PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید کیس 2500-3000 تومان

davood4547
2014/04/03, 01:41
سلام
ضمن تبریک سال نو و آرزوی موفقیت برای همه اساتید.@};-
دوستان لطفا من را برای خرید کیس بین 2500 تا 3000 تومان راهنمایی بفرمایید.
استفاده من بیشتر مالتی مدیا -وبگردی -کپچر و بندرت بازی.
سیستم فعلی من

ASUS M4A78T-E
CPU :AMD PHENOME II*4 X 965
RAM 6GB
*** PROF 8000
TV WINFAST 2000TVEXPERT
POWER GREEN GP580B
H.D.D SEAGATE 1.5 TRA
H.D.D WD 2 TRA GREEN
گرافیک آنبرد.

کیس را تقریبا فروختم.البته میتوانم کارت *** و TV را نگه دارم. یا اینها را هم به روز کنم.
از کارت TV بیشتر از ورودی ان استفاده میکنم.

اما خواسته های من :
مادر برد خوب با امکانات قابل استفاده.
اهل اورکلاک نیستم
ترجیحا مادر برد گرافیک انبرد .اگر جوابگو باشد
خرید هارد 3 ترابایت دوربالا
CPU قوی اینتل یا AMD مهم نیست اما میخواهم بی سر وصدا باشد.(صدای فن). ترجیحا اینتل.
ممنون

ARMIN
2014/04/03, 02:38
سلام دوست خوبم

من حداکثر بودجه رو در نظر میگیرم 3 تومن و سیستم زیر رو پیشنهاد میدم:

قيمت
3.000.000 تومان

700
Intel Core™ i5-4670K
CPU

740
Gskill RipjawsX 16GB 8GBx2 2400Mhz
RAM

375
Seagate Barracuda 3TB 7200Rpm 64MB
HDD

380
Plextor M5 Pro 128GB
SSD

355
ASUS TUF B85 VANGUARD
MOB

52
Pioneer
ODD

245
Green 600A-HP
PSU

140
Green X1 Basic
CASE

حجم رم 16 گیگ با آینده نگری انتخاب شده. ضمن اینکه گرافیک آنبرد هست و نیاز بهش دارید. همچنین میتونید با Disable کردن Page file از تمام رم در همه ی شرایط استفاده کنید.

مادربرد B85 هست و فقط از این نظر شاید نشه رم رو در فرکانس 2400 اجرا کرد اما میتوان رمها را در فرکانس 1600 تنظیم کرد و از اون طرف با پایین آوردن تایمینک پرفورمنس فوق العاده ای رو از سیستم انتظار داشت.

هارد 3ترا و SSD هم پیشنهاد شده در کنار پاور 600 وات و کیس X1 گرین. بی صدا بودن سیستم رو هم من تضمین میکنم حتی در هنگام Conversion فایل های ویدیویی.

Reza Eshraghi
2014/04/03, 09:31
سلام آقا داوود عزیز ! سال نو بر شما هم مبارک انشاء الله سال خوبی داشته باشید ! @};-
برادر ! کارت TV و D*V*B شما روی اسلات PCI مادربرد نصب میشن دیگه ؟!
اگه جواب مثبته پس مادربرد پیشنهادی آقا آرمین به کار شما نمیخوره !
من بهتون ASRock B85-Pro 4 رو پیشنهاد می کنم که دو تا اسلات PCI هم داره و امکاناتس بسیار شبیه به TUF B85 VANGUARD هست و نسبت قیمت به کارایی بهتری داره !

davood4547
2014/04/03, 17:21
سلام
ضمن تشکر از اساتید بزرگوار آقا آرمین و آفا رضای عزیز .:155:
ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و با راهنمای های مفیدتان امکان انتخاب بهتری برایم مهیا کردید واز این بابت سپاسگزارم.

