PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لزوم و اهمیت استفاده از محافظ برق برای کامپیوتر!!

ARMIN
2014/06/27, 23:53
27760

یک روز عادی را تصور کنید، ساعت 7 صبح هنوز روی ابرها در هفت خواب هستید، چیزی دماغتان را می سوزاند، کم کم بوی نا مطبوع سوختگی از دوردست به مشامتان می رسد. غلت می خورید بلکه بوی مزاحم از بین برود، اما همچنان بو ادامه دارد. تقریبا" از خواب ناز به هوش آمده اید اما هنوز مطمئن نیستید چه خبر است.

با چشم بسته کمی دقت می کنید، بوی زننده ای که دماغتان را می سوزاند شبیه بوی سوختگی پلاستیک است. ظاهرا" یک چیزی یک جایی سوخته یا دارد می سوزد. درحالیکه هنوز در تختخواب هستید به صفحه ی موبایلتان نگاه می کنید ساعت 7:10 دقیقه صبح است، پیش خود فکر میکنید کدوم بی شعوری سر صبحی این بو را راه انداخته، اما صبح زود هنوز همه خواب هستند، صدایی از جایی نمی آید . . . ناگهان صدای انفجار مثل نارنجک چهارشنبه سوری از نزدیکی به گوش میرسد.

مثل فنر از ترس به سرعت از رخت خواب بلند می شوید، با چشمانی تار می بینید دودی مواج بسان ابر غلیظ خاکستری رنگ سرتاسر سقف اتاقتان را فرا گرفته، به دنبال منشع دود از اتاق خواب خارج و وارد حال می شوید، اهل منزل همه ترسیده اند و به صحنه ی باور نکردنی روبه رویشان نگاه می کنند.
از کیس کامپیوتر نازنینتان مثل شومینه ی روشن دود و آتش بیرون می آید. کامپیوتر خاموش است اما تکه های آتش، مثل آتشفشان قوی و پر سرعت از شبکه توری Front Panel کیس به بیرون پرتاب شده و روی موکت می افتند. یکی، دوتا، سه تا، با چهارمی موکت آتش می گیرد، به سرعت جلو میروید آتش روی موکت را با دمپایی خاموش می کنید.

هنوز نمیدانید چه شده، ساعت 7:20 دقیقه صبح، هاج و واج از پنل پلکسی گلاس کیس بدبخت کولر مستر به داخل آن نگاه می کنید، همه چیز را دود فراگرفته، تشخیص اینکه کدام قطعه آتش گرفته مشکل است، تا اینکه صدای انفجاری دیگر و گلوله های درخشان آتش را از قسمت پاور مشاهده می کنید.
در این لحظه به سرعت به سمت پریز برق رفته تا کامپیوتر را از برق بکشید. ولی به دلیل نزدیکی پاور، آتش کیس، و دود غلیظ امکان نزدیک شدن به سیستم را ندارید. با هر زحمتی بالاخره سینه خیز از زیر میز پریز را می کشید تا آتش بازی داخل کیس متوقف شود.
کمی که به خود می آیید به سرعت به سراغ دیگر وسایل برقی می روید، متوجه می شوید که تمامی محافظ های برق همه به صورت چشمک زن درآمده اند و وسایل متصل به خود را قطع کرده اند.

تک به تک اتاق ها را وارسی می کنید و بعد متوجه می شوید که تنها وسیله ای که در خانه به محافظ برق وصل نبود کامپیوتر شما بوده که آتش گرفته. ساعت 7:30، برق کل ساختمان قطع می شود. بوی زننده ی سوختگی آنقدر زننده است که پنجره ها را باز می کنید تا هوای خانه عوض شود. اما این دود در داخل کیس محبوس شده است. کیس را از سیم ها جدا کرده و به کوچه می برید. درب آن را باز می کنید تا دود خارج شود. تقریبا" روی همه ی قطعات را دوده گرفته است.

