PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مهندس کامپیوتر واقعا به چه کسی میگین؟

rs2013
2014/07/02, 20:14
با سلام به دوستان عزیز انجمن سخت افزار
میخوام در این پست به من ثابت بشه که واقعا به چه کسی میگویند مهندس کامپیوتر؟؟
من دانشجوی کارشناسی کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم. در این زمینه دوستانی از من دعوت میکنن که برم سیستم کامپیوتریشونو چک کنم ببینم خوبه یا نه خوب یک چیز مشخصه کسی که چیزی بلده ازش میخوان یک کاری انجام بده:)
حالا شما به جای من برای اینکه بگید به چه سیستمی میگویید خوب و چطور این را ثایت میکنید چه کاری انجام میدهید؟
روشه کاری من:
من برای اینکه جواب این سوال رو بدم میام در زمینه نرم افزار یک سری برنامه ها رو بروی سیستم مورد نظر نصب میکنم و کاراییه سیستم بهم نشون میده و به قول معروف رانکینگ سیستم رو بهم میده که نسبت به مدل سیستم میسنجیم اگر ارقام بالا بود میگوییم سیستم خوبی دارید این کاریه که من انجام میدهم.
حال واقعا این کار مهندسی هست یا مورد تاییده ؟
به نظر شما باید در مورد یک چنین چیزی چه برنامه بچنیم و به چه صورت عمل کنیم که فرد مورد نظر فکر کند که در کار خود خیلی حرفه ای هستید ؟
شما نظرتون در مورداین موضوع چیه و بگویید آیا چنین چیزی برای شما اتفاق افتاده است ؟و جواب مخاطبی که برای او کاری کرداید چه بوده؟
هر روشی که برای بهبود کار میتوانید بگویید چرا که شاید برای خیلی ها این مشکل پیش امده و نمیدانند چکاری بکنند؟
پس لطفا دوستانی که مایلند به صورت تخصصی کاری انجام دهند به این پست جواب دهند ممنون

Devileytion
2014/07/02, 23:35
داداش گلم تا وقتی تو این مرز و بوم هستم مهندس ، مهندسه . وقتی اومدن جوک درست کردن «به تعداد کیف سامسونت های تو بازار ، مهندس تو مملکت هست» دیگه شما باید عمق فاجعه رو درک کنی .
شما یه بار قطار محلی تهران سمنان رو سوار بشی ببینی هر ننه (ترجیها دانشجو) قمری یه لپتاپ رو پاشه (د*ختر و پسر) ، سه نفرم دورش دارن سریال میبینن خود به خود معنای مهندس تو زهنت نقش می بنده .
منم نرم افزار میخونم و ترم چهارم به ین فکر افتادم که بکشم بیرون از درس خوندن چون از مهندس شدن تو این مملکت چیزی در نمیاد و باید زد تو کار و یکی رو دوتا کرد ، دوتارو چهار تا ؛ بعله .
از ما گفتن بود .

Reza Eshraghi
2014/07/02, 23:56
بحث های خطرناک و نامرتبط به سؤال استارتر اکیداً ممنوع !

-----------------------

آقا رضا همنام گرامی . منظور شما مهندس آکادمیک هست یا مهندس تجربی ؟!!
بزار راحت بهت بگم توی این دنیای پیچیده کامپیوتر هیچ کس نمیتونه به خاطر اینکه یک تا چند قسمت کوچک از بی نهایت قسمت کامپیوتر رو بهش مسلط هست اسم مهندس روی خودش بزاره .
یکی توی مباحث سخت افزاری مسلط هست . یکی نرم افزار و برنامه نویسی . یکی شبکه . یکی تجربی 4 تا چیز توی حوزه ای که کار می کنه یاد گرفته و یکی فقط یه مدرک آکادمیک گرفته و حلوا حلوا می کنه و فکر می کنه از دماغ فیل افتاده پایین و خانوادش میگن ماشالله چشم نخوره بچم مهندس کامپیوتره !!! که همون آدم رو اگر ببری توی بازار کار و 4 تا سؤال ازش بپرسی فقط میتونی مدرکش رو ازش بگیری و روی سرش بکنی آرد !!! چون کلی بگم هیچ ارتباطی بین تحصیل آکادمیک در هیچ یک از رشته های تحصیلی و بازار کار مرتبط نیست .

