PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هواپیمای فوق مدرن rq-170 چیست ؟

Ali Fatehi
2011/12/07, 18:25
نام هواپیما : RQ-170 Sentinel
سال معرفی به جهان : 2007
شرکت سازنده : لاکهید مارتین ( Lockheed Martin (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)[/URL] ) با 126 هزار کارمند براساس اخرین امار سال 2011
کشور سازنده : ایالات متحده امریکا
در حال حاضر در اختیار کدام نیروهای نظامی دنیا : نیروی هوایی ایالات متحده امریکا و در آینده نزدیک توسط مهندسی معکوس نیروی هوایی ایران.
نوع هواپیما : شناسایی و رادارگریز و جاسوسی

توضیحات بیشتر

یک هواپیمای شناسایی مدرن، متعلق به نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا است. این هواپیما رادارگریز بوده و به منظور عملیات‌های شناسایی در جنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. اولین بار از این هواپیمای جاسوسی در افغانستان استفاده شد. تکنولوژی بکار گرفته شده در این هواپیما با تکنولوژی به کار گرفته شده در هواپیمای F-35 Lightning II (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) است.

به دلیل جاسوسی بودن این هواپیما اطلاعات زیادی در اختیار نداریم .اما حدود طول دو بال 20 متر یا 23 متر می باشد. براساس اطلاعات مجله های جنگ در حدود 8,500 پوند وزن داردو تا 50000 پا نیز می تواند پرواز کند. موتورش هم از نوع General Electric TF34 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) است.

این هواپیما معمولا سلاح با خودش حمل نمی کند . و بیشتر برای جاسوس و استراژیکی در جنگ کاربرد دارد.
طبق اطلاعات منتشر شده معتبر این هواپیما اولین بار در اطراف شهر فندهار افغانستان استفاده شد که در این ماموریت شروع به عکس برداری و جاسوسی پرداخت. که این پروژه جنگی در 9 دسامبر 2009 و با رمز The Beast of Kandahar شناخته می شود.
براساس گفته های یک سرهنگ پنتاگون این هواپیما جایگزین هواپیماهای جاسوسی RQ-1 / MQ-1 Predator (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و MQ-9 Reaper (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) نخواهد شد.

گذشته تا اکنون این هواپیما فوق پیشرفته

در سال 1 دسامبر 2005 اولین ازمایشها در صحرای نوادا مورد ارزیابی قرار گرفت که بعد از این ازمایش قرار شد به افغانستان فرستاده شود.
که در سال 2007 در فرودگاه بین الملی قندهار فرستاده شد و که از همان جا اولین پروازهای خود را شروع کرد. البته اینجا یک نقد خیلی خوبی از سوی منتقدان ازاد خارجی پیش امد . طالبان که دارار ندارد . پس چرا انرا انجا فرستاده اند ؟ جواب : برای جاسوسی در ایران و پاکستان . (منبع 1 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و [URL="فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند."]منبع 2 (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) )

در سال 2009 دوباره این بحث جاسوسی مطرح شد زمانی که روزنامه مشهورJoongAng Daily (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) برای کره جنوبی منتشر کرد که RQ-170 وارد خاک این کشور شد که احتمالا برای جاسوس در کره شمالی برای این کار اورده شده است.

در اگوست 2010 این هواپیما بر فراز خاک پاکستان و افغانستان شروع به جاسوسی کرد و در ایبت‌آباد پاکستان تمرکز بیشتری کرد . چون مسئولان پنتاگون فکر می کردن بن لادن در این شهر و حومه ان زندگی می کند . در برخی از جاسوسی ها تصاویر به صورت زنده ضبط می شد و بارک اوباما در دفتر خود با مسئولین نظامی در حال تماشا بودند. و در اخر تصمیم گیری می کردند.

ودر اخرین خبر ها از این هواپیما به همین دو سه روز گذشته بر می گردد که زمانی که نیویورک تایمز به منشر کردن این خبر که یک RQ-150 در خاک ایران سقوط کرد که این اتفاق توسط ماموران ارتش ایران اتفاق افتاده است. در این خصوص به اخبارمعتبر دنیا (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) و ایران را پی گیری کنید.

28472848

ویدیو

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

نمی دانم به چه روشی هموطنان عزیزم به این موفقیت رسیده اند . اما به عنوان یک ایرانی . خداقوت . از همه شما تشکر می کنم.
یاحق

Ali Fatehi
2011/12/07, 18:49
تصاویر ویدیویی ارسال شد.

Phantom
2011/12/09, 19:41
با سپاس از مطلب قشنگت علی جان من به این قضیه خیلی مثبت نگاه نمی کنم به نظرم یه جای کار می لنگه

rajah
2011/12/09, 19:48
با سپاس از مطلب قشنگت علی جان من به این قضیه خیلی مثبت نگاه نمی کنم به نظرم یه جای کار می لنگه

دوست عزیز به اقتدار نظامی ایران شک داری؟ هیچ جاییش نمی لنگه

مگه اخبار شبکه های خارجی رو نمیبینی که چطوری به حول و هوا افتادن همه توش موندن

ایران پاینده باشی ای وطنم

Phantom
2011/12/09, 19:56

شبکه های خارجی رو نه نمی بینم ولی تصاویر تلویزیونی ایران رو که می بینم زیاد گویا نیست که هیچ ...
باید کمی اهل پرواز و دانش پر وازی باشی تا یه مجموعه سوالات بی جواب به مغزت خطور کنه
باید به اطرافت بیشتر ودقیق تر بنگری تا این سوالات بیشتر بشه
من چند تا ازین سوالات رو مطرح می کنم آیا این پرنده ساقط شده پس چرا منهدم نشده؟ آیا توسط اختلال الکتونیکی مصادره شده و در اختیار قرار گرفته پس باید بتونیم به پرواز درش بیاریم ودر حال پرواز ازش فیلم بگیریم وخیلی مسائل دیگه ...

Ali Fatehi
2011/12/09, 19:56

خواهش می کنم . زمانی روز یکشنبه این خبر را از تلویزیون ایران دیدم . طبق معمول و علاقه همیشگی شروع به تحقیق کردم که اول به سراغ یوتوب رفتم بعد نیویورک تامیز و واشنگتون پست. کلا من بعد از نحقیقات نسیتا زیاد از تمام منابع 98 درصد این موضوع را قبول می کنم.

قثط یک نمونه مثال می زنم. شما هکر فوق حرفه ای سایت اشیانه را دست کم گرفتین. ( خیلی ببخشید اجازه انتشار شاهکارهای این دوستان را ندارم)

Soheil.DVBHS
2011/12/09, 19:59

سلام.
زنده باد ایران و ایرانی.
دمت گرم rajah جان.

*hit m@n*
2011/12/09, 20:04

دوست عزیز به اقدار نظامی ایران شک ندارم
ولی منم با نظر phantom موافقم که گفت یه جای کار میلنگه

همیشه فناوری ضد رادار بالاترین فناوری در دنیاست
به خاطر همین پیدا کردن یک هواپیمای جاسوس ( ضد رادار) تقریبا غیر ممکنه
به نظر من اون هواپیما یک لحظه دچار نقص فنی شد و یا یه مشکلی واسش پیش اومد که ایران تونست ردشو بزنه
وگر نه از این هواپیمیها کل دنیا هست و دارن جاسوسی میکنن
پس چطور روسیه با اون قدرت نظامیش تاحالا نتونسته این هواپیماهارو بگیره
به نظرم اون هواپیما یه لحظه یه سوتی داد و از مدار خارج شو و ایران تونست پیداش کنه
وگرنه کار هرکس نیست بتونه به فناوری ضد رادار آمریکا نفوظ کنه

با تشکر
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Ali Fatehi
2011/12/09, 20:08
شبکه های خارجی رو نه نمی بینم ولی تصاویر تلویزیونی ایران رو که می بینم زیاد گویا نیست که هیچ ...
باید کمی اهل پرواز و دانش پر وازی باشی تا یه مجموعه سوالات بی جواب به مغزت خطور کنه
باید به اطرافت بیشتر ودقیق تر بنگری تا این سوالات بیشتر بشه
من چند تا ازین سوالات رو مطرح می کنم آیا این پرنده ساقط شده پس چرا منهدم نشده؟ آیا توسط اختلال الکتونیکی مصادره شده و در اختیار قرار گرفته پس باید بتونیم به پرواز درش بیاریم ودر حال پرواز ازش فیلم بگیریم وخیلی مسائل دیگه ...

