PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب ویندوز اصولی ؟من می خوام بدونم چه چیزایی روباید با ویندوز حتماً نصب کرد مثل نت فرام ورک ها

amozegarezist
2014/06/20, 18:27
آیا همه نت فرام ورک ها رو باید نصب کنیم هر بازی که می گیرم اونا رو به زور حتی نصب شده هم دوباره نصب می کنه
خلاصه می خام سر از این قضیه نصب ویندوز در بیارم چند ساله ویندوز نصب می کنم اما می خوام یه مشاورهدرست از کسی که کارش سخت افزاره بگیرم
بعد در مورد درایور سی پی یو با نام Intel.Chipset.Device.Software.9.4.0.1017 من اینو از اینترنت گرفتم و نصبش می کنم سی پی یوی کور تو دو 7500 دارم روی برد asusp5gc mx 1333
بعد درایور اینترنت چیه دیگه atheros_l2_lan_26717 اینو نصب می کنم ولی مودم ای دی اس ال DSL-X13 دارم درایور اونو هم نصب می کنم البته نمی دونم چطوری و از کجا درایور جدید براشون بگیرم
بعد وقتی درایور ها رو نصب می کنم در device manager یه چیزی کم می یاد سی دی مادربورد رو می زارم یهفایلی به نام acp یا همچین چیزی پیدا می کنه ... و درست می شه
vcredist_x86_en2005وMicrosoft Visual C++ 2012 این چیزا چی هستن همه رو باید نصب کرد 2010 هم هست بعد ماکروسافت سیلور لایت هم نصب کردم
فلش هم برای اینترنت اکسپلورر می گیرم یا از سایت ها فلش پلیر می گیرم و خودم تنظیم می کنم که ویندوز فلش ها رو با اون نصب کنه کوئیک تایمم می گیرم
واقعاً ماجراییه این نصب ویندوز
خب پس من نمی دونم چی رو باید نصب کرد به چه ترتیبی نصب کرد و چه طوری دیگه موقع نصب بازی ها دوباره نصب نشن

filtrmiltr
2015/09/21, 20:40
درود بر همه
دوستان بعد از سالها نصب تجربه ای ویندوز
خیلی مایلم با یه نصب اصولی و علمی آشنا بشم
قبل از نصب ویندوز چیکار باید کرد ؟بعد از نصب چه کارهایی باید کرد ؟ ترتیب نصب درایورها مهمه یا نه؟استفاده از نرم افزار های all driver توصیه می شه ? کدومش رو پیشنهاد می دید؟ چه run time هایی رو باید نصب کنیم ؟
و خلاصه اگه مقاله ای برای شما نصب اصولی ویندوز سراغ دارید ما رو هم بی نصیب نزارید لطفا

فرستاده شده از Moto Gِ من با Tapatalk

ARMIN
2015/09/21, 21:18
درود بر همه
دوستان بعد از سالها نصب تجربه ای ویندوز
خیلی مایلم با یه نصب اصولی و علمی آشنا بشم
قبل از نصب ویندوز چیکار باید کرد ؟بعد از نصب چه کارهایی باید کرد ؟ ترتیب نصب درایورها مهمه یا نه؟استفاده از نرم افزار های all driver توصیه می شه ? کدومش رو پیشنهاد می دید؟ چه run time هایی رو باید نصب کنیم ؟
و خلاصه اگه مقاله ای برای شما نصب اصولی ویندوز سراغ دارید ما رو هم بی نصیب نزارید لطفا

1. آخرین ورژن ویندوز مورد نظر رو از سایت سافت 98 دانلود کنید.
2. پس از پایاین نصب ویندوز، زبان فارسی و وفونت های مورد استفاده ی خود را اضافه کنید.
3. مایکروسافت آفیس را نصب کنید،
4. سیستم عامل و آفیس رو از طریق Windows Update به روز رسانی کنید.
5. درایور های سیستم رو نصب کنید. ترجیها" درایور های جدید رو از وب سایت سازنده های قطعات دریافت کنید - نه از سایت مادربرد.
6. کلیه برنامه های کاربری و مورد نیازتون رو نصب کنید.
7. ویندوز و آفیس رو Activate کنید.
8. پلاگین های مورد نیازتون مانند Adobe Flash Player و Internet download manager فراموش نشه.
9. حالا یک Internet Security نصب کنید و بعدش به روز رسانی کنید.
10. شروع به شخصی سازی پنجره ها، برنامه ها، و غیرو کنید.
11. پس از یکی دوروز، از درایو ویندوز Backup Image بگیرید.