rs2013
2014/07/03, 00:28
اقارضا هم نام عزیز حرفتون کاملا درست ولی اینکه در اکادمیک و تجربی حرفی بزنی خیلی فرق داره درسته کسی که تجربی کار میکنه موارد تئوری به کارش نمیاد و اونیکه اکادمیک خونده نمیتونه تجربه یک فرد بازاری رو داشته باشه ولی اگر از نگاه یک فرد متخصص در این حوزه وارد بشید مواردی که در آکادمیک گفته میشود شاید در نگاه اول ساده باشد ولی در بیشتر از 80 درصد افراد هدف کاریشون وروش کارشون و طرف حسابشون بهشون معرفی میشود در حالیکه شما در زمینه تجربی فقط باید به دنبال یک کار و روش باشی تا به نتیجه بررسی شما در مباحث درسی تئوری در مورد تمام عوامل صحبت میکنی اما در تجری باید عمل کنی تا بدست اوری به نظر شما کدام یک از نظر بار عملی و ضرر زیان بهتر است چیزی که در عمل بدست میاری ممکنه تبات سنگینی بدنبال بیاره اماه اگر همون رو از روش تئوری به جواب بررسی هم در زمان و نسبت به تجرب خیلی جلوتر میوفتی با این حال من قصدم در این پست اینه که کسانیکه چه از نظر تجربی و چه از نظر تئوری اکادمیک بودند نظر شونو بدن که در کل به هر دوی اینها برسیم مهم نیست بهتون میگن مهندس مهم اینه که شما باور داشته باشی که کاری که میکنی درسته وهیچی نقصی نداره این برای من مهمه
با تشکر

Reza Eshraghi
2014/07/03, 00:54
اقارضا هم نام عزیز حرفتون کاملا درست ولی اینکه در اکادمیک و تجربی حرفی بزنی خیلی فرق داره درسته کسی که تجربی کار میکنه موارد تئوری به کارش نمیاد و اونیکه اکادمیک خونده نمیتونه تجربه یک فرد بازاری رو داشته باشه ولی اگر از نگاه یک فرد متخصص در این حوزه وارد بشید مواردی که در آکادمیک گفته میشود شاید در نگاه اول ساده باشد ولی در بیشتر از 80 درصد افراد هدف کاریشون وروش کارشون و طرف حسابشون بهشون معرفی میشود در حالیکه شما در زمینه تجربی فقط باید به دنبال یک کار و روش باشی تا به نتیجه بررسی شما در مباحث درسی تئوری در مورد تمام عوامل صحبت میکنی اما در تجری باید عمل کنی تا بدست اوری به نظر شما کدام یک از نظر بار عملی و ضرر زیان بهتر است چیزی که در عمل بدست میاری ممکنه تبات سنگینی بدنبال بیاره اماه اگر همون رو از روش تئوری به جواب بررسی هم در زمان و نسبت به تجرب خیلی جلوتر میوفتی با این حال من قصدم در این پست اینه که کسانیکه چه از نظر تجربی و چه از نظر تئوری اکادمیک بودند نظر شونو بدن که در کل به هر دوی اینها برسیم مهم نیست بهتون میگن مهندس مهم اینه که شما باور داشته باشی که کاری که میکنی درسته وهیچی نقصی نداره این برای من مهمه
با تشکر

تحصیلات آکادمیک رشته کامپیوتر متأسفانه اصلاً به روز و منطبق بر بازارهامون نیست و خیلی روی چیزهای پایه ای تأکید میشه . درسته سخت افزار رو باید از پایه و مقدمات اصولی یادگرفت ولی به نظرم دیگه زیادی داره افراط میشه .
شما نمیدونم تحصیلات آکادمیک کامپیوتر دارید یا نه و اگر دارید خیلی خوب می تونید به این سؤال پاسخ بدید که دانشجوها یه درس کارآموزی دارند شما فرض کنید رفتید پیش یک کسی که کار عملی و تجربی می کنه و خدا رو شکر چشم نخوره آدم واقعاً حرفه ای و منصفی هست که توی بازار این صنف کم پیدا میشه ! شما هم فرضاً کار عملی نداشتی و فردی متکی به مفاهیم تئوری و درس و کتاب خودت بودی ! بهت میگه سیستم رو روشن کن سیستم رو روشن می کنی می بینی تصویر نمیده ! بهت میگه مشخصات سیستمش هم اینه :
M.B : Z87-A
CPU: Xeon E3-1280 V3
RAM: XMS3 2*4GB=8GB 1600MHZ
VGA: نداره و فروشنده سیستم به خریدار گفته از گرافیک آنبرد استفاده کن
PSU:GP530A-EU
میگه اینو برام آوردن بگو علتش از چیه که تصویر نمیده ؟ مثلاً سیستم سرور بوده و تازه هم خریده و بسته شده !! جواب شما به عنوان فرضاً یک تحصیل کرده سخت افزار چیه ؟!!

