PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شیوه اتصال به اینترنت تلویزیون های هوشمند ال جی از طریق مودم Wi-Fi رمز دار

Reza Eshraghi
2014/04/03, 00:31
سلام به همه دوستان عزیز و گرامی و اساتید عزیز بخش صوت و تصویر

با اجازه همه اساتید و پیشکسوتان این بخش قصد دارم تا شیوه اتصال به اینترنت تلویزیون های هوشمند ال جی از طریق مودم Wi-Fi رمز دار رو خدمت عزیزان آموزش بدهم باشد که مفید و سودمند واقع شود ! ( مطمئنم که مفید واقع میشه ! )
دوستان عزیزی که یک تلویزیون هوشمند ال جی در منزل دارید آیا از عدم اتصال تلویزیون خود از طریق Wi-Fi به مودم رمز دار دچار مشکل هستید ؟! آیا دیگر ناامید شده اید و مطمئن هستید که تلویزیونتان دچار مشکلی هست یا از پس حل این مشکل برنخواهید آمد ؟! آیا نگران این هستید که اگر بخواهید بدون رمز متصل شوید دعای خیر همسایه های فرصت طلب بدرقه راهتان است ؟! :D
نگران نباشید ! با ما همراه شوید تا پس از مطالعه این آموزش به راحتی آب خوردن از این طریق به اینترنت متصل شوید و توطئه شوم فرصت طلبان را در روز روشن خنثی کنید ! :D

26342

متأسفانه ال جی در تلویزیون های هوشمند خود از متدهای رمزگزاری Wi-Fi به روز و با امنیت بالا مثل WPA-PSK یا WPA2-PSK استفاده نکرده و سراغ یکی از متدهای قدیمی و با ضریب امنیت پایین یعنی WEP رفته است و همین موضوع نگرانی های کاربران را به همراه داشته و بعضاً آنها را دچار مشکل کرده است .
در صورتی که شما Authentication Type مودم Wi-Fi خود را بر روی یکی از حالت های WPA-PSK یا WPA2-PSK قرار داده باشید و بخواهید از این طریق به اینترنت تلویزیون متصل شوید برای شما آرزوی صبر جزیل و داشتن ضریب هوشی 250 می کنیم در صورتی که قصد دارید برای اولین بار از این طریق به اینترنت تلویزیون خود متصل شوید !! زیرا هرگز با پیام خطاهایی که از تلویزیون دریافت می کنید نمی توانید به این موضوع پی ببرید که گره اصلی مشکل از کجاست !

برای حل این مشکل و اتصال راحت و سریع از طریق مودم رمزدار به ترتیب زیر عمل کنید !

1. با زدن IP آدرس مودم خود درون مرورگر سیستم وارد رابط نرم افزاری تنظیمات مودم خود شوید
و سپس به بخش تنظیمات وایرلس مودم خود بروید :
(مودم مورد استفاده در این آموزش TP-Link TD-W8951ND بود )

26343

2. با توجه به عکس زیر تنظیمات مشخص شده را اعمال کنید :

26344

توجه داشته باشید که سیستم رمز گزاری WEP شامل دو نوع 64 و 128 بیتی بوده و برای انتخاب رمزی مورد نظر باید قواعدی را به شرح زیر رعایت کنید :
A : در سیستم WEP 64Bit تعداد کاراکتر های قابل قبول 10 عدد بوده که استفاده از Symbol ها مجاز نمی باشد و رمز انتخابی شما باید از حروف لاتین یا اعداد تشکیل شود که برای حروف لاتین صرفاً می توانید حروف a تا f را انتخاب کنید !
B : در سیستم WEP128Bit تعداد کاراکترهای قابل قبول 26 عدد می باشد و شرایط رمز انتخابی عیناً مشابه سیستم 64 بیتی است .

3. تنظیمات اعمال شده را ذخیره نمائید مأموریت با موفقیت انجام شد !

و در پایان جهت آشنایی دوستان عزیز با مراحل اتصال به اینترنت در تلویزیون های هوشمند ال جی و اطمینان از صحت عملکرد این آموزش به صورت تصویری مراحل را با هم مرور می کنیم :
(گزینه های مورد نظر جهت انتخاب با رنگ قرمز توسط نشانگر کنترل جادوئی مشخص شده اند . )

1. مرحله اول : با فشردن دکمه SMART بر روی کنترل جادوئی تلویزیون به قسمت رابط هوشمند می رویم و گزینه تنظیمات را از پایین صفحه طبق عکس زیر انتخاب می کنیم :

26345

2. از منوی سمت راست تنظیمات آیکنی را که با رنگ متمایل به زرشکی از بقیه متمایز شده و نشانگر تنظیمات مرتبط با شبکه است را انتخاب و از قسمت مجاور گزینه اتصال شبکه را که توسط نشانگر کنترل جادوئی با رنگ قرمز مشخص شده است انتخاب می کنیم :

