PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی برای خرید سیستم مناسب کافی‌نت

Mirgholami
2014/02/27, 14:29
سلام دوستان

ممنون می‌شم که در این زمینه راهنماییم کنید...
چه سیستمی برای استفاده در کافی‌نت مناسبه؟

از نظر بودجه، در حال حاضر مشکلی ندارم اما دلم می‌خواد تا اونجایی‌که امکان داره «قیمت» و «کارایی» سیستم‌ها مناسب باشه...
یعنی نه خیلی پایین نه خیلی بالا...!
یه چیزی در حد عرف که نیاز مراجعین رو کفاف بده...

لطفاً در قطعاتی که پیشنهاد می‌دید، مانیتور و موس و کیبورد رو هم لحاظ کنید (به اسپیکر احتیاج ندارم)

@};-

Reza Eshraghi
2014/02/27, 17:59
سلام دوستان

ممنون می‌شم که در این زمینه راهنماییم کنید...
چه سیستمی برای استفاده در کافی‌نت مناسبه؟

از نظر بودجه، در حال حاضر مشکلی ندارم اما دلم می‌خواد تا اونجایی‌که امکان داره «قیمت» و «کارایی» سیستم‌ها مناسب باشه...
یعنی نه خیلی پایین نه خیلی بالا...!
یه چیزی در حد عرف که نیاز مراجعین رو کفاف بده...

لطفاً در قطعاتی که پیشنهاد می‌دید، مانیتور و موس و کیبورد رو هم لحاظ کنید (به اسپیکر احتیاج ندارم)

@};-

سلام ! به به ! جناب میرغلامی عزیز و دوست داشتنی ! :x @};- کم پیدا ؟! از سیستم قبلیتون که مشاوره گرفتید اینجا چه خبر ؟!
برادر میتونی یه بودجه عددی قطعی برای هر سیستم بهمون اعلام کنید که دقیق بهتون پیشنهاد بدیم ؟!

من تا این لحظه این سیستم رو بهتون پیشنهاد میدم ! میتونید یه دونه DVD رایتر اکسترنال هم بگیرید برای نصب ویندوز و نرم افزار روی سیستم ها و نیازی به وجود درایو نوری روی همه سیستم ها نیست ! ماشالله این روزها همه یه دونه فلش دارند و اکثراً اطلاعاتشون روی فلشه ! اما خب اگه درایو نوری هم لازم بود که روی همه سیستم ها بزاری حدود 50 تا 60 تومن به قیمت لیست زیر اضافه کنید !

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

Mirgholami
2014/02/27, 19:33
سلام ! به به ! جناب میرغلامی عزیز و دوست داشتنی ! :x @};- کم پیدا ؟! از سیستم قبلیتون که مشاوره گرفتید اینجا چه خبر ؟!
برادر میتونی یه بودجه عددی قطعی برای هر سیستم بهمون اعلام کنید که دقیق بهتون پیشنهاد بدیم ؟!

من تا این لحظه این سیستم رو بهتون پیشنهاد میدم ! میتونید یه دونه DVD رایتر اکسترنال هم بگیرید برای نصب ویندوز و نرم افزار روی سیستم ها و نیازی به وجود درایو نوری روی همه سیستم ها نیست ! ماشالله این روزها همه یه دونه فلش دارند و اکثراً اطلاعاتشون روی فلشه ! اما خب اگه درایو نوری هم لازم بود که روی همه سیستم ها بزاری حدود 50 تا 60 تومن به قیمت لیست زیر اضافه کنید !