Reza Eshraghi
2014/07/03, 01:03
البته تاپیک مشابهی من قبلاً زده بودم ولی این تاپیک هم بد نیست .
تاپیک رو منتقل می کنم بخش تحصیلات آکادمیک .

VSH-Katana
2014/07/03, 01:14
با سلام به دوستان عزیز انجمن سخت افزار
میخوام در این پست به من ثابت بشه که واقعا به چه کسی میگویند مهندس کامپیوتر؟؟
من دانشجوی کارشناسی کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم. در این زمینه دوستانی از من دعوت میکنن که برم سیستم کامپیوتریشونو چک کنم ببینم خوبه یا نه خوب یک چیز مشخصه کسی که چیزی بلده ازش میخوان یک کاری انجام بده:)
حالا شما به جای من برای اینکه بگید به چه سیستمی میگویید خوب و چطور این را ثایت میکنید چه کاری انجام میدهید؟
روشه کاری من:
من برای اینکه جواب این سوال رو بدم میام در زمینه نرم افزار یک سری برنامه ها رو بروی سیستم مورد نظر نصب میکنم و کاراییه سیستم بهم نشون میده و به قول معروف رانکینگ سیستم رو بهم میده که نسبت به مدل سیستم میسنجیم اگر ارقام بالا بود میگوییم سیستم خوبی دارید این کاریه که من انجام میدهم.
حال واقعا این کار مهندسی هست یا مورد تاییده ؟
به نظر شما باید در مورد یک چنین چیزی چه برنامه بچنیم و به چه صورت عمل کنیم که فرد مورد نظر فکر کند که در کار خود خیلی حرفه ای هستید ؟
شما نظرتون در مورداین موضوع چیه و بگویید آیا چنین چیزی برای شما اتفاق افتاده است ؟و جواب مخاطبی که برای او کاری کرداید چه بوده؟
هر روشی که برای بهبود کار میتوانید بگویید چرا که شاید برای خیلی ها این مشکل پیش امده و نمیدانند چکاری بکنند؟
پس لطفا دوستانی که مایلند به صورت تخصصی کاری انجام دهند به این پست جواب دهند ممنون

اول اینکه به چه کسی میگن مهدس کامپیوتر !! خب کسی که رشته کامپیوتر رو تو دانشگاه خونده بهش میگن مهندس کامپیوتر اما به چه کسی باید گفت مهندس کامپیوتر ودر اصل مهندس واقعی کیه!! کسی که بالا خره یکی از بخش های مربوط به دنیای کامپیوتر (it رو جدا فرض کنیم ) مثل شبکه و یا برنامه نویسی یا سخت فزار و.... رو دنبال میکنه و از دانشش برای دیگران مفید میتونه باشه یه مهندس کامپیوتر هست (هندسه و اصول کامپیوتر رو بلده و در واقع کسی که میتونه کامپیوتر ها رو برای انجام کار خاص آماده کنه چه از لحاظ سخت افزاری و چه نرم افزاری!
اما چه سیستمی خوبه و چه سیستمی بده ؟؟؟!! خب این ابعاد وسیعی رو شامل میشه که یکیش از لحاظ سخت افزاری و کارایی هست که با توجه به کاربرد اون سیستم گفته میشه!! یعنی اینکه شما به یه سیستم core i3 نمیتونی بگی بد صرفا به خاطر نمره پایینی که ممکنه بگیره
اما کاری کنی که فکر کنن حرف ای هستی! برای اینکار یا واقعا باس حرفه ای بود و یا دروغگوی خوبی بود که راه دوم پیشنهاد نمیشه ;)

ARMIN
2014/07/03, 02:29

ابتدا از کاربر کامپیوتر بپرسید با کامپیوترش چه کاری انجام میدهد؟

یکی میگه اینترنت گردی، یکی میگه چت میکنم؛ یکی بازی میکنه، یکی رندر میگیره، یکی فوتوشاپ، یکی تایپ میکنه، یکی زبونم لال، و یکی هم به عنوان دکور ازش استفاده می کنه.