به پاور حرفه ای خود نگاه می کنید که چند لحظه ی پیش بسان ابرنواَختر آسمانی در حبابی از آتش می سوخت. اولین سوال، چرا؟
پاور شما مجهز به استانداردهای:

Over Voltage Protection - OVP
Under Voltage Protection - UVP
Over Power Protection - OPP
Over Temperature Protection - OTP
Short Circuit Protection - SCP

بوده، پس چرا نتوانسته از خود محافظت کند؟

داستان از این قرار است:

پروتکشن ها و استاندارد های محافظتی پاور همه از قطعات سیستم در مقابل نوسانات خود پاور محافظت می کنند – نه از پاور در مقابل نوسانات برق شهری!!

- - پاور هیچ محافظتی از خود نمی کند - -

به قول گفتنی I learned it the hard way، اشتباهی که خیلی از کاربران با مطالعه ی پروتکشن های پاور مرتکب می شوند همینه. پاور کامپیوتر کاملا" در مقابل نوسانات برق شهری بی دفاع است و هر آن با هر نوسانی ممکن است، خدا ناکرده آتش سوزی شود. این اتفاق برای سیستم من در حالی پیش آمد که کامپیوترم خاموش بود و آتش گرفت و اگر این نوسانات فقط یک ساعت دیرتر اتفاق می افتاد کسی در خانه نبود که متوجه شود.
به علت مشکل در منطقه برق، برای 45 دقیقه برق برخی خانه ها دو فاز شده بود و چنان اضافه باری به پاور تحمیل شد که خازن های آن منفجر و بخار و ورقه های خازن ها شعله ور شده و به بیرون پرتاپ شده اند.

نوسانات برقی ممکن است به طرق مختلف روی دهد، رعد و برق، سیم کشی ناسالم، سیم کشی قدیمی ساختمان، بارش باران و برف بر روی تابلو های تقسیم برق خیابان، زندگی در منطقه برقی تخیلی در یک کشور علمی تخیلی، و هزار و یک دلیل دیگر. تنها با خریدن یک محافظ برقی خوب، فوقش، ته تهش 30 هزار تومان! می توانید از بروز فاجعه جلوگیری کنید، نه فقط از کامپیوتر، بلکه از خانه ی خود محافظت کنید.

دقت کنید محافظی برای لوازم خانگی و کامپیوتر خود تهیه کنید که گارانتی داشته باشد و جنس بدنه ی آن ضد اشتعال باشد و از خروجی در مقابل دو فاز شدن محافظت نماید.

همچنین بدانید که اگر نوسانات منطقه برق شما به لوازم خانگی شما آسیب بزند، اداره ی برق موظف است خسارت شما را بدهد. منتها باید بالافاصله موضوع را به اداره ی برق منطقه ی خود گزارش کنید، قطعات آسیب دیده را به اداره ی برق ببرید و نشان دهید تا در صورت لزوم بازرس به محل اعزام کند. اداره ی برق باید خسارات ناشی از نوسانات را بدهد. (البته خودش هم نمیدهد بلکه بیمه جبران خسارت می کند) منتها پس از کسب اطمینان از دلیل اصلی آسیب به لوازم، باید بلافاصله همان روز اقدام کنید. متاسفانه من نمیدونستم و دیر متوجه شدم و نمیشد ادعایی کرد.

همچنین مطلع باشید آسیب های ناشی از نوسانات برقی - شامل گارانتی پاور نمیشود.

تنها شانس بزرگی که من آوردم این بود که پاورم آنچنان در آتش سوخته و منفجر شده بود که تکنسین شرکت گارانتی نتوانست دلیل انفجار پاور را با قطعیت کامل پیدا کند و در نهایت پس از یک ماه پیگیری مداوم با پرداخت نقدی 400 هزار تومان - جبران خسارات کرد. هرچند، اگر فقط یک محافظ برق خریده بودم، نیازی به این همه دردسر و دوندگی نبود.