بله جای چند سوالی مطرح می شود اول این فیلمی که نمایش می دهد که این پرنده فرود می اید برای ایران نیست متاسفانه رساناهای گروهی ایران انرا نمایش می دهندو مردم را به خطا می اندازند. این فیلم تا انجا که من می دانم برای ازمایشها است.

اما شما اهل کامپیوتر هستید و می دانید در دنیای سایبر همه چیز احتمال دارد برای مثال می توان حتی یک فرد را پشت لبتاپش کشت.

یک نکته که در این ویدیو که در ایران نمایش داده می شد چرخ ها نمایش داده نشده است . پس احتمال می دود در زمان سقوط صدمه دیده باشد. همین طور که 98 درصد خبر های داخلی و خارجی گقته اند که این هواپیما با حداقل خسارت روی خاک ایران سقوط کرده.

من دل خوشی از نیروی نظامی ایران ندارم .اما نمی شود ما دستاوردهای خودمان را نادیده بگیریم. برای مثال تانک ذوالفقار همان مهندسی معکوس تانک تایگر است. ( من در دانشگاه دولتی اراک درس خودندم و بالای اراک شهر دورود لوله تانک ذوالفقار را می سازند .)

rajah
2011/12/09, 20:13
دوست عزیز به اقدار نظامی ایران شک ندارم
ولی منم با نظر phantom موافقم که گفت یه جای کار میلنگه

همیشه فناوری ضد رادار بالاترین فناوری در دنیاست
به خاطر همین پیدا کردن یک هواپیمای جاسوس ( ضد رادار) تقریبا غیر ممکنه
به نظر من اون هواپیما یک لحظه دچار نقص فنی شد و یا یه مشکلی واسش پیش اومد که ایران تونست ردشو بزنه
وگر نه از این هواپیمیها کل دنیا هست و دارن جاسوسی میکنن
پس چطور روسیه با اون قدرت نظامیش تاحالا نتونسته این هواپیماهارو بگیره
به نظرم اون هواپیما یه لحظه یه سوتی داد و از مدار خارج شو و ایران تونست پیداش کنه
وگرنه کار هرکس نیست بتونه به فناوری ضد رادار آمریکا نفوظ کنه

با تشکر
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

دوست عزیز دست خدا بالای دستاست

مگه امریکا کیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا تا یه افتخار کسب می کنیم می خوایم اون رو زیر سوال ببریم

دوست عزیز اگه اینی بود که شما میگین امریکا اینقدر بعد از انتشا تصاویر متزلزل نشون

نمی داد مطمئن باش تا چند روز آینده خبرهای بیشتری میدن

در ضمن ایران نمی تونه بیاد و بگه که چطوری این هواپیما رو نشونده ،بنظر شما میشه

این اطلاعات رو تو تلوزیون پخش کرد

Phantom
2011/12/09, 20:17
بله جای چند سوالی مطرح می شود اول این فیلمی که نمایش می دهد که این پرنده فرود می اید برای ایران نیست متاسفانه رساناهای گروهی ایران انرا نمایش می دهندو مردم را به خطا می اندازند. این فیلم تا انجا که من می دانم برای ازمایشها است.

اما شما اهل کامپیوتر هستید و می دانید در دنیای سایبر همه چیز احتمال دارد برای مثال می توان حتی یک فرد را پشت لبتاپش کشت.

یک نکته که در این ویدیو که در ایران نمایش داده می شد چرخ ها نمایش داده نشده است . پس احتمال می دود در زمان سقوط صدمه دیده باشد. همین طور که 98 درصد خبر های داخلی و خارجی گقته اند که این هواپیما با حداقل خسارت روی خاک ایران سقوط کرده.

من دل خوشی از نیروی نظامی ایران ندارم .اما نمی شود ما دستاوردهای خودمان را نادیده بگیریم. برای مثال تانک ذوالفقار همان مهندسی معکوس تانک تایگر است. ( من در دانشگاه دولتی اراک درس خودندم و بالای اراک شهر دورود لوله تانک ذوالفقار را می سازند .)
درود دوست من همین که شما می فر مایی همانطور که شما فر مودین در تصاویر تلویزیونی چرخها پیدا نیستند اگه موقع فرود به چرخها آسیبی وارد شده باشند پس نباید تصاویر این قسمت پوشانده می شد عیبی به اصل قضیه دست یابی به این پرنده وارد نمی اورد و از ارزش کار نمی کاست در ثانی حتما می دانید اگه به کوچکترین صورتی در این هنگام آسیب می دید باید در بدنه هم آسیب دیدگی مشهود میشد اینها با هم نمی خونه در کل شک به اقتدار نظامی وارد نمیشه اینجا بحث دانش و فناوری است نه نظامی و سیاسی ولی اگه بخواین ادامه بدین شواهد بیشتری براتون مطرح می کنم در ضمن من کشته مرده آمریکا نیستم که با راستی یا نار استی قضیه به من نفعی برسه

*hit m@n*
2011/12/09, 20:24

دوست عزیز اگه اینی بود که شما میگین امریکا اینقدر بعد از انتشا تصاویر متزلزل نشون

من نمیخام افتخار ایران رو زیر سوال ببرم ولی امکانات و فناوری نظامی ایران و آمریکا رو با هم میشه مقایسه کرد
به نظر من شما کمی غیر منطقی هستی ( قصد بی ادبی ندارم و امید وارم از دستم ناراحت نشی )
اگه یه زره منطقی تر به پست های دوستان نگاه کنی متوجه بعضی چیزا میشی
ضمنا شاید ایران در این ضمینه پیشرفت کرده باشه ولی فناوری ضد رادار کجا و .......

با تشکر

Phantom
2011/12/09, 20:26

دوست من آیا هرچه در تلویزیون پخش بشه صد درصد صحیحه؟
منهم می خواستم همینو مطرح کنم وگرنه من بیشتر از شما از آمریکا متنفرم ولی آنچه در تلویزیون و اطرافم می بینم همیشه یکی نیست گاهی صدو هشتاد درجه مخالف هم هستن
من یه سوال از شما میپرسم ما اگه اینهمه پیشرفتهای در زمینه های علم وفنا اوری داریم چرا الان چهل پنجاه ساله داریم پیکان انگلیسی و پراید کره ای (منشا اصل این اتو مبیل آمریکاییه) رو با همان تکنو لو ژی پنجاه سال قبل کپی می کنیم چرا در زمینه های ملموس و دسترس پیشرفتی نداریم چرا فقط در تلویزیون میبینیم ما می خوایم قابل لمس باشند

Amoo
2011/12/09, 20:30
بالاخره نمیشه به طور قطع در این مورد نظر داد ، اون دوستی که گفت یک جای کار می لنگه ، من رو یاد افسانه تروا انداخت.
همیشه باید دشمن رو در بالاترین سطح تصور کرد نه اینکه از اون ترسید و مورد اغوای قدرتش قرار گرفت.
من کاملا به سخن پیامبر اعتقاد دارم که فرمودند: اگر علم در ستاره ثریا باشد مردانی از فارس به آن دست پیدا خواهند کرد
شاید آن روز امروز نباشد ولی زمانی حتما تحقق پیدا خواهد کرد شاید وقتی دیگر...

farjam1990
2011/12/09, 20:30
آمریکا و غرب واقعا چی هستن؟ واسه همین که هیچی نیستند همیشه دنبال محصولات اورجینال ساخت این کشورها هستیم؟و حتی به محصولات آسیایی تحت لیسانس اونها هم احترام بیشتری میزاریم؟
این کشورها واقعا چی هستن؟ :))
ما که سالها هواپیمای میگ دست دوم از فرانسه میخریدیم!با توپولوف ها و ایرباسها و بوئینگ ها و فوکر های فرسوده چه میکنید؟
در بحث تکنولوژی سالها باید بدویم پشت سر اینها!
تازه اگه فعلا از خرید تکنولوژی(صرفا خرید امکان استفاده از یک تکنولوژی نه یادگیری اون) کشورهای دیگه و زدنشون به اسم خودمون دست برداریم!

*hit m@n*
2011/12/09, 20:33
منهم می خواستم همینو مطرح کنم وگرنه من بیشتر از شما از آمریکا متنفرم ولی آنچه در تلویزیون و اطرافم می بینم همیشه یکی نیست گاهی صدو هشتاد درجه مخالف هم هستن
من یه سوال از شما میپرسم ما اگه اینهمه پیشرفتهای در زمینه های علم وفنا اوری داریم چرا الان چهل پنجاه ساله داریم پیکان انگلیسی و پراید کره ای (منشا اصل این اتو مبیل آمریکاییه) رو با همان تکنو لو ژی پنجاه سال قبل کپی می کنیم چرا در زمینه های ملموس و دسترس پیشرفتی نداریم چرا فقط در تلویزیون میبینیم ما می خوایم قابل لمس باشند

کاملا موافقم
من کلا شاید 10% تلویزیون ایران رو باور داشته باشم

در زمینه پیشرفت هم واقعا جای سوال داره چرا در زمینه های دیگه هیچ پیشرفتی ندازیم

و هزارتا سوال دیگه .......

