج رو 100% ولی رم خیلی بالا نمی ره . من از موتور رندرهای gpu base بیشتر استفاده می کنم (زمانهایی که سیستم خوب گیرم میاد:-j) برای همین کارت گرافیک مهمه برام

اوکی .............. پس با این سیستم میتونید کار کنید با این جدیده میتونید پرواز کنید ........
لیست تا 5 دقیقه دیگه ..............

faramarz_mit
2014/07/09, 16:05

سلام
با ویری کار میکنی یا ویری آرتی؟

Reza Eshraghi
2014/07/09, 16:09
امیر جان سلام . به فروم سخت افزار خوش آمدید @};-
شما توی وب سایت سخت افزار هم سؤال پرسیده بودید ؟
موتور رندرتون برای تری دی مکس چی هست عزیز ؟
بودجتون یه خرده کم هستا چون داره مانیتور هم با همین بودجه خریده میشه .
توانایی ارتقاء در آینده نزدیک دارید اگر قطعه ای رو نشد الآن در حالت بهینه خودش بهتون پیشنهاد بدیم ؟
قاعدتاً باید موتورهای رندرتون امثال V-Ray RT و این موتورها باشه :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 8&viewfull=1#post119998

alinpc
2014/07/09, 16:10
سلام
با ویری کار میکنی یا ویری آرتی؟

وی ری . از تیا هم استفاده می کنم

faramarz_mit
2014/07/09, 16:18
وی ری . از تیا هم استفاده می کنم
خب پس بهتره سی پی یو قویتری انتخاب کنی

alinpc
2014/07/09, 16:18
امیر جان سلام . به فروم سخت افزار خوش آمدید @};-
شما توی وب سایت سخت افزار هم سؤال پرسیده بودید ؟
موتور رندرتون برای تری دی مکس چی هست عزیز ؟
بودجتون یه خرده کم هستا چون داره مانیتور هم با همین بودجه خریده میشه .
توانایی ارتقاء در آینده نزدیک دارید اگر قطعه ای رو نشد الآن در حالت بهینه خودش بهتون پیشنهاد بدیم ؟
قاعدتاً باید موتورهای رندرتون امثال V-Ray RT و این موتورها باشه :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 8&viewfull=1#post119998

سلام . مرسی .@};-
یکم محدودیت بودجه دارم . خودم همین تو ذهنمه که بتونم ارتقا بدم . من کار و درآمدم از همین راهه . می تونم باهاش پول دربیارم.تو صفحه ی اول یه لیست با سواد خودم در آوردم : دی به تنها چیزی که فکر کردم هم همین بود که بتونم ارتقا بدم . موتور رندر ویری و تیا مورد علاقه هامن . تیا بیشتر . برای یه سیستم مناسب باید چقدر پول داشته باشم ؟

faramarz_mit
2014/07/09, 16:24
سلام . مرسی .@};-
یکم محدودیت بودجه دارم . خودم همین تو ذهنمه که بتونم ارتقا بدم . من کار و درآمدم از همین راهه . می تونم باهاش پول دربیارم.تو صفحه ی اول یه لیست با سواد خودم در آوردم : دی به تنها چیزی که فکر کردم هم همین بود که بتونم ارتقا بدم . موتور رندر ویری و تیا مورد علاقه هامن . تیا بیشتر . برای یه سیستم مناسب باید چقدر پول داشته باشم ؟

پس موتور اصلیت تیا هس؟
حداکثر چقد میتونی هزینه کنی؟

SAMAN
2014/07/09, 16:24
اینم لیست ............ فقط هرگون تغییر رو تو همین تاپیک اعلام کنید به هر علت چه عدم موجودیت چه پیشنهاد های سودجویانه ی فروشندگان ..................

میتونید مانیتور رو ASUS VE228H LED Monitor برداری با قیمت 725 تومن که 200 تومن میمونه واست و اون مبلغ رو کارت 770 برداری ...........

28035

Reza Eshraghi
2014/07/09, 16:25
اوکی .............. پس با این سیستم میتونید کار کنید با این جدیده میتونید پرواز کنید ........
لیست تا 5 دقیقه دیگه ..............