پس از پاسخش، مجدد از وی بپرسید آیا از کارایی کامپیوترش در انجام وظیفه ای که بر عهده ی آن میگذارد راضی هست یا نه؟

پاسخ به این سوال 3 حالت دارد،

حالت اول، اگر پاسخ مثبت باشد و بگوید بله راضی ام و یا مثلا" بگوید فعلا" کارم رو راه میندازه، یا بگه فعلا" باهاش سر میکنم، خلاصه هر پاسخ مثبت و یا خونثی نشان میدهد سیستم خیلی خوب است و شما میتوانید به عنوان مهندس کامپیوتر تاییدش کنید و دل کاربرش را شاد کنید.

حالت دوم، اگر پاسخ ایشان منفی باشد و مثلا" بگوید راضی نیستم، خیلی کنده، کاری رو که میخوام انجام نمیده، آنوقت باید بیایید ببنید اولا" چه کاری از سیستم انتظار دارد، بعد ببنید سیستم مناسب و ایده آل برای کاربری ایشون چه ویژگی هایی باید داشته باشد و سپس بیایید با مقایسه ی قطعات کامپیوتر وی با سیستم ایده آلی که در ذهنتان دارید، ببینید چقدر اختلاف است و آیا سیستمش برای ایشون خوبه و یا نه سیستمش خیلی بد هست و باید عوضش کند.

حالت سوم هم مانند حالت دوم است، اما - اما غیر از نارضایتی از عملکرد سیستم کاربر اظهار میدارد سیستم خرابه، BSOD میده، یا وسطش فریز میشه و گیر میکنه و هنگ میکنه. این حالت سوم از همه ی حالت ها بدتر است، و 2 راهکار بیشتر ندارید.

یا اینکه واقعا" خبره باشید و شروع به عیب یابی و تعمییر سیستم طرف کنید. و یا اینکه، با گفتن این سیستم دیگه قدیمی شده (برای سیستم های قدیمی) و یا گفتن همه ی کامپیوتر های جدید زیاد هنگ میکنند و خرابی زیاد دارند (برای سیستم های جدید) موضوع زا از سر خود باز نموده و از افتادن به چاه "بیا درستش کن مهندس" نجات پیدا کنید.

این را به یاد داشته باشید، خوب بودن همه ی قطعات و سیستم ها منوط به نوع استفاده و کاربریشان است. یعنی بستگی داره باهاش چیکار بکنید، بعد میتوان خوب یا بد بودن آن را برای کاربرد مورد نظر تشخیص داد.

magiteq
2014/07/03, 02:44
یه مهندس کامپیوتر باید ریاضی ایش توپ توپ باشه مخصوصا برای رشته های نرم افزار و سخت افزار.
اگر همین درسی که در دانشگاه میدن رو خوب یاد بگیری قطعا نون ات تو روغن هست.
الان یه برنامه ساده که شاید 30 خط هم نشه رو خیلی خوشگل 100 تومن میگیرن.
من واسه یکی از بچه ها برای پروژه اش یه سوپر مارکت طراحی کرده بودم با SQL و کدهای VB.کار سختی هم نبود. راحت ازش 100 تومن گرفتم:D

aryaiee
2014/07/03, 08:36
1 سال پیش ما یک دوستی داشتیم دانشگاه لاهیجان الکترونیک میخوند.بهمن ماه ترم آخر هم بود اومد پیش ما.خیلی خیلی ادعاش میشد!آقا ما به شوخی یک مقاومت بهش دادیم(از اینا که با رنگ باید مقدار و تلورانس رو متوجه شی)خدا شاهده بلد نبود!!1 هفته بعد من به عنوان مهمان باهاش رفتم uni شون آقا یه دونه خازن بود مثلا واسه کل کلاس که حتی دست به دست میشد!ببینید کیفیت دانشگاه ها متفاوت است.اما مهندس بیرون زیاده اونی که بار علمیش چقدر باشه مهمه.به قوله آقا رضا علم گسترده ایی هستش نمیشه در همه بخش ها تخصص داشت!اما من موافق اینم که یک سمت رو بگیری و تا اخر فقط روی اون بخش فوکاس کنی.ولی این رو هم بگم تجربه همراه تحصیلات آکادمیک هستش که یک متخصص میسازه!