26346

3. بالآخره از جایی باید شروع کرد ! اگرچه طبق ترتیب این مرحله گام سوم مراحل اتصال به اینترنت تلویزیون است اما در واقع اولین گلام از همین جا شروع می شود ! اگر آماده اید بسم الله !
این تصویر به ما می گوید که به طور کلی دو راه برای اتصال به شبکه وجود دارد : 1. اتصال به شبکه سیمی 2. اتصال به شبکه بی سیم
برای این منظور بر روی دکمه « شروع اتصال »کلیک می کنیم ! ( کلیک ! چه نام خاطره انگیزی ! اما بله ! ما داریم به وسیله کنترل جادوئی کار یار وفادار سیستم ها را تکرار می کنیم تا یادمان نرود که ماوس الحق چیز دیگری است ! :x)

26347

4. در مرحله بعد کاملاً مشخص است که باید از بین شبکه های نمایش داده شده شبکه مورد نظر خود را انتخاب کنید :
در اینجا کلیه شبکه های موجود اعم از سیمی یا بی سیم لیست می شوند .

26349

5. در مرحله بعد باید با داشتن صبر ایوب رمز 26 کاراکتری را با دقت تمام واردو سپس تأیید کنید . البته در صورتی که اشتباهی در وارد کردن کاراکتر ها مرتکب شوید و بدانید که کدام کاراکتر را اشتباه وارد کرده اید به لطف وجود یک دکمه در صفحه کلید که با نشان ضربدر درون یک پیکان مشخص است و دو دکمه جهت دار واقع در زیر دکمه اینتر در صفحه کلید می توانید اشتباه خود را حذف و تصحیح کنید .

26348

6. جهت اطمینان مجدداً باید رمز وارد شده را تأیید کنید

26350

7. اندکی صبر پیشه کنید تا ال جی به نحو احسنت تکلیف خود را انجام داده و عکس مرحله بعد ظاهر شود :

26351

8. نتیجه مطالعه این تاپیک و ماحصل زحمات شما در عکس زیر مشخص است و ال جی به شما نشان می گوید که اگر راه درست را به او نشان دهید گمراه نمی شود !
شبکه متصل شده و با فشردن دکمه « تکمیل » صفحه موجود محو می شود .

26352

9. دوباره با فشردن دکمه SMART از روی کنترل جادوئی و انتخاب گزینه اینترنت طبق عکس زیر مرورگر شما باز شده و رستگار می شوید !

26353

و این هم نتیجه نهایی مطالعه این تاپیک توسط شما عزیزان ! فروم مجله سخت افزار را روی مرورگر کروم تلویزیون با موفقیت و با سرعتی مناسب باز کردیم :

26354

(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)26355
(فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

قابل ذکر است که پهنای باند سرویس اینترنت ما 256 کیلوبیت بر ثانیه بود ! :>

با تشکر از همه عزیزانی که زحمت کشیدند و منت نهادند و این تاپیک را مطالعه کردند . امیدوارم کمبودها و نقایص این آموزش کوچک ( به ویژه کیفیت پائین عکس ها ) را به پای بی تجربگی بنده حقیر گذاشته و امیدوارم اساتید بزرگوار جسارت من را ببخشند.

از دوستان و کلیه اساتید عزیز تقاضا دارم تا در این تاپیک به ابراز نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خوبشان در مورد این آموزش و همچنین در مورد چگونگی اتصال به اینترنت از طریق مودم وای فای رمز دار در این تلویزیون و نقاط ضعف و قوت سیستم اتصال به اینترنت آن که آموزش آن از نظرتان گذشت بپردازید و همچنین تجربیات خود را در مورد این قضیه در تلویزیون های هوشمند سایر برندهای رقیب به اشتراک همه دوستان قرار دهید !

تمام حقوق این آموزش کوچک شرعاً و قانوناً متعلق به مجموعه ( سایت و انجمن تخصصی سخت افزار ) بوده و هرگونه کپی برداری و برداشت مطلب صرفاً با درج منبع انجمن و سایت تخصصی سخت افزار مجاز و بلامانع است .

خدایا چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

کوچک و ارادتمند همه شما
رضا اشراقی

Castiel
2014/04/03, 00:46
تجربه استفاده از اینترنت روی تلویزیون های هوشمند به خصوص در ابعاد بزرگ مانند 55 اینچ به بالا، بسیار لذت بخش است و به این راحتی از کار در محیط اینترنت خسته نخواهید شد.
رضا جان از مطلب و آموزش مختصر و مفیدت بسیار سپاسگزارم.