عجله نکن برادر . واسه سیستم پیشنهاد دادن همیشه وقت هست . مسابقه پیشنهاد سیستم هم نیست که بخوای با سرعت پیشنهاد بدی رکورد سرعت در پیشنهاد سیستم بزنی جایزه بگیری !
یهو سیستم پیشنهاد میدی بنده خدا به جای پرواز سقوط آزاد می کنه خدای ناکرده !! :P

alinpc
2014/07/09, 16:29
پس موتور اصلیت تیا هس؟
حداکثر چقد میتونی هزینه کنی؟
بله . 5 تومن

Reza Eshraghi
2014/07/09, 16:35
بله . 5 تومن

برادر دو مورد رو میخوستم ازتون بپرسم :

1. اگر شرایطتون طوری باشه که مانیتور داشته باشید الآن و بتونید با همون مانیتور تحمل کنید و فعلاً مانیتور نگیرید و هزینش رو خرج قطعات اصلی کنید و بعداً مانیتور بگیرید عالی میشه .
می تونید چنین کاری کنید ؟
2. برای خرید عجله دارید ؟ می تونید صبر کنید یه مدت تا i7 4790K وارد کشور بشه و اونو بخرید ؟ مدت زیادی طول نخواهد کشید مطمئناً !
چون قبلاً می گفتند تأخیر خورده ولی توی سایت های بین المللی معروف داره به فروش میرسه
تا اون موقع شاید بودجتون هم رفت بالاتر

alinpc
2014/07/09, 16:38
اینم لیست ............ فقط هرگون تغییر رو تو همین تاپیک اعلام کنید به هر علت چه عدم موجودیت چه پیشنهاد های سودجویانه ی فروشندگان ..................

میتونید مانیتور رو ASUS VE228H LED Monitor برداری با قیمت 725 تومن که 200 تومن میمونه واست و اون مبلغ رو کارت 770 برداری ...........

28035

ممنون از وقتی که گذاشتی دوست عزیز . چندتا سوال :
فعلا SSD نخرم چطور ؟
6 مگ کش اذیتم می کنه دوباره . فرکانس پایینتر ولی کش بالاتر بهتر نیست ؟

SAMAN
2014/07/09, 16:39
ممنون از وقتی که گذاشتی دوست عزیز . چندتا سوال :
فعلا SSD نخرم چطور ؟
6 مگ کش اذیتم می کنه دوباره . فرکانس پایینتر ولی کش بالاتر بهتر نیست ؟

ssd رو بخر .............. بهتره ................... مدل cpu ت رو بگو ................ ولی مسلما این خیلی قوی تر از اونه ...............

alinpc
2014/07/09, 16:43
نهایتا تا وسطای مرداد می تونم صبر کنم . اینتل زئون به چه دردی می خوره ؟ یعنی منظورم اینه فرق کاربردش چیه ؟

Reza Eshraghi
2014/07/09, 16:44
ssd رو بخر .............. بهتره ................... مدل cpu ت رو بگو ................ ولی مسلما این خیلی قوی تر از اونه ...............

آقا سامان SSD رو همیشه میشه اضافه مکرد به سیستم برادر ولی قطعات اصلی رو نمیشه تغییر داد مخصوصاً وقتی بودجه محدود شما بیای 370 تومن SSD بزاری درحالی که میتونی با همین پول SSD بهشون 4770K پیشنهاد بدید .

قابل توجه کلیه مشاوران همکار در بخش پیشنهاد سیستم با هردرجه کاربری : لطفاً در پیشنهاد های سیستم تعصب های تخیلی به قطعات جانبی مثل SSD نداشته باشید به ویژه در بودجه های محدود .
مثل آب خوردن پیشنهاد های تعصبی حذف خواهد شد !

Reza Eshraghi
2014/07/09, 16:47
نهایتا تا وسطای مرداد می تونم صبر کنم . اینتل زئون به چه دردی می خوره ؟ یعنی منظورم اینه فرق کاربردش چیه ؟

با بودجه شما یک ثانیه فکر هم بهش گناه کبیره هست ! باید برید سراغ زئون های سوکت 2011 که مدل های رده پایینشون واقعاً ارزش خرید چندانی ندارند مگر اینکه دو سی پی یو ببندید که دو میلیون فقط مادربردش هست و حداقل نزدیک به 3 تومن پول دو سی پی یو در میاد !

