PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث در مورد انواع آنتن تلویزیون

qatreh
2014/07/06, 10:12
به صورت کلی چند نوع آنتن در بازار موجوده و کاربرد و تفاوتشون چیه؟
کدوم شرکتها آنتن های مناسبتری عرضه می کنند؟

aryaiee
2014/07/06, 11:14
واقعا فکر نمیکنم یک همچین سوالی در این انجمن احتیاج به زدن تاپیک داشت!!!!

qatreh
2014/07/06, 12:17
واقعا فکر نمیکنم یک همچین سوالی در این انجمن احتیاج به زدن تاپیک داشت!!!!
واقعا فکر نمیکردم همچین جوابی به این سوال داده میشد!!!!

SAMAN
2014/07/06, 12:28
به صورت کلی چند نوع آنتن در بازار موجوده و کاربرد و تفاوتشون چیه؟
کدوم شرکتها آنتن های مناسبتری عرضه می کنند؟

سلام دوست عزیز ............ ورود شما رو به سایت تبریک میگم ............. @};-
شما گیرنده تون دیجیتال هست یا انالوگ ؟؟؟؟

qatreh
2014/07/06, 12:37
سلام دوست عزیز ............ ورود شما رو به سایت تبریک میگم ............. @};-
شما گیرنده تون دیجیتال هست یا انالوگ ؟؟؟؟
سلام....سپاسگذارم@};-@};-
گیرنده دیجیتال

SAMAN
2014/07/06, 12:53
سلام....سپاسگذارم@};-@};-
گیرنده دیجیتال

در گیرنده های دیجیتال نوع انتن خیلی مهم نیست چون سیگنال با قدرت زیادی در حال ارسال است ............... شما هر انتنی رو تهیه کنید و در بالای پشت بام نصب کنید با نهایت کیفیت جواب خواهید گرفت نیاز به هزینه ی گزاف نیست ................. من خودم با انتنی که روی گیرنده ی پرتابل بود دارم تصاویر رو دریافت میکنم ............

ARMIN
2014/07/06, 12:54
واقعا فکر نمیکردم همچین جوابی به این سوال داده میشد!!!!

از اين لحاظ كه هر آنتنى رو ميتوانيد استفاده كنيد. كافيه به برق كار محله مراجعه كنيد و براى دستگاهتون آنتن UHF و VHF بخريد. خيلى مورد خاصى نداره.

qatreh
2014/07/06, 13:29
یه گیرنده دیجیتال برای تلویزیون داریم که از همون آنتن هوایی قدیمی براش استفاده میکنیم.مشکلی که هست بعضی شبکه ها مثلا شبکه 11 یا 21 بعضی اوقات تا چند ثانیه یا چند دقیقه سیگنال ندارند یا در بعضی شبکه ها صدا قطع و تصویر و رنگها قاطی میشه
البته این مشکل همیشگی نیست و شدت و افت داره و گاهی اصلا مشکلی دیده نمیشه در اون شبکه خاص

SAMAN
2014/07/06, 13:33
یه گیرنده دیجیتال برای تلویزیون داریم که از همون آنتن هوایی قدیمی براش استفاده میکنیم.مشکلی که هست بعضی شبکه ها مثلا شبکه 11 یا 21 بعضی اوقات تا چند ثانیه یا چند دقیقه سیگنال ندارند یا در بعضی شبکه ها صدا قطع و تصویر و رنگها قاطی میشه
البته این مشکل همیشگی نیست و شدت و افت داره و گاهی اصلا مشکلی دیده نمیشه در اون شبکه خاص

انتن رو کمی بچرخونید ..................... نه انتن مشکلی داره نه گیرنده .............

Reza Majidi
2014/07/06, 13:36
احتمالا مشکل از کابل ها و سیمهای آنتنتونه . چون سیستم دیجیتال طوری نیست که با چرخوندن آنتن تغییری ایجاد بشه .

qatreh
2014/07/06, 13:42
این طوری که من تا حالا میدونم در این موارد که پای دیجیتال در میونه یا سیگنال هست یا نیست یعنی یا صفر یا یک
آنتن ما که ثابته و محکم.فرستنده هم که علی القاعده نباید مشکلی داشته باشه.پس چرا بعضی وقتها این مشکل هست و بعضی وقتها نیست یا کمتره؟

aryaiee
2014/07/06, 13:51
ببینید دوست گرامی
ابتدا عرض کنم سطح کیفیت سیگنال دیجیتال در استان ها و شهرستانهای مختلف یکی نیست!در هر شهری دکل های وجود دارند که سیگنال دیجیتال رو پشتیبانی میکنند.حالا اگر شانس بیارید و مثلا در جایی زندگی بفرمایید که بیشترین دکل و پشتیبانی رو داره که هیچی.اما در مکانهایی متاسفانه کمبود دکل مشکل سازه.بهترین آنتن از نظر قدرت رو شرکت سیماران تولید میکنه.
1-برای خرید باید حتما آنتن ثابت بخرید چون مشکلات ناشی از نویز و برد آنتن های گردان؛ روی سطح فرکانس تاثیر مستقیم میگذاره در دیجیتال!
2-جهت کاملا برمیگرده به دکل پشتیبانی کننده شما.
3-آب و هوا تاثیر داره.هرچی هوا شرجی تر باشد و رطوبت هوا بالاتر شکست فرکانس کمی میره بالا ولی سطح ممکن کمی بهتر بشه.
4-برخی از ست اپ باکس ها دارای تیونر تقویت سیگنال هستند برخی هم نه.باز هم این بر میگرده به دستگاه شما.
در نهایت با توجه به سوال و جواب دوستان و مشکل شما که فرمودید بهتره انتن عرض شده رو تهیه کنید