اما چندتا سوال دارم ممنون میشم که پاسخ دهید.
-- من ریویو های این مادربرد را دیددیم وبا مقایسه با چیپست های Intel® Z87 chipset و...خیلی خوب بود ودر چند مورد بهتر هم بود.
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

اما اگر بخواهم اینده نگری کنم یک عدد اسلات PCIe روی برد کم نیست؟
کارت D*V*B من PCIe است عملادیگر هیچ اسلات خالی برای اینده وجود ندارد. البته این اشکال به خودم برمیگردد که درست خواسته ام را عنوان نکردم8-|
کارت TV من روی اسلات باستانی PCI سوار میشود که مهم نیست (البته این برد یک اسلات PCI دارد)
--سوال بعدی من این است که SSD چند درصد روی سرعت(به غیر از بوت شدن) تاثیر دارد؟
آیا صلاح میدانید که SSD را فعلاحذف کنم و رم را هم 8 بگیرم و به CPU i7 و مادر برد با چیپست Intel® Z87 chipset فکر کنم؟
یا اینکه بودجه ام را 500-600 افزایش بدم.
-- من در حال حاضر دو تا هارد آرشیو اکسترنال 2 ترا و یکی 1ترا دارم و اصلا آن ها را جابجا نمیکنم .به نظر شما اینکار درسته که من آنها را بفروشم و بجایش هارد اینترنال بگیرم؟
در اینصورت 4-5 هارد داخل کیس مشکلی پیش نمیاد؟

-- در مورد کیس قبلی ام فن CPU میشه معرفی بفرمایید که بی صدا باشد؟

ممنون از اینکه حوصله میکنید و وقت میگذارید و راهنمایی میکنید.

ARMIN
2014/04/03, 18:41
سلام
ضمن تشکر از اساتید بزرگوار آقا آرمین و آفا رضای عزیز .:155:
ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و با راهنمای های مفیدتان امکان انتخاب بهتری برایم مهیا کردید واز این بابت سپاسگزارم.

اما چندتا سوال دارم ممنون میشم که پاسخ دهید.
-- من ریویو های این مادربرد را دیددیم وبا مقایسه با چیپست های Intel® Z87 chipset و...خیلی خوب بود ودر چند مورد بهتر هم بود.

اما اگر بخواهم اینده نگری کنم یک عدد اسلات PCIe روی برد کم نیست؟

دوست خوبم مثلا" چه چیزی در آینده میخواهید بخرید که اسلات PCIe باشد؟

در حال حاضر کارت های صدای حرفه ای و SSD های PCIe چند هزار دلاری از این درگاه استفاده میکنند، آیا ممکنه روزی از اینها بخرید؟؟

کارت D*V*B من PCIe است عملادیگر هیچ اسلات خالی برای اینده وجود ندارد. البته این اشکال به خودم برمیگردد که درست خواسته ام را عنوان نکردم8-|
کارت TV من روی اسلات باستانی PCI سوار میشود که مهم نیست (البته این برد یک اسلات PCI دارد)

برای همین این مادربرد رو پیشنهاد دادم، یکی برای هرکدوم بسه.

--سوال بعدی من این است که SSD چند درصد روی سرعت(به غیر از بوت شدن) تاثیر دارد؟

بین 5 تا 10 برابر Overall Speed سیستم رو بالا میبره. در بوت شاید چند ثانیه بهبود داشته باشید اما در عملکرد کلی سیستم اینطوری بگم که اگر عملیات نصب ویندوز با سیستم مثلا" یک ساعت طول بکشه، با SSD حدود 15 دقیقه طول میکشه. البته سرعت SSD به خودش و میزان رم سیستم هم بستگی داره.

آیا صلاح میدانید که SSD را فعلاحذف کنم و رم را هم 8 بگیرم و به CPU i7 و مادر برد با چیپست Intel® Z87 chipset فکر کنم؟

با توجه به نوع کاربری که عنوان کردید به نظرم نه.

یا اینکه بودجه ام را 500-600 افزایش بدم.

