PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید اینترنت

arian0098
2014/07/08, 22:46
سلام به همه ی سخت افزاری های عزیز!
من هفته ی پیش از شرکت پارس آنلاین ADSL گرفتم. ولی امروز زنگ زدن گفتن خط تلفن شما فیبر نوریه و نمی تونیم سرویس بدیم. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. ببینید مخابرات می تونه کابلاتون رو مسی بکنه؟!
منم که می دونستم شدنی نیست، به مخابرات زنگ زدم و یه "نه" خشک شنیدم. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
دوباره با پارس آنلاین تماس گرفتم و گفت پس باید یه خط تلفن جدید مسی بگیرید.
این بار با امید بیشتر به مخابرات زنگ زدم و این دفعه هم جوابم "نه" بود. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
حتی با چند شرکت دیگه مثل شاتل، آسیاتک و ... تماس گرفتم که اونا هم گفتن روی فیبر نمی تونیم سرویس بدیم.
خلاصه یه مخابرات مونده که اصلا حاضر نیستم طرفش برم. 2 مگش فقط 2 مگ سرعت داره. فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. خب وقتی یه شرکت مثل پارس آنلاین تا 9 مگ سرعت میده (روی سرویس 2 مگ) آدم زورش میاد از مخابرات بگیره. سرعت های بالاتر از 2 مگ مخابرات هم که تجاریه.
الآن هم که وایمکس مبین نت دارم و دیگه حاضر نیستم از این شرکت دزد و ... سرویس بگیرم.
دیگه رفته بودم تو فاز اینترنت ******* ای که بی سیم به ذهنم رسید. شرکت هایی که در این حوزه هستن خیلی سرشناس نیستن و منم چندتا بیشتر نمی شناسم. (پتیاک، های وب و ...)
1- بهترین (یعنی بهترین!) شرکت در این حوزه چیه؟
2- آیا مثل ADSL سرعتی که ارئه میشه بالاتر از سرعت اسمیه؟ (مثلا 2 مگ پارس آنلاین 9 مگه.)
اگه میشه از تمام دوستان و فامیلاتون پرس و جو کنید، آدرس این پست رو بهشون بدید، ایمیل من رو بهشون بدید و ...
من هیچی از این قضیه بارم نیست! فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. روی کمک شما ها حساب باز کردم.
ببخشید اگه طولانی نوشتم! فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
دم همگی گگگگگگگگگگررررررررررممممم ممممم! فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
آهان ... راستی دانلود رایگان شبانه برام مهم تر از اون چیزیه که فکرش رو بکنید!

Reza Eshraghi
2014/07/08, 22:51
سلام آرین جان . به ویژه در خصوص ADSL هیچ کس جز اطرافیانی که در مرکز مخابراتی مشترک با شما هستند نمی تونند در خصوص انتخاب ISP به شما کمک کنند که مطمئنم خودتون هم مطلع هستید از این موضوع .
اینترنت از انواع دیگه هم مثل وایمکس در مناطق و شهرها و استان های مختلف نوسان داره ! هرچند مبین نت همچنان همه جا همان مبین نت است و نتیجه کلیش یکی هست همه جا !
در مورد بالاتر بستن خط شما و سرعت نهایی که توی اکانتینگشون براتون اعمال می کنند نسبت به تعرفه اسمی هم این سیاست خود شرکت هاست که چقدر اهل تبلیغ و رقابت باشن .
هرچند به طور کلی در ایران دنبال چیزی به نام کیفیت خدمات اینترنت نباید بگردید !