filtrmiltr
2015/09/22, 08:15
1. آخرین ورژن ویندوز مورد نظر رو از سایت سافت 98 دانلود کنید.
2. پس از پایاین نصب ویندوز، زبان فارسی و وفونت های مورد استفاده ی خود را اضافه کنید.
3. مایکروسافت آفیس را نصب کنید،
4. سیستم عامل و آفیس رو از طریق Windows Update به روز رسانی کنید.
5. درایور های سیستم رو نصب کنید. ترجیها" درایور های جدید رو از وب سایت سازنده های قطعات دریافت کنید - نه از سایت مادربرد.
6. کلیه برنامه های کاربری و مورد نیازتون رو نصب کنید.
7. ویندوز و آفیس رو Activate کنید.
8. پلاگین های مورد نیازتون مانند Adobe Flash Player و Internet download manager فراموش نشه.
9. حالا یک Internet Security نصب کنید و بعدش به روز رسانی کنید.
10. شروع به شخصی سازی پنجره ها، برنامه ها، و غیرو کنید.
11. پس از یکی دوروز، از درایو ویندوز Backup Image بگیرید.
چند تا سوال
1.قبل از اکتیو اجازه آپدیت می ده ؟
2.در مورد run time ها کدومشون رو باید نصب کنیم ؟
3.ترتیب نصب درایور ها مهمه؟
4.من نرافزار کینگ دارم ،ویندوز سایت 98 از اون بهتره ؟

iSteve
2015/09/22, 13:41
دوست من، نصب ویندوز که چیزی نداره. پیش و پا افتاده ترین کاری که در دنیای کامپیوتر میشه کرد نصب ویندوز و نرم افزارهاشه که الحمدالله شما میفرمایید که بلدین، پس نیاز به توضیح نکته ی دیگه ای نیست.

ترتیب بسیار دقیق نصب ویندوز:

1- ویندوز رو نصب میکنی
2- هر چی لازم داری روش میریزی
3- استفاده میکنی و لذت میبری

تموم شد رفت!
نصب درایورها نیاز به ترتیب نداره.
منظور آقا آرمین از اینکه ویندوز رو از اون سایت دانلود کنی این بوده که مطمئن باشی که یه ویندوز خوب با کیفیت و دستکاری نشده نصب کنی.
فقط تنها نکته ای که باید رعایت کرد اینه که اگه هارد ویروسی شده. حتما قبل از اینکه درایوها رو باز کنید، اول آنتی ویروس نصب کنید.
دیگه هیچ چیزی نیاز نداره که بخواین روش حساسیت به خرج بدین.
@};-

ARMIN
2015/09/22, 13:51
چند تا سوال
1.قبل از اکتیو اجازه آپدیت می ده ؟
2.در مورد run time ها کدومشون رو باید نصب کنیم ؟
3.ترتیب نصب درایور ها مهمه؟
4.من نرافزار کینگ دارم ،ویندوز سایت 98 از اون بهتره ؟

1. بله. هم قبل و هم بعد از اكتيو اجازه ميده.

2. بسته به نيازتون داره. مهمترين چيزها JAVA و Adobe Flash Player‌ و .NetFrameworks هستش.

3. من اينطورى ترتيب بندى ميكنم:

- چيپست مادربرد،
- درايور هاى ساتا و نرم افزار هاى جانبى مرتبط با كنترلر هاى روى مادربرد مثل IRST،
- موتور اينتل
- درايور هاى USB3
- كارت صدا
- كارت گرافيك
- درايور مانيتور
- درايور تجهيزات اضافى (موس، پرينتر، اسكنر و غيرو)
- نرم افزار اصلى كنترل كننده ى مادربرد

4. سافت 98 هميشه آپديته، اكر دانلود 5 گيگ ويندوز براتون سخته همون نسخه كينگ رو استفاده كنيد.