اگر میتونی 600 دیگه افزایش بودجه بدید Core i7 4770K رو جایگزین Core i5 4670K کنید. چون 4770K در تبدیل های ویدیویی بهتر عمل میکنه. بعدا" همیشه میتونید مادربرد رو ارتقا بدید. حتی اگر این نسل Z87 هم تموم بشه مادربرد های نسل بعدی Z97 هم از 4770K پشتیبانی میکنند پس نگرانی نداشته باشید حالا حالا ها وقت برای ارتقای مادربرد دارید.

-- من در حال حاضر دو تا هارد آرشیو اکسترنال 2 ترا و یکی 1ترا دارم و اصلا آن ها را جابجا نمیکنم .به نظر شما اینکار درسته که من آنها را بفروشم و بجایش هارد اینترنال بگیرم؟
در اینصورت 4-5 هارد داخل کیس مشکلی پیش نمیاد؟

ببنید بستگی به خودتون داره. اگر وجود اونها آزارتون میده یا خسته شدین یا میخواین دائما" به همه ی اون آرشیو ها دسترسی داشته باشید، بله، میتونید دو تا هارد 3 ترا تهیه کنید و به همین سیستم وصل کنید. اطلاعات اونها رو کپی کنید و مشکلی نخواهید داشت. سیستم نهایتا" با دو هارد و یک SSD راحت خواهد بود. ولی حتما" رم رو 16 گیگ بردارید.

اما اگر نیازی ندارید که دائما" به اطلاعات داخل هاردهای اکسترنال دسترسی داشته باشید، به نظرم بیخیال، چرا خرج اضافی کنید؟

-- در مورد کیس قبلی ام فن CPU میشه معرفی بفرمایید که بی صدا باشد؟
ممنون از اینکه حوصله میکنید و وقت میگذارید و راهنمایی میکنید.

فن دیفالت روی پردازنده های Intel به اندازه ی کافی بی صدا هست. اگر نهایتا" فن بی صدا تری خواستید هر زمان اراده کنید میتوانید به فروشگاه فروم (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)مراجعه کنید و یکی از فن های زیر را خریداری کنید.

34- ایرکولر Noctua NH-U12P SE2 - قیمت 210/000 تومان
35- ایرکولر Noctua NH-U9B SE2 - قیمت 175/000 تومان

davood4547
2014/04/03, 22:14
سلام
استاد ممنون از راهنمایی شما .
در مورد اسلات PCIe فکر میکردم شاید کارت TV یا WI-FI ویا Bluetooth برای این اسلات باشد@-)

با راهنمایی ها خوب شما سعی میکنم همین سیستم را جمع کنم با Core i7 4770K .
تو اینترنت که سرچ کردم مادربرد ASUS TUF B85 VANGUARD را جایی برای فروش ندیدم.شما جایی سراغ دارید که بی دردسر بتوانم قطعات را پیدا کنم؟
اگر این مین برد نبود پیشنهاد دیگری بغیر از ازراک دارید ؟
ممنون

ARMIN
2014/04/03, 22:33
سلام
استاد ممنون از راهنمایی شما .
در مورد اسلات PCIe فکر میکردم شاید کارت TV یا WI-FI ویا Bluetooth برای این اسلات باشد@-)

هر سه ی این موارد در حال حاضر از طریق درگاه های USB به سیستم متصل می شوند.

با راهنمایی ها خوب شما سعی میکنم همین سیستم را جمع کنم با Core i7 4770K .
تو اینترنت که سرچ کردم مادربرد ASUS TUF B85 VANGUARD را جایی برای فروش ندیدم.شما جایی سراغ دارید که بی دردسر بتوانم قطعات را پیدا کنم؟
اگر این مین برد نبود پیشنهاد دیگری بغیر از ازراک دارید ؟
ممنون

براتون پیغام خصوصی فرستادم.

davood4547
2014/04/03, 23:28
بله، میتونید دو تا هارد 3 ترا تهیه کنید و به همین سیستم وصل کنید. اطلاعات اونها رو کپی کنید و مشکلی نخواهید داشت. سیستم نهایتا" با دو هارد و یک SSD راحت خواهد بود. ولی حتما" رم رو 16 گیگ بردارید.