IMAN4K
2014/07/03, 08:42
داداش گلم تا وقتی تو این مرز و بوم هستم مهندس ، مهندسه . وقتی اومدن جوک درست کردن «به تعداد کیف سامسونت های تو بازار ، مهندس تو مملکت هست» دیگه شما باید عمق فاجعه رو درک کنی .
شما یه بار قطار محلی تهران سمنان رو سوار بشی ببینی هر ننه (ترجیها دانشجو) قمری یه لپتاپ رو پاشه (د*ختر و پسر) ، سه نفرم دورش دارن سریال میبینن خود به خود معنای مهندس تو زهنت نقش می بنده .
منم نرم افزار میخونم و ترم چهارم به ین فکر افتادم که بکشم بیرون از درس خوندن چون از مهندس شدن تو این مملکت چیزی در نمیاد و باید زد تو کار و یکی رو دوتا کرد ، دوتارو چهار تا ؛ بعله .
از ما گفتن بود .

خدا پدرتو بیامرزه

king-baxx
2014/07/03, 10:20
والا ما هر کی رو دیدیم - مهندسی بوده برای خودش ! :P

اما مهندس در لغت به معنی کسی که تلاش می‌کنه که یک ساختار عملیاتی و عملی از مفهومی رو ایجاد کنه

و در یکی از رشته‌های مهندسی آموزش دیده باشه و یا به طور حرفه‌ای در اون رشته مشغول به کار باشه. مهندسان از فناوری،

ریاضیات، و دانش برای حلّ مسائل کاربردی استفاده می‌کنند.~o):icon_ (48):

soorush
2014/07/03, 13:51
مشک آن است که خود ببويد نه آنکه عطار بگويد

rs2013
2014/07/03, 17:17
تحصیلات آکادمیک رشته کامپیوتر متأسفانه اصلاً به روز و منطبق بر بازارهامون نیست و خیلی روی چیزهای پایه ای تأکید میشه . درسته سخت افزار رو باید از پایه و مقدمات اصولی یادگرفت ولی به نظرم دیگه زیادی داره افراط میشه
این حرفتون تا حدودی درست که تحصیلات آکادمیک رشته کامپیوتر به روز نیست ولی تحصیلات که شخصی میده و بعد از اون برای چه کسانی داره این فرد ارجاع میده؟ بی شک اگر مخاطب فردی قعال باشد و در زمینه علاقه اش باشد درسی که گفته میشود استادش که میبیند دانشجو مورد نظر استقبال میکند بی شک به بهترین شکل ممکن درس خواهد داد در نتیجه این کار اینه که از تجربیات یک استاد به نحوه احسن استفاده میکنه چه از نظر تئوری و چه از نظر تجربی حال اگر این قضیه برعکس باشد دانشجوی خیلی کم از هدفشان در مورد درس و چگونگی انجام ان اگاهی دارند به طوری که تا الان کسانی هستند که مدرک بالا دارند اما ار نظر کاری شاید یادنداشته باشند یک سیستم رو ویندوزشو عوض کنند این دو گروه خیلی متفاوتند والان شما بیشتر گروه دوم را در جامعه دیداید و ایا تا حالا شده ازشون سوال کنید چرا این رشته رو انتخاب کرداید و هدفتون چیه؟ این سوال خیلی از شک هارو به یقین میرسونه که یک طرفه قضاوت نشه درسته ما از نظر تحصیلات کمی ضعف داریم اما شده بگید دانشجو خودش چکار میکنه؟
و در مورد اینکه شما از من سوالی کرداید
که

رفتیم پیش یک کسی که کار عملی و تجربی می کنه و خدا رو شکر چشم نخوره آدم واقعاً حرفه ای و منصفی هست که توی بازار این صنف کم پیدا میشه ! شما هم فرضاً کار عملی نداشتی و فردی متکی به مفاهیم تئوری و درس و کتاب خودت بودی ! بهت میگه سیستم رو روشن کن سیستم رو روشن می کنی می بینی تصویر نمیده ! بهت میگه مشخصات سیستمش هم اینه :
M.B : Z87-A
CPU: Xeon E3-1280 V3
RAM: XMS3 2*4GB=8GB 1600MHZ
VGA: نداره و فروشنده سیستم به خریدار گفته از گرافیک آنبرد استفاده کن
PSU:GP530A-EU
جواب شما به عنوان فرضاً یک تحصیل کرده سخت افزار چیه ؟!!
در مورد اینکه من گرایشم چه هست اقا رضا گفتم نرم افزارم نه سخت افزار چون اگه بخوای فرضا از نظر یک فرد سخت افزاری جواب بدم شاید در اینجا به دوستانیکه سخت افزار خواندن توهین بشه و بگن اینم از دانشجو سخت افزار در حالیکه من به عنوان یک دانشجو نرم افزار جواب میدم در حیطه که کمی سر کار داشته باشم
این سیستم از نظر کاراییه یک سیستم سرور هست و اینکه الان بالا نمیاد و گفته شده از کارت گرافیک آنبر استفاده میشه هم چند حالت ممکنه پیش بیا چند تا نکته : در این سیستم شما وقتی روشن میکنی بوق تایید میزنه یا نه؟
و دیگر اینکه از همان اول چیزی بالا نمیاره یا صفحه معلوم میشه بعد ریست میکنه
اگر صفحه بالا نمیاد چون گرافیکش انبرده و از مادربرد استفاده میکنه مشکل از مادربود باشه و برق درست وصل نشده باشه وشاید باطری CMOS خالی کرده باشه
یک حالت دیگم هست که CPU این سیستم موقعی که میخواین سر جاش بزارین میله های سوکت به هم خورده و این سبب این میشه صفحه بالا نیاد
و حالت دیگر اینه که از پاور باشه که درست برق رسانی نمیکه و شایدم نیمه سوخته باشه
کابل مانیتور رو هم باید چه کنی شاید مشکل از کابل باشه
اینها چیزهایی که به نظر من میرسه گفتم