arian0098
2014/07/08, 22:57
سلام آرین جان . به ویژه در خصوص ADSL هیچ کس جز اطرافیانی که در مرکز مخابراتی مشترک با شما هستند نمی تونند در خصوص انتخاب ISP به شما کمک کنند .
اینترنت از انواع دیگه هم مثل وایمکس در مناطق و شهرها و استان های مختلف نوسان داره ! هرچند مبین نت همچنان همه جا همان مبین نت است و نتیجه کلیش یکی هست همه جا !
رضا جان، به نکته ی خوبی اشاره کردی. با توجه به این که مرکز مخابراتی ما (محلاتی تهران) فیبر نوریه، پس ساکنان شهرک ما باید از مخابرات اینترنت گرفته باشن. حتما یه پرس وجو می کنم.
به روز رسانی: دور وایرلس رو خط کشیدم. هزینه هاش سرسام آوره. ADSL هم که فقط اون مخابرات مزخرف می مونه. م**و**ه ای چطوره؟

Reza Eshraghi
2014/07/08, 23:00
رضا جان، به نکته ی خوبی اشاره کردی. با توجه به این که مرکز مخابراتی ما (محلاتی تهران) فیبر نوریه، پس ساکنان باید از مخابرات اینترنت گرفته باشن. حتما یه پرس وجو می کنم.

فیبر نوری و PCM و خط عادی هم استثنائاتی در موردش دیدم که هروقت فکرش رو می کنم مخم سوت می کشه ! :-oفقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
مورد بوده این کوچه خطش فیبر بوده کوچه بغلی خطش عادی !
مورد به شخصه دیدم ( توی پنل امکان سنجی مخابرات که آنلاین هست زدم دو تا شماره رو ) دو تا خونه توی یه کوچه یکی فیبر بودن یکی PCM !! هردوتاش هم همون طور که می دونید از محرومان فلک زده ADSL هستند !! ( جسارت نباشه البته ! )
اون مورد هم در مورد صحبت نمی کنم چون ممنوعه بحث در موردش فقط این رو بگم . در مورد اون مورد شما اختیار و انتخاب نداری ! سند هم نداری فقط دریافت داری . یعنی وب گردی تعطیل !

arian0098
2014/07/08, 23:05
PCM چیه؟
واقعا قاطی کردم. نه میشه ADSL گرفت، نه میشه وایرلس گرون رو تهیه کرد، اون از اون مبین نت دزد و ...
باید همین الآن در اوج از دنیای اینترنت خداحافظی کنم! :))
فوتبال شروع شد!
شب به خیر آقا رضا.

Reza Eshraghi
2014/07/08, 23:23
PCM چیه؟
واقعا قاطی کردم. نه میشه ADSL گرفت، نه میشه وایرلس گرون رو تهیه کرد، اون از اون مبین نت دزد و ...
باید همین الآن در اوج از دنیای اینترنت خداحافظی کنم! :))
فوتبال شروع شد!
شب به خیر آقا رضا.

شب بخیر عزیز . (:| انشاء الله تیم مورد علاقت برنده بشه ! @};-
من توضیح میدم صبح بیا ببین ! ;)
در کل و خیلی خلاصه و مفید توی سیستم PCM روی هر خط ( هر زوج مسی ) چندین شماره داده شده و در واقع اشتراکی هست و به همین خاطر پهنای باند به شدت میاد پایین و امکان دادن خط ADSL به این سری شماره ها وجود نداره .
واقعاً در دوران قلقله میرزا سیر می کنیم به قول دوستان و باید در آغوش همین وضعیت فوق العاده بی نظیر ! به آرامی و با سرعت همین اینترنت لاک پشتیمون جان به جان آفرین تسلیم کنیم ! خداوند صبر و اجرمان دهد واقعاً !

arian0098
2014/07/08, 23:55
:))
تو نیمه اول که آلمان 5 تا به برزیل زد.
ممنون آقا رضا. جز مخابرات راهی نمونده. مگه نه؟!
فعلا.

Reza Eshraghi
2014/07/09, 00:12
:))

ممنون آقا رضا. جز مخابرات راهی نمونده. مگه نه؟!
فعلا.

