PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره خرید کامپیوتر برای گیم و کارهای گرافیکی

rmansh
2014/03/17, 09:30
سلام خدمت همگی...
استادای عزیز بنده میخواستم اگه بشه واسه بعد عید لپتاپم رو بفروشم و یه کامپیوتر جمع کنم که حداقل تا 4 سال دیگه که دانشگاهم تموم بشه جوابگو باشه! البته واسه بازی های 4 سال آینده مطمئنا جوابگو نخواهد بود. من کارای 3D max و فتوشاپ و ساخت بازی انجام میدم.
بودجه تقریبا 2 میلیون هست حالا اگه تا 200-300 تومن هم بالاتر رفت مهم نیست.
عرضم به حضورتون که led 23 inch ال جی دارم با رزولوشن 1080p. یه SSD 64 هم دارم البته حتما HDD هم لازمه. کیبورد و اسپیکرم که هست.
خودم واسه گرافیک Gforce GTX 760 مد نظرم هست که قیمتش باید طرفای 950 باشه.
بجز اون دیگه نمیدونم مادربورد و cpu رو چی بگیرم! رم هم که خیلی زیاد نمیخوام باشه 8 گیگ کافیه!
کیس و DVD rom و پاور هم که میمونه دیگه!
راستی کارت شبکه و صدا رو خود مادربرد هست دیگه درسته؟ :D
ممنون میشم راهنماییم کنید

faramarz_mit
2014/03/17, 09:51
سلام دوست من
بنظرت بودجت يكم كم نيست؟
براي سيستمي كه بخواي مكس كار كني و از همه مهمتر براي ساخت بازي بخواي بودجه 2 تومن خيلي كم هست

rmansh
2014/03/17, 09:58
سلام دوست من
بنظرت بودجت يكم كم نيست؟
براي سيستمي كه بخواي مكس كار كني و از همه مهمتر براي ساخت بازي بخواي بودجه 2 تومن خيلي كم هست
سلام.
آخه مانیتور خوب که دارم. خودش نصف قضیه هست! 1 تومن هم فقط واسه گرافیک گزاشتم که فک کنم مهم ترین قسمته! یعنی با 1200-1300 نمیشه یه مادربردو cpu و پاور گرفت؟!

kenzo
2014/03/17, 10:04
سلام.
آخه مانیتور خوب که دارم. خودش نصف قضیه هست! 1 تومن هم فقط واسه گرافیک گزاشتم که فک کنم مهم ترین قسمته! یعنی با 1200-1300 نمیشه یه مادربردو cpu و پاور گرفت؟!

نه نمی شه دوست عزیز فقط مادربرد معمولی با یه پردازنده 4 هسته ای می شه 1200

faramarz_mit
2014/03/17, 10:04
سلام.

فقط مادربرد و سي پي يو ميخواي؟؟
هارد- كيس- پاور- رم- خنك كننده سي پي يو- رايتر نميخواي؟

rmansh
2014/03/17, 10:09
خب یعنی در کم خرج ترین شرایط چقد میشه ؟ :D

faramarz_mit
2014/03/17, 10:14
خب یعنی در کم خرج ترین شرایط چقد میشه ؟ :D

شما بايد حداقل 4 تومن داشته باشين
شرايط بعد عيد با الان هم ممكن خيلي فرق كنه براي مشاوره چند روز مانده به خريدتون بيايد ميتونين مشاوره بهتري بگيرين

rmansh
2014/03/17, 10:19
شما بايد حداقل 4 تومن داشته باشين
شرايط بعد عيد با الان هم ممكن خيلي فرق كنه براي مشاوره چند روز مانده به خريدتون بيايد ميتونين مشاوره بهتري بگيرين
اوه اوه.. من نمیخوام خیلی حرفه ای کار کنم که! والا الان لپتاپ خودم corei7 با 8 گیگ رم و 1 گیگ گرافیکه خیلی خوب جوابگو هست! ولی چون گرافیکم 230m هست توی انجین بازی یه خورده افت فریم داره! شما چجوری حساب کردی 4 تومن شده؟

faramarz_mit
2014/03/17, 10:28
اوه اوه.. من نمیخوام خیلی حرفه ای کار کنم که! والا الان لپتاپ خودم corei7 با 8 گیگ رم و 1 گیگ گرافیکه خیلی خوب جوابگو هست! ولی چون گرافیکم 230m هست توی انجین بازی یه خورده افت فریم داره! شما چجوری حساب کردی 4 تومن شده؟

من بر اساس قوانين رياضي حساب كردم
1 تومن سي پي يو
500 تومن مادربرد
1 تومن گرافيك
400 تومن رم
400 تومن پاور
200 تومن كيس
200 خنك كننده
60 رايتر
200 هارد
حالا اينارو با توجه به قوانين رياضي جمع ببندي نزديك 4 تومن ميشه البته من قيمتارو كلي گفتم

moslem9694
2014/03/17, 10:34
عزیز من دیروز این سه قطعه رم مادربرد وسی پی یو رو گرفتم برام درامد2150000:D

rmansh
2014/03/17, 10:37
اگه واقعا قیمتا اینطوریه که هیچی پس با همین لپتاپ سر میکنیم! مرسی از همه

faramarz_mit
2014/03/17, 10:43
اگه واقعا قیمتا اینطوریه که هیچی پس با همین لپتاپ سر میکنیم! مرسی از همه

آره قيمتا واقعا نجومي بالا هست
لپتاپي كه داري خوبه فقط زياد بهش فشار نيار
موفق باشي

rmansh
2014/03/17, 10:45
آره خوبه ولی مال 3 سال پیشه دیگه یکم اذیت میکنه! شاید یه لپتاپ بهتر خریدم..
مرسی شما هم همینطور

