PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید تلویزیون

javidy1992
2014/06/06, 21:13
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه دونه تلویزیون سایز 46 تا 50 میخام بگیرم(کوچکتر نباشه)
هوشمند بودن و اینا هم برام مهم نیست----اگه 3Dهم باشه بهتر---فقط کیفیت تصاویر عالی باشه----مدل و قشنگی هم تا حدود زیادی شرطه
بودجه ام نهایت 2.5 میلیونه----برند مورد علاقم سامسونگ هست(نه اینکه برند دیگه ای اصلا نخوام)
ممنون میشم بهترین مدل ها رو معرفی کنین
با تشکر

arashlinux
2014/06/06, 21:29
با 2.5 كيفيت تصوير عالى؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

javidy1992
2014/06/06, 21:36
دیگه خرابمون نکن داداش!!!!!!!!!!!!!!!
توی این بازه قیمتی منظورم بود---------مگر نه مشخصه با 2.5 بهترین تلویزیون رو به آدم نمیدن!!!!!!!!!!

Reza Eshraghi
2014/06/06, 21:50
توی این بازه قیمتی منظورم بود---------مگر نه مشخصه با 2.5 بهترین تلویزیون رو به آدم نمیدن!!!!!!!!!!

مرتضی جان برادر . در این رنج بوجه برای سایزی که مد نظرتون هست انتخاب خیلی محدوده !
LG 47LN54200 در رنج بودجه شما هست .
تلویزیون های جدید X.V***on هم وارد بازار شدن که قیمتهاشون در برابر امکاناتشون زیادی عالی هست . تلویزیون هوشمند سه بعدی 47 اینچ از این برند حدود 2800 قیمت خورده !!! از هربرند دیگه ای بخواین تلویزیون هوشمند سه بعدی با این رده سایز بگیرید زیر 6 میلیون نیست ! ( هرچند هوشمند و سه بعدی گفتید خیلی براتون اهمیت نداره و الزام بهش نیست . البته یه مقدار سه بعدی بودن براتون مهم تر بود ظاهراً )
ولی مانیتورهاشون که خیلی چنگی به دل نزد از نظر کیفیتی تضمینی نیست تلویزیون هاشون هم چیز خیلی جالبی باشن !

javidy1992
2014/06/06, 21:59
واقعا دمت گرم آقا رضا ترکوندی!!!!!!!!!!مثل مسی همه جای زمین هستی
خوب اگه تا 3 تومن بالا ببرم هزینه رو چی؟چیز بهتری گیرم میاد؟
این پلاسما ها بدرد بخور هستن؟مثلا همین
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

magiteq
2014/06/06, 22:01
شما یک F6450 سایز 40 بگیر با قیمت 2300 . کیفیت خیلی خوب با توجه به قیمت.
شما نباید کیفیت رو فدای سایز بزرگتر بکنی
در غیر اینصورت باید به مدل های 2012 LG و
X.V***on رضایت بدی که اصلا توصیه نمیشه
و یا خرید پلاسماهای HD.

Reza Eshraghi
2014/06/06, 22:04
:))
خواهش می کنم ! شرمندمون نکن ! مسی کجا ما کجا ! شأن مسی رو بردی زیر سؤال ! :D
راستش پلاسماها هم معایب و شرایط خاص خودشون رو دارند . من در حدی نیستم که بخوام بیشتر از این وارد جزئیات بشم واسه همین اگه قصد خرید پلاسما دارید از یکی از دوستان اساتید حرفه ای در مباحث تصویری علی آقا عزیز دعوت می کنم با جزئیات بیشتری راهنماییتون کنند .

