PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک برای انتخاب تلویزیون 55 اینچ تا سقف 6.5 میلیون تومان

kayhanm
2014/07/01, 11:12
درود
*
خسته نباشید به دوستان گرامی دیدم و خوندم که دوستان خیلی کمک کردند و محبت میکنند اینجا پس از دوستان خواهش دارم که جواب هایی شفاف به بنده ارائه کنند(و 100% که اینجا کمکتون قابل ستایش هست )

شوربختانه 2 سه سال پیش بود قصد Vt30 و Vt50 رو داشتم که در جایگاه خودشون بهترینهای پاناسونیک و بازار بودند و نشد(اگه درست یادم باشه همینجا اومدم و دیدم که دوستان قیمت وی تی 30 رو زیر 3میلیون میزدند اون موقع)
توی سایز 55 اگر بازم بتونم با این هزینه Vt60 رو بگیرم دور ال ای دی خط میکشم
مهم نیست کجا گیرم بیاد به هر حال قیمت ارزانتر برام اهمیت داره

*
الف)از دوستان درخواست دارم که Vt50 تا چه اندازه قابل رقابت با سری های 2013 و 2014 محصولات ال ای دی و حتی Vt60 میباشد؟

ب)جهت خرید سینمای خانگی،دوستان صدای تلویزیونها به خودی خود کافی هست؟به صورت حرفه ای نمیخوام البته.

ج)در صورت منفی بودن دیدگاه های شما نسبت به این قیمت (6.5) و پاناسونیک پیشنهاداتتون رو چشم انتظارم و اگر بتونید در رابطه با این مدل ها کمک کنید ممنون میشم

چیزی میخوام که:
1-سونی
2-سامسونگ
3-ال جی
4-پاناسونیک پلاسما
باشه

گارانتی نداشته باشه و مونتاژ ایران هم نباشه
تلویزیون 55 اینچ باشه که قیمتش نهایتا تا 6,500,000 تومن باشه و بعد اگر شد تخفیف هم بتونم بگیرم(اگر نشد هم باز مجبورم که هزینه بیشتر کنم،شما تا جایی که امکان داره دستتون رو پایین بگیرید)

مهمترین فاکتورم کیفیت تصویرش هست. رنگ طبیعی ، کنتراست و روشنایی خوب رو با هم داشته باشه

مدلی میخوام که Smart باشه و بتونم باهاش وبگردی هم انجام بدم

قابلیت های روز MHL ،میراکست،و هرآنچه در رابطه با WIFI هست رو داشته باشه

ترجیحا پنلش محکم باشه مثلا دیدم که IPS ال جی زده بود پنلش سختی خوبی داره

ترجیحا اکتیو باشه تکنولوژی 3D اگر هم نبود پسیو خودش با قیمتهایی که داره باز هم رضایت بخشه ♥

تکنولوژی های روز برند مثل مگا کنتراست یا اکس رلیتی سونی رو داشته باشه

اگر داشته باشند تکنولوژی THX رو توی خودشون داشته باشند یا چیزی شبیه به THX

پورتهای لازمه رو داشته باشند

طول عمر بالایی داشته باشند و خرابی نداشته باشند

مدلهای زیر رو از توی لیست LED ها دیدم:

F8880
F8000
LA9600
LM9600
LA8600
LM8600
W900
W904

دوستان جایی که بخرم رو هم اعلام کنید تا سردرگم نشم ♥

فول ال ای دی که اصطلاحا ال جی اون رو به نام نانو به کار برده توی همه سری های سطح بالای همه تلویزیونها هم بکار رفته؟اگر نه چقد میتونه ارزش داشته باشه و اگر هم به کار رفته اون مدل چی هست؟

دوستان همین مدل ها اگر بهتر و بدتر دارند و یا اینکه کد نام ایران و غیر ایران هم دارند خواهش میکنم نامشون رو برام بنویسید که مونتاژ درون ایران نباشند

برای مقایستات شما دوستان هم اگر داشته باشید لینک مقایسه ساید بای ساید با کیفیت از یوتیوب یا لینک بررسی از سایتهای معتبر خارجی هم بهم بدین ممنونتون میشم

اگر جایی باشه و بتونم قسطی بگیرم به نظرتون برای یک مدل که 6.5 میلیون پولش باشه یکساله چقد ارزش داره که قسط بندیش بکنن برام؟

من استان فارس هستم و اگر گناوه دیلم و ... هم قیمت مناسبتر داشته باشید میتونم اونجا هم برم واگر قیمتها مناسبتر باشند چه بسا که به بانه هم سفر کردم

د)تا چه اندازه فروشگاه های مجازی اعتبار دارند برای خرید؟مثلا دیدم که دیجیکالا مدلها رو با تخفیف برای فروش قرار داده بودند.