SAMAN
2014/07/06, 13:57
احتمالا مشکل از کابل ها و سیمهای آنتنتونه . چون سیستم دیجیتال طوری نیست که با چرخوندن آنتن تغییری ایجاد بشه .

ببین عزیز سطح سیگنال دیجیتال از 2.7 تا 5 ولت یک به حساب میاد ولی قاعدتا 2.7 با 5 فرق داره نداره ؟؟؟؟!!!!! وقتی انتم تو جهت مناسب نباشه اون سطح سگنال مودوله شده ی 5 ولتی بهش نمیرسه !!!!!! و همون طور که دوستمون گفتن این اتفاق برای چند لحظه اتفاق میافته پس این زمان تاخیر رسیدن سیگنال مودوله شده از 2.7 به 5 است ..............

من نمیدونم واقعا چرا همه تو برق کارشناس اند ؟؟!!!!!!

SAMAN
2014/07/06, 14:00
این طوری که من تا حالا میدونم در این موارد که پای دیجیتال در میونه یا سیگنال هست یا نیست یعنی یا صفر یا یک
آنتن ما که ثابته و محکم.فرستنده هم که علی القاعده نباید مشکلی داشته باشه.پس چرا بعضی وقتها این مشکل هست و بعضی وقتها نیست یا کمتره؟

چون انتن کمی در جهت مناسب نیست سطح سیگنال مودوله شده ای که بهش میرسه حداقل سیگنال on هست ............. پی به همین خاطر زمانی که شما با کنترل به کانال مورد نظر میری واسه ی چند لحظه برف ک میبینی و بعد حل میشه ............. تا سطح سیگنال از 2.7 به 5 برسه ..................... در خیلی از اوقات هم این سطح کمتر از 2.7 ولت است ............

SAMAN
2014/07/06, 14:01
این امتحان رو لطفا بکنبد و نتیجه اش رو بگید ................ بحث نکنید .............

qatreh
2014/07/06, 14:02
ببینید دوست گرامی
ابتدا عرض کنم سطح کیفیت سیگنال دیجیتال در استان ها و شهرستانهای مختلف یکی نیست!در هر شهری دکل های وجود دارند که سیگنال دیجیتال رو پشتیبانی میکنند.حالا اگر شانس بیارید و مثلا در جایی زندگی بفرمایید که بیشترین دکل و پشتیبانی رو داره که هیچی.اما در مکانهایی متاسفانه کمبود دکل مشکل سازه.بهترین آنتن از نظر قدرت رو شرکت سیماران تولید میکنه.
1-برای خرید باید حتما آنتن ثابت بخرید چون مشکلات ناشی از نویز و برد آنتن های گردان؛ روی سطح فرکانس تاثیر مستقیم میگذاره در دیجیتال!
2-جهت کاملا برمیگرده به دکل پشتیبانی کننده شما.
3-آب و هوا تاثیر داره.هرچی هوا شرجی تر باشد و رطوبت هوا بالاتر شکست فرکانس کمی میره بالا ولی سطح ممکن کمی بهتر بشه.
4-برخی از ست اپ باکس ها دارای تیونر تقویت سیگنال هستند برخی هم نه.باز هم این بر میگرده به دستگاه شما.
در نهایت با توجه به سوال و جواب دوستان و مشکل شما که فرمودید بهتره انتن عرض شده رو تهیه کنید
گیرنده ما از برند معروف ایکس ویژن هست و آنتن هم ثابته.هوا هم مرطوب نیست.فرستنده هم مشکلی نداره

aryaiee
2014/07/06, 14:21
گیرنده ما از برند معروف ایکس ویژن هست و آنتن هم ثابته.هوا هم مرطوب نیست.فرستنده هم مشکلی نداره

دوست خوبم برند مهم نیست اصلا!دقت بفرمایید بنده عرض کردم برخی مدل ها.شما انتنتون خفاشیه؟سمت انتن درسته؟دوست من بنده کی گفتم فرستنده مشکل داره؟

Arthur
2014/07/06, 14:57
راستش ما هم گیرنده دیجیتال ایکس ویژن داشتیم.
واسه ما هم مشکلاتی داشت...بعضی وقت صدا عقب و جلو میشد و اکثر اوقات تیک میزد و رنگ قاطی میکرد ولی در حد یک یا دو ثانیه...اولش فکر میکردیم مشکل از فرستنده است...ولی وقتی تلویزیون جدید خریدیم که رو خودش گیرنده دیجیتال داره همه ی این مشکلات حل شده.
Firmware گیرنده دیجیتال رو هم آپدیت کرده بودم ولی مشکل حل نشده بود.

