PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پارس آنلاین آری یا خیر؟! (بررسی سرویس های نامحدود پارس آنلاین)

AmirMahmood
2014/02/24, 15:40
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.

همه ما به خوبی با شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنتی یا همان ISP "پارس آنلاین " آشنا هستیم که پس از تاسیس آن در سال 1999 میلادی توسط دو کارآفرین محترم اقایان عبدالله فاتح و مجید امامی ، خود را با ارایه کارت های اینترنت هوشمند و کارت تلفن برای تماس‌های بین‌المللی و ارایه پست الکترونیکی خود را به ما معرفی کرد ، که امروز با پیشرفت های بسیار خوبی که داشته جزو برجسته ترین ISP های کشور و دارای 700 کارمند متخصص است .

پارس آنلاین جزو اولین شرکت هایی بود که خدمات ADSL را به کاربران خانگی و شرکتی با شرایط استثنایی ارایه کرد بگونه ای که هیچ شرکتی در ان زمان حدود 5 تا 6 سال پیش قدرت کمر راست کردن رو جلوی این شرکت را به دلیل سرعت بسیار استثنایی و قیمت مناسب نداشت ، اما امروز نمی خواهیم در رابطه با پارس آنلاین پنچ – شش سال پیش صحبت کنیم بلکه می خواهیم در رابطه با پارس آنلاینی که امروزه با تبلیغات فراوان روی سرویس های نامحدودش و حذف پلن های حجمی کارآمدش سخن بگوییم و آنرا زیر بررسی و مقایسه دقیق ببریم و نتیجه گیری کنیم ایا می شود هنوز به این شرکت اعتماد کرد ؟؟ یا مانند برخی از ISP ها دست به کلاهبرداری های مخفیانه زده و وقت ان رسیده که ...

در آغاز (5-6 سال پیش ) پلن و یا سرویس های نامحدود صرفا برای افرادی بود که نیاز به دانلود بالا داشتن ولی با پیشرفت صنعت کامپیوتر و تکیه خیلی از ابزار ها به اینترنت به مرور نیاز به ترافیک بیشتر بالا رفت ، به عنوان مثال :

شما یک گوشی هوشمند خریداری کرده و به خانه می آیید ( مانند آیفون ) شما بعد از باز کرد بسته بندی و وصل کردن ان به سیستم اولین پیغامی که دریافت میکنید از طرف اپل شرکت سازنده تلفن همراه این است که سیستم عامل انرا اپدیت نمایید که حجمی حدود 1.5 گیگ را به خود اختصاص میدهد بعد از ان مگر میشود این گوشی هوشمند بدون برنامه بماند پس یه 5 گیگی هم برنامه و بازی برای ان دانلود میکنید که همین یک ابزار دیجیتالی 6 گیگ از ترافیک با ارزشتان را به خود اختصاص میدهد و هر ابزاری که خریداری میکنید اگر روند قانونی اش را دنبال کنید به همین روش باید ان را فعال سازی اماده به کارش کنید + اپلود ها و دانلود های پنهانی که توسط سیستم عامل و برنامه ها صورت میگرد و از دسترس کاربر خارج است .

که کاربران را نیازمند سرویسی با سرعت بالا و حجم ترافیک بیشتر میکند ، حالا گذری به اقدامات پارس آنلاین میکنیم ، اولین اقدامات واقعا مثبت پارس انلاین این بود که اومد سرویس هایی با حجم ترافیک 20 تا 30 گیگ رو پلن هاش اضافه کرد و به کسانی که از سرویس هاش استقاده می کردن قابلیت دانلود شبانه رو بدون افت سرعت اضافه کرد . که بعد از مدت یک سال متاسفانه با بکارگیری ضریب اشتراک بالا از شرکت های دیگر و کمبود پهنای باند این شرکت در ساعات دانلود رایگان سرعت دانلود کاربران به شدت کاهش داشته و موجب بروز مشکلات برای انها شده است ، و اما حالا :

