PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد خرید سیستم

FAZEL77
2014/02/22, 13:02
با ارز سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

کیس+مانیتور بدون اسپیکر صفحه کلید و ماوس
سطح کاربری: تماشای فیلم و سریال فوقش بازی pes که اون هم همیشگی نیست و البته وبگردی و دانلود

بودجه حدود 2500

نکات مهم:
مادربورد رو asus 87z-k دوست دارم باشه
کامپیوتر تقریبا 18 ساعت در روز روشنه
کارت گرافیک نمیخوام (البته فعلا چون پول کافی واسه گرافیک خوب ندارم) اگه بدون گرافیک مشکلی نیست ..اگه اون pes هم بدون گرافیک مشکله واسه اجرا مشکلی نیست چون گرافیک رو بعدا که پول دستم اومد میخوام بخرم
اما اگر امکانش هست چند گرافیک زیر قیمت 800 تومان واسه کار من معرفی کنید جدا نه روی کیس تا بعدا پول واسش جمع کنم

امیدوارم اطلاعات کافی داده باشم

Reza Eshraghi
2014/02/22, 14:34
سلام آقا فاضل عزیز ! من به شما دو سیستم زیر رو پیشنهاد میدم ! توی سیستم اول براساس بودجه و تجربه خودم به شما سیستم پیشنهاد دادم و توی سیستم دوم به علایق شما بیشتر توجه کردم و سعی کردم سیستم بهینه و مناسب با مادربرد مورد علاقه شما پیشنهاد بدم که از بودجه شما رفته بالاتر ! تازه حتی نتونستم دیگه رم با فرکانس بالاتر پیشنهاد بدم !
برای پیشنهاد مادربرد سری Z87 بهتره پردازنده ضریب باز انتخاب بشه و ترجیحاً رم با فرکانس بالاتر تا بتونید نهایت بهره رو از مادربرد های این سری ببرید ! وگرنه اگه بودجه مثل شرایط شما محدود باشه و فقط بخوایم مادربرد رو Z87 پیشنهاد بدیم تفاوت چندانی مشاهده نمی کنید بین یک مادربرد سری Z87 با یک مادربرد B85 یا H87 !

سیستم اول :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

سیستم دوم :

فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند. (فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.)

و اما کارت گرافیک :

در این رنج قیمتی انتخاب زیادی ندارید و یک مقدار انتخابهاتون کمه و اگه بتونید باید بعداً افزایش بودجه بدید و خرید کنید !
پیشنهاد کارت گرافیک در حال حاضر با توجه به اینکه الآن قصد خرید ندارید کار اشتباهی هست و باید موقع خرید حداکثر دو روز قبلش مشاوره بگیرید ! چون قیمت و موجودی کارت ها تا زمان خرید شما متفاوت خواهد بود ! @};-

FAZEL77
2014/02/22, 18:04
با تشکر از شما آقای اشراقی دیگه زیاد مزاحم شما نمیشم و میدونم چقدر سرتون شلوغه تنها این موارد رو اگه جواب بدین ممنون میشم و بیشتر سعی میکنم از لابه لای مطالب قبلی شما و دوستان گرامی اطلاعات کسب کنم و با خوندن مطالب فروم اطلاعاتم بالاتر بره
رم رو با فرکانس بالاتر بگیرم چه مدلی پیشنهاد میدین ؟ اگه زیاد قیمتش بالاتر نیست اشکالی نداره من سعی میکنم بازم پول روش بزارم
بعد فرق این دو تا سی پی یو سیستم اول و دومی که اختلاف قیمت دارن و پسوند k داره یکیشون چیه؟ اگه بازم تاثیر گزاره میتونم این اختلاف قیمت رو جور کنم

فن خنک کننده خود سی پی یو کافیه واسه کارایی من؟ چون من بندرعباس هستم هوا گرمه البته کولر روشنه اتاق ولی چون استفاده از سیستم زیاده مشکلی واسه قطعات پیش نمیاد؟
و آخرین سوال با توجه به تجربه شما آیا مشکلی واسم پیش نمیاد بدون کارت گرافیک : برای تماشای فیلم و وبگردی

خیلی ببخشید که سوالا زیاد شد

Reza Eshraghi
2014/02/22, 18:23
با تشکر از شما آقای اشراقی دیگه زیاد مزاحم شما نمیشم و میدونم چقدر سرتون شلوغه تنها این موارد رو اگه جواب بدین ممنون میشم و بیشتر سعی میکنم از لابه لای مطالب قبلی شما و دوستان گرامی اطلاعات کسب کنم و با خوندن مطالب فروم اطلاعاتم بالاتر بره
رم رو با فرکانس بالاتر بگیرم چه مدلی پیشنهاد میدین ؟ اگه زیاد قیمتش بالاتر نیست اشکالی نداره من سعی میکنم بازم پول روش بزارم
بعد فرق این دو تا سی پی یو سیستم اول و دومی که اختلاف قیمت دارن و پسوند k داره یکیشون چیه؟ اگه بازم تاثیر گزاره میتونم این اختلاف قیمت رو جور کنم

فن خنک کننده خود سی پی یو کافیه واسه کارایی من؟ چون من بندرعباس هستم هوا گرمه البته کولر روشنه اتاق ولی چون استفاده از سیستم زیاده مشکلی واسه قطعات پیش نمیاد؟
و آخرین سوال با توجه به تجربه شما آیا مشکلی واسم پیش نمیاد بدون کارت گرافیک : برای تماشای فیلم و وبگردی

