PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لپتاپ تا 3 میلیون

MOHAMMAD MOBASHERI
2014/07/01, 15:44
سلام به همه دوستان قدیم خودم
دلم خیلی براتون تنگ شده. خدا بگم چکار کنه این مخابرات رو که هنوز بعد از 6 ماه به ما تلفن نداده. اونم تو مرکز شهر مشهد!!!!!

راستش یک اتفاق جالب افتاده پدرم ناگهان دیروز اومد بهم گفت که یکی از دوستانش میخواد لپتاپ بگیره تا 3 میلیون و نمیدونه چی بگیره و از من راهنمایی خواست!! البته من کاملا (95%) مطمئنم که بابا میخواد من رو سورپرایز کنه. دلیلش رو نمیدونم ولی از دیروز تا حالا هرچقدر سعی کردم دست به سرشون کنم نشده و میگن باید خیلی زود جوابشون رو بدم و کمکم دارن ناراحت میشن.
خودم چون میدونم بابام تو این ماه یک چک دارن که باید پاس شه دوست ندارم این اتفاق بیفته و دلم میسوزه و تا جای ممکن میخوام منصرفشون کنم و لی آتیششون خیلی تنده!!!!
خلاصه فعلا برای اینکه بابا ناراحت نشن تصمیم گرفتم تحقیق رو شروع کنم.

راستش من از طرفداران اندک گیم با لپتاپ هستم و ازتون خواهش میکنم برای انتخاب کمکم کنید.
میدونم با این پول نمیشه لپتاپ گیمینگ خرید ولی لطفا مناسب ترین لپتاپ ها برای گیم تا 3 میلیون رو بهم معرفی کنید و نظر کارشناسانه خودتون رو هم لطف کنید و بگید.
ممنون

Reza Eshraghi
2014/07/01, 16:48
سلام محمد جان

پیشنهاد من :

HP ProBook 450 G1 - F7X62ES (1

حدود 2650

با پردازنده i7 4702MQ چهار هسته ای - 8 گیگابایت رم - و گرافیک 8750 و 1 ترابایت هارد .

Lenovo G510 با کانفیگ i7 4702MQ چهار هسته ای - 8 گیگابایت رم - و گرافیک R7 265M و 1TB SSHD به قیمت حدودی 2480 .

که پیشنهادم همون گزینه اول هست به خاطر کیفیت ساخت بی نظیر HP

h.davoudi
2014/07/01, 17:16
Sony VAIO Fit 15 SVF15A16CXB

Shahin007
2014/07/01, 21:47
سلام.

پیشنهاد رضا جان تایید میشه.
:)

THE DARK KNIGHT
2014/07/02, 07:20
اگر خواستی کارت گرافیک انویدیا داشته باشه مدل زیر هم در همین حده...
MSI CX61 2OCCpu:Intel Core i7 4702MQ 2.20GHz up to 3.20 GHz
Ram:8Gb DDR3
H.D.D:1Tb 5400rpm
Gpu:NVIDIA GeForce GT 720M 2GB
Display:15.6 TFT LED-backlit LCD -1366*768
وزن 2.4Kg

قیمت حدود 2میلیون و هفتصد هزار تومان

Reza Eshraghi
2014/07/02, 09:39
اگر خواستی کارت گرافیک انویدیا داشته باشه مدل زیر هم در همین حده...
MSI CX61 2OC

Cpu:Intel Core i7 4702MQ 2.20GHz up to 3.20 GHz
Ram:8Gb DDR3
H.D.D:1Tb 5400rpm
Gpu:NVIDIA GeForce GT 720M 2GB
Display:15.6 TFT LED-backlit LCD -1366*768
وزن 2.4Kg

قیمت حدود 2میلیون و هفتصد هزار تومان

به نظر شما میشه روی کارت گرافیک این لپ تاب 1% برای گیم حساب کرد ؟!
این لپ تاب گروه هدفش کسانی دیگه هست که بیشتر نیاز به قدرت پردازشی دارند تا گیم .

MOHAMMAD MOBASHERI
2014/07/06, 21:33
سلام محمد جان

پیشنهاد من :

HP ProBook 450 G1 - F7X62ES (1

حدود 2650

با پردازنده i7 4702MQ چهار هسته ای - 8 گیگابایت رم - و گرافیک 8750 و 1 ترابایت هارد .

Lenovo G510 با کانفیگ i7 4702MQ چهار هسته ای - 8 گیگابایت رم - و گرافیک R7 265M و 1TB SSHD به قیمت حدودی 2480 .