با افزایش درخواست دانلود مشتریان ، شرکت پارس آنلاین پلن های نامحدود را به سایت خود اضافه کرد که گویا اجازه دانلود با همان سرعت بالا را میداد اما پس از گذشت مدتی شکایات مردم از سرعت ثابت و پایین این سرویس به گوش رسید و با پیگیری مشخص شد که شرکت مانند دیگر شرکت ها سر خود و بدون درج در قرار داد سیستم طراحی کرده به نام مصرف منصفانه که کاربران گرامی ای که این سرویس را خریداری کرده اند با اینکه هزینه بیشتری پرداخت کرده اند فقط مجاز به استفاده از حجم ترافیک 20 تا 30 گیگ در سرویس ها 256 تا 512 با سرعت بالا دارند و بعد از ان سرعت انها به سرعت واقعی 512 یا 256 کلیو بیت کاهش پیدا میکند و همچنین انها از استفاده از ساعات ترافیک رایگان نیز محروم اند ، یعنی شما بعد از استفاده این میزان حجم که خیلی معمولیه با توجه به نیاز دستگاه هاو نرم افزار ها به اینترنت به عنوان یک مشتری سوخته شناخته میشید و باید تا اخر ماه با سرعت دانلود 32 یا 64 کیلوبایت سر کنید ( که با این وضع پیشرفت صفحات وب و نیاز انها به سرعت دانلود زیاد شما فقط میتواند از صفحه پر بازدید پیوند ها دیدن فرمایید)

تا اینجا قسمت خوب بررسی ماست ، حالا به قسمت های جالبتر میرسیم :

با بررسی اخرین پلن های این شرکت با موارد جالبی رو برو شدیم که خواستیم با شما دوستان نیز به اشتراک بزاریم

اگر اخیرا به تعرفه های این شرکت نگاه کرده باشید بخشی را خواهید مانند شکل زیر:

همانطور که میبینید سرویس 512 نامحدود از سرویس 512 با حجم ترافیک 30 گیگ حدود 120 هزار تومان گرانتر بوده در صورتی که مشترکان نامحدود فقط اجازه استفاده از 30 گیگ با سرعت بالا را داشته و بعد از ان سرعت 8 برابر کاهش داشته و دیگر راهی برای بالا بردن سرعت وجود نخواهد داشت و از ان طرف کاربران حجمی قادر به استقاده از ساعات رایگان بوده + در صورت تمام شدن حجم توانایی خرید حجم ترافیک اضافه و باز اجازه مصرف از ساعات رایگان دانلود را دارند .

ایا این حرکت پارس آنلاین نوعی بی احترامی به مشترکین نامحدود نیست؟؟( انها را نوعی کیف پول متحرک دیدن بدون کوچکترین ساپورتی ) و یا نوعی تحمیل به کسانی که وسع مالی بالایی برای خرید پلن های گرانقیمت ندارن ؟؟ و یا سوق دادن انها به خرید سرویس های حجمی با قیمت های سرسام اور حجم اضافه ؟

با بررسی های بیشتری که روی سرویس های ADSL این شرکت کردیم مشاهده کردیم که قطعی های وقت و بی وقت این شرکت " مخصوصا کاربران نامحدود " ( گویا سیستم شرکت کاربران حجمی و ترافیکی از هم جدا کرده ) ناراحتی خیلی ها از جمله گیمر ها را در پی داشته و با گفتگو هایی که با شرکت داشتیم ، پی بردیم که برخی از مشکلات به ایستگاه های مخابرات بر میگردد و برخی دیگر به خود پارس آنلاین ، مانند مشکلات فنی و پیک تایم * و اشاره کردند که به میزان قطع شدن روز به قراداد اضافه خواهند کرد .

*وقتی ISP ای بیشتر از توان خود کاربر بگیرد برای انکه سیستم هایش دچار مشکل نشود فردی را قطع میکند و دیگری را وصل میکند و وقتی فردی دیگر قطع شود ما دوباره به شبکه دسترسی خواهیم داشت .

سوال اصلی اینجاس چرا باید شرکت بیشتر از توان خود کاربر بگیرد و پهنای باند در اختیار او قرار دهد ؟ در صورتی که فردی از قبل در سیستم بوده و در موقع احتیاج ضروری که جبران با روز اضافه حل نمیشود ، باید از شبکه قطع شود ؟

نتیجه گیری :

پارس آنلاین در آغاز بسیار خوب ظاهر شد ولی اهسته اهسته حرکت به سوی پایین را شروع کرد و با بی صداقتی در سرویس هایش و اضافه کردن سیستم های نا عادلانه و تحمیل سرعت های اسمی پایین ولی با قیمت سرعت های بالا مشتریان حرفه ای خود را که کارشان با اینترنت است را از یاد برد و با پرداشتن پلن های های عالی ای در اغاز نیز وجود داشت و تبدیل ان ها به سرویس های دروغین نامحدود کاملا ساپورت را از انها برداشت و با افزایش سرعت کاذب ( که در سرویس های حجمی نیز وجود دارد ) حق اصلی ان های ترافیک بالاتر است و از ان ها بابت همین قضیه هزینه بیشتر گرفته شده است را گرفت.به طور ساده تر بیان کنیم

یعنی قیمت سرعت بالا را میگیرند ولی وقتی شما بخواهید از این سرویس که ( در دنیای شبکه به عنوان پلن حرفه ای یاد میشود)استفاده حرفه ای کنید سرعت شما را میگیرند و سرویس خیلی پایین تر را در اختیار شما میگذارند (پول زیاد میگیرند ، سرویس خیلی پایین در اختیار شما قرار میدهند .

