PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وایمکس: پشیمانی یا رضایت!

codemaster
2014/03/15, 21:44
دوستان سلام

تقریبا آبان ماه بود. بعد از نقل مکان از وطن (تهران) و آمدن به شهر زیبای آمل و مستقر شدن در خانه جدید متوجه یک نکته جالب و عجیب شدم اونم اینکه خط تلفن ما به قول بچه ها ******* ای هست یعنی تلفن ما با برق کار می کنه و با رفتن برق تقسیم تلفن که بیرون مجتمع گذاشتن هم از کار می افته و تلفن قطع میشه! به همین دلیل مخابرات گفت که روی خط شما adsl نمیشه داد و بهمین دلیل باید وایمکس بگیرید ما هم بخ اجبار تن به این کار دادیم و با تقبل هزینه های بسیار زیاد اینترنت 1مگ 1 ساله با ترافیک 25 گیگ مبین نت گرفتم. اوایل همه چیز عالی بود اما کم کم افت پیدا کرد به حدی که الان هر چند دقیقه یکی دو دقیقه قطع میشه و دوباره وصل میشه و پشتیبانی هم با حمایت قاطعانه از بنده گفته که هیچ ربطی به ما نداره!
خلاصه اینکه ما که پشیمنونیم از پولی که دادیم مثل .... شما چی آیا تجربه استفاده از وایمکس چه ایرانسل چه مبین نت رو دارید؟ راضی بودید(هستید)؟

Reza Eshraghi
2014/03/15, 21:49
دوستان سلام

تقریبا آبان ماه بود. بعد از نقل مکان از وطن (تهران) و آمدن به شهر زیبای آمل و مستقر شدن در خانه جدید متوجه یک نکته جالب و عجیب شدم اونم اینکه خط تلفن ما به قول بچه ها ******* ای هست یعنی تلفن ما با برق کار می کنه و با رفتن برق تقسیم تلفن که بیرون مجتمع گذاشتن هم از کار می افته و تلفن قطع میشه! به همین دلیل مخابرات گفت که روی خط شما adsl نمیشه داد و بهمین دلیل باید وایمکس بگیرید ما هم بخ اجبار تن به این کار دادیم و با تقبل هزینه های بسیار زیاد اینترنت 1مگ 1 ساله با ترافیک 25 گیگ مبین نت گرفتم. اوایل همه چیز عالی بود اما کم کم افت پیدا کرد به حدی که الان هر چند دقیقه یکی دو دقیقه قطع میشه و دوباره وصل میشه و پشتیبانی هم با حمایت قاطعانه از بنده گفته که هیچ ربطی به ما نداره!
خلاصه اینکه ما که پشیمنونیم از پولی که دادیم مثل .... شما چی آیا تجربه استفاده از وایمکس چه ایرانسل چه مبین نت رو دارید؟ راضی بودید(هستید)؟

حسین جان ! لطفاً در انتخاب محل صحیح برای ایجاد تاپیک بیشتر دقت کنید !
بحث در مورد اینترنت و مصائب و مشکلات آن و بحث و بررسی در مورد کیفیت خدمات PAP ها در بخش زیر انجام میشه !
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
مدیریت محترم بخش ، لطفاً تاپیک منتقل شود ! با تشکر !

codemaster
2014/03/15, 21:53
حسین جان ! لطفاً در انتخاب محل صحیح برای ایجاد تاپیک بیشتر دقت کنید !
بحث در مورد اینترنت و مصائب و مشکلات آن و بحث و بررسی در مورد کیفیت خدمات PAP ها در بخش زیر انجام میشه !
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
مدیریت محترم بخش ، لطفاً تاپیک منتقل شود ! با تشکر !
ببخشید اصلا حواسم نبود

gonzoo
2014/03/15, 21:55
اقا من خودم اوایل وایمکس 512 داشتم....طرح شش ماه
اوایل خیلی خوب بود اما بعدش افت سرعت پیدا میکرد
شبا با 10- 20 کیلو بایت دانلود میکردم
تازه اون قضیه حجم خوری (دزدی) هم بود که باعث شد من بلافاصله به مخابرات تغییر سرویس بدم
در کل اگر بخوام از 1 تا 10 نمره بدم، بهش 2 میدم>:)

Reza Eshraghi
2014/03/15, 22:19
راستش خود من خدا رو شکر تجربه تجربه استفاده نداشتم ولی از کسانی که شنیدم اکثراً ندیدم راضی باشن ! توی همین فروم کاربران زیادی هستند که شدیداً از کیفیت وایمکس مبین نت ناراضی هستند !

