PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشكل در خط خط شدن صفحه ويندوز و هنگ آن بعد گذشت چند دقيقه + تصوير

S4DEGH
2014/02/21, 11:15
سلام

من يك سيستم تازه خريدم ، بعد از اسمبل و نصب ويندوز ، موقعي كه بالا مياد ،​ميخوام سي دي درايور هارو نصب كنم ، مطابق تصوير پيوست شده بعد از مدتي صفحه خط خط ميشه و هنگ ميكنه.

مشكل از چيه ؟

mainbord ASUS H81-Plus
كارت گرافيك Unbord

رم gel 4گيگ cl 11

سي پي يو g322025580

Reza Eshraghi
2014/02/21, 11:39
سلام

من يك سيستم تازه خريدم ، بعد از اسمبل و نصب ويندوز ، موقعي كه بالا مياد ،​ميخوام سي دي درايور هارو نصب كنم ، مطابق تصوير پيوست شده بعد از مدتي صفحه خط خط ميشه و هنگ ميكنه.

مشكل از چيه ؟

mainbord ASUS H81-Plus
كارت گرافيك Unbord

رم gel 4گيگ cl 11

سي پي يو g322025580

سلام آقا صادق عزیز ! به فروم سخت افزار خوش آمدید ! @};-
شما دو تا ماژول رم دارید یا یه دونه 4 گیگ ؟!!
فرکانسش رو میدونید ؟!
میتونید رم رو اگه 1 دونه ماژول 4 گیگ دارید روی اسلات دیگه هم امتحان کنید یا کلاً با رم دیگه تست کنید ؟!

S4DEGH
2014/02/21, 11:54
ممنون از پاسختون

تك رم 4 گيگ هست مشخصاتش رو پايين نوشتم ، اسلايد ديگه رو تست ميكنم ،
GEV34GBGB1600C11SC
PC3 12800 1600MHz
CL 11-11-11-28
4GB x 1

پس با اين حساب رم مشكل داره درسته ؟

Reza Eshraghi
2014/02/21, 12:01
ممنون از پاسختون

تك رم 4 گيگ هست مشخصاتش رو پايين نوشتم ، اسلايد ديگه رو تست ميكنم ،
GEV34GBGB1600C11SC
PC3 12800 1600MHz
CL 11-11-11-28
4GB x 1

پس با اين حساب رم مشكل داره درسته ؟

تا اینجای کار من میدونم که طبق مشخصات سایت اینتل پردازنده شما نهایتاً میتونند از رم با فرکانس 1333 پشتیبانی کنند !
فقط کاربران عضو قادر به مشاهده لینک‌ها هستند.
به احتمال خیلی زیاد با کاهش فرکانس به 1333 میتونید مشکل رو حل کنید ! ( همچنین از اون طرف قضیه ، این کاهش فرکانس رو میتونید با کاهش تایمینگ رم تا حدی جبران کنید ! )
در این مورد ادامه مشاوره رو به اساتید بزرگوار بخش اورکلاک می سپارم ! @};-

S4DEGH
2014/02/21, 12:23
يعني بايد فركانس رم رو پايين بيارم تا اين مشكل حل بشود ؟
خب آخه من اين مورد رو اولين بار هست ميشونم ، چون روي سيستم ديگر كه celeron هست همين رم قرار دارد و مشكلي نداشته ، مادربردش هم H61-M ايسوز هست.

Reza Eshraghi
2014/02/21, 12:25
يعني بايد فركانس رم رو پايين بيارم تا اين مشكل حل بشود ؟
خب آخه من اين مورد رو اولين بار هست ميشونم ، چون روي سيستم ديگر كه celeron هست همين رم قرار دارد و مشكلي نداشته ، مادربردش هم H61-M ايسوز هست.