با تشکر

Phantom
2011/12/09, 20:40
آمریکا و غرب واقعا چی هستن؟ واسه همین که هیچی نیستند همیشه دنبال محصولات اورجینال ساخت این کشورها هستیم؟و حتی به محصولات آسیایی تحت لیسانس اونها هم احترام بیشتری میزاریم؟
این کشورها واقعا چی هستن؟ :))
ما که سالها هواپیمای میگ دست دوم از فرانسه میخریدیم!با توپولوف ها و ایرباسها و بوئینگ ها و فوکر های فرسوده چه میکنید؟
دوست پرسپولیسی عزیزم هواپیمای میگ ساخت روسیه هست فرانسه میراژ میسازه هواپیماهای خریداری شده در زمان شاه همه امریکایی بودند که بعد انقلاب در زمان جنگ با برتری مثال زدنی پوزه نیروی هوایی و حتی نیروی در یایی روسیه را به خاک مالیدند در این هنگام هواپیماهای عراق میگ و سوخو روسی بودند تا اینکه عراق دست به د امن فرانسه شدمد میراژهای فرانسوی هم در ابتدا اسیب های جدی از ما دیدند ولی مستشاران فرانسوی خیلی زود نقاط قوط و ضعف ما و خودشان را شناختند و آنگاه ما ضربه کاری را از این میراژها خوردیم بعد جنگ فرانسه پیشنهاد فروش 60 فروند میراژ اف-1 را با تجهیزات کامل به ایران داد که متاسفانه به بهانه کمی بودجه پذیرفته نشد ولی بعد ها نیروی هوا یی چند برابر انرا برای خرید تکنو لو ژی و هواپیما های تاریخ گذشته چینی تو حلقوم چین بدون نتیجه ریخت

farjam1990
2011/12/09, 20:41
اوه معذرت میخوام توی این نوع هواپیما تخصص خاصی نداشتم :دی

راستی پرسپولیسی؟من؟
بحث من درباره این تیم اینه که تنها تیمی هستش که ازش به اندازه بقیه بدم نمیاد :دی
تیم ملی هم که...

Ali Fatehi
2011/12/09, 21:30
اما ربع کلام ، کشور عزیزمان ایران بیش از 200 سال استعمار کشورهای مختلف بود و فرهنگها و طرزفکرهای وارد فرهنگ غنی و پر بار ایران شده است. شما هنوز می توانید این استعمار مخصوصا انگلیس . در برخی ادارات شما مشاهده می کنید . عزیزان باور کنید باور کنید هنوز ایران از نظر زیر ساخت فرهنگی و اجتماعی در سطح پایینی هستیم. پس نمی توان همه چیز را گفت. را ارائه داد.
این یک نکته . نکته بعدی ما منکر برخی مسئولین خائن نیستیم . مثل خودرو سازان و دیگر صنعت ها. ( اما باور کنید مردم هنوز پیکان دوست دارند.) انشاالله بری جای مختلف شهر های کوچک برزگ به حرف من می رسی.

ya30n
2011/12/10, 01:12
سلام سلام دوستان ! آقا بحث بالا گرفته ! بزارید ما نیز یه چند خطی بنویسیم !
من باب اول خدمتتون عرض کنم ، از اینکه اون هواچیما دچار نقص از طرف مبدا شده که شکی نیست ! چون وقتی که یک هواپیما رو عملیاتی میکنن یعنی فکر همه جاشو کردن ! اینکه ما فکر کنیم بچه های ایران تونستن وارد سیستم اویونیک اون هواپیما بشن فقط 20 درصد هست ! چون اگه وارد میشدن که دیگه هواپیما صدمه ای نداشت ! و راحت فرود میومد ! من نظرم اینه که چنان پاراظیط (برای رعایت مسائل امنیتی غلط ، دیکته می کنیم) قویی تو اون منطقه اعمال کردن کل سیستم همواپیما رو از کار انداختن ! و چون ساختار این هواپیما به صورن بال پرنده هست ، با کمترین نرخ سقوط آروم به طرف زمین اومده ! و یه جایی به زمین خورده ! شاید دلیل پوشوندن زیره اون هواپیما همین بوده ! چون مسلما هواپیما با چرخ ننشسته ! حالا هر بلایی که سره اون ناناز اوردن دمشون گرم ! حرکت خفنی زدن !

+Aren
2011/12/10, 01:41
یادم هست یک بی 2 رو در چین زدن!
اون هم مشابه همین رادار گریز بود.
چین یک از بهترین پدافندها رو داره! به این صورت که تمام آسمان رو توپ بارون می کنند!
مثل اینکه لحظه ای که هواپیما قصد داشته موشک شلیک کنه، محل موشک که در رادار مشخص می شه رو به توپ می بندند.
هواپیما سقوط می کنه، خلبان فرار می کنه. بعد هم هواپیما توسط ارتش آمریکا بمب بارون می شه!
...
مرکاوا رو هم با اون همه دب دبه و کب کبه زدیم پوکوندیمش!
اون ناوچه هم روش!
...
چند مدت پیش ناو ارتش ایران به دعوت سوریه رفته بود از کانال سوئز عبور کرده بوده یارو اسرایلیه تو برج مراقبت گفته بوده خودتونو معرفی کنید. کاپیتان ایرانی هم بیسیم رو برداشته با تمام پر رویی گفته:" خفه شو" بعدم ادامه راه!
...
با پارازیت نمی شه! چون این هواپیما دارای سیستمی بوده که در صورت اختلال در ارتباط با مرکز فرماندهی به صورت اتوماتیک بر می گرده!
حالا از این هم گذشتیم! انفجار اتوماتیکش چی؟
ببینیم کی یکی روش کپی میزنن!!!
یادمه یکی از مهندسین نظامی از روی بروشور یک قایق تند رو یک قایق تند رو کپی طراحی کرد. موتورشم از موتور اتومبیل استفاده کردند! از اونم سریع تر می رفت!
از این کپی برداری های جالب زیاده!
...
خارج از هر بحثی... من اینو زیاد دور از توانایی بچه های ایرانی نمی دونم! هرچه در بقیه نهادها به نیروهای جوون بها داده نمیشه تو فناوری و تحقیقات نظامی بهت بها می دن!
راستی ما آخرش نفهمیدیم. کار سپاه بود یا ارتش؟
البته فرقی نمی کنه!

....

خبر جدید اینکه گفتن می خوان ایران رو بخاطراین کارش تحریم کنن!
بوی دماغ سوخته میاد. در ضمن مگه چیز دیگه ای هم مونده که بخوان تحریمش کنند؟

ya30n
2011/12/10, 13:15
منظورم از پاراظیط ، اینی نبود که ارتباط با مرکز رو قطع منن ! اگه با بسامد های خیلی بالا یه سری امواج رو به یه وسیله الترونیکی تابش بدن اون سخت افزار از کار میوفته ! مثل اثری که پرتو های کیهانی روی پردازش سی پی یو میزاره ! یا امواج موبایل که کارت های الکترونیکی رو می سوزونه ! احتمالا با این شیوه کار کل قطعات الترونیکی رو مختل کردن ! طوری که حتی آمریکا نتونسته از راه دور بترکونتش ! . یه حرکت جالب از چینی ها هم براتون تعریف کنم ! چند سال پیش چند تا از بچه های الاف چینی فکر راه اندازیه یه ایستگاه رادیویی fm برای دهاتشون به سرشون میزنه ! خلاصه اون رو راه میندازن ! بعد از چند وقت توی گیرنده ها یه نویز های میبینن ، بعد کلی داستان می فهمن که هواپیماهای f-117 ضد رادار و کلی هواپیماهای دیکه آمریکایی که خاصیت ضد راداری دارن به امواج fm حساسیت دارن و خاصیت پنهان کارشون رو از دست میدن ! بعد از اون رادارهای fm تولید شد ! . شکار مرکاوا هم از شاهکار های س پ ا ه بود ! که هنوز که هنوزه اسرائیل تو کفشه ! مگه اون ناو آمریکایی هم یادتون نیست که توی خلیج فارس ، بچه های بالا روی بدنش آرم سپاه رو چسبوندن ؟ :دی

*hit m@n*
2011/12/10, 13:36
احتمالا با این شیوه کار کل قطعات الترونیکی رو مختل کردن ! طوری که حتی آمریکا نتونسته از راه دور بترکونتش !