خیلی ببخشید که سوالا زیاد شد

ببینید بودجتون کم بود ! دیگه به رم با فرکانس بالاتر و خنک کننده CPU نرسید ! اما برای شما که توی یه شهر مثل بندر عباس هستید و سیستم هم مدت زیادی روشنه توصیه میشه حتماً حتماً کولر رو بگیرید !
رم فرکانس بالاتر هم Gskill Ares 2*4GB=8GB 2400 MHZ به قیمت تقریبی 420 تومن گزینه مناسبیه !
Gskill Ripjaws X 2*4GB=8GB 1866 MHZ هم خوبه قیمتش تقریباً 350 تومنه !
فرق دو مدل پردازنده پیشنهادی هم اینه که مدلی که پسوند K داره ضریب بازه قابلیت اورکلاک بیشتری داره ولی مدلی که پسوند K نداره خیلی جایی برای اورکلاک نداره !

FAZEL77
2014/02/22, 21:45
خیلی ممنون که منو از سردرگمی در آوردید و از راهنمایی خوبتون جهت معرفی قطعات ممنونم ... امیدوارم قطعات گیرم بیاد و اگه نیومد مجبورم اینترنتی سفارش بدم

سعی میکنم اگه سوالی برام پیش اومد لابه لای مطالب دیگه که تو فروم قرار میدید به جوابم برسم گرچه گشتن تو این فروم مثل مطالعه کتاب آموزشیه

با تشکر @};-

FAZEL77
2014/02/24, 21:46
دوستان شرمنده بازم پست میزنم من مادربورد z87k تو بندرعباس نتونستم پیدا کنم
اینترنتی میخواستم بخرم کلا گیج شدم کسی میتونه راهنمایی کنه؟
یه جا قیمت زده ارزونتر از همه جا البته زده گارانتی شرکتی
یه جا زده گرانتی ویستا و 40 تومان اختلاف قیمته
یه جا زده گارانتی سازگار ارقام ونم اختلاف قیمت داره

با توجه به این که مطالب فروم رو خوندم تو این چند روزه متوجه شدم گارانتی ویستا خوب نیست

حاا دوستان اگر ممکنه راهنمایی کنن منو و کاری ندارم که گرون تر باشه یکم از تجربیاتشون بگن که آیا با گارانتی بخرم یا نه؟ و سازگار ارقام از همه جا بهتره؟ یعنی بین بد و بدتر دیگه
در ضمن اگه با گارانتی پیشنهاد دادین من متاسفانه لینک خریدی پیدا نکردم که با گارانتی سازگار ارقام رو داشته باشه تنها تو فاکتورای قیمت بعضی جاها دیدم اما در فروشگاه های خرید اینترنتی متاسفانه ندیدم جایی بزنه گارانتی سازگار ارقام

ممنون میشم منو رو این مادربورد راهنمایی کنید تا دیگه کارم با این سیستم تموم بشه

Lycas
2014/02/24, 22:01
آقا فاضل نظر شخصیم رو عرض میکنم خدمتون. به نظرم گارانتی سازگار ارقام یکی از معتبر ترین شرکت های گارانتی کننده قطعات تو ایران هست. سعی کنید قطعات رو با گارانتی سازگار ارقام خریداری کنید ! همچنین برای خرید مادربورد و قطعات دیگه به صورت اینترنتی چند تا لینک توی پرفایلتون قرار میدم.

Reza Eshraghi
2014/02/24, 22:16
دوستان شرمنده بازم پست میزنم من مادربورد z87k تو بندرعباس نتونستم پیدا کنم
اینترنتی میخواستم بخرم کلا گیج شدم کسی میتونه راهنمایی کنه؟
یه جا قیمت زده ارزونتر از همه جا البته زده گارانتی شرکتی
یه جا زده گرانتی ویستا و 40 تومان اختلاف قیمته
یه جا زده گارانتی سازگار ارقام ونم اختلاف قیمت داره

با توجه به این که مطالب فروم رو خوندم تو این چند روزه متوجه شدم گارانتی ویستا خوب نیست

حاا دوستان اگر ممکنه راهنمایی کنن منو و کاری ندارم که گرون تر باشه یکم از تجربیاتشون بگن که آیا با گارانتی بخرم یا نه؟ و سازگار ارقام از همه جا بهتره؟ یعنی بین بد و بدتر دیگه
در ضمن اگه با گارانتی پیشنهاد دادین من متاسفانه لینک خریدی پیدا نکردم که با گارانتی سازگار ارقام رو داشته باشه تنها تو فاکتورای قیمت بعضی جاها دیدم اما در فروشگاه های خرید اینترنتی متاسفانه ندیدم جایی بزنه گارانتی سازگار ارقام

ممنون میشم منو رو این مادربورد راهنمایی کنید تا دیگه کارم با این سیستم تموم بشه

البته ویستا با انتقادات و هجمه های شدیدی که بهش وارد شد نسبت به قبل شرایطش خیلی فرق کرده و بهتر شده خدماتش ! شاهدان عینی هم توی فروم داریم که میتونن این قضیه رو براتون روشن تر کنند !
اما خب سازگار ارقام یه چیز دیگه هست !