SAMAN
2014/07/06, 15:02
شما انتنتون خفاشیه؟
!!!!!

دوست عزیز انتن خفاشی یعنی چی ؟؟؟؟!!!!

aryaiee
2014/07/06, 15:07
!!!!!

دوست عزیز انتن خفاشی یعنی چی ؟؟؟؟!!!!

ایناست سامان جان
2797127972

SAMAN
2014/07/06, 15:10
ایناست سامان جان
2797127972

خواهشا مثل کوچه و بازار صحبت نکنید ............
این هم انواع انتن ...............
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

aryaiee
2014/07/06, 15:18

کوچه بازار چیه برادر من؟مباحث الکترونیک با گرایش مخابرات نمیکنیم که!
یه بنده خدا یه سوال ساده پرسیده که میخوایم کارش راه بیوفته دیگه داداش من.مگه ما توی ایران چند مدل آنتن داریم؟یک مدل که همین ساده های شاخه ایی یک مدل هم همینای خفاشی دیگه!

Reza Eshraghi
2014/07/06, 15:22

سامان جان ! شما بری پیش فروشنده ای و یکی از این اصطلاحاتی که لینک دادی رو بگی که این نوع رو میخوای و اگر طرف سطح علمی خوبی نداشته باشه خیال می کنه سرکارش داری میزاری و جنس بهت نمیده هیچ از مغازش هم نندازتت بیرون شانس آوردی ! برادر همه چیز عین سخت افزار تخصصی نیست که فقط بشه با اصطلاح تخصصی بهشون اشاره کرد . این آنتن ها که امیرحسین جان نشون دادند بهشون اصطلاح خفاشی دادن حتی برندهای سازنده . واقعیت ماجرا اینه عزیز من .
حالا شما به فروشنده بگو از فلان دانشگاه مطرح برق تو دنیا پروفسورا داری !

qatreh
2014/07/06, 15:39
آنتن فعلی از همین آنتنهای شاخه ای ساده هست اگه اسمش رو درست گفته باشم!
توی بازار چند نوع آنتن مرسومه؟
من این اسمها رو شنیدم و نمیدونم فرقشون چیه و کدوم کارایی بهتری دارند
آنتن خفاشی آنتن عقابی آنتن اتوبوسی آنتن شاخه ای آنتن معمولی و ساده آنتن برقی آنتن ثابت و گردان آنتن تقویتی و بوستر دار8-}
یکی بیاد روشن کنه

SAMAN
2014/07/06, 16:32
آنتن خفاشی آنتن عقابی آنتن اتوبوسی آنتن شاخه ای آنتن معمولی و ساده آنتن برقی آنتن ثابت و گردان آنتن تقویتی و بوستر دار8-}
یکی بیاد روشن کنه

شما اون کاری که گفتم بکن ............... تا بعد ............... توضیح اینا رو هم نمیخواد ........ البته من دیگه فهمیدم تو ایران هر چی که نمیفهمن مسخره میکنن ..............

qatreh
2014/07/06, 16:49
شما اون کاری که گفتم بکن ............... تا بعد ............... توضیح اینا رو هم نمیخواد ........ البته من دیگه فهمیدم تو ایران هر چی که نمیفهمن مسخره میکنن ..............
ببینید هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد و شایسته نیست دیگران رو به نفهمیدن متهم کنیم
به نظر منم اون لینکی که شما دادی جاش اینجا نبود چون قرار نبود دیگه خیلی بریم تو بحرش...اصولا مشاور باید سطح دانش و همچنین سطح درخواست مخاطبش رو در نظر بگیره و اون موقع به ساده ترین بیان اونو راهنمایی کنه
منم فعلا امکان اینکه بخام آنتن رو دست بزنم ندارم
ولی در هر صورت من از شما و همچنین بقیه دوستان که نظراتشون رو تا اینجا بیان کردن سپاسگذارم و امیدوارم بحث و جواب به سوالات ادامه داشته باشه@};-@};-

qatreh
2014/07/07, 09:29
یکی بیاد روشن کنه
کسی نظری نداره؟

ARMIN
2014/07/07, 10:54
کسی نظری نداره؟

دوست خوبم،

هر محله اى در هر جايى يك مغازه برق فروشى و آنتن فروشى داره. اون آقا متخصص انواع آنتن خوبه، چون محليه و تعداد زيادى آنتن در اون منطقه نصب كرده، از نظر تجربى ميدونه چه آنتنى براتون نصب كنه يا راهنمايتون كنه.

تاپيك به اندازه ي كافى به نظرم جلو رفته. و تا همينجا راهنمايى در حد توان از طرف همه انجام شده.