پرسشهای زیادم از کنجکاوی برای خریده،ببخشید اگر زیاد شد ♥

در انجمن های دیگه ای هم این رو قرار دادم و w904 سونی و VT60 رو بهم پیشنهاد دادند و دوستانی هم LG رو با تخفیفاتی که داره پیشنهاد دادند(با گاررانتی)،یه چیزی کامل میخوام برای چندین سال چون هزینه ای که برای این دستگاه میخوام بکنم رو به زحمت بدست
آوردم

این رو توی خود سایت مطرح کردم و دوستی راهنمایی کردند که در فروم قرار بدم تا جوابهای بهتری دریفات کنم
خواهش میکنم اساتید کمک کنند
*
سپاس

Reza Eshraghi
2014/07/01, 11:18
سلام کیهان جان عزیز . به فروم سخت افزار خوش آمدید . @};-
امیدوارم از تجربه اساتید خوب و متخصص در بخش صوت و تصویر استفاده کنی و بهترین انتخاب رو داشته باشی . @};-

magiteq
2014/07/01, 12:22
vt50 در زمینه کنتراست و عمق رنگ سیاه و دقت رنگ قطعا بهتر عمل می کنه نسبت به تمام lcd های 2013-2014. ولی خب بدون گارانتی هست با قیمت 6.5.
vt60 در کنار zt60 و oled های LG بهترین تصاویر ممکن رو پردازش میکن در حال حاضر. که ارجعیت داره خرید vt60 نسبت به vt50. در واقع vt60 تقریبا در تمام زمینه های پیشرفت کرده نسبت به vt50 , خروجی نور بهتری هم داره. vt60 رو با قیمت 8.5 سایز 55 , که به تظر من ارزش هزینه بیشتر رو داره میتونی خریداری کنی.
هیچ TV با اسپیکرهای داخلی ایش نمیتونه صدای خیلی ایده عالی داشته باشه و نیاز به سیستم مجزا هست. ولی با توجه نیاز شما چندان احتیاج نیست.
قابلیت های اسمارت VT50 هم مناسب هست ولی نه در سطح اخرین محصولات SAM و LG.
NANO LED در واقع استفاده از سیستم نوردهی LED در تمام صفحه هست. بر عکس سایر محصولات که از سیستم edge-LED استفاده میکنن. یعنی یک نوار LED تنها در گوشه های پنل استفاده شده.
در مدل lm9600 به جای استفاده از local dimm که یک سیستم کاهنده نور در مناطق تاریک هست. از پیکربندی تمام led استفاده کرده. استفاده از این سیستم , صفحه نمایش یکدست تر , نشت نور کمتر و کنتراست و عمق رنگ سیاه و دقت رنگ رو افزایش داده.هر چند در مقابل سایر رقبا مثل f8000 و w900 که هر دو از پنل va استفاده کردن چندان حرفی برای گفتن نداره. ولی بهترین lFULL HD LCD حال حاضر LG هست از لحاظ فاکتور کیفیت تصویر.
پروفایل از پیش کالیبره شده THX تنها مختص پانا و OLED LG هست. در سایرمدل پروفایل های مجزایی وجود داره که شامل:
SONY>>>> CINEMA 1 ( پروسه کالیبراسیون توسط استدیوی sonypictures انجام شده)
LG>>>> EXPERT1
SAMSUNG>>>> MOVIE
اگر به موارد با در خصوص گارانتی مشکلی داری , انتخاب من W904 هست با گارانتی , سایز 46 هست که با اندکی اختلاف بهتر عمل میکنه نسبت به F8880 در زمینه کیفیت تصویر. در حالت معمول هم از زیرنویس فارسی پشتیبانی نمی کنه.
پشتیبانی فرمت ها در F8000 هم وسیعتر هست نسبت به 904. در ضمن 904 از
MHL و میراکست هم پشتیبانی می کنه.

پشتیبانی فرمت ها در F8880
A .mkv with 720p video in H.264 profile 5.1 was accepted but made the TV unresponsive