ویرایش : علی آقا عزیز خودشون میزبان هستن و تشریف آوردن !

javidy1992
2014/06/06, 22:11
پلاسما یعنی بدرد نمیخورن؟ یعنی تفاوت فول اچ دی با اچ دی خیلی نمایان میشه؟ چون یه سری از ال ای دی ها هم با اینکه قیمتشون بالاتره و فول اچ دین اصلا از لحاظ شفافیت در سطح خوبی نیستن مگر اینکه مدل معروف برند ها رو که تبلیغات روشون زیاده و 100 البته قیمتشون هم خیلی بالاتره بگیرم به نظرتون دور پلاسما کلا خط بکشم؟

magiteq
2014/06/06, 23:26
پلاسما یعنی بدرد نمیخورن؟ یعنی تفاوت فول اچ دی با اچ دی خیلی نمایان میشه؟ چون یه سری از ال ای دی ها هم با اینکه قیمتشون بالاتره و فول اچ دین اصلا از لحاظ شفافیت در سطح خوبی نیستن مگر اینکه مدل معروف برند ها رو که تبلیغات روشون زیاده و 100 البته قیمتشون هم خیلی بالاتره بگیرم به نظرتون دور پلاسما کلا خط بکشم؟

پلاسماهای در این سطح کیفی پیشنهاد نمیشه
ابتدا اینکه خروجی نور بسیار کمی داره( پلاسمای مورد نظری که نام بردی) از همین رو در محیط های پر نور به شدت افت کنتراست پیدا میکنه. برای بهترین کیفیت باید محیط تاریک باشه با حداقل نور.
مشکل جاماندگی تصویر داره. مثلا اگر یک تصویر ثابت مثل لوگوی شبکه یا زیرنویس و یا تصویر ثابت دیگه ای بر روی پنل به مدت حتی نه چندان طولانی مثلا 1 ساعت( هر پنل رفتار متفاوتی داره تا حدی , حتی اگر هم مدل باشن) بمونه اصطلاحا جاش میمونه.
که گفته میشه IR و اگر این جاماندگی همیشگی بشه , در اثر عدم رعایت موارد ایمنی که به burn in معروف هست , باید پنل تعویض بشه. البته این قبیل مشکلات مثل پیکسل سوختگی در LCD ها هم هست ولی به ندرت.
(البته برای رفع جاماندگی موقت از تصاویر brak in هم استفاده میشه که یک سری تصاویر سفید و خاکستری و.... به شکل پشت سر هم به نمایش در میاد که خودت هم میتونی با paint درست کنی به شکل اسلاید شو نمایش بدی در پنل که رفع بشه.)
اما در مورد تفاوت HD با FULL HD. تعداد پیکسل به نمایش درامده در یک FULL HD حدود 2.5 میلیون هست اما این مقدار در پلاسمای نام برده کمتر از 1 میلیون هست. نتیجه اخلاقی= افزایش قابل ملاحظه جزییات تصویر در full hd
شفافیت و در واقع شارپ تصویر , یکی از فاکتورهاش رزولیشن هست. فاکتور خیلی مهم دیگه کنتراسته. به طوری که حتی یک FULL HD ممکنه با کنتراست بالاتر اش نسبت به یک ULTRA-HD شفافیت بیشتری داشته باشه
جزییات بیشتری رو به نمایش بزاره.

aryaiee
2014/06/07, 08:57
پلاسما برای بودجه های محدوده دوست عزیز و اصولا مدل های پایینش هم توصیه نمیشه.مصرف برق هم بیشتر هستش.ولی فقط باید در محیط های کم نور استفاده بشه.البته رنگ سیاه که یک فاکتور مهم نیز هستش در پلاسما بهتر دیده میشه.اما در تمامی فاکتورها led برتری داره.اگر بتونید کمی افزایش بودجه بدید مدل 46f6350 توصیه میشود.که 3D هم هستش و کیفیت قابل قبولی داره CTG بسیار بسیار کمی هم دارد.اگر هم اصرار خودتون بر اینچ بالا پلاسما باشه اول خدممتون عرض کنم با توجه به پیشرفت سیستم های پخش کننده و پشتیبانی پایین رزولوشنPDP ابتدا توصیه نمیشود ولی اگر خواستید باید مدل بالا از هر برندی رو بگیرید.در مورد BURN IN دوست گرامی خیلی وقته با پیشرفت تکنولوژی دیگه مسئله پررنگ نیست و میشه گفت دیگر باعث خرابی نمیشود. و هم اینکه مسائلی برای حل این مشکل هستش مثل ANTI-BURN که در رنگ های متفاوت میتونه این مشکل رو حل کنه.البته باز هم عرض میکنم دیگه بسیار به ندرت اتفاق میفته!در صورت پیش اومدن IR هم نکاتی برای رفع اون به سادگی در منزل وجود داره(اگر بعد از ساعتی حل نشد).این مشکل قبلا به این علت بود که به علت مصرف بالای جریان در pdp مقداری نیز به شکل گرما به هدر میرفت.و گرمای حاصله باعث تغیر حالت فسفر میشد.در مدل های جدید و تکنولوژی neopdp این مشکل بسیار کم شد!گرمای کمتر باعث تغیرات کمتر در فسفر شد.البته اضافه کنم burn in در شرایط گارانتی محصول نیست!
27446

