PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر دهی در مورد کیس مناسب سرور

karimi.138
2014/05/14, 07:56
با سلام دوستان عزیز ممنون میشم در مورد کیسی با مشخصات زیر جهت سرور شبکه dc و فایل سرور نظر بدید

تعداد
شرح
نوع

1
ASUS Z87-K
M.B.

1
Intel Core™ i5-4670 - 3.40 GHz 6M Cache
CPU

2
8GB DDR3 1600

RAM

3
Seagate 1.0 TB SATA7200 RPM
HDD

1
Power GREEN GP530AB 530WATT
POWER

Reza Eshraghi
2014/05/14, 08:26
با سلام دوستان عزیز ممنون میشم در مورد کیسی با مشخصات زیر جهت سرور شبکه dc و فایل سرور نظر بدید

تعداد
شرح
نوع

1
ASUS Z87-K
M.B.

1
Intel Core™ i5-4670 - 3.40 GHz 6M Cache
CPU

2
8GB DDR3 1600
RAM

3
Seagate 1.0 TB SATA7200 RPM
HDD

1
Power GREEN GP530AB 530WATT
POWER

سلام جناب کریمی عزیز ! به فروم سخت افزار خوش آمدید . @};-
بودجتون چقدره ؟!
یه کم در مورد جزئیات کاربردتون بیشتر توضیح بدید .

karimi.138
2014/05/14, 08:56
سلام جناب کریمی عزیز ! به فروم سخت افزار خوش آمدید . @};-
بودجتون چقدره ؟!
یه کم در مورد جزئیات کاربردتون بیشتر توضیح بدید .

با سلام و تشکر از لطف شما جناب اشراقی
بودجه نهایت 3 میلیون تومان
این سیستم جهت سرور یک شبکه با تعداد 25 کلاینت جهت دامین کنترلر و فایل سرور استفاده میشه طبیعتا چون سرور هم هست تمام وقت روشنه

ممنون میشم پیشنهاد دیگه ای دارین با قیمت ذکر بفرمایید

Reza Eshraghi
2014/05/14, 11:56
این سیستم جهت سرور یک شبکه با تعداد 25 کلاینت جهت دامین کنترلر و فایل سرور استفاده میشه طبیعتا چون سرور هم هست تمام وقت روشنه

بودجتون یه مقدار کمه برای یه سیستم مناسب کاربردتون بستن !
حجم فایل در گردش شما زیاده ؟!
1ترابایت که کفایت می کنه ؟!

AmirMahmood
2014/05/14, 12:02
به نظرم یه مدت صبر کنید تا سری z97 بیاد به بازار اونوقت مدل های بهتری برای کاربری شما در اختیارتون قرار میگیره
در این سری خیلی به بحث شبکه انتقال دیتا تا کارایی پرداختن و میتونه برای شما مناسب باشند

karimi.138
2014/05/14, 12:32
تشکر از دوستان تا اون موقع نمیتونم صبر کنم سری جدید بیاد اگه بودجرو تا 500هزارتومان افزایش بدم چه سیستمی پیشنهاد میدید

Reza Eshraghi
2014/05/14, 12:44

این سؤال رو پاسخ ندادید که حجم فایل در گردش شما زیاده ؟!
سیستمی مد نظر دارم شده حدود 3650 ! شما توی کل ایران این سیستم رو نشون بدید نمی توانند بهتر از این در رنج بودجه شما برای کاربرد سرور بهتون پیشنهاد کنند !
تنها موردش این هست که نتونستم کیس و پاور اختصاصی سرور پیشنهاد بدم توی اون لیست چون به شدت قیمتشون بالاست !
اضافه قیمتش موردی نداره ؟! لیست رو براتون بزارم ؟!

karimi.138
2014/05/14, 13:32
تشکر از شما حجم گردش فایل ما زیاد نیست یکسری فایلهای افیسیمربوط به سفارشات و یک برنامه تولید و یکسری نقشه اتوکد مربوط به قطعات که بنظرم همون 3 هارد 1ترا جواب گو
ممنون میشم سیستم پیشنهادی را مورد بفرمایید