A .mkv with 1080 video H.264 profile 4.1 did not play

Some 1080p avi files did not play

A .mkv with 1080p video in VC1 was handled correctl

در 904
Played - 720p video in .mkv with H.264 profile 5.1

Did not play - 1080 video in .mkv with H.264 profile 4.1

Did not play - 1080p .avi video

Played - 1080p video in .mkv with VC1 codec

aryaiee
2014/07/01, 12:49
با اجاره اساتید
دوست من ابتدا عرض کنم که توصیه اکید میکنم که دستگاه بدون گارانتی تهیه نفرماید!باور کنید ضررش خیلی بیشتر از نفعش است.دوست من با این بودجه شما احتیاج به حمایت یک شرکت معتبر خدماتی دارید مثل،گلدیران و یا سام سرویس...
2-بنده در مورد خرید به شیوه اقساط بنده اطلاع کافی ندارم اما چندین بار از دو فروشگاه آنلاین خرید کردیم که به بهترین شیوه ممکن ارسال و اعتماد سازی شده.اما به علت احترام به قوانین انجمن بنده اسم وب سایت هارو براتون پ.خ میکنم.
3-دوست خوبم شما ذهنیت بدی راجب دستگاه های مونتاژ داخل دارید.واقعیت به این است که در سابق حق با شما بود.اما العان تحقیق بفرماید،کارخانه مونتاژ سامسونگ در جهان جز رتبه های برتر رو دارد.این کارخانه جز معدود کارخانه هایی بود که تکنولوژی تزریق رنگ در پلاستیک(مانند BMW) رو استفاده میکند.سام سرویس جز رتبه های برتر خاورمیانه رو دارد.LG با پشتیبانی گلدیران و تولیدات جدید واقعا داره رقابت میکنه با تولیدات کره!حالا یک نکته دیگر،دستگاه هایی مونتاژ داخل ارزانتر هست میدونید چرا؟به این علت که:1-اشتغال زایی 2-کسب درآمد برای کشور 3-ورود قطعات برای اسمبل ازرانتر از از ورود یک تلویزیون کامل تمام خواهد شد و...
حالا میپردازیم به بررسی و راهنمایی برادر
بنده عادت دارم تقریبا ساده توضیح میدم که متوجه بشید و مزایا و معایب رو ببینید
پاناسونیک در تولیدات پلاسما بی رقیب است.اما در مورد امکانات اسمارت حرفی برای گفتن ندارد(البته خوب شبکه میشه!)در مورد استحکام پنل قطعا PDP ها برتری دارند.نمودارهایی از وب سایت HDTVTEST میگذارم،اینها همه ی نمودار ها نیست.چون بنده بیشتر از نمودارهایی استفاده میکنم که نزدیک به ریویو بقیه وب سایت ها و دیده های بنده حقیر باشد.
VT50 ترکیب رنگ مناسب،نشت نور کم،و ورودی های زیاد و مناسبی دارد.در تست های RGB هم تقریبا اشباع رنگ کمی دارد.
278572785827859
در مورد 3d این مدل باید عرض کنم که،این مدل از 3D فعال(اکتیو)استفاده میکنه و عمق 3D هم تقریبا خوبه و در اکثر وب سایت ها خوب ارزیابی شده.فاصله نرمال و شاید به نظر من حداکثری شما از TV رو 10 متر میشه عنوان کرد.
مصرف برق بالا و بیش 300W دارد که البته برای یک پلاسمای 50 اینچ خیلی هم عجیب نیست!
حالا اگر بخوایم به VT60 بپردازیم،این مدل رو به جرات میشه گفت بهترین پلاسمای سال 2013 بود.طراحی ظاهری،کیفیت پنل،همچنن این مدل مجهز به فیلتر ضد بازتابش است(مشکل بد پلاسماها).96HZ در حالت فیلم در وب سایت REFERENCE HOME THEATER ثبت شده که به گفته خودشون بدون پرش و اذیت کردن است.ظاهرا 3D در دو مدل تقریبا یکی است.در مورد صدای فراگیر هم مدل های پاناسونیک از بلندگوهای تقریبا ساده استفاده میکند حتی در مدل های بالا.مثلا LG در OLED های خودش از یک سیستم صوتی عالی و جذاب استفاده کرده اما سیستم صدای پاناسونیک هنوز باندهای ساده است.البته طبق تجربه شخصی بنده حقیر در منوی پاناسونیک اگر صدا رو روی حالت بیش از 30 سانت تنظیم کنید کیفیت بیشتر میشود.THX هم این دو پشتیبانی میکنند.
در مورد تفاوت HD و یا مثلا FHD و UHD عرض کنم مربوط به رزولوشن در پنل هستش.اکثر مدل های حال حاضر FHD هستند.مدل های 4K که 4 برابر فول اچ دی هستند هم فعلا توصیه نمیشود به علت قیمت کاذب و کمبود دستگاه های پخش کننده و حتی مدیا.
27860
دوست من اگر بخواهم از مدل های LG پیشنهاد بدهم کمی ممکن است با برخی فاکتورهای شما مثل 3D خوب و کیفیت بالای حالت SMART جور در نیایید.اما چون فرموده بودید این مدل LG با مبلغی کمی بیش از بودجه شما قابل توجه است.55LM9600 این مدل از خانواده پنلهای 9000 استفاده میکنه و کیفیت مناسبی دارد + صدای مناسب و قوی.و رزولوشن فول اچ دی.قطعا فن آوری LOCAL DIMMING هم برای پخش و مدیریت گسترده نور است.تکنولوژی wireless (اینتل) هم در این مدل رابطه بین لپ تاپ و تلویزیون را ساده و لذت بخش کرده است.برای این مدل الجی ترجیح دادم به وب سایت ها مراجعه نشود بهتره که خودتون هم از نزدیک ببینید.فقط یک ریویو از cnet.نرخ رفرش رو 480hz اعلام کرده اند که به نظر کافی میرسد.
اما پیشنهاد اصلی بنده حقیر بدون تعصب البته!مدل 55f8880 است که مدل جهانی آن 55f8000 است.در صورت نداشتن عجله بنده پیشنهاد میکنم بهتر است برای ورود سری H کمی صبر کنید.در غیر این عرایض بنده رو بخونید به همراه امکانات مدل F8880 و مجددا بنده حقیر شب در خدمت شما خواهم بود.و این رو هم اضافه کنم با دیدن 3D در پلاسما زیاد هیجان زده نخواهید شد!و نمیشود به راحتی کیفیت پنل LED و UHD رو با پلاسما مقایسه کرد!خرابی تلویزیون های پلاسما بسیار کم است.اما متاسفانه قطعات این برند در ایران نایاب هستند.در مورد خرید پاناسونیک شرکت (بانیان) توصیه میشود.