Editor In chief
2014/04/03, 17:51
سلام رضا جان عزیز

مطلب کاربردی و خوبی بود. واقعا بدرد همه کاربران می خورد. رضا جان اگر امکان دارد فایل متنی و عکس ها شو را بهم بده برای وب سایت هم کارش کنم.

Reza Eshraghi
2014/04/04, 01:38
دوستان و اساتید عزیز با عرض پوزش یک سری ویرایش ها در آموزش صورت گرفت در صورت دلخواه می توانید تغییرات را مشاهده کنید ! :(

سلام رضا جان عزیز

مطلب کاربردی و خوبی بود. واقعا بدرد همه کاربران می خورد. رضا جان اگر امکان دارد فایل متنی و عکس ها شو را بهم بده برای وب سایت هم کارش کنم.

ممنون آقای پناهی گل ! لطف دارید ! این آموزش کوچک هرگز به پای یک سطر از آموزش ها و بررسی های شما و بقیه عزیزان در وب سایت و نشریه نمیرسه ! :">:x
واقعاً لطفتون رو فراموش نمی کنم ! شرمنده می کنید ! انشاء الله با خودتان هماهنگ می کنم در مورد ارسال فایل متنی و عکس ها !
البته سعی خودم رو می کنم که مجدداً سعی کنم تا عکس های بهتری تا زمان ارسال فایل ها خدمتتون ، بگیرم ! :">@};-

ARMIN
2014/04/04, 03:23
مرسی رضا جان،

مطالب عالی بود.

Reza Eshraghi
2014/04/12, 08:30
دوستان عزیز توجه داشته باشید که آموزش ارائه شده بر پایه تماس بنده با مرکز خدمات گلدیران بود و معمولاً شرکت ها سعی می کنند ساده ترین راه ممکن را انتخاب کنند ! اما همیشه انگیزه و خلاقیت و استعداد برای حل مشکل در هموطنان ما به خصوص جوانان موج میزنه !
در پی این که این آموزش بر روی وب سایت سخت افزار هم قرار گرفت و از این بابت از لطف جناب پناهی عزیز بسیار ممنون و سپاسگزار هستم یکی از دوستان عزیز آموزشی ارائه کردند که واقعاً بهشون آفرین میگم و به این نتیجه رسیدم که هنوز در حد و اندازه آموزش قرار دادن نیستم ! :(
ایشون با روشی تونستند با استفاده از همون روش های رمزگزاری به روز مثل WPA2-PSK و با دادن برخی تنظیمات دستی و رنج IP به اینترنت متصل بشن که خودم قبل از تماس با شرکت هرچقدر تلاش کردم نتونستم و ناامید شدم ! :( و شرکت هم فقط روی تغییرات سیستم رمزگزاری تأکید داشت و هیچ اشاره ای به این موضوع نکرد که جای بسی تأسفه برای مشاوران آنها و اگر این آموزش رو می مبینند لطفاً خودشون رو به روز کنند !!
به هرحال بابت این موضوع شدیداً پوزش می طلبم و دوباره به این نتیجه رسیدم که شرکت ها در بخش پشتیبانی خدمات بسیار بسیار ضعیف عمل می کنند و اگر بخواهیم فقط به آنها تکیه کنیم باید دست به دعا باشیم !!
به زودی آموزش جدید که شامل مراحل بیشتری است در پست اول جایگزین خواهد شد !

aryaiee
2014/04/30, 20:53
دوستان عزیز توجه داشته باشید که آموزش ارائه شده بر پایه تماس بنده با مرکز خدمات گلدیران بود و معمولاً شرکت ها سعی می کنند ساده ترین راه ممکن را انتخاب کنند ! اما همیشه انگیزه و خلاقیت و استعداد برای حل مشکل در هموطنان ما به خصوص جوانان موج میزنه !
در پی این که این آموزش بر روی وب سایت سخت افزار هم قرار گرفت و از این بابت از لطف جناب پناهی عزیز بسیار ممنون و سپاسگزار هستم یکی از دوستان عزیز آموزشی ارائه کردند که واقعاً بهشون آفرین میگم و به این نتیجه رسیدم که هنوز در حد و اندازه آموزش قرار دادن نیستم ! :(
ایشون با روشی تونستند با استفاده از همون روش های رمزگزاری به روز مثل WPA2-PSK و با دادن برخی تنظیمات دستی و رنج IP به اینترنت متصل بشن که خودم قبل از تماس با شرکت هرچقدر تلاش کردم نتونستم و ناامید شدم ! :( و شرکت هم فقط روی تغییرات سیستم رمزگزاری تأکید داشت و هیچ اشاره ای به این موضوع نکرد که جای بسی تأسفه برای مشاوران آنها و اگر این آموزش رو می مبینند لطفاً خودشون رو به روز کنند !!
به هرحال بابت این موضوع شدیداً پوزش می طلبم و دوباره به این نتیجه رسیدم که شرکت ها در بخش پشتیبانی خدمات بسیار بسیار ضعیف عمل می کنند و اگر بخواهیم فقط به آنها تکیه کنیم باید دست به دعا باشیم !!
به زودی آموزش جدید که شامل مراحل بیشتری است در پست اول جایگزین خواهد شد !