arashlinux
2014/06/07, 16:30

داداش شرمنده قصد جسارت نداشتم بيشتر براى خودم سوال بود

Sent from Tapatalk

javidy1992
2014/06/07, 18:11
پلاسما برای بودجه های محدوده دوست عزیز و اصولا مدل های پایینش هم توصیه نمیشه.مصرف برق هم بیشتر هستش.ولی فقط باید در محیط های کم نور استفاده بشه.البته رنگ سیاه که یک فاکتور مهم نیز هستش در پلاسما بهتر دیده میشه.اما در تمامی فاکتورها led برتری داره.اگر بتونید کمی افزایش بودجه بدید مدل 46f6350 توصیه میشود.که 3D هم هستش و کیفیت قابل قبولی داره CTG بسیار بسیار کمی هم دارد.اگر هم اصرار خودتون بر اینچ بالا پلاسما باشه اول خدممتون عرض کنم با توجه به پیشرفت سیستم های پخش کننده و پشتیبانی پایین رزولوشنPDP ابتدا توصیه نمیشود ولی اگر خواستید باید مدل بالا از هر برندی رو بگیرید.در مورد BURN IN دوست گرامی خیلی وقته با پیشرفت تکنولوژی دیگه مسئله پررنگ نیست و میشه گفت دیگر باعث خرابی نمیشود. و هم اینکه مسائلی برای حل این مشکل هستش مثل ANTI-BURN که در رنگ های متفاوت میتونه این مشکل رو حل کنه.البته باز هم عرض میکنم دیگه بسیار به ندرت اتفاق میفته!در صورت پیش اومدن IR هم نکاتی برای رفع اون به سادگی در منزل وجود داره(اگر بعد از ساعتی حل نشد).این مشکل قبلا به این علت بود که به علت مصرف بالای جریان در pdp مقداری نیز به شکل گرما به هدر میرفت.و گرمای حاصله باعث تغیر حالت فسفر میشد.در مدل های جدید و تکنولوژی neopdp این مشکل بسیار کم شد!گرمای کمتر باعث تغیرات کمتر در فسفر شد.البته اضافه کنم burn in در شرایط گارانتی محصول نیست!
27446
ممنون از راهنمایی جامع و شاملتون
تلویزیونی رو هم که معرفی کردین خوبه
اگه پلاسما بخام بگیرم کدوم مدلش رو توصیه میکنید؟یا اصلا پلاسما رو کلا بذارم کنار؟صریح بگین خوبه یا نه؟چون مثلا مدل TC-PST60 پاناسونیک میگن کیفیتش توی پلاسماها خوبه
مثلا توی این سایت گفته برا کاربرای عادی پلاسما عمرش مثل ال سی دی هست و خرید ال سی دی اتلاف هزینه هست
این هم
من هم کاربر عادی هستم و نه میخام باهاش بازی کنم و نه...... فقط تماشای تلویزیون و بس
با تشکر

Reza Eshraghi
2014/06/07, 18:15
اگه پلاسما بخام بگیرم کدوم مدلش رو توصیه میکنید؟یا اصلا پلاسما رو کلا بذارم کنار؟صریح بگین خوبه یا نه؟چون مثلا مدل TC-PST60 پاناسونیک میگن کیفیتش توی پلاسماها خوبه
مثلا توی این سایت گفته برا کاربرای عادی پلاسما عمرش مثل ال سی دی هست و خرید ال سی دی اتلاف هزینه هست

من هم کاربر عادی هستم و نه میخام باهاش بازی کنم و نه...... فقط تماشای تلویزیون و بس
با تشکر