Reza Eshraghi
2014/07/01, 13:14
با اجاره اساتید
دوست من ابتدا عرض کنم که توصیه اکید میکنم که دستگاه بدون گارانتی تهیه نفرماید!باور کنید ضررش خیلی بیشتر از نفعش است.
دوست من با این بودجه شما احتیاج به حمایت یک شرکت معتبر خدماتی دارید مثل،گلدیران و یا سام سرویس...

قبول دارم در کل ولی متأسفانه گارانتی در ایران به جز در مواردی معدود معنایی جز سود وحشتناک نمایندگی نمیده و اونجایی که به قول شما باید حمایت بشه نمیشه . به هر حال هم اینور قضیه و ریسک جنس بی گارانتی رو به چشم دیدم هم اونور قضیه و معنای واقعی گارانتی رو !!!

3-دوست خوبم شما ذهنیت بدی راجب دستگاه های مونتاژ داخل دارید.واقعیت به این است که در سابق حق با شما بود.اما العان تحقیق بفرماید،کارخانه مونتاژ سامسونگ در جهان جز رتبه های برتر رو دارد.این کارخانه جز معدود کارخانه هایی بود که تکنولوژی تزریق رنگ در پلاستیک(مانند BMW) رو استفاده میکند.سام سرویس جز رتبه های برتر خاورمیانه رو دارد.LG با پشتیبانی گلدیران و تولیدات جدید واقعا داره رقابت میکنه با تولیدات کره!حالا یک نکته دیگر،دستگاه هایی مونتاژ داخل ارزانتر هست میدونید چرا؟به این علت که:1-اشتغال زایی 2-کسب درآمد برای کشور 3-ورود قطعات برای اسمبل ازرانتر از از ورود یک تلویزیون کامل تمام خواهد شد و...

سام سرویس رو در موردش نظر نمیدم چون افتخار آشنایی خداروشکر باهاش نداشتم ! ولی گلدیران هم شیرین کاری هاش رو دیدم !! و در مورد مونتاژ هم چرا باید یک تلویزیون مونتاژ اینقدر مخرف باشه که به خاطر فقط تمیز کردن صفحه با یک پارچه کمی مرطوب دچار مشکل بشه و نمایندگی بگه به خاطر همین بوده و شامل گارانتی هم نمیشه و 800 هزار تومن باید خرجش کنی تلویزیونی که 6 ماه نیست خریدی !
تفاوت قیمت تلویزیون های حرفه ای به ویژه در سایز بالا در نمونه گارانتی دار و بدون گارانتی فیوز مغز آدم رو می پرونه و اختلافی بیش از 3 میلیون داریم و اون وقت موقع مشکل هم میشن رفیق نیمه راه ! سودی که می گیرند به اسم گارانتی چه اطمینان خاطری رو بهمون میده ؟!!
من نه بدون مدرک حرف می زنم و نه میخوام مخالف گارانتی باشم و نه موافق صد در صد و با تعصبش . و گفتم همه جورش رو دیدم ولی واقعیت رو باید اذعان کرد . با این حال خودم شخصاً همچنان جرأت خرید جنس بی گارانتی ندارم !

aryaiee
2014/07/01, 13:28
بله آقا رضا خداییش در برخی موارد خودم حرصم میگیره!اما کارهای خوبی هم میکنه مثلا خانواده 4440 در پنل دارای ضعف هایی بود بعد از مدتی شرکت گارانتی اون مدل رو به 24 ماه دیگر هم تمدید کرد!به خدا خود ما یک عالمه پنل عوض کردیم رایگان.و خیلی پیش اومده که به داد مشتری برسه.اما در مورد گلدیران هم بله بنده حقیر مدتی رو به تجربه از این شرکت گذروندم.HAPPY CALL خوبی با مشتری دارند اما در خدمات خیلی وقت ها به داد نمیرسند.اما عرض من چیز دیگریست.ببینید در مدل های بالا و نسبتا گرون قیت خدایی خدمات بهتری ارائه میشه و در مورد مونتاژ تا اون روزی که LG در ایران زیر نظر مهندسین کره ایی اسمبل میشد خوب بود اما وقتی رفتند...این مورد در مورد سامسونگ هم هست!من همیشه گفتم وای به حال روزی که مهندسین کره ایی کارخانه جاده کرج رو ول کنن!رضا جان خیلی وقت ها مشتری با تلوزیون بانه ایی میاد و متوجه میشه شرکت به دستگاه اش قطعه نمید واقعا صورتش دیدنیست!متاسفانه ساختار گارانتی در ایران با اروپا و کشورهای برتر متفاوت است.ما نه تمدید گارانتی در شرایط 1 ساله داریم نه ورود قطعات کامل به کشور.اما شاید سنگین باشد تحمل اینکه یک تلویزیون 6 میلیونی بعد از 1 هفته دچار خرابی شود...حداقل 3 مدل 7770 در سال گذشته داشتیم که به هر علتی این اتفاق واسشون افتاد.پاناسونیک هم مبرا از این موضوع نیست.اگر خواستی نامه شکایت مشتریان رو واسط بفرستم به خدا که 3 سال یک مورد در شرکت منتظر قطعه بود!ببخشید طولانی شد استاد

