PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سیستم گیم

ho3ein
2014/05/13, 12:00
سلام اقا رضا عزیز , ببخشید اگه سرتون رو درد میارم ایشاالله دیگه خرید این سیستم قطعی شد

کیس و هاردو و دی وی دی رایترو گرفتم

بودجم 4 تومنه برای بازی هم میخواهم

به نظرتون وایسم تا haswell refresh بیاد یا نه ؟؟

ای سیستم پیشنهادی خودمه :

cpu: 4770 k

vga : gigabyte gtx760

main : gigabyte g1.sniper z87

ram : میشه یه راهنمایی هم در مورد رم بکنید $-)

psu : Green BP850B-OC

cooler : Tuniq Green Tower 120 Extreme CPU Cooler (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ssd : transcend ssd320 128gb

بعد یه سوال دیگه ای قطعات تو x1 جا میشه ؟؟؟؟؟ :))

Reza Eshraghi
2014/05/13, 12:18
سلام اقا رضا عزیز , ببخشید اگه سرتون رو درد میارم ایشاالله دیگه خرید این سیستم قطعی شد

کیس و هاردو و دی وی دی رایترو گرفتم

بودجم 4 تومنه برای بازی هم میخواهم

به نظرتون وایسم تا haswell refresh بیاد یا نه ؟؟

ای سیستم پیشنهادی خودمه :

cpu: 4770 k

vga : gigabyte gtx760

main : gigabyte g1.sniper z87

ram : میشه یه راهنمایی هم در مورد رم بکنید $-)

psu : Green BP850B-OC

cooler : Tuniq Green Tower 120 Extreme CPU Cooler (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

ssd : transcend ssd320 128gb

بعد یه سوال دیگه ای قطعات تو x1 جا میشه ؟؟؟؟؟ :))

سلام ! ضریب بازهای سری Haswell-Refresh که با کد رمز Devil’s Canyon شناخته میشن از دوم ژوئن یعنی 12 خرداد عرضه جهانی میشن تازه و تا بخوان وارد بازار ایران بشن ممکنه بشه آخر خرداد .
میتونید تا اون موقع صبر کنید ؟! اون وقت مادربرد رو هم سری جدید میخواین بگیرین ؟!
واسه رم هم می تونید RipjawsX 2*4 GB=8GB 2400MHZ بگیرید .
فقط کیس و هارد و رایتر گرفتید ؟!
بله جا میشه .

ho3ein
2014/05/13, 12:36
بله فقط هاردو کیس و دی وی دی رایتر گرفتم

مگه همین مین ها haswell refresh رو ساپورت نمیکنه ؟؟؟؟

میخوام به جای مانیتور یه تلویزیون 32 اینچ سونی بگیرم خوبه ؟؟؟

Reza Eshraghi
2014/05/13, 13:23
بله فقط هاردو کیس و دی وی دی رایتر گرفتم

مگه همین مین ها haswell refresh رو ساپورت نمیکنه ؟؟؟؟

میخوام به جای مانیتور یه تلویزیون 32 اینچ سونی بگیرم خوبه ؟؟؟

ساپورت می کنه با آپدیت بایوس .
گفتم شاید به کل هوس نسل جدید کردی !
تلویزیون به خاطر سایزش که بزرگتره برای اینکه بتونی فریم مناسبی ازش بگیری توی گیم باید گرافیک قویتر و با حجم حافظه بیشتری بگیری .
با 760 معمولی نباید توقع داشته باشی فریم مناسبی بگیری اونم روی تلویزیون سایز 32 اینچ .
اگه بودجت خیلی محدوده حداقل یک 760 نسخه 4 گیگابایتی بگیر . یا فعلاً یه دونه 760 معمولی بگیر در آینده نزدیک دومی رو اضافه کن .
یا بودجه رو ببر بالا و یه R9 290 معمولی 4 گیگابایتی از برند MSI سری گیمینگ بگیر حدود 1780 .
یا راحت و بی دردسر همون مانیتور 500 تومنی رو که قبلاً مشاوره گرفتی بخر و استفاده کن و در برابر بودجت از گیم انتظار داشته باش .

Arthur
2014/05/13, 14:00
البته به سایز تلویزیون ربطی نداره و در ازای رزلوشن بالاتر نیاز به قدرت پردازشی بیشتر دارید.

Reza Eshraghi
2014/05/13, 14:17
البته به سایز تلویزیون ربطی نداره و در ازای رزلوشن بالاتر نیاز به قدرت پردازشی بیشتر دارید.