برادر پیشنهاد میدم صبر کنید . به نفعتونه . خداکریمه شاید بودجتون هم رفت بالا و شاید همچنین فرجی شد در مسائل بین الممللی هم حرکات مثبتی زده شد و قیمت ها تکونی خورد !

alinpc
2014/07/09, 16:51
برادر دو مورد رو میخوستم ازتون بپرسم :

1. اگر شرایطتون طوری باشه که مانیتور داشته باشید الآن و بتونید با همون مانیتور تحمل کنید و فعلاً مانیتور نگیرید و هزینش رو خرج قطعات اصلی کنید و بعداً مانیتور بگیرید عالی میشه .
می تونید چنین کاری کنید ؟
2. برای خرید عجله دارید ؟ می تونید صبر کنید یه مدت تا i7 4790K وارد کشور بشه و اونو بخرید ؟ مدت زیادی طول نخواهد کشید مطمئناً !
چون قبلاً می گفتند تأخیر خورده ولی توی سایت های بین المللی معروف داره به فروش میرسه
تا اون موقع شاید بودجتون هم رفت بالاتر
مانیتور ندارم . مجبورم بخرم متاسفانه . 4790k سی پی یو خوبی به نظر میاد ، ارزش صبر کردن داره .

Reza Eshraghi
2014/07/09, 16:54
مانیتور ندارم . مجبورم بخرم متاسفانه . 4790k سی پی یو خوبی به نظر میاد ، ارزش صبر کردن داره .

بله توصیه اکیدم بهتون صبر کردن هست . 4 گیگاهرتز فرکانس پایه با پتانسیل بسیار بسیار بهتر برای اورکلاک نسبت به 4770K !
مانیتور FHD باید باشه ؟

alinpc
2014/07/09, 16:55
با بودجه شما یک ثانیه فکر هم بهش گناه کبیره هست ! باید برید سراغ زئون های سوکت 2011 که مدل های رده پایینشون واقعاً ارزش خرید چندانی ندارند مگر اینکه دو سی پی یو ببندید که دو میلیون فقط مادربردش هست و حداقل نزدیک به 3 تومن پول دو سی پی یو در میاد !

برادر پیشنهاد میدم صبر کنید . به نفعتونه . خداکریمه شاید بودجتون هم رفت بالا و شاید همچنین فرجی شد در مسائل بین الممللی هم حرکات مثبتی زده شد و قیمت ها تکونی خورد !

من یه لیست صفحه اول گذاشتم . می شه نظرتون راجع به سی پی یو و مادر بردش رو بگین ؟ به این فکر کردم که پول دستم میاد و نهایتا یه مدت دیگه یه سی پی یو دیگه می بندم .
به هر حال فکر کنم باید صبر کنم ، حداقل تا 29 تیر که ببینیم خدا چی می خواد شاید قیمتا یه تکونی خورد

alinpc
2014/07/09, 17:01
بله توصیه اکیدم بهتون صبر کردن هست . 4 گیگاهرتز فرکانس پایه با پتانسیل بسیار بسیار بهتر برای اورکلاک نسبت به 4770K !
مانیتور FHD باید باشه ؟
بله . FHD نباشه کار کردن خیلی سخت می شه .

Reza Eshraghi
2014/07/09, 17:11
من یه لیست صفحه اول گذاشتم . می شه نظرتون راجع به سی پی یو و مادر بردش رو بگین ؟ به این فکر کردم که پول دستم میاد و نهایتا یه مدت دیگه یه سی پی یو دیگه می بندم .
به هر حال فکر کنم باید صبر کنم ، حداقل تا 29 تیر که ببینیم خدا چی می خواد شاید قیمتا یه تکونی خورد

توی ریاضی میگن تقسیم بر صفر تعریف نشده هست ! اون سیستم هم از نظر سخت افزاری تعریف نشده هست چون همون پله اول مادربرد و پردازنده از نظر سوکت با هم یکسان نیستند ! ضمن اینکه اون پلتفرم سوکت 1366 هم اگر پردازنده سازگار خودش رو روش ببندید باید رم رو براش اولاً چینش سه کاناله ببندید ( که اصلاً پک سه کاناله تو بازار نداریم و باید 6 تا ماژول سینگل ( مضارب 3 ) عین هم 4 گیگابایتی 1333 از یکی از انواع ECC یا Non-ECC ببندید که حجم مناسبی بهتون بده و دوماً تا فرکانس 1333 بیشتر ساپورت نمی کنه اون مادربرد .
گرافیک هم که وامصیبت ! 750Ti برای موتور رندر GPU-Based ؟!!! :-o:-o

alinpc
2014/07/10, 13:59
28040
واسه 4790k که معرفی کردید . اینجا منظور از of memory channels# که مقابلش عدد 2 هستش ، چیه ؟ یعنی فقط دوتا ماژول ؟