kayhanm
2014/07/01, 17:43
درود
*
دوستان من در زمینه لپتاپها و اسمارت فونها فعال هستم و نظرات خودم را هرچند آماتوروار در اختیار دوستان قرار میدم ولی از حضور شما در تاپیک هیجان زده شدم ودست همتون رو به خاط رمسئولیت پذیری و مشورتهای خوب انجمنی میبوسم@};-
*
با سپاس از مدیر بزرگوار برای دعوت دوستان

mla عزیز من دیدگاه های شما رو پیشتر هم در مشاوره ها خونده بودم و در رابطه با راهنمایی هاتون سپاسگزارم و دل خودم هم پیش همین VTها و مدل W904a گیر کرده
متاسفانه در جامعه ما حرف و تبلیغات سوء باعث شده نسبت به بازار جهانی که باز هم تحت تاثیر قرار گرفتند نام پلاسما کاملا حذف شود و نامهای مشهور کمپانی های سازنده کره ای و ژاپنی جایگزین گردند(هرچند تعصبی به هیچکدام ندارم)
aryaiee دوست خوبم من از گارانتی استفاده کردم و واقعا باید بگیم که گارانتی داریم تا گارانتی
من نمایشگر لپتاپم رو برام رایگان تعویض کردن به خاطر چند پیکسل کوچیک سوخته و به قول خودشون حدود 500 هزارتومن هم این نمایشگر قیمت داشت ولی واقعا دوست گرامیمون Reza Eshraghi بد هم نمیگند،آقا گارانتی یعنی ضربه خوردن و ... هم باید شامل بشه که متاسفانه حتی پنل ها اگر مشکلی توشون پیدا بشه کوتاهی میکنند و بهانه ها میگیرند
از تکنولوژی اکتیو همین الان هم در لپتاپ Asus G53 خودم استفاده میکنم(عینک از کمپانی انویدیا هست و باتری واقعا اون چیزی که میگفتند اصلا دیر تموم نمیشه وسبک هم هست)و عمق خیلی خوبی داره ولی از پسیو استفاده نکردم ولی مشتاقم که استفاده کنم وببینم که این صحبت که کیفیت نصف اکتیو هست چی هست؟(در رزولوشن یا چیز دیگری)
راستش رو بخواهید زیبایی پانلها در محصولات ال جی و سامسونگ اغوا میکنند و دل آدمو میبرند،من دیدم ویدیو هایی رو از مقایسه کردن مدلها و زیبایی عجیبی دارند مدلهای سامسونگ و ال جی.اگر بدونم که سری H واقعا ارزش داره و سازشی هم در زمینه بین الملل صورت بگیره تا آخر تابستون هم صبر میکنم(خونسردم)
*
با این همه من به فکر هزینه ای هستم که میتونم بکنم،وجود شرایط نقد واقساط مهم هست
و مدل های سونی و پاناسونیک اگر بحث قیمت نبود در اولویت بودند
هنوز هم در انتخاب فروشگاه برای خرید سردرگم هستم و به دنبال ارزانترین و قابل اعتمادترین ها میگردم
از دید مونتاژداخل وخارج بودن میتونم بگم که تعصبی ندارم ولی تا الان که یک مانیتور ال جی 22 اینچی مونتاژ خارج استفاده میکنم هیچ ایرادی درش ندیدم ولی خوب کی بدش میاد از گارانتی!من از خدامه که گارانتی داشته باشه ولی قیمت هم منصفانه باشه
دوستان راجع به طرح حهی تخفیفی ال جی و یا طرح هایی از فروش کالا در روزهای خاصی از سال هم اگر اطلاعاتی دارید به بنده بدهید ممنون میشوم:x
*
سپاس

Reza Eshraghi
2014/07/02, 16:07
کیهان جان پستتون به حالت تأیید رفته بود که دیدم و تأیید کردم و پست های تکراری رو حذف کردم . اینجور موارد یه پیام توی پروفایلم بگذاری که پست دادی و دیده نشده سریع میام بالای سر تاپیک .

امیدواریم از تجربه شما در زمینه تخصصی خودتون بهره مند بشیم . @};-

aryaiee
2014/07/02, 16:20
درود
*
دوستان من در زمینه لپتاپها و اسمارت فونها فعال هستم و نظرات خودم را هرچند آماتوروار در اختیار دوستان قرار میدم ولی از حضور شما در تاپیک هیجان زده شدم ودست همتون رو به خاط رمسئولیت پذیری و مشورتهای خوب انجمنی میبوسم@};-
*
با سپاس از مدیر بزرگوار برای دعوت دوستان