که پیشنهادم همون گزینه اول هست به خاطر کیفیت ساخت بی نظیر HP

رضا جان ممنون از لطفت
این دو موردی که گفتی کارت گرافیک هاشون نسبت به gt 740 و gt750 در چه سطحی قرار میگیرند؟؟ چقدر ضیفتر یا قوی تر؟
بعد اگر یک لپتاپ با گرافیک gt 740 قیمتش 2 میلیون باشه به نظرت چطوره؟
ممنون

VSH-Katana
2014/07/06, 23:07
محمد جان سلام!!!
تو این قیمت میتونی لپتاپی بخری با کارت میدرنج!
که اول gt750 اولویت داره
بعد gt840
بد هم 740! که r7 265 و 8750 در حد همین 740 هستن!
و اول این مدل (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.-tech_specs) از لنوو رو در نظر داشته باش که یعنی yp510 i7 با قیمتی حدود 3000000 تومن و گرافیک 750 !!! و البته چند کانفیگ داره که اینجا فقط یه کانفیگ ازش دیدم!

و بعد این مدل (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)از ایسوس که پردازنده 4500u و گرافیک 840 رو داره! مدل k451ln-a
قیمت 2749000

وباز هم این مدل (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.-tech_specs) از لنوو با گرافیک 740 و intel 4702mq قیمت 2500 !!! z510

و همچنین مدلی که رضا اشراقی عزیز دل برادر گفت!!
البته نظر من روی همون لنوو اولی هست یعنی خودم میخواست همون اولی رو میخریدم (مگه الجی بیاد لپتاپ خوب بزنه ;;) )
از اونجایی هم برای گیم استفاده میکنی از لپتاپ گرافیک زیر 740 (40 اش مهمه خخخخ ) نباشه

Shahin007
2014/07/07, 16:22
مدلی که وحید جان پیشنهاد دادن مناسبه فقط قیمت با گارانتی سازگار حدودا 3.150 هستش.
اختلاف 500 تومنی میشه با مدل اچ پی که رضا جان پیشنهاد دادند.
پردازنده مدل پیشنهادی رضا جان قوی تر هستش..طراحی بهتری داره.کیفیت سخت خیلی بالاتری داره.
مدلی هم که آقا وحید پیشنهاد داد کارت گرافیک قوی تری داره.

از اونجایی که این لپ تاپ ها مولتی مدیا حساب میشن و گیمینگ نیستن شخصا اگه خودم بودم
مزایای مورد HP رو بیشتر بهش توجه میکردم و مناسب تر میدونستم...چون بعدا بیشتر به درد میخورن
...در کنار اینکه 500 تومن پول پس انداز میشه.
:)

MOHAMMAD MOBASHERI
2014/07/07, 16:30
سلام
ممنون وحید جان؛ لطف کردی

gt750 که خیلی عالیه مخصوصا این که ddr5 هستش
جدا gt 740 و 8750 و r7 265 در یک سطحن؟؟؟ حالا اینا تا چه حد برای بازی مناسبن؟؟؟ انتظار جزئیات خیلی بالا ندارم ولی تا چند سال باید باهمین سر کنم!!!!

حالا اگر یک موردی باشه با cpu cori5 و gt 740 و 8 گیگ رم با قیمت فقط 2 میلیون تومن برای کار من چطوره؟؟؟ لطفاهمه نظر بدین ببینم میشه هوای جیب بابا رو داشت یا نه؟؟؟ مدلش lenovo e 531 هست. هنوز مدل cori7 رو تو بازار پیدا نکردم. از سری صنعتی هست و ظاهر خوبی نداره ولی به نظرم کارایی به قیمتش عالیه!!!!

راستی یک چیزی رو یادم رفت بگم؛ برام مهمه که باطریش 6 سلولی باشه چون شنیدم 4 سلولیها بدون اتصال به برق نمیتونن بازی اجرا کنن!! درسته؟؟

منتظر نظراتتون هستم
ممنون

Shahin007
2014/07/07, 16:45
محمد جان اگه میخوای سطح بودجه رو کاهش بدی سطح انتظاراتت هم بیار پایین.

اون قسمت آخر در مورد باطری...
نه اون حرف درست نیست...حتی برخی(اکثرشون) از لپ تاپ های گیمینگ(که 6 سلولی هستن) هم مشکل گلوگاه شدن قدرت برق رو دارن و
وقتی به برق نیستن و زیر فشار باشن بازدهی و کارایی میاد پایین.پس این ربطی به تعداد سلول باطری نداره یک ایراد فنی در خیلی از لپ تاپ های گیمینگ و مولتی مدیا هست.

