PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقاط ضعف و قوت تلویزیون های خود را به اشتراک بگذارید

Reza Eshraghi
2014/04/26, 19:29
با سلام به همه دوستان عزیز و دوستداران و طرفداران مطالب مربوط به حوزه صوت و تصویر

با اجاره همه اساتید و مدیران بزرگوار به ویژه مدیریت کل محترم جناب آقای پناهی عزیز و جناب شالیکاریان عزیز و سعید آقا گل استاد گرامی مدیر دوست داشتنی بخش صوت و تصویر تصمیم گرفتم تا این تاپیک را ایجاد کنم تا همه دوستان عزیز به اشتراک نقاط ضعف و قوت تلویزیون های منزل خود بپردازند تا راهنمای خوبی برای خریداران تلویزیون باشد .

مطابق همه تاپیک ها این تاپیک نیز قوانینی به شرح ذیل دارد :

1. تحت هیچ شرایطی در این تاپیک مشاوره و راهنمایی جهت خرید تلویزیون انجام نمی پذیرد . جهت مشاوره و راهنمایی انتخاب و خرید تلویزیون می توانید در بخش مشاوره و راهنمایی صوت و تصویر (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) تاپیک ایجاد کرده یا در تاپیک جامع مشاوره و راهنمایی و مشکلات تلویزیون ها (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)مشاوره دریافت نمائید . پست های دریافت مشاوره بدون اطلاع و تذکر توسط مدیران محترم بخش حذف خواهد گردید .

2. تلویزیون های LCD - پلاسما - تلویزیون های LCD با نور پس زمینه LED ، تلویریزیون های هوشمند و سه بعدی هوشمند و انشاء الله در آینده نه چندان دور OLED ها و تلویزیون های منحنی در این تاپیک پشتیبانی می شود . با حفظ احترام (! ) از بحث در مورد تلویزیون های CRT لطفاً خودداری نمایید .

3. هر نقطه ضعف یا قوت هرچند بزرگ یا کوچک که در تلویزیون خود تجربه کرده اید در این تاپیک به همراه ذکر مدل و برند تلویزیون اعلام فرمائید. ذکر مدل و برند الزامی می باشد و تجربه ای که بدون ذکر مدل باشد بدون اعتبار تلقی خواهد شد .

4. این تاپیک اختصاصاً ویژه ذکر تجربیات کاربران از تلویزیون هایی است که در قانون شماره 2 پشتیبانی می شود . موارد غیر تجربی تحت پشتیبانی این تاپیک نمی باشد .

5. پس از اعلام نقاط ضعف و قوت تقاضا داریم قیمت خرید تلویزیون خود را اعلام نموده و از نظر خودتان ارزش خرید تلویزیون خود را در صورتی که در زمان ارسال پست همچنان در بازار موجود است و همچنین ارزش خرید نسبت به رقبای هم رده را لطفاً بدون تعصب شخصی ذکر نمائید .

6. در صورتی که احساس می کنید نقطه ضعفی را فقط در تلویزیون خود مشاهده کرده اید و در تلویزیونهای هم مدل دیگر مشاهده نگردیده و به نظر می رسد مشکل فقط از تلویزیون خودتان است آن را ذکر کرده اما حتماً این نکته را متذکر شوید .

7. جهت تشکر از پست های مفید صرفاً از دکمه تشکر در پایین سمت راست هرپست استفاده نموده و از ارسال پست صرفاً به منظور تشکر جداً خودداری فرمائید .

8. اصلاح قوانین فوق الذکر یا در صورت نیاز حذف برخی از آنها در هر زمان ، برای استارتر محفوظ است .

از همکاری همه دوستان عزیز و بزرگوار و مدیران عزیز بخش در حفظ نظم این تاپیک و مشارکت کلیه دوستان جهت پربار شدن محتوای تاپیک صمیمانه سپاسگزارم . @};-@};-@};-@};-

ارادتمند همه شما عزیزان
رضا اشراقی
مدیر انجمن مشاوره و راهنمایی

Editor In chief
2014/04/26, 19:47
رضا جان به بنده یادآوری کن فردا تاپیک این بخش را بزنم برای دوستان دیگر.

