PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل مانیتور LG 23EA63

A.M.I.N
2014/05/16, 13:24
مشکل مانیتور LG 23EA63

نرم افزار درایورش هم نصبه ولی با کابل hdmi که به گرافیک میزنم تصویر فیکس نمیشه ؟

ولی با کابل های dvi و rgb بدون مشکل تصویر عادی میشه .

چرا اینجوریه ؟ خروجی hdmi پشتی برای چی گذاشتن ؟ روی گرافیک که جواب نداد . ؟ یعنی تصویر فیکس نشد

aryaiee
2014/05/16, 14:01
مشکل مانیتور LG 23EA63

نرم افزار درایورش هم نصبه ولی با کابل hdmi که به گرافیک میزنم تصویر فیکس نمیشه ؟

ولی با کابل های dvi و rgb بدون مشکل تصویر عادی میشه .

چرا اینجوریه ؟ خروجی hdmi پشتی برای چی گذاشتن ؟ روی گرافیک که جواب نداد . ؟ یعنی تصویر فیکس نشد

دوست عزبز کاش اطلاعات بیشتری در اختیار میگذاشتین.منظور شما از فیکس شدن دقیقا چیست؟سایز تصویر؟لطفا ورژن کابل رو بفرمایید.یا در ابتدا با کابل دیگری امتحان بفرمایید.اگر منظور شما از فیکس شدن سایز است لطفا تنظیمات مربوط به سایز تصویر رو هم چک کنید.این مانیتور قابلیت نمایش تصویر در رزولوشن FHD رو دارا است و پشتیبانی میکنه از HDMI پس مطمئن باشید LG درست کار کرده.

A.M.I.N
2014/05/16, 14:25
منظورم اینه که کابل hdmi تلویزون را اوردم به پشت گرافیک و پشت مانیتور زدم تصویر امد ولی تصویرش کوچیکه بزرگ استاندار 1920 1080 نمیشه ؟ خوده مانیتور که کابل hdmi نداشت داخل جعبه مجبور شدم برای tv که دو تا داشتم را

روی این نصب تست کنم

تنظیمات گرافیک اینها را هم بلدم تنظیم کنم

ولی با تنظیم اونها هم بازم بزرگتر نشد .

ولی تا کابل dvi یا rgb را میزنم بدون مشکل 1920 میشه عالی . ؟ !!!

aryaiee
2014/05/16, 14:41
منظورم اینه که کابل hdmi تلویزون را اوردم به پشت گرافیک و پشت مانیتور زدم تصویر امد ولی تصویرش کوچیکه بزرگ استاندار 1920 1080 نمیشه ؟ خوده مانیتور که کابل hdmi نداشت داخل جعبه مجبور شدم برای tv که دو تا داشتم را

روی این نصب تست کنم

تنظیمات گرافیک اینها را هم بلدم تنظیم کنم

ولی با تنظیم اونها هم بازم بزرگتر نشد .

ولی تا کابل dvi یا rgb را میزنم بدون مشکل 1920 میشه عالی . ؟ !!!

دوست من اول بگم اگر کابل شما ورژن 1.3 گاهی مواقع کابل هایی که در این ورژن هستند و کیفیت خوبی هم ندارند در این رزولوشن ممکن دچار ایراد بشوند پس کابل 1.4 توصیه میشود.دوم اینکه در زمان تست لطفا مطمئن بشید که PC با کابل دیگه ایی به جز HDMI متصل نباشد.یعنی فقط با HDMI انتقال تصویر انجام بشود.و اینکه درسته همراه مانیتور معمولا کابل عرضه نمیشه.میشه لطف کنید مدل گرافیک هم بفرمایید

A.M.I.N
2014/05/16, 14:45
کابلم سالمه دو تا کابل هم تست کردم دایو ورژن 1.4 هم هستش اورجینال

کارت گراف هم 7870 هست . آخرین درایور هم نصبه .

توی تنظیمات خیلی راحت باید حل میشد ولی نمیشه ؟ !!! :-< [-(

aryaiee
2014/05/16, 14:53
کابلم سالمه دو تا کابل هم تست کردم دایو ورژن 1.4 هم هستش اورجینال

کارت گراف هم 7870 هست . آخرین درایور هم نصبه .

توی تنظیمات خیلی راحت باید حل میشد ولی نمیشه ؟ !!! :-< [-(

پس اینطور که مشخصه همه چی OK هستش.در آخر:روی مانیتور یک کلید مثل کلید Source وجود داره.چند بار مکرر بزنیدش ورودی هارو یک بار دستی سوییچ کنید ببینید درست میشه!