چیپ 740M یکم(خیلی کم) از 2 چیپ هم سطحش که گفتی در گیم بهتر عمل کرده ولی باز هم نمیشه ازشون انتظار زیادی داشت.
کلا با 3 تومن لپ تاپ گیمینگ نمیشد پیشنهاد داد حالا که بودجه داره کمتر میشه کلا منتفی میشه.

MOHAMMAD MOBASHERI
2014/07/07, 17:08
محمد جان اگه میخوای سطح بودجه رو کاهش بدی سطح انتظاراتت هم بیار پایین.

اون قسمت آخر در مورد باطری...
نه اون حرف درست نیست...حتی برخی(اکثرشون) از لپ تاپ های گیمینگ(که 6 سلولی هستن) هم مشکل گلوگاه شدن قدرت برق رو دارن و
وقتی به برق نیستن و زیر فشار باشن بازدهی و کارایی میاد پایین.پس این ربطی به تعداد سلول باطری نداره یک ایراد فنی در خیلی از لپ تاپ های گیمینگ و مولتی مدیا هست.

چیپ 740M یکم(خیلی کم) از 2 چیپ هم سطحش که گفتی در گیم بهتر عمل کرده ولی باز هم نمیشه ازشون انتظار زیادی داشت.
کلا با 3 تومن لپ تاپ گیمینگ نمیشد پیشنهاد داد حالا که بودجه داره کنتر میشه کلا منتفی میشه.

ممنون شاهین جان

نه بودجه کم نشده ولی تو لیست یک فروشگاه معتبر چشمم بهش خورد دیدم کارت گرافیکش که به قول شما در سطح کارت گرافیک پیشنهادی اقا رضاست، رمش هم که خوبه، پردازندش هم بد نیست، قیمتش هم عالیه
گفتم اینجا مطرحش کنم
ممنون میشم اگر نظرت رو دقیقا راجع به ضعف ها و قوتهای این لپتاپ بگی. دوستان دیگر هم همینطور!!!

من هم که تو پست اول گفتم میدونم با این پول نمیشه لپتاپ گیمینگ خرید ولی من یک چیزی میخوام که درحد امکان و با توجه به این که جزئیات بازی برام خیلی مهم نیست کارم رو چند سالی راه بندازه

ممنون

Reza Eshraghi
2014/07/07, 17:14
ممنون شاهین جان

نه بودجه کم نشده ولی تو لیست یک فروشگاه معتبر چشمم بهش خورد دیدم کارت گرافیکش که به قول شما در سطح کارت گرافیک پیشنهادی اقا رضاست، رمش هم که خوبه، پردازندش هم بد نیست، قیمتش هم عالیه
گفتم اینجا مطرحش کنم
ممنون میشم اگر نظرت رو دقیقا راجع به ضعف ها و قوتهای این لپتاپ بگی. دوستان دیگر هم همینطور!!!

من هم که تو پست اول گفتم میدونم با این پول نمیشه لپتاپ گیمینگ خرید ولی من یک چیزی میخوام که درحد امکان و با توجه به این که جزئیات بازی برام خیلی مهم نیست کارم رو چند سالی راه بندازه

ممنون

مدل پیشنهادی HP باتریش 6 سلولی هست .

Shahin007
2014/07/07, 17:25
محمد جان اول پست شماره 9 منو با دقت تر بخون.

بعد از توی نت عکس های اون مدل اچ پی که از کیبورد و بدنش هست رو با مدلی که خودت گفتی مقایسه کن.
کیفیت توی مدل اچ پی بیداد میکنه...اصلا قابل قیاس نیستن.
حتی کیفیت ساخت اچ پی ار همرده های خوذش از نظر قیمت هم خیلی سرتره.
قیمت پایین که بی دلیل نمیشه.
تازه مدلی که گفتی پردازندش آیوی بریج هستش...نه هسول.
تفاوت ها با مدل پیشنهادی آقا رضا زیاده...خیلی زیاد.
مدل پیشنهادی من همچنان همون اچ پی هستش.
حالا دیگه از راهنمایی های اساتید استفاده کنید.
تصمیم با شماست:)

Reza Eshraghi
2014/07/07, 18:14
یعنی کیف کردم خودمم ! پیشنهاد دادم در حد لالیگا ! :D تا الآن کسی رو دست اون مدل اچ پی نتونسته پیشنهاد بده توی این رنج که هم سخت افزارش خوب باشه هم کیفیت ساختش بالا باشه هم قیمتش عالی باشه . واقعاً اون مدل عجب لپ تاب توپی هست . همه چیز رو با هم داره !
محمد جان استخاره نکن برادر . ابر و باد و مه و خورشید و فلک و 4 نفر از مدیران عزیز که آقای پناهی گل استاد گرامی هم یکی از این 4 نفر هستند این مدل رو تأیید کردند شما داری دور سر خودت می چرخی هنوز ؟!! :-w