لطفاً لینک ندید از سایت های دیگه آقا مرتضی عزیز !
البته باید عرض کنم از مشاوره هایی که اونجا ارائه میشه انتظار بیشتر از این نمیشه داشت .
توضیحاتی که در مورد تلویزیون های به اصطلاح LED و مقایسه هایی که از این تلویزیون ها با پلاسما دوستان کردند فکر می کنم به اندازه کافی صریح بوده .

javidy1992
2014/06/07, 18:20
لطفاً لینک ندید از سایت های دیگه آقا مرتضی عزیز !
البته باید عرض کنم از مشاوره هایی که اونجا ارائه میشه انتظار بیشتر از این نمیشه داشت .
توضیحاتی که در مورد تلویزیون های به اصطلاح LED و مقایسه هایی که از این تلویزیون ها با پلاسما دوستان کردند فکر می کنم به اندازه کافی صریح بوده .
لینک اصلاح شد

aryaiee
2014/06/07, 18:43
این هم
با تشکر
بنده چند خط از اون مطلب رو خوندم و جسارتا کامل نادرست بود و بر چه پایه اساسی بود نمیدونم.در مورد اینکه صریح بخوام چیزی رو عرض کنم،آقا رضا هم فرمودند معایب،مزایا و...غیره گفته شد به صراحت تصمیم گیری به عهده شماست دیگه.در ضمن عمر پلاسما کمتر از lcd هستش!اون مدل پاناسونیک هم که فرمایش کردید یکی از بهترین مدل های توی خانواده پلاسما بود.در ضمن این مدل ماله سال 2013 بود.و سایت cnet هم 5 ستاره کامل رو به این مدل داده بود!و در ضمن پاناسونیک همیشه گرونترین پلاسما رو تولید میکنه.دیگه تصمیم با شماست.موفق باشید

javidy1992
2014/06/09, 12:38
سلام مجدد دوباره مزاحم شدیم
تصمیم گرفتیم هزینه رو بالاتر ببریم
توی سایتای خارجی نگاه کردم این دو مدل پسند شد
SONY BRAVIA KDL-48W605B LED
LED 3D FULL HD SAMSUNG 46F6400
اینا تایید میشن؟
توی این بازه قیمتی چیز بهتری پیشنهاد میدین؟

aryaiee
2014/06/09, 13:54
سلام مجدد دوباره مزاحم شدیم
تصمیم گرفتیم هزینه رو بالاتر ببریم
توی سایتای خارجی نگاه کردم این دو مدل پسند شد
SONY BRAVIA KDL-48W605B LED
LED 3D FULL HD SAMSUNG 46F6400
اینا تایید میشن؟
توی این بازه قیمتی چیز بهتری پیشنهاد میدین؟

سلام دوست عزیز
شما بودجه خودتون رو فرمایش میکردین دست واسه انتخاب من بازتر بود.اون مدل سامسونگ در ایران 46F6450 هستش.(این رو گفتم که به اشتباه نیفتید موقع خرید)و هوشمنده مدل خوبی در اومد.
این مدل سونی از پنل سامسونگ استفاده میکنه!البته در کنترل رنگ بسیار دقیق عمل میکنه.دوست عزیز ممکنه امکانات اینترنتی و اسمارت به سامسونگ نرسه اما تصویر خوبی دارد.همچنین در مورد پخش از روی فلش هم و تعدد فرمت های پشتیبانی شده باز هم سامسونگ جلوتر است.اما سونی در خیلی موراد مثل موتور براویا و طراحی قوی برد y روی کیفیت تصویر کار کرده.backlight ضعیفتری به نسبت سامسونگ داره اما رنگ های زنده ایی داره.مشکل پخش شدن رنگ(حتی در warm) زیاد دیده نمیشه.
اینها نمودار طیف رنگ هردو هستند.اولی سونی