درباره ی این تصویر و چیپ ست هم میشه توضیح مختصری بدید ؟
28042

ممنون از راهنمایی هاتون

Mostafa98
2014/07/10, 14:11
یعنی رم مضرب دو باشه دو کاناله میشه
انگاردو تا کانال ارتباطی به رم ها هست و سرعت بیش‌تر میشه

اون چیپست ها رو هم توضیحش سخته ولی بدونید سری z همیشه قویتره و قابلیت اورکلاک و ساپورت رم با فرکانس بالاتر و تعداد کارت گرافیک بیشترو داره.
خیلی هم سایت Ark.intel
نرید گیج کننده هست.

alinpc
2014/07/10, 14:38
یعنی رم مضرب دو باشه دو کاناله میشه
انگاردو تا کانال ارتباطی به رم ها هست و سرعت بیش‌تر میشه

اون چیپست ها رو هم توضیحش سخته ولی بدونید سری z همیشه قویتره و قابلیت اورکلاک و ساپورت رم با فرکانس بالاتر و تعداد کارت گرافیک بیشترو داره.
خیلی هم سایت Ark.intel
نرید گیج کننده هست.
مرسی مصطفی جان . ولی وقتی این سی پی یو تا فرکانس 1600 رو ساپورت می کنه ، نباید مادر برد سری h یا b بخرم ؟

Reza Eshraghi
2014/07/10, 14:45
مرسی مصطفی جان . ولی وقتی این سی پی یو تا فرکانس 1600 رو ساپورت می کنه ، نباید مادر برد سری h یا b بخرم ؟

رم فرکانس بالاتر از 1600 رو با فعال کردن XMP روی مادربرد سری Z میتونید ست کنید و مشکلی نیست .
کانال ها هرچی بیشتر میشن پهنای باندی که میگیری بیشتره . در حال حاضر برای سوکت های 1155 و 1150 دو کاناله و برای سوکت 2011 چهار کاناله داریم .

alinpc
2014/07/31, 22:58
سلام دوستان . من انقدر بازار و آدم ها و سایت های مختلف بالا پایین کردم دارم خل می شم کم کم . من بودجه ام روی 5 میلیون تومان نهایتا 5.5 محدوده :-<

C.P.U: INTEL CORE i7 4790K ** ........................................1,200,000
M.B: ASUS MAXIMUS VII RANGER.............................920,000
RAM:Geil Evo Potenza 16GB DDR3 .........................550,000
POWER : Green GP750B-OC ...................................450,000
CASE : Green X7 Cougar Computer Case.................430,000
H.D.D : SEAGATE 1TB............................................... 185,000
VGA : GeForce GTX 760 .................................................1 .000.000
MONITOR : ASUS VX229H 22inch AH-IPS .........................750.000
ToTal : 5485000

چیزی از قلم افتاده ؟ اشکالات لیست ؟ ممنون می شم نظرتونو بدونم

پ.ن : فکر کنم نسبت به لیست اولی که خودم نوشتم پیشرفت خوبی کرده باشم :))

SAMAN
2014/07/31, 23:07
سلام دوستان . من انقدر بازار و آدم ها و سایت های مختلف بالا پایین کردم دارم خل می شم کم کم . من بودجه ام روی 5 میلیون تومان نهایتا 5.5 محدوده :-<

C.P.U: INTEL CORE i7 4790K ** ........................................1,200,000
M.B: ASUS MAXIMUS VII RANGER.............................920,000
RAM:Geil Evo Potenza 16GB DDR3 .........................550,000
POWER : Green GP750B-OC ...................................450,000
CASE : Green X7 Cougar Computer Case.................430,000
H.D.D : SEAGATE 1TB............................................... 185,000
VGA : GeForce GTX 760 .................................................1 .000.000
MONITOR : ASUS VX229H 22inch AH-IPS .........................750.000
ToTal : 5485000

چیزی از قلم افتاده ؟ اشکالات لیست ؟ ممنون می شم نظرتونو بدونم

پ.ن : فکر کنم نسبت به لیست اولی که خودم نوشتم پیشرفت خوبی کرده باشم :))

سلام عزیز ................ به نظرم لیست من بهتره و کاملا جواب گوی کار شماست ..............