مطالعه شود :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!-1-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%D9%87-%DB%8C%D8%A7-2-%DB%8C%D8%A7-%D8%9F%D8%9F?p=116579&viewfull=1#post116579

Arthur
2014/05/13, 14:51
مطالعه شود :
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.!-1-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%D9%87-%DB%8C%D8%A7-2-%DB%8C%D8%A7-%D8%9F%D8%9F?p=116579&viewfull=1#post116579

مطالعه شده بود.
همچنان مصمم بر نظر قبلی!

magiteq
2014/05/13, 14:59
مطالعه شود :

سلام رضا جان خوبی داداش؟ منظور شما این قسمت هست

مقدار حافظه گرافیکی، به طور
کاملاً مستقیم، به اندازه صفحه نمایش شما (که بر حسب اینچ است) ، رزولوشن تصویر (که بر حسب پیکسل است) و تنظیمات اجرای تصاویر مثل Anti-Aliasing یا ... بستگی دارد.

در وضوح full hd تعداد پیکسل های عرض و طول مشخص هست( 1920*1080) در مجموع 2 میلیون پیکسل.
صفحه نمایش حتی اگر 70 اینچ full hd هم باشه باز هم در عرض و طول 1920 1080 پیکسل نمایش داده میشه.
حالا این بحث اثباتی هست که عرض کردم.
عملیش رو هم من خودم برسی کردم در یک پنل 23 اینچ در مقایسه با یک پنل 46 اینچ و تفاوتی در فریم ایجاد نشد( هر چند نیاز به این کار هم نیست)@};-
خوشحال میشم نویسنده این متن توضیح بدن چه ربطی بین افزایش یا کاهس فریم در یک صفحه نمایش full hd با سایزهای مختلف وجود( البته در پروفایل)

aryaiee
2014/05/13, 15:57
سلام رضا جان خوبی داداش؟ منظور شما این قسمت هست

مقدار حافظه گرافیکی، به طور
کاملاً مستقیم، به اندازه صفحه نمایش شما (که بر حسب اینچ است) ، رزولوشن تصویر (که بر حسب پیکسل است) و تنظیمات اجرای تصاویر مثل Anti-Aliasing یا ... بستگی دارد.

در وضوح full hd تعداد پیکسل های عرض و طول مشخص هست( 1920*1080) در مجموع 2 میلیون پیکسل.
صفحه نمایش حتی اگر 70 اینچ full hd هم باشه باز هم در عرض و طول 1920 1080 پیکسل نمایش داده میشه.
حالا این بحث اثباتی هست که عرض کردم.
عملیش رو هم من خودم برسی کردم در یک پنل 23 اینچ در مقایسه با یک پنل 46 اینچ و تفاوتی در فریم ایجاد نشد( هر چند نیاز به این کار هم نیست)@};-
خوشحال میشم نویسنده این متن توضیح بدن چه ربطی بین افزایش یا کاهس فریم در یک صفحه نمایش full hd با سایزهای مختلف وجود( البته در پروفایل)

البته من با اجازه رضا جان میگم شرمنده اما رضا جان درست میگند.دوست من وقتی صفحه نمایش از حدی بزرگتر میشه کارت گرافیک برای ساخت تصویر و پیکسل بیشتر تحت فشار قرار میگیره و گاها نیاز به حافظه بیشتری دارد!یک نمایشگر 22 اینچ از نظر تعداد پیکسل چطور با یک پنل 46 فرقی نمیکند؟حالا یک مثال ساده و عملی این میشه مثلا لپ تاپ رو با کابل HDMI وصل کنید به یک صفحه 40 اینچ و مانیتور خود لپ رو کامل خاموش کنید به سرعت گرافیک مجتمع یا گرافیک جدا گرم میشن و با نرم افزارهای تست قابل اندازه گیری علمی هستند!حالا یک مثال دیگه بسیار ساده میزنم که عرضم رو به راحتی اثبات کنم:یک DVD PLAYER رو با خروجی به جز HD به یک پنل 32اینچ بزنید و همون رو بعد به یک 46 بزنید!تفاوت تصویر کاملا فاحش است!چون پردازش گرافیک DVD توانای ساخت و پردازش تصویر به این وسعت را در خروجی غیر HD ندارد!(باز هم تاکید میکنم مثال ساده برای تست)پس در نتیجه کارت گرافیک برای ساخت پیکسل در صفحات بزرگتر کار سخت تری خواهد داشت!اگر لازم بود باز هم در دفاع از عرایضم با مدرک در خدمت دوستان هستم.و باز هم از داداشم آقا رضا معذرت میخوام پریدم وسط

ho3ein
2014/05/13, 16:08
مرسی راهنمایی پس همون مانیتور میگیرم الان یه مانیتور خوب چیه ؟ ال جی بگیرم یا سامسونگ ؟؟؟

aryaiee
2014/05/13, 16:17
مرسی راهنمایی پس همون مانیتور میگیرم الان یه مانیتور خوب چیه ؟ ال جی بگیرم یا سامسونگ ؟؟؟