ایا به نظر شما هنوز میشود به این شرکت اعتماد کرد ؟؟ چه تضمینی وجود دارد که امکاناتی که از قبل به کاربر قرار بود داده شود کمتر وکمتر نشود ؟

Castiel
2014/02/24, 16:09
پارس آنلاین گران ترین سرویس دهنده ADSL در ایران است که البته مشکلاتی مثل پشتیبانی را هم به تازگی تجربه می کند.

hamid II
2014/02/24, 17:00
بازگشت همه به سوی مخابرات است.:D

ARMIN
2014/02/24, 17:03
امیر محمود جان، کاملا" موافقم من هم یکی از قربانیان این خدمات به قول گفتنی نا محدود هستم. :(

هر وقت هم تماس گرفتم ترتیب اثر ندادند.

AmirMahmood
2014/02/24, 20:18
واقعا چه میشه کرد ؟؟
نظرم اینکه اینم تو سایت بزارین تا معلوم شه همه صداشون در اومده ، و همه اگاه شن و خر نشن برن این سرویس ها رو بخرن

Castiel
2014/02/24, 20:35
امیر محمود عزیز من خودم به سایت پارس آنلاین رفتم و وقتی تعرفه ها را دیدم، حتی از ورود به سایت این شرکت و همچنین فکر کردن به اینترنت آن پشیمان شدم!

AmirMahmood
2014/02/24, 20:48
امیر محمود عزیز من خودم به سایت پارس آنلاین رفتم و وقتی تعرفه ها را دیدم، حتی از ورود به سایت این شرکت و همچنین فکر کردن به اینترنت آن پشیمان شدم!

خب مشکل همینه اگر شما که مدیایی دیدی این قضیه رو باید میرفتین تو شیکمش تا ادم شه نه این ولش کنین و بقیه به هوای اینکه اسم و رسم داره برن طرفش

ARMIN
2014/02/24, 21:24
خب مشکل همینه اگر شما که مدیایی دیدی این قضیه رو باید میرفتین تو شیکمش تا ادم شه نه این ولش کنین و بقیه به هوای اینکه اسم و رسم داره برن طرفش

اوه اوه، امیر محمود عصبانیه ها. طرفش نرین.

Castiel
2014/02/24, 22:12
سر و کله زدن با ISP ها اعصاب پولادین میخواد. یکبار با شاتل و یک بار هم با آسیاتک بحث کردم، هر دو برای یک مدت خیلی خوب کار کردند و دوباره روز از نو، روزی از نو!
در کل خیلی تاثیرگذار نیست، اینترنت گرفتن در کشور ما، انتخاب بین بد و بدتره!

AmirMahmood
2014/02/25, 00:13
سر و کله زدن با ISP ها اعصاب پولادین میخواد. یکبار با شاتل و یک بار هم با آسیاتک بحث کردم، هر دو برای یک مدت خیلی خوب کار کردند و دوباره روز از نو، روزی از نو!
در کل خیلی تاثیرگذار نیست، اینترنت گرفتن در کشور ما، انتخاب بین بد و بدتره!
اره میدونم دردسر داره ولی خب پس مدیا واسه چیه ؟؟ باید از این کارا هم بکنه !! تازه معروف تر هم میشین
تو همشهری تیتر میزنن
سخت افزار از پارس انلاین شکایت کرد :دی
حسام خطر پوشال های ISP ها را اتش میزند :))

ARMIN
2014/02/25, 00:18
اره میدونم دردسر داره ولی خب پس مدیا واسه چیه ؟؟ باید از این کارا هم بکنه !! تازه معروف تر هم میشین
تو همشهری تیتر میزنن
سخت افزار از پارس انلاین شکایت کرد :دی
حسام خطر پوشال های ISP ها را اتش میزند :))