M.Ahmadi
2014/08/01, 09:29
یه کولرویهssdدراینده ای نزدیک ضمن اینکه میتونید مادربردروکمی ارزون ترانتخاب کنیدasrok fatal1ty z97kiler 560000وکیس روx4کنیدوبا390 تومانی که ازاد مشه یا گرافیک 770بردارید یا ssdویاکولرتهیه کنیدپیشرفتتونم واقعا چشم گیربود

alinpc
2014/08/01, 15:53
یه کولرویهssdدراینده ای نزدیک ضمن اینکه میتونید مادربردروکمی ارزون ترانتخاب کنیدasrok fatal1ty z97kiler 560000وکیس روx4کنیدوبا390 تومانی که ازاد مشه یا گرافیک 770بردارید یا ssdویاکولرتهیه کنیدپیشرفتتونم واقعا چشم گیربود

ممنون از وقتی که گذاشتی . دقیقا اولویت های بعدیم خرید یه واتر کولینگ برای سی پی یو و بعدا هم یه ssd . یکم دل چرکینم رو تعویض مادر برد . اطلاعاتی که از ماکسیموس هیرو خوندم تو سایت اسوس خیلی تاثیر گذار بود !

یه سوال داشتم ، 4820k رو جایگزین 4790k کردن منطقیه به نظرتون ؟ این دو مگ کش اضافه وسوسه کننده است برام . توی رندرینگ طبق تجربه ی شخصی ( علمی اگر غلطه دوستان راهنمایی کنند ) کش خیلی نقش موثری بازی می کنه . سوکتش 2011 هستش . اطلاعاتی درباره ی این سوکت ندارم . به طبع روی مادربردم هم تاثیر می ذاره . ممنون می شم نظرتونو بدونم .

سوال دیگه ای که پیش میاد برام اینه که کارت 760 انتخاب مناسبیه ؟

پ.ن : به کیس x4 فکرک ردم . واتر کولینگ سی پی یو رو ساپورت می کنه ؟ اگه ساپورت کنه x4 می خرم

Mostafa98
2014/08/01, 16:35
ممنون از وقتی که گذاشتی . دقیقا اولویت های بعدیم خرید یه واتر کولینگ برای سی پی یو و بعدا هم یه ssd . یکم دل چرکینم رو تعویض مادر برد . اطلاعاتی که از ماکسیموس هیرو خوندم تو سایت اسوس خیلی تاثیر گذار بود !

یه سوال داشتم ، 4820k رو جایگزین 4790k کردن منطقیه به نظرتون ؟ این دو مگ کش اضافه وسوسه کننده است برام . توی رندرینگ طبق تجربه ی شخصی ( علمی اگر غلطه دوستان راهنمایی کنند ) کش خیلی نقش موثری بازی می کنه . سوکتش 2011 هستش . اطلاعاتی درباره ی این سوکت ندارم . به طبع روی مادربردم هم تاثیر می ذاره . ممنون می شم نظرتونو بدونم .

پ.ن : به کیس x4 فکرک ردم . واتر کولینگ سی پی یو رو ساپورت می کنه ؟ اگه ساپورت کنه x4 می خرم
نه اصلا ضعیف تره.
تازه سری جدید cpu ها میاد 5820 و... خیلی بهترن
برای 2011 بودجه بالای 6 باید باشه.
760 هم مناسبه.

SAMAN
2014/08/01, 16:51
ممنون از وقتی که گذاشتی

از سمت خودم خواهش میشه .........

دقیقا اولویت های بعدیم خرید یه واتر کولینگ برای سی پی یو و بعدا هم یه سالید

کار خوبیه

یکم دل چرکینم رو تعویض مادر برد . اطلاعاتی که از ماکسیموس هیرو خوندم تو سایت اسوس خیلی تاثیر گذار بود !

قیمت اون مادربرد هم خیلی تاثیر گذاره !

یه سوال داشتم ، 4820k رو جایگزین 4790k کردن منطقیه به نظرتون ؟ این دو مگ کش اضافه وسوسه کننده است برام . توی رندرینگ طبق تجربه ی شخصی ( علمی اگر غلطه دوستان راهنمایی کنند ) کش خیلی نقش موثری بازی می کنه

نقش موثری داره ولی 4790 هم کم هیولایی نیست !

سوکتش 2011 هستش . اطلاعاتی درباره ی این سوکت ندارم . به طبع روی مادربردم هم تاثیر می ذاره . ممنون می شم نظرتونو بدونم

این سوکت مال از ما بهترون هست ! با بوجه ی کمتر از 6.5 ملیون سمت ش بری گناه کردی ! اونم کبیره !!!