اگر سامسونگ میگیرید چینی و بدون گارانتی نگیرید دستگاه های سام سرویسی با کارتن آبی و حتی گارانتی 3 ساله در بازار موجود است.مانیتورهای جدید LG هم کم مصرفتر و بهینه شده اند.انتخاب با خودتونه دیگه

magiteq
2014/05/13, 16:25
البته من با اجازه رضا جان میگم شرمنده اما رضا جان درست میگند.دوست من وقتی صفحه نمایش از حدی بزرگتر میشه کارت گرافیک برای ساخت تصویر و پیکسل بیشتر تحت فشار قرار میگیره و گاها نیاز به حافظه بیشتری دارد!یک نمایشگر 22 اینچ از نظر تعداد پیکسل چطور با یک پنل 46 فرقی نمیکند؟حالا یک مثال ساده و عملی این میشه مثلا لپ تاپ رو با کابل HDMI وصل کنید به یک صفحه 40 اینچ و مانیتور خود لپ رو کامل خاموش کنید به سرعت گرافیک مجتمع یا گرافیک جدا گرم میشن و با نرم افزارهای تست قابل اندازه گیری علمی هستند!حالا یک مثال دیگه بسیار ساده میزنم که عرضم رو به راحتی اثبات کنم:یک DVD PLAYER رو با خروجی به جز HD به یک پنل 32اینچ بزنید و همون رو بعد به یک 46 بزنید!تفاوت تصویر کاملا فاحش است!چون پردازش گرافیک DVD توانای ساخت و پردازش تصویر به این وسعت را در خروجی غیر HD ندارد!(باز هم تاکید میکنم مثال ساده برای تست)پس در نتیجه کارت گرافیک برای ساخت پیکسل در صفحات بزرگتر کار سخت تری خواهد داشت!اگر لازم بود باز هم در دفاع از عرایضم با مدرک در خدمت دوستان هستم.و باز هم از داداشم آقا رضا معذرت میخوام پریدم وسط

دوست من ابتدا عرض کردم عملا تست شده توسط خودم و هیچ تفاوت فریمی ثبت نشد( در یک پنل 23 در مقابل پنل 46)
در یک پنل FULL HD تعداد 2 میلیون پیکسل نمایش داده میشه. چه 23 اینچ چه 70 اینچ. شما میتونید با دلیل خلاف این رو ثابت کنید.( من با دلیل علمی اثبات کردم)
این وضعیت در خصوص 4K ها هم صادق هست.
بقیه مواردی رو هم که اشاره کردید واقعا هیچ ربطی به این بحث نداره

aryaiee
2014/05/13, 16:34
دوست من ابتدا عرض کردم عملا تست شده توسط خودم و هیچ تفاوت فریمی ثبت نشد( در یک پنل 23 در مقابل پنل 46)
در یک پنل FULL HD تعداد 2 میلیون پیکسل نمایش داده میشه. چه 23 اینچ چه 70 اینچ. شما میتونید با دلیل خلاف این رو ثابت کنید.( من با دلیل علمی اثبات کردم)
این وضعیت در خصوص 4K ها هم صادق هست.
بقیه مواردی رو هم که اشاره کردید واقعا هیچ ربطی به این بحث نداره

اولا که بنده در 3 جا تاکید بر این داشتم که اینها فقط مثالهای ساده است!دوما اینکه جسارتا بنده اثری از اثبات علمی شما نمیبینم؟؟و اینکه بله من هم میدونم رزولوشن FHD 1920*1080 است چه در 110 اینچ چه در32 اینچ!مهم ساخت این رزولوشن است که چگونه ساخته میشه!!اگه یک کارت گرافیک قوی داشته باشیم آره میتونه هم روی 32 و هم 40 رزولوشن FHD با فریم خوب بده.اما خیلی وقت ها هم اینطور نیست!حالا عرض کنم تایپیکی که این دوستمون زدند جای بحث و کل کل نیست.به واسطه احترام به قوانین انجمن آقا رضا جایی رو مشخص کنند یا اگه میشه بریم توی انجمن مربوطه بنده کاملا در خدمتم