بخرید! برای کامپیوتر خود محافظ برق بخرید. یا وقتی در خانه نیستید پاور را از پریز برق خارج کنید یا دکمه ی خاموش شدنش را از پشت پاور بزنید. خیال نکنید وقتی کامپیوتر یا دیگر وسایل برقی در حالت خاموش هستند، واقعا" خاموش هستند! همه ی وسایل روشن باقی می مانند، و در حالت Standby به سر می برند!

old gamer
2014/06/28, 00:28
محافظ برقی که محافظ نباشد محافظ نیست

magiteq
2014/06/28, 01:02
من هم جزوی از این کابران بودم که گول رفقای ناباب رو میخوردم و فکر میکردم پروتکشن ها همه جوره در خدمت پاور و device هستن.
پاور مباحث دیگه ای هم داره که اگر مهمتر از محافظ برق نباشه , کمتر هم نیست مثل ripple/noise. من تا حالا ندیدم شخصی در هنگام مشاوره پاور فاکتور ریپل /نویز رو در نظر بگیره. چرا؟

Reza Eshraghi
2014/06/28, 01:16
من هم جزوی از این کابران بودم که گول رفقای ناباب رو میخوردم و فکر میکردم پروتکشن ها همه جوره در خدمت پاور و device هستن.
پاور مباحث دیگه ای هم داره که اگر مهمتر از محافظ برق نباشه , کمتر هم نیست مثل ripple/noise. من تا حالا ندیدم شخصی در هنگام مشاوره پاور فاکتور ریپل /نویز رو در نظر بگیره. چرا؟

واسه این هست که توی تفکر عوام جا افتاده که فقط از پاور به توانش توجه می کنند نه فاکتور های بسیار مهم کیفی و محافظتیش ! :-w
و وقتی به اهمیت این مسائل پی میبرن که پاورهای نامرغوب و غیر استاندارد کار خودشون رو کردن و کار از کار گذشته و تازه آه حسرت و پشیمانی سر میدن و پشت دست خودشون میزنند ! ولی پیشمانی دیگه چه فایده ای داره ؟!

mustang GT
2014/06/28, 05:52
ارمین جان واقعا عالی بود
من خودم به شخصه نمیدونستم!!!الان دیگه نمیذارم یک دقیقه سیستم خاموش به برق باشه تا محافظ بگیرم!!!
راستی محافظ خریدیم میشه عکسش رو گذاشت توی تاپیکه مربوطه!!؟؟؟:D

kenzo
2014/06/28, 06:00
خداروشکر که خانه بودی و فهمیدی آرمین جان بلا به دور خواست خدا بود تا بیای یه پیامی به بچه های دیگه که محافظ ندارن بدی من خودم به سیستمم و تا محافظ وصل کردم یکی برای کیس جدا و یکی برای اسپیکر و مانیتور و اسکنر و ... جدا چون یه محافظ به تنهایی نمی تونه این همه بار تحمل کنه

پاورت خیلی باحال سوخته ها :D

Hoplite
2014/09/12, 12:04
سلام. دوستان یه محافظ کامپیوتر خوب چطور میتونم تهیه کنم ؟ الان یکی دارم ولی میگم شاید زیاد مناسب نباشه. چه مارکی ؟ چه نوعی ؟ لطفا راهنمایی کنید
ممنون

aryaiee
2014/09/12, 12:22
سلام. دوستان یه محافظ کامپیوتر خوب چطور میتونم تهیه کنم ؟ الان یکی دارم ولی میگم شاید زیاد مناسب نباشه. چه مارکی ؟ چه نوعی ؟ لطفا راهنمایی کنید
ممنون
مشاوره و راهنمایی برای خریدلوازم جانبی کامپیوتر
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Roz6710
2014/09/12, 12:26
کشته مرده توصیف کردنتم آرمین جان زندگی در منطقه برقی تخیلی در یک کشور علمی تخیلی=)):D و درکل ممنون که تجربه تلخ اما گرانبها تو در اختیارمون گداشتی :-bdاز فردا میرم دنبال یه محافظ خوب ...کسی از دوستان اگر اطلاعات جامعی در این مورد داره بیاین تو تاپیک مربوطه عنوان کنین...ممنون از همه