کارت خوبیه مشکلی نداره ...............

به کیس x4 فکرک ردم . واتر کولینگ سی پی یو رو ساپورت می کنه ؟ اگه ساپورت کنه x4 می خرم

بله ساپورت میکنه ........... البته به سختی .......

faramarz_mit
2014/08/01, 17:01
دوست من اگه 7 تومن پول داری برو سوکت 2011 با سی پی یو 4930k بخر والا 4820 ارزش خرید نداره
شما سیستم ب سوکت 1150 بخرید کارایش یرای شما بیشتره با این هزینه ای که دارید میکنید

alinpc
2014/08/01, 17:20
بله ساپورت میکنه ........... البته به سختی .......

به سختی یعنی می شه مثلا
Enermax ELC240 Water Cooler روش بست ؟

برای کارت 760 جه برندی رو پیشنهاد می کنید ؟

Shahin007
2014/08/01, 17:20
دوست من اگه 7 تومن پول داری برو سوکت 2011 با سی پی یو 4930k بخر والا 4820 ارزش خرید نداره
شما سیستم ب سوکت 1150 بخرید کارایش یرای شما بیشتره با این هزینه ای که دارید میکنید

فرامرز جان توی پست 39 گفتند حداکثر بودجه 5.5 هستش...حرفی از بودجه ی بیشتر نزدند. :)

SAMAN
2014/08/01, 17:25
به سختی یعنی می شه مثلا
Enermax ELC240 Water Cooler
روش بست ؟

کارت رو ایسوس پیشنهاد میکنم ............. واتر کولر رو از استاد ارمین بپرسین دقیق نمیدونم .............

faramarz_mit
2014/08/01, 17:31
فرامرز جان توی پست 39 گفتند حداکثر بودجه 5.5 هستش...حرفی از بودجه ی بیشتر نزدند. :)
سلام شاهین عزیز
من جواب پست 42 ایشون دادم
ایشون گفته بود میخوام سوکت 2011 بگیرم که چون من میدونستم بودجش حداکثر 5.5 هست و به این سوکت نمیرسه واسه همسن گفتم اگه 7 تومن داشته باشه میتونه بره دنبال سوکت 2011

M.Ahmadi
2014/08/01, 20:35
msi بگیریدبهترهhawk

Reza Eshraghi
2014/08/01, 20:41
به سختی یعنی می شه مثلا
Enermax ELC240 Water Cooler
روش بست ؟

واتر 24 سانتی داخل X4 و X7 نصب نمیشه . حداقل X9

alinpc
2014/08/02, 12:49
واتر 24 سانتی داخل X4 و X7 نصب نمیشه . حداقل X9

12 سانتی چطور آقا رضا؟ مثل
Enermax ELC120 Water Cooler

جسارتا اطلاعی از 4790k دارید ؟ اگر وارد بازار شده من برم برای خرید . به لطف خدا امروز پولم کامل شد برای خرید :)

در مورد کارت گرافیک ، می شه لطف کنید یه مدل دقیق از کارت 760 بهم بدید که توی فروشگاه به اطلاعات فروشنده تکیه نکنم ؟
نسبت به بودجه ای که در نظر گرفتم برای کارت گرافیکم برای 760 انقدر پول کافیه ؟

ممنون بابت همه ی کمک هاتون

SAMAN
2014/08/02, 13:01

جسارتا اطلاعی از 4790k دارید ؟ اگر وارد بازار شده من برم برای خرید . به لطف خدا امروز پولم کامل شد برای خرید :)

در مورد کارت گرافیک ، می شه لطف کنید یه مدل دقیق از کارت 760 بهم بدید که توی فروشگاه به اطلاعات فروشنده تکیه نکنم ؟

فکر کنم با 12 سانتی مشکلی نداشته باشید ............. باز از اقا ارمین استعلام بگیرید .............. پردازنده های ضریب باز هنوز وارد نشدن ............... حداقل کارت 760 از برند ایسوس هست با قیمت تقریبی 1.025 تومن با گارانتی اصلی سازگار یا ویستا (الماس) ....
ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5 .......

alinpc
2014/08/02, 13:13
فکر کنم با 12 سانتی مشکلی نداشته باشید ............. باز از اقا ارمین استعلام بگیرید .............. پردازنده های ضریب باز هنوز وارد نشدن ............... حداقل کارت 760 از برند ایسوس هست با قیمت تقریبی 1.025 تومن با گارانتی اصلی سازگار یا ویستا (الماس) ....
ASUS GTX 760 OC DCII 2GB GDDR5 .......