old gamer
2014/04/26, 20:29
متاسفانه بنده به خاطر رزولیشن تلویزیون هیچوقت با این وسیله کار نکردم. برای من تا مانیتور وجود داره تی وی وسیله ای بیگانه هست. متشکرم برای زحمات شما :x

magiteq
2014/04/26, 21:14
تایپک بسیار خوبی رضا جان
حالا من استارت اش رو بزنم
یک قلم سامسونگ f8880
1: تنظیمات پیش فرض افتضاح( نه به افتضاحی la860 و نه به خوبی h8000): تقریبا تمام رنگ ها اشباع هست و دمای رنگ و گاما بیش از مقدار استاندارد به عنوان مثال به دلیل دمای رنگ بالا تصویر کمی به مایل به ابی سرد هست.
ولی به لطف تعبیه پروفایل از پیش کالیبره شده ( movie) اوضاع خیلی بهتر میشه و پس از کالیبره دقت رنگ به حد اعلا میرسه.( این مشکل 100دردصد تلویزیون ها هست در تمام رده ها حتی oled و نیاز به کالیبره هست)
2: زاویه دید خوبه با توجه به پنل va هر چند انتظار ام بیشتر بود.
3:ریموت لمسی بلوتوث سه سوت باتری تموم میکنه
4: رابط کاربری بسیار عالی طراحی شده و به راحتی میتونید تظیمات دلخواه رو اعمال کنید
5:نشت نور بسیار کمی داره در مقدار نور پس زمینه پیش فرض و صفحه نمایش به شدت یکدست( حتی بهتر از 904 و بسیار بهتر نسبت به la860 و w955 که در این زمینه فاجعه هستن )
6: نمایش عالی جزییات در سایه ها
7: کنترل حرکتی بی مصرف
8: بدنه بر روی پایه خیلی شل و ول هست البته یک بند حفاظتی داره که از پشت میتونید متصل کنید به دیوار یا میز
9: طراحی ظاهری جذاب با قاب بسیار باریک
10: دکمه 3d باید به شکل فیزیکی بر روی ریموت طراحی میشد( مثل سری h) با توجه اهمیت اش ولی باید از داخل منو فعال کنید که زیاد جالب نیست برای من.
11: هوشمند ترین tv جهان
12: از بیش 70 دردصد امکانات هوشمند اش استفاده نمیکنم
13:در تاچ ریموت در هنگامی که انگشت رو به سمت بالا میکشید حتی اگر کمی انگشت عرق کرده باشه حس اصلا خوبی بهتون نمیده و البته کمی بی دقت عمل میکنه.( این مشکل در سری H رفع شده)
14: کنتراست عالی و سیاه عمیق و به مدد صفحه یکدست لذت چند برابر در هنگام تماشای صحنه های تاریک با نور کم اتقاق.
15: 3D عمیقی داره و نسبت به لامپ های رشته ای پر مصرف FLIKER نداره در کل در هر نوری کمترین میزان FLIKER رو داره( افتاب , لامپ رشته ای , لامپ کم مصرف) بدون CROSSTALK هم هست
15: پشتیبانی از طیف بسیار وسیعی از فرمت ها تصویری و همچنین زیرنویس فارسی که این یه برتری هست نسبت به رقیب اش W904 هست که از زیرنویس فارسی پشتیبانی نمیکنه.
16. قیمت 6 تومنی ایش برای بسیاری غیر قابل دسترس اش کرده و به نظر من بخش عظمی از این گرانیش به دلیل امکاناتی که شاید اصلا کاربردی نداشته باشه
به عنوان مثال مدل F6450 با قیمت کمتر از نصف 8880 سیاه عمیق تری داره و همچنین کنتراست بیشتر و این یعنی فاجعه( 6450 حتی سیاه عمیق تری نسبت به W904 با قیمت 6 تومن داره)
و کاملا واضح هست خریدار داره پول زرق و برق اش رو میده( این نکته برای LA860 بسیار فاحش تر هست).
در کل گول زرق و برق رو نخورید و بر اساس واقعیت یپش برید و در برابر تبلیغات عظیم برندها تسلیم نشید.

iranmanoto
2014/04/26, 23:36
خوب چی بگم! در برابر تلوزیون دوستان حرفی ندارم بزنم ^#(^
Sony KDL-42R500A