M.GH
2014/09/12, 12:53
حواستون باشه که هر محافظی نخرید چون هر محافظی محافظ نیست
برای کامپیوتر یه محافظ گرونتر با بدنه فلزی خریدم که عالیه ولی برای یخچال و...محافظهای بدنه پلاستیکی ارزوناااا گرفته بودیم که محافظ نیستن تایمرن!!
مثلا شب هست چراغها روشنه من هم پشت کامپیوتر یه دفعه کامپیوترم خاموش میشه و1ثانیه بعد چراغها هم 1 ثانیه خاموش روشن میشه..(نوسان برق خیلی زیاده) میبینم محافظ چراغش قرمز شده و برق کامپیوتر قطع کرده (دمش گرم عجب محافظی)
بعد پا میشم میرم تو حال میبینم به به تلوزیون که روشنه و یخچال هم همچنین
نتیجه: کاربرد محافظهای پلاستیک ارزون قیمت چیست
1- دل طرف خوش باشه که محافظ داره
2- به عنوان سیم رابط کاربرد داره!!!
3- یک دکمه برای قطع و وصل برق داره
4- که مهمتر از همه هست تایمرش هست:D

Roz6710
2014/09/12, 13:02
آیا برند خاصی هست تو بازار که تو زمینه محافظ برق فعالیت داشته باشه و از ضمانت و پشتیبانی برخوردار باشه؟چون مثلا بنده خودم هیچ اظلاعی تو این زمینه ندارم و مطمئنا اگه در مغازه ای جایی هم برم اون فروشنده محترم اطلاع جامعی از محصول نداره و فقط میخواد با تیلیغات کذب جنسشو بفروشه!!

M.GH
2014/09/13, 13:29
آیا برند خاصی هست تو بازار که تو زمینه محافظ برق فعالیت داشته باشه و از ضمانت و پشتیبانی برخوردار باشه؟چون مثلا بنده خودم هیچ اظلاعی تو این زمینه ندارم و مطمئنا اگه در مغازه ای جایی هم برم اون فروشنده محترم اطلاع جامعی از محصول نداره و فقط میخواد با تیلیغات کذب جنسشو بفروشه!!

من که 10 سالی هست یه محافظ دارم اسمش sara هستش که ایرانیه با بدنه فلزی ازش کاملا راضیم و به احتمال زیاد مدلهای جدیدش خیلی بهترن
محاظهای خوب قیمتشون هم گرونتر هستش
به نظر من این مدلهای دیجیتالی هوشمند بهترند
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

ARMIN
2014/09/13, 14:13

محافظ برق پيشرانه هم قابل اطمينانه.

me.mr
2014/09/13, 16:34
محافظ برق پيشرانه هم قابل اطمينانه.

آرمین جان حدود قیمت این محافظ ها چقدر هست؟
آخه ما یه محافظ برای یخچال داریم 2 سال پیش 150 تومن خریدیم!

ALEX_HOT
2018/12/04, 07:45
سلام آرمین جان و دیگر دوستان عزیز
محافظ پیشرانه برای خریدن متاسفانه گیر نمیاد
جایگزینش به نظر شما چه محافظی بگیرم برا سیستم ممنون

ARMIN
2018/12/04, 09:53

من جدیدا سارا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) گرفتم، کیفیت خوبی داره.

البته یه مقدار هیکلی و بزرگه.

ErfanDL
2018/12/04, 10:10

من جدیدا سارا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) گرفتم، کیفیت خوبی داره.

البته یه مقدار هیکلی و بزرگه.

محافظ برق و اینا همش داستانه و کلک پوله. شما اگر واقعا میخواهید از سیستم خود در مقابل نوسانات برقی جلوگیری کنید باید از UPS استفاده کنید. برق شهری خودش نوسان شدیدی داره بین 230 تا 250 بالا پایین میشه ولی UPS با مدار استابلایزر ولتاژ و جریان رو ثابت نگه میداره.

ARMIN
2018/12/04, 17:33
محافظ برق و اینا همش داستانه و کلک پوله. شما اگر واقعا میخواهید از سیستم خود در مقابل نوسانات برقی جلوگیری کنید باید از UPS استفاده کنید. برق شهری خودش نوسان شدیدی داره بین 230 تا 250 بالا پایین میشه ولی UPS با مدار استابلایزر ولتاژ و جریان رو ثابت نگه میداره.

مرسی عرفان جان که موضوع تاپیک رو به کل از بیخ و بن کندی انداختی اونطرف.