Reza Eshraghi
2014/05/14, 14:06
تشکر از شما حجم گردش فایل ما زیاد نیست یکسری فایلهای افیسیمربوط به سفارشات و یک برنامه تولید و یکسری نقشه اتوکد مربوط به قطعات که بنظرم همون 3 هارد 1ترا جواب گو
ممنون میشم سیستم پیشنهادی را مورد بفرمایید

اوه ! ببخشید ! اصلاً به اون تعداد جلوی هارد دقت نکردم ! X_X
(منظورم از حجم فایل در گردش این بودکه دیتای زیادی روی هارد نوشته میشه و تولید میشه و آرشیو زیادی وجود داره ؟! )
سیستمی که واسه سرور بسته مشه باید شرایط و ملاحظات خاصی توش لحاظ بشه .
به هرحال در کل بودجه شما کمه ! سیگیت باراکودا هاردی هست که برای سیستم دسکتاپی و خانگی می بندن برادر نه برای سیستم سرور . واسه سرورهاردهای مثل 15K یا وسترن RE یا وسترن RED یا سیگیت Constellation CS بسته بشه که با شرایط یک سرور که قراره 24/7 روشن باشه و مرتباً Read & Write داشته باشه دوام بیاره .
مثلاً پاوری انتخاب بشه که با شرایط سرور سازگار باشه و استاندارد EPS داشته باشه . نه یک پاوری مثل 530A-EU گرین .
ترجیحاً قطعات داخل کیس اختصاصی سرور اسمبل بشن که با بودجه شما چنین چیزی محاله ! چون حداقل یک کیس و پاور اختصاصی سرور با اجازتون از 850 هزار تومن شروع میشه تا الی ماشاءالله !
یک سیستم دسکتاپی بستن و قالب کردن به عنوان سرور کار سختی نیست اصلاً ولی ما اینجا چنین کاری نمی کنیم .
خلاصه جناب کریمی عزیز برای داشتن یک سیستمی که بشه اسمش رو گذاشت سرور باید بودجه بیشتری داشته باشید .
با 3 میلیون و 3.5 میلیون یک سیستم مولتی مدیای خانگی با نیم نگاهی به گیم نهایتاً بشه بست نه سرور .
اضافه بودجه به خاطر این شد که به اون عدد 3 دقت نکرده بودم اما تأثیر خاصی هم نداره چون سیگیت باراکودا که شما در لیست قید کردید یک هارد دسکتاپی خانگی هست نه سرور .

این لیست پیشنهادی منه :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

karimi.138
2014/05/14, 20:29
تشکر جناب اشراقی در جریان سخت افزار سروری بودم ولی به دلیل قیمت بالا رو اوردم به سیستم دستکتاب قوی جهت سرور ولی با دیدن لیست شما با قیمت مناسبش نظرم عوض شد احتمالا در بودجه جهت سرور تجدید نظر کنم
تشکر از نظر سازندتون ممنون میشم کمی در مورد هاردهای nas که ذکر کردید و اینکه چگونه در کیس به صورت رید اسمبل میشوند توضیح دهید

karimi.138
2014/05/14, 21:24
تشکر جناب اشراقی در جریان سخت افزار سروری بودم ولی به دلیل قیمت بالا رو اوردم به سیستم دستکتاب قوی جهت سرور ولی با دیدن لیست شما با قیمت مناسبش نظرم عوض شد احتمالا در بودجه جهت سرور تجدید نظر کنم
تشکر از نظر سازندتون ممنون میشم کمی در مورد هاردهای nas که ذکر کردید و اینکه چگونه در کیس به صورت رید اسمبل میشوند توضیح دهید

Reza Eshraghi
2014/05/15, 07:43

بله . Xeon های سوکت 1150 و مادربردهاش واسه سرورهای ارزان قیمت در نظرگرفته شدن .
شما قبلا" RIAD نکردید روی سرور قبلیتون ؟!
به طور کلی وقتی داخل بایوس مادربرد مود ساتا رو روی حالت RAID قرار میدین و تغییرات رو ذخیره می کنید بعدش وارد محیطی میشین که میتونید انواع RAID رو پیکره بندی کنید .
به هرحال سیستم رو به هرکسی که میدین واسه اسمبل میتونند RAID دلخواهتون رو که ظاهراً RAID 5 هست براتون پیکره بندی کنه تا خودتون به دردسر نیفتید .