mla عزیز من دیدگاه های شما رو پیشتر هم در مشاوره ها خونده بودم و در رابطه با راهنمایی هاتون سپاسگزارم و دل خودم هم پیش همین VTها و مدل W904a گیر کرده
متاسفانه در جامعه ما حرف و تبلیغات سوء باعث شده نسبت به بازار جهانی که باز هم تحت تاثیر قرار گرفتند نام پلاسما کاملا حذف شود و نامهای مشهور کمپانی های سازنده کره ای و ژاپنی جایگزین گردند(هرچند تعصبی به هیچکدام ندارم)
aryaiee دوست خوبم من از گارانتی استفاده کردم و واقعا باید بگیم که گارانتی داریم تا گارانتی
من نمایشگر لپتاپم رو برام رایگان تعویض کردن به خاطر چند پیکسل کوچیک سوخته و به قول خودشون حدود 500 هزارتومن هم این نمایشگر قیمت داشت ولی واقعا دوست گرامیمون Reza Eshraghi بد هم نمیگند،آقا گارانتی یعنی ضربه خوردن و ... هم باید شامل بشه که متاسفانه حتی پنل ها اگر مشکلی توشون پیدا بشه کوتاهی میکنند و بهانه ها میگیرند
از تکنولوژی اکتیو همین الان هم در لپتاپ Asus G53 خودم استفاده میکنم(عینک از کمپانی انویدیا هست و باتری واقعا اون چیزی که میگفتند اصلا دیر تموم نمیشه وسبک هم هست)و عمق خیلی خوبی داره ولی از پسیو استفاده نکردم ولی مشتاقم که استفاده کنم وببینم که این صحبت که کیفیت نصف اکتیو هست چی هست؟(در رزولوشن یا چیز دیگری)
راستش رو بخواهید زیبایی پانلها در محصولات ال جی و سامسونگ اغوا میکنند و دل آدمو میبرند،من دیدم ویدیو هایی رو از مقایسه کردن مدلها و زیبایی عجیبی دارند مدلهای سامسونگ و ال جی.اگر بدونم که سری H واقعا ارزش داره و سازشی هم در زمینه بین الملل صورت بگیره تا آخر تابستون هم صبر میکنم(خونسردم)
*
با این همه من به فکر هزینه ای هستم که میتونم بکنم،وجود شرایط نقد واقساط مهم هست
و مدل های سونی و پاناسونیک اگر بحث قیمت نبود در اولویت بودند
هنوز هم در انتخاب فروشگاه برای خرید سردرگم هستم و به دنبال ارزانترین و قابل اعتمادترین ها میگردم
از دید مونتاژداخل وخارج بودن میتونم بگم که تعصبی ندارم ولی تا الان که یک مانیتور ال جی 22 اینچی مونتاژ خارج استفاده میکنم هیچ ایرادی درش ندیدم ولی خوب کی بدش میاد از گارانتی!من از خدامه که گارانتی داشته باشه ولی قیمت هم منصفانه باشه
دوستان راجع به طرح حهی تخفیفی ال جی و یا طرح هایی از فروش کالا در روزهای خاصی از سال هم اگر اطلاعاتی دارید به بنده بدهید ممنون میشوم:x
*
سپاس

بسیار ممنون از شما و طبق فرمایش جناب اشراقی انشاا... از علم و تجربیات شما استفاده کنیم.اگر کمکی در حد اطلاعات اندک ما باشد خوشحال میشیم انجام وظیفه کنیم.در مورد سری H بنده حقیر با دوستانی که واسه آموزش به کره رفته بودند گپ کوتاهی زدم،نظرشون اینه که در مدل های پایین تفاوت چندانی نیست اما خانواده U از این سری و مدلهای بالاتر مثل H8000 تغیراتی رو داشته اند حتی در طراحی مدارات ظاهرا تفاوت زیادی ایجاد شده است.سیستم عامل قویتر برای استفاده بهتر از محیط SMART و مثل اینکه اینطور که خودشون گفتند امنیت شبکه این مدل رو خیلی تقویت کردن که احتمال نفوذ به حداقل برسه!در کل در اکثر موارد تقویت شده.در نهایت تصمیم با شماست دوست من.برای خرید اگر خواستید با شماره 0218255 تماس بگیرید نزدیکترین نمایندگی به شما رو معرفی میکنند.LG هم همین شیوه رو دارد.فروشگاه اینترنتی پ خ میشود

VSH-Katana
2014/07/02, 23:21
با تشکر از دوستان و استاید عزیز
پیرو صحبت هاتون باید چند نکته رو بگم !!!
اول اینکه از لحاظ کیفیت تصویر بدون شک vt60 جایگاه بالایی داره اما چند دلیل وجود داره که بهترین گزینه نیست:1-کیفیت صدای کم 2- بخش اسمارت نه چندان کاربردی ! 3- همونطور که میدونی پاناسونیک دیگه پلاسماهاش رو گسترش نمیده و این امکان پشتیبانی نرم افزاری از این tv رو به صفر رسونده (اپدیتهای جدید احتمالا براش نیاد)

در مورد فناوری نانو led در تلویزیون های الجی : درواقع الجی تو tv های های- اند خودش از سیستمی که خودش فول ال ای دی بهش میگفت استفاده میکرد اما استفاده از این فناوری در کنار پنل ips باعث کم شدن عمق رنگ مشکی توی پنلهای این کمپنانی شده بود که برای رفع این مشکل فناوری نانو ال ای دی رو ارائه کرد که تا حدودی موفق بود ! اما به غیر از مدل lw9800 بقیه مدل ها که سالهای بعد معرفی شدن (مثل lm9600) باز هم مشکل عمق رنگ مشکی رو دارن و واقعا دلیل این تغییر معلوم نیست درصورتی که در گذشته روی مدل قبلی عالی عمل کرده بود !