rs2013
2014/07/03, 18:12
دوستان تا جایی که من دارم میبینم همه دارید به طرف یک سطل سنگ میندازید قرار شد از این پست شما چیزی تجربیاتتنون رو عرض کنید ولی همه شما دوستان به کلمه مهندس گیر دادید و اصل موضوع رو یادتون رفت من میام بجای مهندس میگم یک فرد عادی اما با تجربه بالای کاری میخواین درمورد یک سیستم و کاربر ان نظر بدید مطمئن باشید هر کسی بخواد چیزی در مورد همین زمینه بگه حتی یک کلمه باشه خیلی صحبت جالب و پر محتوا میشه مثلا جناب
ARMIN 2012 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

در این مورد نظر خوبی دادند کسی اومد حرف ایشون رو مورد بحث قرار بده فقط دارید به حاشیه این مطالب نگاه میکنید در حالیکه شما در یک سایت تخصصی سخت افزار هستید و مباحث که گفته میشه در این مورد باشه بهتره و برای یادگیر اول خودم بعد دوستانیکه مایل هستند شاید جالب باشه
من اول نفر چند نکته از دوست گرامی مون اقای ARMIN 2012 فهمیدم برایم جالب بود؟

1- ملاک اول (شناخت فرد) از خود کاربر شروع کردند و نظرشونو در مورد سیستم کنونی بپرسی
2- ملاک بعدی (نحوی بررسی )نسبت به اطلاعاتی که داری از کاربر بیای سیستم رو چک کنی و با نحوه کارکردش به بهترین نتیجه ممکن میرسی
3-(اجرا وبه نتیجه رسیدن) حالا که شمااطلاعات از سیستم مورد نظر رو دارید اگرسیستم درست بود یک جواب میدی از اونجا میرید یا واگر سیستم دچار نقص بود میاید عیب یابی میکنید و یا میگویید سیستم دچار مشکل و ریسک نمکنید از انجا میروید
این یک مورد بود ایا شما میتونید مواردی دیگری نا ببرید که چطور با یک مشتری یا کاربر در ارتباط با او بیان کنید
دوستان در اینجا میشه که به یک شکل دیگر هم از این موضوع استفاده کرد وبه صورت مجازی یک کاربر رو در نظر گرفت و به بینیم که چطوری به مشکل ان رسیدگی میکنید و در آخر در مورد جوابی که داد اند امتیاز بدهید . ببنید که به کدام جواب بهترین امتیاز رو میدهید:
به این صورت که یکی از کاربران میاد یک سیستم خیالی میگی و از کسانیکه میتونن این رو عیب یابی کنند میخواد درستش کنن و به نحوه ارتباط با کاربر ویا مشتری مد نظر بگیره و چه راهکاری رو برای این رفع ان بیان میکنه رو ببنید به چه صورت عمل مکنن از مدیر انجمن درخواست میکنم اگر این روش مورد قبول دوستان قار گرفت یک سیستم امتیاز دهی به این پست اضافه کنن تا کاربران ببنیند در موردمباحث تخصصی چه جوابهایی خواهند داد

aryaiee
2014/07/03, 18:24
دوستان تا جایی که من دارم میبینم همه دارید به طرف یک سطل سنگ میندازید قرار شد از این پست شما چیزی تجربیاتتنون رو عرض کنید ولی همه شما دوستان به کلمه مهندس گیر دادید و اصل موضوع رو یادتون رفت من میام بجای مهندس میگم یک فرد عادی اما با تجربه بالای کاری میخواین درمورد یک سیستم و کاربر ان نظر بدید مطمئن باشید هر کسی بخواد چیزی در مورد همین زمینه بگه حتی یک کلمه باشه خیلی صحبت جالب و پر محتوا میشه مثلا جناب
ARMIN 2012 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