1-ساپورت نکردن زیرنویس فارسی! زیرنویس رو بهم ریخته نشون میده نمیدونم با بروز رسانی درست میشه یا نه
2-تکنولوژی 3D از نوع passive هست که یکی از معایبش اینه که وقتی با عینک نگاه میکنید رزولوشن میاد پایین( به علت تکنولوژی به کار رفته در عینک)
از نظر 3D راضیم نه پرشی داره! نه سر دردی! عینک های بسیار سبکی داره! عمق تصویر عالی! نیاز نداشتن به باطری و برق! ارزون بودن عینک ها!
3- منوی کاربریش اصلا خوب نیست! سامسونگ رو تلوزیون های غیر سه بعدی هم منوی کاربری بهتری استفاده میکنه!
4- پخش اکثر فرمت ها ! پخش فیلم های fullHD با بیت رید بالا!
5- صداش خوبه و نمیشه ازش انتظار یه سیستم صوتی 1000W رو داشت! برای یه TV قابل قبوله
6- با رزولوشن 1920X1080 و نسبت تصویر 16.9 و کیفیت fullHD خوراک فیلم دیدنه (:دی
قیمت خرید 1/920/000 تومان بدون گارانتی در ایران! (اگه به مشکل بخوره باید بره قشم! )
در کل نسبت به پولی که دادم آش خوردم! شایدم بیشتر!
اگه چیز دیگه ای به ذهنم رسید اضافه میکنم
شرمنده مثل دوستان تخصصی نقد نکردم

Reza Eshraghi
2014/04/26, 23:46
دوستان لطف کنند فقط تجربیاتشون رو با تلویزیون هایی که باهاش کار کردند حتی اگه به مدت یک دقیقه کار کرده باشند اینجا قرار بدن ! ریویو های سایتی در این تاپیک ارزشی نداره و در مورد محصولی که تجربه کار کردن باهاش ندارند برپایه ریویو نظر ندهند !
فقط تجربیات و مشاهدات عملی رو ذکر کنید اینجا ! چون هدف اینه که تا حد امکان ساده و کاربردی باشه برای کسانی که شک دارند در انتخابشون و این تاپیک رو می بینند !
اینجا همچنین همون طور که در قوانین ذکر شد قرار نیست مشاوره ای داده بشه برای خرید !

iranmanoto
2014/04/27, 01:20
SAMSUNG PS-42C61H
درسته! صحبت از قدیمی هاست! از پلاسما!
معایب که دیگه گفتن نداره و همه دوستان میدونن!
1- مصرف برق بالا
2- تولید گرمای زیاد به علت تکنولوژی پلاسماس
3- کیفیت تصویر متوسط (البته 6-7 سال پیش سلطانی بود برای خودش)
4- وزن بسیار بالا!! برای جا به جایی 2 نفر بالغ نیاز داره (:دی
5- پنل بزرگ(این حاشیه دور صفحه رو میگم- خیلی بزرگه) ولی بهش میاد!
6- صدای نا امید کننده
7- پشتیبانی نکردن از USB
8- شدت نور پایین
مزایا
1- طول عمر بالا
2- ضد ضربه بودن(برای تست با آرنج گزاشتم وسط تلوزیون 8-x )
3- انعکاس کم نور
4- دارا بودن انواع ورودی های تصویر و خروجی صدا (HDMI-PC-... )

aryaiee
2014/04/27, 19:00
خوب چی بگم! در برابر تلوزیون دوستان حرفی ندارم بزنم ^#(^
Sony KDL-42R500A

1-ساپورت نکردن زیرنویس فارسی! زیرنویس رو بهم ریخته نشون میده نمیدونم با بروز رسانی درست میشه یا نه
2-تکنولوژی 3D از نوع passive هست که یکی از معایبش اینه که وقتی با عینک نگاه میکنید رزولوشن میاد پایین( به علت تکنولوژی به کار رفته در عینک)
از نظر 3D راضیم نه پرشی داره! نه سر دردی! عینک های بسیار سبکی داره! عمق تصویر عالی! نیاز نداشتن به باطری و برق! ارزون بودن عینک ها!
3- منوی کاربریش اصلا خوب نیست! سامسونگ رو تلوزیون های غیر سه بعدی هم منوی کاربری بهتری استفاده میکنه!
4- پخش اکثر فرمت ها ! پخش فیلم های fullHD با بیت رید بالا!
5- صداش خوبه و نمیشه ازش انتظار یه سیستم صوتی 1000W رو داشت! برای یه TV قابل قبوله
6- با رزولوشن 1920X1080 و نسبت تصویر 16.9 و کیفیت fullHD خوراک فیلم دیدنه (:دی
قیمت خرید 1/920/000 تومان بدون گارانتی در ایران! (اگه به مشکل بخوره باید بره قشم! )
در کل نسبت به پولی که دادم آش خوردم! شایدم بیشتر!
اگه چیز دیگه ای به ذهنم رسید اضافه میکنم
شرمنده مثل دوستان تخصصی نقد نکردم
سونی از اکثر فرمتها پشتیبانی نمیکنه ولی منوی کاربری خوبی هم واسه 3D نداره حق با شما است.در ضمن زیرنویس رو هم نمیتونید فارسی کنید!