اما در مورد سونی w908 میشه گفت شاید تنها کمبودش همون بخش هوشمند دستگاه باشه و از لحاظ کیفیت تصویر خیلی خوبه

سامسونگ f8000 هم خوبه اما از لحاظ کیفیت تصویر شاید یه خورده پایینتر از سونی قرار بگیره

در مورد مدلی la8600 هم مشکلی که براش ذکر شده عمق رنگ مشکی هست!!!

اما در مورد صبر کردن!!
راستش مدلهای جدیدی که امسال از شرکتهای مختلف قراره بیاد تنوع بیشتری پیدا کرده انواع 4k که تنوع بیشتری پیدا کرده
پشتیبانی از h265 و پورتهای بروزتر
از طرفی سری h سامسونگ که مدلهای خمیده و فلت رو شامل میشه
از طرفی پلتفرم جدید الجی که webos هست و همچنین رفع تقریبی مشکل عمق رنگ مشکی
پانا سونیک و سونی هم مثل همیشه خوب هستن .
همه باعث میشه ارزش صبر رو داشته باشن

magiteq
2014/07/02, 23:46
در پنل های ips هم میشه با افزایش نقاط local dimm , نور رو در رنگ سیاه بسیار کاهش داد و کنتراست رو افزایش.
به عنوان مثال در پانا AX900 با 128 نقطه local dimm تقریبا میشه گفت عمیق ترین رنگ سیاه در یک lcd تا به امروز اون هم در یک پنل IPS مشاهده شده
به طوری که با z60 که یک پلاسما رفرنس هست مقایسه میشه. ولی خب هزینه ساخت میره بالا.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
فکر نکنم بتونید متوجه بشید کدوم تصویر متعلق به AX900 هست.

VSH-Katana
2014/07/02, 23:56
در پنل های ips هم میشه با افزایش نقاط local dimm , نور رو در رنگ سیاه بسیار کاهش داد و کنتراست رو افزایش.
به عنوان مثال در پانا AX900 با 128 نقطه local dimm تقریبا میشه گفت عمیق ترین رنگ سیاه در یک lcd تا به امروز اون هم در یک پنل IPS مشاهده شده
به طوری که با z60 که یک پلاسما رفرنس هست مقایسه میشه. ولی خب هزینه ساخت میره بالا.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
فکر نکنم بتونید متوجه بشید کدوم تصویر متعلق به AX900 هست.
درسته اما باید اینو بدونیم که ax900 تا الان بالاترین local dimm رو در بین مدلهای مختلف ارائه میده!!!
و در حالت کلی عمق رنگ مشکی توی پنلهای ips کمتر از va بوده !!

راستی اینم در مورد همون نانو ال ای دی که گفته شد (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

magiteq
2014/07/03, 00:28
درسته اما باید اینو بدونیم که ax900 تا الان بالاترین local dimm رو در بین مدلهای مختلف ارائه میده!!!
و در حالت کلی عمق رنگ مشکی توی پنلهای ips کمتر از va بوده !!

راستی اینم در مورد همون نانو ال ای دی که گفته شد (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

منظور من این نیست که پنل های ips توانایی تولید رنگ سیاه خوب یا بدی دارن. منظور این هست که میشه حتی در پنل ips به یک کنتراست بسیار بالا دست
پیدا کرد.ولی افزایش هزینه ساخت رو به همراه داره.
lw9800 خیلی خوبه. و دیگه چنین کیفیتی در محصولات فعلی lg مشاهده نمیشه.

VSH-Katana
2014/07/03, 00:52
منظور من این نیست که پنل های ips توانایی تولید رنگ سیاه خوب یا بدی دارن. منظور این هست که میشه حتی در پنل ips به یک کنتراست بسیار بالا دست
پیدا کرد.ولی افزایش هزینه ساخت رو به همراه داره.
lw9800 خیلی خوبه. و دیگه چنین کیفیتی در محصولات فعلی lg مشاهده نمیشه.
کار نشد نداره برادر من! یهو دیدی crt اولترا اچدی تولید شد!!!! :))
البته این فقط در مورد lcd هاست اما برای oled ها قضیه فرق میکنه (کیفیت محصولات الجی رو میگم)
آره کلا برام عجیبه چرا همون راهی رو که برای lw9800 پیش گرفت ادامه نداد!!!! محصولات فعلیشم نقطه ضعفشون همین عمق رنگ مشکی هست که کویا تو مدلهای جدیدتر مقداری بهینه سازی انجام شده و نه به اندازه سونی اینا :دی

aryaiee
2014/07/03, 07:20
بیشترین عیبی که میشه روی پنل های lg گرفت به نظر من ساخت x و y هستش.حتی در برخی مدل های بالا اش در حالت FHD ببینید وقتی دقت کنید اصطلاحا حالت "بره بره" شدن تصویر مشهوده.در مورد پاناسونیک هم موافقم که پاناسونیک زیاد به فکر گسترش طرح هاش نیست.دوستان اگر توجه کنند ممکن بین سال های 2012 تا 2014 تغیراتی رو توی پنل داده باشه اما بردها همونطور شلوغ و با طراحی ضعیف و متعدد هستند.پنل های IPS هم در مورد رنگ و بهبود کنتراست به نسبت TN و VA برتر هستند اما نمیشه از این گذشت که هنوز کمی دارای سرعت پایین هستند.