چه چیزی باعث این محدودیت میشه که بیش از سه تا هارد عملکردش سخت شود؟

در مورد ssd توی این رنج قیمت این مارک بهترینه؟

الان که داشتم مجددا به ریویو ASUS TUF B85 VANGUARD نگاه میکردم دیدم که uATX Form Factor است .استاد جسارت نشود با توضیحات کارشناسی که که شما دادید با توجه به 600 تومان افزایش بودجه اگر بخواهم مین برد دیگری که یک پله از این بالاتر باشد و میکرو نباشد چه گزینه ایی پیشنهاد میکنید.؟

سلام دوست خوبم

من حداکثر بودجه رو در نظر میگیرم 3 تومن و سیستم زیر رو پیشنهاد میدم:

قيمت
3.000.000 تومان

700
Intel Core™ i5-4670K
CPU

740
RAM

375
HDD

380
Plextor M5 Pro 128GB
SSD

355
ASUS TUF B85 VANGUARD
MOB

52
Pioneer
ODD

245
Green 600A-HP
PSU

140
Green X1 Basic
CASE

حجم رم 16 گیگ با آینده نگری انتخاب شده. ضمن اینکه گرافیک آنبرد هست و نیاز بهش دارید. همچنین میتونید با Disable کردن Page file از تمام رم در همه ی شرایط استفاده کنید.

مادربرد B85 هست و فقط از این نظر شاید نشه رم رو در فرکانس 2400 اجرا کرد اما میتوان رمها را در فرکانس 1600 تنظیم کرد و از اون طرف با پایین آوردن تایمینک پرفورمنس فوق العاده ای رو از سیستم انتظار داشت.

با آینده نگری که در مورد رم داشتید به نظر شما بهتر نیست که مادربرد هماهنگ با اون را بگیرم البته در انجا حق با شما بود و زحمت کشیدید و سیستم را برای 3000 تومان پیشنهاد داده بودید.
نه 3500-3600 .

ممنونم و از اینکه زحمتتان میدهم عذر خواهی میکنم.

ARMIN
2014/04/03, 23:52
چه چیزی باعث این محدودیت میشه که بیش از سه تا هارد عملکردش سخت شود؟

من حرفی از محدودیت نزدم. حساب سر انگشتی کردم، شما 2 تا هارد اکسترناله 2 ترا دارید، و یک یک ترا، میشه 5 ترا، منم گفتم 2 تا هارد 3 ترا بخرید که بشه 6 ترا، و یک ترابایت هم خالی بمونه.

این مادربرد مجموعا" شش پورت ساتا داره، شما برای هر کدوم یک هارد 4 ترابایت بخرید، میشه 24 ترابایت. محدودیتی نیست من فقط سر انگشتی حساب کردم.

در مورد ssd توی این رنج قیمت این مارک بهترینه؟

در ایران بله.

الان که داشتم مجددا به ریویو ASUS TUF B85 VANGUARD نگاه میکردم دیدم که uATX Form Factor است .استاد جسارت نشود با توضیحات کارشناسی که که شما دادید با توجه به 600 تومان افزایش بودجه اگر بخواهم مین برد دیگری که یک پله از این بالاتر باشد و میکرو نباشد چه گزینه ایی پیشنهاد میکنید.؟

مشکل سایز UATX چیه؟ چون کوچیکه دلیل بر بد بودنش نیست، مادربرد Mini-ITX Z87 از این هم کوچکتره اما قویتره.

من طبق سایزش به شما کیس پیشنهاد دادم، اگر عوضش کنم ممکنه ناچار بشم کیس دیگری و سیستم دیگری پیشنهاد بدم. مین برد های دیگری که با 600 تومن افزایش بودجه هستند بیشتر مخصوص اوورکلاک ساخته شده اند، که شما فرمودین اوورکلاک انجام نمیدین.