A.M.I.N
2014/05/16, 16:45
متاسفانه نمیشه ! آیا کابل hdmi تلویزون با pc مگه فرق داره ؟ سوکتش هاشون که بهم میخوره ؟ !!:(

aryaiee
2014/05/16, 18:18
متاسفانه نمیشه ! آیا کابل hdmi تلویزون با pc مگه فرق داره ؟ سوکتش هاشون که بهم میخوره ؟ !!:(

نه دوست گلم کابل hdmi واسه pc و multimedia کلا یکی است!شما همه شرایط رو فرمودید.بنده تا یکی 2 ساعت دیگه برمیگردم منزل سعی میکنم یکم تمرکز کنم راه دیگه ایی شد خدمتت ارائه میدم ایشالا مشکلت حل میشه

A.M.I.N
2014/05/16, 19:06
مشکلم حل شد آقا

این گزینه اولی که قرمز رنگ کردم روی 10 بود دیفالت شانسی بردمش روی 0 که الان گذاشتم تصویر امد جلو درست شد . X_X

حالا یه سوال دیگه اون گزینه پایین که فلش آبی زدم برای چی هستش ؟ تیکش را باید بزنم یا نه ؟
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

aryaiee
2014/05/16, 19:15
خوب دوست من چند راه میگم یکی یکی امتحان کنید.اول اینکه دیفالت mood مانیتور روی حالت hdmi بگذارید و بعد مانیتور رو ریستارت کنید یکبار.اگر نشد وارد تنظیمات مانیتور بشید اگر درست بگم از تنظیمات مانیتور گزینه auto source را به حالت دستی و بعدش گزینه hdmi را در connection type انتخاب کن و بگذار بماند سپس دوباره امتحان کن(ریستارت)البته این کار ربطی به رزولوشن نداره یک کار سخت افزاریه که ممکن درست بشه.اگر باز هم نشد توی تنظیمات کارت گرافیکتون برید.در یک قسمت هست که چون کارت 7870 در دسترس ندارم دقیقا نمدونم کجا ولی در تنظیمات یه بخشه به اسمه Scaling داره که اونجا سایز تصویر رو تغییر بدید

A.M.I.N
2014/05/16, 19:19
یه مشکل بزرگ جدید حالا دارم الان وقتی سیستم را ریستارت میکنم مانیتور خودش بالا نمیاد ؟

همون بعد از ریستارت ویندوز قبلش باید از پایین حتما یکبار خاموش روشن را بزنم بعد فوری میادش ؟

ولی توی اون DVI و RGB بعد از ریستارت خودش فوری میومد بالا

aryaiee
2014/05/16, 19:25
مشکلم حل شد آقا

این گزینه اولی که قرمز رنگ کردم روی 10 بود دیفالت شانسی بردمش روی 0 که الان گذاشتم تصویر امد جلو درست شد . X_X

حالا یه سوال دیگه اون گزینه پایین که فلش آبی زدم برای چی هستش ؟ تیکش را باید بزنم یا نه ؟

پست من بعد از شما اومد وگرنه گفتم در آخر بری scaling :)>-.اون گزینه هم به این معنیه که زمانی که رزولوشن صفحه شما با رزولوشن dfp یکی نیست از قسمت scaling به جای مقادیر سفارش یا انجام شده استفاده کنید.البته اگر اشتباه نکنم شاید شاید توی بازی باز رزولوشن عوض شه که باز اینجا عوض کنید

aryaiee
2014/05/16, 19:33
یه مشکل بزرگ جدید حالا دارم الان وقتی سیستم را ریستارت میکنم مانیتور خودش بالا نمیاد ؟

همون بعد از ریستارت ویندوز قبلش باید از پایین حتما یکبار خاموش روشن را بزنم بعد فوری میادش ؟

ولی توی اون DVI و RGB بعد از ریستارت خودش فوری میومد بالا

ببین دوست گلم hdmi یک واسط دیجیتال هستش.و این مشکل شما به این علته که کابل با مانیتور sync نمیشه.علتش هم به یک پرتکل برمیگرده که یکم تخصصیه(اگر خواستید توی پروفایل کامل بهت توضیح میدم)و اینم بگم که این مشکل بیشتر در کارتهای amd اتفاق میفته.شما یک بار صفحه نمایش رو بکنید دوباره بزنید و سیستو رو ریستارت کنید.

A.M.I.N
2014/05/16, 19:37
ممنون انجام دادم ولی sync نمیکنه متاسفانه . حتما باید اولش روشن خاموش کنم !!!

--------------

سوال بعدی هم به نظر شما کیفیت تصویر کابل hdmi یا dvi فرق میکنه ؟ اخه من فرقی بینشون نمیبینم ؟ !!! آگه فرقی نداره همون dvi را بذارم ؟ !!!

Reza Eshraghi
2014/05/16, 19:40

--------------

سوال بعدی هم به نظر شما کیفیت تصویر کابل hdmi یا dvi فرق میکنه ؟ اخه من فرقی بینشون نمیبینم ؟ !!! آگه فرقی نداره همون dvi را بذارم ؟ !!!