حالا خیلی ناز نکن واسه مخابرات ! یهو دیدی اونم جواب منفی داد واسه منطقه شما زبونم لال !

magiteq
2014/07/09, 00:38
دوست من پارس انلاینی که خط شما رو 9 مگ بسته سرویس حجمی داره به شما میده. سرویس محدود حتی 100 مگ هم باشه هیچ فایده ایده نداره
مگر ترافیک رو بسیار ارزون بفروشن.
شما سرویس نامحدود مخابرات بگیر که بهترین سرویس رو در این زمینه میده. پینگ اش هم از خیلی از pap ها و isp ها بهتره چون بدون واسط پهنای باند به دست شما میرسه بر خلاف isp ها که از pap ها یا زیر ساخت می گیرن.
خیلی با صرفه اس با 1 مگ اش میشه ماهی 200 گیگ گرفت. شما با کدوم isp همچنین Received ای در ماه میتونی داشته باشی.

arian0098
2014/07/09, 22:24
دوست من پارس انلاینی که خط شما رو 9 مگ بسته سرویس حجمی داره به شما میده. سرویس محدود حتی 100 مگ هم باشه هیچ فایده ایده نداره
مگر ترافیک رو بسیار ارزون بفروشن.
شما سرویس نامحدود مخابرات بگیر که بهترین سرویس رو در این زمینه میده. پینگ اش هم از خیلی از pap ها و isp ها بهتره چون بدون واسط پهنای باند به دست شما میرسه بر خلاف isp ها که از pap ها یا زیر ساخت می گیرن.
خیلی با صرفه اس با 1 مگ اش میشه ماهی 200 گیگ گرفت. شما با کدوم isp همچنین Received ای در ماه میتونی داشته باشی.
من بمیرم هم طرف مخابرات نخواهم رفت. اصلا و ابدا نباید از این مخابرات انگل طرفداری کنی.

arian0098
2014/07/09, 22:27
پتیاک شد.
دانلود شبانه رایگان داره.
1 مگ تا 4 مگ سرعت داره. (یکی از دوستام 512 داشت، ولی تا 3 مگ سرعتش بود.)
به اون مخابرات باکتری هم ارتباطی نداره.
توی یه انجمن دیدم که طرف یه اسکرین شات از تست سرعت پتیاک گذاشته بود که حدود 25 مگ و پینگ تایم 17 میلی ثانیه بود!

Reza Eshraghi
2014/07/09, 22:31
من بمیرم هم طرف مخابرات نخواهم رفت. اصلا و ابدا نباید از این مخابرات انگل طرفداری کنی.

به نظرتون نیاز به فونت Bold قرمز هست برای این پست آرین جان ؟!
در ادبیات فروم ها این حالت در برای تأکید ( بخوانید جنگ ! ) با صدای بلند با طرف مقابل استفاده میشه که شایسته نیست .
عطا جان نظرشون رو اعلام کردند . احترام به نظرها هم واجب هست به ویژه برای استارتر که درخواست کمک کرده . @};-

arian0098
2014/07/09, 22:38
به نظرتون نیاز به فونت Bold قرمز هست برای این پست آرین جان ؟!
در ادبیات فروم ها این حالت در برای تأکید ( بخوانید جنگ ! ) با صدای بلند با طرف مقابل استفاده میشه که شایسته نیست .
عطا جان نظرشون رو اعلام کردند . احترام به نظرها هم واجب هست به ویژه برای استارتر که درخواست کمک کرده . @};-
آقا رضا، من کلا همه جا به خصوص وب سایت های خبری فناوری توی قسمت نظرات یه جنجال توپ راه میندازم. بحث باید داغ و جنجالی باشه.
بعدشم از مخابرات خیلی عصبی هستم. آزادی من در انتخاب ISP رو با اون فیبر نوری گرفته.

Reza Eshraghi
2014/07/09, 22:46
عطا؟ آقا عطای قدیمی خودمون؟
آقا رضا، من کلا همه جا به خصوص وب سایت های خبری فناوری توی قسمت نظرات یه جنجال توپ راه میندازم. بحث باید داغ و جنجالی باشه.
بعدشم از مخابرات خیلی عصبی هستم. آزادی من در انتخاب ISP رو با اون فیبر نوری گرفته.