محافظ برق قطعا تاثیر گذاره، به همین دلیل این تاپیک زده شده. اون روز در خانه ما دو تا سیستم به برق بود، یکی محافظ داشت، مشکلی براش پیش نیومد، و یکی نداشت و آتیش گرفت. در نتیجه حتما باید محافظ خریداری بشه.

در مورد UPS امسال خیلی تحقیق کردم، ارزونترین هاش باطریهاش بو میدن، کل خونه و اتاق رو بوی گندشون میگیره نمیشه زندگی کرد. بعدشم صدا میدن، فنش صدای فنشون روی اعصاب راه میره، از طرف دیگه فضای مگنتیک اطراف این دستگاه ها هست که سرطان زاست. بحث قیمت بالا هم تاثیر گذاره، طرف 1 میلیون بده واسه چی؟ دلیلی وجود نداره،

اینقدر مشکلاتش زیاده که بیخیال شدم.

SAMAN
2018/12/04, 20:32
دقیقا...
محافظ های امروزی جز اینکه تاخیر در وصل هستن هیچ خاصیت دیگه ای ندارن..وقتی برق میره و میاد لحظه اول ممکنه ولتاژ بالایی داشته باشه و تنها خاصیت محافظ هم همینه که یه تایم کوتاهی برق رو نگه میداره بعد وصل میکنه...
بهترین راه همین UPS هست که اشاره بهش شد...

این محافظا در طول کار مقابل افزایش یا کاهش ولتاژ عملکردی ندارند و یا اگر هم دارند دقت خیلی کمی دارند...
پس همین محافظی که دوستمون تصویرشون رو گذاشتن میتونید استفاده کنید اونم صرفا به همون یه دلیلی که گفتم..برندش هم شیوا امواجه که توی همون اصفهان هم نمایندگی اصلیشه...

برادر من !
اگه ولتاژ شما زیاد بشه قطع میکنن و اگر کم هم بشن قطع میکنن .....

ALEX_HOT
2018/12/05, 15:36
سلام مجدد
من پستهاتون رو خوندم نتونستم نتیجه بگیرم
تا 200 تومن به نظرتون چی خوبه بگیرم ممنون
یا اصلا نگیرم ؟

راستی رضا اشراقی کجاست . ������������

ARMIN
2018/12/06, 09:50
سلام مجدد
من پستهاتون رو خوندم نتونستم نتیجه بگیرم
تا 200 تومن به نظرتون چی خوبه بگیرم ممنون
یا اصلا نگیرم ؟

راستی رضا اشراقی کجاست . ������������

محافظی بگیر که حتما به غیر از نوسان بالا و پایین، در برابر دو فاز شدن هم محافظت کنه. ببین کدوم مدلها خطر دو فاز شدن رو هم پوشش میدن.

drjackool
2018/12/06, 16:08
بنظر من فردان الکتریک میون داخلی ها از همه بهتره.

Mostafa98
2018/12/07, 18:02
این محافظ ها فقط وقتی نوسان داشته باشیم برق رو قطع میکنن ولی UPS کاربرد های بیشتری داره مثلا توی زمان کمی که برق از باتری تامین میکنه ، منبع برق رو عوض کرد (مثلا سویچ کرد به ژنراتور) یا این که حداقل برنامه های در حال اجرا رو save کرد.

REZA
2018/12/07, 19:02
یادمه یکی دو سال پیش بود که یه اتفاق نادر افتاد، برق خونه ما سه فازه و از تیر چراغ برق اون کابل بالاییش که نول هست یواش یواش شل میشه و یه دفعه ول می کنه در این شرایط به جای نول، فاز قرار می گیره یعنی فازمترو ورداری بزنی به هر دو سوراخ پریز برق برا هر دو روشن میشه. خلاصه همه وسایلی که به برق داشتیم من جمله کامپیوتر خودم محافظ خوب داشتن و جریانو قطع کردن، منم دیدم عدد ولتاژ نوشته شده روی مخافظ خیلی بالاست (بالای 300)، محافظ سیستم رو خاموش کردم و سریع کنتورو زدم پایین. حتی لامپها و مهتابی های خاموش سوختند و ترکیدند، سه تا شارژر که به برق بودن سوختند و یه آسیب جزیی به یخچال وارد شد، با اینکه محافظ داشت. ولی به سایر وسایل که محافظ داشتن هیچ آسیبی وارد نشد.