کاملا درست گفتید معمولا طی تماس حتی تقاضای بهترین تکنسین رو بکنید همینه!البته توی سام سرویس و گلدیران هستند کسانی که راه های بهتری رو پیدا کردند!البته خداییش یک بار به بنده جایزه نقدی داده شد بخاطر پیدا کردن یک مسئله اما در کل همینه حتی اکثرشون خیلی چیزها رو بلد نیستدند

Reza Eshraghi
2014/06/25, 14:13
خب دوستان عزیز همون طور که در پست شماره 6 عرض شد . روش دیگری هم برای اتصال به اینترنت از طریق مودم رمز دار با کمک یکی از دوستان عزیز که داخل وب سایت نظر دادند عملی هست که میشه با متدهای رمزگزاری به روزتر مثل WPA2-PSK هم متصل شد به اینترنت تلویزیون های این برند اما : این اما رو دقت کنید که مهمه ! 8->

با بررسی ها و چندین و چند بار تست به این نتیجه رسیدم از این روش دوم (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.-16197) تنها میتوان برای وب گردی استفاده کرد و در صورتی که قصد راه اندازی DLNA را داشته باشید تنها روش آموزش داده شده جوابگو هست .
دوستان عزیزی که تلویزیون هوشمند ال جی دارند می توانند این موضوع رو مجدداً خودشون تحقیق و بررسی کنند و اگر از روش دوم هم تونستند با موفقیت DLNA رو راه اندازی کنند خواهش می کنیم که حتماً اینجا گزارش بدهند . @};-
من هم از طریق ویندوز مدیا پلیر ویندوز و هم نرم افزار اختصاصی خود ال جی یعنی Smart Share امتحان کردم و نتیجه مشابه بود .

Reza Majidi
2014/07/05, 14:43
تجربه استفاده از اینترنت روی تلویزیون های هوشمند به خصوص در ابعاد بزرگ مانند 55 اینچ به بالا، بسیار لذت بخش است و به این راحتی از کار در محیط اینترنت خسته نخواهید شد.
رضا جان از مطلب و آموزش مختصر و مفیدت بسیار سپاسگزارم.
تلویزیون ما sony kdl w670 است ولی متاسفانه روی ریموتش کیبرد وجود نداره و اینترنت رفتن باهاش خیلی سخته.

Reza Eshraghi
2014/07/05, 14:49
تلویزیون ما sony kdl w670 است ولی متاسفانه روی ریموتش کیبرد وجود نداره و اینترنت رفتن باهاش خیلی سخته.

واسه منم کیبرد روی ریموتش نیست . کیبرد مجازی و نرم افزاری هست ! حسابی دست آدم رو قوی می کنه تایپ اینجوری ! ;)

aryaiee
2014/07/05, 14:53
البته روی برخی مدل ها میتونید از طریق usb کیبور و موس نصب کنید.خدمت آقای مجیدی گل هم عرض کنم سونی تلوزیون smart نداره در واقع tv@ هستش که حالا خیلی هم تو اینترنت نری باهاش مهم نیست :D

Reza Majidi
2014/07/05, 14:56
واسه منم کیبرد روی ریموتش نیست . کیبرد مجازی و نرم افزاری هست ! حسابی دست آدم رو قوی می کنه تایپ اینجوری !

آخه خیلی سخته همش باید با اون دکمه ها بالا و پایین بیای که یه کاری بکنی . البته سونی یه نرم افزار TV sideview داده بیرون که خیلی خوب رو اندروید تایپ باهاش ولی من بیچاره گوشیم رو فروختم که برم کامپیوتر بخرم که در جریان هستید ! و حالا اندروید هم ندارم و با یه سیمبین میسوزم و میسازم .;)

Arash7t
2014/12/15, 02:20
ی پیشنهاد میکنم خودتو راحت کن برو و یبورد و موس بیسیم که روش نوشته باشه مولتی مدیا مثه مدلی که من دارم V-K12C واسه تلوزیون الجی و شارپ و سامسونگ تست کردم خوب جواب داد قیمتشم 60تومانه راحت یو اس بی را نصب بکن همون موقعه مچ میشه من واسه موبایل و تبلت هم تست کردم جواب داده الته واسه گوشی و تبلت باید ی رابط کوچک کننده یو اس بی تهیه کنی...اگه تلوزیونت یو اس بی داشته باشه حل حله..دیگه ریموتت هم داغون نمیشه..........