به احتمال زیاد حل میشه !
کابل تصویری بین خروجی مادربرد و مانیتور رو هم تست کنید بدنیست !
البته چون گفتید سیستم هنگ می کنه این احتمال رم بیشتر متصور هست !
مدل سی پی یو سیستم دوم رو که میگین همین رم روش هست و مشکلی ندارید اعلام کنید !
هاردتون هم با نرم افزار HD Tune تب Health یه شات ازش بزارید برامون !
تب Error Scan رو هم یه تست ازش بگیرید در حالی که تیک گزینه Quick Scan غیر فعاله !
دمای پردازنده رو هم با نرم افزار HW Monitor یه شات برامون بگیرید ازش و اینجا قرار بدید !

iSteve
2014/02/21, 12:25
مشخصات کامل سیستمو بفرمایید، از جمله هارد و پاور...
cpu یا رم اورکلاک شده؟ از همون ابتدا اینجوری بود؟ فقط و فقط موقع نصب درایور اینجوری میشه؟
تمام تنظیمات بایوس رو دیفالت کنید، رزولوشن مانیتور رو بذارید روی حداکثر مقداری که مانیتور پشتیبانی میکنه. دمای تمام قطعات رو چک کنید، و قبل از نصب درایورها، با یک نرم افزار تست(مثل Wprime)، سیستمو ببرید زیر فشار تا مطمئن باشید مشکل از فشار کاری نیست و دمای قطعات نرمال هستن.
اگه مشکل حل نشد درایورها رو با استفاده از درایور پک و یا از طریق اینترنت نصب کنید(از داخل Device manager سخت افزارهایی که نیاز به نصب درایور دارند رو آپدیت کنید) ببینید بازم مشکل پابرجاست یا خیر. بهتره جهت اطمینان، دیسک ویندوز رو هم عوض کنید.
احتمالش هست که با آپدیت بایوس مشکل بشه.

S4DEGH
2014/02/21, 12:27
البته اينم اضافه كنم ، من اسلايد رو عوض كردم باز همين پيش اومد ، الان توي بوت رو نگاه كردم خودش فركانس رم رو زده 1333MHz پس يعني خودش تغيير لازم رو داده. مشكل از vga مادربورد نمي تونه باشه ؟

S4DEGH
2014/02/21, 12:29
مشخصات كامل :
CPU G3220 3.0GHZ
mainbord Asus H81-Plus
Ram 4GB CL11 - Geil - 1600
power Corsair VS450
HDD WD 1tr Blue

iSteve
2014/02/21, 12:38
البته اينم اضافه كنم ، من اسلايد رو عوض كردم باز همين پيش اومد ، الان توي بوت رو نگاه كردم خودش فركانس رم رو زده 1333MHz پس يعني خودش تغيير لازم رو داده. مشكل از vga مادربورد نمي تونه باشه ؟

مشخصات كامل :
CPU G3220 3.0GHZ
mainbord Asus H81-Plus
Ram 4GB CL11 - Geil - 1600
power Corsair VS450
HDD WD 1tr Blue
مادربرد VGA نداره، cpuی شما دارای گرافیک مجتمع هست.
لطف کنید پراکنده به سوالات پاسخ ندین، به ترتیب به تمام سوالات پاسخ بدین و تمام راه هایی که عرض کردمو امتحان کنید و از هر مرحله یک عکس بگیرید و بذارید تا ببینیم.
متاسفانه تا زمانی که به تمام راه هایی که گفتم عمل نکنید و عکس نذارید به سوال جدیدی نمیتونم پاسخ بدم مگه اینکه سوالتون در مورد عرایض بنده یا دوستان دیگه باشه@};-

همچنین لطف کنید از ایجاد پست های پشت سرهم خودداری کنید. اگه فرمایش جدیدی داشتید همون پست قبلی رو ویرایش کنید:)

S4DEGH
2014/02/21, 12:46
مادربرد VGA نداره، cpuی شما دارای گرافیک مجتمع هست.

]چرا ديگه vga unbord داره ديگه ، پورت vga روشه خب.

هيچ اوركلاك روش صورت نگرفته و تنظيمات بايوس نرمال هست. من دست به چيزي نزدم. دماي قطعات نرمال است.
ميخوام درايور هارو نصب كنم يه مدت بعدش اينطوري ميشه و هنگ ميكنه نميشه درايوري نصب كرد اينطوري.

