PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کار کردن 100% هارد دیسک در برخی از بازی ها

AJOR
2014/03/13, 21:09
سلام و خسته نباشید . در بازی هایی مثل Splinter Cell Blacklist ، Thief ، Tomb Raider هاردم 100% کار می کنه و باعث تیک زدن بازی می شه بطوری که نمیشه کرد. بازی رو روی یک هارد دیگه ریختم ولی بازم همین مشکل وجود داشت.(مشکل نرم افزاری هم نیست چون انواع ویندوز ها رو امتحان کردم،حتی دوباره پارتیشن بندی کردم اما بازم درست نشد.) به نظر شما مشکل از چیه؟

: Splinter Cell Blacklist

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

: Tomb Raider

: Thief

درضمن پایین آوردن تنظیمات گرافیک بازی هم فرقی به حالش نمی کنه.

ARMIN
2014/03/13, 21:17
به نظرم رم کم میاری.

رمت رو 8 گیگ کن شاید این مسئله بهبود پیدا کنه.

magiteq
2014/03/13, 22:03
دوست من lag در بازی مستقیما وابسته به حافظه کارت گرافیگ (vram) , مشکلات نت کد انجین , درایور کارت گرافیک ,
ram و قدرت پردازنده گرافیک هست و هارد و sdd صرفا تایم لودینگ رو میتونه گاهش بده
شما در حال حاضر با ارتقا هر کدوم از این موارد شاهد کاهش لگ خواهید بود( رم و گرافیک)

AJOR
2014/03/13, 22:50
به نظرم رم کم میاری.

رمت رو 8 گیگ کن شاید این مسئله بهبود پیدا کنه.

آقا آرمین قبلا Tomb Raider و Splinter Cell رو بدون مشکل بازی کردم(با رم 4) ،با رم 8 هم تست کردم مشکلم همچنان وجود داره.(دو تا Corsair XMS3 1600 که پروفایل 1600 هم فعال بود.)

AJOR
2014/03/13, 23:00
دوست من lag در بازی مستقیما وابسته به حافظه کارت گرافیگ (vram) , مشکلات نت کد انجین , درایور کارت گرافیک ,
ram و قدرت پردازنده گرافیک هست و هارد و sdd صرفا تایم لودینگ رو میتونه گاهش بده
شما در حال حاضر با ارتقا هر کدوم از این موارد شاهد کاهش لگ خواهید بود( رم و گرافیک)

اگر بازی خش داشت حق با شما بود اما Splinter Cell رو روی 80 فریم داره اجرا می کنه فقط مشکل تیک هستش که انگار هر 1 ثانیه سیستم هنگ کنه.(بعد کمی اور هم تفاوتی نکرد.)

magiteq
2014/03/13, 23:11
اگر بازی خش داشت حق با شما بود اما Splinter Cell رو روی 80 فریم داره اجرا می کنه فقط مشکل تیک هستش که انگار هر 1 ثانیه سیستم هنگ کنه.(بعد کمی اور هم تفاوتی نکرد.)

دوست من دلایل اش رو برای شما گفتم لگ تنها وابسته به همین عوامل هست sc هم بازی سنگینی هست
شما که در بالاترین تنظیمات 80 فریم نمیگرید دوست گلم
از داخل کنترل پنل درایور گرافیک هم vertical sync رو of کن جهت کاهش sttuter.

VSH-Katana
2014/03/14, 01:40
مادر برد شما چیه؟
آیا اورکلاک کردید؟
تنظیمات بایاس رو (منظورم فرکانس رم و... ) رو ریست کنید !
ممکنه که مربوط به استیبل نبودن سیستم بعد از اور بود که تو کارای سنگین قفل میکرد ! خصوصا اگه رم دستی اومر شده باشه!
بازم نظر اساتید ارجح تره

Reza Eshraghi
2014/03/14, 08:22
صرفاً جهت اطلاع !
با بررسی که تیم خوب و پرتلاش سایت سخت افزار انجام دادند GTX 650Ti Boost البته ار برند MSI در رزولوشن FHD با درجه Ultra و با فعالسازی MSAA به طور متوسط 34.32 و بدون فعالسازی MSAA به طور متوسط 45.68 فریم در ثانیه را در بازی Splinter Cell Black List ارائه کرده است !

AJOR
2014/03/14, 09:05
دوست من دلایل اش رو برای شما گفتم لگ تنها وابسته به همین عوامل هست sc هم بازی سنگینی هست
شما که در بالاترین تنظیمات 80 فریم نمیگرید دوست گلم
از داخل کنترل پنل درایور گرافیک هم vertical sync رو of کن جهت کاهش sttuter.

V-Sync همیشه off هست.فریم هم با دو سه برنامه امتحان کردم.اگر شما برنامه ای مورد نظرتون هست بگین تا با اون تست کنم.

