PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل CMOS Checksum bad Menu

RezaOptic
2014/02/28, 15:23
سلام دوستان من مجبور شدم سیستمم رو جابجا کنم بعد که اومدم روشنش کنم تو صفحه بایاسش پیغام CMOS Checksum bad Menu رو میداد یه چند بار ریست کردم ولی درست نشد اومدم ببینم مشکل آیا از رم هست یکی از رم هامو در آوردم دوباره جا گذاشتم الان دیگه اصلا هیچ صفحه ای نمیاد کیس روشن هست ولی مانیتور هیچ چیزی نمایش نمیده. حالا چه کنم.

RezaOptic
2014/02/28, 18:41
سیستم رو بدون سی پی یو روشن کردم هیچ عکس العملی مادربورد نشون نداد اما بدون رم روشن کردم 3 تا بوق ممتد میده.
به نظرتون مشکل از کدوم قطعه هست.

iranmanoto
2014/02/28, 19:47
مدل مادربردت چیه دوست عزیز؟!

RezaOptic
2014/02/28, 20:24
مدل مادربورد MSI 785G-E53 هست.
که البته بایدبگم مشکل حل شد اسلات دوم از سمت چپ یه مشکلی پیدا کرده توش رم میزارم سیستم بالا نمیاد نمیدونم چرا قبل از اینکه اینطور بشه توش رم بوده.
امکان داره مشکل تنظیمات CMOS برای اسلات دوم پیش اومده باشه؟

Reza Eshraghi
2014/02/28, 20:24
در تکمیل و تأیید فرمایش آقا مهیار عزیز مدل مادربرد ، پردازنده و رم سیستمتون رو اعلام کنید !
احتمالاً رم ها درست سر جاش نیست که بوق میزنه و سیستم تصویر نمیده ولی اون ارور میتونه نشانگر مشکلی توی بایوس مادربردتون باشه !

Reza Eshraghi
2014/02/28, 20:25
مدل مادربورد MSI 785G-E53 هست.
که البته بایدبگم مشکل حل شد اسلات دوم از سمت چپ یه مشکلی پیدا کرده توش رم میزارم سیستم بالا نمیاد نمیدونم چرا قبل از اینکه اینطور بشه توش رم بوده.
امکان داره مشکل تنظیمات CMOS برای اسلات دوم پیش اومده باشه؟

ممکنه خود اسلات مشکلی پیدا کرده باشه یا مثلاً گرد و خاکی یا چیزی داخلش رفته باشه !

RezaOptic
2014/02/28, 20:51
الان کلا دیگه گیج شدم سیستم رو که بردم سر جاش بزارم دوباره تصویر نمیده (تصویر میداد وقتی روی زمین بود ها وقتی گذاشتم روی میز دیگه تصویر نمیده) اصلا دیگه نمیدونم چه کار کنم و مشکل از کجاست.
پیشتهادی چیزی نیداری.

Reza Eshraghi
2014/02/28, 20:54
الان کلا دیگه گیج شدم سیستم رو که بردم سر جاش بزارم دوباره تصویر نمیده (تصویر میداد وقتی روی زمین بود ها وقتی گذاشتم روی میز دیگه تصویر نمیده) اصلا دیگه نمیدونم چه کار کنم و مشکل از کجاست.
پیشتهادی چیزی نیداری.

بوق ممتد هم میزنه ؟!
احتمال داره رم رو درست جا نزده باشید !

RezaOptic
2014/02/28, 21:07
نه وقتی حتی یکی از رم ها هم داخل اسلات باشه بوق ممتد نمیزنه.
یه چیزی که متوجه شدم شاید کمک کنه
وقتی سیتم که تصویر نمیده روشنه هر یه مدت کوتاه مثلا 10 ثانیه صدای فن ها کم میشه دوباره زیاد میشه اینگار داری سیستم رو ریست میکنی.

دوستان چقدر احتمال داره یکی از سیم ها خراب باشه؟؟؟
من سیستمم رو میزارم روی کمد کنار میز کامپیوتر
اون بالا میزارم کار نمیکنه میارمش پایین روشن میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دیگه نمیدونم چی بگم !@!!!!!!!