این پایان مشاوره ی منه.

davood4547
2014/04/04, 01:27
سلام
از حوصله و دقت و سرعت در پاسخگویی شما صمیمانه سپاسگزارم.
از راهنمایی شما ممنون هستم و بسیار استفاده کردم.

استاد عزیز من 600 تومان افزایش بودجه را فقط برای مادربرد نگفتم.

با حدود 300 تومان Core i7 4770K رو جایگزین Core i5 4670K کنم .
چون طبق فرمایش شما 4770K در تبدیل های ویدیویی بهتر عمل میکنه.

و با باقیمانده آن تغییرات دیگری انجام بدهم.اگر منظورم را درست بیان نکردم عذر خواهی میکنم.

امیدوارم از سوالات ناشیانه من ناراحت و خسته نشده باشید. و این پایان مشاوره نباشد.

موفق باشید

ARMIN
2014/04/04, 02:23
سلام
از حوصله و دقت و سرعت در پاسخگویی شما صمیمانه سپاسگزارم.
از راهنمایی شما ممنون هستم و بسیار استفاده کردم.

استاد عزیز من 600 تومان افزایش بودجه را فقط برای مادربرد نگفتم.

با حدود 300 تومان Core i7 4770K رو جایگزین Core i5 4670K کنم .
چون طبق فرمایش شما 4770K در تبدیل های ویدیویی بهتر عمل میکنه.

و با باقیمانده آن تغییرات دیگری انجام بدهم.اگر منظورم را درست بیان نکردم عذر خواهی میکنم.

امیدوارم از سوالات ناشیانه من ناراحت و خسته نشده باشید. و این پایان مشاوره نباشد.

موفق باشید

خوب، بگذار ببینم، قیمت 4770K حدود 1090 هستش. از 600 تومن افزایش بودجه ای که دادید، باید 400 بگذاری روی 700 تا بتونی 4770K بگیری، و با 200 تومن باقی مانده مادربرد ASRock Z87 Extreme 4 رو جایگزین ASUS TUF B85 VANGUARD کنی که حدود قیمتی 575 تومن داره.

اینطوری هم سیستم قویتر میشه و هم کاملتره. میشه این:

قيمت
3.600.000 تومان

1090

Intel Core™ i7-4770K

CPU

740
RAM

375
HDD

380
Plextor M5 Pro 128GB
SSD

575

ASRock Z87 Extreme 4

MOB

52
Pioneer
ODD

245
Green 600A-HP
PSU

140
Green X1 Basic
CASE

davood4547
2014/04/08, 23:47
سلام
استاد رم مد نظر شما همین است؟
RipjawsX Blue 2×8GB=16GB DDR3 2400MHz CL11
مطلبی هست که موقع خرید باید به ان توجه داشته باشم

ARMIN
2014/04/08, 23:57
سلام
استاد رم مد نظر شما همین است؟
RipjawsX Blue 2×8GB=16GB DDR3 2400MHz CL11
مطلبی هست که موقع خرید باید به ان توجه داشته باشم

بله همینه.

مطلب خاصی نیست. موفق باشی.

davood4547
2014/04/10, 00:57
سلام
آقا آرمین برای یکی از دوستانم برای اجرای اتوکد - مایا و 3dmax و مالتی مدیا بحث را همین جا ادامه بدهم یا تاپیک جدید باز کنم.؟
البته بودجه اش. 4.5 میلیون تومان است.
میشه این سیستم من را برای ایشان هم پیشنهاد کرد؟
خودش نظرش روی مادر بردهایی است که wifi دارند. که البته آنها ظاهرا بیشتر برای گیم است.
ممنون

Reza Eshraghi
2014/04/10, 01:20
سلام
آقا آرمین برای یکی از دوستانم برای اجرای اتوکد - مایا و 3dmax و مالتی مدیا بحث را همین جا ادامه بدهم یا تاپیک جدید باز کنم.؟
البته بودجه اش. 4.5 میلیون تومان است.
میشه این سیستم من را برای ایشان هم پیشنهاد کرد؟
خودش نظرش روی مادر بردهایی است که wifi دارند. که البته آنها ظاهرا بیشتر برای گیم است.
ممنون