مرسی سامان . خودمم رو اسوس تاکیدم بیشتره . خورد تو ذوقم :)) باید صبر کنم بازم مثل اینکه . به نظرت تا کی ؟

ممنون از همتون ، که از پست اول تا الان ، صمیمانه علم و تجربه ی خودتون رو بدون چشم داشت در اختیارم قرار دادید .

SAMAN
2014/08/02, 13:30
مرسی سامان . خودمم رو اسوس تاکیدم بیشتره . خورد تو ذوقم :)) باید صبر کنم بازم مثل اینکه . به نظرت تا کی ؟

ممنون از همتون ، که از پست اول تا الان ، صمیمانه علم و تجربه ی خودتون رو بدون چشم داشت در اختیارم قرار دادید .

اگه پول داری بیخیال ضریب باز بشو و برو خرید کن ................. بازار کامپیوتر به جنگل شباهت داره !!!!

alinpc
2014/08/02, 13:38
پولم جور شد . شما چی پیشنهاد می دید به جاش ؟

Mostafa98
2014/08/02, 13:41
پولم جور شد . شما چی پیشنهاد می دید به جاش ؟
4790 قطعا.

alinpc
2014/08/02, 13:43
4790 قطعا.

نظر شما هم روی خریده ؟ یا صبر کنم ؟

SAMAN
2014/08/02, 13:46

اقا بخر بره ............ من خودم از لحاظ فیزیولوژیکی متضرر ترین فرد ام تو این قضیه ! 4790 هم کم هیولایی نیست !!!

gamerisgood
2014/08/02, 13:59

دادا 4790k رو من تو مشهد از اونی که میخواست برام سیستم جمع کنه هفته پیش قیمت گرفتم 1160
اون موقع میگفت تو گمرکه اخه خودش اشنا داره که وارد میکنن

Reza Eshraghi
2014/08/02, 14:00

عزیز برای کاربردتون که بیشتر رندر مبتنی بر گرافیک هست 760 همچین جالب نیستا ! بتونید 770 بخرید بازم بهتره .
.اتر 12 سانتی مشکلی ندارید باهاش ! توی کیس X1 هم جا میشه !
4790K رسماً به فروش نمیره . ممکنه توی فروشگاه ها هم باشه ولی میخوان یه خرده 4770K رو بدن خرد ملت بعد اونو بریزن توی بازار و قیمت 4770K رو ببرن آسمون نهم !

M.Ahmadi
2014/08/02, 14:09
گفتم که ذخیره پول مادربردبرای خرید770 خیلی بنفع شماس برداسوس یه بردحرفه ای که بعیدامکاناتش به کارتون بیاددر عوض اون بردازراک که گفتم یه برد خوش قیمت وباامکانات کافی درخرید اون برد +770 شک نکید

alinpc
2014/08/02, 14:10
عزیز برای کاربردتون که بیشتر رندر مبتنی بر گرافیک هست 760 همچین جالب نیستا ! بتونید 770 بخرید بازم بهتره .
.اتر 12 سانتی مشکلی ندارید باهاش ! توی کیس X1 هم جا میشه !
4790K رسماً به فروش نمیره . ممکنه توی فروشگاه ها هم باشه ولی میخوان یه خرده 4770K رو بدن خرد ملت بعد اونو بریزن توی بازار و قیمت 4770K رو ببرن آسمون نهم !

من انقدر با بازار آشنایی ندارم . اگر 4790k رو پیدا نکردم ، به نظرتون خرید کنم ؟ و اگر آره به جاش چی پیشنهاد می کنید .

برای کارت کدوم قطعه ام رو عوض کنم که پولش رو بذارم روی کارت ؟

alinpc
2014/08/02, 14:19
گفتم که ذخیره پول مادربردبرای خرید770 خیلی بنفع شماس برداسوس یه بردحرفه ای که بعیدامکاناتش به کارتون بیاددر عوض اون بردازراک که گفتم یه برد خوش قیمت وباامکانات کافی درخرید اون برد +770 شک نکید

آقا اینجوری پولم هم به کارت 770 می رسه هم به واتر کولینگ ! پیشنهاد خوبیه ! ولی نمی دونم این برد ازراک چیز خوبی هست یا نه :-?