kayhanm
2014/07/14, 03:25
درود
*
دوستان از غیبت تقریبا طولانی که داشتم عذرخواهی میکنم

من پنل های IPS و ال ای دی و TFT رو روی گوشیها دیدم و باهاشون کار کردم و خیلی زیاد هم بررسیشون کردم و به این نتیجه رسیدم که بلوغ IPSها بهتر از TFT ها و دیگر مدلها و البته بجز OLED ها هستش (به جز در مواردی) حالا این نوع پنل ها آیا واقعا در تلویزیون ها هم در همین سطح رقابت دارند یا نه رو نمیدونم چون تجربه ای ندارم

بزرگواران متاسفانه نتونستم تلویزیون رو انتخاب کنم و بیشترین نظرم روی همون پاناسونیک و سونی و یک مدل از ال جی که زنگ زدم نمایندگی و گفتند ندارند و به جای اون یک سری ال جی دارند که 9500 بود فک کنم که میگفتند بالاتر هست و 4K هست و البته گرونتر (اگر اطلاعی در رابطه با این مدل هم دارید ممنون میشم که راهنمایی کنید) و یک مدل F8000 از سامسونگ هست

راستی من میخواستم وسایل رو برای منزل یکدست و با یک مارک بخرم (برای مچ بودن و هوشمند بودن کنترل دستگاه ها) و منصرف شدم از این کارم

کولر خواستم بگیرم (تا سقف 3/200/000 تومان) یک مدل سوپرا 30هزار برام اوردند BTU/HR زده بود 19700 و به همین خاطر نگرفتمش و نظرم الان رفته روی ال جی

به نظرتون خرید یکدست بهتر هست یا اینکه اجناس را متفاوت بگیرم؟

دوستان از یک فروشگاه در اینترنت برای مدل 55 F8000 سامسونگ قیمت گرفتم گفتند که مرکزشون دبی هست و میارن 4 و خورده ای!!!نامش هم ا میر... هست به نظرتون میشه به این ها اعتماد کرد؟گفتند باید سفارش بدم تا برام بیارند!مدل سامسونگ ممکنه تقلبی هم داشته باشه؟
*
سپاس

aryaiee
2014/07/14, 08:20
درود
*
دوستان از غیبت تقریبا طولانی که داشتم عذرخواهی میکنم

من پنل های IPS و ال ای دی و TFT رو روی گوشیها دیدم و باهاشون کار کردم و خیلی زیاد هم بررسیشون کردم و به این نتیجه رسیدم که بلوغ IPSها بهتر از TFT ها و دیگر مدلها و البته بجز OLED ها هستش (به جز در مواردی) حالا این نوع پنل ها آیا واقعا در تلویزیون ها هم در همین سطح رقابت دارند یا نه رو نمیدونم چون تجربه ای ندارم

بزرگواران متاسفانه نتونستم تلویزیون رو انتخاب کنم و بیشترین نظرم روی همون پاناسونیک و سونی و یک مدل از ال جی که زنگ زدم نمایندگی و گفتند ندارند و به جای اون یک سری ال جی دارند که 9500 بود فک کنم که میگفتند بالاتر هست و 4K هست و البته گرونتر (اگر اطلاعی در رابطه با این مدل هم دارید ممنون میشم که راهنمایی کنید) و یک مدل F8000 از سامسونگ هست

راستی من میخواستم وسایل رو برای منزل یکدست و با یک مارک بخرم (برای مچ بودن و هوشمند بودن کنترل دستگاه ها) و منصرف شدم از این کارم

کولر خواستم بگیرم (تا سقف 3/200/000 تومان) یک مدل سوپرا 30هزار برام اوردند BTU/HR زده بود 19700 و به همین خاطر نگرفتمش و نظرم الان رفته روی ال جی

به نظرتون خرید یکدست بهتر هست یا اینکه اجناس را متفاوت بگیرم؟

دوستان از یک فروشگاه در اینترنت برای مدل 55 F8000 سامسونگ قیمت گرفتم گفتند که مرکزشون دبی هست و میارن 4 و خورده ای!!!نامش هم ا میر... هست به نظرتون میشه به این ها اعتماد کرد؟گفتند باید سفارش بدم تا برام بیارند!مدل سامسونگ ممکنه تقلبی هم داشته باشه؟
*
سپاس

دوست خوبم
در مورد یکدست بودن این رو توصیه نمیکنم.چون بارها دیده ام که یک برند در بخش صوت و تصویر خوب عمل میکنه و در لوازم خانگی چنگی به دل نمیزنه!و در مورد انتخاب سری جدید سامسونگ وارد شد.H.مدل CURVED هم اومده و چون 4K نیست قیمتش خیلی مناسب هستش.البته مقداری از بودجه شما بالاتره.
55HC8880 دیگه انتخاب با خودتون هستش دوست من.ضمن اینکه بنده همچنان موردهای خرید غیر استاندارد رو مفید نمیدونم