VSH-Katana
2014/07/07, 19:56
یعنی کیف کردم خودمم ! پیشنهاد دادم در حد لالیگا ! :D تا الآن کسی رو دست اون مدل اچ پی نتونسته پیشنهاد بده توی این رنج که هم سخت افزارش خوب باشه هم کیفیت ساختش بالا باشه هم قیمتش عالی باشه . واقعاً اون مدل عجب لپ تاب توپی هست . همه چیز رو با هم داره !
محمد جان استخاره نکن برادر . ابر و باد و مه و خورشید و فلک و 4 نفر از مدیران عزیز که آقای پناهی گل استاد گرامی هم یکی از این 4 نفر هستند این مدل رو تأیید کردند شما داری دور سر خودت می چرخی هنوز ؟!! :-w

پیشنهادت المپیکی هست :دی

با توجه به مزایای hp مدل رضا اشراقی =)) تایید میشه

ARMIN
2014/07/07, 20:03

به عبارت دیگر ببندیم تاپیک رو دیگه! ;))

محمد جان، با توجه به پست های اساتید، مورد دیگه ای نیست تاپیک رو ببندم؟ عکس از لپ تاپ فراموش نشه!

Reza Eshraghi
2014/07/07, 20:27
به عبارت دیگر ببندیم تاپیک رو دیگه! ;))

محمد جان، با توجه به پست های اساتید، مورد دیگه ای نیست تاپیک رو ببندم؟ عکس از لپ تاپ فراموش نشه!

به عبارت دیگر Yes ! ;):D البته اگر عددی باشیم برای چنین پیشنهادی دادن ! :">:(

MOHAMMAD MOBASHERI
2014/07/08, 11:20
سلام دوستان ممنون از لطف همتون

قطعا شکی نیست که مورد پیشنهادی آقا رضا تو رنج خودش که هیچ حتی کمی بالاتر از رنج خودش هم بی رقیبه و من کاملا مشخصات اون مدل رو مطالعه کردم و باور کنید قصد چانه زنی بی مورد نداشتم که اون لپتاپی که اتفاقی دیدم رو مطرح کردم.
کاملا واضحه که مدل لنوو در سطح پایینتری قرار میگیره و البته خیلی هم ارزانتر است و من فقط خواستم بدونم اون نیاز من رو برآورده میکنه یا نه؟ ولی جوابی نگرفتم. باور کنید این دو مورد به نظر من اصلا قابل مقایسه نیستند و هر کدام در یک رنج قرار میگیرند و من اصلا قصد انجام مقاسیه نداشتم بلکه با توجه به پست اولم که گفتم پدرم اصرار دارن این هدیه رو برام بگیرن و من چون فکر میکنم شاید برای این موضوع تحت فشار قرار بگیرن در درجه اول قصد منصرف کردن ایشون رو دارم و هنوز هم همین قصد رو دارم ولی باتوجه به اصرار ایشون خواستم بدونم اگر اون مورد برام مناسبه با اینکه از ظاهرش هم خوشم نمیاد ولی اون رو بگیرم تا فشار کمتری به پدر وارد بشه
با توجه به اینکه حس میکنم دوستان عزیزم دارن ازم ناراحت میشن و حوصلشون سر میره ترجیح میدم تایپک بسته بشه. هرچند هنوز هم اگر جواب سوال بالا که پررنگش کردم رو از طریق پروفایلم بهم بدین خیلی ممنون میشم.
امیدوارم که هرگز فکر نکنید که من خدای نکرده کسی رو سر کار گذاشتم چون تو پست اول کاملا شرایط رو توضیح دادم و قبلا هم با مشاوره شما عزیزان اون تلویزیون 5 میلیونی رو خریدم که بعد از وصل شدن اینترنتم عکسش رو با بقیه وسایلی که تو این مدت خریدم براتون قرار میدم.
بازم ممنون از همه