Ali_persinagulf
2014/05/13, 16:42

حتی ساده تر از این هم میشه توضیح داد ........( یا بهتره بگم دلیل حرف شما )
شما به طور مثال در یک مانیتور 17 اینج با تعداد پیکسل 1920*1080 .اندازه هر پیکسل شما مثلا میشود 2cm * 1.5cm
ولی در یک مانیتور 46 اینچ با تعداد پیکسل 1920*1080 .اندازه هر پیکسل شما میشود 6cm * 4.5cm
حالا شما بگید آیا اندازه ی پیکسل ها مهم نیستند . درسته تعداد یکیه ولی اندازه ها یکی نیست .

Reza Eshraghi
2014/05/13, 17:53
حق کاملاً با علی آقا هست در این مورد .
در مقایسه فریم گیری دو پنل با رزولوشن یکسان تفاوتی بین تعداد فریم خروجی نیست اما تراکم پیکسل و کیفیت تصویری که ما می بینیم در پنلی که سایز کوچکتری داره بهتر هست . از نظر تعداد فریم هیچ فرقی نیست بین دو پنلی که رزولوشن یکسان دارند .
تفاوت فریم گیری اینجا هست که بر فرض یک مانیتور 19 اینچ 1366*768 رو بخوایم با یک مانیتور 24 اینچ فول اچ دی یا 29 اینچ UltraWide مقایسه کنیم . یا مقایسه یک مانیتور 22 اینچ فول اچ دی با یک مانیتور 29 اینچ UltraWide یا یک پنل 60 اینچ 4k .
اینجاست که مثلاً کارت گرافیکی مشخص روی رزولوشن پایین تر 80 فریم می گیره روی رزولوشن 4k ممکنه 20 فریم بگیره . ( به عنوان مثال )
از علی جان بابت تذکر به موقعشون متشکرم . @};-

ho3ein
2014/05/13, 18:15
اقا این مانیتور خوبه
Samsung Full HD LED S22C150
قیمت هم زده : 474

aryaiee
2014/05/13, 18:21
اقا این مانیتور خوبه
Samsung Full HD LED S22C150

قیمت هم زده : 474

بله دوست من خوبه این سری مدار برق رو از توی اینها بیرون آوردن و به صورت آداپتور کردند که باعث باریکی و زیبا شدنش هم شده!فول هم هست خوبه

aryaiee
2014/05/13, 18:23
حق کاملاً با علی آقا هست در این مورد .
در مقایسه فریم گیری دو پنل با رزولوشن یکسان تفاوتی بین تعداد فریم خروجی نیست اما تراکم پیکسل و کیفیت تصویری که ما می بینیم در پنلی که سایز کوچکتری داره بهتر هست . از نظر تعداد فریم هیچ فرقی نیست بین دو پنلی که رزولوشن یکسان دارند .
تفاوت فریم گیری اینجا هست که بر فرض یک مانیتور 19 اینچ 1366*768 رو بخوایم با یک مانیتور 24 اینچ فول اچ دی یا 29 اینچ UltraWide مقایسه کنیم . یا مقایسه یک مانیتور 22 اینچ فول اچ دی با یک مانیتور 29 اینچ UltraWide یا یک پنل 60 اینچ 4k .
اینجاست که مثلاً کارت گرافیکی مشخص روی رزولوشن پایین تر 80 فریم می گیره روی رزولوشن 4k ممکنه 20 فریم بگیره . ( به عنوان مثال )
از علی جان بابت تذکر به موقعشون متشکرم . @};-

بازم ببخشید اینجا مینویسم اما کاملا درسته من میخواستم به زبان عامیانه و ساده ثابت کنم.ممنون

ho3ein
2014/05/14, 07:32
سلام رضا جان امروز میخوام برم مانیتور رو بگیرم یه قیمت دقیق داری بدی ؟؟ این مدل خوبه ؟؟ Samsung Full HD LED S22C150

Reza Eshraghi
2014/05/14, 08:42
سلام رضا جان امروز میخوام برم مانیتور رو بگیرم یه قیمت دقیق داری بدی ؟؟ این مدل خوبه ؟؟ Samsung Full HD LED S22C150

حسین جان ارزونترین مانیتور فول اچ دی بازار ایران هست حدود 470-480 قیمتش هست تقریباً حداقل !
ورودی HDMI هم نداره ! :-o

ho3ein
2014/05/14, 08:50
بودجم نمیرسه یعنی با کابل vga رزولیشن 1920*1080 رو منتقل نمیکنه ؟؟؟

aryaiee
2014/05/14, 14:54

با اجازه اساتید خوبم.نه دوست من VGA رزولوشن FHD رو ساپورت نمیکنه آنالوگ است

ARMIN
2014/05/14, 18:25
با اجازه اساتید خوبم.نه دوست من VGA رزولوشن FHD رو ساپورت نمیکنه آنالوگ است

برادر، الان شوخی میکنین؟ کابل VGA از رزلوشن های بالا تر از Full HD هم پشتیبانی میکنه، چه برسه به 1920 در 1080!!