Arthur
2014/03/15, 23:04
وایمکس ایرانسل هم یک بار از یکی از بچه ها شنیدم که دزدی میکنه!(طرف قابل اعتماد بود=دروغ نمیگفت)
یکی از آشناهامون هم تو تهران وایمکس مبین نت داشت چند وقت قبل...اون راضی بود.
واقعا اینجور سرویس ها تو ایران شانسیه :D

meelad
2014/03/16, 12:00
وایمکس ایرانسل هم یک بار از یکی از بچه ها شنیدم که دزدی میکنه!(طرف قابل اعتماد بود=دروغ نمیگفت)
یکی از آشناهامون هم تو تهران وایمکس مبین نت داشت چند وقت قبل...اون راضی بود.
واقعا اینجور سرویس ها تو ایران شانسیه :D

isp ها تو ایران مثل هندونه هستن!تازه به شرط چاقو هم نیستن! اول باید پول رو بدی و وصلش کنن تا تازه بفهمی که هندونه مورد نظر قرمز و شیرین هست یا نه

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان خوب .عرض کنم مدتی وایمکس ایرانسل داشتم که متاسفانه آنتن دهی خوبی نداشت آنرا به یکی از دوستان دادم و چند روز پیش رفتم یک مبین نت جیبی بمبلغ 530 هزار تومان گرفتم که این هم نمیگرد با نمایندگی تماس گرفتم میگویند آنجا که شما هستین آنتن دهی ندارد .فعلا از ایرانسل وهم مبین نت دل خوشی ندارم .
530 تومن بدی بعد وصل نشه؟ :-o اگه من بودم سکته ناقص میزدم!
مثل اینکه همش هندونه های سفید و کال به شما میفته! X_X

Amoo
2014/03/16, 13:01
سلام
در رابطه با وایمکس یه تصور غلطی وجود داشت و اون این بود که کاربران اپراتور تلفن همراه فکر میکردند که هر جا که تلفنشان آنتن دهی خوبی جهت برقراری مکالمات رو داشته باشد پس میتوانند شاهد دسترسی به سرویس وایمکس نیز باشند! در صورتیکه تجهیزات رادیویی وایمکس بایستی بصورت مجزا بروی دکل های سرویس دهنده همچون آنتن های BTS قرار گیرند و دیگر آنکه شما شاهد سیگنال دهی مطلوبی باشید و در نقطه ای خارج از محدوده پوشش دهی قرار نداشته باشید مخصوصا که مودم های جیبی که ضعیفتر از سری های دیگه بخصوص OutDoor هستند بیشتر با این مشکل مواجه اند و همینطور موانع ای مثل ساختمان های بلند و مرتفع که سد کننده امواج نیز هستند را هم نباید فراموش کرد همچنین بنا های مسکونی با سازهای فلزی و بتونی که بسیار مستحکم بوده و یا استفاده از نماهایی که دارای پوششی هستند که مانع از ورود امواج میشوند را نیز نباید نادیده گرفت و مسئله دیگر تعداد کاربرانی هست که از آن ناحیه تحت پوشش سرویس میگیرند که افزایش بیش از حد میتواند سبب شود که شما نتوانید به میزان پهنای باندی که از سرویس دهنده خریداری کرده اید برسید.

در رابطه با اینکه خط تلفن شما قابلیت دریافت سرویس های DSL را ندارد باید به این نکته اشاره کرد که طی سال های اخیر مخابرات سیاست هایی مبتنی بر دسترسی مطلوب برای مشترکین را اتخاذ کرده است با این مفهوم که مثلا:
1) مشترکینی که تلفن هایشان توسط فیبرنوری راه اندازی شده اند و تنها یک مسافت چند صد متری تا خانه مشترکین شبکه کابلی مسی موجود است با قرار دادن DSLAM در ONU ها شرایطی را فراهم کنند که آنان نیز از سرویس ADSL بهره مند شوند.
2) مشترکینی که به علت نبود زوج کافی در کابل های مسی ، تلفن هایشان توسط دستگاه های PCM و همانند آن (دستگاه های مقسم یک به چهار و یا بیشتر) راه اندازی شده است میتوانند با مراجعه به ریس مرکز مخابرات مربوطه درخواست سرویس ADSL نمایند تا با تعویض خط تلفن آن ها با یک خط عادی مثل تعویض بوخت و غیره در اولویت قرار گیرند اما در صورتی که در پست های نزدیکی محل سکونتشان هیچ گونه خط مسی عادی وجود نداشته باشد نیازمند اخراج پست و توسعه کابل کشی تلفن میباشد تا مشکل رفع شود ، در غیر این صورت شما مجبور خواهید بود از سرویس های اینترنت وایرلس استفاده کنید.
موفق باشید...