در زمینه ترکوندن هواپیما فکر نکنم ربطی به کنترل از راه دور داشته باشه
چون من شنیدم مدارش طوری طراحی شده که بعد از اینکه از کنترل خارج شد خود به خود میترکه
نه اینکه آمریکا بخاد از راه دور بترکونتش

ضمنا دوستان یه خبر جدید تو یه سایت خوندم
بعضی از سایت ها دارن فرق بین ماکت و اصل هواپیما رو پیدا میکنن ( کاملا جدی میگم - خودتون میتونین امتحان کنین تو اینترنت )

با تشکر

ya30n
2011/12/10, 14:09
در زمینه ترکوندن هواپیما فکر نکنم ربطی به کنترل از راه دور داشته باشه
چون من شنیدم مدارش طوری طراحی شده که بعد از اینکه از کنترل خارج شد خود به خود میترکه
نه اینکه آمریکا بخاد از راه دور بترکونتش

ضمنا دوستان یه خبر جدید تو یه سایت خوندم
بعضی از سایت ها دارن فرق بین ماکت و اصل هواپیما رو پیدا میکنن ( کاملا جدی میگم - خودتون میتونین امتحان کنین تو اینترنت )

با تشکر

نه حاجی ! ترکیدن خود به خود که نمیشه ! یعنی میشه ولی این کار رو نمی کنن ! چون اون هواپیما اطلاعات با ارزشی توش هست ! تا آخرین لحظه سعی در نجات اطلاعات میکنن ! ترکوندن ماله وقتی هست که دیگه هیچ امیدی ندارن.بعد هم وقتی که مختل کنن تمام مدار ها از کار میوفته ! نه فقط مدار های ارتباطی و مخابراتی ! حتی هواپیما دیگه بوق هم نمی تونه بزنه ! : دی

*hit m@n*
2011/12/10, 14:14
نه حاجی ! ترکیدن خود به خود که نمیشه ! یعنی میشه ولی این کار رو نمی کنن ! چون اون هواپیما اطلاعات با ارزشی توش هست ! تا آخرین لحظه سعی در نجات اطلاعات میکنن ! ترکوندن ماله وقتی هست که دیگه هیچ امیدی ندارن.بعد هم وقتی که مختل کنن تمام مدار ها از کار میوفته ! نه فقط مدار های ارتباطی و مخابراتی ! حتی هواپیما دیگه بوق هم نمی تونه بزنه ! : دی

ولی فکر کنم شما اشتباه میکنی
بعد از اینکه از کنترل خارج میشه خود به خود میترکه
چون اگه از کنترل خارج بشه بعد چجوری میخان بترکوننش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

با تشکر

ya30n
2011/12/10, 14:25
اون هواپیما به 10 تا ******* در ارتباطه ! خیلی راحت جاش پیدا میشه و با یه راکت کارش تموم میشه ! این یه روشش ! روش دومی که شما میگی خود به خود ! بالاخره این خود به خودی باید با یه چیزی فعال بشه ! ولی وقتی تمام برد ها از کار افتادن ! دیگه خود به خودی وجود نداره ! مثل این میمونه که باطری ساعتت رو در بیاری ! اگه خدا هم بیاد رو زمین ساعتت یه ثانیه هم تکون نمی خوره !

Phantom
2011/12/11, 09:33
Qیاسین جان اگه برداش از کار بیفته پس ما هم نمی تونیم اداره اش کنیم اگه تصاویر تلویزیونی را دیده باشی دامن پوش شده یعنی پایین تنه با یه دامن پوشانده شده احتمالا هنگام فرود نتونستن چرخهاشو باز کنن وهمینطور بعدا هیچ دلیلی من واسه دامن پوشی این پرنده به نظر من نمیرسه

Castiel
2011/12/11, 11:20
اون چیزی که در فیلم دیده شده, تفاوت رنگ نمونه اصلی هواپیما یا به قول برادران (پهپاد!) کاملا مشخصه, چون این هواپیما و تمام هواپیماهای رادار گریز به رنگ تیره هستند, چون در ارتفاع بالا پرواز می کنند و این رنگ هم دلیلی برای دیده نشدن توسط دوربین های با زوم بالای نظامی هست. و همیچنین این رنگ مربوط به نوع فلز ترکیبی هست که در ساخت بدنه استفاده شده. توی فیلم رنگ پهپاد سفید و در بعضی مناطق کرم رنگ هست!
دوم اینکه شما این پهپاد را با کمترین خسارت روی زمین نشاندید, پس چرا بالش را با چسب چسیوندین به بدنه, و چرا به قول آقا رفیع دامن پوش کردید بنده خدا را؟؟

ya30n
2011/12/11, 17:58
Qیاسین جان اگه برداش از کار بیفته پس ما هم نمی تونیم اداره اش کنیم اگه تصاویر تلویزیونی را دیده باشی دامن پوش شده یعنی پایین تنه با یه دامن پوشانده شده احتمالا هنگام فرود نتونستن چرخهاشو باز کنن وهمینطور بعدا هیچ دلیلی من واسه دامن پوشی این پرنده به نظر من نمیرسه
منم همین رو میگم ! به نظرم اصلا کنترلی صورت نگرفته ! هواپیما خودش یه جایی توی دل کویر روی شن ها خورده زمین ! به خاطر ساختار بدنه ی این هواپیما نرخ سقوطش خیلی کمه و نرم سقوط میکنه !

*hit m@n*
2011/12/11, 18:04
منم همین رو میگم ! به نظرم اصلا کنترلی صورت نگرفته ! هواپیما خودش یه جایی توی دل کویر روی شن ها خورده زمین ! به خاطر ساختار بدنه ی این هواپیما نرخ سقوطش خیلی کمه و نرم سقوط میکنه !
از اون فاصله هرجور بخواد سقوط کنه احتمال انفجارش خیلی بالاست
فکر نکنم سقوط کرده باشه !!!!!!
چون سقوط از فاصله ای که هواپیماهای جاسوسی پرواز میکنن تقریبا مساوی است با نابودی!!!!!!!!!!!!

با تشکر

Castiel
2011/12/11, 18:22
چون سقوط از فاصله ای که هواپیماهای جاسوسی پرواز میکنن تقریبا مساوی است با نابودی!!!!!!!!!!!!

با تشکر

این هم درسته، خودش میگن در ارتفاع 15000 پا پرواز میکنه، حتی اگه گربه هم از اون فاصله بیفته، تبدیل به سلولهای بنیادی میشه!
ولی دوستان عزیز، این اتفاق افتاده و این هواپیما توسط متخصصین کنترل شده روی زمین نشسته.

*hit m@n*
2011/12/11, 18:26
این هم درسته، خودش میگن در ارتفاع 15000 پا پرواز میکنه، حتی اگه گربه هم از اون فاصله بیفته، تبدیل به سلولهای بنیادی میشه!
ولی دوستان عزیز، این اتفاق افتاده و این هواپیما توسط متخصصین کنترل شده روی زمین نشسته.

این هواپیمی هیچ بمب با خودش داشته ؟؟؟
مسلح بوده ؟؟
آخه تو پست اول زده بعضی از موارد بمب حمل میکنه

با تشکر

Castiel
2011/12/11, 18:50
فکر نمی کنم بمب همراهش بوده

sezar
2011/12/11, 19:00

با تشکر
معمولا اين دسته هواپيماها به طور پيشفرض در صورت هرگونه مشكلي با مغز به زمبن نميخورند و قابليت هاور شدن دارند.....

Castiel
2011/12/11, 19:05
راستش فعلا 2000 نقل قول و شایعه از این هواپیما، ورود به کور، قابلیت های هواپیما، علت سقوط، خسارت سقوط و ... شنیدیم!

*hit m@n*
2011/12/11, 19:13
معمولا اين دسته هواپيماها به طور پيشفرض در صورت هرگونه مشكلي با مغز به زمبن نميخورند و قابليت هاور شدن دارند.....