Reza Eshraghi
2014/08/02, 14:45
آقا اینجوری پولم هم به کارت 770 می رسه هم به واتر کولینگ ! پیشنهاد خوبیه ! ولی نمی دونم این برد ازراک چیز خوبی هست یا نه :-?

صبر داشته باش بهت پیشنهاد میدم . تا همین الآن تاپیک زیادی جلو رفته و موقع خرید هست
با بودجه ای که داری ایر کولر بهت پیشنهاد میدم بگیری ممکنه بین 50 تا 100 تومن اختلاف قیمت باشه بین واتر کولر و ایر کولر . مطمئن باش یک واتر 12 سانتی کارایی شگفت انگیزی نخواهد داشت نسبت به یک ایرکولر به خصوص اگر قصد اور نداشته باشی . میتونی نوکتوا U12P-SE2 بگیری 235 تومن . مادربرد رو هم دست هم نزنی با پول کمکی و سیو شده از خرید ایر کولر به جای واترکولر و کمی افزایش بودجه میتونی یک کارت 770 گیگا بگیری .
تاپیک رو فعلاً می بندمش که بیشتر جلو نره تا موقع پیشنهادم بعد از پیشنهاد حداکثر 2 پست دیگه داده میشه و تشریف می برید برای خرید .

Reza Eshraghi
2014/08/02, 18:24
علی جان با کمی افزایش بودجه دیگه ( خودتون هم میدونید بودجه در کل محدود هست برای کاربردتون و 50 تومن تا 100 تومن فکر نکنم معضل باشه ) اگر توی این فروم که هیچ ، تو کل ایران از این بهتر سیستم به شما پیشنهاد دادند من سخت افزار رو می بوسم میزارم کنار ! ( فقط از رمی که پیشنهاد دادم خودم خیلی راضی نیستم ولی به خاطر محدودیت بودجه نتونستم گزینه مد نظرم رو پیشنهاد بدم :( . رم مدنظرم Trident X 2*8GB 1866MHZ با تایمینگ بی نظیر CL8 بود که بودجتون اصلاً نمیرسید بهش )
در ضمن نگاه به قیمت کیس نکنید و با خودتون بگید عجب چیز مزخرفی پیشنهاد شده ! کیس پیشنهاد شده از برند خوشنام Xigmatek هست که توسط شرکت عزیز عقیق رایانه با قیمتی باور نکردنی وارد بازار شده و کارت گرافیک هایی با طول 390 میلی متر داخل خودش جا میده !! با ورود این کیس و یک مدل دیگه به بازار در رنج قیمتی زیر 200 تومن ، کیسی مثل X1 رسماً چاره ای جز بوق زدن نخواهد داشت !! :D<:-P
پیشنهادهای داخل تاپیک هم به همین شکل ! ( فقط سیستم مدنظر دوم خودتون رو نسبتاً پسندیدم که اونم کولر نداشت ! ) :D<:-P

28715

alinpc
2014/08/03, 00:58
ممنون رضا جان . بابت راهنمایی کیس خیلی لطف کردی . حتما همین رو می خرم . تنها سوالی که دارم اینه که جسارتا مگه نگفتید ایرر کولینگ بهتر از واتر 12 سانتیه ؟ ممنون از لیست خوبتون و همه وقتی که همه ی دوستان برای من گذاشتن . می رم برای خرید و انشالا عکس کیس ام رو می ذارم :)

Reza Eshraghi
2014/08/03, 01:10
ممنون رضا جان . بابت راهنمایی کیس خیلی لطف کردی . حتما همین رو می خرم . تنها سوالی که دارم اینه که جسارتا مگه نگفتید ایرر کولینگ بهتر از واتر 12 سانتیه ؟ ممنون از لیست خوبتون و همه وقتی که همه ی دوستان برای من گذاشتن . می رم برای خرید و انشالا عکس کیس ام رو می ذارم :)

گفتم اختلاف زیادی نیست ولی چون حدس می زدم بیشتر علاقه به واترکولینگ دارید و ارتفاع ایرکولرها معمولاً لب به لب میشه باز هم خودم واترکولر گذاشتم .
مبارکتون باشه .
عکس سیستم رو با زدن تاپیک جدید در بخش زیر قرار بدید و ما رو مستفیض کنید و و با این کار از مشاوره های آینده هم بهره مند شوید ...
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.