ARMIN
2014/07/08, 11:26

قطعا شکی نیست که مورد پیشنهادی آقا رضا تو رنج خودش که هیچ حتی کمی بالاتر از رنج خودش هم بی رقیبه و من کاملا مشخصات اون مدل رو مطالعه کردم و باور کنید قصد چانه زنی بی مورد نداشتم که اون لپتاپی که اتفاقی دیدم رو مطرح کردم.
کاملا واضحه که مدل لنوو در سطح پایینتری قرار میگیره و البته خیلی هم ارزانتر است و من فقط خواستم بدونم اون نیاز من رو برآورده میکنه یا نه؟ ولی جوابی نگرفتم. باور کنید این دو مورد به نظر من اصلا قابل مقایسه نیستند و هر کدام در یک رنج قرار میگیرند و من اصلا قصد انجام مقاسیه نداشتم بلکه با توجه به پست اولم که گفتم پدرم اصرار دارن این هدیه رو برام بگیرن و من چون فکر میکنم شاید برای این موضوع تحت فشار قرار بگیرن در درجه اول قصد منصرف کردن ایشون رو دارم و هنوز هم همین قصد رو دارم ولی باتوجه به اصرار ایشون خواستم بدونم اگر اون مورد برام مناسبه با اینکه از ظاهرش هم خوشم نمیاد ولی اون رو بگیرم تا فشار کمتری به پدر وارد بشه
با توجه به اینکه حس میکنم دوستان عزیزم دارن ازم ناراحت میشن و حوصلشون سر میره ترجیح میدم تایپک بسته بشه. هرچند هنوز هم اگر جواب سوال بالا که پررنگش کردم رو از طریق پروفایلم بهم بدین خیلی ممنون میشم.
امیدوارم که هرگز فکر نکنید که من خدای نکرده کسی رو سر کار گذاشتم چون تو پست اول کاملا شرایط رو توضیح دادم و قبلا هم با مشاوره شما عزیزان اون تلویزیون 5 میلیونی رو خریدم که بعد از وصل شدن اینترنتم عکسش رو با بقیه وسایلی که تو این مدت خریدم براتون قرار میدم.
بازم ممنون از همه

محمد جان،

به بابا بايد تبريك گفت با اين پسر خوبى كه داره.

هرچقدر دوست داشته باشى تاپيكت باز ميمونه. تا ايشالا بخريش.

aryaiee
2014/07/08, 11:27

بازم ممنون از همه
دوست خوبم
بنده در مورد باتری فقط نظر آقا شاهین رو تایید میکنم ایشون خودشون استاد هستند.و عرض کنم کلا با باتری 4سلولی بدون برق نمیتونید بازی کنید.حتی در 6 سلولی بعد از مقداری بازی مثلا 45 دقیقه امکان گلوگاه باتری هستش.البته در بردهای جدید این مشکل تا حد زیادی مرتفع شده اما پابرجاست.در مورد این 2 مدل از بحث فنی که خارج شیم با توجه به اینکه تصمیم پدر گرامی شما و وضعیت ایشون قابل درک هستش،تصمیم گیری کار ساده ایست.بین 2 مدل که قطعا گرونتره پرفورمنس بیشتری میده بهتون.اما اگر در اون حد به پرفورمنس احتیاج ندارید اون مدل لنوو اصلا لپ تاپ ضعیفی نیست!باور بفرماید

Reza Eshraghi
2014/07/08, 14:14

بازم ممنون از همه

محمد جان و خیلی از دوستان دیگه وقتی جنبه اقتصادی رو بهش نگاه می کنند اتفاقاً طرز و زاویه نگاهشون کاملاً غلط هست متأسفانه ! چرا که فقط هزینه اولیه رو بهش نگاه می کنند نه بعدش رو و هزینه اولیه کمتر رو معادل فشار اقتصادی کمتر می دونند!
شما برفرض لپ تاب ارزون تری گرفتی و از نظر سخت افزاری روی کاغذ به قول خودت جوابت رو میده .
4 روز دیگه لپ تاب رو خریدی پدر عزیزت میگن : « محمد جان بابا برو اون لپ تاب رو بیار میخوایم این فیلم رو گرفتم ببینیم ! » شما هم 1 ساعت قبلش داشتی 1 ساعت بازی می کردی ! وقتی فیلم رو گذاشتی و یک سوم فیلم هم نرفته جلو میگی : ای وای بابا ببخشید شارژ لپ تاب داره تموم میشه ! :( و پدر میگن : ای بابا مگه چقدر قبلش کار کرده بودی باهاش محمد جان ؟ شما هم جواب میدی : فقط 1 ساعت بازی کردم ! :(
در یک مورد دیگه پدر ناگهان دستشون به بدنه لپ تاب میخوره و میگن : محمد جان ! این بدنه لپ تاب بود یا کوره ذوب آهن ؟! :-o
باید هزینه بهینه کرد نه اینکه هزینه کمتری کرد که بعداً با خودمون بگیم ای کاش بیشتر هزینه کرده بودم و گزینه ای می خریدم که معایب این رو نداشت ! هرچند در دنیای فناوری هیچ چیز 100% بی نقص نیست !