مورد بعدي اينكه من رفتم الان كارت گرافيك خودم رو كه ATI 4670 هست رو گذاشتم روش ،​ با اون سيستم رو روشن كردم ، بعد همين مرحله نصب درايور هارو انجام ميدم ، بعد از مدتي صفحه خط خط نميشه اما كلا ويندوز هنگ ميكنه.
ويندوزشم من 100 بار جاي مختلف نصب كردم مشكلي نبوده windows 7 home pr 64bit .

احتمالش هست که با آپدیت بایوس مشکل بشه.

منظورتون اين هست كه با آپديت بايوس مشكل حل ميشه ؟

خلاصه من واقعا نميدونم مشكل از كجاست.

Reza Eshraghi
2014/02/21, 12:53
]چرا ديگه vga unbord داره ديگه ، پورت vga روشه خب.

هيچ اوركلاك روش صورت نگرفته و تنظيمات بايوس نرمال هست. من دست به چيزي نزدم. دماي قطعات نرمال است.
ميخوام درايور هارو نصب كنم يه مدت بعدش اينطوري ميشه و هنگ ميكنه نميشه درايوري نصب كرد اينطوري.

مورد بعدي اينكه من رفتم الان كارت گرافيك خودم رو كه ATI 4670 هست رو گذاشتم روش ،​ با اون سيستم رو روشن كردم ، بعد همين مرحله نصب درايور هارو انجام ميدم ، بعد از مدتي صفحه خط خط نميشه اما كلا ويندوز هنگ ميكنه.
ويندوزشم من 100 بار جاي مختلف نصب كردم مشكلي نبوده windows 7 home pr 64bit .

منظورتون اين هست كه با آپديت بايوس مشكل حل ميشه ؟

خلاصه من واقعا نميدونم مشكل از كجاست.

پردازنده گرافیکی داخل CPU هست و روی مادربرد فقط خروجی تصویر قرار داره !
به سؤالات با قرار دادن عکس پاسخ بدید !
به این سؤال هم دقیق پاسخ بدید که : آیا این مشکل دقیقاً بعد از نصب درایور اتفاق می افته و اگه ویندوز رو خام بیارید بالا تا زمانی که درایور نصب نکنید مشکلی نداره ؟!!

احتمال برطرف شدن مشکل با آپدیت بایوس به آخرین ورژن وجود داره اگه ورژن فعلی از آخرین ورژن موجود در سایت ایسوس پایین تر باشه !

S4DEGH
2014/02/21, 13:22
آیا این مشکل دقیقاً بعد از نصب درایور اتفاق می افته و اگه ویندوز رو خام بیارید بالا تا زمانی که درایور نصب نکنید مشکلی نداره ؟!!

ويندوز كه نصب ميشود ، بالا مياد ، بعد زدم درايور ها نصب بشود بعد از گذشت چند دقيقه صفحه خط خط شد و هنگ كرد.
كارت vga گذاشتم ، سيستم روشن كردم ويندوز اومد بالا ، زدم درايور نصب شود ، بعد از گذشت چند دقيقه تصوير ثابت بود و سيستم هنگ كرد.
ريست كردم و كلا دست به چيزي نزدم ، فقط موس رو ميچرخوندم ، بعد از گذشت چند دقيقه هنگ كرد.

ARMIN
2014/02/21, 18:23
بایوس مادربرد رو آپدیت کنید. اگر پس از آپدیت بازهم مشکل باقی بود، با رم دیگری تست کنید و اگر مشکل همچنان باقی بود مادربرد را به گارانتی ببرید.

mmiladd
2014/02/22, 21:26
استاتر عزیز لطفا بگید کار به کجا رسید

visegrip
2014/06/11, 20:45
به نظر من هم میتونه از رم باشه یعنی از باس رم هم میتونه از ICتصویری مانیتور ایراد داشته باشه حالا به نحفی مثلا نوسانات برق میتونه عامل ان باشه!