اینجا در کنار بحث و اظهار نظر ، آرامش جای داره و جنجال در این فروم جایگاهی نداره عزیز .
در هرصورت انتقاد هم اگر میشه توهین به شرکت ها جایگاهی نداره در اینجا .

arian0098
2014/07/10, 12:52
مغزم داره می ترکه. زنگ زدم به پتیاک گفت هزینه ی تجهیزات حدود 450 هزار تومن میشه.
من دیگه نمی دونم از کجا اینترنت بگیرم.

Reza Eshraghi
2014/07/10, 13:12
مغزم داره می ترکه. زنگ زدم به پتیاک گفت هزینه ی تجهیزات حدود 450 هزار تومن میشه.
من دیگه نمی دونم از کجا اینترنت بگیرم.

موفق و مؤید باشید !
در مجموع بازگشت همه به سوی مخابرات است به ویژه فیبری های عزیز ! تازه به شرطی که مرکزشون رو مخابرات هم پوشش بده !!
در کل ناز کردن برای مخابرات چندان به صلاح نیست ! البته آسیاتک هم بعضی مناطق فیبری رو پوشش میده . اونا هم بهتون جواب منفی دادن ؟

aryaiee
2014/07/10, 13:14
ببخشید شما که انقدر کارتون گیره و واقعا مشکل نت هم دارید دوست من وایمکس استفاده کنید خوب!کمی هزینه داره و لی در مکانهایی که چاره دیگری نیست تنها راهه!

arian0098
2014/07/10, 13:18
موفق و مؤید باشید !
در مجموع بازگشت همه به سوی مخابرات است به ویژه فیبری های عزیز ! تازه به شرطی که مرکزشون رو مخابرات هم پوشش بده !!
در کل ناز کردن برای مخابرات چندان به صلاح نیست ! البته آسیاتک هم بعضی مناطق فیبری رو پوشش میده . اونا هم بهتون جواب منفی دادن ؟
=))
متاسفانه آسیاتک هم پاسخ منفی داد.
--------------------------------------------------
مخابرات دانلود رایگان نداره. (سرویس های حجمی) حداقل توی مرکز مخابراتی ما که اینو گفت. پس کلا مخابرات رفت کنار.
احتمالا همون پتیاک رو بگیرم. چاره ی دیگه ای نیست. حالا یه تاپیک درباره کیفیت پتیاک زدم. ببینم چی میشه.

arian0098
2014/07/10, 13:27
ببخشید شما که انقدر کارتون گیره و واقعا مشکل نت هم دارید دوست من وایمکس استفاده کنید خوب!کمی هزینه داره و لی در مکانهایی که چاره دیگری نیست تنها راهه!
آخه من الآن از شرکتی باکتری به نام مبین نت وایمکس دارم. حجم که معلوم نیست چه جوری تموم میشه. سرویس های حجم پایین رو برداشته تا برای خرید طرح، مجبور به هزینه ی زیاد بشیم. هزینه ی ترافیک اضافه نسبت به شرکت های دیگه خیلی زیاده. خیلی سرعت بالاتری نسبت به سرعت اسمی نمیده (من 512 گرفتم و 768 دریافت می کنم.) و ...

Reza Eshraghi
2014/07/10, 13:41

امیرحسین جان واقعیت اینه اینترنت نداشته باشی بسیار سنگین تر از اینترنت داشتن از شرکت عزیز ! مبین نت هست و بسیار آسوده خاطر تر هستی و اعصابت آروم تره !
حداقل دو سه تا از مدیران عزیز ما به ویژه سعید آقا مظفری تجربه مبین نت بزرگوار ! رو داشتن !

aryaiee
2014/07/10, 13:43
امیرحسین جان واقعیت اینه اینترنت نداشته باشی بسیار سنگین تر از اینترنت داشتن از شرکت عزیز ! مبین نت هست !
حداقل دو سه تا از مدیران عزیز ما به ویژه سعید آقا مظفری تجربه مبین نت بزرگوار ! رو داشتن !
آره خوب اون دیگه تیر آخره.در برخی مکانها به قوله شما نداشته باشیش بهتره خوب