PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی خرید not3 مدل های n900 و n9005

iranmanoto
2014/04/13, 21:43
به نام خدا

سلام دوستان
بعد از خرید گوشی و متوجه شدن یک سری مسائل تصمیم به باز کردن تایپیک شدم تا دوستانی که قصد خرید نوت3 این فبلت دوست داشتنی سامسونگ را دارند آگاهانه خرید کنند و مثل من دچار درد سر نشن!

اول از همه باید گفت سامسونگ مدل N900 رو برای کشور عزیزمون در نظر گرفته.یعنی فقط برای مدل 900رام مشخص برای ایران منتشر میشه

اما میرسیم به فرق های این دو مدل

مدل 900 دارای سی پی یو 8 هسته یا اکتا اکسینوس ساخت خود شرکت سامسونگ هست که دارای 4 هسته

سی پی یو CORTEX A15با فرکانس 1.9 گیگا هرتز و 4 هسته CORTEX A7با فرکانس 1.3 گیگا هرتز میباشد.

این گوشی رو بهتره با 2 تا سی پی یو 4 هسته ای بشناسیم نه 8 هسته چون هیچ وقت این 8 هسته همزمان روشن نمیشن

مدل 9005 دارای سی پی یو 4 هسته ایی قوی اسنپ دراگون 800 با فرکانس 2.3 گیگا هرتز می باشد

تفاوت بعدی این دو مدل در پردازنده گرافیکی این گوشی هستش که:

مدل 900 طبق رسم دیرینه سامسونگ از جی چی یو مالی مدل Mali-T628 MP6 بهره میبره

مدل 9005 از یکی از بهترین ها در گرافیک یعنی Adreno 330 بهره میبره.

از فرق های دیگه این دو مدل میشه به دوربینش اشاره کرد که

مدل 900 توانایی فیلم برداری FullHD به صورت 60 فریم در ثانیه رو داره

مدل 9005 علاوه بر قابلیت مدل 900 قابلیت فیلمبرداری به صورت آهسته در حالت 120 فریم در ثانیه و همچنین فیلم برداری 4K یا 2160 p رو دارا میباشد

یکی تفاوت های دیگر این مدل ساپورت دولوپری این دو گوشی هستش که مدل 9005 چون طرفدار بیشتری در جهان داره مورد استقبال هرچه بیشتر کوکر ها هستش

اما این به این معنا نیست که اون ها مدل 900 رو فراموش کنند بلکه فقط کمی عقب تر از 9005 هستش

مورد بعدی طول عمر باطری دستگاه هستش که با توجه به سوپپچ کردن سی پی یو در کارهای سبک تر در مدل 900 باطری این مدل مصرف کمتری نسبت به

مدل 9005 داره

خوب حالا که فرق این دو مدل رو دونستیم بریم برای خرید
توی خرید به موارد زیر دقت کنید

1:قیمت نهایی را بپرسید، بعدا نگه اجباری باید اینقدر هم پول نرم افزار بدی یا چند درصد پول مالیات پرداخت کنی (خیلی ها با پایین گفتن قیمت جذبتون میکنن ولی بعد به بهونه های مختلف پول اضافه ازتون میگیرن)

2:چک کردن پلمپ ها و وجود داشتن برچسب خاورمیانه (اسم ایران هم توشه)*
* در صورتی که گوشی برای خاور میانه باشد

3:قبل از گذاشتن باتری، شماره سریال جعبه و مدل را با برچسب پشت گوشی در جای باطری مقایسه کنید تا یکی باشد.

4:بعد از روشن شدن، ستاره مربع صفر شش مربع (#06#*)را بزنید و شماره سریال ظاهر شده را باز مقایسه کنید

5:برای دیدن مقدار knox باید هنگامی که گوشی خاموش است کلیدهای ولوم پایین+هوم+پاور را چند لحظه نگه داشت تا گوشی روشن شود و در پیغامی که میگوید برای ادامه کلید ولوم بالا را باید بزنید .
اگر ناکس 0x0 بود یعنی گوشی تا به حال روت نشده و اگر 0x1 بود یعنی گوشی روت شده (گرچه میتونه بعدش آنروت شده باشه ولی دیگه 0x0 نمیشه)
به عکس گوشی من توجه کنید

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. 1%DB%B0%DB%B0%DB%B3%DB%B9%DB%B0%DB%B5.jpgهمان ور که تو تصویر بالا میبینید مقدار ناکس 0X1 هست که یعنی گوشی روت شده!

برای خروج از صفحه ظاهر شده، ده ثانیه محکم کلید پاور را نگه دارید تا گوشی خاموش شود و مجدد روشنش کنید.

6:ستاره مربع صفر ستاره مربع (#*0#*)را بزنید تا صفحه تست 22 گانه ظاهر شود. هر قسمت را انتخاب و تستهای مربوط به آن را انجام دهید.
این تست برای این است که قسمت های مختلف گوشی از لحاظ کارکرد چک شود

7:فروشنده موظف است ادعاهای خود را داخل فاکتور بنویسد. مثل سفارش خاورمیانه (که باید جعبش عربی باشه) یا بین المللی بودن .

8:فروشنده باید داخل فاکتور شماره سریال گوشی را بنویسد و فاکتور را مهر بزند. اسم فروشگاه موجود در مهر را با تابلو و کارت ویزیت فروشگاه مقایسه کنید!

توجه: اگر موارد بالا درست نبود گوشی لاک است و با روت و عوض کردن سریال نامبر (imei) گوشی برای انتن دهی دستکاری و انلاک شده است و در نتیجه اگر گوشی را اپدیت کنید دوباره لاک میشه

من خودم این مطالب رو بعد از خرید گوشی و در سایت and-roid.ir یاد گرفتم
و الان در حال جدال با فروشنده برای تعویض گوشی هستم
اگه گوشی رو پس نگیره من هم به اتحادیه شکایت میکنم و...

امیدوارم راهنمای خوبی باشد و دوستان خرید خوبی داشته باشند

Arthur
2014/04/13, 21:59
گرون هم خریدی به نظرم.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

iranmanoto
2014/04/13, 22:01
گرون هم خریدی به نظرم.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
من 10 روز پیش خریده بودم! اون موقع خوب خریده بودم!!!