aryaiee
2014/04/27, 19:02
دوستان لطف کنند فقط تجربیاتشون رو با تلویزیون هایی که باهاش کار کردند حتی اگه به مدت یک دقیقه کار کرده باشند اینجا قرار بدن ! ریویو های سایتی در این تاپیک ارزشی نداره و در مورد محصولی که تجربه کار کردن باهاش ندارند برپایه ریویو نظر ندهند !
فقط تجربیات و مشاهدات عملی رو ذکر کنید اینجا ! چون هدف اینه که تا حد امکان ساده و کاربردی باشه برای کسانی که شک دارند در انتخابشون و این تاپیک رو می بینند !
اینجا همچنین همون طور که در قوانین ذکر شد قرار نیست مشاوره ای داده بشه برای خرید !

ولا رضا جان بنده به واسطه شغلم با همه مدل های HI END مدل بالای سامسونگ کار کاردم!بنده نفر اول آزمون VIP HI END در کل کشورم.البته شما استادید به هر حال از تجربیاتمون کسی خواست استفاده کنه در خدمتم خوشحال میشم

iranmanoto
2014/04/27, 20:52
سونی از اکثر فرمتها پشتیبانی نمیکنه ولی منوی کاربری خوبی هم واسه 3D نداره حق با شما است.در ضمن زیرنویس رو هم نمیتونید فارسی کنید!

نمیدونم زدن این پست بحث حساب میشه یا نه
من فرمت هایی چون mp4 wmv mkv avi mpg ts ...
رو اجرا کردم
برای من همون که mkv رو پخش کنه کافیه
برای زیر نویس هم راه حل پیدا کردم!
با برنامه mkvtoolinx و چسباندن زیرنویس به فیلم،مشکل حل میشه

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

aryaiee
2014/04/27, 21:26
نمیدونم زدن این پست بحث حساب میشه یا نه
من فرمت هایی چون mp4 wmv mkv avi mpg ts ...
رو اجرا کردم
برای من همون که mkv رو پخش کنه کافیه
برای زیر نویس هم راه حل پیدا کردم!
با برنامه mkvtoolinx و چسباندن زیرنویس به فیلم،مشکل حل میشه

برای mkv یا هر فرمت دیگه هم یه راه حل توپ بهت میدم:اگر لپ تاپ داری از طریق کابل hdmi به تلویزیون وصل کن بعد فیلم رو بگذار tv پخش کنه و از توی تنظیمات tv گزینه 3d رو فعال کن حله دوست عزیز!:-bd

iranmanoto
2014/04/27, 23:40
دوستان اینجا جای بحث کل کل و مشاوره دادن نیست
لطفا به قوانین احترام بزارید
من که گفتم اکثر فرمت ها رو پخش میکنه، پس دلیل مشاوره رو نمیدونم ( لپ تاپ ، پلیر،... )
امید وارم از حرف هام ناراحت نشده باشید

aryaiee
2014/08/05, 08:48
مدل 32f4590
تلویزیون led backlight تولید سامسونگ.ورود به بازار 2014-2013
28773
نقاط قوت:
1-طراحی زیبا همراه با پایه شیک
2-استفاده از پردازنده 2 هسته ایی
3-امکانات هوشمند،اتصال به اینترنت و استفاده از هزاران app
4-قابلیت اتصال به موبایل،تبلت و لپ تاپ برای انتقال مدیا
5-سرعت رفرش 100hz
6-قابلیت اتصال حافظه فلش و هارد اکسترنال