تاپیک جدید بزنید ! بودجشون مقداری کمه با توجه به کاربردشون و به احتمال زیاد با توجه به بودجشون نمی تونند مادربردهایی با قابلیت و دارای آنتن Wi-Fi بگیرند !

davood4547
2014/04/11, 02:21
برای 4770K هم کولر میشه گفت الزامی هست !

پس با این حساب می بایست در آینده برای این سیستم هم به فکر یک کولر باشم

Lycas
2014/04/11, 23:45
بله، کولر که لازمه.
یک نکته اینکه پاور رو 700W بردارید که در آینده مشکلی نداشته باشید و سیستم تا حدی جای ارتقاع داشته باشه.
در ضمن بهتره هر چه سریع تر اقدام به خرید کنید. قیمتا داه بالا میره متاسفانه !

sepehral
2014/04/13, 00:22
هر چند که اکستریم چهار از as rock برد بسیار خوبیست ، اما من به z87 d3h از گیگابایت اعتقاد بیشتری دارم. حالا میفرمایید چرا؟
به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) زحمت بکشید یه سری بزنید اول لیست مقایسات ، as rock extream ، پنجمیش هم z87 d3h گیگابایت ، خودتون مقایسه کنید و اسکرول بدید به پایین و نمرات رو در بنچ مارک ها ببنید . و اختلاق قیمت کم این دو برد ، حتما نظر رو بیشتر به سمت گیگابایت میبره این نظر شخصیه من ممکن اشتباه هم باشه

Reza Eshraghi
2014/04/13, 08:03
هر چند که اکستریم چهار از as rock برد بسیار خوبیست ، اما من به z87 d3h از گیگابایت اعتقاد بیشتری دارم. حالا میفرمایید چرا؟
به این لینک (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.) زحمت بکشید یه سری بزنید اول لیست مقایسات ، as rock extream ، پنجمیش هم z87 d3h گیگابایت ، خودتون مقایسه کنید و اسکرول بدید به پایین و نمرات رو در بنچ مارک ها ببنید . و اختلاق قیمت کم این دو برد ، حتما نظر رو بیشتر به سمت گیگابایت میبره این نظر شخصیه من ممکن اشتباه هم باشه

زحمت کشیدید واقعاً !! این که توی اون لینک هست Z87M-Extreme 4 هست نه Z87-Extreme 4 !!!
فرق امکاناتشون رو ببینید ! :

Z87M-Extreme4 اصلاً وارد بازار ما نشده !!!
قبلاً هم بهتون تذکر دادم ! در مشاوره هاتون و مشاوره مدل ها و پیشوند و پسوندهای مدل ها دقت کنید و از دادن نظر بر پایه تعصب و علاقه شخصی جداً پرهیز کنید !!

Reza Eshraghi
2014/04/16, 13:28
سلام

مدیر محترم با عرض معذرت چون تاپیک مربوط به خرید کیس خودم بسته شده اینجا می نویسم.

روز سه شنبه برای خرید اقدام کردم. اما متاسفانه دست خالی برگشتم.
بعضی از قطعات را یا نداشتن یا قیمت های نجومی میدادند.مثلا cpu را 1.480.000 میگفتند.
نمیدانم بعضی از قطعات موجود را بگیرم یا اینکه صبر کنم.

دیگه 1480 برای 4770K آخرین حد ظلم توی روز روشنه ! نهایت قیمتش تا 1360 باشه نه 1480 !! چه خبره بابا ؟!! البته به قیمت روز !