قابلیت هاور شدن چیه ؟؟

با تشکر

Castiel
2011/12/11, 19:22
قابلیت هاور شدن چیه ؟؟

با تشکر

هاور یعنی مثل هلیکوپتر روی زمین خواهد نشست

*hit m@n*
2011/12/11, 19:29
هاور یعنی مثل هلیکوپتر روی زمین خواهد نشست

پس اگه این قابلیت داره شک نکنین خودش روی زمین نشسته
چون اگه مدارشو سوزوندن پس خودشون هم نمیتونستن کنترلش کنن

با تشکر

Yaser_Aramesh
2011/12/11, 19:58
آفرین به بروبچه های نیروهای مسلح.خوشم اومد.دیگه داریم از نظر نظامی و تسحیلات نظامی و جاسوسی پیشرفت میکنیم.البته بایدم بکنیم چون دولت کلید کرده تو این قسمت.امیدوارم به سطح آمریکا برسیم.خیلی زود, و اگه جنگی شد مثل هشت سال دفاع مقدس اینقدر خسارت نبینیم و البته مثل اون موقع با افتخار به پیروزی برسیم.بچه ها به نظرم این جریان,حمله به سفارت خانه ی انگلیس,بازی بتلفیلد 3,بیداری اسلامی در کشورهای عربی,همه و همه خبر دهنده ی جنگی بزرگ ان.جنگی بزرگ که همه درگیر خواهیم شد.(این اعتقاد من).نظر شما چیه؟؟شاید به نظرتون مسخره بیاد و بخندین.آخه خانوادم این طوری رفتار کردن !!!

*hit m@n*
2011/12/11, 20:13
آفرین به بروبچه های نیروهای مسلح.خوشم اومد.دیگه داریم از نظر نظامی و تسحیلات نظامی و جاسوسی پیشرفت میکنیم.البته بایدم بکنیم چون دولت کلید کرده تو این قسمت.امیدوارم به سطح آمریکا برسیم

آقا یاسر عزیز اول بزار ببینیم این هواپیما چجوری گیر ایران افتاده بعد شما بگو آورین به برو بچه های نیروی مسلح

همانطور که دوستان گفتن اگر این هواپیما رو از کنترل خارج کرده باشن و با پارازیت مدارشو سوزونده باشن پس ایران هم نمیتونسته کنترلشو به دست بگیره
پس قابلیت نفوظ ایران به این هواپیما و در نتیجه گرفتن کنترل اون خیلی پایینه
و با توجه به گفته دوستان اگر این هواپیما قابلیت هاور شدن داشته باشه میشه نتیجه گرفت که این هواپیما خودش تو ایران فرود اومده
البته اینا همش حدس و گمانه زنیه
ولی با حدس زدنم میشه فهمید ایران نمیتونه بهش نفوظ کنه

با تشکر

Yaser_Aramesh
2011/12/11, 20:31
آقا یاسر عزیز اول بزار ببینیم این هواپیما چجوری گیر ایران افتاده بعد شما بگو آورین به برو بچه های نیروی مسلح

ولی به نظر من کار ما بوده.تازه عموم تو سپاه.گفت: به ما گفتن واقعا کار ما بوده.من پرسیدم واقعا ما تا این حد در تسحیلات و تجهیزات پیشرفت کردیم؟؟؟ گفت : آره.وضعمون روز به روز بهتر میشه.گفتم بیشتر توضیح بده.درباره ی تسحیلات و ..... گفت: متاسفم.فوق سری.بعد لبخندی زد و گفت از درسات چه خبر؟ :-j

*hit m@n*
2011/12/11, 20:49
ولی به نظر من کار ما بوده.تازه عموم تو سپاه.گفت: به ما گفتن واقعا کار ما بوده :-j

یاسر جون پس دوست داری طرف بیاد بگه نه کار ما نبوده
رفتیم 13 به در دیدیم یه هواپیما اونجاست
برداشتیم آوردیم
دیدیم هواپیمای جاسوسیه آمریکائه

خواب معلومه طرف نمیاد بهت بگه هواپیما خودش نشسته
( البته ناراحت نشی - کلی گفتم )

با تشکر

Yaser_Aramesh
2011/12/11, 21:17
یاسر جون پس دوست داری طرف بیاد بگه نه کار ما نبوده
گذشته از حرف های رسانه ها و.........من معتقدم کار ما بوده.(چه سیستمش بهم خورده بوده و چه نخورده بوده).خب بالاخره وقتی فناوری ای هست مثل هواپیمای rq 170 بالاخره یه فناوری ای میاد که حریف اون بشه.حالا چه ایران اون فناوری رو داره,چه نداره,چه rq 170 اختلال داشته,چه نداشته مهم اینه که الان یه rq 170 تو ایران نشسته توسط نیروهای مسلح.آمریکا روسیاه شده و ترسیده و این یک فرصت برای ماست که از این هواپیما استفاده کنیم و دانشمون رو در زمینه ی جاسوسی بالا ببریم و بهتراشونو بزنیم.

موفق باشید

*hit m@n*
2011/12/11, 21:40
خب بالاخره وقتی فناوری ای هست مثل هواپیمای rq 170 بالاخره یه فناوری ای میاد که حریف اون بشه.حالا چه ایران اون فناوری رو داره,چه نداره

یاسر جون با این حرفت موافقم ولی همیشه فناوری ضد رادار یه پله بالاتر از فناوری راداره
من مستند زیاد نگاه میکنم
تو اکثر این مستندا همیشه وقتی از قدیم میان به جلو
شما متوجه میشی هر وقت رادار تونسته بالاترین فناوری ضد رادار رو شناسایی کنه
اون وقت کل دنیا میره سراغ فناوری ضد رادار جدیدتر تا از دید رادار مخفی بشه

همینطور برعکس
یعنی هر وقت رادار نتونست فناوری ضد رادار رو شناسایی کنه
اونوقت کل دنیا میره سراغ ساختن رادار جدید تا بتونن ضد رادار رو خنثی کنن

مثلا آخرین مستندی رو که دیده بودم متوجه شدم آمریکا یه نوع ناو جنگی داره که هنوز کسی نتونسته تو رادار اونو ببینه ( یعنی ضد رادار ) ( البته تا زمان ساخت مستند که همینطور بود - حدود 2 سال بود فکر کنم )

منظورم اینه شاید این هواپیما از آخرین فناوری ضد رادار استفاده میکرده
که هیچکس نتونسته شناساییش کنه
پس در نتیجه احتمال شناسایی اون توسط ایران تقریبا صفره

با تشکر

Castiel
2011/12/11, 21:48
دوستان عزیز هیچ چیزی برای ایرانی جماعت غیر ممکن نیست.

rajah
2011/12/11, 21:51
دوستان عزیز ایران رو دست کم نگیرین مطمئن باشید ایران 50 درصد از قدرت نظامی و سایبریش رو هم تا حالا نشون نداده

*hit m@n*
2011/12/11, 22:01
راستش هرچی در این زمینه بحث کنیم آخرش دوستان به یه نتیجه میرسن که ایران رو دسته کم نگیریم

پس در نتیجه :

( با غرور اینو بخونین - مثل خبر نگار صدا و سیما - که خودشو میکشه ) ( با غرور )
ایران توانست با فناوری خود به سامانه ضد رادار هواپیمای rq-170 نفوظ کند و آن را در خاک ایران بنشاند

این هواپیما هم اکنون در دست نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می باشد

بازهم جوانان این آب و خاک توانستند بگویند : ما می توانیم

( دوستان مسخره نکردم - شوخی کردم یه زره حال و هوای تاپیک عوض بشه )

با تشکر

sezar
2011/12/12, 10:07
قابلیت هاور شدن چیه ؟؟

با تشکر
هواپیماهای جاسوسی معمولا برای اینکه اهدافی که میخواهند رصد کنند در فواصل بسیار زیاد هستند و اینکه ابعاد این هواپیما ها اینقدر نیست که سوختشون را حمل کنند معمولا در طراحی فیزیکیشون عواملی را مد نظر میگیرند تا حداقل میزان سوخت استفاده شه ! برای همین هواپیما بسیاری از مسیر را میتونی گلاید کنه یعنی بدون صرف انرژی با استفاده از جریانات هوا حرکت میکنه ! در هنگام سقوط هم مکانیزم های گلاید کردن فعال میشه و هواپیما اصطلاحا هاور میکنه و میاد پایین ! منظورم این نیست که مثله هلی کوپتر عمودی میشینه ! با استفاده از بالای بزرگش (در تصاویر هم مشخصه) و جریانات هوایی سعی میکنه یا حداقل سرعت به زمین برسه ! احتمالا چرخ هایش را هم باز کرده که به خاطر همین دامن پوشوندن بهش چون بالاخره چرخاش صدمه میبینند هنگام زمین خوردنش

Amoo
2011/12/12, 11:14
احتمالا چند وقت دیگه با همچین تیتری رو برو شویم:

ایران هواپیمای جاسوسی را به روسیه تحویل نمود ؟!