Reza Eshraghi
2014/03/17, 10:56
یه کم من دیر رسیدم به قافله ! شرمنده خلاصه ! :(
آرمان جان سلام ! به فروم سخت افزار خوش آمدید ! @};-
برادر عزیز شما چند تا چیز رو مشخص کن !
1. موتور رندرت با تری دی مکس
2. اینکه اون نرم افزاری که باهاش برای ساخت بازی استفاده می کنی مبتنی بر گرافیک هست بیشتر یا پردازنده و رم
3. دقیقاً چه قطعاتی رو خودت داری و چه قطعاتی رو میخوای بخری ؟!
4. گیم رو میخوای با جزئیات بالا روی مانیتور فول اچ دی بازی کنی و توقع فریم بالا ازش داری ؟!
اینم باید بدونی الآن آخر سال هست ! چند روز دیگه فروشگاه ها تعطیل می کنن میرن تعطیلات تا بعد از عید ! اون موقع هم اصلاً تضمین نمیشه کرد قیمت ها اوضاعش چطوری باشه ! الآن یه مقدار سیر صعودی توی قیمت ها داریم ! خیلی قطعات ناموجودن !
بخوای بعد از عید بخری دو روز قبلش بیا مشاوره بگیر قدمت بر چشم من و همه مشاورین اینجا ! :x@};-

rmansh
2014/03/17, 11:08
یه کم من دیر رسیدم به قافله ! شرمنده خلاصه ! :(
آرمان جان سلام ! به فروم سخت افزار خوش آمدید ! @};-
برادر عزیز شما چند تا چیز رو مشخص کن !
1. موتور رندرت با تری دی مکس
2. اینکه اون نرم افزاری که باهاش برای ساخت بازی استفاده می کنی مبتنی بر گرافیک هست بیشتر یا پردازنده و رم
3. دقیقاً چه قطعاتی رو خودت داری و چه قطعاتی رو میخوای بخری ؟!
4. گیم رو میخوای با جزئیات بالا روی مانیتور فول اچ دی بازی کنی و توقع فریم بالا ازش داری ؟!
اینم باید بدونی الآن آخر سال هست ! چند روز دیگه فروشگاه ها تعطیل می کنن میرن تعطیلات تا بعد از عید ! اون موقع هم اصلاً تضمین نمیشه کرد قیمت ها اوضاعش چطوری باشه ! الآن یه مقدار سیر صعودی توی قیمت ها داریم ! خیلی قطعات ناموجودن !
بخوای بعد از عید بخری دو روز قبلش بیا مشاوره بگیر قدمت بر چشم من و همه مشاورین اینجا ! :x@};-
سلام دوست عزیز خیلی ممنوم :D اینطور که دوستان گفتن من که ناامید شدم از خرید ولی بازم میگم خدمت شما:
1. موتور که یا mental ray یا vray هست.
2. اینو نمیدونم ولی چون چنتا انجین داریم خیلی قطعی نمیشه گفت! اما خب معلومه گرافیک خیلی مهمتره
3.هیچ قطعه ای ندارم جز یه هارد SSD!
4.گیم رو نمیخوام با 1080 حتما بازی کنم 1600 هم خوبه اما خب برنامه هارو FullHD اجرا میکنم دیگه!
منم گفتم که بعد عید ولی حالا خیلی نوسان مهم نیست فقط میخواستم یه قیمت کلی دستم بیاد! مرسی!

Reza Eshraghi
2014/03/17, 11:21
سلام دوست عزیز خیلی ممنوم :D اینطور که دوستان گفتن من که ناامید شدم از خرید ولی بازم میگم خدمت شما:
1. موتور که یا mental ray یا vray هست.
2. اینو نمیدونم ولی چون چنتا انجین داریم خیلی قطعی نمیشه گفت! اما خب معلومه گرافیک خیلی مهمتره
3.هیچ قطعه ای ندارم جز یه هارد SSD!
4.گیم رو نمیخوام با 1080 حتما بازی کنم 1600 هم خوبه اما خب برنامه هارو FullHD اجرا میکنم دیگه!
منم گفتم که بعد عید ولی حالا خیلی نوسان مهم نیست فقط میخواستم یه قیمت کلی دستم بیاد! مرسی!

اینجا رو ببینید !

دسته بندی CPU based و GPU based نرم افزارها (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)
توی این تاپیک موتورهای رندر بسته به نیاز سخت افزاریشون که مبتنی بر پردازنده هستن یا گرافیک توسط یکی از اساتیدی که کارشون رندر هست تقسیم بندی شده و میدونم که شما هم کاملاً از این موضوع مطلعید و محض یادآوری مجدد گفتم !
وی ری و منتال ری هر دو موتورهای CPU based یعنی مبتنی برپردازنده هستند !
از اون طرف واسه بازی و ساخت بازی هم گرافیک مهمه ! پس شما باید روی هر دو بخش تمرکز کنید و مادربرد و CPU و رمتون رو مناسب انتخاب کنید که کم نباشه !
بودجتون که اصلاً و ابداً به سوکت 2011 نمیرسه پس باید بریم سراغ سوکت 1150 !
شما هرجور شده سعی کنید CPU رو i7 4770K بگیرید ! گرافیک رو اگه بتونید 770 انتخاب کنید بهتره ولی خب 760 هم جوابتون رو میده ولی ممکنه آینده نگر نباشه !
رم رو می تونید 8 گیگ بگیرید بعداً اگه کم بود 8 گیگ دیگه اضافه کنید
کولر و بقیه مخلفات هم تکلیفش معلومه !
با دو تومن عمراً کارتون راه نمیفته همون طور که دوستان گفتن !