لذا تو انتخاب محافظ باید دقت کرد و خیلی جدی گرفت، محافظ برای اتفاقایی هست که ممکنه تو یک سال هم یکبار نیفته ولی خیالت تا حدی راحته.

ARMIN
2018/12/07, 23:41
یادمه یکی دو سال پیش بود که یه اتفاق نادر افتاد، برق خونه ما سه فازه و از تیر چراغ برق اون کابل بالاییش که نول هست یواش یواش شل میشه و یه دفعه ول می کنه در این شرایط به جای نول، فاز قرار می گیره یعنی فازمترو ورداری بزنی به هر دو سوراخ پریز برق برا هر دو روشن میشه. خلاصه همه وسایلی که به برق داشتیم من جمله کامپیوتر خودم محافظ خوب داشتن و جریانو قطع کردن، منم دیدم عدد ولتاژ نوشته شده روی مخافظ خیلی بالاست (بالای 300)، محافظ سیستم رو خاموش کردم و سریع کنتورو زدم پایین. حتی لامپها و مهتابی های خاموش سوختند و ترکیدند، سه تا شارژر که به برق بودن سوختند و یه آسیب جزیی به یخچال وارد شد، با اینکه محافظ داشت. ولی به سایر وسایل که محافظ داشتن هیچ آسیبی وارد نشد.

لذا تو انتخاب محافظ باید دقت کرد و خیلی جدی گرفت، محافظ برای اتفاقایی هست که ممکنه تو یک سال هم یکبار نیفته ولی خیالت تا حدی راحته.

:187::187::187:

Dr Caligari
2019/06/19, 13:08
سلام
چند تا سوال دارم که خیلی ذهنمو مشغول کرده . برق خونه ی ما نواسانات زیادی داره قطع وصلیش زیاده البته ما استابلایزر داریم ولی بازم حس می کنم یو پی اس لازم دارم میترسم این خاموش روشن شدن برق به کامپیوتر در دراز مدت اسیب بزنه از طرفی دیگه بودجه ای که برای یو پی اس در نظر گرفتم بین 2.5 تا 3 میلیونه که فکر نکنم چیز نابی گیرم بیاد! (بوی بد/صدای فن و ... ) نظر شما چیه استابلایزر کافیه یا یو پی اس بگیرم ؟

ARMIN
2019/06/19, 14:45
سلام
چند تا سوال دارم که خیلی ذهنمو مشغول کرده . برق خونه ی ما نواسانات زیادی داره قطع وصلیش زیاده البته ما استابلایزر داریم ولی بازم حس می کنم یو پی اس لازم دارم میترسم این خاموش روشن شدن برق به کامپیوتر در دراز مدت اسیب بزنه از طرفی دیگه بودجه ای که برای یو پی اس در نظر گرفتم بین 2.5 تا 3 میلیونه که فکر نکنم چیز نابی گیرم بیاد! (بوی بد/صدای فن و ... ) نظر شما چیه استابلایزر کافیه یا یو پی اس بگیرم ؟

سلام دوست عزیز

اگر قطع و وصلیش زیاده بله باید یو پی اس بگیرید.

مدل یو پی اس 1200 وات گرین مدل FP2000VA اگر در بازار باشه همین حدود قیمتی مورد نظر شما رو داره.

Dr Caligari
2019/06/19, 17:18
سلام دوست عزیز

اگر قطع و وصلیش زیاده بله باید یو پی اس بگیرید.

مدل یو پی اس 1200 وات گرین مدل FP2000VA اگر در بازار باشه همین حدود قیمتی مورد نظر شما رو داره.