Phantom
2011/12/12, 11:23
3095

پایگاه خبری تحلیلی ایران هسته ای در نوشته ای به قلم علی شاهدیان، آورده است:منابع امریکایی از روز یکشنبه به این طرف انبوهی از گزارش های مفصل و دارای جزئیات منتشر کرده اند که نشان می دهد فناوری این هواپیما یکی از حساس ترین فناوری های موجود در اختیار سرویس های اطلاعاتی این کشور بوده و از اطلاعات مربوط به آن به شدت حفاظت می شده است.
این گزارش ها نشان می دهد دولت امریکا اکنون به شدت نگران تبعات سیاسی، فنی، اطلاعاتی و نظامی فرود اجباری این هواپیما در ایران است و به همین دلیل تمام ابزراهای خود را برای حداقل کردن خسارات ناشی از این موفقیت بزرگ ایران به کار گرفته است.
اکنون پرسش این است که چرا این هواپیما تا این حد برای دولت امریکا مهم است و جایگاه آن در سیستم فناوری نظامی و امنیتی امریکا چیست؟
بر مبنای مجموعه گزارش های موجود می توان مشخصات این هواپیما و دلایل حساسیت آن را به شکل زیر توضیح داد.
1- نخستین ویژگی این هواپیمای بدون سرنشین که باعث شده در نوع خود منحصر بفرد باشد توانایی تقریبا مهارناپذیر رادارگریزی آن است. اطلاعات موجود نشان می دهد این هواپیما توسط رادارهای معمولی برد بلند (حتی انواع بسیار پیشرفته آن) به هیچ وجه قابل رهگیری نیست و رادارهای برد کوتاه VHF نیز تنها در صورتی قادر به مشاهده آن –آن هم به سختی- هستند که هواپیما کمتر از 40 کیلومتر با آنها فاصله داشته باشد؛ اتفاقی که وقوع آن تقریبا محال است. ویژگی رادار گریزی این هواپیما ناشی از پوشش بسیار مخصوصی است که تمام سطح آن را پوشانده و بسیاری از کشورهای جهان از جمله روسیه و چین سال های طولانی است که به دنبال دست یابی به فرمول و مشخصات ساختمانی آن هستند. روزنامه نیویورک تایمز در تحلیل به قلم ویلیام براد و دیوید سانجر که روز دوشنبه 14 آذر 1390 منتشر شده، درباره توانایی رادار گریزی هواپیمای RQ170 نوشته است: «به گفته مقامات امریکایی، یک نمونه رادار گریز این هواپیمای بدون سرنشین اوایل امسال ساعت ها در ‏موارد مکرر بر فراز مخفیگاه اسامه بن لادن در ابت آباد پاکستان پرواز کرد بدون آنکه بوسیله ‏سامانه های دفاع هوایی پاکستان مورد شناسایی قرار گیرد». این روزنامه ادامه داده است: «ماه ها گزارش هایی، همگی تایید نشده، ‏منتشر شده است که از همان هواپیما مرتبا بر فراز ایران و احتمالا با هدف شناسایی مراکز هسته ای یا ‏موشکی مخفی استفاده می شده است». همچنین لولیتا سی بالدور، در گزارشی برای آسوشیتدپرس از واشینگتن در روز سه شنبه 15 آذر 1390 نیز او قول لورن تامپسون، تحلیلگر دفاعی موسسه لکسینگتون در ویرجینیا در این باره می نویسد: «این هواپیماها طوری طراحی شده اند که بتوانند به مکان هایی بروند که دیگر ‏هواپیمای باسرنشین یا بدون سرنشین نمی توانند به آنجا بروند. این هواپیما به ویژه طوری طراحی شده ‏است که ردیابی و هدف قرار دادن آن توسط دشمنان بسیار دشوار باشد». یک کارشناس فنی به «ایران هسته ای» عامل اصلی رادارگریزی این هواپیما رنگ مخصوص بدنه آن است.
2- دومین ویژگ این هواپیما که انتقال آن به ایران نگرانی بسیار جدی امریکایی ها را برانگیخته آن است که این فناوری RQ170 شباهتی جدی به فناوری بمب افکن های B-2 و همچنین جنگنده بمب افکن F-35 دارد که جزو پیشرفته ترین و در عین حال محرمانه ترین فناوری های نظامی امریکا محسوب می شود.
3- سومین ویژگی هواپیمای بدون سرنشین امریکایی که در اختیار ایران است، مربوط به موتورهای بسیار پیشرفته آن است که عملا به آن امکان می دهد به جای چند ساعت، چند روز در در هوا باقی بماند. جان پایک از اندیشکده گلوبال سکیوریتی در این باره به لولیتا سی بالدور گزارشگر آسوشیتدپرس از واشینگتن رد روز 15 آذر 1390 گفته است: «کلید موفقیت آمریکا در مورد هواپیماهای رادارگریز، موتورهای کم مصرف آنها است که به آنها ‏امکان می دهد به جای چندین ساعت، روزها در هوا بمانند».‏
4- ویژگی چهارم هواپیمای RQ170 مربوط به توانایی های جنگ الکترونیک آن بویژه در دو حوزه خاص است. نخست اینکه این هواپیما می تواند مجموعه ارتباط رادیویی با سیم و بی سیم در اطراف منطقه پروازی خود را تا شعاعی بزرگ شنود کند و دوم اینکه قادر است در منطقه پروازی خود در صورت لزوم اختلالات الکترونیکی وسیع ایجاد نماید.
5- ویژگی پنجم هواپیمای بدون سرنشین RQ170 استقرار رادارهای فوق پیشرفته «سار» بر روی آن است که هیچ نمونه مشابهی در جهان ندارد. منابع غربی نام این رادار را AESA ذکر کرده اند.
6- ششمین ویژگی این هواپیما مربوط به دوربین ها، لنزها و سنسورهای نصب شده بر روی آن است که به آن یک توانایی منحصر بفرد تصویر برداری جاسوسی می دهد. این دوربین ها دارای توان تصویر برداری با وضوح بسیار بالا در هر شرایط جوی و همچنین دارای قدرت تفکیک منحصر بفرد هستند.