EHSAN BAHAVAR
2014/04/16, 14:02
دیگه 1480 برای 4770K آخرین حد ظلم توی روز روشنه ! نهایت قیمتش تا 1360 باشه نه 1480 !! چه خبره بابا ؟!! البته به قیمت روز !
درود رضا جان
من قصدی نداشتم تو این تایپک پستی بدم البته میدیم دیگه :دی
رضا جان در حال حاضر قیمت کارت 4770k حدود 1480 تومنه با توجه به اونکه قیمت کارت 4930k که خیلی خیلی قویتر از 470 هست رو میشه 1850 تهیه کرد پس دیگه خرید 4770k در حال حاضر با این قیمت هیچ ارزشی نداره واقعا خیلی بالا رفته

Reza Eshraghi
2014/04/16, 18:12
درود رضا جان
من قصدی نداشتم تو این تایپک پستی بدم البته میدیم دیگه :دی
رضا جان در حال حاضر قیمت کارت 4770k حدود 1480 تومنه با توجه به اونکه قیمت کارت 4930k که خیلی خیلی قویتر از 470 هست رو میشه 1850 تهیه کرد پس دیگه خرید 4770k در حال حاضر با این قیمت هیچ ارزشی نداره واقعا خیلی بالا رفته

تا ظهر قبل از اینکه آفلاین بشم و در زمان ارسال اون پست یه جا بود زده بود 1359 ! بیکار که نیستم دروغ بنویسم !
الآن اومدم دیدم از لیست برداشته و فهمیده چه خبره ! :-w تو ایران یه فروشگاه رو قبول داشتم به عنوان کسی که قیمت خیلی عالی و کف بازار میده وقتی دیدم چیکار کرد نظرم عوض شد !! :|
در ضمن شما فکر بالا بودن قیمت های مادربردهای X79 هم کردی که حداقل 400 تومن از یه مادربرد Z87 رده میانی گرون تر هستند ؟
اما در کل با پایین بودن ارزش خرید 4770K با قیمت های نجومی الآن موافقم !

davood4547
2014/04/17, 00:16
سلام
رضا جان به نظر شما الان بهترین کار کدام است؟

Reza Eshraghi
2014/04/17, 07:31
سلام
رضا جان به نظر شما الان بهترین کار کدام است؟

صبر کردن و نخریدن ! تا بعضی فروشنده های بی انصاف حساب دستشون بیاد که همینجوری پلکانی قیمت یه جنس نهایت 1 تا 1100 تومنی رو نبرن سقف آسمون و بگن که مشتری میاد و میخره !
اعتصاب خرید جنس هایی که قیمتشون بی دلیل بالا رفته !

davood4547
2014/04/27, 01:26
سلام
آقا رضا و آقا آرمین عزیز
بنا به توصیه شما اساتید برای خرید سیستم !
فعلا صبر کردن و نخریدن ! ...

تا یکماه دیگر باید سیستم فعلی ام در پست اول را تحویل دهم.(فروخته ام). بنابراین حداکثر تا اواسط خردادماه میتوانم صبر کنم تا شاید قیمتها تثبیت شود.

تو بعضی از تاپیکها دیدم که شما به بعضی از دوستان پیشنهاد میکنید که صبر کنند تا نسل جدید پردازنده و مادربردها بیایند .

ممنون میشم که به چند تا سوالم پاسخ دهید.

_ صلاح میدانید که بعضی از قطعات که زیاد تغییر قیمت نداشتند را خرید کنم؟
_ ارزشش را دارد که برای نسل جدید پردازنده و مادربردها صبر کنم(با توجه به این مطلب که تا یکماه دیگر 4 میلیون بودجه ام هست)
_ آیا فن استوک اینتل به سیستم قبلی ام میخورد؟ و برای سیستم جدید کولر بردارم.(سیستم AMD ام وقتی هوا گرم میشود صداش زیاد میشودو آزار دهنده است)

ممنون

ARMIN
2014/04/28, 11:39
صبر صبر صبر.

تا زمان ثبات ارز و ورود پردازنده هاى جديد Intel دستها را در جيب گذاشته و فقط در پاساژ ها قدم بزنيد.