با اداره برق صحبت کردم گفتن مشکل حل شده ولی من که اطمینانی ندارم به اینا برق ما فقط تو تابستون اینجوریه منم قراره سیستم جدید بخرم واقعا موندم ! شنیدم UPS های که بین 2.5 تا 3 اینا قیمت دارن زیاد خوب نیستن فنشون صدا میده بو میدن مهم تر از همه میگن ضرر داره و سرطان زاست تازه تو بعضی موارد هم خودش باعث سوختن سیستم میشه :emoji_smiley-52: خلاصه ممنون از راهنماییت بد جور تو دوراهیم

ErfanDL
2019/06/19, 18:10
با اداره برق صحبت کردم گفتن مشکل حل شده ولی من که اطمینانی ندارم به اینا برق ما فقط تو تابستون اینجوریه منم قراره سیستم جدید بخرم واقعا موندم ! شنیدم UPS های که بین 2.5 تا 3 اینا قیمت دارن زیاد خوب نیستن فنشون صدا میده بو میدن مهم تر از همه میگن ضرر داره و سرطان زاست تازه تو بعضی موارد هم خودش باعث سوختن سیستم میشه :emoji_smiley-52: خلاصه ممنون از راهنماییت بد جور تو دوراهیم

در روز مشکل دارید یا در شب ؟

Dr Caligari
2019/06/19, 19:36
در روز مشکل دارید یا در شب ؟

تو روز مشکل داشتیم 2 تا 3 بار برق می رفت فعلا که گفتن درستش کردیم 1هفته ای هست برق نرفته اما من چشمم ترسیده البته ما یه استابلایزر خوب داریم

Arthur
2019/06/19, 20:22
البته این UPS که آقا آرمین معرفی کردند هم آنلاین نیست و با قطع برق به هر حال سیستم شما خاموش خواهد شد.
اگه میخواهید حتی در صورت قطع برق هم دستگاه شما بدون وقفه روشن بماند و جریان برق اصلا قطع نشود، باید از یو پی اس آنلاین استفاده کنید.

ErfanDL
2019/06/19, 23:25
تو روز مشکل داشتیم 2 تا 3 بار برق می رفت فعلا که گفتن درستش کردیم 1هفته ای هست برق نرفته اما من چشمم ترسیده البته ما یه استابلایزر خوب داریمشما از ups با باتری selead acid استفاده کنید نه بو داره نه سرطان زا هست. اون باتری ای که بو میده lead acid هست

Sent from my C6833 using Tapatalk

Dr Caligari
2019/06/20, 13:29
من خیلی راجع به این ups فکر کردم هر جور حساب کردم خریدش ارزش نداره به چند دلیل :
1-یو پی اس های برند معتبر تو بازار کمه بیشترشون تولید داخل هستن
2-هزینه نگه داریشون زیاده باتری ها و ...
3-من کامپیوتر تو اتاقمه و کنار تختم یو پی اس باید کنار تختم باشه و با اون فضای مغناطیسی اصلا خوش بین نیستم مخصوصا تو این شرایط تحریم که معلوم نیست قطعات چجوری تولید میشه
حالا اینجا سوال برای من پیش میاد واقعا استابلایزر کفایت نمی کنه ؟ یعنی سخت افزار موقع قطع وصلی برق با وجود استابلایزر بازم اسیب می بینه ( من سیستمم گیمینگه )

@ARMIN شما پارسال تو همین جا گفتید راجع به ups تحقیق کردید نظرتون چیه ؟

ARMIN
2019/06/20, 18:50
من خیلی راجع به این ups فکر کردم هر جور حساب کردم خریدش ارزش نداره به چند دلیل :
1-یو پی اس های برند معتبر تو بازار کمه بیشترشون تولید داخل هستن
2-هزینه نگه داریشون زیاده باتری ها و ...
3-من کامپیوتر تو اتاقمه و کنار تختم یو پی اس باید کنار تختم باشه و با اون فضای مغناطیسی اصلا خوش بین نیستم مخصوصا تو این شرایط تحریم که معلوم نیست قطعات چجوری تولید میشه
حالا اینجا سوال برای من پیش میاد واقعا استابلایزر کفایت نمی کنه ؟ یعنی سخت افزار موقع قطع وصلی برق با وجود استابلایزر بازم اسیب می بینه ( من سیستمم گیمینگه )

@ARMIN شما پارسال تو همین جا گفتید راجع به ups تحقیق کردید نظرتون چیه ؟

من نظرم در مورد خرید ups برای شما منفی هست، با شرایطی که گفتین بیخیال بشین بهتره.