خبرنامه دانشجویان ایران: درپی رونمایی هواپیمای جاسوسی ساقط شده آمریکا توسط ایران در روز گذشته، رسانه های غربی پیشرفت ایران در جنگ الکترونیک را ضربه ای بزرگ به ارتش ایالات متحده دانسته و به شکست بزرگ واشنگتن در قبال تهران اذعان کردند.
روز یکشنبه (۴ دسامبر/۱۳ آذر) رسانه های ایران از “سرنگونی” و دراختیار گرفتن یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی خبر دادند که حریم هوایی شرق ایران را نقض کرده بود. این هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین هدف حمله “واحدهای جنگ الکترونیکی و پدافند هوایی” جمهوری اسلامی قرار گرفت و با کمترین آسیب بدست ایران افتاد.
پهپاد (پرنده هدایت پذیر از دور) که بدست ایران افتاده از نوع “RQ 170 سنتینل” است که نوعی هواپیمای بدون سرنشین شناسایی است که خبر ساخت آن در سال ۲۰۰۹ به رسانه های فعال در حوزه امور نظامی درز کرد و در سال ۲۰۱۰ نیروی هوایی آمریکا وجود این نوع هواپیما را تایید کرد.
ارتش و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا معمولا از هواپیماهای بدون خلبان برای نظارت بر فعالیت های نظامی در منطقه استفاده می‌ کنند. علاوه بر آن، از این نوع هواپیماها برای حمله‌ های موشکی در یمن، افغانستان و پاکستان نیز استفاده می‌ شود.
پخش تصاویر هواپیمای فوق پیشرفته بدون سرنشین جاسوسی آمریکا که پس از تجاوز به خاک ایران به دست نیروهای مسلح کشورمان به زمین نشانده شده است، از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان به خصوص آمریکایی و اسرائیلی داشت، بطوری که این رسانه ها از پیروزی ایران در جنگ الکترونیک یاد کرده و ساقط کردن هواپیمای جاسوسی آمریکا را یک افتضاح برای فناوری جنگنده ها و هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی و اسرائیلی خواندند.
خبر ساقط کردن یک هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط ایران در چند روز گذشته به تیتر اول رسانه های انگلیسی تبدیل شده بود و روز گذشته در پی انتشار تصاویر این پهپاد جاسوسی شبکه خبری “بی بی سی” اعلام کرد: با توجه به تصاویر منتشر شده می توان گفت که هواپیمای جاسوسی آمریکا آسیب ندیده است.
روزنامه دیلی تلگراف نیز در گزارشی با اشاره به ساقط کردن یک هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط ایران نوشت: در صورت دستیابی ایران به فناوری طبقه بندی پیچیده پهپاد جاسوسی آمریکا، می توان از این پیشرفت به عنوان ضربه ای بزرگ به ارتش ایالات متحده یاد کرد.
این روزنامه انگلیسی در ادامه به اظهارات اخیر نیروهای ناتو در خصوص مفقود شدن یک هوایپمای جاسوسی در افغانستان در نزدیکی مرز ایران طی هفته گذشته اشاره می کند و می نویسد: به نظر می رسد این هواپیمای جاسوسی که روز گذشته تلویزیون ایران آن را منتشر کرد، همان هواپیمایی باشد که مقامات ناتو درباره آن صحبت می کردند.
دیلی تلگراف در این گزارش با اشاره به توانایی بالای ایران در جنگ سایبری با آمریکا می نویسد: مهندسان ایرانی می توانند روشهایی را برای شکست فناوری جاسوسی آمریکا و استفاده از تجهیزات این پهپاد در تکنولوژی هواپیماهای بدون سرنشین خود پیدا کنند.
در پی رونمایی سپاه از پهپاد جاسوسی آمریکا، شبکه خبری “فاکس نیوز” نیز در گزارشی دستیابی ایران به هواپیمای پیشرفته بدون سرنشین آمریکا را خسارتی بزرگ برای این کشور خواند و اعلام کرد: مقامات آمریکایی انتظار رونمایی از این هواپیمای به غنیمت گرفته شده را داشتند.
این شبکه خبری در ادامه به گزینه های مطرح شده آمریکا برای بازگرداندن یا از بین بردن هواپیمای جاسوسی سرنگون شده در ایران و انصراف از اجرای این طرحها به سبب نگرانی درباره عواقب آن اشاره کرد و نوشت: تصاویر منتشر شده در تلویزیون ایران نشان می دهد که هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی سالم فرود آمده است.
شبکه خبری “سی بی اس” آمریکا نیز با پوشش خبری لحظه به لحظه از این رویداد بزرگ دستیبابی ایران به فناوری پهپاد جاسوسی آمریکا را شکستی بزرگ برای منافع امنیت ملی آمریکا خواند و نوشت: با توجه به سالم بودن این هواپیما می توان گفت که فرصت دستیابی به اطلاعات طبقه بندی شده درباره برنامه نظامی محرمانه آمریکا برای ایران فراهم شده و به نظر می رسد که بسیاری از بدترین کابوس تحلیلگران اطلاعاتی به حقیقت می پیوندد.
“جو سیرینسیونه” عضو شورای روابط خارجی آمریکا نیز در گفتگو با سی بی اس با پیچیده خواندن سیستم هواپیمای جاسوسی ایالات متحده به شکست بزرگ آمریکا در جنگ الکترونیکی با ایران در پی دستیابی ایران به فناوری این هواپیما اذعان کرد.
برخی از مقامات آمریکایی نیز که در حال بررسی این ویدئو هستند، اعلام کردند: معتقدیم که این هواپیما همان پهپاد جاسوسی آمریکا باشد که هفته گذشته مفقود شد. اظهارات این مقامات آمریکایی درحالیست که وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) تاکنون در این باره اظهار نظر نکرده است.
پایگاه اینترنتی تحلیلی آنتی وار نیز در گزارشی نوشت: انتشار خبر ساقط کردن هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط ایران از جنگ مخفیانه ایالات متحده و رویکرد جدید دولت باراک اوباما در قبال جهوری اسلامی ایران پرده برداشت.
آنتی وار در ادامه نوشت: با وجود آنکه هیچ مدرکی دال بر نظامی بودن برنامه هسته ای ایران وجود ندارد، اقدامات آمریکا در قبال این کشور در راستای تلاشها برای توقف برنامه هسته ای ایران صورت می گیرد.
بلومبرگ نیز در گزارشی به انتقاد وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران از آمریکا به دلیل نقض حریم هوایی خود پرداخت و نوشت: چندین مقام آمریکایی در این باره که ایرانی ها این هواپیما را در اختیار کارشناسان چینی، روسی یا کارشناسان دیگر کشورها قرار دهند، ابراز نگرانی شدید کرده اند.
روزنامه نیویورک تایمز نیز با پرداختن به خبر رونمایی از پهپاد جاسوسی آمریکا مدعی شد: این اقدام بیشتر جنبه تبلیغاتی داشت زیرا پشت هواپیمای جاسوسی تصاویر آیت الله خامنه ای و آیت الله خمینی خمینی (ره) وجود داشت و بر روی آن شعارهای ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی نوشته شده بود.
واشنگتن پست نیز به اظهارات مقامات ایرانی در تشریح نحوه کنترل و اطلاعات دقیق پهپاد جاسوسی سازمان سیا پرداخت و به نقل از مقامات ایرانی نوشت: این هواپیما قصد نفوذ و جاسوسی بر فراز کشورمان را دارد که پس از ورود این هواپیما به فضای شرق کشور، این هواپیما در کمین گاه الکترونیکی نیروهای مسلح قرار گرفت و با حداقل خسارت در ایران به زمین نشانده شد.
این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: طول دو بال این هواپیما حدود 26 متر، طول بدنه چهار و نیم متر و ارتفاع آن یک متر و 84 سانتی متر است و دارای سیستم های پیشرفته جمع آوری اطلاعات در ابعاد الکترونیکی، تصویری و مخابراتی و سامانه های راداری مختلف است.

این هواپیما از جهت نوع ساخت و پوشش، رادار گریز طراحی شده و از حیث فناوری آخرین نمونه هواپیماهای پیشرفته ای است که آمریکا مورد استفاده قرار می دهد.
پایگاه اینترنتی گلوبال ریسرچ نیز با اشاره به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صهیونیستی دبکا نزدیک به سیستم های اطلاعاتی و امنیتی این رژیم نوشت: ایران توانسته با یک حمله سایبری پهپاد آمریکایی را بر زمین بنشاند و کنترل آن را در دست بگیرد.
پایگاه صهیونیستی دبکا در ادامه به ادعای مقامات نظامی آمریکایی در خصوص نقض فنی این پهپاد اشاره می کند و می نویسد: اگر این ادعاها صحیح بود، هواپیمای جاسوسی آمریکا باید دچار آسیب های جدی می شد، اما تصاویر منتشر شده نشان می دهد که این هواپیما دچار آسیب های جدی نشده و این پیشرفت ایران سازمانهای اطلاعاتی آمریکایی و اسرائیلی را شوکه کرده است.
پایگاه صهیونیستی دبکا ضمن انتقاد از ناتوانی آمریکا در اجرای عملیاتی برای خارج کردن پهپاد از کنترل ایرانیان اذعان کرد: سالم بودن این هواپیمای هشداری برای آمریکا و اسرائیل است تا به فکر ایجاد تغییرات مهم در سیستم های امنیتی خود بیفتند.
این پایگاه صهیونیستی همچنین با اشاره به سیستم های دقیق جنگ الکترونیک ایران می نویسد: هواپیمای جاسوسی RQ 170 مسلح به سیستم خودانفجاری بوده و در صورت افتادن به دست نیروهای طرف مقابل باید خود را منهدم می کرد اما ایرانی ها توانستند سیستم خودانفجاری این هواپیما را از کار بیندازند.
رسانه های چاپ سرزمین های اشغالی نیز در گزارشهای متعدد به واکنش مقامات ایرانی و آمریکایی در این باره پرداختند و از توان بالای ایران در جنگ الکترونیک خبر دادند.
در همین حال هاآرتض با پرداختن به این رویداد بزرگ نوشت: جمهوری اسلامی ایران تنها یک روز پس از ابراز نگرانی آمریکا درباره دستیابی ایران به اطلاعات طبقه بندی شده درباره برنامه نظامی محرمانه ایالات متحده از پهپاد جاسوسی این کشور رونمایی کرد.
3096
منبع:فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

*hit m@n*
2011/12/12, 12:57
احتمالا چند وقت دیگه با همچین تیتری رو برو شویم:

ایران هواپیمای جاسوسی را به روسیه تحویل نمود ؟!