سلام ;)

به لطف راهنمایی‌های شما و بقیه‌ی دوستان، با یه سری تغییرات کوچیک (به خاطر بالا پایین شدن بودجه‌م) سیستم رو گرفتم...
و خب این‌بارم اومدم اینجا مشورت بگیرم چون مطمئن بودم دست خالی برنمی‌گردم...! @};-

راستش در مورد قیمت، عدد دقیقی نمی‌تونم بدم...!
از یک میلیون به بالا...
ولی خب هر چقدر قیمت مناسب‌تری داشته باشه، بیشتر خوشحال می‌شم...! :)

سیستمی که پیشنهاد دادین به نظر خیلی خوب میاد...
البته یه چند تا سوال در موردش دارم:

- هارد 1 ترابایت رو نمی‌شه کمتر در نظر گرفت؟
به نظرم این مقدار واسه‌ی سیستمی که قرار نیست اطلاعات چندانی روش ریخته بشه و صرفاً باهاش فقط اینترنت‌گردی می‌کنن، یه ذره زیاده...
هارد 500 یا مثلاً 320 رو مناسب‌تر نمی‌دونین؟

- رم چطور؟
اگه از رم 4 استفاده کنم، مشکلی توی سرعت باز کردن صفحات زیاد توی مرورگر ایجاد می‌کنه؟

- سی‌پی‌یو به نظرم خوبه اما خب نظرتون در مورد یه رده پایین‌تر چیه؟
مثلاً G2020

- مادربورد H61 گیگا چطوره؟
به نظرم ارزون‌تر هست...
از این مادربورد می‌شه استفاده کرد؟

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

نه می‌خوام سیستمی که می‌خرم خیلی درب و داغون و به دردنخور باشه، نه می‌خوام چیزی بیشتر از نیاز یک مراجعه‌کننده‌ی معمولی هزینه بشه...

مشتاقانه منتظر ادامه‌ی راهنمایی‌های شما و بقیه هستم... @};-

Reza Eshraghi
2014/02/27, 19:41
اتفاقاً خودم هم حدس می زدم که در مورد هارد و رم همین نظر رو بدید و واقعیتش خودم هم شک داشتم مخصوصاً در مورد هارد !
اما شما خودت قضاوت کن فرق هارد 1 ترا سیگیت و وسترن بلو با 500 گیگ حدود 30 تومنه ! من به خاطر نسبت قیمت مناسب به حجمش اینو پیشنهاد دادم !
هارد 320 رو که دیگه بعید میدونم تو بازار موجود باشه !
رم رو می تونید فعلاً 4 گیگ بخرید اما اگه محدودیت شدید ندارید توی بودجه همون 8 گیگ بهتره خب !
CPU رو اصلاً توصیه نمی کنم پایین تر بردارید !
سیستم هم از نسل جدید پیشنهاد شده بهتون !

Mirgholami
2014/02/27, 21:44
اتفاقاً خودم هم حدس می زدم که در مورد هارد و رم همین نظر رو بدید و واقعیتش خودم هم شک داشتم مخصوصاً در مورد هارد !
اما شما خودت قضاوت کن فرق هارد 1 ترا سیگیت و وسترن بلو با 500 گیگ حدود 30 تومنه ! من به خاطر نسبت قیمت مناسب به حجمش اینو پیشنهاد دادم !
هارد 320 رو که دیگه بعید میدونم تو بازار موجود باشه !
رم رو می تونید فعلاً 4 گیگ بخرید اما اگه محدودیت شدید ندارید توی بودجه همون 8 گیگ بهتره خب !
CPU رو اصلاً توصیه نمی کنم پایین تر بردارید !
سیستم هم از نسل جدید پیشنهاد شده بهتون !

ممنون @};-

=-=-=-=

نمی‌دونم جای سوالم اینجاست یا نه ولی یکی از دوستان قبلاً می‌گفت: «می‌شه برای کافی‌نت، فقط یه سیستم سرور خوب گرفت و بقیه‌ی کلاینت‌ها از سخت‌افزار سیستم اصلی استفاده کنند...»
یعنی کلاینت‌ها فقط موس و کیبورد و مانیتور دارن و دیگه کیسی واسه‌شون در نظر نمی‌گیریم...

شما اطلاعی در این زمینه ندارین؟
چون اگه بشه این روش رو اجرا کرد، می‌شه تمام هزینه‌ای که قراره برای کل سیستم‌ها مصرف بشه رو روی یک سیستم سرمایه‌گذاری کرد...

@};-