ARMIN
2014/05/14, 18:27

چرا حسین جان، پشتیبانی میکنه، کارت های گرافیک توانایی انتقال سیگنال فول اچ دی 1920 در 1080 رو با کابل VGA دارند و مانیتور های فول اچ دی هم امکان دریافت این سیگنال رو از طریق کابل VGA دارند.

ho3ein
2014/05/14, 19:31
ایشالله فردا برم مانیتورو بگیرم از بازار رضا تا قطعات بعدی

این کولر TUNIQ extrem 120 خوبه ؟؟ برا بازی ؟؟

Reza Eshraghi
2014/05/14, 20:04
ایشالله فردا برم مانیتورو بگیرم از بازار رضا تا قطعات بعدی

این کولر TUNIQ extrem 120 خوبه ؟؟ برا بازی ؟؟

کولری که به بودجه شما بخوره و بدون دردسر و ریسک توی کیس X1 جا بشه و نویزش هم خیلی زیاد نباشه و قدرت مناسبی هم داشته باشه در حد خودش و توی بازار هم موجود باشه الآن من گزینه ای دیگه سراغ نداشتم .
اگر کولر نازنین خودم یعنی NH-U9B-SE2 تو بازار موجود بود قطعاً انتخابم بدون شک همین کولر بود .

aryaiee
2014/05/14, 22:24
برادر، الان شوخی میکنین؟ کابل VGA از رزلوشن های بالا تر از Full HD هم پشتیبانی میکنه، چه برسه به 1920 در 1080!!

امین جان شرمنده حواسم به کارت گرافیک نبود خیلی معذرت میخوام

ho3ein
2014/05/15, 17:32
اقا رضا حدود قیمت مادربورد های سری 9 گیم گیگابایت میدونی چنده ؟؟

والا من امروز رفتم بازار رضا سری اوورکلاک و ud3h و ud5h رو دیدم سری گیم هم نبود !!

گفتن فروش از 2 هفته دیگه شروع میشه !!!

Reza Eshraghi
2014/05/15, 21:51
اقا رضا حدود قیمت مادربورد های سری 9 گیم گیگابایت میدونی چنده ؟؟

والا من امروز رفتم بازار رضا سری اوورکلاک و ud3h و ud5h رو دیدم سری گیم هم نبود !!

گفتن فروش از 2 هفته دیگه شروع میشه !!!

فکر حداقل بالای 800 تومن باشید برای مادربردهایی که در مرحله اول موجود خواهند شد در بازار .

m343
2014/05/15, 22:33
فکر حداقل بالای 800 تومن باشید برای مادربردهایی که در مرحله اول موجود خواهند شد در بازار .

اگر اسپم نباشه سری Rog مین های ایسوس قیمت بدی (در تایلند) نداره
به تومن VII Hero شد 846.000 ت که فکر میکنم اگر دلار پایینتر بیاد قیمت بهتری میشه

che5110
2014/05/16, 14:43
با سلام خدمت دوستان .من میخواستم یک سیستم برای گیم جمع کنم که بتونه اکثر بازیهارو با کیفیت مناسب اجرا کنه .بودجه من حدود 3.500 هستش .البته مانیتورم اگر پیشنهاد خوبی دارید ممنون میشم

SAMAN
2014/05/16, 14:54
با سلام خدمت دوستان .من میخواستم یک سیستم برای گیم جمع کنم که بتونه اکثر بازیهارو با کیفیت مناسب اجرا کنه .بودجه من حدود 3.500 هستش .البته مانیتورم اگر پیشنهاد خوبی دارید ممنون میشم

عزیز تو تاپیک مردم که سوال نمیپرسن !!!! بیا تو قسمت سیتم کامل یه تاپیک بزن ......... خودم + اساتید در خدمت شما هستیم !!!!

che5110
2014/05/16, 15:37
بله دوست عزیز شرمنده من اطلاع نداشتم