AJOR
2014/03/14, 09:08
صرفاً جهت اطلاع !
با بررسی که تیم خوب و پرتلاش سایت سخت افزار انجام دادند GTX 650Ti Boost البته ار برند MSI در رزولوشن FHD با درجه Ultra و با فعالسازی MSAA به طور متوسط 34.32 و بدون فعالسازی MSAA به طور متوسط 45.68 فریم در ثانیه را در بازی Splinter Cell Black List ارائه کرده است !

جناب اشراقی همون جا هم گفتم به دوستان اما جدا پایین تر از 60 نمی افته!(برای خودمم عجیبه!).البته رزولوشن بازیم 1024*1280 هستش ولی فکر نکنم اختلاف فریم تا این حد باشه.

AJOR
2014/03/14, 09:10
مادر برد شما چیه؟
آیا اورکلاک کردید؟
تنظیمات بایاس رو (منظورم فرکانس رم و... ) رو ریست کنید !
ممکنه که مربوط به استیبل نبودن سیستم بعد از اور بود که تو کارای سنگین قفل میکرد ! خصوصا اگه رم دستی اومر شده باشه!
بازم نظر اساتید ارجح تره

مادر بورد بنده Asus B85M-E هست.اور کلاک دستی خیر همون پروفایلی که روی خود رم بود رو فعال کردم.(درضمن روی فرکانس 1333 هم تست کردم اصلا تفاوتی نداشته.)

magiteq
2014/03/14, 09:49
دوست من شما با یک گرافیک قدرتمند تست کنید مطمئن باشید دیگه همچین مشکلی رو نمیبینید

AJOR
2014/03/14, 09:51
دوست من شما با یک گرافیک قدرتمند تست کنید مطمئن باشید دیگه همچین مشکلی رو نمیبینید

با یک کارت GTX 660ti تست کردم،FPS بالاتر رفت ولی همچنان تیک وجود داره.

AJOR
2014/03/14, 12:21
امروز Batman : Arkham Origins هم ایجوری شد.:-w

magiteq
2014/03/14, 12:40
امروز Batman : Arkham Origins هم ایجوری شد.:-w

دوست من یعنی شما میگید مشکل از هارد هست!
شما لگ دارید یا کرش؟
این دو تا مورد خیلی فرق داره
هر چی من فکر میکنم هیچ دلیل دیگه ای نمتونم برای لگ در بازی پیدا کنم به جز اون مواردی که گفتم
ویندوز رو هم عوض کنید بد نیست.
از داخل درایور MAXIMUM PRE RENDERED رو روی 1 یا 2 بزارید از قسمت GLOBAL SETTING
و باز هم تاکید میکنم در این قسمت مطمئن شید VERTICAL SYNCE رو OF کرده باشید

AJOR
2014/03/14, 13:00
دوست من یعنی شما میگید مشکل از هارد هست!
شما لگ دارید یا کرش؟
این دو تا مورد خیلی فرق داره
هر چی من فکر میکنم هیچ دلیل دیگه ای نمتونم برای لگ در بازی پیدا کنم به جز اون مواردی که گفتم
ویندوز رو هم عوض کنید بد نیست.
از داخل درایور MAXIMUM PRE RENDERED رو روی 1 یا 2 بزارید از قسمت GLOBAL SETTING
و باز هم تاکید میکنم در این قسمت مطمئن شید VERTICAL SYNCE رو OF کرده باشید
خیر بازی کرش نمی کنه فقط و فقط تیک می زنه.(از هاردم نیست روی یه هارد دیگه امتحان کردم!)

magiteq
2014/03/14, 13:53
عزیز مواردی که گفتم انجام دادید؟
vsynce رو گفتم از داخل کنترل پنل درایور of کنید نه کنترل پنل بازی

AJOR
2014/03/14, 14:49
عزیز مواردی که گفتم انجام دادید؟
vsynce رو گفتم از داخل کنترل پنل درایور of کنید نه کنترل پنل بازی
بله vsynce off کردم و MAXIMUM PRE RENDERED رو روی ۱ گذاشتم. فرق خاصی نکرد.(اجازه بدید پردازنده رو هم تست کنم فکر کنم از پردازنده باشه، چون به غییر از پردازنده و مادربورد تمامی قطعات رو تست کردم.)

magiteq
2014/03/14, 15:07
بله vsynce off کردم و MAXIMUM PRE RENDERED رو روی ۱ گذاشتم. فرق خاصی نکرد.(اجازه بدید پردازنده رو هم تست کنم فکر کنم از پردازنده باشه، چون به غییر از پردازنده و مادربورد تمامی قطعات رو تست کردم.)

دوست من پردازنده شما ممکنه برای کارت گلوگاه کنه
ایا به این موضوع اگاه هستید

AJOR
2014/03/14, 22:09
دوست من پردازنده شما ممکنه برای کارت گلوگاه کنه
ایا به این موضوع اگاه هستید
خیر.فقط اینو می دونستم که بهترین پردازنده ای که با این گرافیک مچ میشه Core i5 3470 هست.درضمن با یک Core i5 3570k تست کردم که مشکل حل شد. جالب اینجاس که بعد اینکه پردازنده و مادربورد خودمو دوباره بستم دیگه مشکل قبلی رو نداشتم.ممنون از همه.