مهمترین فرقش اینه که DVI صدا رو منتقل نمی کنه !
مشکلتون حل شده امین جان کاملاً ؟!
قبل از اینکار توی پست اسکرین و صفحه اول که مربوط به بایوس مادربرد هست و لوگوی مادربرد نشون داده میشه تصویر کاملاً با سایز مانیتور ست شده و حاشیه اضافی نداره ؟!

aryaiee
2014/05/16, 19:41

--------------

والا دوست گلم بنده در اواسط صحبتمون میخواستم خدمتت عرض کنم که dvi استفاده کنید چون تفاوتی نمیکنه اصلا واستون اما این رو نگفتم چون معمولا عادت ندارم صورت مسئله رو پاک کنم.آره داداش فرقی بینشون نیست dvi از مشکلات کمتری برخوداره;);)

A.M.I.N
2014/05/16, 19:42
بله عزیز کاملا حل شد دیگه صفحه اضافی ندارم .

از طریق همون منوی اسکالینگ را روی صفر گذاشتم .

آره تست صدا هم کردم با هدفون و حتی اسپیکر صداش هم خوبه بد نبود .

مهمترین فرقش اینه که DVI صدا رو منتقل نمی کنه !
مشکلتون حل شده امین جان کاملاً ؟!
قبل از اینکار توی پست اسکرین و صفحه اول که مربوط به بایوس مادربرد هست و لوگوی مادربرد نشون داده میشه تصویر کاملاً با سایز مانیتور ست شده و حاشیه اضافی نداره ؟!

A.M.I.N
2014/05/16, 19:45
عزیز الان مجدد تست کردم تصویر با hdmi شفاتر میشه کمی !!! البته این منوی زیری که گذاشتم را ببنید

فقط زمانی که hdmi را میزنم ظاهر میشه ! توی dvi اصلا نمیاد تو منو این قسمت !!!

دیفالتش توی hdmi روی 4.2.2 هستش که وقتی به این فول تغییر میدم تصویر واقعا عالیتر میشه نسبت به dvi که این گزینه را نداره ؟

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

والا دوست گلم بنده در اواسط صحبتمون میخواستم خدمتت عرض کنم که dvi استفاده کنید چون تفاوتی نمیکنه اصلا واستون اما این رو نگفتم چون معمولا عادت ندارم صورت مسئله رو پاک کنم.آره داداش فرقی بینشون نیست dvi از مشکلات کمتری برخوداره;);)

aryaiee
2014/05/16, 20:02
عزیز الان مجدد تست کردم تصویر با hdmi شفاتر میشه کمی !!! البته این منوی زیری که گذاشتم را ببنید

فقط زمانی که hdmi را میزنم ظاهر میشه ! توی dvi اصلا نمیاد تو منو این قسمت !!!

دیفالتش توی hdmi روی 4.2.2 هستش که وقتی به این فول تغییر میدم تصویر واقعا عالیتر میشه نسبت به dvi که این گزینه را نداره ؟

دوست من اول بگم آقا رضا استاد بنده منظورشون از صدا این بود که کابل dvi صدا ساپورت نمیکنه اما hdmi میکنه که بنظرم اشتباه متوجه شدید.چیزی که فرمودید کابل dvi-d هم دیجیتال هستش و از این فرمت پشتیبانی میکنه.دوست من این شات هم که از این منو گذاشتید اینه که در حالت hdmi این منو این امکان رو به شما میده که سیستم رنگ رو عوض کنید.ببینید طبق اینه که شما میتونید با امتحان کردن حالتهایی که این منو به شما میده حالت رنگ رو(با توجه به نمایشگر)عوض کنید و ببینید کدوم واسه شما بهتره.

Reza Eshraghi
2014/05/16, 20:49
دوست من اول بگم آقا رضا استاد بنده منظورشون از صدا این بود که کابل dvi صدا ساپورت نمیکنه اما hdmi میکنه که بنظرم اشتباه متوجه شدید..

در این جمله استارتر صحبتی از صدا نکردند که شما فکر کردید ایشون اشتباه متوجه شدند .
کل این پستشون مرتبط با کیفیت تصویر بود .
در پست قبلی گفتند که صدا رو تست کردند .

agh2ir
2014/05/17, 05:08
سلام

در رابطه با این که وقتی سیستم رو خاموش می کنید و بعد دوباره روشن می کنید مانیتور رو خودتون باید روشن کنید: بله درسته، این مشکل این مانیتور هست که وقتی Input رو می گذاری روی HDMI بعد از رفتن به استندبای می ره روی DVI کلا این مانتیور یه شاهکاره ال جی هست هم از اون تبلیغات بدون مرز بودنش که در واقع یه چیزی حدود 21 میل مرز هست بین تصویر وقتی دو تا مانیتور رو می گذاری کنار هم و هم این که این مشکل رو داره.

در رابطه با سی دیش هم اون برنامه ای که توی سی دی هست رو کلا نصب نکن و فقط درایور رو از دیوایس منیجر نصب کن و همون طور که اساتید عزیز گفتند هیچ فرقی بین DVI و HDMI نیست.

A.M.I.N
2014/05/17, 20:55
این مانیتور را 910 خریدم کلا چطور مانیتوری هستش ؟