27466

سامسونگ
27467
در کل مدل 46f6400 به نظر بنده بهتره.سونی رو بنده با گارانتیش رو ندیدم اگر خواستید بخرید حتما با گارانتی باشد!
بودجه دقیق هم اعلام بفرمایید

javidy1992
2014/06/09, 14:22
سلام دوست عزیز
شما بودجه خودتون رو فرمایش میکردین دست واسه انتخاب من بازتر بود.اون مدل سامسونگ در ایران 46F6450 هستش.(این رو گفتم که به اشتباه نیفتید موقع خرید)و هوشمنده مدل خوبی در اومد.
این مدل سونی از پنل سامسونگ استفاده میکنه!البته در کنترل رنگ بسیار دقیق عمل میکنه.دوست عزیز ممکنه امکانات اینترنتی و اسمارت به سامسونگ نرسه اما تصویر خوبی دارد.همچنین در مورد پخش از روی فلش هم و تعدد فرمت های پشتیبانی شده باز هم سامسونگ جلوتر است.اما سونی در خیلی موراد مثل موتور براویا و طراحی قوی برد y روی کیفیت تصویر کار کرده.backlight ضعیفتری به نسبت سامسونگ داره اما رنگ های زنده ایی داره.مشکل پخش شدن رنگ(حتی در warm) زیاد دیده نمیشه.
اینها نمودار طیف رنگ هردو هستند.اولی سونی

27466

سامسونگ
27467
در کل مدل 46f6400 به نظر بنده بهتره.سونی رو بنده با گارانتیش رو ندیدم اگر خواستید بخرید حتما با گارانتی باشد!
بودجه دقیق هم اعلام بفرمایید
در حال حاضر 3.5 تا 4 میلیون---مجبور بشم بیشتر--البته اینا رو نمیدونم چند هستن؟
6450 رو از دو سه جا پرسیدم گفتن کمیاب شده----6450 حدودا چنده؟بگردم گیر میاد؟
در ضمن فروشگاه های توی تهران بعضیاشون بدون گارانتی هم دارن یعنی بدون گارانتی اصلا نگیرم---یعنی بدشانسیه؟رفیقام همه بدون گارانتی گرفتن شانسشون سالمه سالمه
ممنون از صبرتون

aryaiee
2014/06/09, 14:41
در حال حاضر 3.5 تا 4 میلیون---مجبور بشم بیشتر--البته اینا رو نمیدونم چند هستن؟
6450 رو از دو سه جا پرسیدم گفتن کمیاب شده----6450 حدودا چنده؟بگردم گیر میاد؟
در ضمن فروشگاه های توی تهران بعضیاشون بدون گارانتی هم دارن یعنی بدون گارانتی اصلا نگیرم---یعنی بدشانسیه؟رفیقام همه بدون گارانتی گرفتن شانسشون سالمه سالمه
ممنون از صبرتون

دوست خوبم در یک مشاوره همیشه باید نفع استارتر اولویت اول باشه.اصلا به این شکل قضاوت نکنید که چون ماله دوستم خراب نشده...ببینید حتی اگر خراب بشه و شما بخواید هزینه تعمیر هم پرداخت کنید بازهم شرکت حتی یک پیچ بهتون نمیده.ضمن اینکه LG و samsung هردو قیمت رو پایین آوردن برای مبارزه با کالای قاچاق!پس ضرر نمیکنید.در مورد 46f6450 هم بله موجودی کمه اما ظاهرا نایاب نیست.اگر برای جام جهانی میخواید که هیچ اما اگر عجله ندارید سری h سامسونگ هم داره میاد با کمی قیمت بیشتر ولی کارایی بهتر.در مورد قیمت ها بین 3400 تا 3600 دیدم من.با گارانتی البته!این هم بخونی بد نیست

javidy1992
2014/06/09, 15:03
دوست خوبم در یک مشاوره همیشه باید نفع استارتر اولویت اول باشه.اصلا به این شکل قضاوت نکنید که چون ماله دوستم خراب نشده...ببینید حتی اگر خراب بشه و شما بخواید هزینه تعمیر هم پرداخت کنید بازهم شرکت حتی یک پیچ بهتون نمیده.ضمن اینکه LG و samsung هردو قیمت رو پایین آوردن برای مبارزه با کالای قاچاق!پس ضرر نمیکنید.در مورد 46f6450 هم بله موجودی کمه اما ظاهرا نایاب نیست.اگر برای جام جهانی میخواید که هیچ اما اگر عجله ندارید سری h سامسونگ هم داره میاد با کمی قیمت بیشتر ولی کارایی بهتر.در مورد قیمت ها بین 3400 تا 3600 دیدم من.با گارانتی البته!این هم بخونی بد نیست
ممنون---اجر زحمتاتون با آقا
پس صد در صد 6450 میگیرم---با تشکر