ایران هرگز همچین کاری نمیکنه
شاید مهندسین روسی واسه بازدید بیان
ولی هیچ وقت اونو تحویل روسیه نمیدن
درسته روسیه با آمریکا مشکل داره ولی ایران عمرا همچین کاری بکنه
این هواپیما یه غنیمت بزرگ واسه ایرانه
مگه علکیه که بخان به روسیه تحویلش بدن

با تشکر

doom2009
2011/12/12, 13:13
دوستان گرامی وارجمند مگر یک هواپیما چقد ارزش داره شما ازکجا بدونین که این ترفند و سرگرم کردن سر ایران نباشه که کارهای دیگه در پس زمینه انجام بدن حالا شما فکر کنید یک هواپیما رو که به احتمال خیلی زیاد بدون سرنشین هم هست رو حالا به هرعلتی به زمین نشاندین خوب این که توی خودش فیلم ضبط نمیکنه فقط فیلم ارسال میکنه اون هم بصورت سیکوریتی که برای هر کسی قابل خانش نیست عملا این هواپیما به هیچ دردی نمیخوره یک چشم الکترونیکی هستش شما فکر کنید مثلا صد تا از این هواپیما ها رو فرستادن وما یکیش رو به زمین نشاندیم خوب بقیه چی شاید فکر کنید که این هواپیما خیلی مهمه ولی بنظر اینجانب اصلا افتخاری برای این کار وجود نداره بجز تحریمات بیشتر افتخار وقتیه که ما با تمام مردم این کره خاکی با صلح وصفا زندگی کنیم و با هم در ارتباط باشیم با تشکر موفق باشید

Yaser_Aramesh
2011/12/12, 13:23
دوستان گرامی وارجمند مگر یک هواپیما چقد ارزش داره شما ازکجا بدونین که این ترفند و سرگرم کردن سر ایران نباشه که کارهای دیگه در پس زمینه انجام بدن حالا شما فکر کنید یک هواپیما رو که به احتمال خیلی زیاد بدون سرنشین هم هست رو حالا به هرعلتی به زمین نشاندین خوب این که توی خودش فیلم ضبط نمیکنه فقط فیلم ارسال میکنه اون هم بصورت سیکوریتی که برای هر کسی قابل خانش نیست عملا این هواپیما به هیچ دردی نمیخوره یک چشم الکترونیکی هستش شما فکر کنید مثلا صد تا از این هواپیما ها رو فرستادن وما یکیش رو به زمین نشاندیم خوب بقیه چی شاید فکر کنید که این هواپیما خیلی مهمه ولی بنظر اینجانب اصلا افتخاری برای این کار وجود نداره بجز تحریمات بیشتر افتخار وقتیه که ما با تمام مردم این کره خاکی با صلح وصفا زندگی کنیم و با هم در ارتباط باشیم با تشکر موفق باشید

وقتی آمریکا حالیش نمیشه,انگلیس حالیش نمیشه, باید جنگید....صلح و دوستی چیه؟؟؟؟!!!!!!حتی تصورشم نکن.یا همینطوری تو تحریم میزارن و جنگ نرم میکنیم یا به زودی جنگ نظامی هم میکنیم.آمریکا ابرقدرت هست اما ما هم همچین کشک نیستیم.امیدوارم در جنگی که روی خواهد داد همه به میدان برویم و با افتخار به پیروزی برسیم.چون متاسفانه هیچ امیدی به صلح و آشتی با غرب نیست!!!!!!!!

Castiel
2011/12/12, 13:35
دوستان عزیز به زودی اعزام به جبهه حق علیه باطل آغاز خواهد شد!!
فکر کردید اگه امریکا میتونست تا الان حمله نمیکرد؟؟
مطمئن باشید از ایران میترسه، خیلی راحت به افغانستان و عراق حمله کرد، ولی اینجا ایرانه.

doom2009
2011/12/12, 13:36
گذشته از حرف های رسانه ها و.........من معتقدم کار ما بوده.(چه سیستمش بهم خورده بوده و چه نخورده بوده).خب بالاخره وقتی فناوری ای هست مثل هواپیمای rq 170 بالاخره یه فناوری ای میاد که حریف اون بشه.حالا چه ایران اون فناوری رو داره,چه نداره,چه rq 170 اختلال داشته,چه نداشته مهم اینه که الان یه rq 170 تو ایران نشسته توسط نیروهای مسلح.آمریکا روسیاه شده و ترسیده و این یک فرصت برای ماست که از این هواپیما استفاده کنیم و دانشمون رو در زمینه ی جاسوسی بالا ببریم و بهتراشونو بزنیم.

موفق باشید

دوست گرامی اینجانب به ایرانی بودنم افتخار میکنم ولی یک مقدار باید منطقی فکرکنیم شما فکر میکنید این هواپیما آخرین تکنولوژی رو داره و اونو بر سر ایران به پرواز در آورده نه عزیز هواپیمایی که امروز به پرواز در بیاد برای ماموریت چند سال پیش ساخته شده وطی آزمایشات مکرر بعد اونو فرستادن برای ماموریت خوب حالا پس معلوم میشه این تکنولوژی هر چقد هم پیشرفته باشه اونها پیشرفته ترش رو دارن شما فکر کن ایران بخواهد این هواپیما را کالبد شکافی و از اون نمونه برداری و بسازد فقط نمونه برداری از این هواپیما وطراحی آن چند سال طول میکشه پس ما هنوز خیلی عقبیم بر فرض مثال هم توانستیم از این تکنولو ژی کپی برداری کنیم این که ساخت اندیشه وفکر ما نبوده تقلید از دیگران هستش پس چه افتخاری داره و این را هم به شما بگم اگر این چین نباشه ایران هیچ کاری نمیتونه انجام بده برای اینکه الآن بیشتر ین واردات رو از چین داریم نظامی و غیر نظامی با تشکر موفق باشید

amir90
2011/12/12, 13:57
مطمئن باشید از ایران میترسه، خیلی راحت به افغانستان و عراق حمله کرد، ولی اینجا ایرانه.
دوست عزیز روسیه راضی نمی شه اگه نفت روسیه از جای دیگه تامین شه ایران نابوده

doom2009
2011/12/12, 13:59
وقتی آمریکا حالیش نمیشه,انگلیس حالیش نمیشه, باید جنگید....صلح و دوستی چیه؟؟؟؟!!!!!!حتی تصورشم نکن.یا همینطوری تو تحریم میزارن و جنگ نرم میکنیم یا به زودی جنگ نظامی هم میکنیم.آمریکا ابرقدرت هست اما ما هم همچین کشک نیستیم.امیدوارم در جنگی که روی خواهد داد همه به میدان برویم و با افتخار به پیروزی برسیم.چون متاسفانه هیچ امیدی به صلح و آشتی با غرب نیست!!!!!!!!

دوست گرامی چرا امیدی به صلح نیست ما ایرانیان مردمی صلح طلب هستیم شما تصور کن دنیا رو خونه خودت وشما با خوانواده ات هر روز دعوا براه میندازی آیا میتونی در اون خانه تا آخر عمر زندگی کنی نمیشه من از هیچ کشوری دفاع نمیکنم ولی هیچ کشوری رو هم نفی نمیکنم ببین دوست من ما فعلا از خودمون هیچی نداریم همین اینترنتی که شما استفاده میکنی و میای نظر خودت رو مینویسی به وسیله کابل یا بیسم از کشور دیگری به ما رسیده پس به چیمون باید افتخار کنیم اینجانب اگر افتخاری ببینم فقط زمان جنگ تحمیلی ایران وعراق بود که الآن هم به فراموشی سپرده شده شما باور میکنی در منطقه ای که ما زندگی میکنیم هنوز یک بیمارستان نداریم یک بیمارستان دارن میسازن الآن نزدیک به ده ساله هنوز نصف کارهاش رو انجام ندادن اینترنت نداشتیم تا 6 ماه پیش همش با موبایل و طرح ایرانسل یا با کد شهر دیگری به نت کانکت میشدیم درسته ما ایرانیان پیشرفتهایی هم داریم ولی بیشتر استادان ما در خارج از کشور دوره دیدن و بیشتر تکنولوژی های خودمون رو از کشورهای دیگر وارد میکنیم با تشکر موفق با شید

doom2009
2011/12/12, 14:13

دوست گرامی و استاد بزرگوار آمریکا از هیچ کشوری نمیترسه اینو مطمئن باش همو نگونه که ایران میفرماید نمیترسد فقط از چیزی که میترسه اینه که ایران با روسیه و چین بده بستون داره و ایران شاهراه کلیه کشورهای خلیج فارس هستش و بعضی کشورها قبول نمیکنن که به ایران حمله بشه که اون کشورها هم خودشون هم منافعشون به خطر نیفته و خود آمریکا نیز منافع زیادی در این حوزه داره که با شروع جنگ به خطر خواهد افتاد و یک مساله دیگه هنوز با مسائل سوریه درگیره شما تصور کنید مثلا خدای ناکرده الآن به ایران حمله بشه خوب اون شیر مردانی که قبلا در جنگ حظور داشتند الآن هم وجود دارند آیا پشتیبانی میکنند یا نه البته سوء تفاهم نشه هنوز هم شیر مردانی وجود دارند ولی مثل سلبق فکر نکنم دیگه همه جانبه باشه با تشکر موفق باشید