در این مورد نظر خوبی دادند کسی اومد حرف ایشون رو مورد بحث قرار بده فقط دارید به حاشیه این مطالب نگاه میکنید در حالیکه شما در یک سایت تخصصی سخت افزار هستید و مباحث که گفته میشه در این مورد باشه بهتره و برای یادگیر اول خودم بعد دوستانیکه مایل هستند شاید جالب باشه
من اول نفر چند نکته از دوست گرامی مون اقای ARMIN 2012 فهمیدم برایم جالب بود؟

1- ملاک اول (شناخت فرد) از خود کاربر شروع کردند و نظرشونو در مورد سیستم کنونی بپرسی
2- ملاک بعدی (نحوی بررسی )نسبت به اطلاعاتی که داری از کاربر بیای سیستم رو چک کنی و با نحوه کارکردش به بهترین نتیجه ممکن میرسی
3-(اجرا وبه نتیجه رسیدن) حالا که شمااطلاعات از سیستم مورد نظر رو دارید اگرسیستم درست بود یک جواب میدی از اونجا میرید یا واگر سیستم دچار نقص بود میاید عیب یابی میکنید و یا میگویید سیستم دچار مشکل و ریسک نمکنید از انجا میروید
این یک مورد بود ایا شما میتونید مواردی دیگری نا ببرید که چطور با یک مشتری یا کاربر در ارتباط با او بیان کنید
دوستان در اینجا میشه که به یک شکل دیگر هم از این موضوع استفاده کرد وبه صورت مجازی یک کاربر رو در نظر گرفت و به بینیم که چطوری به مشکل ان رسیدگی میکنید و در آخر در مورد جوابی که داد اند امتیاز بدهید . ببنید که به کدام جواب بهترین امتیاز رو میدهید:
به این صورت که یکی از کاربران میاد یک سیستم خیالی میگی و از کسانیکه میتونن این رو عیب یابی کنند میخواد درستش کنن و به نحوه ارتباط با کاربر ویا مشتری مد نظر بگیره و چه راهکاری رو برای این رفع ان بیان میکنه رو ببنید به چه صورت عمل مکنن از مدیر انجمن درخواست میکنم اگر این روش مورد قبول دوستان قار گرفت یک سیستم امتیاز دهی به این پست اضافه کنن تا کاربران ببنیند در موردمباحث تخصصی چه جوابهایی خواهند داد

دوست عزیز دقیقا هدف شما چیست؟؟والا بنده هرچی میخونم کمتر چیزی دستگیرم میشه!! ببینید اگر شما میخواید از نظر فنی تقویت بشید که این راهش نیست!باید برید دنبال علم نه اینکه ببینید بقیه چه نظری دارند!
2-از یک کاربر نظرش رو در مورد سیستم خودش بپرسیم که چی بشه مثلا؟
3-مگر شما نفرمودید تخصصی در بخش نرم افزار کار میکنید؟پس العان این داستان عیب یابی سخت افزاری چیه؟
4-درسته در این انجمن برای تعمییر و مشکلات دوستان،راهنمایی هایی میشود اما همیشه که نمیشه به صورت مجازی مشکل طرف رو حل کرد!خیلی وقت ها باید سیستم پیشت باشه روش کار کنی خوب!
5-اگر به عنوان تاپیک خودتون توجه بفرمایید میبینید همه دوستان به یک سطل سنگ نمیزنند!محور تاپیک شما این است که به چه کسی مهندس گفته میشود؟
6-هر کسی همونطور که گفته شد در یک بخش تخصص دارد و اینطور نیست که یک نفر هم تعمییر کار باشد هم اورکلاکر هم آشنا به نرم افزار و هم متخصص موبایل و تبلت و...البته هست ولی کم پیدا میشه خوب!