نقاط ضعف
1-کیفیت HD
2-اسپیکرهای ضعیف
3-مقدار کمی نشت نور در فضای BLACK HDMI
4-دانگل WIFI خارجی

در کل با توجه به قیمت ارزش خوبی دارد

sajjadsa
2014/08/05, 22:49
Sony W804a

کیفیت تصاویر و رنگ هایش عالیه
زاویه دید خیلی خوبی داره
طراحی بدنه اش که به نظر من خیلی جذابه
البته اپ هاش به زیادی سامسونگ و اینا نیست اما چیزای به درد بخوری مثل اسکایپ توش پیدا میشه
به راحتی فیلم های mkv فول اچ دی با حجم و بیت ریت بالا رو با usb پخش میکنه

تنها ایرادش اینه که زیر نویس فارسی ساپورت نمیکنه! امیدوارم در آپدیت های آینده اضافه بشه.
توی اینترنت که جستجو کردم سونی به یه نفر گفته بود دلیلش اینه که این مدل مال آسیا و اقیانوسیه است و اونم گفته بود اگر اینطوره چرا منوی فارسی داره پس؟ دیگه اونا هم جواب نداده بودن!!!

sansa
2014/08/18, 17:10
سلام
بریم سراغ تلویزیون خودمون ..یعنی برترین و معتبرترین برند TV یعنی سونی SONY

خب . مدلی که من دارم .

Sony 46EX-520 که نسل جدیدتر با عنوان Sony 46-Ex720 به جاش اومده .

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

معایب :
عدم ساپورت فورمت MKV و زیرنویس فارسی
صدای نه چندان مطلوب .
(که هر دو با خرید سینمای خانگی رفع میشه البته خودش MP4 با بیت ریت بالا ساپورت میکنه از USB)

مزایا :
پنل بسیار با کیفیت . خدایی اشناهامون سامسونگ و ال جی خریده بودن دقیقا با این قیمت . که البته خودشون با دیدن تلویزیون من اقرار کردند که کیفیتش یک سر و گردن از مال اونا بالاتره .
رنگ های زنده و بسیار دلنوازی داره
طراحی بسیار شکی داره .
کنترل عالی داره که بسیار راحته .
گیرنده دیجیتال HD داخلی داره .

در کل انصافا من که خیلی راضی هستم برگردم قبل هم سونی میخرم .

rznrz06
2014/08/26, 16:20
اینم *** ترین 4K TV
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.****.com/v2/14/08/26/c379c7a65c0d0591732202f6506bae73.jpg
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.****.com/v2/14/08/26/af9838c59cc653d2cedd500d59fccae3.jpg
دقیقاً موقع فروشش تو خرداد 92 خریدم که 21 تیر پارسال بدستم رسید.
فقط میتونم بگم هر کسی تصویر این 4K TV رو ببینه دیگه چیزه دیگه نگاه نمیکنه.

SONY XPERIA Z2

rznrz06
2014/08/26, 16:23
اینم بهترین 4K TV
پارسال تیر ماه خریدم.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.****.com/v2/14/08/26/2078827637da08d5dce937c9b0918c63.jpg
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.****.com/v2/14/08/26/304e618f57a5e57eb659e8a482c87371.jpg

SONY XPERIA Z2

rznrz06
2014/08/26, 16:54
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.****.com/v2/14/08/26/706b70e7187eef33f8d324c1e2cb8c27.jpg

SONY XPERIA Z2

aryaiee
2015/01/03, 19:14
مدل:32F5590

35246

نقاط قوت:
دارای رزولوشن FHD
اسپیکرهای نسبتا قدرتمند و همراه با سیستم SRS واقعی
اتصال WIFI و ALL SHARE و TV MIRROR
نشت نور ناچیز و تقریبا بدون اشباع رنگ
مصرف برق پایین و تولید حرارت کم
دارای 2 عدد USB و قابلیت اتصال هارد اکسترنال (تا 1T بدون آداپتور) و دارای محیط MEDIA کامل و پخش تعداد زیادی از فرمت ها.
سیستم دقیق کنترل رنگ و نور نقطه (MD) و صفحه یکدست.
نقاط ضعف:
پردازنده میتوانست قویتر هم باشد
مقداری صدای trible و فرکانس های بالا زیاد است.