امیر محمود جان؛ همین تاپیک شما در گوگول سرچ خواهد شد، دیگه چی از این بهتر؟

VSH-Katana
2014/02/25, 12:22
من الان پارس آنلاین هست (دزد آفلاین ) از سر ناچاری هم گرفتم چرا؟ چون آسیا تک اینجا از پارس آنلاین گرونتر کار میکنه و سرویسهایی که شبانه رایگان دارن خیلی گرونترن!
یا یه های وب اومده اونم برا خودش شاده اصلا ولش کن
بهین و.... هم که دیگه هیچی/
در آخر از دزد آفلاین به دلیل قطعی مکرر و بد بودن سرویس و عدم عمل به قول تشکر لازم را به عمل آورده وبرای باقی استفاده کنندگان سرویسهای حجمی طلب صبر میکنم!
البته برای جمله آخر هم بگم سرویس نامحدود این شرکت اونقدر ظالمانه و بی شرمانه بود که حتی بهش فکر هم نکردم

AmirMahmood
2014/02/27, 11:48
خدمت دیگر از پارس انلاین
درهنگام استقاده خصوصی از نت شرکت ( بعد از رفتن در بلک لیست و مشتریان سوخته ، شاید دوستانی هم که نرفته باشن تو این لیست اینو دیده باشن) با تصویر زیر به جای صفحه مورد نظر روبرو میشوید / که این که در دو روز متوالی فعلا تکرار شده
بعد وفتی داره ترافیکت تموم میشه چه حجمی چه ناحدوووووووووووووود جیکشون در نمیاد فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.(

unihoin
2014/02/27, 14:14
در کشور های دیگه هم اینترنت محدودیت حجمی داره؟

Castiel
2014/02/27, 14:46
در کشور های دیگه هم اینترنت محدودیت حجمی داره؟

در کل چیزی به اسم حجم اینترنت برای بسیاری از کشور ها ناشناخته هست، ملاک اصلی سرعت و قیمت است.

mohamad24
2014/02/27, 17:55
اقا منم تو انزلی پارس دارم،واقعا افتضاحه! خیلی قطعی داره ،آدم مممکنه همینجوری متوجه نشه،ولی من با اسکایپ و یاهو voice انجام میدم کاملاواسم محسوسه!خیلی بده،نامحدود داشتم اول اون که فاجعه بود

الان 512 با حجم 10 گیگ،اینم که شبش بین 12تا 60 بازی میکنه،روزشم بین 90 تا 200 بازی میکنه

نگیرین دوستان

meelad
2014/02/27, 19:04
:113::12:

حالم از ترافیک بهم میخوره ((امیدوارم کسایی که ترافیک رو تو ایران راه انداختن در هر دو دنیا خیر نبینن ))

گروه شرکت های پارس آنلاین -----> :icon_ (46): (بجز ناصر : :ar!)
25756

vahidsoltanian
2014/02/27, 20:23
لطفا اسیا تک هم یه بررسی بکنید من که 1 مگ نامحدود با 110 دان میکردم از شرکت پاسماناماد یه دفعه منتقلمون کردن اسیا تک سرعتم اومده رو 50 هر روز زنگ میزنم تهران که واسه چی اینطوریه آخه 1 مگ نامخدود باید سرعتش 30 -50 باشه؟ میگه 2 بار باید تقسیم بر 8 بشه 2 تا نت دیگه هم دارم 1 وایر لس 256 نامحدود که فقط 1 بار تقسیم بر 8 میشه سرعتم 39 -42 هست یه مبین نتم دارم که افتضاحه تازههه قراره 3 ماه دیگه مارو منتقل کنن پارس آنلاین چه گیری کردیم خطمون فیبر نوریه ما کابل مسی هم واسمون کافیه به خدا نخواستیم امکانات جفت خونمون رفتن برق فشار قوی زدن 500 متر اونورتر بزرگترین بیمارستان سوختگی در خاورمیانه رو صاف جلو دکل وایرلسمون زدن ببخشید خیلی حرف زدم

Shahin007
2014/02/27, 21:34
من که نامحدود یه ماه از آسیاتک گرفتم که اونم با دعوا و هزار تا بدبختی به پایان رسید...
الان پارس حجمی دارم ولی خیلی بد شده!
قبلا اصلا قطعی نداشتم و سرعت رضایت بخش بود ولی 1 ماهی میشه که تقریبا هر شب یا حداقل یه شب در میون شب ها(از ساعت 7 به بعد) هر 5 دقیقه DC میشم...سرعت هم افتضاح اومده پایین.
گران بودنش رو به خاطر سرویس دهی خوبش به جون خریده بودم ولی الان راضی نیستم.
بخواد اینجوری ادامه بده بعد از تمام شدن قرار داد ISP رو عوض میکنم.
ISP به درد بخور هم که دیگه نیس...معلوم نیس میخواد چی بشه.