rs2013
2014/07/03, 18:47
دوست عزیز دقیقا هدف شما چیست؟؟والا بنده هرچی میخونم کمتر چیزی دستگیرم میشه!! ببینید اگر شما میخواید از نظر فنی تقویت بشید که این راهش نیست!باید برید دنبال علم نه اینکه ببینید بقیه چه نظری دارند!
3-مگر شما نفرمودید تخصصی در بخش نرم افزار کار میکنید؟پس العان این داستان عیب یابی سخت افزاری چیه؟
4-درسته در این انجمن برای تعمییر و مشکلات دوستان،راهنمایی هایی میشود اما همیشه که نمیشه به صورت مجازی مشکل طرف رو حل کرد!خیلی وقت ها باید سیستم پیشت باشه روش کار کنی خوب!
5-اگر به عنوان تاپیک خودتون توجه بفرمایید میبینید همه دوستان به یک سطل سنگ نمیزنند!محور تاپیک شما این است که به چه کسی مهندس گفته میشود؟
6-هر کسی همونطور که گفته شد در یک بخش تخصص دارد و اینطور نیست که یک نفر هم تعمییر کار باشد هم اورکلاکر هم آشنا به نرم افزار و هم متخصص موبایل و تبلت و...البته هست ولی کم پیدا میشه خوب!
هدفم مشخصه واینکه چه کاری دارم انجام میدم واینکه این موضوع رو اضافه کردم گفتم شاید اینطوری بهتر منظور رو درک کنند
درسته یک مهندس نمیتونه در تمام حیطه ها وارد بشه اما میتونه نظر شو در مورد چنین موضوعی بگه
و فرمودید هر چی میخوانید به مفهوم نمیرسید؟موضوع اینکه که من میخوام بدونم مهندس کامپیوتر به چه صورت بایدباشه که در کمتر حالت مهندس خطابش کنن
برای همین اومدم یک مثال زدم که در طی اون نظرتون رو ارجاع میدهید ومیگید از نظر شما مهندس کامپیوتر در مورد این موضوع چه پبشنهادی میتونه بده
وقضیه عیب یابی سخت افزاری مربوطه به جوابی هست که اقای ARmin2012 فرمودند و گفتهای ایشون رو جمع بندی کردم ودر اخر اینکه قرار نیست هر کسی این مطالب رو میخونه به یک چیز واحد برسه هرکسی با خواندن این مطالب یک برداشتی داره وجوابی که میده نسبت به موضوع شاید ارتباطی نداشته باشه
و این مورد چه نرافزاری چه سخت افزاری ممکنه نظرشون فرق کنه پس نمیشه ملاک رو این قرار داید که شما چکاره هستید؟
با تشکر

Reza Eshraghi
2014/07/03, 18:49

کاملاً فرمایش امیر حسین جان تأیید میشه . :-bd
در بحث عیب یابی واقعاً کاری که ما می کنیم توی فضای مجازی برای حل مشکل حدس براساس تجربه و تطابق مشکل با موارد مشابه قبلی هست . بارها شده مواردی بوده که ظاهر قضیه یک مشکل و علائم مشکل یک چیز رو نشون می داده و واقعیت چیزی کاملاً متناقض بوده و راه حل اصلی یک چیز مافوق تصور و بسیار دور از حدس تجربی بوده !
عنوان تاپیک شما هم دقیقاً مثل این هست که بگوئید عالم یا دانشمند به چه کسی میگن ؟!! آیا واقعاً میشه به این سؤال پاسخ دقیق داد ؟
---
در مورد سؤالی که در مورد اون سیستم هم کردم علت اصلی تصویر ندادن سیستم ناسازگاری سیستم فرضی بود . چرا که پردازنده پیشنهادی دارای گرافیک مجتمع نبود و کارت گرافیک هم توسط فروشنده نابغه ! فرضی پیشنهاد نشده بود ! چرا که اون فروشنده فرضی فکر می کردند که پردازنده های سوکت 1150 از همه دسته ها به کل پردازنده گرافیکی مجتمع دارند .
راه حل مشکل سیستم هم انجام یکی از موارد زیر بود :
1. تعویض مادربرد با مادربردهای اختصاصی چیپست C226 که سازگار بشه با پردازنده لیست
2. تعویض پردازنده با مدل Xeon E3-1275L V3 که سازگار بشه با مادربرد لیست
3. خرید کارت گرافیک و نصب روی همین سیستم !

----------------------
به هرحال توضیحات کافی داده شده به شما . باز هم من تا امشب صبر می کنم تا نظرات بقیه دوستان رو هم ببینید بعد تاپیک رو خواهم بست .

SAMAN
2014/07/03, 19:22
اصلا داریم مردم ؟؟؟!!!!